Dar jezika

Stranica 5 / 23. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 23  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Dar jezika

Postaj by Spart on pon sij 08 2007, 19:10

Shocked rofl ma šalim se ja malo klap

Spart
Mod
Mod

Broj postova : 1222
Registration date : 04.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on pon sij 08 2007, 19:23

Naravno znam za salu.

Hvala svima sto me branite.

Imam jos jednu molbu za sve. Pridruzite mi se u molitvi da Sveti Duh sidje na mene, kako bih Ga konsultovao oko pitanja koje nas na ovom forumu zanima.

Verujem da svi znamo, kada molimo Svetoga Duha, On nas uslisava. Stoga vas molim pomozite mi kako bih bio sa Njim u jos dubljoj zajednici.
Vec sam imao takva iskustva. Kada On slavni Duh Sveti, ta velika bozanska sila sidje i udje u coveka, otkriva istinu na takav nacin da s divljenjem, posle toga, dugo-dugo slavis Boga.

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by samaritanka on pon sij 08 2007, 19:26

Daniel. a znadeš li da se bliski brat franjevac, od sv Franje najdraži učenik, volio glasati kao grlica? On je samo gugutao, to su bile njegove molitve..ne znam kako se zvao i da li je proglašen svecem, mislim čak da je, znam da je u Asizu i njegova pečina...dakle sv Franjo je govorio o toj gugutastoj molitvi da je čista i božanska...no ti nam govoriš nešto drugo...a da, ne treba poopćavati...hmm

samaritanka
početnik
početnik

Broj postova : 73
Registration date : 06.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Daniel on pon sij 08 2007, 19:41

samaritanka je napisao/la:Daniel. a znadeš li da se bliski brat franjevac,
od sv Franje najdraži učenik, volio glasati kao grlica? On je samo
gugutao, to su bile njegove molitve..ne znam kako se zvao i da li je
proglašen svecem, mislim čak da je, znam da je u Asizu i njegova
pečina...dakle sv Franjo je govorio o toj gugutastoj molitvi da je
čista i božanska...no ti nam govoriš nešto drugo...a da, ne treba
poopćavati...hmm

nemam pojma, čuo sam da je netko dobijao dar kada je počeo kukurikati,
no ja sam vrlo skeptičan prema tim životinjskim glasovima...

Daniel
team member
team member

Broj postova : 975
Registration date : 04.01.2007

Korisnički profil http://bozjeprorocanstvo.com/

[Vrh] Go down

Postaj by samaritanka on pon sij 08 2007, 21:11

Danijele,ma dobro..vidiš..i sam priznaješ da je to tvoj skepticizam...

ne znači da si u pravu...bilo je čudnih jezika...sjećam se jedne gospođe, to je bilo u Taboru kod karizmatika, i uz veliko presveto, dakle sve se događalo pod sakramentima i nakon mise ili kao dio mise, a to je jedino mjesto gdje se i ja opustim i dam se djelovanju...jedna je gospođa proizvodila tako neke zvukove kao neka ptica u razmacima, to je bilo slično puranu ali toliko profinjenije i nježnije, vjerojatno jest neka ptica, tropska...ali taj zvuk je bio nešto nevjerojatno, mi smo se prvo svi nekako razvedrili, taj zvuk je bio ma,,,razgalio nam je svima srca, razigigrao nam duše, kao u djetinjstvu nekad..da to je bilo kao da smo bili vraćeni svi u onu dob malog i nevinog spontanog i čistog, sposobnog za prihvaćanje i primanje iz punoga srca i ljude i prirodu...da, eto...Moram priznati da sam na taj događaj skroz zaboravila i eto, Daniele, zahvaljujući tebi sjetila sam se...
Pa zamisli sad mi tako ide sve nekako, koja je to onda spoznaja bila za sve nAs!? Koliko smo zakočeni, brigama, obavezama, lošim iskustvima, razočarenjima i u sebe ne samo u druge, uzaludnostima...ma svime...a tada samo jedan zvuk, radosne ptice, nebeskog glasnika ljubavi koji je sletio među nas, tim glasom, mi smo svi bili bar taj trenutak, djeca....

i bili smo bliže Boga....svi smo osjetili Jednost, zajednicu, kao jedno tijelo...i onda su krenuli darovi jezika...to je bilo kao da sam u nebesima, takvi nježni glasići, takva harmonija u različitostima, imala sam dojam da je neka sumaglica zlatna sišla na nas, kao zvuk Aleluje.....to nije imalo veze sa tjelesnim, tjelesnokao da se smanjilo, uzmaklo, pred onim što je pjevalo iz srca i dubina duša...

da to je prekrasno pod ovim okolnostima,,,da....

samaritanka
početnik
početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on pon sij 08 2007, 21:16

o. samaritanko, tako mi prija čitati tvoje nježne postove...da li si možda pisala pjesme, prozu ili nešto...I love you

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on pon sij 08 2007, 21:33

Ma ljudi, ovo je vise nego cudno?

Ma gde vidimo u Svetom Pismu da cemo gugutati? Ili lajati? Cuo sam neke da grokcu kao svinje.

Ma ljudi, da li smo protestanti koji trebamo da se opustimo bez vodstva ili ucenja Svetoga Pisma.
Zar sve sto nije u skladu sa Pismom, moze biti sumnjivo iskustvo?

Ja vas iskreno molim da budete oprezni. Sve jedan pravi hriscanin mora da proverava u Bibliji. Zato nam ju je Bog dao.
Zar nismo citali da je Sveto Pismo dato da bi smo znali sta je ono sto je od Boga a sta nije?
Naravno ja se ne mesam u ono sto neko dozivljava, to je licna stvar ali toliko sam toga video i doziveo, da to sto neki pustaju da ih duh vodi kako hoce, sigurno nije ispravno.
Ako Sveto Pismo koje je Bozja rec cuti o tome, tada sve sto se manifestuje ili predstavlja kao od Boga, mora biti veoma sumnjivo.
Ja to nemogu da prihvatim. Jer o tome nigde ne pise u Bibliji.

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by samaritanka on pon sij 08 2007, 21:48

Jevrejine, poštuj moju vjeru...ne budi zloban...rekao si da ćeš biti oke..da sad ti mogu reći da nisi, ja nisam protestant, a također ne napadam pripadnike drugih vjera, nego ih slušam upijam i učim..
mi smo ovdje ipak svi kršćani....

samaritanka
početnik
početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by samaritanka on pon sij 08 2007, 21:49

da Noemi ja objavljujem, pišem i slikam...da...

samaritanka
početnik
početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on pon sij 08 2007, 23:37

Evo sada ja nesmem vise nista da kazem, odma ucena: Budi dobar!

Dobar sam ja!

Ja necu svoje stavove promeniti, niti cu biti zadovljan dok mi neko govori nesto sto sam ja sreo i video u nekim religijama koje nisu od Boga. Kao sto sam vec o tome pisao.

Da li ovde samo treba da svima govorim da, da, da, tako je?

Niko tako ne treba da se ponasa.
Svako moze da iznese svoj misljenje. Ujedno ako vec hocete o necemu tolerantno da govorimo, zasto skacete iz teme u temu.
Ako je ovde tema dar jezika, sto sada govorimo o smejanju, o kukurikanju i o nekim drugim pojavama. Hajde da argumentima razgovaramo o jednoj temi. Ako su jezici, daj da o njima razgovaramo. Ako je smejanje, moze i o tome. Ako je padanje moze i o tome.
Ili da otvorimo nove teme, a jezike posebno da razmotrimo.

I da vam kazem ja nikoga ne ismejavam niti omalovazavam njegovu veru. Ja nisam rekao nista protiv katolika, pentekostalaca ili adventista. Ja ni jednu veru nisam uvredio, i to svi mozete lepo procitati. Ja sam izrazio sumnju u darove koje ste vi opisivali.
U Madjarskoj postoji velika Crkva koja iskazuje upravo takve darove.
Tamo se smeju u duhu. Koliko je vas razgovaralo sa covekom koji se smeje kao "lud"? Koliko vas je to gledalo?
Ja jesam. Da li ste videli coveka koji se od smejanja, kako on kaze svetog smejanja, savija do zemlje i smeje do ludila. Nemoze da se zaustavi. Ne moze da se kontrolise.
Ceo komsiluk se smejao kada je to gledao. Moj dobar prijatelj koji je isao u tu Crkvu cinio je to u mojoj sobi. A komsije su sa strane prisluskivale. Svi su se podsmevali.
A Ja sam se smejao mom prijatelju jer je iz njega izlazio zarazan smeh. Nije izgledao normalan. A kada bih u tom trenutku poceo da mu govorim o Bogu on se ljuljao kao pijan, samo sto nije padao po podu gde sam stanovao.

Pricao mi je kako u njegovoj Crkvi stalno iz svojih vernika izgone demone, i posle oni ponovo ispoljavaju duhovne darove, kao sto je lajanje. Kukurikanje i ostale glasove zivotinja. Kada sam ja zacudjen pitao a gde to Miroslave pise u Svetom Pismu da su sveti apostoli tako radili kada je Duh Sveti pocivao na njima, on mi je rekao da treba da budemo otvoreni za nove manifestacije Duha Svetoga. Da ON hoce da nam da i onoga sto je novo. Samo treba da se opustimo i verujemo.

A sutra dan je isao da krade. Da krao je. Ja sam ga naravno kao prijatelj opomenuo, i rekao mu pa to nije po Bozjoj volji. On je ispricao da je on njivu iz koje je krao, blagoslovio da sledece godine vise rodi.
Eto sto sam oprezan.
Ono sto sam video iz iskustva pokazalo je da mnogi od onih koji imaju takve neke cudne darove, nisu dosledni hriscani. Kod njih ima mnogo svadje, razdora, ljubomore i podela kao i mrznje. Zavist, se posebno ispoljavala. Kako se to moze manifestovati kod ljudi koji su se krstili Svetim Duhom?
Eto to meni nije jasno. Zato ne verujem svakom duhu.

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Ruta on uto sij 09 2007, 04:03

Dragi moj Jevreine zaista mi je zao sto si imao tako lose iskustvo.Bog kaze da ce nas po rodovima prepoznati.Prevaranata je uvijek bilo i biti ce sve dok Gospod ne dodje.Takvi losi primjeri ruse samo ugled Hristovoj crkvi i pravim kriscanima.Ja pripadam Pentakostalcima ali kod nas je ne moze se govoriti u tudjim jezicima na Nedeljnoj sluzbi ako nema tumaca.Red mora postojati u crkvi,ali to ne znaci da nema govorenja u tudjim jezicima.Mi to praktikujemo na molitvenim sastancima i kucnim zajednicama.Ja zaista nisam naisla na primjer da neko oponasa zivotinju ili da se histericno smije ili da trci po crkvi.Znam da takvih primjera ima ali sam to gledala samo na TV.Jevreine licno mislim da ti Bog zeli dati taj dar ali se neprijatelj pobrinuo da ubaci sumnju i sablaznost u tvoj um.Nego na koljena i moli a Bog ce uslisiti molitve pravednika.Boziji mir/

Ruta
poprilično aktivan korisnik

Broj postova : 495
Registration date : 20.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto sij 09 2007, 07:03

E,ljudi a sad idemo i na druge darove koji se mogu mjeriti vjerom i djelima-kako stoji u Otkrivenju na sedam crkava.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Daniel on uto sij 09 2007, 09:46

evo tko zna engleski neka pogleda ovaj video, ima dosta o lažnim
jezicima...ali pazite se autora, ja ne jamčim za njega da je od
Boga...ali mislim da dobro govori u tom videu ("sve provjeravajte,
dobro zadržavajte")

http://video.google.co.uk/videoplay?docid=-292748952186052796&q=The+Blind+and+The+Dead

Daniel
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by samaritanka on uto sij 09 2007, 15:44

da gledam sad...i daniel, mislim da sad to neću gledati do kraja...pa sve one manifestacije izgledaju kao plod sotoniziranja a ne molitve...ma to je strašno prljavo...prema ovome daru o kome tu govorimo...zbog toga i kažem da mi taj Dar nije drag...odnosno o njemu i ne govorim...više ga sakrivam...no pitanje je da li ga još imam jer...nisam dugo imala prilike moliti u daru jezika..
Eto da puno je lažnoga ili kako voditelj kaže slijepo i mrtvo...

Grdo......i od Isusa se rade svakakvi cirkusi, pa nećemo valjda sumnjati u njegovo postojanje i djelovanje zbog toga što mnogi njegovo ime zlorabe ili ga stavljaju kao ime na svoja loša i zla stanja i odnose prema drugima?

Ono što je čisto je čisto...i pustimo da živi svoju čistoću...a ono što je lažno i zlo........neka propadne..Konačno što je od Boga ostaje a što nije propada....

samaritanka
početnik
početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Ruta on uto sij 09 2007, 16:51

Dragi Danijele ja ne razumijem sta si zapravo zelio postici sa ovim video.Dar Boziji govorenje u jezicima nema veze sa lajanjem i zavijanjem itd,Da li zelis reci da je govorenje u tudjim jezicima lazno?Ja nemam namjeru da branim nista jer Bog zna istinu.Bilo je uvijek ljudi koji su se zbalaznjavali na Bozije djelo.Sila Duha Svetoga nije od ljudi i zato mnogi ne mogu da shvate ili prihvate.Blago onima koji vjeruju a na vide.Sada Danijele pogledaj u tvojoj crkvenoj dominaciji koliko ima sablasni i prevaranata.Da li mislis ako neko iz tvoje crkve sexualno oskrnjavi nekog djecaka i tako nesto slicno.Da ljudi trebaju da misle da je citava crkva takva i da ta crkva nema ispravnu teoriju ili da nema Duha Svetoga kao voditelja.
Bog nas upozorava na hladne crkeve,upravo one koje nemaju Duha Svetoga.Svako neka nosi haljinu koja mu pase.Boziji mir.

Ruta

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on uto sij 09 2007, 16:58

Sveto Pismo mora biti jedini kriterijum. Ako Bozja rec ne govori o tome tada ne treba nista prihvatati.

Ali Bilblija ipak govori o daru jezika.

Medjutim, ne zurimo i ne zalecimo se. Ko nama tumaci Sveto Pismo? Pa ljudi, teolozi, doktori teologije, pastori i svestenici koji se hvale svojim poznavanjem i razumevanjem onoga sto u Svetoj Knjizi pise.
Ipak, te tvrdnje nisu uvek tacne.

Ima laznih ucitelja. Oni su takodje veoma veoma obrazovani. Oni kada pricaju o daru jezika, postavljaju se kao autoriteti na tom podrucju. Govore kao da im je Bog objasnio i otvorio um o darovima koji stizu od Svetoga Duha. Ali oni su prevareni i izmanipulisani. Takvi nam ne govore istinu.
Zasto u to mozemo da sumnjamo?
Jednostavno iz razloga, sto se mnogi strucnjaci cak iz sveta religije bave pitanjem govorenja nerazumljivim jezikom, i ukazuju na opreznost. Ima i pravih od Boga teologa koji lepo pokazuju iz Pisma da je dar jezika ustvari normalni ljudski razumljivi jezik. Oni detaljno, veoma strucno, istrazuju Sveto Pismo, ukazujuci da je na tom podrucju doslo do zabune. Oni lako i jednostavno dokazuju da je govor koji su primenjivali Korincani bio pravi jezik.
Citajuci i prateci takve argumentne, zapazio sam da su i oni uvideli opasnost od brzog, ne promisljenog prihvatanja dara jezika. Njihov savet je da prvo se molimo da nas Duh Sveti povede u proucavanje Biblije, da nam On prvo, da otkrivenje o kom i kakvom jeziku je rec.
Ako, savetuju oni, uz post, poniznost i osecaj zavisnosti od vodstva Svetoga Duha, proucavamo mesta koja govore o toj temi, ON, Bozji Duh prvo ce nas uputiti u istinu, jer je to Njegov posao i tek kada objasni o kakvom i kom jeziku je rec, darivace nas, ako je tako namerio, i darom koji On velikodusno poklanja svojim sledbenicima.

Ja se posebno ovih dana molim za Bozje darove. Ali i istrazujem u Svetom Pismu uz molitvu sta ono uci o daru jezika.
Pre mnogo godina ucinio sam isto.
Tada me je Sveti Duh u velikoj sili obuzeo i ispunio. Ali jezike nisam govorio, onako kako su neki o tome govorili. Nije mi podaren taj dar, i nije me nukao ka tome.
Evo danas, ponovo dolazim Svetom Duhu i molim Ga da dodje i naucime. Samo sada posebno da me uputi u tajnu Njegovog pravog govorenja jezika.
Istovremeno, pazljivo i uz molitvu, proucavam Sveto Pismo da vidim sta ima tu Bog da mi kaze. Molim se da me Bog u ime Hristove krvi, u ime zasluga Hristove krvi, koju je prolio na krstu Golgote, sacuva od prevare. Od pogresnog tumacenja i da ne slusam prevarne savete ljudi koji mi o tome budu govorili.
I znam da sve dok tako oprezan i ponizan molim, trazim, kopam i istrazujem, uprtih ociju u Hristovu zrtvu na krstu, Bog, Sveti Duh me nece ostaviti bez znanja, otkrice mi istinu po ovom pitanju.

Tako ja prvo ne uzimam sve sto bi mi neki duh dao kao dar. Jer bi zao duh mogao ubaciti prevaru i lazni dar govorenja jezika. Kao sto mozemo da vidimo, koliko je samo njih do sada prevareno. Vec prvo trazim da mi Bog objasni ste je pravo a sta lazno, i kada to budem sa sigurnoscu znao, kada Sveti Duh bude osvedocio moje srce o pravoj istini, ja cu se radosno prepustiti da Sveti Duh, Bozji Duh sa silom i vlascu preuzme moje srce i daruje mi dar kojim bi zeleo da ja propovedam i objavljujem Jevandjelje.
Zato prvo moramo pazljivo proucavati Bibliju. Moramo postiti, plakati i moliti se, sa strahom da nas neprijatelj nasih dusa ne prevari.

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Daniel on uto sij 09 2007, 17:15

samarjanka je napisao/la:Dragi Danijele ja ne razumijem sta si zapravo zelio postici sa ovim video.Dar Boziji govorenje u jezicima nema veze sa lajanjem i zavijanjem itd,Da li zelis reci da je govorenje u tudjim jezicima lazno?Ja nemam namjeru da branim nista jer Bog zna istinu.Bilo je uvijek ljudi koji su se zbalaznjavali na Bozije djelo.Sila Duha Svetoga nije od ljudi i zato mnogi ne mogu da shvate ili prihvate.Blago onima koji vjeruju a na vide.Sada Danijele pogledaj u tvojoj crkvenoj dominaciji koliko ima sablasni i prevaranata.Da li mislis ako neko iz tvoje crkve sexualno oskrnjavi nekog djecaka i tako nesto slicno.Da ljudi trebaju da misle da je citava crkva takva i da ta crkva nema ispravnu teoriju ili da nema Duha Svetoga kao voditelja.Bog nas upozorava na hladne crkeve,upravo one koje nemaju Duha Svetoga.Svako neka nosi haljinu koja mu pase.Boziji mir.
samo sam htio pokazati da ima lažnih učitelja, koji su to, i da ima lažnih jezika, pa ja govorim u jezicima samarjanko, ne znam čemu ovakav post od tebe i uzrujavanje...

Daniel
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by Ruta on uto sij 09 2007, 19:10

Onda Danijele izvini,ti znas da sam ja nova i da jos mjesam sva imena na ovom forumu.Zaista mi je zao ali nekada mi je zaista muka u stomaku od ljudi koji pljuju po darovima Duha Svetoga.Svi obracaju paznju samo na nesto sto je ruzno i na prevarante.Niko ne zeli da vidi koliko je Hrist izlijecio ljudi po crkvama i koliko je omladine skinuto sa heroina i drugih narkotika.Niko ne gleda kada Duh Sveti radi na srcima vjernika i obilazi bolesne,stare,davanje pomoci gladnima itd
Svi su spremni na kritiku a malo je ljudi spremno da dijalog.U zadnje vrijem ljudi su u nedostatku ljubavi i razumjeravnja.Izvini jos jednom Boziji mir.

Ruta

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto sij 09 2007, 22:37

Drage naše loze na čokotu,
1.Korinćanima, 12,4-6.12
Na jednom čokotu ima mnogo loza, ali te loze iako se razlikuju jedna od druge nisu ni u kakvoj međusobnoj zavadi.Tu svijetli svjetlost Kristova u harmoniji razlika, sloga koja treba postojatimeđu Kristovim sljedbenicima.U različitim darovima i granama djela - oni svi imaju jednu glavu, koja nekada i zaplače ako se loze zadržavaju na poslu kojeg je već trebalo obaviti, jer, isti Duh djeluje u njima i preko njih na različite načine.U zajednici Kristovih učenika mora postojati skladnost akcije, iako su darovi različiti..Ni jedna od loza neće sebi reči - ja sam savršena i zadovoljna sam sobo..Savršenstvo zajednice Kristovih učenika ne ovisi o tome da li njeni članovi imaju iste manire i načine ponašanja.Bog poziva , svakoga i sa ovoga foruma da zauzme svoje pravo mjesto, vršeći zadatak koji mu je namijenio Krist u skladu sa darovima i sposobnostima koje mu je dao..Idemo na druge darove, govorimo o ostalim lozama, govorimo o sklopovima darova za sadašnje sklopove poslova koje treba obaviti.Govorimo o funkciji svih darova prema Pavlovoj listi..Proučavajmo 12 .i 13 . poglavlje ujedno , ne zadržavajmo se oko jednoga dara jer tijelo nije samo jedan ud, već mnogi ...
Koji su darovi u čestoj primjeni, koji su u čestim poslovima u ovom suludom svijetu , u ovoj velikoj borbi između dobra i zla..Isus nas zove..čokot zove, loze moje , radite..

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Ruta on uto sij 09 2007, 22:41

Brate moj Jevreine i Bog vidi da je tebi srce otvoreno za njega i da zelis njegovu blizinu.Nemoj strahovati jer tvoj Bog je Zivi Bog i On je nad svim.Njegova krv te stiti i sve prepusti Njemu i ne boj se.Moli,cekaj i vjeruj.Bog te zeli isprazniti i ocistiti pa tek onda da ulije Duha Svetoga.Divna je tvoja zelja i upornost.Neka te Bog obilno blagoslovi i cuva.

Ruta

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Daniel on uto sij 09 2007, 23:07

samarjanko, potpuno se slažem s tobom, i nitko ne pljuje po tom daru, a niti po ostalim darovima, samo se sve ispituje Svetim Pismom kao što su to i apostoli radili.....ali mudra riječ je abrahamova (začetnika naroda Smile ), ipak trebamo što više raditi na ujedninjenju kršćana, a ne razdvajanju Tijela, no ipak to ujedinjenje ipak treba bazirati iključivo na Bibliji, a ne čovjekovoj tradiciji...

Daniel
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by Daniel on uto sij 09 2007, 23:10

Jevrejine, znaš što sam ja skužio (a bio sam takav prije kao ti, sve provjeravao i čuvao se zamki sotonskih i to je vrlo dobra osobina, Bog stvara učitelje Svoje iz tih osobina) da ako si za nešto uporno sumnjičav, ali ipak nekako Duh te sprečava to raditi, to te sotona želi odvratiti od toga, i on ti ubacuje sve te sumnje...pozdrav (u svkom slučaju ti bi trebao mene učiti a ne ja tebe po godinama, ali dobro Smile))

Daniel
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on sri sij 10 2007, 11:24

Ljudi odma ima rezultata!

Istrazujuci, uz molitvu 1 Korincanima koju je pisao apostol Pavle, primetio sam da se dva unutrasnja glasa u meni bore da mi objasne sta je ovaj sveti covek hteo da kaze objasnjavajuci korincanima kako da upotrebljavaju dar jezika.

Ali jedno osvedocenje ostavilo je posebnog traga u mojoj svesti. Ovaj unutrasnji glas jasno je pokazao da je u skladu sa Pismom, zato sam ga prihvatio kao objasnjenje od Svetoga Duha.
Zaista je Sveto Pismo sila zivota.
Podelicu sa vama samo najvazniji deo.

Apostol je rekao Korinskoj Crkvi kako on govori jezike vise od svih njih.
Kada sam to procitao, jedan osvedocenje o kom sam vam govorio me je povelo u razmisljanje.
"Ako je Pavle govorio andjeoskim nerazumljivim jezikom, to jest nebeskim jezikom koji mi ne mozemo da razumemo, kako je i po cemu onda Pavle, vise, pazite ponavljam tu rec VISE, od svih govorio jezike?
To nije onda logicno postavljeno tvrdjenje.
Da li me razumete?
Pavle kaze da vise govori jezike od svih. Ako se radi o jednom jedinom jeziku, andjeoskom ili nebeskom jeziku, kako je mogao vise od drugih da ga govori? U izvornom tekstu ne stoji odrednica u reci o vremenu ili duzini, vec o kolicini. Pavle ne misli da on govori duze od njih, duze vremenski, vec da poznaje vise jezika od njih koje takodje govore jezike."
Kada je taj glas prestao da mi govori, ostao sam zapanjen.
Odma sam shvatio sta je hteo da mi kaze.
Pavle je ocigledno mislio na razumljive strane jezike. Na normalne ljudske stran jezike kojima se ljudi sluze!
Kako da sam to zakljucio pitacete. Pa jednostavno.
Kada bih ja vama rekao da vise od vas govorim jezike, naravno ako i vi govorite dosta jezika, pitali bi me a koje ja jezike govorim. Mozda ja govorim deset stranih jezika a vi pet. Ako svi na ovom forumu govore zajedno deset jezika a ja sam znam dvadeset, onda ja govorim jezike vise od vas svih.
Ako ja zajedno sa vama govorim jedan jezik, neoznat i nerazumljiv, a to bi bio andjeoski jezik, tada ne mogu da kazem, kao ni Pavle sto ne bi mogao da kaze da vise govori jezike od svih u Korinskoj Crkvi.

Ovo je pocetak, i ja nastavljam dalje u molitvi da istrazujem Bozju rec i trazim.

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mistagog on sri sij 10 2007, 17:58

ya.............................................................................. mouse
........................................................................................................................................

Dr. Rufus Pereira:
To je veliko i kompleksno pitanje. Prokomentirat ću ga ukratko. Kao i kod svega drugoga, postoje dva ekstrema. Među pentekostalcima postoje osobito neki koji kažu: to je normalna aktivnost Duha Svetoga, te kažu da ako ne govorite u jezicima, nemate Duha Svetoga. I ako nemate iskustvo, nemate Duha Svetoga. I to je utjecalo na neke dijelove karizmatske obnove. Tako postoje famozni karizmatski naučitelji u svijetu i jedan od njih kaže da svaka osoba za koju se moli i na koju se polažu ruke mora pasti. I ako nad nekim molite dvadeset puta na dan, dvadeset puta treba pasti na pod. Ja to ne prihvaćam. Postoje, pak, s druge strane, vrlo konzervativni karizmatici katolici, koji kažu da to "počivanje u Duhu" na podu ne smije uopće postojati u Katoličkoj crkvi. To su samo psihološke manifestacije. A ni to ne prihvaćam.

Ispravan stav je uvijek negdje u sredini. To je samo jedan od načina na koji Duh Sveti djeluje. I to nije najvažniji način. U ovoj stvari neka vas vode dva načela, kako biste bili sigurni da se radi o autentičnom iskustvu. Prvo, važan je način na koji je padanje učinjeno; drugo su posljedice. Ako postoji bilo kakva manipulacija, osobito fizička, da npr. čovjek gura ljude na pod, ili psihološke manipulacije, npr. ljudi očekuju da se to dogodi, a onaj koji moli nada se da će se to dogoditi i osoba se moli Bogu: "Bože, daj sruši me dolje!", a nije joj toliko važno hoće li joj se život promijeniti, hoće li ozdraviti, nego je važno samo da se baci na pod... to nije to. Potpuno autentično "odmaranje u Duhu" događa se čak i kad nema nikakvoga fizičkog kontakta, ili vrlo nježan dodir, osobito ako ste daleko. Stvari se događaju i dok propovijedate. A osobito ako se radi o osobama koje su u drugoj zgradi. Vi propovijedate ovdje, a oni popadaju tamo. A u mojoj višegodišnjoj službi to se događalo. Tada je to autentično.

Kad god molim, uvijek kažem: "Bože, molim te da padnu samo oni za koje ti želiš da stvarno padnu. Ako primijetim da osoba sama čini neke namjere da bi pala, onda je zadržim u tom padanju. Jedino kada osjetim da se događa djelo Duha Božjega, koje je u tom smjeru tako snažno, onda kažem neka padne. Ali ja to doista sam po sebi ne želim. U nekim situacijama vam se učini da zbog nekog razloga svi trebaju pasti i ništa se ne dogodi. A u nekoj drugoj situaciji, npr., čini vam se da nitko neće pasti, jer su to sve zreli karizmatici, kao što mi se dogodilo na Filipinima: dok sam molio nad njima, svi su redom padali. Zašto?! Ne znam. Ali crkva je bila puna ljudi po podu. Svi redom. I u Sloveniji, npr., nisam očekivao da će toliki popadati. A program se održavao u hotelu... Svako djelovanje Duha Svetoga treba biti provjereno po plodovima. Ne zanima me što se s ljudima događa, da li oni padaju po podu ili vise sa stropova; zanima me je li njihov život značajno promijenjen. Da ta osoba postane pravi vjernik, pravi Isusov učenik i onaj koji sa sobom nosi svjedočanstvo svoje vjere, to je ono što mene zanima.

Postoje uglavnom tri razloga zašto ljudi "padaju u Duhu". Prvi je najvažniji — osoba koja pada vrlo duboko doživljava unutarnje ozdravljenje. Kad mi ljudi dođu na ispovijed sa svim svojim povredama, već unaprijed znam što će se dogoditi kad se pomolim nad njima. To je kao neka vrsta prečaca koji Bog rabi da bi brzo dobio unutrašnje ozdravljenje. Osobito se to događa kad ja ne znam zašto trebam moliti, a osoba se ne zna precizno izraziti. Drugi razlog je iskustvo oslobođenja. U Evanđelju piše kad je duh napustio neku osobu da je ona ostala ležati kao mrtva. A treći razlog je što Duh Sveti ispunja tu osobu.

Mistagog
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 24

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by καιros on sri sij 10 2007, 19:30

Dar govorenja u jezicima je dar Duha Svetoga...a na jednom mjestu je receno da Duh Sveti upucuje na svu istinu...kako to da dar jezika imaju svi krscani, koji se pak razlikuju po doktrinama...jeste li kad razmislili o ovom pitanju...

καιros
Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 23:08

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 5 / 23. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 23  Next