Kršćanin koji radi u tvornici duhana

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Kršćanin koji radi u tvornici duhana

Postaj by καιros on čet pro 14 2006, 22:55

Što mislite da li bi kršćanin trebao raditi u tvornici duhana ili alkohola ili pak oružja?

Zadnja promjena: ; čet pro 14 2006, 23:30; ukupno mijenjano 1 put.

καιros
Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Re: Kršćanin koji radi u tvornici duhana

Postaj by dominik on čet pro 14 2006, 23:24

well...neka se ta osoba posavjetuje s Bogom i vidi radi li krivo.

dominik
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 871
Registration date : 08.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by vanja777 on čet pro 14 2006, 23:39

Hehe.. u nasoj zajednici jedan brat radi u tvornici pistolja ..
ne znam.. ali po meni to nije u redu..

vanja777
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 39
Registration date : 04.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Anonymou on pet pro 15 2006, 06:23

Krizostom je napisao/la:Što mislite da li bi kršćanin trebao raditi u tvornici duhana ili alkohola ili pak oružja?

vrlo sklizak teren jer se stvari mogu gledati ovako i onako,

duhan - štetuje i onom koji puši i onom pokraj njega;

oružje - ubija

alkohol - u malim količina dobar za tijelo, u neograničenim štetuje;

Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Debora on uto pro 19 2006, 14:39

Smatram da ne bismo trebali raditi u tvornici duhana, mi proizvodimo nešto, čime se ljudi ubijaju, polako, ali sigurn.affraid

Debora
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 171
Registration date : 06.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mali princ on sub sij 06 2007, 18:08

vanja777 je napisao/la:Hehe.. u nasoj zajednici jedan brat radi u tvornici pistolja ..

Pa ne nose pištolje samo zlikovci, nego i good guysi koji nas brane od njih. Ne piše na pištolje kome putuje.

Isto tako i duhan-duhan nema veze s našim putem k Bogu, jedino možda malo ubrza taj put. Very Happy

Tko se želi trovati, nek se truje...Bolje da radi u tvornici duhana, nego da ne radi uopće. Kad nađe bolji posao, preći će tamo.

Mali princ
team member
team member

Broj postova : 791
Registration date : 12.12.2006

Korisnički profil http://www.inet.hr/prince

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub sij 06 2007, 18:17

Otvoreno receno,ja bi sve troje makla sa lica zemlje,i duhan,i alkohol,i oruzje.Ali ,kad je vec tako, sto rece Mali Princ,od dva zla treba birati manje,ako je to jedini nacin zaradjivanja kruha,bolje i to nego biti gladan i jadan a svakako traziti priliku za nesto bolje.To sto netko proizvodi pistolje,ne znaci da on ubija,isto ko sto netko radi u tvornici obuce i te cipele imaju na sebi zene iz crvenog miljea,tko je tu kriv?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on sub sij 06 2007, 21:54

Mali princ je napisao/la:
Pa ne nose pištolje samo zlikovci, nego i good guysi koji nas brane od njih. Ne piše na pištolje kome putuje.

ne bih se slozio...good guysi ne nose oruzje..."tko se maca laca - od maca i pogiba". Ako onaj tko mrzi je ubojica, sto li je tek onaj sto ubija?

dominik
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mali princ on sub sij 06 2007, 23:07

dominik je napisao/la:

ne bih se slozio...good guysi ne nose oruzje..."tko se maca laca - od maca i pogiba". Ako onaj tko mrzi je ubojica, sto li je tek onaj sto ubija?

Nije sve tako crno-bijelo!
Što ima loše u tome da ako se takneš mača, da ćeš od mača i poginuti, što ima loše u tome ako mač potegneš u obranu prave stvari? Naprotiv! To ti je dužnost!
Zar nisu križari išli u obranu Kristovog groba, zar se nije branilo kršćanstvo ovdje u Hrvatskoj za vrijeme najezde islama? Zar nismo svi pozvani biti vitezi templari kad je u pitanju obrana dobra u ovom svijetu?

Mali princ
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub sij 06 2007, 23:50

vanja777 je napisao/la:Hehe.. u nasoj zajednici jedan brat radi u tvornici pistolja ..

Isto tako i duhan-duhan nema veze s našim putem k Bogu, jedino možda malo ubrza taj put. Very Happy

Tko se želi trovati, nek se truje...Bolje da radi u tvornici duhana, nego da ne radi uopće. Kad nađe bolji posao, preći će tamo.
Ah,neznam koliko cu tehnicki ovo izvesti.Ali mislim da su se krizari vise borili za svoje koristi nego za obranu krscanstva.Jer Bozji putevi borbe su drugaciji,ja samo znam iz iskustva, a morate mi priznati iskustvo , ako vam recem da zivim1/2 stoljeca i jos koju god.a od rodjenja sam vjernik,da se Bog bori za svoje jednim drugim nacinom.Moj tata, je kupovao za mene domacu zadacu,nijedamput nisam bila na satu domacinstva,na kraju skolske godine sam imala 5,iz kemije sam bila od nastavnika ismijana na skolskom dvoristu dok smo stajali u koloni,i takodje dobila 5,na faksu sam dvije godine cekala priliko da polozim parcijalni ispit,i na kraju ti isti koji su mi se rugali da me Bog ,niti bilo tko vidi ,nece zamjeriti,rekao imas ti Boga, imas ti Boga.I jos 1000 puta u zivotu imala najace oruzje molitvu i Bozju rijec.Sto ces reci Prince kad se krscani medjusobno tuku ,nezelim navoditi nama dobro poznate primjere ,od Irske pa nadalje,nema izgovora za oruzjem,najace je oruzje Bozje,pa vidi kod Danijela u peci,kod Josipa u postenju iiiii.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Anonymou on ned sij 07 2007, 08:27

Dina je napisao/la:Sto ces reci Prince kad se krscani medjusobno tuku ,nezelim navoditi nama dobro poznate primjere ,od Irske pa nadalje,nema izgovora za oruzjem,najace je oruzje Bozje,pa vidi kod Danijela u peci,kod Josipa u postenju iiiii.

Iskreno, ja te ne bih ni nazvala kršćanima.

Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mali princ on ned sij 07 2007, 11:21

Dina, a kako je trebalo reagirati za vrijeme rata u Hrvatskoj?
Ili kako bi netko reagirao da mu sileđija uđe u kuću i počne maltretirati ženu i djecu?

Pa nije Isus lijepo zamolio trgovce ispred hrama da se maknu, nego ih je rasturio kao što i mi trebamo razjuriti svako zlo koje oskrnavljuje naše svetinje.

A o metodama se može raspravljati, to spada u taktiku.Cool

Svakako da je i molitva jedna od njih, ali je i aktivna borba isto tako.

Mali princ
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on ned sij 07 2007, 11:24

Što ima loše u tome ako mač potegneš u obranu prave stvari? Naprotiv! To ti je dužnost! Zar nisu križari išli u obranu Kristovog groba, zar se nije branilo kršćanstvo ovdje u Hrvatskoj za vrijeme najezde islama? Zar nismo svi pozvani biti vitezi templari kad je u pitanju obrana dobra u ovom svijetu?

Hm...uzaludu ti sva tvoja vjera ako si spreman ubijati i mrziti svoje neprijatelje. Uzaludu ti sve sto pricas po forumu. Uzaludu ti molitve i tvoj izvanska poboznost, Bog vidi tvoje srce, a vidimo i mi jer ga otkrivas.

Dobro prouci Isusov zivot, jesi li ti onaj koji bi bacao vatru s neba na Samarijance, jesi li ti onaj koji macem vreba zivot? Ili zelis biti onaj koji dobrostivo podnosi bicevanje, kamenovanje, mrznju, mlacenje i za te iste ljude bi isao u pakao da se spase?

Nasljedujes li Isusa ili Djavla? Jer Isus je dosao ljubiti neprijatelje i umro je za njih. Dok je Sotona ubojica ljudi od pocetka. Ne mozes piti kalez Isusov i kalez Djavlov!

I Abel i Kajin su bili vjernici i stovali Boga. No samo srce Abela je bilo pravo, dok je Kajin samo izvana se cinio kao vjernik. I cim se prilika ukazala - pokazao je sto mu je u srcu - ubio je brata.

Tijelo je gresno s svojim pozudama, no dosao je Krist da nas oslobodi vladavine grijeha! Molimo Boga i uzmimo u ruke Njegovu bastinu! Da nasljedujemo Krista!

dominik
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on ned sij 07 2007, 11:25

Gledala sam film " Sam u kući" gdje je mali dječak mudro nadvladao lopove.

A kako razjuriti neželjene goste, koji dolaze i sjede li sjede, a nemaš srca da im kažeš da imaš obaveza ?

Možda imati komarce u pričuvi? lol!

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mali princ on ned sij 07 2007, 11:29

Dominik, ajde ohladi se malo...

I odgovori mi konkretno: kako bi reagirao da ti netko uđe u kuću, i počne silovati ženu ili majku, hoće pobiti tvoju braću a ti imaš mogućnost to spriječiti?

Ima jedna priča!

Došao čovjek u pakao i čudi se čudi gdje je završio. I pita vraga zašto je tu kada uvijek kada bi bile nevolje, i zlo u svijetu se događalo, on se nije miješao, nego se je držao po strani da Bog riješi sve to.
A vrag mu na to kaže: O, za tebe imamo počasno mjesto, takvih mojih slugu je malo na Zemlji....

Mali princ
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by Mali princ on ned sij 07 2007, 11:32

Uzaludu ti molitve i tvoj izvanska poboznost, Bog vidi tvoje srce, a vidimo i mi jer ga otkrivas.

By the way, Dominik, ako imaš nešto osobno protiv mene, kao što vidim, obrati mi se u privatnoj poruci da to riješimo, hvala...

Mali princ
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on ned sij 07 2007, 11:36

Kao prvo ne bih se nalazi u kuci kada znam da rat dolazi - bjezao bih, a te tvoje pricice domoljuba i patriota sam se naslusao.

A u svakom slucaju ja bih se pouzdao u Boga, a ne u mac.

A evo ti i odgovor na tvoju pricu. U Africi ima jedna zena krscanka kojoj su muslimani ubili i muza i djecu a nju je njih 20 silovalo. I ona danas zivi zahvaljujuci Bogu koji ju je izljecio od traumi. Velika je njezina nagrada na nebesima!

A ako mi mozemo pomoci, mozemo pomoci humanitarno, lijecenjem i pomaganjem, a ne macem i ubijanjem.

A necu se ohladiti, pod krscanstvom prodajes nauk o ubijanju! Kako te nije sram! Zar je Isus koga ubijao? NE! On je OKUPATORA lijecio (njegovog slugu). Rimljanina!

dominik
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on ned sij 07 2007, 11:37

By the way, Dominik, ako imaš nešto osobno protiv mene, kao što vidim, obrati mi se u privatnoj poruci da to riješimo, hvala...

Nemam nista protiv tebe osobno, niti te poznajem. Ali se protivim nauku kojeg JAVNO naucavas, i tako ti se ja JAVNO protivim.

dominik
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mali princ on ned sij 07 2007, 11:44

dominik je napisao/la:Kao prvo ne bih se nalazi u kuci kada znam da rat dolazi - bjezao bih, a te tvoje pricice domoljuba i patriota sam se naslusao.

A necu se ohladiti, pod krscanstvom prodajes nauk o ubijanju! Kako te nije sram! Zar je Isus koga ubijao? NE! On je OKUPATORA lijecio (njegovog slugu). Rimljanina!

Hvala Bogu da 1991. nije bilo mnogo takvih koji su bježali od svoje dužnosti, danas bi Osijek bio Ocek, a ovi koji su pobjegli bi u inozemstvu molili boga svog ega da ih oslobodi od osjećaja krivnje.

Još jednom ti kažem, skuliraj se malo, i čitaj pažljivo. Ne srljaj sa zaključcimo pretenciozno. Ja nisam nigdje naučavao ubijanje, nego suprotstavljanje zlu adekvatnom mjerom. A ako ta mjera u svojoj jedinoj ili završnoj soluciji uključuje i ubijanje, valjda je to Božja volja da se zlu stane na kraj na taj način.

Mali princ
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by Mali princ on ned sij 07 2007, 11:46

dominik je napisao/la:

Nemam nista protiv tebe osobno, niti te poznajem. Ali se protivim nauku kojeg JAVNO naucavas, i tako ti se ja JAVNO protivim.

Onda napadaj taj nauk argumentima, a ne mene insuinacijama.

Mali princ
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned sij 07 2007, 12:12

Znas Mali Prince,ja sam ipak za taktiku sa Bogom,ja ne kazem da ti zastupas ubojstvo ,i rat ,daleko od toga,ali necu zaboraviti covjeka, koga sam srela na standu sa knjigama ,sto mi je pricao.Desavalo se u Hercegovini,bio je zarobljen od srbina,i ovaj mu je rekao:,, bjezi majka me je na polasku u ovaj prokleti rat zaklela nemoj sine ubiti nijednog covjeka'',moram ti reci da mi se i sad kosa dize na glavi kako mi je on to pricao i,, onda sam ja bio sad na redu ,i zarobio sam srbina,i rekao posto me nije ubio onaj srbin,necu ni ja tebe ubiti ,zbog Boga i majke srbina koja me je ostavila u zivotu.''O ovakvim situacijama mogu govoriti samo ljudi kojima je zivot bio na koncu,a u Bibliji pise jasno ne ubij.Ali netko i ako tjelo ubije nemoze dalje ubiti.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on ned sij 07 2007, 12:15

dominik je napisao/la:Kao prvo ne bih se nalazi u kuci kada znam da rat dolazi - bjezao bih, a te tvoje pricice domoljuba i patriota sam se naslusao.

A u svakom slucaju ja bih se pouzdao u Boga, a ne u mac.

A evo ti i odgovor na tvoju pricu. U Africi ima jedna zena krscanka kojoj su muslimani ubili i muza i djecu a nju je njih 20 silovalo. I ona danas zivi zahvaljujuci Bogu koji ju je izljecio od traumi. Velika je njezina nagrada na nebesima!

A ako mi mozemo pomoci, mozemo pomoci humanitarno, lijecenjem i pomaganjem, a ne macem i ubijanjem.

Onak koji je ovo pisao je ograničen skroz! Mene da netko hoće silovati, ja bih onako kršćanski mlatnula gdje je najosjetljiviji, i još bih molila Gospoda da mi da snage da izdevetam da on vidi boga svoga!

Jesi li ti normalan , o čovječe, misliš da je kršćanski dopustiti da me netko maltretira i siluje dok ja za to vrijeme slavim Boga?

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned sij 07 2007, 12:30

Sjetila sam se jos jedne price iz Vukovara,kada je jedan hrvat,gledao 10 dana srbina kako se svako jutro moli Bogu,i onda kad je bio u sili da ga ubije,rekao je :,,gledam te 10 dana da se molis Bogu nemogu te ubiti.''Ja znam da su to strasne stvari,ali prvo,kao krscani nebi smjeli dopustiti takva zla,jer ako zivimo po pravilu,,sto zelis da tebi netko cini,cini ti to drugome''ovakve stvari se nebi niti smjele desavati.Ima ratova u Bibliji, sa kojima se ja niti slazem, niti mogu sloziti,ali ih niti neznam zasto ih je Bog dopustio.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on ned sij 07 2007, 12:47

Stvar je u slijedećem. U ljudskom tijelu može stanovati i demonski um, programiran od sotone na ubijanje i nasilje. I ne smijemo dopustiti da demonski umovi vladaju svijetom.

Sva sreća pa je Bog dao i mudrih ljudi koji se na razne nenasilne načine bore protiv zla i nasilja.

Ako Bog pokrene vojsku kao što je bilo u Bibliji opisano da uništi nepopravljivo zlo, to je u redu.

Što bi se desilo sa zemljom, sa svijetom kad bi dopuštali da nas netko tlači, ubija i mrcvari?

Ja sam za borbu: NENASILJEM protiv nasilja.

Ako drugčije ne ide, a što onda? Zar ću osuditi onoga koji dok mi spavamo drži stražu da nas obrani od koljača s nožem kojem je na pameti samo ubiti, zaklati....To sam doživjela i sad se ježim...

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned sij 07 2007, 12:50

Dragi Dominice,rijeci mogu biti jako ubojite,ubojitije i ostrije od svakog maca.Ja ne vidim pogresku Princa,u njegovim postovima,cak niti da javno poziva nekoga da bude ubojica,nemoj mu to podmetati,nije pravo pred Bogom,a mozemo lijepim rijecima komunicirati medjusobno,mi smo samo govorili o svrhi,sredstava.A jos dok sam bila mala vise sam voljela kad me je tata jedamput godisnje istukao,nego kad su mi oboje sa mamom drzali predike.Sto znaci nije dobro rijecima tuci,a pogotovu ne nama kao medjusobnoj braci,da se tu dokazujemo velikim rijecima.Kad svi znamo da je rat prokltstvo,i ubijanje je ubojstvo.Pa gledaj strasnu bedu ljudi koji boluju od PTSpija,to su sve ljudi koji su mogli svoje zivote posvetiti,stvaralastvu,izgradnji obitelji.Dosao prokleti rat i vidi.strasno.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 21:33

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics