Abortus

Stranica 1 / 9. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Abortus

Postaj by καιros on čet pro 14 2006, 23:31

Što mislite o abortusu, i usput jedno pitanje, da li bi kao doktor kršćanin izvršio abortus?

καιros
Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Re: Abortus

Postaj by Anonymou on pet pro 15 2006, 06:18

Mislim da je abortus ubojstvo i da doktor kršćanin to ne bi smio činiti.

P.S. Ubuduće pažnja da se ne gube teme. Very Happy

Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on pet pro 15 2006, 11:17

Slazem se s Febom.

dominik
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 871
Registration date : 08.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pet pro 15 2006, 18:41

Mislim da samo Darodavac zivota ima prava nad smrcu i zivotom.Mi ljudi ne mozemo stvoriti zivot ,niti ga imamo prava sebi ,i drugima uzeti ,a niti zagorcavati.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Spart on ned pro 17 2006, 17:05

Ma koliko zakon bilo koje države dozvoljavao abortus,jedna od Božjih zapovijedi kaže; Ne ubij!
Doktor koji bi to učinio,učinio bi grijeh isti kao i žena koja se podvrgne tom zlom činu.

Spart
Mod
Mod

Broj postova : 1222
Registration date : 04.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by mudri Salomon on uto sij 02 2007, 00:46

ja nisam protiv abortusa, ali samo u nekim specijalnim slucajevima (inace jesam protiv)

mudri Salomon
početnik
početnik

Broj postova : 58
Registration date : 26.11.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pet sij 05 2007, 20:51

A sto bi radio kad bi dozivio,kao gineholog,da fetus dok ga abortiras uhvati tvoj prst,malim rukicama-neznam u kom je stadijumu bio?Da,znam slucajeva naravno iz medija kad je fetus bio 100% po nama ljudima za abortus,recimo otvorena ledja,a ipak nekim cudom ostao ziv i poslije ispao nadprosjecan covijek.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by mudri Salomon on sri sij 10 2007, 23:56

Dina je napisao/la:A sto bi radio kad bi dozivio,kao gineholog,da fetus dok ga abortiras uhvati tvoj prst,malim rukicama-neznam u kom je stadijumu bio?Da,znam slucajeva naravno iz medija kad je fetus bio 100% po nama ljudima za abortus,recimo otvorena ledja,a ipak nekim cudom ostao ziv i poslije ispao nadprosjecan covijek.

nisam mislio na taj nacin, al kad te bas zanima radi se o sljedecem:
-ukoliko je u pitanju zivot majke (trudne osobe) tada smije izvrsiti abortus (znaci ukoliko bi doslo do komplikacija prilikom kojih bi umrli obadvoje-razumnije je izabrati da jedan umre)

mudri Salomon
početnik
početnik

Broj postova : 58
Registration date : 26.11.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Anonymou on čet sij 11 2007, 06:15

mudri Salomon je napisao/la:
Dina je napisao/la:A sto bi radio kad bi dozivio,kao gineholog,da fetus dok ga abortiras uhvati tvoj prst,malim rukicama-neznam u kom je stadijumu bio?Da,znam slucajeva naravno iz medija kad je fetus bio 100% po nama ljudima za abortus,recimo otvorena ledja,a ipak nekim cudom ostao ziv i poslije ispao nadprosjecan covijek.

nisam mislio na taj nacin, al kad te bas zanima radi se o sljedecem:
-ukoliko je u pitanju zivot majke (trudne osobe) tada smije izvrsiti abortus (znaci ukoliko bi doslo do komplikacija prilikom kojih bi umrli obadvoje-razumnije je izabrati da jedan umre)

A da se prije tog čina obrati Bogu za pomoć? Zar nije on Jahve Rafa? Zar nisu naši životi u Njegovim rukama? Onome koji iz ničega stvara, nije problem iscijeliti i najteže slučajeve.

Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by vivi on pet vel 23 2007, 15:30

Ja msilim da je to ubijanje malog nerodenog deteta!
I hriscanski doktor to ne bih smeo ciniti!

vivi
poprilično aktivan korisnik
poprilično aktivan korisnik

Broj postova : 535
Registration date : 12.01.2007

Korisnički profil http://www.youthinmission.info/YiM-Home_162.html

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sub tra 07 2007, 00:09

Hrišćanstvo i abortus ne idu zajedno, ni u snu a kamoli na javi.

Brat Aladin

Aladin
senior
senior

Broj postova : 714
Registration date : 06.03.2007

Korisnički profil http://www.nevesta-hristova.org

[Vrh] Go down

Postaj by Totus Tuus on sub tra 07 2007, 17:38

Slažem se. Abortus nema opravdanja. To je gore od ubojstva jer ubijamo onoga tko je nama povjeren od Boga, i jer je to dijete potpuno bespomoćno. Nedavamo mu nikakvu priliku da upozna život.
Zato je abortus jedan od rijetkih grijeha koje kad počiniš si automatski izopćen iz katoličke Crkve, bez ikakvog upozorenja, čak i ako si samo odvezo do bolnice ženu za koju znaš da će to napravit.
ja se nemogu sjetit niti jedne stvari koju čovjek može napravit da je gnjusnija od abortusa.

Totus Tuus
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 214
Registration date : 07.03.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on pet svi 04 2007, 12:30

Totus Tuus je napisao/la:
Zato je abortus jedan od rijetkih grijeha koje kad počiniš si automatski izopćen iz katoličke Crkve, bez ikakvog upozorenja, čak i ako si samo odvezo do bolnice ženu za koju znaš da će to napravit.

Mislim da velika većina vjernika katolika to nezna pogotovo ovo za vožnju.
Sad budući da nisu svjesni grijeha nemože se to primjeniti takvim automatizmom.

Što se tiče teme mislim da je abortus ubojstvo a Bog kaže ne ubij.

Izrail
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 2080
Registration date : 14.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by aleksa1962 on pet svi 04 2007, 13:58

Ja nisam dozvolio abortus sada vec svojoj bivsoj supruzi, i sretan sam da se rodio nas sin Igor koji je dobro dijete i vrlo dobar djak jedne sarajevske gimnazije,mada nekad pomislim da za djecu koja rastu bez jednog roditelja zivot kasnije zna biti jako tezak i emotivno i finansijski jer samohrane majke nemaju puno prilike da ucine dosta za svoju djecu kao tamo gdje su prisutna oba roditelja.

aleksa1962
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 19
Registration date : 24.04.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Bhakti on pet svi 04 2007, 14:58

Možemo mi tu kenjat naširoko i nadaleko o abrotusu i argumentima protiv i za, ali ono što u realnosti ostaje jest odluka žene. Ja smatram da jedino žena sama može i mora odlučiti da li će pobaciti ili ne, i prilikom toga nitko na nju ne smije vršiti pritisak niti za DA niti za NE. Ja ne mogu osuditi abortus u niti jednom slučaju osim u onom "idemo se poseksat, pa ak se dogodi sr*nje, napravit ćemo abortus". Ali ostali slučajevi tipa silovanja ili teške bolesti dijeteta... Ne znam... Rodila su se mnoga retardirana djeca koja su na blagoslov okolini, i smatram da oni također vrijede isto kao i mi, ali lako je meni pričat o tome koji nemam ništa s time... A što se tiče silovanja, tu nemam apsolutno nikakve osude abortusa.

Bhakti
Mod
Mod

Broj postova : 395

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on pet svi 04 2007, 15:31

Mislim da se s abortusom otišlo predleko.
A gnusno je samo pomisliti zbog čega se sve ne rade.
http://www.vecernji.hr/newsroom/zanimljivosti/796609/index.do

Izrail
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 2080
Registration date : 14.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pet svi 04 2007, 15:48

DVA PITANJA IZ ETIKE
Upucena mudrima i onima koji bi to zeljeli postati
PRVO PITANJE Predpostavimo da poznajete trudnu zenu
- vec ima osmoro djece od kojih su troje gluhi, dvoje slijepi i jedno umno zaostalo
- ona boluje od sifilisa

Preporucujete li joj pobacaj?
Odgovorite za sebe i citajte drugo pitanje
DRUGO PITANJE
Vrijeme je da se bira predsjednik svijeta. Vas glas je odlucujuci. Ovo su podatci o trojici glavnih kandidata
1. KANDIDAT
-Udruzen je s trulim politicarima i konsultira astrologe
-Ima dvije ljubavnice
-Pusi kao dimnjak i pije 8-10 martinija dnevno
2.KANDIDAT
-Vec je dva puta dobivao otkaz
-Spava do podne
-U koledzu je pusio opijum a pije 1/4l viskija svako vece 3. KANDIDAT
-On je ratni heroj s odlikovanjima
-Vegetarijanac je
-S vremena na vrijeme popije po pivo a nikad nije imao vanbracnih avantura
Od ta tri kandidata, koga bi ste izabrali, posteno govoreci? Izaberite i procitajte sto slijedi:

1. kandidat je: Franklin D. Roosevelt

2. kandidat je Winston Churchil

3. kandidat je ADOLF HITLER
Kako bi se reklo, treba se paziti ljudi koji imaju suvise uredan zivot!!!
A u vezi prvog pitanja, sto se odnosilo na abortus,ako ste odgoborili "DA", upravo ste ubili BETHOWENA

Mr. sc. Igor Djurcik

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Bhakti on pet svi 04 2007, 15:51

Hehe, ovo je odlično u smislu da nam daje pouku da ljude ne sudimo po vanjštini.

Bhakti
Mod
Mod

Broj postova : 395

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by mirjam on ned svi 20 2007, 20:39

Stvarno dobar primjer!!

mirjam
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 191
Registration date : 06.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Želislav on čet svi 24 2007, 08:02

Anonymou je napisao/la:A da se prije tog čina obrati Bogu za pomoć? Zar nije on Jahve Rafa? Zar nisu naši životi u Njegovim rukama? Onome koji iz ničega stvara, nije problem iscijeliti i najteže slučajeve.

AMEN i AMEN!!!cheers cheers cheers cheers cheers

Želislav
početnik
početnik

Broj postova : 84
Registration date : 16.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub lip 02 2007, 18:01

mirjam je napisao/la:Stvarno dobar primjer!!
ALI pogledajte kako to vidi kardinal:
na ovoj stranici
http://news.bbc.co.uk/
ova vijest:

http://www.bbc.co.uk/mediaselector/check/player/nol/newsid_6700000/newsid_6709800?redirect=6709871.stm&news=1&bbwm=1&bbram=1&nbram=1&nbwm=1

http://news.bbc.co.uk/1/hi/scotland/6706743.stm
Cardinal sounds abortion warning

The cardinal has been accused of using inflammatory words

Catholic politicians who defend abortion should not expect to remain full church members, Scotland's most senior Roman Catholic has warned.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sri lip 13 2007, 21:01

http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak/art-2007,6,13,amnesty_vatikan,78398.jl

Protiv kulture smrti:

Vatikan optužio Amnesty International za podržavanje pobačaja

Nakon zauzimanja stajališta u korist pobačaja, međunarodna organizacija za zaštitu ljudskih prava Amnesty International, neće više od katolika dobivati financijsku potporu – najavio je kardinal Renato Raffaele Martino, predsjednik Papinskoga vijeća za pravdu i mir, u razgovoru za američki tjednik 'National Catholic Register'. Kardinal je izrazio veliku ogorčenost zbog stajališta u korist pobačaja, koje je zauzela ova organizacija, te istaknuo kako staviti se na stranu nekažnjavanja dragovoljnoga prekida trudnoće znači iznevjeriti institucionalne ciljeve same organizacije. Neizbježna posljedica takve odluke – pojasnio je nadalje kardinal – bit će obustava financiranja od strane katoličkih organizacija.
Predsjednik Papinskoga vijeća za pravdu i mir nadalje je istaknuo kako ne postoji pravo na pobačaj koje je međunarodno priznato, kako se zaključuje nakon Konferencije Organizacije ujedinjenih naroda o pučanstvu održane u Kairu. Tom prigodom – podsjetio je kardinal – pobačaj je isključen kao dopušteno sredstvo nadzora nad rađanjem. Izaslanstvo Svete Stolice, u toj je prigodi predvodio upravo kardinal Martino, tada nadbiskup i stalni promatrač Svete Stolice pri Uredu Organizacije ujedinjenih naroda u New Yorku. Lobiji koji podupiru pobačaj nastavljaju svoju propagandu, koja spada u ono što je Ivan Pavao II. nazivao „kulturom smrti“ – kazao je nadalje kardinal, te upozorio kako je krajnje zabrinjavajuće da tako zaslužna organizacija kao što je Amnesty International sada popušta pritiscima tih lobija. Pritom je napomenuo da su na taj preokret potaknula neka nacionalna predstavništva ove organizacije. Stoga je – prema mišljenju kardinala Martina – potrebno ojačati zalaganje katolikâ, kao i svake osobe dobre volje, u zaštiti prava na život svih koji se trebaju roditi, i to bez uzaludnih razlika u slučajevima u kojima bi ubojstvo djeteta u majčinoj utrobi bilo opravdano, i onih u kojima bi ono bilo neopravdano. Dragovoljno ubojstvo svakoga nedužnog ljudskog života uvijek je zločin koji stavlja u opasnost temelje općega dobra ljudske obitelji – istaknuo je na koncu kardinal Martino.
Druga strana:
http://www.feminist.org/news/newsbyte/uswirestory.asp?id=10310

http://in.today.reuters.com/news/newsArticle.aspx?type=worldnews&storyID=2007-05-10T024739Z_01_NOOTR_RTRJONC_0_India-297470-1.xml

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on pet lip 29 2007, 08:16

Pobačaj je “ ubojstvo u majčinoj utrobi ... Dijete je dar Božji. Ako ga ne želite, dajte ga meni. "

“Pobačaj je najveći neprijatelj mira, jer ako majka može ubiti svoje vlastito dijete, što onda sprečava mene da ubijem tebe ili tebe da ubiješ mene? Zaista ništa.”

“Donijeti odluku da dijete mora umrijeti da bismo mi živjeli po svojim željama, to je bijeda.”

Majka Tereza

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1359
Registration date : 12.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Medeni on pet ruj 21 2007, 10:31

hrvoje hrki je napisao/la:Pobačaj je “ ubojstvo u majčinoj utrobi ... Dijete je dar Božji. Ako ga ne želite, dajte ga meni. "
Majka Tereza

Znači li to da oni koji ne žele dijete slobodno ga mogu ostaviti pred tvojim vratima?

Medeni
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 930
Registration date : 17.09.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet stu 15 2007, 14:42

Naslovnica » Brak i obitelj » Dnevnik nerođene djevojčice

Dnevnik nerođene djevojčice

26. 04. 2007.

13. studenoga (1. dan)
Danas je počeo moj život, no moji roditelji to još ne znaju. Još sam mala, manja od koštice jabuke, ali sam u cijelosti već ja, nezamjenjiva. Sad je već jasno, bit ću djevojčica s plavom kosom i plavim očima.27. studenoga (12. dan)
Već sam malo porasla, ali sam još premalena da bilo što činim svojom snagom. Majka sve čini za mene. Pritom još uvijek nema pojma da ja postojim u njezinom trbuhu i da uz pomoć njezine krvi rastem.

2. prosinca (15. dan)
Sada moja usta počinju biti usta. Za godinu dana moći ću se smijati, a malo poslije i govoriti. Već znam i koja će biti moja prva riječ - mama! Tko zapravo tvrdi da već danas nisam čovjek? I te kako! Upravo tako kao što je mrvica kruha - kruh.

6. prosinca (19. dan)

Danas je moje srce počelo kucati. Odsad će ravnomjernim ritmom kucati cijelog mojeg života. Sve dok se nakon mnogo godina ne umori i ne stane, ali do tog dana ima još puno vremena: ja sam tek na početku.

12. prosinca (25. dan)
Svakog dana pomalo rastem. Moje ruke i noge već dobivaju svoj oblik. Ali trebat će mi još dosta vremena da ovim nogama otrčim k mami i rukama zagrlim tatu.

22. prosinca (35. dan)
Na mojim rukama se stvaraju mali prstići. Oni će jednog dana držati lutkice, bacati lopticu, brati cvijeće i prihvaćati druge ruke. Moji prsti. Hoće li možda jednom svirati violinu ili crtati sliku?

30. prosinca (43. dan)
Danas je liječnik rekao mojoj majci da ja postojim. M ma, jesi li sretna zbog toga? Moraš još čekati da bi me mogla ljuljati na svojim rukama.

3. siječnja (51. dan)
Mama i tata ne znaju da sam djevojčica. Možda očekuju sina. Ili možda blizance. Sigurno ću ih iznenaditi.

16. siječnja (60. dan)
Ja već imam pravo lice. Nadam se da ću jednog dana izgledati kao moja mama.

20. siječnja (9.) tjedan
Već bih mogla gledati da oko mene nije mrkli mrak. Ali će uskoro moje oči spoznati vanjski svijet, sunčevu svjetlost, cvijeće, malu djecu. Kako izgleda more? Kako brda? I prije svega, kako ti izgledaš, mama?

1. veljače (11. tjedan)
Mama, čujem kako tvoje srce kuca. Čuješ li i ti moje tiho tap-tap-tap-tap? Imat ćeš potpuno zdravu malu djevojčicu. Neke bebe teško dolaze na svijet. U tom slučaju mogu pomoći liječnici. Ali neke mame, čini mi se, ni ne žele imati dijete. Ja, u svakom slučaju, jedva čekam da me poneseš na svojim rukama, da dodirnem tvoje lice i da te gledam. Čekaš li ti tako željno na mene kao ja na tebe?

4. veljače (4 dana poslije)
Mama, mama, zašto si to učinila? Zašto si dopustila da mi oduzmu život? Zajedno nam je moglo biti tako lijepo...

H. Swab
preuzeto od www.adventisti.info

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 03:27

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 1 / 9. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]