Abortus

Stranica 7 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Abortus

Postaj by Gost on ned pro 30 2007, 21:11

istina
nisam rekla da bude ovako tumačeno
nipošto,

ne osuđujem čovjeka niti kod djela opačina mislim da možemo određivati čovjekovu KRIVNJU- tome je vlastan samo Bog
ali djelo, opačinu i zlo osuđujem jer mi savjest tako nalaže vikati, zlo je i ne činiti tako!

ubojstvo učinjeno ostaje djelo ubojstva (ne može reći da se nije dogodilo) bez obzira na okolnosti ili učešće dionika, ono ostaje grijeh pred Bogom, utoliko je našoj savjesti opterečenje.
Osloboditi se krivnje ne možemo sami, ne oslobodit od krivice,
jer ako smo sagriješili smrtno, grijeh nas tereti a tužitelj nam sam Sotona, stajat nam je raskajanog srca pred licem Sučevim o čijoj Pravednosti i Milosrđu ovisimo.

najveći problem, mislim nije u Svemoći Sučevoj, pa ni tužbi Sotonskoj
već u KAMENIM SRCIMA našim koji niti čuju niti vide, a zdravih su očiju rođeni (čitaj:savjesti)!!

Mir s vama

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned pro 30 2007, 21:25

Koji su nam prijedlozi za korjenito smanjenje abortusa i dostojanstveno planiranje obitelji
u nasim sredinama..?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Istina on pon pro 31 2007, 09:33

Pa mene niposto nebi pekla savjest kad bi u zaru borbe ubila silovatelja, nenamjerno...Niti bi Bog sasvim sigurno na takvo ubojstvo i namjerno ubojstvo isto gledao.Tako da to sto govoris da krivnja ostaje ili da je to pred Bog grijeh je glupost...Kao sto rekoh Biblija je puna primjera kako sam Bog nareduje i izvrsuje stvari koje su kontradiktorne njegovim zapovjedima ili malte ne totalno protivne dozivaljaju samoga Bog (od svetog harema,do ubojstva prvorodenaca u Egiptu)tako da lijepo kazem stvari nisu crno bijele i hvala Bogu da nisu, jer imamo svoju savjest i mudrost Boziju...
Da bi sprecili abortuse zatvorimo sve silovatelje,maknimo gene metalne i fizicke retardacije koje dolaze na djecu, maknimo primitivne muzeve koji tuku svoje zene, uvjereni da je to pred Bogom u redu jer im svecenici sa propovjedaonice upravo to govore i itd...Mozes li ti to Abrahame recimo promjeniti?

Istina
poprilično aktivan korisnik

Broj postova : 452
Registration date : 12.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon pro 31 2007, 11:36

lipo moje, to ti otklanjaš da Gospodin upravlja?
lipo moje, to bi ti očistila i uredila svit bolje nego je posa učinija Gospodin?
lipo moje, lako osuđuješ a malo praštaš!!

...maknimo primitivne muževe da ne tuku žene,muškarce jer su potencijalni silovatelji, retardiranu djecu da očistimo gene, pokoljimo višak čovječanstva koje samo ždere,pa sve bogataše da se uvede ravnopravnost među braću i sestre, sve židove jer pogubiše Boga, sve nevjernike jer ne vjeruju, sve griješnike da se prestane širiti smrad grijeha, .........tko bi opsta?

Siva zona koju spominjemo-to nepostojanje čiste granice između dobra i zla, možemo diskutirat kao zasebnu temu, no ta siva zona je u svakoj našoj odluci-pa i u odluci o abortusu. Kako se očituje-upravo u ovoj zabuni Božja Volja-naša volja. Logika kojom se čovjek pokušava uzdignuti Logici Božanske Mudrosti.
1000 i jedna olakotna okolnost odnosno rupa u Zakonu se može pronaći da si olakšamo svaku našu odluku kojom bi se Bogu opravdavali, pa tako i moram ubiti jer...čim razmišljam o opravdanom činu-tu je zla volja i sigurno nije Božja Volja, već moja. Crkva dopušta abortus u slučajevima spašavanja života majke, jer nijedan život nije iznad života, mada opet i majka može izabrati zbog života svog djeteta žrtvovat sebe (npr. sveta Ivana Molla) ali ubojstvo abortusom radi olakotnih okolnosti i "RAZBORA" ljudskih s gnušanjem odbacujem. Ubojstvo tada ima predznak -znam i hoću-
što apsolutno ima težinu krivnje nasuprot npr.spontanom pobačaju koji nije iniciran niti je hotimičan događaj..

Ljudska pravda nije Božja Pravednost
Božji puti nisu naši puti
Mi bismo morali željeti Božje iznad sebe.

Mir s vama

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon pro 31 2007, 16:24

abraham je napisao/la:Koji su nam prijedlozi za korjenito smanjenje abortusa i dostojanstveno planiranje obitelji
u nasim sredinama..?

nije li Krist Program za sve?!
obrati se i vjeruj evanđelju Smile

Radosna Vijest
je sišla al slabo dopire do srdaca
gluhe savjesti valja odgojiti u vjeri i pravednosti

ja blagoslivljam svoje vjeroučitelje koji su nam prikazali film o abortusu i podučili istini koja me oslobodi od tog zla da ga ne počinim

http://silentscream.org

možemo iznositi tisuće svjedočanstava i jačati...
"Priznajem da je lakše kad se vidi poneki pozitivan ishod
odlučiti se ZA ŽIVOT. Da bi čovjeku bio blisko nije Gospodin držao prodike i
učeno umovao, večma u prispodobama pričao i tumačeno živio, primjerom pokazao i
nas podučavao. Svjedočim stoga na veću
slavu Njegovu, jer sve što mi je od Gospodina mi je , budi
Gospodine vazda Volja Tvoja
!

Saznala sam nakon nekog vremena,
od svoje majke, da je strahovala od kazne Božje, da mi neće
biti dano
roditi zbog nečeg što
je ona učinila prije…bojala se Božje Pravde kad sam spontanim pobačajem
izgubila žarko željeno dijete.. .Abortirala je no ne osjeća krivnju i ne kaje
se, a učinila je u tajnosti i po izričitoj lječničkoj preporuci.

Strah je Božji bio prvi alarm
njene savjesti.

Brata moga..ili moju sestru!?
Prvo što mi je prostrujalo kroz glavu, sestru ili brata …a mogla je u svojoj
slobodi odlučiti pobaciti i mene!! Prvi put sam osobno dirnuta, razmišljala o tom činu, kako žena, kako majka, zašto,
bi li…užas me jedan kidao, i do današnjeg dana pobačaj ne izbiva iz mog srca imog razuma.

Čudnovati su puti Gospodnji,
uistinu šokirana smrću nerođenoga, ali više, daleko više bila sam pogođena
njenim stavom, objašnjenjem, što li je već to bilo? Strah od osude? …. Jer visoke joj godine, problemi s prve dvije
trudnoće, neželjeno je, bez znanja oca , nije planirano više djece……. bez trunke pokajanja opravdavala je sebe…!?

Taj stav povodljivosti,
komotnosti, «čistih ruku» me dotukao.

Zar ja nisam ništa mogla
učiniti….., da sam znala što budućnost donosi,
da sam pričala s njom ranije, da sam joj rekla koliko je zlo to što čini,
da sam JA učila NJU?!

Ta žalost u meni da nisam mogla … da sam bar probudila joj svijest,…. sigurno ne bi to učinila, ona, moja divna, moja predivna majka.
Ni za tren je nisam osuđivala -čudno-jer svim svojim bićem osuđujem taj čin- ČEDOMORSTVA,
već se u meni začela želja da pomognem. Bože moj, kako, što da učinim, što ja mogu, sada kad je već kasno za dijete, ali za moju majku,…što? Vidite, to je pojam ZAČETOGA! Začela se u meni, u mom srcu želja, ljubav za bližnjega svoga,
i bila je manja od zrna gorušićinog, a rodila je velikim PLODOM.

Bogu hvala i čast i slava!!

Djeca smo Njegova i kao dijete
nam je prikazati mu se, kao djete sam i razmišljala, ako je zlo učinjeno
-UBOJSTVO ŽIVOTA ,a ja hoću kao naknadu za smrt prikazati ŽIVOT. Željeno sam
začela, rodila i Gospi prikazala za
otkupljenje rečenog grijeha.

Trebale su proći godine da se čudo ukaže, trud je Bog moj
nagradio-vjerujte, kad mi je uplakana došla MAMA, srca raskajala i suzama okupana, što je grijeh svoj spoznala,
ispovjedila i nakon dugo se vremena Pričestila.

NE željen događaj traži žrtve i poniznost, ako treba i
sasvim nove temelje-ali vjerujte, POBAČAJ jeste zakonom DOPUŠTEN ali on za mene NE POSTOJI kao opcija, jer ja sam svoga Boga svojim Gospodinom priznala….i sve što mi je od Njega mi je!! Bogu hvala!…i ŽIVOT, a ne smrt, ide dalje…."

činiti kao pavlini i sudjelovati molitvom i žrtvom
http://www.stopabortus.com/slike/duhovnoposP.jpg

pridružiti se i/ili podržati udrugu "Gabrijel" i mnoge PRO LIFE slične

Mir s vama i ljubav moja

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Istina on sri sij 02 2008, 10:53

Istrazitelj srca vidim ja da ti nekuzis sarkazam a za to nisam ja kriva na zalost. Very Happy Ovo o muzevima nasilnicima itd je bilo napisano samo zato kako bi Abrahamu rekla da je NEMOGUCE bilo sto napraviti da se abortus zaustavi jer kao sto sama kazes svi ti razlozi zbog kojih jest tu nece nestati...Znaci razlozi za abortus postoje i nece nestati pa zato ce i abortus uvijek postojati...
Ja bas milsim da ljudi kao ti koji doslovno shvacaju Bibliju u biti i donose u pitanje tu necistu razliku izmedu nase volje i Bozije...Biblija nije doslovna i tko god to kaze to grijesi...Bog je miliun puta u Bibliji "prekrsio"svoje zapovjedi i odredbe bas zbog "posebnih"situacija kao sto sam vec tisucu puta napisala NE ubij-pa nareduje ubojstva, ne incest, pa dijeca adam i eve,lotove kceri....Mislim bezumno bi bilo sad to sve ovdje navoditi,ali je tako...Ljudima koji doslovno shvacaju Bibliju bez razmisljanja i ispitivanja savjesti je tako lakese jer kazu tako pise i tako je,ali nije tako, jer nam je Bog dao savjest da se preispitujemo i dao nam je upravo ovakvu nejasnu Bibliju da po njoj zivimo kako bi zivjeli po svojoj savjesti...Puno je lakse reci to je tako i tako je, nego dozvoliti sebi da razmislis i prosudis...Jer ovo drugo iziskuje covjeka kao cijelinu a ovo prvo nista nego poslusnost...

Istina

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by UČENIK10 on sri sij 02 2008, 21:52

Istina je napisao/la:Istrazitelj srca vidim ja da ti nekuzis sarkazam a za to nisam ja kriva na zalost. Very Happy Ovo o muzevima nasilnicima itd je bilo napisano samo zato kako bi Abrahamu rekla da je NEMOGUCE bilo sto napraviti da se abortus zaustavi jer kao sto sama kazes svi ti razlozi zbog kojih jest tu nece nestati...Znaci razlozi za abortus postoje i nece nestati pa zato ce i abortus uvijek postojati...
Ja bas milsim da ljudi kao ti koji doslovno shvacaju Bibliju u biti i donose u pitanje tu necistu razliku izmedu nase volje i Bozije...Biblija nije doslovna i tko god to kaze to grijesi...Bog je miliun puta u Bibliji "prekrsio"svoje zapovjedi i odredbe bas zbog "posebnih"situacija kao sto sam vec tisucu puta napisala NE ubij-pa nareduje ubojstva, ne incest, pa dijeca adam i eve,lotove kceri....Mislim bezumno bi bilo sad to sve ovdje navoditi,ali je tako...Ljudima koji doslovno shvacaju Bibliju bez razmisljanja i ispitivanja savjesti je tako lakese jer kazu tako pise i tako je,ali nije tako, jer nam je Bog dao savjest da se preispitujemo i dao nam je upravo ovakvu nejasnu Bibliju da po njoj zivimo kako bi zivjeli po svojoj savjesti...Puno je lakse reci to je tako i tako je, nego dozvoliti sebi da razmislis i prosudis...Jer ovo drugo iziskuje covjeka kao cijelinu a ovo prvo nista nego poslusnost...

pa ne mozes uspoređivati vrijeme prije rodjenja isusa krista i vrijeme nakon uskrsnuca, sada je vrijeme duha svetoga a onda je bilo vrijeme boga oca...

UČENIK10
senior
senior

Broj postova : 713
Registration date : 09.12.2007

Korisnički profil http://www.creation6days.com

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sri sij 02 2008, 23:41

Istina misli:
...Ovo o muzevima nasilnicima itd je bilo napisano samo zato kako bi Abrahamu rekla da je NEMOGUCE bilo sto napraviti da se abortus zaustavi jer kao sto sama kazes svi ti razlozi zbog kojih jest tu nece nestati...Znaci razlozi za abortus postoje i nece nestati pa zato ce i abortus uvijek postojati...
Zaista je to slozen problem, no to ne znaci da ga ne treba rjesavati sistematski..
Jedan prosjecan `rvat je mentalitetno vrlo primitivan te radi sve ono sto si navela..Zasto je rvat takav?Tj gradjanin
A zasto rvatice , tj. gradjanke nisu agresivnije, zasto se ne brane od xy.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Istina on čet sij 03 2008, 13:41

Ja mislim da je Bog uvijek isti i danas i jucer i sutra.Stoga i Novi I stari Zavjet je jako vazan I JEDNAKO VAZAN.Osim toga Isus nije dosao ukinuti zakon nego ga ispuniti.A sto mislis zasto je Isus pisao u usporedbama i zasto je govori tko ima usi neka cuje, tko ima oci neka vidi?Bas zbog ovoga o cemu ja pricam da se stvari nebi shvacale doslovno nego sa savjescu u razumom...I nije samo stari zavjet pun nejasnoca i Novi je jos vise nejasan i pisan u usporedbama nego Stari stoga to sto govoris opet ne stoji...
Kuzim ja o cemu ti pises Abrahame,ali nase drustvo je prema zenam previse sovinsiticki nastrojeno i nije se lako boriti i protiv muza, obitelji, roditelja, drustva...Zamisli se u takvoj situaciji.Zenu se samo osuduje i ponozava...

Istina

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mika on ned sij 20 2008, 11:05

hej ekipa, meni je Istina totalno slatka,
uistinu i na žalost stvarno u našem društvu pa i šire ženama jest teže biti shvaćena i poštovana... te to je činjenica koju čak i moj suprug koji izuzetno mene poštuje ponekad teško shvati jer je odgojen u takvom društvu , i muško je tako da teško da će se ikad baš moći uvući u moju kožu. no kroz razgovor dosta se postigne.

app.. teme.. masu doktora ginekologa je prestalo raditi abortus jer im savjest to više nije mogla podnijeti... također i majke koje su to učinile ( kroz dosta studija) rekle su - u prosjeku od 90% +
da su poslije abortusa imale grozan osjećaj krivice....
mislim da svakom tko se odlučuje na ovaj korak treba pokazati dvije stavke. fotografije bebica koje su uništene.
i fotografije prekrasnih živih bebica koju bi svatko volio...
sa inspiracijom... život je ponekad uistinu težak ali možemo ga učiniti ljepim unatoč težini... život je poklon... no vidim da ponekad ljudi taj poklon samo bace.... jer im se u njihovim umovima poklon nije svidio. no ponekad je produkcija vlastitih pogrešaka i grijeha ( posebno sex van braka) , za koje
mala djeca nebi smjela biti kažnjena.
u situaciji silovanja isto, to dijete nije otac..
znam situaciju gdje se tako isto dijete rodilo i susjeda je usvojila bebu jer ju majka nije htjela imati, kako je bila silovana nije joj bilo svejedno. no dijete je živo i danas žena od 30- ak godina...
sve ok. sve ide dalje. panika čini od čovjeka neko niže biće...
ćaos

Mika
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 47
Registration date : 16.01.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Istina on ned sij 20 2008, 17:03

U potpunosti si u pravu,ali malo me naljute ljudi koji mogu samo suditi a ne pomoci u rijesavanju situacije i a kamo li je pokusati RAZUMJETI, a onda se nazivaju krscanima!

Istina

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mika on ned sij 20 2008, 18:31

da ... najlakše je bilo osuditi onu bludnicu ...
no Krist je rekao tko je bez grijeha neka prvi baci kamen..
zanimljivo je kako piše u Riječi, ( ovo pišem onima koji imaju mišljenje da imaju pravo suditi drugima)
prvo su otišli oni stariji...zato kaj imaju ipak malo više iskustva i spoznaje da su sagriješili... a tek onda oni mlađi..
a Isus je nije osudio..

No žene u vrijeme Krista su bile nevjerovatne, unatoč puno težoj situaciji nego danas...
Mislim si...
tada, pa i danas mi ne podliježemo ljudskom sudu već Božijem..
piše u riječi ( 1Petrova 3:6b) ženama / da se nedamo zastrašivati...
no u ljudskoj prirodi je , čak i u kršćana koji su još uvijek ljudi da griješe... i podliježu svojim slabostima.
mene je isto ponekad znalo strašno pogoditi kad bi u stvari baš kršćani pokazali najmanje suosjećanja za neke stvari.. zanimljivo ha? a od njih očekuješ najviše suosjećanja..
baš zbog tog očekivanja.,.. pa te to još više i povrijedi i naljuti...
kršćani su griješnici koji se trude u gospodinu...

takva misao mi je pomogla da stavim ljude u svojoj glavi na prava mjesta.. ljudi su ljudi, čak i kad su kršćani,
a Bog je Bog , nepromijenjiv...pun milosti
i u njemu je naš mir...
a to, što tko misli, i nije bitno.. .

Mika
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 47
Registration date : 16.01.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Istina on uto sij 22 2008, 12:36

Bravo! Slozit cu se sa tobom u svemu a posebno u onome ljudi su ljudi, cak i krscani, jer mnogi krscani misle da su iznad Boga i nemoze im se nista reci osim onoga sto su si oni na temelju dogmatike utuvili u glavu...A Bog je jedino mjerilo nasih zivota i nasih srca a ne covjek...

Istina

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jakob on sub tra 05 2008, 23:27

Radi ozviljavanja ove teme prenosim sa Radio Vazikana:
Papa Benedikt XVI. primio sudionike Međunarodnoga kongresa koji su raspravljali o razvodu i pobačaju

U kulturi koja je obilježena sve većim individualizmom, hedonizmom, a prečesto i nedostatkom solidarnosti i odgovarajuće socijalne potpore, ljudska je sloboda, pred životnim teškoćama i u svojoj krhkosti, dovedena do bolnih odluka. Među njima su pobačaj i razvod, koji su teške krivnje, ali onima koji donose takve odluke Crkva se treba približiti s ljubavlju i osjećajno – riječi su pape Benedikta XVI. koje je uputio sudionicima međunarodnoga kongresa pod naslovom „Ulje na rane“, a koje je 5. travnja primio u audijenciju. Cilj je spomenutoga skupa dati odgovore na zlo pobačaja i razvoda, a organizirao ga je Papinski institut za proučavanje braka i obitelji, koji nosi ime Ivana Pavla II..
Patnje na bolnome putu pobačaja i razvoda mogu pronaći utjehu u svjetlu Evanđelja Milosrđa, koje se obraća konkretnome čovjeku i grješniku, kako bi ga uzdiglo nakon bilo kakvoga pada, i oporavilo od bilo kakve rane. Govoreći o toj nerazdjeljivoj vezi između pouzdanja u milosrdnu ljubav i ovih bolnih odluka, Sveti je Otac pokazao put Crkve u suočavanju s tim problemima, s kojima se susreću brojne osobe. Glavna je dužnost Crkve približiti se tim osobama s ljubavlju i osjećajno, majčinskom skrbi i pozornošću, kako bi navijestila milosrdnu Božju blizinu u Isusu Kristu. On je, naime, kako poučavaju oci, pravi Dobri Samaritanac, koji se učinio našim bližnjim, koji stavlja ulje i vino na naše rane i vodi nas u svratište, u Crkvu, u kojoj će dati da nas liječe, povjeravajući nas svojim službenicima i plaćajući osobno i unaprijed za naše izlječenje. Razvod i pobačaj – pojasnio je nadalje Papa – odluke su različite naravi, ponekad sazrele u teškim i dramatičnim okolnostima, koje često uzrokuju traume i uzrok su velike patnje za one koji donose takve odluke. Ti problemi pogađaju i nevine žrtve, odnosno tek začeto i još nerođeno dijete, te djecu koja sudjeluju u prekidu obiteljske veze – napomenuo je Sveti Otac.
Etički sud Crkve što se tiče razvoda i pobačaja, jasan je i svima poznat – kazao je nadalje Papa. Riječ je o teškim krivnjama koje, u različitoj mjeri te izuzevši procjenu subjektivne odgovornosti, vrijeđaju dostojanstvo ljudske osobe, obuhvaćaju veliku nepravdu u ljudskim i društvenim odnosima, i vrijeđaju samoga Boga, jamca bračnoga ugovora i tvorca života. Pa ipak, po primjeru svojega Božanskog Učitelja, Crkva uvijek ima pred sobom konkretne osobe, poglavito one najslabije i nedužne, koje su žrtve nepravde i grijeha, kao i one muškarce i žene koji su se takvim djelima okaljali krivnjom, te nose unutarnje rane tražeći mir i mogućnost za oporavak. Svi oni 'ne' koje Crkva izriče u svojim moralnim uputama, i na kojima se pozornost javnoga mnijenja ponekad zadržava na jednostran način, u stvari su veliki 'da' dostojanstvu ljudske osobe, njezinome životu i njezinoj sposobnosti za ljubav – naglasio je Papa te pojasnio kako i najdublje rane duše mogu biti liječene uz pouzdanje u milosrdnu ljubav.
Program dobroga Samaritanca i Gospodinovih učenika jest srce koje vidi gdje je potrebna ljubav, te djeluje u tom smislu – rekao je nadalje Sveti Otac. Pred problemom razvoda, solidarna i pastoralna pozornost trebat će biti usmjerena tako da, kada se prekine bračni ugovor, djeca ne budu nevine žrtve sukoba između roditelja. Osvrnuvši se pak na problem pobačaja, Papa je uputio poziv ženama koje u duši nose tu duboku ranu, a koji je sadržan u enciklici 'Evangelium vitae'. Nemojte klonuti duhom i ne gubite nadu. Znajte, nadasve, shvatiti to što se dogodilo i protumačite to u pravoj istini. Ako to još niste učinili, otvorite se ponizno i s pouzdanjem za pokajanje: Otac svakoga milosrđa čeka vas kako bi vam dao svoj oprost i svoj mir u sakramentu Pomirenja. Istome Ocu i njegovu milosrđu možete s nadom povjeriti svoje dijete – istaknuo je Sveti Otac.

jakob
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 185
Registration date : 22.10.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Edy on pon srp 21 2008, 13:21

SAD

Svaka treća tinejdžerka zatrudni prije svoje 20. godine

Nakon što je broj trudnoća kod američkih tinejdžerki tokom devedesetih godina prošlog stoljeća bio u neprestanom opadanju, u 2005. godini se povećao, i to za tri posto.

DeVanni First bilo je 17 godina kad je saznala da je trudna i da će imati trojke. Tri godine nakon rođenja trojki DeVanna je samohrana majka koja radi noćne smjene u okolici Washingtona, izvještava VoA.

"Još uvijek se borim. Moram raditi noću kako bih svojoj djeci mogla biti na raspolaganju tokom dana jer nikad ne znate što se može dogoditi, a ni na koga se ne možete osloniti", kaže DeVanna.

Zanimanje američkih medija za tinejdžersku trudnoću dostiglo je vrhunac kada se pročulo da su se srednjoškolke grada Gloucestera u državi Masačusets dogovorile da zatrudne u isto vrijeme. Ovih 17 trudnoća podiglo je postotak trudnoća u srednjoj školi ovoga grada čak za četiri puta.

Školski radnici i pedagozi taj porast pripisuju pomanjkanju seksualne naobrazbe, ekonomskim poteškoćama, te medijima koji glamuriziraju tinejdžerski seks.

Stručnjaci za adolescentnu medicinu kažu da Sjedinjene Države imaju veći natalitet u tinejdžerki nego bilo koja druga razvijena zemlja.

"Trenutno svaka treća tinejdžerka u SAD-u zatrudni prije nego što navrši 20 godina. To je ogromna brojka", kazala je Sarah Brown, direktorica Nacionalne kampanje za sprečavanje trudnoća u tinejdžerki.

Priča o slučaju srednje škole u Gloucesteru pomogla je ljudima da vide da se to još uvijek događa.

http://www.sarajevo-x.com/clanak/080708050

Edy
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 12
Registration date : 19.07.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Želislav on čet ruj 18 2008, 10:39

Šalom,

Abortus NE!!! Jedan hrišćanin neće ni misliti o tome.

Želislav

Želislav
početnik
početnik

Broj postova : 84
Registration date : 16.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by nina_ on sub ruj 27 2008, 14:06

Planiranjem porodice ne zelimo smanjiti broj djece,vec povecati broj zdrave djece.Planiranje porodice definiramo kao:slobodno,svjesno,odgovorno i drustveno aktivno roditeljstvo.
Duznost roditelja je da svoje roditeljstvo ostvare odgovorno.
Na zdravlje zena i djece utjecu mnogi socijalni ekonomski i kulturni cinioci.
Visoka plodnost je obicno povezana sa losim socioekonomskim stanjem,slabom prehranom i higijenom,nepotpunim obrazovanjem i otporom prema promjenama.Ovi cinioci se preplicu u utjecu na tok i ishod trudnoce.
Regulacija fertilnosti je znacajan dio preventivne medicine,koji osigurava zdravlje i blagostanje pojedinca,porodice i cjelokupnog drustva,te omogucujemo radjanje djece u zivotnoj dobi,u kojoj je mogucnost komplikacija najniza,sprecavamo prenosenje genetskih oboljenja na potomstvo i sprecavamo ilegalni pobacaj.
Zdravstveno stanje majke i djeteta slabi uporedo sa cestim trudnocama.Smrtnost majki dramaticno raste nakon pete trudnoce.Obicno se negativni utjecaj pariteta i starosti majke preplicu i tesko ih je odvojiti.Trudnoce koje se cesto ponavljaju pogorsavaju neke bolesti majke(kardiovaskularne,bubrezna oboljenja,secernu bolest itd)Upravo tako su povezane s visokim paritetom i neke komplikacije trudnoce i poroda(krvarenja u toku trudnoce,nepravilan polozaj ploda,rupture uterusa-cijepanje materice u toku trudnoce i izlazak ploda u trbusnu supljinu,postpartalne inercije-mlitavost materice s masovnim za zivot pogubnim krvarenjem zene).
Kod viserotkinja je prisutan veci broj mrtvorodjene dece i veci broj spontanih pobacaja.
Perinatalna smrtnost majki je za polovicu veca nakon petog porodjaja te s paritetom raste i smrtnost dojencadi,pogotovu ako su losi osnovni zivotni uslovi.
Planiranjem porodice se sprecava prenosenje genetskih oboljenja na potomstvo,kada se ustvrdi da ce se roditi dete sa teskim telesnim i dusevnim nedostatcima,spasava se zivot ili otklanja tesko narusavanje zdravlja trudnice.Kada je do trudnoce doslo djelima-silovanjem,rodoskrnavljenjem tj.incestom,planiranjem porodice zadovoljavamo kako moralno tako i pravno opravdanje planiranja porodice.

Namjera diktira kurs kreativnosti u njenom razvoju.
Univerzum se pokorava nepokolebljivoj namjeri zato sto je to priroda bozanskog zakona.
Razmislite o raznim nacinima na koji ste usmerili svoje misli i opazite rezultate koje su one proizvele.
Nijedna misao nije neutralna.Sva uvjerenja imaju moc,a kada koncentrisete tu moc i usmjerite je,bila svjesna ili nesvjesna,sigurno ce se nesto manifestirati-bez izuzetka.
Obratite paznju na one ideje koje su skodljive i ometaju vas zivot i razvrstajte produktivne od neproduktivnih.Usmjerite se na uslove i iskustva koja zelite u svom zivotu.
Vrlinom bozanskog zakona i urodjenom snagom koju posedujete kao besmrtno kreativno lice udaljite se od svojih osjecanja i proucite cinjenice pre nego sto odgovorite.
Naoruzani preciznom informacijom mozete da promenite svaku okolnost i posaljete je u novom pravcu.
Da biste razvili ispravne vjestine objektivnog razmisljanja,pazljivo opazajte svet bez predrasuda.

nina_
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 2
Registration date : 27.09.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub ruj 27 2008, 18:07

Danas se djecu ubija kao na traci, tragedija, a samo je šaka ljudi koji se usude dići glas protiv toga

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by nina_ on ned ruj 28 2008, 03:03

Jasno je da u zivotu postoje stvari koje nam odgovaraju i druge koje nam ne odgovaraju,ali nije uvek bas sve najjasnije koje nam to stvari odgovaraju.Iako ne mozemo da uticemo na ono sto nam se dogadja,ipak mozemo da se opredelimo za ono sta cemo uciniti u odnosu na ono sto nam se dogadja.
Aristotel,jedan od prvih filozofa koji se bavio ovim pitanjima,zamislio je sledeci primer:Jedan brod nosi veoma znacajan teret iz jedne luke u drugu.Na pola puta iznenadi ga strahovita oluja.Da bi se spasli posada i brod cini se da je jedino resenje da se dragocen i veoma tezak teret izbaci u more.Kapetan broda ovako se postavlja pred problemom:"Da li da bacim robu ili da rizikujem pa da se s njom u utrobi broda suocim s nevremenom nadajuci se da ce se vreme popraviti i da ce brod izdrzati?"Naravno,ako se kapetan odluci da izbaci teret,radije nego da se suoci sa rizikom,bilo bi nepravedno reci da on to i zeli da ucini.On zapravo zeli da stigne u luku sa svojim brodom,svojom posadom i tovarom:to je ono sto mu najvise odgovara.Medjutim,s obzirom na nevreme,zeli da spase svoj zivot i zivote posade,nego tovar,ma koliko on bio dragocen.O nevremenu ne moze da se odlucuje,to je stvar koja mu se namece,stvar koja mu se dogadja,zeleo on to ili ne,medjutim moze da odluci kako ce se ponasati u odnosu na opasnost koja mu preti.
Radi li se dakle o jednostavnom funkcionalnom problemu,pronaci najbolji nacin da svi stignu zdravi i spaseni u luku?Za kraj necu reci sta je odlucio nas namuceni kapetan.Daj boze da odabere pravu stvar i da ga posluzi dobar vetar sve dok se ne vrati kuci.Istina je,kad pomislim na njega,da shvatim da smo svi na istom brodu...

"Mi raspolazemo sa samo cetiri moralna principa:
-filozofskim:cini dobro radi samog dobra,zbog postovanja moralnog zakona
-religioznim:cini dobro jer je to volja Bozija,iz ljubavi prema Bogu
-humanim:cini dobro zbog sopstvenog blagostanja,iz ljubavi prema sebi
-politickim:cini dobro radi napretka drustva ciji si i ti clan,radi ljubavi prema drustvu i vlastitog samopostovanja"(Lichtenberg)

nina_
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 2
Registration date : 27.09.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon stu 17 2008, 10:27

13.11.2008 | 12:29 | IKA V - 107431/11

Američki biskupi protiv "temeljnog prava na pobačaj"

Katolički biskupi SAD-a zabrinuti mogućom promjenom smjera buduće Obamine administracije na etičkom području

Washington, (IKA) - Katolički biskupi SAD-a zabrinuti su mogućom promjenom smjera buduće vlade predsjednika Baracka Obame na etičkom području. U zajedničkom priopćenju s jesenskoga zasjedanja Biskupske konferencije SAD-a u Baltimoru poručuju da se rezultati predsjedničkih izbora ne smiju tumačiti kao "referendum o pitanju pobačaja". Upozoravaju da bi zakoni u smislu "prava na pobačaj" mogli duboko podijeliti zemlju. Biskupi okupljeni pod predsjedanjem kardinala Francisa Georga odlučno su istaknuli protivljenje takozvanom "Zakonu o slobodi izbora" (Freedom of Choice Act) u kojemu je riječ o "temeljnom pravu na pobačaj", tj, kojim se predviđa ukidanje svih državnih i regionalnih pravnih propisa koji onemogućuju ili otežavaju pobačaj. Biskupi su time reagirali na najave Obamina tima da će kao predsjednik ukinuti brojne mjere koje je uvela Bushova administracija. Obama je u izbornoj kampanji više puta istaknuo da će potpisati FOCA.
Američki biskupi također su pozdravili povijesnu dimenziju izborne pobjede Baracka Obame kao prvoga Afroamerikanca predsjednika SAD-a, te budućoj vladi i Kongresu ponudili svoju suradnju, osobito na području pravednosti u gospodarstvu, reformi useljeničkih prava, zdravstvene skrbi za siromašne, obrazovanja, vjerskih sloboda i mirovnih zauzimanja.
http://www.ika.hr/index.php?prikaz=vijest&ID=107431

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Marta on sri stu 26 2008, 15:35

Abortirajuci nije usmrcena samo jedna osoba,to nije samo jedno ubjstvo.to je ubojstvo i djece tog djeteta i njihove djece itd.Nedavno sam se nasla u jednoj raspravi gdje me je jedna osoba pokusala uvjerit da ako se djete ima roditi bolesno da je bolje abortirati nego roditi ga na patnju,ostala sam zaprepastena!Osobno mislim ako je preodredjeno da se rodi bolesno,to je Bozja volja,a sve sta On cini,dobro cini.Samo kada cujem rijec abortus prodju me trnci....

Marta
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 40
Registration date : 21.11.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by flower on sri oľu 18 2009, 20:19

Abortus je ubojstvo! Nema se tu sta vise pregovarati....
Iskreno, meni se place kad razmisljam o tome...mnoge mlade djevojke to ne shavcaju ozbiljno...i ne mogu uopce zamisliti koliko Bog pati i place nad takvim stvarima koje se dogadaju u svijetu...jer kao prvo ti ne ubijas samo svoje dijete, vec Bozje stvorenje, Bozje dijete koje je On posebno oblikovao, stvorio....

flower
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 22
Registration date : 15.03.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet oľu 19 2009, 11:39

flower je napisao/la:Abortus je ubojstvo! Nema se tu sta vise pregovarati....
Iskreno, meni se place kad razmisljam o tome...mnoge mlade djevojke to ne shavcaju ozbiljno...i ne mogu uopce zamisliti koliko Bog pati i place nad takvim stvarima koje se dogadaju u svijetu...jer kao prvo ti ne ubijas samo svoje dijete, vec Bozje stvorenje, Bozje dijete koje je On posebno oblikovao, stvorio....
Mislim da su za mlade krivi oni koji ne dopustaju edukaciju.Nema tabu teme za takve stvari,jer tko jednom nauci sto je zivot ne pokusira s tim.Ubija se Bozje stvorenje,svoje djete i svoja psiha.Svaka zena koja je napravila abortus ima traume.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on čet oľu 19 2009, 16:11

Krizostom je napisao/la:Što mislite o abortusu, i usput jedno pitanje, da li bi kao doktor kršćanin izvršio abortus?

Besplatan i strucan abortus spasava mlade zene neprofesionalnih ilegalnih pobacaja i smrti. Tako se spasava majka za neku drugu priliku. To treba ostati tako.

U isto vrijeme treba voditi prosvjecivanje mladih o obiteljskoj odgovornosti, stvaranju stabilnih veza, medjusobnom postovanju, poticati zasnivanje obitelji.

No uvijek ce biti slucajeva kada ce se netko odluciti na pobacaj. U tom krajnjem slucaju, to treba biti obavljeno strucno. Oni koji se zalazu za zabranu abortusa ubijaju i dijete i majku.

Fazlija
senior
senior

Broj postova : 724
Registration date : 21.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mi-Ha-El on čet oľu 19 2009, 16:54

http://www.silentscream.org/

Fazlija prijatelju, pogledaj video, pa reci pravo
bi li se radovao majci svojoj zdravoj i prpošnoj
a da je tebi dosudila smrt kad ti Otac dade život!!??

Milosrdan je i Milostiv Gospodin!

Mi-Ha-El
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 108
Registration date : 04.12.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 23:09

Sponsored content

[Vrh] Go down