Dar jezika

Stranica 3 / 23. Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Dar jezika

Postaj by samaritanka on sub sij 06 2007, 23:01

Vratila sam se...i srela samarijanku...ha kako lijepo, i ja tebe pozdravljam sestro! da i ja znam biti u molitvi oblivena suzama..ali dobro..hvala Bogu....sve si jako lijepo napisala i sabrala samarijanko...ugodno mi te čitati---a još sam sretnije što smo obadvije...samari.....

samaritanka
početnik
početnik

Broj postova : 73
Registration date : 06.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub sij 06 2007, 23:35

Kako je divna vjera, kad se prepustimo privlacnoj sili Kriza,sve vise upoznajemo svoje slabosti,ali to saznanje nam moze nekad biti i gorko,kad shvatimo svoje slabosti,ali opet osjetivsi pomilovanje nad nama,prepustimo se ponovo privlacnoj sili Kristovoj i tako vidimo da hodimo putevima Bozjim po Njegovoj utabanoj stazi,osjecamo da nas nekad Krist i nosi,i pokazuje nam istinski puteve Bozje.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned sij 07 2007, 11:56

1Korinćanima glave :12;13;14!
Dozivljam nam braćo i sestre evanđelje u pamet!

Sadašnji čvrsti , etapni cilj u planu spasenja
(Otkrivenje 18 ,1-5. ) daje nam okvir našeg straženja nad urednošću i poniznosti evanđeoskog posla.To je posao obnavljanja poruke o padu Babilona iz Otkrivenja 14,8 - posao opominjanja za izlazak onih koji po opomeni prepoznaju opasnosti sudjelovanja u Babilonskim grijesima ..Za taj nam je posao potreban Duh Sveti u punini.Osnovna opasnost navjestiteljima izlaska iz Babilona je zanos srca za svjetlošću i mudrosti svoga uma.Znanje o darovima Duha - potrebno je svima kako bi bili istim Duhom napojeni.Ne može svo tijelo biti samo govorenje ili samo prorokovanje , posao tijela je sve složeniji i složeniji pred dolazak Spasitelja..Gdje bi bio raspored tijelu ako ne u vlasti Boga za tijelo koje se u Duhu kreće i radi po toj vlasti Krista -Glave rasporeda da ne bude razdora u tijelu, već da se u darovima brinemo jedni za druge u kojima nam je dana harmonija jednog ili više dara koji se podstiču i krijepe, budući se Duh ne umara - mi se umaramo, posebno ako ne stražimo nad sobom?!Bog nam je dao dinamičan raspored darova u sklopovima različitih veličina crkvenih tijela i grupa da po tom rasporedu u redosljedu plana spasenja ispunimo posao od apostolstva pa do najboljeg puta - hvaljenja ljubavi koja je ljepilo sklopovima darova u kojima održavamo čežnju za prorokovanjem kako bi svjedočili za primanje ukora , opomene i ohrabrenja.Za ovaj posao po rasporedu i sljedu plana spasenja potrebni su nam - različiti darovi po zapovjesti Kristovoj, kako bi stalno bilo vidljivo otkrivenje, spoznanje, nauk, proroštvo.., da se održimo u boju protiv zla , da ne radimo u vjetar.Kako bismo drgačije ispunili zapovijest učeništvu po Kristu?Življenjem u Istini obznanjujemo pravdu Kristovu, opravdanje vjerom i put do pravde kolektivnim poslom duhovnih darova kako bi ostali plodnoga uma da bi neupućeni mogli reći : Amen!Imajmo zrelu duhovnu pamet, da ne kažu neupućeni da mahnitamo - već da se poklone Bogu
našim , po Bogu, prijekorom u duhu, osudom koja teži popravljanju..Sjetimo se po Pavlu - ako nema tumača jezika, bolje šutjeti u Crkvi, a u sebi govoriti Bogu i sebi.
Pravilo za sve darove je jedno - harmonija veličanstvene glazbe i himne Duha Svetog u Kristu - zapovjed je Gospodnja
dana da se razumije i primjeni u redosljedu posla plana spasenja i rasporedu sklopova darova za ispunjenje vremena poslijetka kako bi se napunio broj Kristovih učenika..Ne priječimo ni jedan dar u dostojnosti i urednosti Božje zapovijesti za objavu tajne pobožnosti.Budimo pripravni za pedesetnicu potrebne za posao u Otkrivenju 18, 1-5!Koristimo se već ranim kapima obilne kiše poznoga dažda - Nove pedesetnice..
No, u Crkvama se uvijek ne održava posvećena većina da upravlja tijelom sklopova darova po zapovijesti Gospodnjoj te dolazi do disharmonije i zastoja u poslu evanđelja što odvodi u otpad ako se ne pokajemo i reformiramo za prihvatanja ukora..Najtragičnije u disharmonijama je oboljela hijerarhija autoriteta koja je zaposjela suverenitet Svetoga Duha i priječi svećenstvo svih vjernika da se razvija kroz učeništvo..
Hvalimo Boga za svakoga brata ili sestru kojima je dao dar ovaj ili onaj..Ne priječimo izvršavanje zapovijesti Gospodnje za duhovne darove!

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Anonymou on ned sij 07 2007, 14:55

abraham je napisao/la:1Korinćanima glave :12;13;14!
Dozivljam nam braćo i sestre evanđelje u pamet!

Znanje o darovima Duha - potrebno je svima kako bi bili istim Duhom napojeni.Ne može svo tijelo biti samo govorenje ili samo prorokovanje , posao tijela je sve složeniji i složeniji pred dolazak Spasitelja..Gdje bi bio raspored tijelu ako ne u vlasti Boga za tijelo koje se u Duhu kreće i radi po toj vlasti Krista -Glave rasporeda da ne bude razdora u tijelu, već da se u darovima brinemo jedni za druge u kojima nam je dana harmonija jednog ili više dara koji se podstiču i krijepe, budući se Duh ne umara - mi se umaramo, posebno ako ne stražimo nad sobom?!Bog nam je dao dinamičan raspored darova u sklopovima različitih veličina crkvenih tijela i grupa da po tom rasporedu u redosljedu plana spasenja ispunimo posao od apostolstva pa do najboljeg puta - hvaljenja ljubavi koja je ljepilo sklopovima darova u kojima održavamo čežnju za prorokovanjem kako bi svjedočili za primanje ukora , opomene i ohrabrenja.
Pravilo za sve darove je jedno - harmonija veličanstvene glazbe i himne Duha Svetog u Kristu - zapovjed je Gospodnja dana da se razumije i primjeni u redosljedu posla plana spasenja i rasporedu sklopova darova za ispunjenje vremena poslijetka kako bi se napunio broj Kristovih učenika..Ne priječimo ni jedan dar u dostojnosti i urednosti Božje zapovijesti za objavu tajne pobožnosti.
Hvalimo Boga za svakoga brata ili sestru kojima je dao dar ovaj ili onaj..Ne priječimo izvršavanje zapovijesti Gospodnje za duhovne darove!

amen

Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by samaritanka on ned sij 07 2007, 14:58

Da Abrahame, iako govoriš malo arhaićnim jezikom...mogu te razumijeti i složiti se s tobom....a od kud si ti? kad smo već kod jezika Laughing

samaritanka
početnik
početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on ned sij 07 2007, 21:18

Vidim da na ovom forumu ima pravih Hristovih sledbenika. Onih koji gore vatrom i puni su revnosti.
Naravno, ja zelim da vas ukratko upoznam sa mnom. Ja sam Adventista Sedmog Dana. Na adventistickom forumu sam nosio nadimak IZRAEL. Kod vas sam pokusao da se registrujem pod imenom Izraelac. Ali jedan vas clan izrailj, zamolio me je da promenim ime kako bi se izbegla slicnost.
Nisam znao za vas forum, neko me je preko privatne poruke pozvao da dodjem kod vas.
Naravno nisam se pokajao jer se kod vas osecam lepo.

Ujedno vidim da pokusavate koliko to god mozete da mi ukazete na duhovne darove, kao sto se vidi. Naravno da sam zbog toga zadovoljan. Razmisljam o svemu ste kazali. I molim se Bogu za Duha Svetoga sa vecim zarom.

Hocu da ucim, hocu da Isus jos potpunije uzme moje srce i ispuni me Duhom Svetim.

Ipak, ima tu nesto sto ja ne razumem.

Voleo bih da otvoreno govorim s vama o tome. Zelim da vas pitam neke stvari. Ustvari zelim da budem otvoren i direktan. Takodje osecam da i vi prema meni treba da se postavite na isti nacin.
Ono sto hocu da kazem jeste da ako neko na moja pitanja odgovori sa vise zara, ostrije i napadanije, ne mora da brine zbog toga. Stvarno me to ne pogadja a i volim ljude koji govore od srca. Mislim da je to u redu. Medjutim, ja cu gledati da budem iskren. Iskren i sa velikom, toplom ljubavlju prema svima.

Prvo pitanje, koje nameravam da vam postavim jeste: Kako se po vasem misljenju prima Duh Sveti?
Ja imam moje misljenje, naravno da verujem da je ono zasnovano na Bozjoj reci. Ipak, kako je vase misljenje? I sta bi ste vi meni, kao jednom adventisti savetovali po ovom pitanju.

Sve vas od srca ljubim, i sa radoscu pozdravljam. Jevrejin!

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Anonymou on ned sij 07 2007, 21:20

Jevrejin je napisao/la:
Prvo pitanje, koje nameravam da vam postavim jeste: Kako se po vasem misljenju prima Duh Sveti?
Ja imam moje misljenje, naravno da verujem da je ono zasnovano na Bozjoj reci. Ipak, kako je vase misljenje? I sta bi ste vi meni, kao jednom adventisti savetovali po ovom pitanju.

Vjerom, Jevrejine, vjerom! flower

Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on ned sij 07 2007, 21:23

U redu je, ali to moze da bude samo fraza.
Sta verom?

Ima li jos nesto?
U stvari, sta je vera kojom se prima Sveti Duh?

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Anonymou on ned sij 07 2007, 21:37

Jevrejin je napisao/la:U redu je, ali to moze da bude samo fraza.
Sta verom?

Ima li jos nesto?
U stvari, sta je vera kojom se prima Sveti Duh?

Da li misliš općenito na primanje Duha kroz oproštenje grijeha i primanja Krista kao Spasitelja ili misliš na krštenje Duhom?

Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on ned sij 07 2007, 21:48

Slusaj, nema veze kako cemo celu temu postaviti.
Pridjimo joj svako onako kako je ko vidi. Poceo si da govoris o veri. I nije vazno odakle pocnes. Najbolje bi bilo da se ide od samog pocetka.

Sto da ne, ne vidim da bi smo nesto zbog toga pogresili.

Samo napred!

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Anonymou on ned sij 07 2007, 21:51

Jevrejin je napisao/la:Slusaj, nema veze kako cemo celu temu postaviti.
Pridjimo joj svako onako kako je ko vidi. Poceo si da govoris o veri. I nije vazno odakle pocnes. Najbolje bi bilo da se ide od samog pocetka.

Sto da ne, ne vidim da bi smo nesto zbog toga pogresili.

Samo napred!

Ne želim razvezati u širinu jer je ovo ipak tema Dar jezika. Zato me zanima što točno želiš znati/pitaš?

Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned sij 07 2007, 22:03

samaritanka je napisao/la:Da Abrahame, iako govoriš malo arhaićnim jezikom...mogu te razumijeti i složiti se s tobom....a od kud si ti? kad smo već kod jezika Laughing
Odakle je Abraham!Imam "malo arhaičan jezik" jer sam čitao arhaićan prijevod i volim Pavlov stil..Ponekad su mi rečenice vrlo duge jer mi tako govori Duh i ne uzmem si truda urediti tekst po mjeri suvremenog jezika i zbog nedostatka vremena...Razlog leži i u tome što su gotovo svi prijevodi
pa i original u arhaičnom ..te su mi tako sjeli..Rado čitam Novi zavjet u prijevodu Rubena Kneževića.Uskoro ćemo taj prijevod moći slušati u mp3 ili audio.Čita Dubravko Sidor - od Njega ću učiti govoriti moderniji hrvatski jezik.I takav će se upiti u moje srce i um.. slušamo moja supruga i ja neke dijelove NZ.Nadam se da će mnogima zvučni Novi zavjet biti velika radost..Standardni arhaični - to je dobro..

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on ned sij 07 2007, 22:19

Vec sam pitao.

Naravno da se ne udaljujem od teme. Misim da bi prvo pitanje dalo odgovor i za dar jezika.

Ujedno kako ti mislis o daru jezika da govoris bez sirine ili duzine?
Zar je to moguce?

Da je to tako kao sto mislimo, ne bi danas postojalo toliko Crkava i ucenja.

Predlazem da i drugima damo vremena da se ukljuce. Ja ne zelim o ovom predmetu pricati samo sa jednim ucesnikom foruma. Iako ne bezim ni od toga.

Ako ti mislis da mi mozes u dve recenice objasniti kako se dobija dar jezika, samo napred. Volim da slusam sta drugi kazu.

pozdrav.

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by samaritanka on ned sij 07 2007, 22:20

haha,Abrahame,Very Happy dobro..sad si mi bliži..ipak onaj način izražavanja..nije pristupačan, prirodan...djeluje kao neki stari striček, koji želi biti još poučniji nego što je...pa je nekad karikaturalno smiješan...hmmm, ali nemoj se ljutiti...

ljudi onoga vremena govorili su jezikom onog vremena,jezik se stalno mijenja i razvija...ima svoj razvojni slijed. naravno da mnogi izrazi iz Biblije imaju duboku i veliku vrijednost i da taj liturgijski arhaični jezik treba ostati...ali ovaj o kome ti i ja razgovaramo je nešto drugo...ipak ti živiš tu, sada i s nama...a Duh poučava i daje sve darove ovome čovječanstvu tako i razvoj rodnog jezika...i to je od Duha..tako da bih se usudila reči da ta arhaika ne ide od Duha kod tebe nego od onoga što si ti sam rekao, čitaš takav prijevod..pa...mehanika radi...

to je moje razmišljanje..iskreno i dobronamjerno...
pozdravek tebi

samaritanka
početnik
početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned sij 07 2007, 22:27

samaritanka je napisao/la:haha,Abrahame,Very Happy dobro..sad si mi bliži..ipak onaj način izražavanja..nije pristupačan, prirodan...djeluje kao neki stari striček, koji želi biti još poučniji nego što je...pa je nekad karikaturalno smiješan...hmmm, ali nemoj se ljutiti...

ljudi onoga vremena govorili su jezikom onog vremena,jezik se stalno mijenja i razvija...ima svoj razvojni slijed. naravno da mnogi izrazi iz Biblije imaju duboku i veliku vrijednost i da taj liturgijski arhaični jezik treba ostati...ali ovaj o kome ti i ja razgovaramo je nešto drugo...ipak ti živiš tu, sada i s nama...a Duh poučava i daje sve darove ovome čovječanstvu tako i razvoj rodnog jezika...i to je od Duha..tako da bih se usudila reči da ta arhaika ne ide od Duha kod tebe nego od onoga što si ti sam rekao, čitaš takav prijevod..pa...mehanika radi...

pozdravek tebi
Kaj znaci nis,ne priznas to kao dar jezika?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned sij 07 2007, 22:28

Posebno razmatranje dara jezika metodološki je ispravno ako imamo u vidu prirodu sklopova međusobne neodvojivosti darova - možemo razmatrati anatomiju ruke, secirati, da bi upoznali građu i tako sve organe-udove za sebe u odnosu na njihovu povezanost u tijelo...Pavle savjetuje da težimo daru, na primjer, proroštvu..On govori i o motivu i načinu "sticanja"
darova imajuči u vidu Glavu tijela tj Krista..Motiv za svaki dar je služba evanđelja.Vatra, ili početni dinamos je prirodni dio radosti evanđelja..Možemo li reči - imam vjere a nemam dar!
Kada ispitamo jesmo li u vjeri, je li u nama Krist - otkrit ćemo
i prvi korak vjere - u tome je darivanje da se izlije ljubav Božja u nas..ako težimo daru prepoznajmo tu težnju kao Božji poziv našem srcu - Bog je spreman izliti na nas darove više nego zemaljski roditelji svojoj djeci.Savladajmo prepreke..To vrijedi i za govorenje jezikcima -- Otiči u Gornju sobu i pokajati se kao učenici Isusa Krista..Darovi se daju za službu evanđelja prema Božjem planu i rasporedu poslova ..

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by samaritanka on ned sij 07 2007, 22:31

dar jezika? što Abrahamovi postovi? ne to nije dar jezika?..to nema veze s tim darom...to može biti dar podučiteljstva, možda i proroštva ali nikako dar jezika. Dar jezika je npr. starohebrejski, armenijski, indijanski, kineski,..blabla jezik koji je stran...a također postoji i dar govorništva, retorike...dakle svi ovi darovi bi mogli biti, ali nikako i Dar jezika....

samaritanka
početnik
početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned sij 07 2007, 22:47

samaritanka je napisao/la:haha,Abrahame,Very Happy dobro..sad si mi bliži..ipak onaj način izražavanja..nije pristupačan, prirodan...djeluje kao neki stari striček, koji želi biti još poučniji nego što je...pa je nekad karikaturalno smiješan...hmmm, ali nemoj se ljutiti...

pozdravek tebi
Dobro , ne ljutim se, iako ne imitiram, no kako Ti kažeš radi mehanika- posebno - ova moja koja je nastala u tragična vremena progona i društvene izolacije..Tu se nemoj smijati jer nije jezik odakle si nego što si i kako si..Da nije bilo Duha ne bi naučio ni ovaj arhaični - smiješni.Evo sad ću pisati i govoriti u modernom koji je meni drag, ali radi službe evanđelja kad se nađem sa modernom braćom i sestrama govorit ću novim književnim jezikom.No zašto prevoditelji Biblije nemaju standardni - adekvatni dar jezika..I Mojsije nije uvijek imao dar jezika pa mu je pomagao Aron.Ne hvalim se darovima - hoću učiti od učitelja ljubavi i dobiti novu mehaniku tj . bolje novu dinamiku..Samo neka dođe Isus što prije, bolje mutav u život nego moderan u grob.Najviše bi volio da i mutavi i modernog govorenja budu u životu - da prijeđu iz smrti u život vjerom Isusa Krista..

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by samaritanka on ned sij 07 2007, 22:58

mmm da..ipak si se malkice uvrijedio..evo vidi, kad se napiše haha, to nije izrugivanje, nego da shvatiš da ako djeluje riječ oštro ona nije tako i s tom namjerom rečena..i ne zagovaram modernost..ne..to isto krivo tumačiš i poigravaš se time..spomenula sam arhaičnost u Bibliji koja je vrijedna i neće se nikada mijenjati, ne..jer ima jedno dublje duhovno značenje...a tebi sam samo htjela ukazati da bi prirodnije "zvučao" kada bi govorio prirodno...i vidiš sad te brže i bolje razumijem...dakle..sam pavao koga tako duboko cijeniš se zalagao za jezično razumijevanje ...

Ljudi žele Krista, ali kad im ga dajemo tada trebamo biti njima bliski i sa načinom izražavanja i sa svojom otvorenošću njima i Duhu svetome....rekla bih da je to poruka pavlovog djelovanja...jedna od poruka...

Zadnja promjena: ; ned sij 07 2007, 22:58; ukupno mijenjano 1 put.

samaritanka
početnik
početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned sij 07 2007, 22:58

samaritanka je napisao/la:dar jezika? što Abrahamovi postovi? ne to nije dar jezika?..to nema veze s tim darom...to može biti dar podučiteljstva, možda i proroštva ali nikako dar jezika. Dar jezika je npr. starohebrejski, armenijski, indijanski, kineski,..blabla jezik koji je stran...a također postoji i dar govorništva, retorike...dakle svi ovi darovi bi mogli biti, ali nikako i Dar jezika....
Dina se šali.
Imaš li Ti neki od navedenih ili ne navedenih darova jezika?
Dakle , nemojmo glumiti darove ni kao strićeki ni kao tinejđeri!
Put je Gornja Soba.Idemo po darove!Mi u kući imamo nekoliko stotina Biblija na različitim jezicima...sve ih treba podijeliti, na naš biblijski štand dolaze strićeki i tinejđeri..Pavao je vrlo razgovijetno govorio.. sada smo tu, imaš pravo, da govorimo glanc - blic - blank blistavo svakom narodu u živom jeziku - vječno evanđelje - koje je prvo u Duhu a onda u jeziku.. jer je sada već bolje- Pavlinko!

Zadnja promjena: ; ned sij 07 2007, 23:06; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on ned sij 07 2007, 23:00

Mogu li znati o čemu pričate, molim tumača , ja ovde niš ne razmem! umirem od smijeha

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by samaritanka on ned sij 07 2007, 23:00

Abrahame

da?
kaže se da tko se sa darovima hvali, taj ih i nema...nego slušaš što ljudi govore o tebi što kažu? kako djeluješ na njih, što prepoznaju...nisam shvatila ovu temu kao neku natjecateljsku..u darovima...nisam sklona ovakvom načinu razmišljanja...

samaritanka
početnik
početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned sij 07 2007, 23:08

Ma mismo te htjeli samo malo opustiti medju nama,vidis niti da Noemi ne kuzi o cemu pricamo,ali vidim ja njenu mudrost,brzo ce se uklopiti.Uvrjedio se to dobri Abraham ne zna.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by samaritanka on ned sij 07 2007, 23:13

aha..opštajući..haha, a ja se ponekad dina poigram s ljudima kao malo dijete i viknem : Car je gol!
Tada nastaje opća strka i gungula

nisam pubertetlija
ja sam djetinja duša
nisam infantilka
djetinja zauvijek

pozdravek stričeku Abrahamu
moram ići
volim biti s vama navećer
e
super mi je
Caaaaaaaaaaaaaaaaaar jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...

samaritanka
početnik
početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned sij 07 2007, 23:17

samaritanka je napisao/la:Abrahame

da?
kaže se da tko se sa darovima hvali, taj ih i nema...nego slušaš što ljudi govore o tebi što kažu? kako djeluješ na njih, što prepoznaju...nisam shvatila ovu temu kao neku natjecateljsku..u darovima...nisam sklona ovakvom načinu razmišljanja...
Tako je , naka Te Bog Blago-Slovi!Noemi pita o čemu je stvar, no Ona , naša sestra ima masu darova, samo joj treba ohrabrenja, od Dine i Dominika , Malog Princa..A najviše utjehu Svetog Duha..Da li je već bolje u mehanizmu nove mehanike?Idem se odmoriti, treba hrgati, sutra , krampati, plačati porez, izbjegavati zlo i činiti dobro u ovom poslijepotopnom svijetu.. kojemu će doći Isus kao i onima iz predpotopnog svijeta, pa kad progovorimo u jezicima - onako svi zajedno i zapjevamo himnu pobjede na staklenome moru...sa Mujom , Štefekom, Hansom i Johnom u hananskom jeziku..u carskoj odječi - valja nam obuči Novo odijelo - a ne ono golo kako kaže Vjerni svjedok u Otkrivenju 3,14..

Zadnja promjena: ; ned sij 07 2007, 23:21; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 17:02

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 3 / 23. Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]