Dar jezika

Stranica 4 / 23. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 23  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Dar jezika

Postaj by Svjetlos on ned sij 07 2007, 23:18

Sad znam zašto nisam ništ kapirala, jer niko nije ništ ni reko slad

samaritanka opuštala abrahama, Dina opuštala mene...a abraham mudro prevodio Novi zavjet rtmf

i sad sve ko da ništa nije bilo a ja se trudila , čak i molila rasteze

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned sij 07 2007, 23:28

Noemi je napisao/la:Sad znam zašto nisam ništ kapirala, jer niko nije ništ ni reko slad

samaritanka opuštala abrahama, Dina opuštala mene...a abraham mudro prevodio Novi zavjet rtmf

i sad sve ko da ništa nije bilo a ja se trudila , čak i molila rasteze

Budimo spremni primiti ukor Duha proroštva!Makar i u šali -Car je gol!
Hajdmo na ovu temu - Primanje ukora radi popravljanja..
Ne jogunimo se.Već me žena ukorava..što sam tvrdoglava Njena glava..
Čitati ćemo psalam prije spavanja i Bibliju redom itd.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on ned sij 07 2007, 23:35

Al abrahame, ti si super pisao, pa mi nije jasno da tebe netko ne može razumijeti..Very Happy

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on ned sij 07 2007, 23:35

Da i ja malo budem zajedljiv, a to da ne priznam, nego sve da uvijem u foliju koja ce me opravdati, kao imam zelju da je sve u potrebi da govorimo jezicima.

Divno, ajde da vam malo pricam o nekim svojim iskustvima kada sam ziveo u Brazilu.

Spiritizam! Da li ste ikada isli u spiritisticku Crkvu? Ne znam mozda i jeste neko od vas, ali bio sam i ja.
Tamo sam cuo govorenje u jezicima.

Da duhovi mrtvih, ili jos bolje receno, demoni, nadahnjivali su ljude da govore jezicima. Da bas takvim kakve sam slusao u Crkvama koje ih danas govore verujuci da dolaze od Svetoga Duha.
Nadam se da vas necu iznervirati. Ali ja sam to video i cuo.
Mozete li mi reci u kojoj gornji sobi pokajanja su ga dobili? Ko ih je vodio u tom iskustvu. I oni su bili odusevljeni.

Ako bih za njih nasao opravdanje, jer i oni su verovali u Boga, ali su se molili mrtvima, sta cemo onda reci o Vracarstvu?

Da li su oni taj isti dar ispoljavali jer su se u gornjoj sobi molili da Sveti Duh sidje na njih. Svasta sam video u Brazilu, inace sam tamo rodjen.
Otkud njima isti taj dar kojim se vi tako hvalite i za koji tvrdite da je od Svetoga Duha?
Da li ste vi ikada culi za prevaru? Da li ste citali da se i sam sotona pretvara u andjela svetla?

Zasto se medju vama, a sami o tome govorite, cesto desavaju dogadjaji za koje bi trebali ozbiljno da stavite prst na celo? Da li ste ikada pokusali da istrazite pojavu glosolalije malo dublje?

Da li ste vi zaista upoznati sa cinjenicom da sotonisti isto govore jezicima, istim o kojima vi govorite.

Dobro, ja znam sta cete mi odgovoriti. Znam vase odgovore.

Kako je moguce, da li ste se ikada pitali, da iste pojave postoje kod vas u vasem zivotnom iskustvu kao i u zivotu jednog spiritistickog medija, coveka koji se bavi vracanjem i prizivanjem demona a i da je ova pojava uobicajena i kod sotonista?
E kad bi to bilo samo tako? Hajde idemo da govorimo jezicima! To bi bilo super. Kao, veliki Lucifer zaspao, pa ga bas briga sto mi trazimo Hrista, nije uopste zainteresovan zbog spasenja koje mozemo dobiti verom u Hristovu prolivenu krv!

Naravno ja ne tvrdim da nema pravog dara Svetoga Duha, ali ima i prevare. A vi meni kazete, otvori usta i pocni da govoris, verom. Pa zar to nisu mnogi uradili, pa se ispotavilo da je kroz njih govorio demon. Dok su tumaci tih jezika govorili da govornici u duhu svojim govorom slave Isusa, drugi koji su razumeli jezike kojim govore negirali da je to istina. Takodje, jasno su ukazali da se slavio licno sotona?
Pa zar i ti vernici nisu verom, potpunim poverenjem u Isusa otvorili svoja usta, dali svom jeziku slobodu da ih duh preuzme i tako govorili? Sto je onda sotona mogao preko njih da slavi samog sebe, i na taj nacin se naruga Hristu, pa i vernicima koji su to iskustvo doziveli? Zar ce nam Isus kada mu trazimo hleba dati kamen? Kako ga neki medju vama dobijaju? Nemojte mi samo reci da su ti ljudi koji su tako prevareni od sotone zli i pokvareni ljudi.
Zar vama to nije cudno?
O ne bojte se, ne bojte se, samo slavite Boga u jezicima to je od Boga!
A sta, prijatelji moji, ako vi u tom trenutku slavite sotonu? Sta ako ne znate da on govori jezike preko vas?
Ako on to cini preko spiritista, preko Okultista ili sotonista, sto ne bi mogao i preko tebe?
Ima li ovde logike i istine o cemu ja govorim? I prestanite da iz mojih komentara vadite delove koji vam odgovaraju i onda mi odgovarate.
Ja nisam postavio jedno pitanje, ja vam govorim o sirokom spektru mojih iskustava. Iako je istina kod vas, iako je to pravi govor jezicima, duzni ste da mi na to ukazete a ne da bezite od svoje odgovornosti.

Prijateljski pozdrav.

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on ned sij 07 2007, 23:40

Jevreje, đe sam bolan bila zajedljiva i šta sam to umotala u celofan No

A baš ti i nije neki prijateljski pozdrav kad 90 posto nas smatraš da sotona kroz nas laprće.

Znaš šta, uzmi si tog tvoga sotonu pa se s njim razračunaj pa onda dođi na forum!

Mi slavimo Boga a ti guraš sotonu ovamo, e ne može, iš iš sotona odavle...fripper

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on ned sij 07 2007, 23:50

Ljudi, vidite li kako se sotona buni protiv dara govorenja u jezicima? Dotle ide da čak govori da se može uvući u djecu božju, oprane krvlju Kristovom i govoriti kroz njih? A da oni to nemaju pojma i misle da je Duh Sveti!

Shocked

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on ned sij 07 2007, 23:51

Hvala, razumeo sam te!

Znam da je Isus govorio istinu, i kada se ta istina nije svidela fanaticima koji su ziveli u Njegovo vreme, oni su ga oterali, razapeli na krst.

Jednog dana mozda ces se kajati, mozda?
Vise vas necu uznemiravati, skupicu svoje krpice i idem.

Molicu se Hristu da razmislite ipak malo dublje, jer ko zna mozda sam imao nesto da vam pametno kazem.
Mozda bi i tvoju Bibliju trebala da bacis, ili odbacis, jer i u njoj se taj moj sotona spominje. Tu i sam moj Gospod pominje tog krvnika ljudskog, varalicu i laznog andjela svetla. Mene si se otarasila, ali njega se neces bas tako lako osloboditi zato sto se bojis da razmisljas iskreno i dublje. Hriscanstvo nije samo sanos u duhu, vec i mozak. Zato smo i dobli Sveto Pismo da bi smo sve dobro proveravali. Ne vidim sta sam pogresio.

Zbogom kukavice, ja vas ipak ljubim!

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on ned sij 07 2007, 23:52

Ajde ti herojčino, sretan ti put, samo nemoj zaboraviti povest svoje demončiće.

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on ned sij 07 2007, 23:57

Molim da moje ime i podatke izbrisete sa foruma, hvala

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on ned sij 07 2007, 23:58

Neću izbrisati, dođi ti nama opet, al shvati da mi nismo sa ulice .....

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon sij 08 2007, 07:53

E,hej,ljudi nemojte se terati tako brzo,i odlaziti brzo,ovo nije misticni egzorcicam,nego velika borba protiv zla.Na krizu nije bio pobjedjen,samo sotona nego i njegova vojska zla.Pred Imenom Isusovim znamo da on nema silu.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on pon sij 08 2007, 10:44

Upravo tako Dina.

Nemojte misliti da sam ja tjerala Jeverejina, on je sam rekao da kupi svoje krpice, ja sam sotoni rekla iš, a ne Jevrejinu.

Isus je razgovarao s Petrom, i u jednom trenutku rekao: idi od mene sotono. Nije to rekao Petru.

No, ja nisam dopustila atak na moje sestre i braće.

Ne da mi se analizirati njegov post no iz svake rečenice odiše nešto nedobro i neiskreno.

Čuvajmo naš forum na kojem njegujemo iskreno zajedništvo.

A nevaljalo što je, treba odmah razotkriti.

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by samaritanka on pon sij 08 2007, 10:52

točno Noemi..no Jvrejin dobro upozorava...

Jevrejime , zar nisi vidio da i ja o tome govorim i Abraham? nama je poznato da se duhovi mješaju..zbog toga i naglašavamo da je potrebno da je čovjek koji ima dar prevoditeljstva pokraj...a sam Petar iveli da taj dar nije toliko važan koliko dar proroštva i da ako nema prijevoda bolje da se i ne izgovara?
konačno čovjek to može kontrolirati, može se zaustaviti, zašutjeti..

taj dar meni nije nešto osobito, makar je svaki dar od Duha, njegov dar..ipak samo volim kad mi je netko tko razlikuje duhove blizu mene...

Eto Naomi mislim da Jevrejin nije toliko...zloban, koliko zaista pita i govori nam o onome što zna...što je dobra dokumentacija...

jedino što mi se ne sviđa, je njegov teatralni odlazak..to povlaći sumnju kod mene...

..

samaritanka
početnik
početnik

Broj postova : 73
Registration date : 06.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on pon sij 08 2007, 11:29

Teatralni odlazak?

Ok, evo necu da odem.

Ma znam da se moja pitanja teska. Hteo sam samo da nas navedem na razmisljenje.

Pazicu od sada, i gledacu da budem jasniji.
Nastavjlam gde sam stao.
Da li bi mi neko objasnio kako je primio dar jezika. Kako se to desava i kako on takvo iskustvo prozivljava u sebi?

Ovo je vazno pitanje jer imam neka iskustva potom pitanju. Ne mislim na govorenje jezicima, vec govorim o ljudima koji su taj dar ispoljavali stvarno, ali im se desavalo nesto veoma cudno.

I naravno nisam ljut na nikoga. Oni koji su oterali sotonu, izgleda da su uspeli. Hahaha!

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on pon sij 08 2007, 13:10

Slava Bogu, došao si, znaš bila sam tužna kad si htio otići, zajedništvo

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Daniel on pon sij 08 2007, 14:16

meni je prvi put bilo kao da sam imao nešto na jeziku i htjelo je izaći van, i to sve u molitvi, i samo najedanput je izašao iz mene neki jezik, a sva usta su mi utrnula kao pod anestezijom, nakon nekog vremena sam se preplašio toga i zatvorio usta rukama...to je bilo doma. te ta molitva vrlo dobro pomaže u kušnji kad bi mogao zgriješiti...ja znam da nisam to uopće prakticirao poslije toga te sam se par puta i napio, i tak...Hvala Bogu na Prolivenoj Krvi Gospodina Isusa u kojoj možemo obijeliti svoje haljine uvijek kada nam se dogodi neka glupost...

Daniel
team member
team member

Broj postova : 975
Registration date : 04.01.2007

Korisnički profil http://bozjeprorocanstvo.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on pon sij 08 2007, 14:38

Stvarno interesantno! Hvala Bogu na prolivenoj krvi Gospoda Isusa!

Da li se primecuju jos neke propratne manifestacije?

Na primer, kako telo reaguje pre, a i posle, dara jezika, to jest u trenutku kada Sveti Duh preuzima kontrolu, a i kada napusta govornika?

Ima li neceg u tome jos? Ovo me interesuje jer su mi neki govorili da ima. Desava li se to kod svih vas, koji imate dar jezika?

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on pon sij 08 2007, 14:41

Hvala Noemi, ti stvarno znas kako se pokazuje Hristova ljubav. Zaista sam, istinski, dirnut~!

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Daniel on pon sij 08 2007, 14:47

Jevrejin je napisao/la:Stvarno interesantno! Hvala Bogu na prolivenoj krvi Gospoda Isusa!

Da li se primecuju jos neke propratne manifestacije?

Na
primer, kako telo reaguje pre, a i posle, dara jezika, to jest u
trenutku kada Sveti Duh preuzima kontrolu, a i kada napusta govornika?

Ima
li neceg u tome jos? Ovo me interesuje jer su mi neki govorili da ima.
Desava li se to kod svih vas, koji imate dar jezika?

pa recimo znam da uvijek poslije molitve mi je duh nekak uzvišeniji i bolje se osjeća nekak, veselije i pozitivnije...hrabrije
a probao sam i sam govoriti te neke jezike ili kaj već i potpuno je
drukčije kada sam govoriš, osjetim kao da sam prazan kada sam pokušam
govoriti i ne zvuči tak tečno kao rijeka...
uostalom i ja sam prije bio skeptik u vezi toga i oprezan zbog demnoskih duhova koji to govore...
a u stvari je da demonski duh ZNA to raditi i to se većnom manifestira
nekim životnjskim glasovima ili povicima ili pak nekim nekontroliranim
smijehom...takvi jezici nisu od Duha Svetoga
u svakom slučaju najbolje je to govoriti uz nekog koji razumije jezik, onda si barem ziher...rabbit

Daniel
team member
team member

Broj postova : 975
Registration date : 04.01.2007

Korisnički profil http://bozjeprorocanstvo.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on pon sij 08 2007, 15:34

Jevrejin je napisao/la:Hvala Noemi, ti stvarno znas kako se pokazuje Hristova ljubav. Zaista sam, istinski, dirnut~!

baš smo ko prava braća, malo se gađamo jastucimo, trkamo po kući, kroz vrata prozor, gađamo bombonima, i onda umorni slatko zaspemo i ujutro u novi dan, bezazleni i čisti u srcu. Mi smo prava dječica Gospodova. ya

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Spart on pon sij 08 2007, 16:25

Noemi je napisao/la:Upravo tako Dina.

Nemojte misliti da sam ja tjerala Jeverejina, on je sam rekao da kupi svoje krpice, ja sam sotoni rekla iš, a ne Jevrejinu.

Isus je razgovarao s Petrom, i u jednom trenutku rekao: idi od mene sotono. Nije to rekao Petru.

No, ja nisam dopustila atak na moje sestre i braće.

Ne da mi se analizirati njegov post no iz svake rečenice odiše nešto nedobro i neiskreno.

Čuvajmo naš forum na kojem njegujemo iskreno zajedništvo.

A nevaljalo što je, treba odmah razotkriti.

Hvala Bogu za tebe Noemi,za sve one koji iskreno ljube i slijede Krista!Ti si stvarno dar od Boga na ovom forumu.Bravo sestro.Samo tako nastavi.Jevrejine drago mi je što si ostao sa nama i da ste nadam se izgladili stvar oko ove teme.Naš Bog je VELIKI BOG. victory

Spart
Mod
Mod

Broj postova : 1222
Registration date : 04.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon sij 08 2007, 17:20

Hvala Bogu,da se vidi iskreni Kristov Duh,medju ljudima koji ljube njega,Noemi, ti si ko moja rodjena sestrica,napravis strku, uplasis se za Jevrjeina, i nisi ti kriva sto je on skupio krpice i otisao, i posle se opet skupa skompamo, i svako nosi svoje krpice,ja bi bila pored tebe-a zapravo to nam govori ,kolika nam je ceznja da se nadjemo na krilu naseg Dobrog Isusa,da sjedimo kraj njegovih nogu,ostanimo mu vjerni po svemu se vidi da ce brzo doci,spremajmo se za susret sa njime,sve vas tako volim i grlim.Vasa ja.zajedništvo

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on pon sij 08 2007, 18:21

Na ovom forumu, deluje pravi Hristov duh!

Tako se radujem sto sam sve vas upoznao!

Dina, imas moje potpuno postovanje, mozes me uvek izgrditi ako ne budem dobar.

tvoj brat jevrejein!

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Spart on pon sij 08 2007, 19:01

Dina aj izgrdi ga rtmf

Spart
Mod
Mod

Broj postova : 1222
Registration date : 04.12.2006