HitmolitvuTražimo-foruma!Tražimo-HITMolitvu-NAJmolitvu!

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

HitmolitvuTražimo-foruma!Tražimo-HITMolitvu-NAJmolitvu!

Postaj by Gost on sri lip 27 2007, 10:53

Tražimo-Najmolitvu!Tražimo-HITMolitvu-NAJmolitvu - dana -tjedna-mjeseca-godine!

FORUM IZAIJA U POTRAZI ZA NAJMOLITVOM; PIŠITE OVDJE SVOJE MOLITVE ZA KOJE DRŽITE DA SU DISANJE VAŠE DUŠE I MOGU BITI BLAGOSLOV ONIMA KOJI IH ČITAJU ILI SLUŠAJU..I PODSTIČU DRUGE NA MOLITVU..:

ISUS se ovako molio:
Ivan 17,1-26
1 Ovo reče Isus i podiže oči svoje na nebo i reče: "Oče, dođe čas, proslavi Sina svojega, da Sin tvoj proslavi tebe!
2 Jer ti si mu dao vlast nad svakim tijelom, da svima, koje si mu dao, dadne život vječni.
3 A ovo je život vječni, da spoznaju tebe, jedino pravoga Boga, i koga si poslao, Isusa Krista.
4 Ja tebe proslavih na zemlji, djelo svrših, koje si mi dao da činim.
5 I sad proslavi ti mene, Oče, u tebe samoga slavom, koju imadoh u tebe, prije nego postade svijet.
6 Ja objavih ime tvoje ljudima, koje si mi dao od svijeta. Tvoji su bili i Ti si ih dao meni, i riječ su tvoju održali.
7 Sad znaj u, da i e sve, što si mi dao, od tebe.
8 Jer riječi, koje si dao meni, dadoh njima. Oni ih primiše i spoznaše istinito, da od tebe izađoh, i vjerovaše, da si me ti poslao.
9 Ja za njih molim; ne molim za svijet, nego za one, koje si mi dao, jer su tvoji.
10 Sve, što je moje, jest tvoje, i što je tvoje, jest moje, i ja se proslavih u njima.
11 I više nijesam na svijetu - ali su oni na svijetu. Ja dolazim k tebi. Oče sveti, sačuvaj ih u ime svoje, koje si mi dao, da budu jedno kao mi!
12 Dok sam bio s njima, čuvao sam ih u ime tvoje, koje si mi dao, i sačuvah ih, i nitko od njih ne pogibe, osim sina propasti, da se ispuni Pismo.
13 A sad k tebi dolazim, i ovo govorim, dok sam još na svijetu, da imaju radost moju ispunjenu u sebi.
14 Ja im dadoh riječ tvoju. A svijet zamrzi na njih, jer nijesu od svijeta, kao što ni ja nijesam od svijeta.
15 Ne molim, da ih uzmeš sa svijeta nego da ih sačuvaš oda zla.
16 Od svijeta nijesu, kao što ni ja nijesam od svijeta.
17 Posveti ih u istini! Riječ je tvoja istina.
18 Kao što si ti mene poslao u svijet, i ja njih poslah u svijet.
19 I za njih ja posvećujem sebe, da i oni budu posvećeni u istini.
20 A ne molim samo za njih, nego i za one, koji na riječ njihovu vjeruju u mene,
21 Da svi budu jedno, kao što si ti, Oče, u meni i ja u tebi, da i oni u nama budu jedno, da vjeruje svijet, da si me ti poslao.
22 I slavu, koju si mi dao, ja dadoh njima, da budu jedno, kao što smo i mi jedno:
23 Ja u njima i ti u meni; da budu sasvim u jedno, i da spozna svijet, da si me ti poslao i da si ih ljubio, kao što si mene ljubio.
24 Oče, hoću, da oni, koje si mi dao, budu s menom, gdje sam ja, da vide slavu moju, koju si mi dao, jer si me ljubio prije postanja svijeta.
25 Oče pravedni, svijet tebe ne spoznade, a ja te spoznadoh, i ovi spoznadoše, da si me ti poslao.
26 I obznanih im ime tvoje, i obznanit ću, da ljubav, kojom si mene ljubio, bude u njima, i ja u njima.

A David ovako - Psalam 141:

1 Gospode, vapijem k tebi i brini se za me! Čuj glas moj, koji vapije k tebi!
2 Neka vrijedi tebi molitva moje kao kad tamjanov, dizanje ruku mojih kao prinos večernji!
3 Postavi, Gospode, stražu ustima mojim, čuvaj vrata usana mojih!
4 Ne daj srcu mojemu, da se prigne zlu, da počinim zlodjela s ljudima, koji čine bezakonje; ne daj da ikada okusim poslastice njihove!
5 Neka me bije pravednik: "te je milost; neka me kara; to je ulje za glavu moju; glava se moja neće od toga otimati; jest, zlobu njihovu susrećem vazda još s moljenjem.
6 Slobodno izađoše vođe njihove iz pećine; čuše, kako su bile blage riječi moje.
7 Kao kad se zemlja brazdi i para, tako se razletješe kosti naše do čeljusti carstva mrtvih.
8 Zato su k tebi, Gospode svemogući, upravljene oči moje: u tebe tražim utočište; nemoj predati život moj smrti!
9 Očuvaj me od zamke, koju mi postaviše, od spletaka zločinaca!
10 Daj da se bezbožnici zapletu l vlastitu mrežu, dok ja prođem sretno!

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Re: HitmolitvuTražimo-foruma!Tražimo-HITMolitvu-NAJmolitvu!

Postaj by ILIJA on pon srp 23 2007, 16:32

Jednom je vladika ruski, putovao sa bogomoljcima preko mora.Tokom plovidbe brod se priblizio otoku na kome su po prici ribara zivjela tri isposnika.

Vladika je zelio da vidi isposnike,baceno je sidro,camac spusten u more i veslaci su sa vladikom krenuli ka otoku.Kad su se primakli vidjeli su tri isposnika-jedan je bio visok,drugi manji, a treci sasvim mali; stajali su na obali i drzali se za ruke.Sva trojica imala su duge sijede brade.

Vladika je izasao iz camca i blagoslovio ih, a onda ih je pitao kako vode isposnicki zivot, i kako se mole Bogu. Najstariji je rekao :”Ovako se molimo -”Trojica vas,trojica nas -pomiluj nas”-Samo sto je to izgovorio, druga dva isposnika pogledase ka Nebu i uglas rekose; ”Trojica vas,trojica nas -pomiluj nas.”

Vladika se nasmijao i rekao; ”To ste vi culi za Svetu Trojicu, ali se ne molite kako treba. Ja cu vas nauciti kako treba da se molite”

I poceo vladika da ih uci “Oce nas“ ucio ih je satima, sve do vecera, stotinu puta ponavljajuci rjeci molitve, a isposnici su ponavljali za njime.

Na koncu,vladika je sjeo u camac i pozdravio se sa isposnicima.

U daljini je cuo kako isposnici ponavljaju molitvu.Kad je stigao nazad na brod ,nije se vise cula molitva, samo se vidjelo kako obasjani mjesecinom stoje na istom mjestu i drze se za ruke.

Brod je zaplovio, isposnici i otok sasvim su nestali na horizontu. Vladika je ostao na krmi gledajuc prema ostrvu i razmisljao o isposnicima, najednom primjeti kako nesto sija na mjesecini, to nesto, se primicalo brodu.Vladika je prisao kapetanu da ga upita sta je to, kapetan je pogledao kroz durbin”-to isposnici jure za nama po moru kao da po zemlji idu= “

Svi skocise prema krmi i ugledaju isposnike koji su vec sasvim dosli do broda, oni pogledase prema Vladici pa mu uglas rekose:”Zaboravili smo presvijetli, vladiko ,zaboravili smo tvoj nauk. Dok smo ponavljali pamtili smo, ali samo sto smo zastali promace nam jedna rijec i sve smo zaboravili, nauci nas opet!”

Prekrsti se vladika, nagnu prema isposnicima pa im rece“ Uslisice Bog molitvu vasu,sluge Bozje ,nemam vas ja cemu nauciti, Molite se za nas gresne!”

Onda im se vladika duboko pokloni. Isposnici se okrenuli i vratili na otok, sve do jutra se vidjela svjetlost na onoj strani kuda su otisli, vladika kao da je jos cuo :”Trojica Vas ,trojica nas-Pomiluj nas.”

Prema pripovjesti Lava Nikolajevica Tolstoja

ILIJA
senior
senior

Broj postova : 696
Registration date : 26.06.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on pon srp 23 2007, 17:06

nisam shvatio poantu price...

dominik
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 871
Registration date : 08.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by ILIJA on pon srp 23 2007, 17:22

Poanta je da molitva mora biti dio naseg osobnog iskustva sa Bogom,nije bilo potrebno vise od :"Boze smiluj se meni gresnome," pa da Bog uslisi i cuje molitvu ,ili molitva razbojnika na krizu, Bog nase molitve ocjenjuje prema nasoj potrebi za Njime On kako stoji pisano gleda na srce ,ne na puno rijeci, poenta je srce, u ovom slucaju srce, ciju molitvu Bog cuje i prima...

Kako je Abaham naveo
"Neka vrijedi tebi molitva moje kao kad tamjanov, dizanje ruku mojih kao prinos večernji! "

Na kraju, ponekad ljudi koji izgledaju nedostojni i odbaceni imaju vise vjere, nego dostojni i priznati...

ILIJA
senior
senior

Broj postova : 696
Registration date : 26.06.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by DraganZ on pon srp 23 2007, 19:31

ILIJA je napisao/la:
Kako je Abaham naveo
"Neka vrijedi tebi molitva moje kao kad tamjanov, dizanje ruku mojih kao prinos večernji! "

Brate Ilija ovo sto si naveo se izgovara svako vece posle 5h na vecernjo/jutrenjoj( "i bi vece i bi jutro...") sluzbi u pravoslavnoj Crkvi, naravno pored ostalih molitvi.

"Gospode, k Tebi vapim, usliši me; počuj glas moljenja mojega kada zavapim Tebi.
Gospodi, vozvah k Tebje usliši mja, vonmi glasu moljenija mojego, vnjegda vozvati mi k tebje.(staroslovenski)

Neka uziđe molitva moja kao kadilo preda Te, uzdizanje ruku mojih kao prinos večernji.
Da ispravitsja molitva moja, jako kadilo pred toboju, vozdjejanije ruku
mojeju, žertva večernjaja."

Meni je jedna od lepsih molitvi ova:
"Hriste Bože, Kome se u svako vreme i svakoga časa klanjaju i Koga slave i na Nebu i na zemlji, Dugotrpeljivi, Mnogomilostivi, Mnogosažaljivi, Koji pravednike ljubiš, a grešnike miluješ i sve zoveš spasenju obećanjem budućih dobara, Ti Gospode, u ovaj čas primi i naše molitve i upravi život naš zapovestimaTvojim duše naše osveti, tela očisti, rasuđivanja ispravi, misli izbistri i izbavi nas od svake žalosti, zla i bola.Ogradi nas Svetim Tvojim Angelima, da njihovim mnoštvom čuvanii vođeni stignemo do jedinstva vere i poznanja nepristupne Tvoje Slave, jer Si blagosloven u veke vekova. Amin."

DraganZ
početnik
početnik

Broj postova : 73
Registration date : 07.07.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on pon srp 23 2007, 21:06

osobno mislim da je najbolje moliti uz suradnju Duha Svetoga.

Doista, postoji vrijeme da izlijevamo svoje srce, a ponekad izlijevamo pred Boga teret koji nam je stavio da nosimo.

Molitva pocinje i zavrsava kod Boga.

Takvo je moje iskustvo... Smile

dominik
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 871
Registration date : 08.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 23:06

Sponsored content

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics