Homoseksualnost

Stranica 1 / 19. 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Go down

Homoseksualnost

Postaj by καιros on čet pro 14 2006, 22:58

Da li kao kršćani dozvoljavate istospolne brakove?

Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Re: Homoseksualnost

Postaj by dominik on čet pro 14 2006, 23:24

Homoseksualnost je izopacenost. Cemu ova tema?
dominik
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 871
Registration date : 08.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by καιros on čet pro 14 2006, 23:26

I ti ljudi trebaju spasenje...

Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Anonymou on pet pro 15 2006, 06:25

Krizostom je napisao/la:I ti ljudi trebaju spasenje...

Nećeš ih spasiti dozvoljavajući im istospolne brakove. Znamo Božju volju po tom pitanju. A svi trebamo spasenje.
Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on ned sij 07 2007, 21:44

Naravno da je vencavanje homoseksualaca u Crkvi tezak greh. Kao i sama pomisao da se takvi "brakovi" odobravaju.

Bog svakom nudi spasenje. Ja homoseksualnost ne razumem. I jednom sam video muskarca koji je ugradio silikone. Meni je to bilo neprirodno i bezveze. Ali ni u jednom trenutku nisam pomislio da oni nemaju pravo na spasenje. Tu jedino Bog zna tacno sta se dogadja.
Mozda postoji velika razlika od homoseksualca koji se takav rodio, i onoga koji se svojim preterivanjem u to pretvorio. Bog to zna, i On ce prema tome shodno i suditi. Ipak svako ima pravo na spasenje i svako to moze dobiti.

Velika je razlika po ova dva pitanja.
Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned sij 07 2007, 22:16

Jevrejin je napisao/la:Naravno da je vencavanje homoseksualaca u Crkvi tezak greh. Kao i sama pomisao da se takvi "brakovi" odobravaju.

Bog svakom nudi spasenje. Ja homoseksualnost ne razumem. I jednom sam video muskarca koji je ugradio silikone. Meni je to bilo neprirodno i bezveze. Ali ni u jednom trenutku nisam pomislio da oni nemaju pravo na spasenje. Tu jedino Bog zna tacno sta se dogadja.
Mozda postoji velika razlika od homoseksualca koji se takav rodio, i onoga koji se svojim preterivanjem u to pretvorio. Bog to zna, i On ce prema tome shodno i suditi. Ipak svako ima pravo na spasenje i svako to moze dobiti.

Velika je razlika po ova dva pitanja.

Pa ,obred sad mi nije kristalno jasno,treba li njima propovjedati ili ih se kloniti,ili ih drzati za gad pred Bogom,ili sto?
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Anonymou on ned sij 07 2007, 23:07

Dina je napisao/la:Pa ,obred sad mi nije kristalno jasno,treba li njima propovjedati ili ih se kloniti,ili ih drzati za gad pred Bogom,ili sto?

Treba im propovijedati, reći da je njihov životni stil grijeh ali da ih Bog ljubi i želi im dati novi život.
Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on ned sij 07 2007, 23:10

Feba je napisao/la:
Dina je napisao/la:Pa ,obred sad mi nije kristalno jasno,treba li njima propovjedati ili ih se kloniti,ili ih drzati za gad pred Bogom,ili sto?

Treba im propovijedati, reći da je njihov životni stil grijeh ali da ih Bog ljubi i želi im dati novi život.

Ako uopće budu dopustili da im netko propovijeda. Iako znaju u savjesti da je to grijeh, sila slasti, naslada nadjača zdrav razum. Sad
Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Anonymou on ned sij 07 2007, 23:12

Noemi je napisao/la:
Feba je napisao/la:

Ako uopće budu dopustili da im netko propovijeda. Iako znaju u savjesti da je to grijeh, sila slasti, naslada nadjača zdrav razum. Sad

Eh, to je na njima. A koji grešnik voli da mu se govori o njegovom grijehu? brblja
Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on pon sij 08 2007, 18:38

Moram priznati da nikada nisam svedocio jednoj osobi sa takvim sklonostima.

Ne verujem da bih mu mnogo pomogao ako bih ga odma optuzivao zbog toga sto ima problem. Ni nas Bog ne osudjuje. Prvo zeli da nam otkrije bolji nacin zivota, zivot bez greha pa zatim, kada nam otkrije dublje svoju ljubav, daje nam silu, ili svojom miloscu oslobadja od mana, izopacenosti koje imamo.
Iz stog razloga Ga svi mi i volimo, zar ne?

Zar nas ne bi bolelo da nas odma optuzi zbog svega sto smo uradili u zivotu? Bolelo bi nas. Mene bi bar bolelo.
Tako isto je i sa ovim ljudima, mnogi od njih, nemaju pojma da su u problemu. Danas se ono sto se njima desava, proglaseno normalnim. Daju im za pravo da budu ono sto jesu. Stoga kada bi smo ga napali, on bi to proglasio za diskriminaciju.
Moramo biti pazljivi kada o njima govorimo, ili pisemo, kako ih nebismo jos vise udaljili od Boga, i na taj nacin udaljili od mogucnosti da u sili Duha Svetoga dozive preobrazenje.
Covekovo spasenje treba da je na prvom mestu. To je bio Hristov cilj, a to je i nas cilj!
Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by ziger on sri sij 10 2007, 09:59

Homoseksualnost je težak grijeh koji vrijeđa Boga i priziva gnjev Božji na one koji ga čine. Može Bog i njih promjeniti.
www.krscanska-prorocka-crkva.hr Na ovomu webu ima strip koji govori o obraćenju svećenika homoseksualca. Dapače, fikcija ali ima more istinitih slučajeva
ziger
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 345
Registration date : 10.01.2007

Korisnički profil http://istina.editboard.com

[Vrh] Go down

Postaj by vivi on čet vel 22 2007, 19:30

Istina ziger!
Za Boga je to greh.
Naravno su i to ljudi i uz Bozju pomoc se oni mogu promentit.
Vidite samo ovo izkustvo obracenja ovog svecenika.
vivi
poprilično aktivan korisnik

Broj postova : 535
Registration date : 12.01.2007

Korisnički profil http://www.youthinmission.info/YiM-Home_162.html

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet vel 22 2007, 19:34

"Ne znate li da oni koji čine zlo neće baštiniti Božje kraljevstvo? Nemojte se zavaravati! Ni bludnici, ni idolopoklonici, ni preljubnici, ni homoseksualci, ni lopovi, ni lakomci, ni pijanci, ni psovači, ni varalice neće baštiniti Božjeg kraljevstva." (1. Korinčanima 6,9.10)
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by vivi on čet vel 22 2007, 19:58

Pravi Bibliski tekst za ovu temu, inliner!
Super.
vivi

Broj postova : 535
Registration date : 12.01.2007

Korisnički profil http://www.youthinmission.info/YiM-Home_162.html

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sub oľu 31 2007, 18:27

Homoseksualcima treba oslobođenje od tog duha koji živi u njima, i tek nakon toga oni mogu biti Hrišćani, kada prođu kroz opravdanje, posvećenje i ispunjenje Duhom. Inače to nije nerešiv problem, ali ostati homoseksualac i ići u crkvu i tvrditi da je nanovorođen, to nema veze sa Biblijom, a ni sa zdravim razumom.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

Broj postova : 714
Registration date : 06.03.2007

Korisnički profil http://www.nevesta-hristova.org

[Vrh] Go down

Postaj by mirjam on sub oľu 31 2007, 20:50

Potpuno se slažem sa tobom Aladine. Zašto je Bog onda u Edemskom Vrtu darovao čovječanstvo jedan tako dragocijeni dar-brak. Ali brak između čovijka i žene!!
nedavno je pisalo u novinama da je u Americi čak dozvoljen brak sa životinjama. Kako je to samo strašno!!! Koliko je samo čovijek daleko otišao!!
mirjam
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 191
Registration date : 06.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Totus Tuus on sub oľu 31 2007, 21:57

Da, izopačenost. Nebi dozvolio homoseksualne brakove, naravno. Ali nebi niti osuđivo te ljude. Ja ih gledam kao psihičke bolesnike, bez ikakvog podcjenjivanja, tako da im mogu pristupat sa samilošću, a ne s osudom. Osuditi grijeh a ne gršnika. Bogu ništa nije nemoguće. Čuo sam za primjere i njih koji se ponormalne Smile

Totus Tuus
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 214
Registration date : 07.03.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

AMEN

Postaj by Justin on čet tra 05 2007, 14:26

Totus Tuus je napisao/la:Da, izopačenost. Nebi dozvolio homoseksualne brakove, naravno. Ali nebi niti osuđivo te ljude. Ja ih gledam kao psihičke bolesnike, bez ikakvog podcjenjivanja, tako da im mogu pristupat sa samilošću, a ne s osudom. Osuditi grijeh a ne gršnika. Bogu ništa nije nemoguće. Čuo sam za primjere i njih koji se ponormalne Smile

AMEN!!!!!!
Justin
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1309
Registration date : 09.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by mirjam on čet tra 05 2007, 17:50

Sigurno da je tako. Mislim da je potrebno takvim ljudima pružiti pomoć, ako to oni žele. nemože se ništa u silu, ali ako uvide da nije dobro što rade, Bog im može sigurno pomoći.
mirjam
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 191
Registration date : 06.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on pet tra 06 2007, 11:00

Dobro, homoseksualnost je očito pogrešna. Ali ja bih pitao još nešto.

Šta je sa pušenjem, odlascima u diko klubove u kasne noćne sate? Zabavljanje mladih koji idu u crkve i vanbračna seksualnost? Slušanje rok muzike? Oblačenje u skladu sa modom, koje je često nemoralnog izgleda. Mladi momci (a i stariji) sa dugom kosom? Ošišane devojke kada Pismo kaže da je ženi slava ako gaji dugu kosu? Devojke sa frizurama po uzoru na Holivudske zvezde, čiji moral ne bih uopšte komentarisao. Šminka i sve ostalo. Potpuno srozavanje Hrišćanske svetosti, itd, itd, itd...

I to je isto tako pogrešno, samo što ljudi žele danas reći: "Hej, pa ja nisam homoseksualac! Hej, pa nisam nikog ubio..." I sve ostalo što će reći. Mislim da je to mnogo veći problem u našim krajevima nego što tu i tamo poneki nesrećni homoseksualac zaluta u neku crkvu.

Brat Aladin

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by simply on sub tra 07 2007, 14:37

Homosekualnost nije bolest. Ti ljudi su i visokoobrazovani, i cijenjeni članovi društva koje ih prihvača kao takve. Pa gdje je onda problem? Problem je u moralu!!! Radi se o moralnoj degradaciji, ili izopačenosti.
Kako nastaje bilo koja izopačenost? Tako što se ono što je dobro - izvrne na drugačiji način (pa to postaje zlo, nemoral, izopačenje). Brak je nešto najsvetije, isto kao i spolnost. Ali kad se oni izopače - postaju najgora vrsta izopačenja.
Homoseksualizam, jedanko kao i ostala moralna izopačenja se ne nasljeđuju - čovjek se ne rađa kao homoseksualac. Mnogi tvrde da su takvi rođeni (barem sa sklonošću k tome) kako bi imali izgovor za svoje izopačenje (kako bi umirili svoju nečistu savjest).
Kako čovjek postane homoseksualac (ili preljubnik, ili transvestit)??? Tako što dozvoli svojim emocijama da ga vode kroz život!!! Čovjek koji vjeruje prvenstveno svojim emocijama (više nego Bogu, više nego razumu i zdravjo pameti) - bit će zaveden svojim emocijama!!!
Kada se u njemu jave emocije "zaljubljenosti" u osobu istog spola, takva osoba im vjeruje. Emocije su diosta stvarne, snažne, upečatljive. A čovjek im počinje vjerovati. I pomišlja kako mu njegovi osječaji otkrivaju nešto novo što "živi u njemu" - istospolnu sklonost. Tako započinje svaka prijevara kod čovjeka - putem njegovih emocija. Isto je i pri religioznim prijevarama (kada se čovjek susretne sa guruom, važnim svečenikom ili osobom koju iznimno poštuje - preplave ga osječaji miline, ugode, svetosti, mira) - a sve je to prijevara utemeljena na emotivnoj strani naše osobnosti.
"Bezumniku nije mio razum, stalo mu je srcu dati oduška" - čovjek koji ne cijeni razum, oslanja se na svoje emocije - a one ga odvode u razna zla, jer su emocije najnestabilniji dio čovjekove osobnosti.

simply
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 335
Registration date : 21.03.2007

Korisnički profil http://www.virovitica.adventisti.info

[Vrh] Go down

Postaj by dragomir on sub tra 07 2007, 14:54

Mogao bih se u potpunosti sloziti sa tobom oko ovog sa emocijama, sada postoji jos jedna aspekt toga, to je sledece o cemu bih mogli pricati a to je opsedenuce zlim duhom.

Ili razumljivijom terminologijom receno opsesija, to verovanje postaje ne samo emocija, nego opsesija koja razdire dusu i um coveka dan i noc.

Kako izaci iz tog stanja?

I nisu mozebitn samo emocije problem, po meni to je i imaginacija, fantaziranje, ti ljudi su prepuni fantazija ne mislim samo na homosekslualce nego mnoge druge ljude koji imaju probleme, narkomane, preljubnike, bludnike, u to bi mogli ukljuciti i problem predbacne seksualnsti itd.
dragomir
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on ned tra 08 2007, 12:33

Aladin je napisao/la:Dobro, homoseksualnost je očito pogrešna. Ali ja bih pitao još nešto.

Šta je sa pušenjem, odlascima u diko klubove u kasne noćne sate? Zabavljanje mladih koji idu u crkve i vanbračna seksualnost? Slušanje rok muzike? Oblačenje u skladu sa modom, koje je često nemoralnog izgleda. Mladi momci (a i stariji) sa dugom kosom? Ošišane devojke kada Pismo kaže da je ženi slava ako gaji dugu kosu? Devojke sa frizurama po uzoru na Holivudske zvezde, čiji moral ne bih uopšte komentarisao. Šminka i sve ostalo. Potpuno srozavanje Hrišćanske svetosti, itd, itd, itd...

I to je isto tako pogrešno, samo što ljudi žele danas reći: "Hej, pa ja nisam homoseksualac! Hej, pa nisam nikog ubio..." I sve ostalo što će reći. Mislim da je to mnogo veći problem u našim krajevima nego što tu i tamo poneki nesrećni homoseksualac zaluta u neku crkvu.

Brat Aladin

Brat Aladin
[url=http://www.nevesta-hristova.org
www.nevesta-hristova.org[/quote[/url]]

Amen! Tko se usudjuje ovo govoriti ljudima? A pogotovo vjernicima koji se tako masovno slijevaju u crkve nedjeljom. A alkohol, preljub i grijeh - subotom!
dominik
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on ned tra 08 2007, 15:37

Brate Dominiče,

Ja javno dižem glas protiv toga što si ti naveo! AMEN!
I zbog toga što i ostali vernici imaju takav stav, mi u našim crkvama nemamo takvih stvari. Greh se mora javno osuditi ili će se uvući u crkve i uništiti ih iznutra.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on ned tra 08 2007, 18:06

A to je aladine samo goli pocetak!

A sto je sa religioznoscu? Sto je sa ispraznom teologijom? Sa svjetovnom glazbom? Sa televizijom? Sto je sa neotvorenoscu i s sebicnoscu i ponosom u crkvama? Lazima? Mrznjom i zaviscu u srcima?

Propovjeda li se u crkvama da tko nije spreman umrijeti za Krista da nije dostojan biti Njegov ucenik?

Sto je s ispadima bijesa? Sto je s mrmljanjima i pobunama? Sto je s krivim teologijama i predrasudnim denominacijskim doktrinama?

Toliko toga. A sto je tek s onim sto ne valja u nama?
dominik
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 1 / 19. 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next