Abortus

Stranica 4 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Abortus

Postaj by crusader on pon pro 17 2007, 19:52

Tko bi uopce i zelio biti odbacen?

crusader
senior
senior

Broj postova : 666
Registration date : 26.07.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon pro 17 2007, 20:05

Opominjem sve ucesnike ove teme da pazite na temu....jer za jesti i nejesti meso postoji topic,i izvolite njega koristiti...hvala

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon pro 17 2007, 20:12

Sloboda nam je na dobro kako kaze
Ilija
Da, slobodu da upotrijebimo a ne zloupotrijebimo.....
Iz toga nacela dana stvorenju u Edenu a u sklopu Zakona koji je pridodat radi grijeha , a po djelu ispunjenja zakona po Kristu - potreba nam je i duznost da stitimo i spasavamo zivot kao Bozji dar..

Stavite se u polozaj covjeka u embrionalnom stanju koji iz bilo kojega razloga treba biti abortiran-ubijen..Uzmimo razlog - radi spasenja, koga i cega........Kako biste odgovorili majci iz posteljice?

Crusader:

Stavite se u polozaj majke - sto ona kaze svojem cedu , sto ona sama sebi kaze, sto kaze Bogu...Mislim da su vrlo rijetke mrznje majke prema embriju..Razliciti su uzroci straha od poroda, razliciti motivi pomisli na abortus..Stavimo se u polozaj bilo koje trudnice..

Bozje postupanje sa covjekom u povijesti spasenja nikome ne daje pravo na pozivanje na starozavjetni odnos Boga prema covjeku kako bi iz toga izmislio opravdanje za ubijanje..
Bog , koji je stvorio zivot, koji je izvor zivota, kruh zivota, koji je Ljubav, Spasitelj, Otkupitelj..., ima pravo postupati prema svom karakteru u interesu stvorenja kojeg je stvorio..

Istina je napisala :
Covjek sa iti malo razuma i savjesti moze iscitati poruku Boziju da ne budimo iskljucivi nego da postupamo po savjesti, bas kao sto je i on u jednom dijelu nesto branio a nesto dozvoljovao...U razlicitim situacijama...To je mudrost, to je Bozanstvo, a dogme kao sto rekoh i fanatizam su od davala, jer fanatizam i dogmatizam iskljucuju razum a slijede sikljucivo primitivizam i misiljnje drugih...
Istina, molim Te racionaliziraj ovu svoju nenamjernu relativizaciju i pozivanje na primjer Boga ..

Stavimo se u polozaj ubijenog..A isto tako i u polozaj optuzenog i u polozaj izvrsitelja ubistva kao naredbe ...
Da li je ovdje u pitanju karakter ili ne?Istina ne prihvaca dogme..
No ja ne prihvacam fatalizam..

Svaki ce slucaj doci na Nebeski sud..
Iz Bozjeg postupanja prema covjeku ne proizilazi pravo covjeka da izvodi neki svoj zakon..Covjekova sloboda ne moze biti u proturjecju sa zakonom svetosti- samo svetosti pripada zivot vjecni..Sotonina je optuzba da Bog postupa nepravedno , te , eto stvorenja imaju pravo na pobunu protiv Stvoritelja i na autohtonu slobodu..
Cesto puta savijest nije u skladu sa planom spasenja ...Ali nas ne oslobadja odgovornosti da smo mogli imati savjest u skladu sa planom spasenja..
Da pitam, koga treba ubiti?!Po zakonu slobode..
Koga se to mora ubiti?!
Koga treba ubiti iz Ljubavi?!
Zasto?
Ubiti u ime dobra?Tko to smije?Onaj od koga je dobro ili onaj od koga je zlo?Radi cega?
Kako se nosimo sa zapovjescu Zivi?
U kakvom su odnosu dva imperativa:
Zivi! i Ubij!
Tko daje takve imperative i radi cega?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on pon pro 17 2007, 20:40

UČENIK10 je napisao/la:Bog valjda ima svoj razlog zasto je to ucinio, sto ti ne vjerujes da je bog pravedan???

Naravno da je Bog pravedan, zbog toga, uz još neke činjenice, ne vjerujem da bi Bog naređivao takve stvari, ali to uopće nije bitno za ovu raspravu.
Činjenica je da gledano po Bibliji, Bog u jednom kontekstu kaže "ne ubij!", dok u drugom kontekstu kaže "ubij!", što znači da ubojstvo gledano kroz prizmu grijeha i vrline ovisi o kontekstu u kojem se nalazi. Dakle, argument protiv abortusa nikako nemože biti taj da je Bog naredio da se nesmije ubijati...
Imam lagani dejavu, ovo sam već objasnio neki dan na šta ti nisi ništa suvislo odgovorio, nego sada ideš od početka sa istim argumentom koji je već oboren.

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 371
Registration date : 19.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon pro 17 2007, 20:49

Konin
Dakle, argument protiv abortusa nikako nemože biti taj da je Bog naredio da se nesmije ubijati...
Da li si se stavio u polozaj covjeka u utrobi koji slusa argumente za njegovo smaknuce..?
crusader:
Konine, Da li si se stavio u polozaj zene-majke koja se konzultira sa darovateljem zivota..Kaze li Ona Njemu - Sto te se tice..?

Tko bi i kada zelio biti odbacen?Tko i kada zeli odbacivati?Tko i kada mora odbacivati, a nece?Radi cega mora a nece?Kada ne mora a hoce?Zasto?!

Zivot u utrobi nije covjekova svojina!

Zar nije rjesenje u civilizaciji zivota u kojoj vlada kultura zivota a ne smrti?!
Kako doseci takav poredak ako se molimo Kako na Nebu -tako i na Zemlji?!

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on pon pro 17 2007, 22:18

abraham je napisao/la:Konin
Dakle, argument protiv abortusa nikako nemože biti taj da je Bog naredio da se nesmije ubijati...
Da li si se stavio u polozaj covjeka u utrobi koji slusa argumente za njegovo smaknuce..?
Konine, Da li si se stavio u polozaj zene-majke koja se konzultira sa darovateljem zivota..Kaze li Ona Njemu - Sto te se tice..?
Jesi se ti stavio u položaj čovijeka kojeg će pogaziti auto? Kakve to veze ima...
Gledaj, ja smatram da je abortus veliko zlo u većini slučajeva, ali nažalost u određenom broju slučajeva alternativa abortusu je još i veće zlo. Tvrdnju da je abortus u svim slučajevima grijeh i da ga se ne treba uopće uzimati kao opciju, vidim kao veliku opasnost. Ponavljam, abortus je u svakom slučaju ubojstvo, a ubojstvo treba uvijek pokušati izbjeći. Ponekad to nije moguće, odnosno ponekad je to veće zlo....

abraham je napisao/la:
Tko bi i kada zelio biti odbacen?Tko i kada zeli odbacivati?Tko i kada mora odbacivati, a nece?Radi cega mora a nece?Kada ne mora a hoce?Zasto?!
Ne kužim pitanje, o čemu govoriš?

abraham je napisao/la:
Zivot u utrobi nije covjekova svojina!
Naravno da nije, ali to ne mijenja činjenicu da imamo mogućnost održati ili skončati taj život. Ta odluka ovisi o kontekstu i nije sama po sebi dobra ili loša.

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto pro 18 2007, 07:47

Ispitajmo kontekste i sistematizirajmo ih u okviru prevencije i njege trudnice..
Spomenio si automobilsku nesrecu - ona takodjer ulazi u kontekste..masa uzroka..U logorima, zatvorima itd. pobacaj je cesto spontan..itd.
Dakle ako pristupimo izvan mitoloskog tradicionalnog konteksta - dogodilo se dijete - tada je taj princip demitologizacije potrebno primjeniti na sve kontekste i ne prelaziti granicu etickih principa..Slazem se rijec je o kontekstu..ali i o kontekstu etike koja se ne smije relativizirati...

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by UČENIK10 on uto pro 18 2007, 09:51

Konin je napisao/la:
UČENIK10 je napisao/la:Bog valjda ima svoj razlog zasto je to ucinio, sto ti ne vjerujes da je bog pravedan???

Naravno da je Bog pravedan, zbog toga, uz još neke činjenice, ne vjerujem da bi Bog naređivao takve stvari, ali to uopće nije bitno za ovu raspravu.
Činjenica je da gledano po Bibliji, Bog u jednom kontekstu kaže "ne ubij!", dok u drugom kontekstu kaže "ubij!", što znači da ubojstvo gledano kroz prizmu grijeha i vrline ovisi o kontekstu u kojem se nalazi. Dakle, argument protiv abortusa nikako nemože biti taj da je Bog naredio da se nesmije ubijati...
Imam lagani dejavu, ovo sam već objasnio neki dan na šta ti nisi ništa suvislo odgovorio, nego sada ideš od početka sa istim argumentom koji je već oboren.

reci mi slucaj kad abortus nije grijeh???

UČENIK10
senior
senior

Broj postova : 713
Registration date : 09.12.2007

Korisnički profil http://www.creation6days.com

[Vrh] Go down

Postaj by crusader on uto pro 18 2007, 14:30

crusader
senior
senior

Broj postova : 666
Registration date : 26.07.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Istina on uto pro 18 2007, 16:12

Konin je napisao/la:
UČENIK10 je napisao/la:
Bozja zapovjed je jasna: Ne ubij!

Opet se ti vraćaš na tvrdnju koja je srušena. Već smo dokazali da je ubojstvo samo po sebi neutralno, motivi iz kojih netko počini ubojstvo je ono što ga čini grijehom ili vrlinom.
Dakle, kada govorimo o abortusu, nije uopće upitno da li je ono ubojstvo ili nije, naravno da jest. Pitanje je da li postoji slučaj u kojem je manji grijeh napraviti abortus, nego to ne učiniti...

I još jedna stvar, u ovakvom isključivom razmišljanju i leže najveći problemi što se tiče abortusa (a i drugih područja). S jedne strane imamo vjerske fanatike koji nemaju veze sa realnošću i stvarnim problemima i pitanjima, a s druge potpune liberale koji nemaju nikakav osjećaj za ispravnost. Te dvije struje su ujedno i najjače u današnjem svijetu, a glas razuma je nažalost sve tiši....

Abortus je užasno kompleksno pitanje i teško tko može dati neki univerzalni odgovor ili pravilo, a da time ne učini brdo štete. Niti potpuna legalizacija abortusa, gdje se on koristi praktički kao kontracepcijsko sredstvo, niti potpuna zabrana, pri kojoj se uopće ne misli na majku, a ni na dijete, nikako nemože biti dobro. Gdje točno postaviti granicu, to je jako teško reći. Ali bitno je shvatiti da abortus ponekad i nije najgore rješenje.

Naravno!Ovako govotri covjek koji ima moralna, vjerska i inteligencijska mjerila u skladu sa savjescu i to je jedino ispravno pred Bogom i ljudima...Jedino bolesni fanatici mogu reci Bog kaze ne ubij i to je to i onda uopce ne citati Bibliju i koliko je puta Bog osobno dozvolio tako uzasna ubojstva...To je ono gledaju a ne vide, slusaju a necuju....

Istina
poprilično aktivan korisnik
poprilično aktivan korisnik

Broj postova : 452
Registration date : 12.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by ILIJA on uto pro 18 2007, 16:45

Savjest Eve dovela nas je do groba.......

ILIJA
senior
senior

Broj postova : 696
Registration date : 26.06.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by UČENIK10 on uto pro 18 2007, 18:05

Istina je napisao/la:
Konin je napisao/la:
UČENIK10 je napisao/la:
Bozja zapovjed je jasna: Ne ubij!

Opet se ti vraćaš na tvrdnju koja je srušena. Već smo dokazali da je ubojstvo samo po sebi neutralno, motivi iz kojih netko počini ubojstvo je ono što ga čini grijehom ili vrlinom.
Dakle, kada govorimo o abortusu, nije uopće upitno da li je ono ubojstvo ili nije, naravno da jest. Pitanje je da li postoji slučaj u kojem je manji grijeh napraviti abortus, nego to ne učiniti...

I još jedna stvar, u ovakvom isključivom razmišljanju i leže najveći problemi što se tiče abortusa (a i drugih područja). S jedne strane imamo vjerske fanatike koji nemaju veze sa realnošću i stvarnim problemima i pitanjima, a s druge potpune liberale koji nemaju nikakav osjećaj za ispravnost. Te dvije struje su ujedno i najjače u današnjem svijetu, a glas razuma je nažalost sve tiši....

Abortus je užasno kompleksno pitanje i teško tko može dati neki univerzalni odgovor ili pravilo, a da time ne učini brdo štete. Niti potpuna legalizacija abortusa, gdje se on koristi praktički kao kontracepcijsko sredstvo, niti potpuna zabrana, pri kojoj se uopće ne misli na majku, a ni na dijete, nikako nemože biti dobro. Gdje točno postaviti granicu, to je jako teško reći. Ali bitno je shvatiti da abortus ponekad i nije najgore rješenje.

Naravno!Ovako govotri covjek koji ima moralna, vjerska i inteligencijska mjerila u skladu sa savjescu i to je jedino ispravno pred Bogom i ljudima...Jedino bolesni fanatici mogu reci Bog kaze ne ubij i to je to i onda uopce ne citati Bibliju i koliko je puta Bog osobno dozvolio tako uzasna ubojstva...To je ono gledaju a ne vide, slusaju a necuju....

kazes da sam bolesni fanatik, neznam cemu takve rijeci, cime sam to zasluzio, ali dobro,znaj da ti oprastam i zelim ti da i dalje napredujes i zelim ti da se nanovo rodis i postanes Isusov ucenik...

UČENIK10
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on uto pro 18 2007, 18:26

UČENIK10 je napisao/la:

Da nije da ja nešto izmišljam, evo ponavljam tvoje riječi:
UČENIK10 je napisao/la: u onom kada se odlucuje dali da se spasi zivot djeteta ili majke, tada je pobacaj dozvoljen

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by UČENIK10 on uto pro 18 2007, 18:37

Konin je napisao/la:
UČENIK10 je napisao/la:

Da nije da ja nešto izmišljam, evo ponavljam tvoje riječi:
UČENIK10 je napisao/la: u onom kada se odlucuje dali da se spasi zivot djeteta ili majke, tada je pobacaj dozvoljen

sa jednim bratom sam pricao o tome i on mi je rekao da on misli da je dozvoljen abortus ako je ugrozen majcin zivot...

ali ja mislim da je abortus grijeh, jer je ubojstvo grijeh, a pošto smo mi tu vecina krscani tada imamo vjere u Oca da ce on spasiti i dijete i majku, jedinio ako ti ne vjerujes da Bog to moze uciniti????????????

UČENIK10
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on uto pro 18 2007, 20:01

UČENIK10 je napisao/la:ali ja mislim da je abortus grijeh, jer je ubojstvo grijeh, a pošto smo mi tu vecina krscani tada imamo vjere u Oca da ce on spasiti i dijete i majku, jedinio ako ti ne vjerujes da Bog to moze uciniti????????????

Takav stav vodi u apsurde, poput one JS-a...
Inače, to me podsjeća na jedan vic: Došla velika poplava u selo i svi su se počeli evakuirati, osim Muje koji se popeo na krov i svima govorio da će njega Bog spasiti. Nakon nekog vremena dolaze vatrogasna kola, postave ljestve i ponude mu da ga spase, ali Mujo se neda: "Hvala ne treba, mene će moj Bog spasiti". Voda se već popela do pola kuće i dođe Haso u čamcu i ponudi Muji da ga spasi, Mujo samo ponovi: "Hvala ne treba, mene će moj Bog spasiti". Kada je voda već došla do krova dođe zadnji helikopter i ponudi Muji spas, ali Mujo samo zahvali i kaže "Bog će me spasiti". I na kraju voda naraste preko krova i Mujo se utopi, nakon toga dođe pred Boga i kaže mu "Bože, bio sam dobar vjernik, činio sve što si mi rekao, molio te za pomoć, a ti me nisi spasio?" Bog na to odgovori: "Prvo ti pošaljem vatrogasna kola, pa Hasu u čamcu i nakraju čak i helikopter, šta još hoćeš, muzičku želju?!?" Laughing

.

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto pro 18 2007, 20:38

Da to je velicina Boga,zeli nas spasti ali na silu.A meni je najzanimljivije kad o abortusu govore ljudi,koji nikad nece biti u toj poziciji.A ako Bog daje zivot i uzima,on tocno zna kad je trenutak za to,pa je jednom ta ista stvar grijeh,a drugi puta nije,jer postoje situacije koje mi niti ne mozemo zamisliti.Pa kad vec pricamo o abortusu,a sto mislite o spontanom abortusu?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by UČENIK10 on uto pro 18 2007, 20:46

ja govorim o abortusu koji je grijeh, ako zena ne moze utjecati na abortus, to nije grijeh

UČENIK10
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by ILIJA on uto pro 18 2007, 20:56

odgovor na Koninov vic
Da bas smjesno....ajmo se sad svi smijati..... umirem od smijeha .....!!!

ok !? ako je proslo, mozes objasniti kako to ima veze sa abortusom i odakle nekom pravo da ubije drugo ljudsko bice i gdje je i kome Bog dao takvu uputu i po kom to sistemu ima veze sa abortusom???
Ako i ti vjerujes u Spinozinog "boga" onda ti ovdje nije mjesto, postoji mjesto za dijalog sa nekrscanima pa tamo mozes iznositi svoj stav.....jer krscani vjeruju u Boga Biblije koji je svog Sina dao kako bi izmjenio sudbinu palog covjecanstva.....

Zadnja promjena: ; uto pro 18 2007, 21:42; ukupno mijenjano 1 put.

ILIJA
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto pro 18 2007, 21:00

Nije potrebno jedni drugima pridjevati između fanatizma i nemarnog liberalizma i podmuklog relativizma...
Da vidimo , što je za koga abortus?
Zatim koji su konteksti u pitanju koji upučuju na manje zlo, na pr. na operaciju poslije saobraćajne nesreće..itd..
Tu je čitav niz uzroka napada na plod - od kemijskih, fizikalnih, genetskih, zaraznih itd. do kataklizmičkih..
U svijetu je mnogo ratova, stradaju najviše žene i djeca..koji su prepšteni sudbini..daleko su liječnici, negdje na zapadu..
Abortusi su najčešće spontani..Imamo dakle spontanog nepoznatog ubicu..
Zatim, kako je došlo do toga da je dijete neželjeno, tko je odgovoran osim trudnice za neželju djeteta..Na pr. odgovorne su crkve , skole, ministarstva , drzava , koji nisu ucinili nista za zastitu buduce majke kako bi je oslobodili od straha i nezelje..
Odgovornost mladića koji vodi djevojku prije braka u krevet je upitna..Bez obzira što postoji prokreativna želja ona treba biti i racionalna..
Kako je došlo do toga da zapadnjaci siluju djecu po turistićkome svijetu..Kako je došlo do toga da u Južnoj Africi vjeruju zaraženi od aidsa da će se osloboditi te strašne bolesti ako siluju djiete?Kako je došlo do toga da je savijest došla do groba..Kako je došlo do liberalizma koji parvi sprdnju sa Ne ubij!Kako je došlo do toga da žena i muž pomišljaju na abortus, a katolici su..Kako je došlo do toga da katolički parovi imaju odnose prije braka i kasnije idu u preljube te se "rješavaju"..Kriva je i crkva i država i obitelj i ..
Jaki karakteri su "najbolje odgojno , preventivno i kontracepcijsko sredstvo" koje savladava tjelesne strasti..
Značajno je da parovi ne ulaze u odnose prije braka..
Značajno je i izgradjivati društvo u skladu sa prokreacijskim moralom..Imamo li gdje na svijetu prokreacijski sukladno društvo..Demokracije u sebi nisu prokreacijske - jer narod nema isto etičko izvorište..
On još uvijek ide u Crkvu a nije crkva - tijelo Kristovo po načinu života jer ne živi zapovijesti Božje..
Narodu nije potrebna crkvena država već moralna visina karaktera koja je izgrađena na temelju vjere u Boga koji se bavi sudbinom čovjeka i harmonijom čovjeka i kozmosa..Narod nije moralno prosvjećen , kako da ima savjest koja ne vodi u grob - već u život..
-----------------
Usput - Spinoza je bio iskjućen iz sinagoge jer je filozofski nebiblijski govorio o Bogu , tumačio je čuda neistinito..
Einsteinova ljubav prema harmoniji kozmosa upitna je zato što harmonija između kozmosa i čovjeka nastaje po Kristu ..Einstein se nije pozabavio sa grijehom na pravilan , biblijski način , a ni na kozmološki naučni način..Ako je inzistirao na vjeri u Boga harmonije - zašto je isključio Boga koji se bavi ljudskom sudbinom..

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by jakob on uto pro 18 2007, 22:40

Kako sada sa ovakvim slučajem silovanja po pitanju abortusa..Hoće li ta djevojka imati pravilan odnos prema abortusu...:

Ulica u kojoj se dogodilo silovanje
SISAK - Mladu Siščanku (19) pretprošli su vikend, 9. prosinca, brutalno u podrumskim prostorijama stambene zgrade u naselju Brzaj silovala trojica mlađih muškaraca. Sisak je u šoku i njegovi stanovnici ne pamte kada se u njihovom gradu dogodio sličan zločin.

Za silovanje su osumnjičena dvojica 21-godišnjaka i jedan 19-godišnjak s područja Siska.

Djevojka se u subotu navečer u gradu sastala s trojicom mlađih muškaraca i pristala otići u podrum stambene zgrade gdje su konzumirali alkohol.

Prema njezinoj izjavi, u jednom su trenutku mladići ugasili svjetlo te ju je 21-godišnjak držao dok su je preostala dvojica silovala. Kako se sljedeći dan djevojka nije osjećala dobro, zatražila je pomoć u sisačkoj bolnici. Liječnici su ustanovili da je teško ozlijeđena i slučaj su prijavili policiji.

Policija je privela trojicu osumnjičenih istražnom sucu koji ih je pritvorio. Niti jedan od trojice privedenih nije otprije poznat policiji kao počinitelj kaznenih djela, ali su dvojica od njih bili evidentirani kao prekršitelji javnog reda i mira.ƒ

jakob
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 185
Registration date : 22.10.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on uto pro 18 2007, 22:45

ILIJA je napisao/la:
ok !? ako je proslo, mozes objasniti kako to ima veze sa abortusom i odakle nekom pravo da ubije drugo ljudsko bice i gdje je i kome Bog dao takvu uputu i po kom to sistemu ima veze sa abortusom???
Meni je sasvim očito, ali ok.... ovaj vic ima veze sa izborima, dali se odvažiti i nešto učiniti ili ne učiniti ništa od straha da zgriješimo i operemo ruke prepuštajući taj čin Bogu...
Ima također veze sa onim: "Vi ste sol zemlje. Ali ako sol obljutavi, čime će se ona osoliti? Nije više ni za što, nego da se baci van i da ljudi po njoj gaze."

ILIJA je napisao/la:
Ako i ti vjerujes u Spinozinog "boga" onda ti ovdje nije mjesto, postoji mjesto za dijalog sa nekrscanima pa tamo mozes iznositi svoj stav.....jer krscani vjeruju u Boga Biblije koji je svog Sina dao kako bi izmjenio sudbinu palog covjecanstva.....
abraham je napisao/la:Usput - Spinoza je bio iskjućen iz sinagoge jer je filozofski nebiblijski govorio o Bogu , tumačio je čuda neistinito..
Einsteinova
ljubav prema harmoniji kozmosa upitna je zato što harmonija između
kozmosa i čovjeka nastaje po Kristu ..Einstein se nije pozabavio sa
grijehom na pravilan , biblijski način , a ni na kozmološki naučni
način..Ako je inzistirao na vjeri u Boga harmonije - zašto je isključio
Boga koji se bavi ljudskom sudbinom..

Zar ste na to spali, zar nemate više argumenata, već komentirate moj potpis koji stoji tu već neke vrijeme i nema nikakve veze sa ovom temom, čisti "Ad hominem".... Wink

.

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto pro 18 2007, 22:58

abraham je napisao/la:
Usput - Spinoza je bio iskjućen iz sinagoge jer je filozofski nebiblijski govorio o Bogu , tumačio je čuda neistinito..
Einsteinova

Konin je napisao:
Zar ste na to spali, zar nemate više argumenata, već komentirate moj potpis koji stoji tu već neke vrijeme i nema nikakve veze sa ovom temom, čisti "Ad hominem".... Wink

Ovdje si se zaletio..Nisam htio ad homine..Već je riječ o kontekstima koji se svode na bacenost, na egzistencijalisticke dvojbe osječaja odvojenosti od Boga sudbine u kozmickim dogadjajima .. na pr. zena u beztezinskom stanju..Izmedju kozmosa i sudbine - Spinoza nije htio naci vezu...Sve je vise konteksta koji su povezani sa kozmickim katastrofama koje negativno djeluju na plod..
Jao trudnicama u te dane..Duzan sam Ti se u tom smislu ispricati..Harmonija izmedju kozmosa i mikrokozmosa tek dolazi..
Bilo bi dobro da definiras sistematiku kontesta - tj kontkstualnu varijantu abortusa..
Konteksti se dijele prema cemu?
Tko je taj koji ocjenjuje kontekst, nauka, religija, drzava..obitelj itd..
Na osnovu koje logike ili etike ili...

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by ILIJA on sri pro 19 2007, 12:10

Konin je napisao/la:
ILIJA je napisao/la:
Meni je sasvim očito, ali ok.... ovaj vic ima veze sa izborima, dali se odvažiti i nešto učiniti ili ne učiniti ništa od straha da zgriješimo i operemo ruke prepuštajući taj čin Bogu...
Ima također veze sa onim: "Vi ste sol zemlje. Ali ako sol obljutavi, čime će se ona osoliti? Nije više ni za što, nego da se baci van i da ljudi po njoj gaze."

ILIJA je napisao/la:
abraham je napisao/la:Usput - Spinoza je bio iskjućen iz sinagoge jer je filozofski nebiblijski govorio o Bogu , tumačio je čuda neistinito..
Einsteinova

.

Ok samo sam primjetio neke nelogicnosti -i to da smo so zemlji -u kom smislu je ubijanje djece u utrobi povezano sa tim stihom?
Mene samo argumenti i interesuju i to na Biblijskoj osnovi- gdje pise tko pise i tko daje pravo da se ubije djete i pod kojim okolnostima,ja naime priznajem nisam nasao na takav citat pa sam zahvalan ako mi ga pokazes kao argument......hvala.

ILIJA
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on sri pro 19 2007, 13:00

ILIJA je napisao/la:
Konin je napisao/la:
ILIJA je napisao/la:
Ok samo sam primjetio neke nelogicnosti -i to da smo so zemlji -u kom smislu je ubijanje djece u utrobi povezano sa tim stihom?
Mene samo argumenti i interesuju i to na Biblijskoj osnovi- gdje pise tko pise i tko daje pravo da se ubije djete i pod kojim okolnostima,ja naime priznajem nisam nasao na takav citat pa sam zahvalan ako mi ga pokazes kao argument......hvala.

Pročitaj ponovo, objasnio sam da taj vic, kao i citat, nema izravne veze sa abortusom, već sa puno širom slikom i problemom izbora, te činjenicom da je i nikakav izbor, isto tako izbor.
O kakvim pravima ti govoriš, nije mi to baš jasno? Ljudi imaju slobodnu volju, u nama je sloboda da činimo što god želimo, neka djela su dobra i vode Bogu, dok druga nisu. Nema prava, samo sloboda i izbori, neki bolji, neki lošiji....

.

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by ILIJA on sri pro 19 2007, 13:03

Ok ...hvala.

ILIJA