Tim američkih znanstvenika stvorio umjetni život

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Tim američkih znanstvenika stvorio umjetni život

Postaj by Izrail on uto lis 09 2007, 10:24

Craig Venter, kontroverzni znanstvenik koji se bavi istraživanjem DNK,
napravio je sintetički kromosom od laboratorijskih kemikalija i uskoro
će svijetu objaviti kako je stvorio prvi umjetni oblik života na
Zemlji.
Piše u večernjaku http://www.vecernji.hr/newsroom/zanimljivosti/2928809/index.do

Može li se govoriti o svojevrsnom šamaru kreacionistima?
I u kolikoj mjeri će ovo poljuljati vjeru onih koji ma je znanstveni pristup bitan u vjeri?

Izrail
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 2080
Registration date : 14.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Re: Tim američkih znanstvenika stvorio umjetni život

Postaj by Molitelj on uto lis 09 2007, 11:10

Pa izrazicu to ovako: nije to nikakav izum koji vec nije Bog ostvario. Covek ga je samo vestacki iskopirao.

To jos uvek nije zivo bice, niti novo stvoreno bice. To je samo jedna nit, ima jos mnogo toga da se uradi da bi dosli do zivota jedne cele osobe.

Nisam ni malo iznenadjen, ocekicao sam tako nesto!

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on uto lis 09 2007, 11:13

Da li će to dovesti do stvaranja čovjeka od čovjeka?

Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on uto lis 09 2007, 12:25

Licno ne verujem u to, ali znas sta, sve je moguce. Mozda ce Isus biti veoma ljut, kada vidi da covek pocinje da glumi Boga. A znamo da je Gospod Jahve rekao da svoje slave nece dati drugome.

Baviti se stvaranjem zivota, kao covek, znaci preuzimati ulogu Gospoda Stvoritelja, samog Jahve. A to je uvek pred Bogom bio smrtni i konacni greh.

Valda nam je jasno da je ovo jos jedan jasan znak blizine Hristovog drugog dolaska i kraja sveta.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on uto lis 09 2007, 12:31

Znači ako neki znanstvenik stvori život Kris odmah mora doći?

Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on uto lis 09 2007, 13:09

He he he, ne mora. Naravno da ne mora.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Istina on sri lis 10 2007, 09:41

Molitelj je napisao/la:Pa izrazicu to ovako: nije to nikakav izum koji vec nije Bog ostvario. Covek ga je samo vestacki iskopirao.

To jos uvek nije zivo bice, niti novo stvoreno bice. To je samo jedna nit, ima jos mnogo toga da se uradi da bi dosli do zivota jedne cele osobe.

Nisam ni malo iznenadjen, ocekicao sam tako nesto!
#

U svakom slucaju se slazem,ali kao sto ja smatram evolucija jest postojala u nekom smislu i moze je se ponovno oziviti na neki nacin bez ikakve veze sa Bogom...mislim narvno da sve ima veze sa Bogom ali evolucija je po meni kao sto sam vec pisala na drugim topicima nesto sto nije vezano za Boga nego je proces koji se dogodio uslijed kreacije kao reakcija na akciju....

Istina
poprilično aktivan korisnik

Broj postova : 452
Registration date : 12.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on sri lis 10 2007, 12:07

Bog je gospodar i evolucije

Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pravednik on sri lis 10 2007, 17:52

Može li netko od vas zamisliti da mi ljudi kada savladamo jednog dana međuzvjezdane letove počnemo širiti život po drugim planetima širom galaksije?

Pravednik
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 181
Registration date : 25.09.2007

Korisnički profil http://www.bezrespekta.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on sri lis 10 2007, 20:30

Izrail je napisao/la:Da li će to dovesti do stvaranja čovjeka od čovjeka?

Naravno, u buducnosti ce ljudi proizvoditi organe, pa cak i cijela tijela, djeca se nece radjati na prirodan nacin, nego se proizvoditi u strojevima. Genetski prociscena i sl. To je vrlo dobro, osobito manje muke za zene. A kao i svaki drugi izum dovest ce do velikog napretka, ali i do nekih zloupotreba. Danas nitko ne spori o koristi vatre i kotaca, iako se jos uvijek oboje mogu i zloupotrijebiti.

Fazlija
senior
senior

Broj postova : 724
Registration date : 21.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on sri lis 10 2007, 20:35

Molitelj je napisao/la:Mozda ce Isus biti veoma ljut, kada vidi da covek pocinje da glumi Boga. A znamo da je Gospod Jahve rekao da svoje slave nece dati drugome.

Nemoj tako ograniceno shvacati Boga. Tako bi smo mogli reci i da svatko tko ne hoda pjeske vrijedja Boga i krade Mu slavu?! Isus ce se kao naljutiti, kao da se ova vlat trave i vlas na glavi pomakla bez Njegovg znanja i volje?! Ako mene pitate, upravo takva ogranicena poimanja vrijedjaju Boga... ako se uopce o tako cemu moze govoriti u pravom smislu te rijeci. Bog je pridremao, pa su ga znanstvenici zeznuli. Sad kad primjeti sto se desilo, silno ce se naljutiti?! affraid

Molitelj je napisao/la:Valjda nam je jasno da je ovo jos jedan jasan znak blizine Hristovog drugog dolaska i kraja sveta.

Molitelju... nacekat ces se.

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sri lis 10 2007, 20:46

Dragi moj Fazlija, moja i tvoja shvatanja Boga veoma se razlikuju, i shvatam sta si hteo da kazes.

Ujedno, moram reci da kada god je neko sebe poceo da cese po bradi zamisljajuci se bogom, nije dobro prosao.

A sto se tice tog kraja i Hristovog dolaska, dragi moj Fazlija, nisi ni svestan da svojim recima upravo potvrdjujes, da ce Isus veoma brzo uskoro doci.

Bices prilicno iznenadjen kada budes video kako taj kraj nije ni malo toliko daleko.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on čet lis 11 2007, 17:20

Molitelj je napisao/la:Ujedno, moram reci da kada god je neko sebe poceo da cese po bradi zamisljajuci se bogom, nije dobro prosao.

Nisu oni to stvorili da bi se igrali Boga ili nesto tako... to su znanstvenici. Njih zanima samo nauka. Inace, ako bi smo tako gledali, onda je onaj koji je izmislio avion ili lokomotivu jedan najobicniji bogohulnik, a znamo da to nije tako.

Molitelj je napisao/la:A sto se tice tog kraja i Hristovog dolaska, dragi moj Fazlija, nisi ni svestan da svojim recima upravo potvrdjujes, da ce Isus veoma brzo uskoro doci. Bices prilicno iznenadjen kada budes video kako taj kraj nije ni malo toliko daleko.

Ako mene pitas, iskreno govoreci, stvarno je malo pretjerao... Pa 2.000 godina su stvarno vrlo neodgovorno kasnjenje na od Njega samoga zakazani sastanak... meni tu nesto nije u redu!

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on čet lis 11 2007, 17:38

Fazlija je napisao/la:
Molitelj je napisao/la:Ujedno, moram reci da kada god je neko sebe poceo da cese po bradi zamisljajuci se bogom, nije dobro prosao.

Nisu oni to stvorili da bi se igrali Boga ili nesto tako... to su znanstvenici. Njih zanima samo nauka. Inace, ako bi smo tako gledali, onda je onaj koji je izmislio avion ili lokomotivu jedan najobicniji bogohulnik, a znamo da to nije tako.

Molitelj je napisao/la:A sto se tice tog kraja i Hristovog dolaska, dragi moj Fazlija, nisi ni svestan da svojim recima upravo potvrdjujes, da ce Isus veoma brzo uskoro doci. Bices prilicno iznenadjen kada budes video kako taj kraj nije ni malo toliko daleko.

Ako mene pitas, iskreno govoreci, stvarno je malo pretjerao... Pa 2.000 godina su stvarno vrlo neodgovorno kasnjenje na od Njega samoga zakazani sastanak... meni tu nesto nije u redu!

Prijatelju u prednosti si jer izgleda da ti branis savremena ili neka stajalista koja su kao u redu. Naravno da ja nisam ni mislio na sve to sto ti mislis da ja mislim.

Iza mojih misli stoje jos sto misli, koje se ne mogu u dve reci izraziti.

U tom pogledu ne moramo ici u krajnost, ali kako je covek dosao do toga da sam sebe unisti, ne treba mu ni bog da bi to postigao. Kada covek pocne da petlja tamo gde mu nije mesto, uvek iz toga se izrode velike guzve.

Radujem se svakom otkricu koje ce unaprediti svest covecanstvu, ali se bojim onih koji ce pomisliti da mogu uciniti ono sto samo Bog zaista i moze.

Zao mi je ako se ne razumemo.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Istina on pet lis 12 2007, 14:24

Pravednik je napisao/la:Može li netko od vas zamisliti da mi ljudi kada savladamo jednog dana međuzvjezdane letove počnemo širiti život po drugim planetima širom galaksije?

Zasto ne.Ja sam krscanka ali sam svjesna toga koliko je nas um limitiran naspram Bozijem i znam kad jednom uspijemo poletjeti u svemir da Bog nama nista protiv toga da taj zivot dajemo i nekim nazovimo ih svemircima ili da zasnujemo zivot na nekom planetu..A tko zna mozda su oni vec upoznali Boga?Od toliko zvijezda tko znao tko je cuo a tko ne za Boga i kako...

Istina

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by ILIJA on pet stu 09 2007, 19:02

Covjek sluzi djavolu ili Bogu,nauka koja zudi za napretkom i vjecnoscu bez Boga usmjerena je istim onim pobudama kojima su se vodili oni koji su zidali Vavilonsku kulu.Covjek je dobio spasenje kao Bozji dar,Isus je u tjelu umro da bismo imali besmrtnost,no covjecanstvo vise voli da trazi 'naucnu' besmrtnost.Sljedeci citati daju nadu da covjek moze svojim umjecem da dodje do besmrtnosti,no Bog je covjeku dao jedini put koji vodi do besmrtnosti to je put Isusa Krista i svaka druga nada je prevara i potice od onoga koji je tvrdio prvim ljudima da nece umrijeti....svakog dana prolazimo kroz svemir na ogromnom svemirskom brodu kojeg je Bog postavio da se krece kroz svemir,umjesto da se divimo Bozjoj mudrosti ipak trazimo svoje puteve koji vode u propast....

Postanak 3,22
Zatim reče Bog: "Evo, čovjek postade kao jedan od nas - znajući dobro i zlo! Da ne bi sada pružio ruku, ubrao sa stabla života pa pojeo i živio navijeke!

Postanak 3,23
Zato ga Jahve, Bog, istjera iz vrta edenskoga da obrađuje zemlju iz koje je i uzet.

Postanak 3,24

Istjera, dakle, čovjeka i nastani ga istočno od vrta edenskog, pa postavi kerubine i plameni mač koji se svjetlucao - da straže nad stazom koja vodi k stablu života.

Postanak 11,4
Onda rekoše: "Hajde da sebi podignemo grad i toranj s vrhom do neba! Pribavimo sebi ime, da se ne raspršimo po svoj zemlji!

ILIJA
senior
senior

Broj postova : 696
Registration date : 26.06.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Istina on pon stu 12 2007, 12:10

Ovdje se ne ardi apsulutno o besmrtnoscu nego o necemu drugome...To sto si napisao nije ni tema niti se o tome prica....

Istina

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon stu 12 2007, 15:29

Izrail:
Može li se govoriti o svojevrsnom šamaru kreacionistima?
Vidjet cemo - da li i evolucionizmu ili nauci..?"
No imitacija nije jednaka originalu..
Bog je Adamu bio darovao um upravljanja i rada u Edenu uz uvjet neodvojivosti svetosti i zivota..Ipak trebalo bi Ilija da obrazlozis ono sa teznjom sotone da zagospodari tajnom zivota kroz pobunu protiv tvorca..
Istina :
Ovdje se ne ardi apsulutno o besmrtnoscu

nego o necemu drugome...To sto si napisao nije ni tema
niti se o tome prica....
Mora se ipak respektirati neodvojivi okvir i za nauku - dobro i zlo, jer ne postoji neutralni okvir:
Postanak 3,22
Zatim reče Bog: "Evo, čovjek postade kao jedan od nas - znajući dobro i zlo! Da ne bi sada pružio ruku, ubrao sa stabla života pa pojeo i živio navijeke!"

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by jakob on pon stu 12 2007, 17:33

Naveo bih Painu izjavu u kojoj se ocituje vaznost krscansko uvazavanje zivota u nauci i medicini i istakao opasnosti od autonomnog laboratorijskog odredjivanja granica nauke.Taj se novi kartezijanski sustav sa autonomnom relativnom izlaznom tockom javlja i u politici i u ekonomiji:
Sve je češće uvjerenje – ... – da znanstveno istraživanje nema drugih zakona osim onih koje ono želi priznati i da nema granica njegovim mogućnostima.

Moliti se za one koji se posvećuju medicinskome istraživanju i za zakonodavce, kako bi uvijek gajili duboko poštovanje prema ljudskome životu, od začetka do prirodne smrti – to je molitvena nakana Svetoga oca za mjesec studeni. Benedikt XVI. je obrani čovjeka i njegova dostojanstva posvetio veliki dio svoga učiteljstva. Nikada ne treba rabiti znanost protiv ljudskoga života i njegova dostojanstva, nego u njegovu službu – od početaka svoga pontifikata Benedikt XVI. ističe neupitnost toga načela. Obrana života nije katolički interes, nego služenje čovjeku. Ovdje ne zastupamo katoličke interese, nego blagodat čovjeka, Božjega stvorenje – ustvrdio je Papa 30. svibnja 2005. godine govoreći talijanskim biskupima.
Crkva nije neprijateljica znanosti, nego upozorava na etičke posljedice sadržane u znanstvenome i tehnološkome napretku, poglavito u medicinskome istraživanju – ustvrdio je Papa govoreći 23. prosinca 2005. godine britanskome veleposlaniku. Govoreći pak članovima Papinske akademije za život, Papa je 27. veljače podsjetio kako Bog ne čini razliku između djeteta začetoga u majčinskoj utrobi, rođenoga i odrasla čovjeka, jer u svakome vidi otisak svoje slike i prilike. Ne može se dakle bez ograničenja provoditi medicinsko istraživanje. Crkveno je učiteljstvo uvijek proglašavalo svetost i nepovrjedivost ljudskoga života, od začeća sve do prirodne smrti. Ovaj se moralni sud odnosi na početak života embrija, prije negoli se ugnijezdi u majčinsko krilo koje će ga tijekom devet mjeseci čuvati i hraniti sve do trenutka rađanja.
Ljudsko biće, Božji nacrt, nikada ne smije postati sredstvo. Papa se u nagovoru Zboru za katolički odgoj 1. travnja osvrnuo na antropološko pitanje. Uvijek valja upozoravati da ljudsko biće ne može biti žrtvovano uspjesima znanosti i tehnike, stoga je veoma važno takozvano antropološko pitanje koje mi, nasljednici humanističke tradicije utemeljene na kršćanskim vrednotama, moramo promatrati u svjetlu načelâ koja nadahnjuju našu civilizaciju. Papa se 6. studenoga 2006. godine na audijenciji Papinskoj akademiji za znanosti ponovno osvrnuo na pravu vrednotu znanstvenoga napretka. Čovjek se ne može u znanost i tehnologiju tako radikalno i bezuvjetno pouzdati da vjeruje kako znanstveni i tehnološki napredak mogu razjasniti sve i odgovoriti na sve egzistencijalne i duhovne potrebe. Znanost – rekao je Sveti Otac – ne može zamijeniti filozofiju i objavu iscrpno odgovarajući na čovjekova iskonska pitanja: o smislu života i smrti, o unutarnjim vrednotama, te samoj naravi napretka.
Papa se u govoru Diplomatskome zboru pri Svetoj Stolici 8. siječnja 2007. godine ponovno osvrnuo na znanstveno istraživanje ističući opasnosti povezane sa znanošću bez pravila. Ponekad se napadi na život – ustvrdio je Benedikt XVI. – vrše pod izlikom znanstvenoga istraživanja. Sve je češće uvjerenje – dodao je – da znanstveno istraživanje nema drugih zakona osim onih koje ono želi priznati i da nema granica njegovim mogućnostima. Papa je 29. listopada, govoreći katoličkim ljekarnicima, ponovno dignuo glas u obranu dostojanstva čovjeka, poglavito bolesnoga. Nijednu se osobu ne smije nepromišljeno rabiti kao predmet terapijskih pokusa. Traženje dobra za čovječanstvo ne smije štetiti liječenim osobama – zaključio je Papa.

Da , dobro je imati na umu:

Mora se ipak respektirati neodvojivi okvir i za nauku - dobro i zlo, jer ne postoji neutralni okvir:
Postanak 3,22
Zatim reče Bog: "Evo, čovjek postade kao jedan od nas - znajući dobro i zlo! Da ne bi sada pružio ruku, ubrao sa stabla života pa pojeo i živio navijeke!"

jakob
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 185
Registration date : 22.10.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sri stu 21 2007, 00:16

Oponasanje Maticne stanice - reprogramiranjem:
Matične stanice stvorene iz kože
Foto: BBC

Američki i japanski znanstvenici objavili su da su uspjeli reprogramirati stanice kože kako bi oponašale embrijske matične stanice.

Dobivene embrionalne matične stanice bez embrija

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Darko on pet sij 04 2008, 13:18

Sva čačkanja ljudi tamo gdje im nije mjesto može izmaknuti kontroli na ovaj ili onaj način. I prije su to ljudi činili, pa je došlo do potopa. Ako je sve to istina onda Stvoritelj zna što će se dalje događati. Ali, ovca Doli kraće je živjela i imala je stotinu bolesti. Ispitivanja će pokazati kako će se to odraziti na ljude. Što će sve biti od čovjeka kada počme primati usadke, valjda idemo u Borg generaciju.
Nešto sam skeptičan za sve to što čine znanstvenici koji nisu upoznali odakle dolazi život, a pogotovo što ne znaju što može uvjetovati tj. rezultirati njihovo eksperimentiranje.
Živi bili pa vidjeli... Wink

Darko
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 251
Registration date : 12.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 16:57

Sponsored content

[Vrh] Go down