Božji zakon

Stranica 4 / 13. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Božji zakon

Postaj by Gost on čet srp 19 2007, 22:04

Himna Martina Luthera:
Deset zapovijedi:

http://www.cyberhymnal.org/mid/d/i/e/dies_sind_die_heilgen.mid

Dies sind die heil’gen zehn Gebot’,
Die uns gab unser Herre Gott
Durch Mosen, seinen Diener treu,
Hoch auf dem Berg Sinai.
Kyrioleis!
Ich bin allein dein Gott der Herr,
Kein’ Goetter sollst du haben mehr,
Du sollt mir ganz vertrauen dich,
Von Herzengrund lieben mich.
Kyrioleis!
Du sollt nicht brauchen zu Unehr’n
Den Namen Gottes, deines Herrn;
Du sollt nicht preisen recht noch gut,
Ohn’ was Gott selbst red’t und thut.
Kyrioleis!
Du sollt heil’gen den siebent’ Tag,
Dass du und dein Haus ruhen mag,
Du sollt von dei’m Thun lassen ab,
Das Gott sein Werk in dir hab’.
Kyrioleis!
Du sollt ehr’n und gehorsam sein
Dem Vater und der Mutter dein,
Und wo dein Hand ihn’n dienen kann,
So wirst du lang’s Leben han.
Kyrioleis!
Du sollt nicht toedten zorniglich,
Nicht hassen noch selbst raechen dich,
Geduld haben und sanften Muth
Und auch dem Feind thun das Gut’.
Kyrioleis!
Dein’ Eh’ sollt du bewahren rein,
Dass auch dein Herz kein andere mein’,
Und halten keusch das Leben dein
Mit Zucht und Maessigkeit fein.
Kyrioleis!
Du sollt nicht stehlen Geld noch Gut,
Nicht wuchern Jemands Schweiss und Blut;
Du solt aufthun dein’ milde Hand
Den Armen in deinem Land.
Kyrioleis!
Du sollt kein falscher Zeuge sein,
Nicht luegen auf den Naechsten dein,
Sein’ Unschuld sollt auch retten du
Und seine Schand’ decken zu.
Kyrioleis!
Du sollt dein’s Naechsten Weib und Haus
Begehren nicht, noch etwas d’raus,
Du sollt ihm wuenschen alles Gut’,
Wie dir dein Herz selber thut.
Kyrioleis!
Die Gebot, all’ uns geben sind,
Dass du dein Suend’, o Menschenkind,
Erkennen sollt, und lernen wohl,
Wie man für Gott leben soll.
Kyrioleis!
Das helf’ uns der Herr Jesus Christ,
Der unser Mittler worden ist:
Es ist mit unserm Thun verlor’n,
Verdienen doch eitel Zorn.
Kyrioleis!
Ili na engleskom:
That man a godly life might live,
God did these Ten Commandments give
By His true servant Moses, high
Upon the Mount Sinai.
Have mercy, Lord!
I am thy God and Lord alone,
No other God before Me own;
Put thy whole confidence in Me
And love Me e’er cordially.
Have mercy, Lord!
By idle word and speech profane
Take not My holy Name in vain
And praise but that as good and true
Which I Myself say and do.
Have mercy, Lord!
Hallow the day which God hath blest
That thou and all thy house may rest;
Keep hand and heart from labor free
That God may so work in thee.
Have mercy, Lord!
Give to thy parents honor due,
Be dutiful, and loving, too,
And help them when their strength decays,
So shalt thou have length of days.
Have mercy, Lord!
Kill thou not out of evil will,
Nor hate, nor render ill for ill;
Be patient and of gentle mood,
And to thy foe do thou good.
Have mercy, Lord.
Be faithful to thy marriage vows,
Thy heart give only to thy spouse;
Thy life keep pure, and lest thou sin,
Use temperance and discipline.
Have mercy, Lord!
Steal not; oppressive acts abhor;
Nor wring their life blood from the poor;
But open wide thy loving hand
To all the poor in the land.
Have mercy, Lord.
Bear not false witness nor belie
Thy neighbor by foul calumny.
Defend his innocence from blame;
With charity hide his shame.
Have mercy, Lord!
Thy neighbor’s house desire thou not,
His wife, nor aught that he hath got,
But wish that his such good may be
As thy heart doth wish for thee.
Have mercy, Lord!
God these commandments gave therein
To show thee, child of man, thy sin
And make thee also well perceive
How man unto God should live.
Have mercy, Lord!
Help us, Lord Jesus Christ, for we
A Mediator have in Thee.
Our works cannot salvation gain;
They merit but endless pain.
Have mercy, Lord!

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on pet srp 20 2007, 12:28

dominik je napisao/la:Nemam se zelje prepirati s vama ni dokazivati vam. Slava Bogu oslobodio me zakon...sada sam pod miloscu i tek sada se pocinjem doista obracunavati s grijehom i tijelom.

možeš li nam pojasniti kako znaš DA JE BAŠ TEBE oslobodio zakona i da si baš TI pod milošću?

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1359
Registration date : 12.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on pet srp 20 2007, 15:41

tako je sa svakim koji je rodjen od Boga Smile

dominik
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 871
Registration date : 08.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Jesus the communist on pet srp 20 2007, 17:01

.....ne bavim se imace tematikom "10 zapovjedi", ali znam da kad bi svi zivjeli odnosno drzali se toga....Ja se nebi ovdje nazivao Lucifer.....

Jesus the communist
početnik
početnik

Broj postova : 94
Registration date : 19.07.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Hell master on pet srp 20 2007, 20:48

hehe... 10 zapovjedi.. su prepreka prema slobodnoj volji...

Hell master
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 240
Registration date : 06.07.2007

Korisnički profil http://nosgoth.dogoo.us/index.htm

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on pet srp 20 2007, 21:23

Gnosis je napisao/la:hehe... 10 zapovjedi.. su prepreka prema slobodnoj volji...

Svi su duhovni pravci prepreka slobodnoj volji. I ovaj tvoj masonski.
Nemoj misliti da si slobodan sve dok ispunjavaš tuđe odredbe, naloge zapovijedi i naređenja.

Ako doista misliš da si slobodan onda probaj mali test - probaj svojom slobodnom voljom u slijedećih godinu dana zaraditi milijun dolara!!!

pozdrav

Euro

Euro
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 863
Registration date : 31.03.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pet srp 20 2007, 22:41

Lucifer je napisao/la:.....ne bavim se imace tematikom "10 zapovjedi", ali znam da kad bi svi zivjeli odnosno drzali se toga....Ja se nebi ovdje nazivao Lucifer.....

Pad Sotone
Sotona je nekoć bio cijenjeni anđeo na Nebu, odmah
do Krista. Njegovo lice, kao i lica drugih anđela, bilo je blago i izražavalo je sreću. Njegovo visoko i široko čelo odavalo je visoku inteligenciju. Njegova je pojava bila savršena, a izgled plemenit i veličanstven. Međtim, kad je Bog rekao svojem
Sinu: “Načinimo čovjeka na svoju sliku”, Sotona je postao
ljubomoran na Isusa. Želio je da se i njega pita za savjet u
vezi sa stvaranjem Čovjeka, a budući da nije, ispunio se za-
višću, ljubomorom i mržnjom. žudio je za tim da primi najviše počasti na Nebu kao onaj koji dolazi odmah iza Boga. Do tog vremena cijelim Nebom vladao je red sklad i
savršena pokornost Božjoj vladavini. Pobuniti se protiv Njegovog poretka i volje značilo je najveći grijeh. čitavo se Nebo
uskomešalo. Anđli su bili raspoređni u satnije, a na čelu
svake bojne bio je viši anđeo zapovjednik. U težnji da se
uzvisi i ne želeći se pokoriti Isusovoj vlasti, Sotona je počeo kritizirati Božju vladavinu. Neki od anđla složili su se s njim u njegovoj pobuni, a drugi su snažno branili Božju čast i
mudrost što je dao vlast svojemu Sinu. Među anđlima je došlo do prepirke. Sotona i njegovi simpatizeri nastojali su reformirati Božju vladavinu. Htjeli su proniknuti u Božju neistraživu mudrost i ustanoviti zašto je uzvisio Isusa i obdario Ga neograničenom silom i vlašću. Pobunili su se protiv auto-
riteta Sina. Sve su nebeske vojske bile pozvane pred Oca
da se sva ta pitanja riješe. Tada je odlučeno da Sotona bude istjeran s Neba sa svim anđelima koji su mu se pridru-
žili u pobuni. Tako je izbio rat na Nebu. Anđli su se uključili
u borbu; Sotona je želio pobijediti Božjeg Sina i one koji su
[size=12]se pokorili Njegovoj volji. Ali dobri i vjerni anđeli su nadvladali i Sotona je sa svojim sljedbenicima bio istjeran s Neba.
Nakon što su Sotona i njegovi istomišljenici izbačeni iz
Neba i kad je on shvatio da je zauvijek izgubio svoju čistoću
i slavu, pokajao se i tražio da bude ponovno primljen na
Nebo. Bio je spreman zauzeti svoje prijašnje mjesto ili bilo
koji položaj koji bi mu bio određen. Ali ne, Nebo ne može
biti izloženo takvoj opasnosti. Da se vratio, čitavo bi Nebo
bilo u opasnosti jer se grijeh začeo u njemu ambicioznim izmišljavanjem zla nakon svjesne samokreativne promjene psihologije stvorenja u težnji postizanja svetosti ravne Bogu i u njemu je bilo svjesno oblikovano sjeme pobune. On i njegovi sljedbenici plakali su i preklinjali da ponovno steknu Božju naklonost. Ali njihov gri-
jeh —mržnja, zavist i ljubomora — bio je tolik da ga Bog nije mogao izbrisati. Morao je ostati da na kraju dobije konačnu kaznu.
Kad je Sotona shvatio da ne postoji mogućnost za po-
novno stjecanje Božje naklonosti, počela se očitovati njegova zloba i mržnja. U dogovoru sa svojim anđelima načinio je plan kako da i dalje radi protiv Božje vladavine. Kad su
Adam i Eva bili smješteni u prekrasan vrt, Sotona je kovao planove da ih uništi. Da su bili poslušni Bogu, ovaj sretni par ne bi mogao biti lišen sreće. Sotona nije mogao zavladati njima dokle god nisu bili neposlušni Bogu i izigrali Njegovu naklonost. Zato je trebalo smisliti plan da ih se nekako navede na neposlušnost kako bi se izloaili Božjem negodovanju i došli pod izravniji utjecaj Sotone i njegovih anđela. Odlučeno je da Sotona uzme drugi oblik i pokaže zanimanje za čovjeka. On mora učiniti upitnom Božju istinitost i izazvati sumnju je li Bog stvarno mislio ono što je rekao; zatim mora potaknuti njihovu radoznalost, navesti ih da pokušaju ispitati Božje nedokučive namjere —na isti grijeh za koji je Sotona bio kriv — i razmišljati o razlogu Njegovih ograničenja u vezi sa stablom spoznaje.
Imaš donekle pravo Lucifere, da je Adam ostao poslušan tvoj protoimenjak Lucifer-Sotona bio bi svladan poslušnošću i ti ne bi morao posredno njega pravdati svojim samoopravdanjem imena Lucifera sličnim argumentom kojega je i on upotrijebio opravdavajuči razlog pobune protiv Boga prigovarajući Bogu da je postavio zakon kojeg čovjek ne može obdržati.Onaj, prvotni svjetlonoša više ne postoji, niti će ga itko kada restaurirati i inugurirati jer je prvo sam sebe odbacio u toj nebeskoj funkciji promijenivši svoju prirodu - stvorenja u samostvorenje..
Svijetlo koje dolazi od Isusa je dovoljno da odagna svaku sumnju u mogućnost držanja zakona.No, mnogi se kršćani zanose novovijekom prijevarom da je zakon ukinut ispunjenjem Zakona po Kristu i da nas milost oslobađa zakona, ne želeči vidjeti da je milost prepuna ispunjenjem zakona - pravdom, koja u nama rađa svetost - nepobijedivu volju da vrši Božju volju.Krist nas je oslobodio kletve zakonske a ne i zakona.Buduć nismo pod -
ne znači - nema više zakona , već zakon je ispunjen- vračen je u one koji ljube Krista, onima koji se rodiše od Boga-
što je rođeno od Boga ne krade , laže...itd jer je to volja njihove svete ljubavi - da se žrtvuju za one koji još nisu primili ispunjenje zakona, te su pod zakonom..Mnogi od takvih koji su pod zakonom tj. pod kletvom zakonskom ne poznju slobodu od kletve - Kristom koji je za nas postao kletva..Koji vjeruju u Krista suobličavaju se Njime - te se u suobličenju nalazi i sila ispunjenja zakona - pravednost Kristova koja sada kraljuje u nama za život , kao što je prije , kad smo bili pod zakonom u nama kraljevala smrt grijehom čija je sila bila u zakonu..Bivši robovi grijeha, oslobođeni Kristom, postadosmo sluge Kristove time što navješčujemo pravdu Kristovu i u vječnosti popunjavamo ispražnjeno mjesto Lucifera..

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by ILIJA on sub srp 21 2007, 02:53

DRUGA ZAPOVJED
prvi dio

“Ne pravi sebi lika rezana, niti kakve slike od onoga, što je gore na nebu ili dolje na zemlji ili u vodi pod zemljom!
Ne padaj ničice pred njima i ne klanjaj se njima, jer ja Gospod, Bog tvoj, jesam Bog ljubomoran, koji kazni zlodjela otaca na djeci, do trećeg i četvrtog koljena, onih koji me mrze,
A milosrđe iskazuje tisućama, koji me ljube i drže zapovijedi moje. “

Voljene ideje ili predmeti mogu postati idol isto tako lako kao i bogovi nacinjeni od drveta ili kamena.Hiljade ljudi imaju laznu predstavu o Bogu i Njegovim svojstvima.Oni sluze laznom bogu upravo tako kao da se klanjaju bealu./R.H 3 Decembar 1908.E.G.W/
Svako lazno bogosluzje je duhovno bludnistvo.Druga zapovjest,koja zabranjuje klanjanje laznim bogovima nalaze da se sluzi Bogu,i samo Njemu.Gospod je Bog ljubomorni.Snjim se nije saliti.On je izricito naglasio na koji nacin treba da mu sluzimo.Njemu je mrsko svako idolopoklonstvo,jer jeuticaj idolopoklonstva,oduvek delovao izopacujuce na ljuski um i navodio svoje poklonike na odavanje culnosti i svakom grehu./MS 126,1901/

“Aron se uplašio za svoj život i umjesto da plemenito ustane u obranu Božje časti, on je popustio zahtjevima mnoštva. Njegovo je prvo djelo bilo naredba da sav narod sakupi zlatni nakit i donese ga njemu, nadajući se da će ih ponos navesti da odbiju ovu žrtvu. Ali oni su dragovoljno predali svoje ukrase i on je od njih izlio tele, imitaciju egipatskog boga. Narod je povikao: "Ovo je tvoj bog, Izraele, koji te izveo iz zemlje egipatske." Aron je nečasno dopustio ovu uvredu Jahve. A onda je otišao još dalje. Videći s kakvim je zadovoljstvom zlatno tele prihvaćeno, on je pred njima izgradio žrtvenik i objavio: "Sutra neka se priredi svečanost u čast Jahvi!" Trubači su diljem tabora, od plemena do plemena najavljivali svečanost. "Sutradan rano ustanu i prinesu žrtve paljenice i donesu žrtve pričesnice. Onda svijet posjeda da jede i pije. Poslije toga ustade da se zabavlja." Pod izgovorom da održavaju svečanost u čast Jahvi, oni su se prepustili jedenju i razvratnom uživanju.

Kako se često u današnje vrijeme ljubav prema zadovoljstvima prikriva "obličjem pobožnosti"! Religija koja ljudima dopušta da se istodobno s obavljanjem svojih bogoslužbenih rituala posvete sebičnim ili tjelesnim zadovoljstvima i danas godi mnoštvu kao i u Izraelovo doba. Još uvijek postoje popustljivi Aroni koji će, dok obnašaju odgovorne dužnosti u crkvi, popustiti željama neposvećenih i tako ih ohrabriti na grijeh.“

Levitski zakonik 26,1 Ne smijete praviti sebi idole i postavljati likove i spomenike kamene, niti podizati kamenove sa slikarijama u svojoj zemlji, da im se klanjate. Jer ja, Gospod, jesam Bog vaš![size=12]3. Mojsijeva 26,1 Nemojte graditi sebi idola ni likova rezanijeh, niti stupova podižite, ni kamena sa slikama mećite u svojoj zemlji da mu se klanjate; jer sam ja Gospod Bog vaš.
Ponovljeni zakon 4,16 Zato ne radite naopako i ne pravite sebi nikada rezan lik u obliku kakvegod slike, bila ta slika muškoga ili ženskoga bića,
Ponovljeni zakon 4,17 Bila ta slika četveronožne životinje na zemlji ili slika kakve ptice krilate, koja leti ispod neba,
Ponovljeni zakon 4,18 Bila ta slika kakve životinje, što gmiže na zemlji, ili slika kakve ribe, što živi u vodi pod zemljom.
Psalam 41,7 Svi mrzitelji moji šapću među se proti meni; oni sebi naslikaju, koje me zlo pogađa
Izaija 66,3 Tko kolje bikove, a ujedno je ubojica ljudi; tko žrtvuje ovce, a ujedno psu lomi zatiljak; tko prinosi dar, a ujedno prinosi krv svinjeću; tko pali kad, a ujedno hvali idola: "kao što ovi idu svojim vlastitim putovima i nalaze ugodnost na grdobama svojim.
Ezekiel 20,16 Jer su bili prezreli moje zapovijedi, nijesu bili hodili po zakonima mojim i nijesu bili sveto držali subota mojih; jer je srce njihovo prianjalo za idole njihove.
Ezekiel 20,18 Sinovima njihovim rekao sam u pustinji: "Ne idite po običajima otaca svojih, ne držite se navada njihovih i ne skvrnite se idolima njihovim!
Ezekiel 20,24 Jer nijesu držali zapovijedi mojih i prezirali su zakone moje, skvrnili subote moje i očima svojim prianjali za idole otaca svojih.
Ezekiel 20,30 Zato reci kući Izraelovoj: Ovako veli svemogući Gospod: 'Vi se skvrnite na putu otaca svojih i trčite za idolskim gadovima njihovim.
Izaija 40,20 Siromah za prinos bira drvo koje ne trune; i vješta traži umjetnika. da mu načini kip nepomičan.
Izaija 51,13 Zaboravio si Jahvu, svoga Stvoritelja, koji razastrije nebesa i koji zemlju utemelji; sveudilj strepiš, svaki dan, od tlačiteljeve jarosti. Kao da je pregnuo da te uništi. Ali gdje je sad jarost tlačiteljeva?
Hošea 8,6 Umjetnik ga je neki načinio, i ono Bog nije. Prometnut će se u komadiće tele samarijsko.
Habakuk 2,18 Čemu koristi tesan lik da ga umjetnik teše? Čemu lijevan lik, lažno proroštvo, da se tvorac njegov u nj pouzdaje oblikujuć` nijeme kipove?

Bog ljubomorni

Mudre izreke 6,34 Jer bijesna je ljubomornost u muža: on ne zna za milost u osvetni dan;
Jakov 2,13 Jer će onome biti sud bez milosti koji ne čini milosti; i hvali se milost na sudu.
Izlazak 34,7 iskazuje milost tisućama, podnosi opačinu, grijeh i prijestup, ali krivca nekažnjena ne ostavlja nego kažnjava opačinu otaca na djeci - čak na unučadi do trećega i četvrtog koljena Jeremija Jeremija 7,30 "Jer su činili sinovi Judini, što mi se nije dopadalo", veli Gospod. Metnuli su gadne idole svoje u kuću, koja nosi moje ime, i oskvrnili je.
Jeremija 7,16 "A ti ne moli milosti za narod ovaj, ne diži glasa za njih i ne moli, ne navaljuj na me jer te neću uslišiti.
11,14 Ti, dakle, ne moli milosti za taj narod, ne diži glasa za njih i ne moli, jer ih neću uslišiti kad me zazovu u nevolji svojoj.
Jeremija 13,14 I porazbijat ću ih jednog o drugoga, očeve zajedno sa sinovima - riječ je Jahvina. Uništit ću ih bez samilosti, bez milosrđa i bez smilovanja.
Jeremija 14,11 I reče mi Jahve: "Ne traži milosti za ovaj narod.
Jeremija 51,47 "Zato zaista, dolazi vrijeme, kad ću pohoditi idole babilonske. Sva će se zemlja njegova posramiti. Svi će pobijeni njegovi pasti u njemu
Hebrejima 10,29 Zamislite koliko li će goru kaznu zavrijediti tko Sina Božjega pogazi, i nečistom smatra krv Saveza kojom je posvećen, i Duha milosti pogrdi?

Bog milostivi

Izaija 17,7 U onaj dan čovjek će pogledati na svog Stvoritelja i upraviti oči k Svecu Izraelovu.
Korinćanima 1,12 A ovo je naša slava: svjedočansto naše savjesti da smo u svijetu živjeli - osobito prema vama - u svetosti i iskrenosti Božjoj, ne u mudrosti tjelesnoj, nego u Božjoj milosti,
Danilo 9,4 I pomolih se Gospodu Bogu svojemu i ispovijedajući se rekoh: o Gospode, Bože veliki i strašni, koji držiš zavjet i milost onima koji te ljube i drže zapovijesti tvoje;
Matej 9,13 Nego idite i naučite se šta znači: milosti hoću, a ne priloga. Jer ja nijesam došao da zovem pravednike no grješnike na pokajanje.
Matej 12,7 Kad biste pak znali šta je to: milosti hoću a ne priloga, nikad ne biste osuđivali pravijeh;
Jevrejima 4,16 Da pristupimo dakle slobodno k prijestolu blagodati, da primimo milost i nađemo blagodat za vrijeme kad nam zatreba pomoć.
Izaija 49,8 Ovako govori Jahve: "U vrijeme milosti ja ću te uslišiti, u dan spasa ja ću ti pomoći. Sazdao sam te i postavio za Savez narodu, da zemlju podignem, da nanovo razdijelim baštinu opustošenu

Slike koje je Bog dao,

Slika Bozja

Kološanima 1,15 On je slika Boga nevidljivoga, Prvorođenac svakog stvorenja
2. Korinćanima 4,4 u onima kojima bog ovoga svijeta oslijepi pameti nevjerničke da ne zasvijetli svjetlost evanđelja slave Krista koji je slika Božja.
Galaćanima 3,1 O nerazumni Galaćani! Tko vas je opčarao da se ne pokoravate istini, vas, kojima je bio pred očima naslikan Isus, kao da bi bio među vama raspet.

Slika crkve

2. Korinćanima 6,16 Kakav sporazum hram Božji s idolima? Jer mi smo hram Boga živoga, kao što reče Bog: Prebivat ću u njima i hoditi među njima; i bit ću Bog njihov, a oni narod moj.
Pjesma nad pjesmama 7,2 Kako su krasni koraci tvoji u sandalama, kćeri kneževska! Pregibi su bokova tvojih kao grivne stvorene rukom umjetnika

Slika po Bozjoj uredbi

Izlazak 26,1 "Prebivalište načini od deset zavjesa: od ljubičastog, crvenog i tamnocrvenog prediva i prepredenog lana. Na njima neka budu vezeni likovi kerubina - djelo umjetnika.

Zadnja promjena: ; sub srp 21 2007, 03:14; ukupno mijenjano 1 put.

ILIJA
senior
senior

Broj postova : 696
Registration date : 26.06.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by ILIJA on sub srp 21 2007, 02:57

DRUGA ZAPOVJED

drugi dio

Razlika

Rimljanima 1,25 oni što su Istinu - Boga zamijenili lažju, častili i štovali stvorenje umjesto Stvoritelja, koji je blagoslovljen u vjekove. Amen.

„Kajin i Abel su predstavljali dvije skupine koje će postojati na svijetu sve do kraja vremena. Jedna se skupina koristi propisanom žrtvom za grijeh, a druga se osmjelila osloniti na vlastite zasluge, njihova je žrtva bez vrijednosti božanskog posredovanja, te stoga ne može čovjeka dovesti u sklad s Bogom. Naš prijestup može biti oprošten samo Isusovim zaslugama. Oni koji ne osjećaju potrebu za Kristovom krvlju, koji osjećaju da oni, bez vodstva božanske milosti, svojim vlastitim djelima mogu osigurati Božje odobrenje, čine istu pogrešku koju je učinio Kajin. Ako ne prihvate krv koja čisti, oni su pod osudom. Nema drugog načina kojim se mogu osloboditi sužanjstva grijeha.

Skupina obožavatelja koja slijedi Kajina obuhvaća velik dio svijeta, jer se gotovo svaka lažna religija temelji na istom načelu — da se čovjek može spasiti oslanjajući se na vlastite napore. Neki tvrde da čovječanstvu ne treba otkupljenje, već razvitak, da se može oplemeniti, uzdići i obnoviti. Kao što je Kajin mislio da će steći božansku naklonost žrtvom kojoj je nedostajala žrtvena krv, tako i oni očekuju da će uzdignuti čovječanstvo do razine božanskog mjerila, bez pomirenja. Kajinova povijest pokazuje kakve će to rezultate donijeti. Ona pokazuje što će čovjek postati bez Krista. Čovječanstvo nema snage da se samo obnovi. Ono ne napreduje, već nazaduje prema onom što je sotonsko. Krist je naša jedina nada. "Spasenja nema ni po jednom drugom, jer je pod nebom to jedino ime dano ljudima po kojem nam se treba spasiti." (Dj 4,12)“

Ostaviti idole
Primjer Abrahama:

JOŚ 24:2 Tada reče Jošua svemu narodu: "Ovako veli Jahve, Bog Izraelov: Nekoć su oci vaši, Terah, otac Abrahamov i Nahorov, živjeli s onu stranu Rijeke i služili drugim bogovima.

JOŚ 24:3 Ali sam ja uzeo oca vašega Abrahama s one strane Rijeke i proveo ga kroza svu zemlju kanaansku, umnožio mu potomstvo i dao mu Izaka

Primjer krscanima

1.Korinćanima 5,11 Napisah vam zapravo da se ne miješate s nazovibratom koji bi bio bludnik, ili lakomac, ili idolopoklonik, ili pogrđivač, ili pijanica, ili razbojnik. S takvim ni za stol!

“Bog je pozvao Izraela, uzvisio ga i blagoslovio, ne da oni poslušnošću Zakonu prime naklonost i postanu isključivi primatelji njegovih zapovijedi, već da se kroz njih On otkrije svim stanovnicima zemaljskim. Da bi ostvario ovu namjeru, On im je zapovjedio da ostanu odvojeni od idolopokloničkih naroda oko njih.

Bogu su odvratni idolopoklonstvo i svi grijesi koji iz njega proistječu te je On zapovjedio svom narodu da se ne miješa s drugim narodima, "da ne čine ono što oni čine" i tako zaborave Boga. On im je zabranio ženidbu s idolopoklonicima da se njihova srca ne bi odvojila od Njega. Onda je kao i danas bilo potrebno da Božji narod ostane čist, "čuvati samog sebe čistim od ovog svijeta". Oni moraju biti slobodni od njegovog duha, jer se on protivi istini i pravednosti. Međutim, Bog nije namjeravao da se njegov narod, u samodostatnoj isključivosti, zatvori od svijeta tako da ne može utjecati na njega.

Kristovi sljedbenici, poput njihova Gospodara, trebaju u svako doba biti svjetlost svijetu. Spasitelj je rekao: "Nije moguće sakriti grad koji stoji na gori.”

Idoli ruku umjetnika

Ezekiel 8,10 Uđoh i pogledah oko sebe. Tu su bile svakojake slike crvi i gmazova. Svi gadovi idolski kuće Izraelove bili su urezani po zidu unaokolo.

Idoli srca i udova

Kološanima 3,5 Umrtvite dakle udove svoje zemaljske: bludnost, nečistoću, strasti, zlu požudu i pohlepu - to idolopoklonstvo!

Idol posljednjeg vremena prorecen lazni oblik crkve objavljen u Drugoj Solunjanima drugoj glavi.

Otkrivenje 13,15 i bi joj dano, da udahne život slici zvijerinoj, da progovori slika zvijerina, i učini, da se poubijaju, koji se god ne poklone slici zvijerinoj.
Bozji sud
Na temelju činjenica koje su se otkrivale tijekom velike borbe Bog će prikazati načela svoje vladavine koju su Sotona i svi oni koje je on prevario pogrešno prikazali. Cijeli će svijet priznati njegovu pravednost premda će priznanje doći suviše kasno da bi se pobunjenici spasili. Bog ima naklonost i suosjećanje cijelog svemira dok korak po korak njegov veliki plan napreduje prema konačnom ispunjenju. Bit će očito da su svi oni koji su odbacili božanske uredbe stali na stranu Sotone u borbi protiv Krista. Kad se bude sudilo Knezu ovoga svijeta, i kad svi koji su se ujedinili s njim budu dijelili njegovu sudbinu, cijeli će svemir kao svjedok presude uzviknuti: "Pravedni su i ispravni tvoji putovi, Kralju naroda." (Otk 15,3)
Psalam 73,20 Kao što slika sna iščezne, kad se probudi čovjek, tako ti, Bože, razbiješ sliku njihovu, kad ustaneš.
Otkrivenje 18,22 I glas citraša i pjevača i svirača i trubača neće se više čuti u tebi, i nikakav umjetnik ni od koje umjetnosti neće se više naći u tebi i glas mlina neće se više čuti u tebi;
Otkrivenje 21,8 Kukavicama pak, nevjernima i okaljanima, ubojicama, bludnicima, vračarima i idolopoklonicima i svim lažljivcima udio je u jezeru što gori ognjem i sumporom. To je druga smrt.
Otkrivenje 22,15 Vani pak ostaju psi i vračari, bludnice, ubojice i idolopoklonici i tko god ljubi i čini laž.

Tko su psi?!

Izaija 56,10 Svi su mu stražari slijepi, i ništa ne shvaćaju. Svi su oni psi nijemi, ne mogu lajati. Sanjaju i drijemlju, najmilije im spavati.

Izaija 56,11 Psi su to proždrljivi, nezasitni; pastiri su to bez razbora: svaki svojim putem okreće, svaki za dobitkom svojim.

Matej 7,6 "Ne dajte svetinje psima! Niti svoga biserja bacajte pred svinje da ga ne pogaze nogama pa se okrenu i rastrgaju vas.

Tko su strazari!?

Izaija 62,6 Na zidine tvoje, Jeruzaleme, stražare sam postavio: ni danju ni noću ne smiju zašutjeti. O, vi koji podsjećate Jahvu, vama nema počinka!
Jeremija 6,17 I postavih im stražare: `Pazite na glas roga!` Al` oni rekoše: `Nećemo paziti!`
Ezekiel 33,6 A opet, ako stražar - videći da mač dolazi na zemlju - ne zatrubi u rog i ne opomene narod te mač dođe i pogubi koga od njih: taj je, doduše, poginuo zbog svoga grijeha, ali ću ja krv njegovu tražiti iz stražarove ruke.`
Ezekiel 33,7 I tebe sam, sine čovječji, postavio za stražara domu Izraelovu: kad čuješ riječ iz mojih usta, opomeni ih u moje ime.

Psalam 70,5 Neka kliču i nek` se vesele u tebi svi koji tebe traže! Neka govore svagda: "Velik je Bog!" svi koji spasenje tvoje ljube!

ILIJA
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Hell master on sub srp 21 2007, 19:28

btw. ja neslušam naređenja...

Hell master
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 240
Registration date : 06.07.2007

Korisnički profil http://nosgoth.dogoo.us/index.htm

[Vrh] Go down

Postaj by ILIJA on sub srp 21 2007, 19:51

btw,

"Ne znate li: ako se komu predate za robove, na poslušnost, robovi ste onoga koga slušate: bilo grijeha - na smrt, bilo poslušnosti - na pravednost. " Rimljanima 6,16

ILIJA
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sub srp 21 2007, 22:06

Gnosis je napisao/la:hehe... 10 zapovjedi.. su prepreka prema slobodnoj volji...

Jesu ako si legalista.

Svaka zapovest je i obecanje. Ustvari kada Bog kaze svojom Recju, ne ubij tada mi zivimo slobodnim zivotom bez zelje da ubijemo.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by ILIJA on sub srp 28 2007, 14:10

TRECA ZAPOVJED

Ne uzimaj uzalud imena Gospoda, Boga svojega, jer Gospod neće pustiti bez kazne onoga, koji uzima ime njegovo uzalud.

“Ova zapovijed ne zabranjuje samo lažno zaklinjanje i ruženje već i nepromišljeno korištenje Božjim imenom bez obzira na njegovo značenje. Mi ga ne poštujemo nepromišljenim spominjanjem Božjeg imena u svakodnevnim razgovorima, prizivanjem u beznačajnim razgovorima, i čestim i nepromišljenim ponavljanjem njegova imena.

"Sveto je i časno ime njegovo!" (Ps 111,9) Svi trebaju razmišljati o njegovu veličanstvu, njegovoj čistoći i svetosti, da srce shvati njegov uzvišeni karakter, a Njegovo Sveto ime treba izgovarati s poštovanjem i svečano.”

IZA 4:1 I sedam će se žena jagmiti za jednoga čovjeka - u dan onaj: "Svoj ćemo kruh jesti, reći će, i u halje se svoje oblačiti, daj nam samo da tvoje nosimo ime, skini sa nas svu sramotu našu."

Tko su ove zene? Biblija nas uci da zene predstavljaju simbol crkve one koje se zovu imenom, a nose svoje haljine imaju i drugog gospodara, no ipak zele da nose Hristovo ime .

U Otkrivenju imamo prikazano sedam crkava koje takodje odgovaraju opisu.

Strasno je predstavljati se lazno i govoriti da je Bog nas Gospod, a imati djela djavolska ,strasno je susresti se sa Bozjim gnjevom.Ipak koliko se ljudi kunu u Bozje ime i u Bozje vodstvo.Koliko je onih koji tvrde da ih Bog vodi, a govore i sire laz!?

Koliko je crkava sa Kristovim imenom koje su svojim djelovanjem u Bozje ime krivi za sudbinu zauvjek izgubljenih dusa!?

Pojte Gospodu, sveci njegovi, i slavite sveto ime njegovo. Psalam 30,4

Radujte se pravedni o Gospodu, i slavite sveto ime njegovo. Psalam 97,12

Blagosiljaj, dušo moja, Gospoda, i sve što je u meni sveto ime njegovo. Psalam 103,1

Spasi nas, Gospode Bože naš, i pokupi nas iz neznabožaca, da slavimo sveto ime tvoje, da se hvalimo tvojom slavom! Psalam 106,47

Hvalu Gospodu neka govore usta moja, i neka blagosilja svako tijelo sveto ime njegovo uvijek i bez prestanka. Psalam 145,21

A svoje sveto ime objavit ću posred naroda svoga izraelskoga i neću dati da se više oskvrnjuje moje sveto ime! I znat će svi narodi da sam ja, Jahve, Svetac Izraelov. Ezekiel 39,7

Misle da će svojim snima što ih jedan drugom pripovijedaju postići da narod moj zaboravi ime moje, kao što već oci njihovi zaboraviše ime moje uz Baala! Jeremija 23,27

A zatim se okrenuste i oskvrnuste ime moje, jer je svaki od vas opet uveo svoga roba i ropkinju koje ste već bili oslobodili, i ponovo ste ih prisilili da vam robuju. Jeremija 34,16

"Pobjednika ću postaviti stupom u hramu Boga moga i odande on više neće izići i napisat ću na njemu ime Boga svoga i ime grada Boga svoga, novog Jeruzalema koji siđe s neba od Boga mojega, i ime moje novo. Otkrivenje 3,12

ILIJA
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by cubela on sri ruj 05 2007, 01:05

Krizostom je napisao/la:

Vrijede li sve zapovijedi i danas? Pritom mislim na 10 zapovijedi koje su izgovorene na brdu Sinaj....

Ćudoredne da, cerimonijalne/ritualne/obredne NE!
Tko ljubi, ispunio je Zakon. Ljubav pokriva grijehe. Slovo ubija, Duh oživljuje; kamene ploče su hladne a srce je toplo. Novi zakon Duha je stavljen u novo srce. Staro je minulo, novo je nastalo.
Da začinimo s Biblijom:
Neuspješnost staroga Saveza 7 "Da je, zbilja, onaj prvi bio besprijekoran, ne bi se drugome tražilo mjesto. 8 Doista, kudeći ih veli: Evo dolaze dani - govori Gospodin - kad ću s domom Izraelovim i s domom Judinim dovršiti novi Savez. 9 Ne Savez kakav učinih s ocima njihovim u dan kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje egipatske jer oni ne ustrajaše u mom Savezu pa i ja zanemarih njih - govori Gospodin. 10 Nego, ovo je Savez kojim ću se svezati
s domom Izraelovim nakon ovih dana - govori Gospodin: Zakone ću svoje staviti u dušu njihovu i upisati ih u njihova srca. I bit ću Bog njihov, a oni narod moj. 11 I neće više nitko učiti sugrađanina i nitko brata svoga govoreći: "Spoznaj Gospodina", ta svi će me poznavati, malo i veliko, 12 jer ću se smilovati bezakonjima njihovim i grijeha se njihovih neću više spominjati. 13 Kad veli novi, ostari onaj prvi. Što pak stȁri i dotrajava, blizu je nestanku" (Heb 8, ss).

Bratski pozdrav od onoga što nije pod Zakonom, već pod milošću.
Smjerno u Kristu brat Ćubela.sunny study cheers

cubela
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 170
Registration date : 14.12.2006

Korisnički profil http://pentekost.editboard.com

[Vrh] Go down

Postaj by simply on sri ruj 05 2007, 22:41

Da li to što nisi pod Zakonom, nego pod milošću znači da ono što Deset zapovijedi kaže - za tebe ne vrijedi? Na koji način ti nisi pod zakonom (molim da pojasniš).
Pozdrav

simply
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 335
Registration date : 21.03.2007

Korisnički profil http://www.virovitica.adventisti.info

[Vrh] Go down

Postaj by Naomi on čet ruj 06 2007, 09:16

Božanski Zakon je nepromjenjiv, i nitko mu ne može promaći, božanski zakon je pravda i istina, ma kako mi i koliko mi filozofirali, Zakon ostaje a Milost nam služi da ublažimo posljedice neposlušnosti Zakonu. Bili mi svjesni ili ne, posljedice djelovanja uvijek stižu. No, Milost je tu da nas uputi i da Spoznaju, da se možemo mijenjati i živjeti u skladu sa Zakonom postavljenim od prije početaka. Vratimo se u Božju Volju i tada ćemo ubirati Milost. Pozdrav!

Naomi
početnik
početnik

Broj postova : 93
Registration date : 17.07.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by ILIJA on sri ruj 12 2007, 22:28

Cetvrta zapovjest

“Sjeti se da svetkuješ dan subotni.
Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao.
A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata.
Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni.” Izlazak 20,8-11

“A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvome. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni vol tvoj, ni magarac tvoj, niti ikakvo živinče tvoje, niti došljak koji je unutar tvojih vrata; tako da mogne otpočinuti i sluga tvoj, i sluškinja tvoja kao i ti.” Ponovljeni zakon 5,14

"Subota je stvorena radi čovjeka, a ne čovjek radi subote. Marko 2,27

Subota je stvorena u cast Bogu Zivome ….."jer je ovaj dan subota u čast Jahve…... Izlazak 16,25

"Reci Izraelcima: Subote moje morate održavati, jer subota je znak između mene i vas od naraštaja do naraštaja, da budete svjesni da vas ja, Jahve, posvećujem.

Stoga neka Izraelci drže subotu - svetkujući je od naraštaja do naraštaja - kao vječni savez. Izlazak 31,13

Držite, dakle, subotu, jer je ona za vas sveta. Tko je oskvrne neka se pogubi; tko bude u njoj radio ikakav posao neka se odstrani iz svoga naroda. Izlazak 31,14

"Šest dana neka se posao obavlja, a sedmi je dan subota - dan potpunog odmora, dan svetoga zbora, kad ne smijete raditi nikakva posla. Gdje god boravili, subota je Jahvina. “Levitski zakonik 23,3

Blago čovjeku koji čini tako i sinu čovječjem što se toga pridržava: koji poštuje subotu da je ne oskvrni i koji ruke svoje čuva od svakoga zla djela." Izaija 56,2

Cesto oni koji ne zele prihvatiti subotu kao dan u Bozju cast, govore da je ona namjenjena Izrelcima, no tko su Izraelci? Tko su djeca obecanja?

Bozja rjec kaze to su oni koji su u Hristovoj sluzbi.

"Jer Izraelci su moji službenici; oni su moji službenici koje sam ja izveo iz zemlje egipatske, ja, Jahve, Bog vaš. "Levitski zakonik 25,55

Bozja rijec kaze da nisu djeca Avramova oni koji su to po krvi i tjelu.

“I ne usudite se govoriti u sebi: `Imamo oca Abrahama!` Jer, kažem vam, Bog iz ovoga kamenja može podići djecu Abrahamovu.” Matej 3,9

“Odgovoriše mu: "Naš je otac Abraham". Kaže im Isus: "Da ste djeca Abrahamova, djela biste Abrahamova činili.” Ivan 8,39

Pavle sam Izraelac tjelom pise sljedece:

"Ali ne kao da se izjalovila riječ Božja. Jer nisu Izrael svi koji potječu od Izraela; i nisu svi djeca Abrahamova zato što su njegovo potomstvo, nego po Izaku će ti se nazivati potomstvo; to jest: djeca tijela nisu i djeca Božja, nego - djeca obećanja računaju se u potomstvo. "Rimljanima 9,6-8

“Tako i u Hošei veli: Ne-narod moj prozvat ću narodom mojim i Neljubljenu ljubljenom.

Na mjestu gdje im je rečeno: Vi niste moj narod prozvat će se sinovi Boga živoga.” Rimljanima 9,25-26

Nemojmo se varati isti je Bog upisao Zakon na kamenu,kao i onaj koji ga upisuje u srca onih koji ga ljube.

"Ovo je Savez kojim ću se svezati s njima nakon ovih dana", Gospodin govori: "Zakone ću svoje staviti u njihova srca i upisati ih u dušu njihovu.

I grijeha se njihovih i bezakonja njihovih neću više spominjati.

A gdje su grijesi oprošteni, nema više prinosa za njih.

Imamo dakle, braćo, slobodan ulaz u Svetinju po krvi Isusovoj “- Hebrejima 10,16-19

U ono vrijeme reče Isus: "Slavim te, Oče, Gospodaru neba i zemlje, što si ovo sakrio od mudrih i umnih, a objavio malenima. Matej 11,25

Isus ovdje jasno govori da je Otac GOSPODAR Neba i Zemlje, Isus je rekao “Ja i Otac jedno smo” Ivan 10,30 i rekao je: “Ta Sin Čovječji GOSPODAR je subote! “

Matej 12,8
Isus se ovdje objavio kao Bog kao STVORITELJ I GOSPODAR SUBOTE.
“Zato Bog njega preuzvisi i darova mu ime, ime nad svakim imenom,
da se na ime Isusovo prigne svako koljeno nebesnika, zemnika i podzemnika.
I svaki će jezik priznati: "Isus Krist jest Gospodin!" - na slavu Boga Oca.” Filipljanima 2,9-11

Neki ce mozda reci da Sin covjecji znaci svaki covjek, no ovaj izraz jasno odredjuje Isusa Krista.

Pogledajmo nad cime je Bog ucinio covjeka gospodarem “I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji! Postanak 1,26
A ženi reče: "Trudnoći tvojoj muke ću umnožit, u mukama djecu ćeš rađati. Žudnja će te mužu tjerati, a on će gospodariti nad tobom. Postanak 3,16

Nazalost zena je zbog grjeha podcinjena muzu ali ponavljam to nije bio prvobitni plan,to je posljedica grijeha, a svjedoci smo da zivimo u vjeku kad zene zele gospodariti muzevima, covjek opet gospodari i unistava zivi svjet.
Sta covjek nije unistio svojim gospodarenjem?

Stoka mu sluzi za hranu i silom gospodari i zemljom i morem,covjek gospodari nad drugim covjekom, u Otkrivenju citamo;”Gnjevili se narodi, ali dođe srdžba tvoja i čas da se sudi mrtvima i naplata dade slugama tvojim prorocima i svetima i svima koji se boje imena tvojega, malima i velikima; i da se unište oni koji kvare zemlju. ” Otkrivenje 11,18

Još rekoh u sebi: "Ljudi se ponašaju tako da Bog može pokazati kakvi su uistinu, da su jedni drugima poput zvijeri.” Propovjednik 3,18 "Jer zemlja je puna preljubnika; zbog tih se ljudi zemlja u crno zavila, a ispaše u pustinji sagorješe. Njihova je trka zloba, a moć im je nepravda.” Jeremija 23,10

Prestanite i znajte da sam ja Bog, uzvišen nad pucima, nad svom zemljom uzvišen! Psalam 46,11

Subota nam otkriva nasu odgovornost prema onome sto cinimo i kako cinimo ,otkriva da je nase gospodaranje u Bozjoj vlasti da smo mi stvoreni i odgovorni pred Tvorcem.

Od mlađaka do mlađaka, od subote do subote, dolazit će svi ljudi da se poklone pred licem mojim" - govori Jahve. Izaija 66,23

I trest će se poda mnom ribe morske i ptice nebeske, poljske zvijeri i gmazovi što gmižu po zemlji i svi ljudi što žive na njoj. Planine će se razvaliti, vrleti popadati i sve se zidine porušiti! Ezekiel 38,20

Ovo je post koji mi je po volji, riječ je Jahve Gospoda: Kidati okove nepravedne, razvezivat` spone jarmene, puštati na slobodu potlačene, slomiti sve jarmove;

podijeliti kruh svoj s gladnima, uvesti pod krov svoj beskućnike, odjenuti onog koga vidiš gola i ne kriti se od onog tko je tvoje krvi.

Tad će sinut` poput zore tvoja svjetlost, i zdravlje će tvoje brzo procvasti. Pred tobom će ići tvoja pravda, a Slava Jahvina bit će ti zalaznicom.

Vikneš li, Jahve će ti odgovorit, kad zavapiš, reći će: "Evo me!" Ukloniš li iz svoje sredine jaram, ispružen prst i besjedu bezbožnu,

dadeš li kruha gladnome, nasitiš li potlačenog, tvoja će svjetlost zasjati u tmini i tama će tvoja kao podne postati,

Jahve će te vodit` bez prestanka, sitit će te u sušnim krajevima. On će krijepit` kosti tvoje i bit ćeš kao vrt zaljeven, kao studenac kojem voda nikad ne presuši.

I ti ćeš gradit` na starim razvalinama, dići ćeš temelje budućih koljena. Zvat će te popravljačem pukotina i obnoviteljem cesta do naselja.

Zadržiš li nogu da ne pogaziš subotu i u sveti dan ne obavljaš poslove; nazoveš li subotu milinom a časnim dan Jahvi posvećen; častiš li ga odustajuć` od puta, bavljenja poslom i pregovaranja -

tad ćeš u Jahvi svoju milinu naći, i ja ću te provesti po zemaljskim visovima, dat ću ti da uživaš u baštini oca tvog Jakova, jer Jahvina su usta govorila". Izaija 58,6-14

"Zli ljudi ne razumiju pravice, a koji traže Jahvu, razumiju sve." Mudre izreke 28,5

ILIJA
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on čet ruj 13 2007, 00:28

Da Zakon slova je smrt za onoga ko preko njega pokusava da udje u zivot. I on je nemocan da nas izbavi jer je telo mrtvo za Bozju pravednost. Istina je da zakon slova, propisi i sve naredbe i zapovesti Bozje, pa cak i Hristove nemogu oziveti, jer da je Zakon mogao oziveti i dati duh coveku, zaista bi preko Zakona bila pravednost.

Mi se spasavamo blagodacu Bozjom. Sta je milost-blagodat? To je Sveti Duh!

Ako smo pod miloscu-blagodacu hocemo li gresiti, pita Pavle. I sam odgovara: Boze sacuvaj.

Bozja pravednost preko blagodati je nesto mnogo vise i mocnije, nego pravednost Zakona, ili slova Zakona. To je zivot Duha Svetoga u nama. Ali ne u gresenju vec u zivotu ispunjenim Duhom Svetim.

Tada Bog zivi svoj sveti zivot u nama. Hristova ljubav preteznija od razuma vlada nama i mi spoznajemo sirinu, visinu, duzinu i dubinu ljubavi Hristove te ispunjavamo pravdu Bozju koja vise ne razmislja po Zakonu slova, vec ima upisano u svojim mislima Zakone i uredbe Bozje.

Isus u nama je ispunjenje Zakona, tako sto ga ON zivi kroz nas. Isti Isus koji je Duhom Svetim ziveo svetim zivotom na zemlji, sada preko Svetoga Duha zivi u nama savrsenom ljubavlju ljubeci Boga i nase bliznje.

To je zivot ispunjen necim mnogo visim od samog zakonskog upozorenja ne cini preljube, ne lazi, ne kradi, ne pozeli, ne uzimaj ime Bozje uzalud itd.

To je Bog u nama, to je Sveti Duh koji vlada u nama kao Gospodar milosti i molitve. To je Bozja ljubav u nasim srcima i u tom smislu pravda Zakona dobija jednu dublju, potpuniju i slavniju ulogu u nasem zivotu.

Bozja pravednost je Bozji zivot preko Hrista u Duhu Svetom u nama, u nasim srcima i mi smo u potpunom skadu sa Bozjim zakonom ljubavi kako je otkriven na Sinaju ali i mnogo vise od toga. To je slava Bozja u nasem srcu, ali ispoljena Svetim Duhom kroz nas u nasem svakodnevom zivotu. Ti ljudi ne razmisljaju o Zakonu slova, o Zakonskoj pravdi i ona nema nikakvu ulogu u njihovom umu da bi ispoljavali pravdu Bozju po Duhu u svom zivotu.

Ima li ko usi da cuje, neka cuje sta Duh govori.

Molitelj.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by simply on čet ruj 13 2007, 22:37

Poštovani molitelju,
drago mi je da možemo ovdje otvoreno razgovarati o Božjoj riječi, pa tako i o Božjem zakonu. Pročitao sam što si napisao i teks mi je vrlo zanimljiv. Daješ lijep opis duhovne dubine Božjeg zakona, navodeći da on nije samo slovo, nego on ima i svoju duhovnu dimenziju. Ipak ne znam da li sam dobro zaključio da ti ipak želiš reći da Deset zapovijedi više za nas nemaju obvezujuću funkciju - jer smo pod milošću??? Odnosno, da nam Deset zapovijedi više ne trebaju - jer imamo Krista???

Pišeš da je milost - Sveti Duh. To u Bibliji ne piše. Pišeš: Isus u nama je ispunjenje zakona. Ovo se može vrlo površno shvatiti kao: imam Krista - što će mi Božji zakon.

Ne znam da li sam te dobro razumio, što želiš reći? Pozdrav

simply
aktivan korisnik
aktivan korisnik

[Vrh] Go down

Postaj by Istina on pet ruj 14 2007, 10:34

simply je napisao/la:Poštovani molitelju,
drago mi je da možemo ovdje otvoreno razgovarati o Božjoj riječi, pa tako i o Božjem zakonu. Pročitao sam što si napisao i teks mi je vrlo zanimljiv. Daješ lijep opis duhovne dubine Božjeg zakona, navodeći da on nije samo slovo, nego on ima i svoju duhovnu dimenziju. Ipak ne znam da li sam dobro zaključio da ti ipak želiš reći da Deset zapovijedi više za nas nemaju obvezujuću funkciju - jer smo pod milošću??? Odnosno, da nam Deset zapovijedi više ne trebaju - jer imamo Krista???

Pišeš da je milost - Sveti Duh. To u Bibliji ne piše. Pišeš: Isus u nama je ispunjenje zakona. Ovo se može vrlo površno shvatiti kao: imam Krista - što će mi Božji zakon.

Ne znam da li sam te dobro razumio, što želiš reći? Pozdrav

Da i ja bi postavila isto pitnje?Znaci li to da sad 10 zapovjedi vise ne vrijedi?

Istina
poprilično aktivan korisnik
poprilično aktivan korisnik

Broj postova : 452
Registration date : 12.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on pet ruj 14 2007, 12:08

Ne, nego znaci da je Bog ispunio starozavetne senke i verom u Isusa Hrista dolazi se do pravde a ne delima Zakona kao sto kaze Pismo. Pokajanjem i krstenjem po Delima 2:38, Bog daje Svetog Duha verniku, i on postaje Novo Stvorenje u Hristu Isusu. A oni koju su u Hristu nisu pod Zakonom, vec hodaju u Novom Svetlu, prosli su kroz zavesu i usli u Najsvetije mesto, prema svim Pavlovim poslanicama, Galacanima, Hebrejima, Rimljanima,...itd.

Dakle, uopste stvar nije u drzanju zapovesti koje su na plocama. To kaze i samo Pismo, pa evo da vas malo podsetim, iako sam na tu temu vec pisao.

Korincanima 3.
Koji i učini nas sposobne da budemo sluge Novoga Zavjeta, ne slova, nego Duha; jer slovo ubija, a Duh oživljuje.
Ako li je služba smrti koja je u kamenje urezana slovima, bila u slavi, tako da sinovi Izraelovi ne mogoše pogledati na lice Mojsijevo od slave lica njegova, koja prestaje:
Kamo li neće mnogo većma služba Duha biti u slavi?
Jer ako je služba osude slava, mnogo većma izobiluje služba pravde u slavi.
Jer i nije slavno, što se je proslavilo s ove strane, zbog prevelike slave.
Jer ako je slavno, što prestaje, mnogo je većma slavno ono, što ostaje.
I ne kao što je Mojsije metao pokrivalo na lice svoje, da ne bi sinovi Izraelovi gledali svršetka onome, što prestaje.
Ali otvrdnuše misli njihove; jer današnjega dana stoji isto pokrivalo neotkriveno u čitanju Staroga Zavjeta, jer u Kristu prestaje.

Dobro, imali bilo sta jasnije od ovoga sto pise apostol Novozavetnoj crkvi. Slazem se sa time da to neka crkva moze da tumaci na svoj nacin, no ovde vrlo jasno pise o temi o kojoj se ovde razgovara.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

Broj postova : 714
Registration date : 06.03.2007

Korisnički profil http://www.nevesta-hristova.org

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on pet ruj 14 2007, 15:35

Trebate svi znati da sam ja adventista, i da ja citam Novi Zavet po onome kako je pisao Pavle, a ne kako to cini neka Crkva pa cak i moja.
Ovo o cemu govori Aladin, je dugo godina bila enigma za mene. Jer sam bio cisti legalista. Pokusavao sam da se preko Zakona, deset zapovesti domognem Neba. Ali sam se isusio u pustos duse i umorio od tih napora, pa sam odlucio da cujem sta sada Bog u Bibliji ima da mi kaze.
U celoj toj prici dosao sam Pavlu koji tvrdi da je vest evandjelja lico dobio po otkrivenju Isusa Hrista. Prema tome on je veliki autorite po tom pitanju.
Poceo sam da se molim i istrazujem tu temu.

Danima sam bio mraku u toku proucavanja Pavla.

Ali jednog dana jedna po jedna misao, malo po malo, vodile su me u razumevanju Pavlovih spisa, posebno Rimaljanima poslanice i ako su mi i ostale dosta pomogle da razumem sta to on hoce da kaze. ( Jos uvek ne mislim da sam dostigao sve znanje ).

Odgovor je bio jasan i cist kao suza Nebeske svetlosti:

Hristos u meni, je moje resenje.

Slovo, zapovesti su bile divna svetlost, prvi Savez. Ali drugi koji je najavljen preko Pslama, je onaj pravi.

Bozja ljubav iskazana u slovima Zapovesti, ili 10 Zapovesti Bozjeg zakona i ceo Zakon starog pa i novog Saveza upuceni coveku koji hoda po telu a ne po Duhu, ne mogu nikada opravdati pred Bogom. Delima zakona ni jedno telo se nece opravdati pred Bogom. Jer po telu, svi mi koji hodamo po telu, osudjeni smo kao krivi pred Bogom preko Zakona. I plata nam je smrt.

Ali Bog je poslao Isusa Hrista preko otkupljenja ( ociscenja ) Njegovom krvlju, u kome ZIVI zakon Duha koji oslobadja od zakona grehovnoga i smrti. Blagodacu smo spaseni.

U Hristu zivi sva punina bozanstva telesno.

U Njemu je sila i moc oslobodjenja, blagodat, kojom oni koji zive verom, vise ne zive u grehu.

Slova deset zapovesti, i celog Zakona, telo grehovno, greh u telu i njegova sila smrti, ukinuti su smrcu Hristovom na krstu i Njegovim vaskrsenjem u novi zivot.

Sada zivimo vodjeni Duhom Svetim, po blagodati Bozjoj. Jer oni koji se pokusavaju spasiti preko tela, zapovestima Bozjim ili Hristovim slovima napisanim u Bozjoj reci, delima i svojim trudom i filozofijom, nisu Hristovi. Jer ako u njima Duh Hristov ne osvedocava njihov duh da su sinovi Bozji, oni nisu Njegovi.

Ali hoce li gresiti oni koji sad zive po Duhu, a na po telu ili po Zakonu slova?

Boze sacuvaj, kaze Pavle, kako cemo mi koji smo umrli grehu telom Hristovim ponovo ciniti greh. Jer ako nas je Duh Bozji podigao na novi zivot, preko vaskrslog Hrista, kako cemo jos ostati u grehu i krsenju nacela ljubavi?

Deset Zapovesti, ceo Bozji Zakon, kako ga nalazimo u Starom Zavetu koji je upucen nasem telesnom intelektu, je sluzio samo da nas osvedoci da smo krivi pred Bogom. Da nam pokaze sta je greh.

Ali on niti moze, niti ima snagu da objasni ili u potpunosti otkrije u svoj svojoj slavi Bozju pravednost koju primamo Hristom u nama, preko Svetoga Duha.

To je slava koja daleko prevazilazi Bozji pisani Zakon.

Kada primimo Hrista, tek tada cemo razumeti sta nam je Bog darovao kroz Isusa Hrista. Jer oni koji su u Hristu Isusu verom zive u nadi cekajuci slavu Bozju.

Slava Bozja je Agape ljubav. Bozja ljubav koja je u Isusu Hristu, u sirini, duzini, visni i dubini, preteznijoj od razuma. To je pravda Bozja koja ispunjava celo bice i vlada nad njim pokoravajuci svaku misao i zelju na ugodnost Bogu.

To je jedina istinita pravednost Bozja!

Mi cemo sa tom novom pravednoscu ziveti na jedan novi i dublji nacin na ugodnost i sluzbu Bogu. ON u nama ce ciniti ono sto Mu je ugodno. A da li kada On zivi u nama, cemo mi ciniti ista sto je suprotno onome sto je ON hteo da mi zivimo, ili cinimo? Naravno da ne!

Jer u tom novom Savezu Bog preko Duha Svetoga u nase misli upisuje svoju slavu, ili svoju svetu Agape ljubav. I tada ziveci kroz tu Ljubav u nama vodice nas na svaku pokornost Njemu i sluzbu. A ta Bozja ljubav je u Isusu Hristu Gospodu nasemu. Ko ima Hrista ima Bozju ljubav u sebi i ima upisane u svom srcu i svojim mislima Bozje zakone. To je ono sto i pisac poslanice Jevrejima tvrdi: "Jer ovo je Zavet koji cu zavetovati domu Izrailjevu posle onih dana, govori Gospod: Stavicu Zakone Moje u misli njihove i napisacu ih na srcima njihovim, i bicu im Bog, i oni ce biti Moj narod." ( Jevr. 8,10; )
Bozji narod, po ovim recima bice samo oni kojima je Bog stavio svoj zakon u misli, i napisao ih u njihova srca. Ovo je vazno shvatiti.

Jer je proreceno da ce Bog odbaciti stari Zavet koji je preko Mojsija ucinio sa Izrailjcima krvlju kojom je pokropljen ceo narod i zakon ( ploce od deset Zapovesti ) i sve ostalo. Pisano je: "Jer da je prvi Zavet bio bez mane, ne bi se trazilo mesta za drugi." ( Jevr. 8,7; )
Nego sta kaze Duh Sveti? "A svedoci nam i Duh Sveti; jer posto je napred rekao: Ovo je Zavet koji cu im zavetovati posle ovih dana, govori Gospod, dajuci Zakone Moje u srca njihova, i u misli njihove napisacu ih..." ( Jevr. 10,15.16; )

Kada Isus udje u nasa srca, kada se On useli u nas preko Duha Svetoga tada se dogadja ili ispunjava ovaj novi Zavet, i mi imamo novo duhovno srce, u kom je upisana velika neobicna ljubav, Agape ljubav, koja je predivna i mi vise ne razmisljamo po telesnom slovu zakona, ili po kamenim zapovestima koje su napisane i date Mojsiju, vec ljubimo Boga i nase bliznje velikom ljubavlju. "Ljubav dugo trpi, blagotvrona je, ljubav ne zavidi, ljubav se ne gordi, ne nadima se, ne cini sto ne pristoji, ne trazi svoje, ne razdrazuje se, ne misli o zlu, ne raduje se nepravdi, a raduje se istini, sve snosi, sve veruje, svemu se nada, sve trpi, ljubav nikada ne prestaje..." ( 1 Kor. 13,4-8; )
Ja vise ne kazem sebi po telu: Moram ovo ili ono, ne smem da pozelim, ne smem da ucinim preljubu, ne smem da kradem ili lazem, vec ljubim ljubavlju vecnom pun ljubavi, radosti, mira, doborte, krotosti, trpljenja, vere, ili uzdrzanja. Nad takvima Zakon zapovesti, po slovu kakav je dat Mojsiju ne postoji. I ta Bozja deca nisu vise pod Zakonom Starog Zaveta.

Hristos u meni ljubi Boga, i Duh Sveti me ozivljuje svojom bozanskom snagom, da mogu i cinim po zakonu koji mi je upisan u srcu, i spontano prepustam da Bog zivi svoj zakon preko mene ljubeci, radujuci se i uzivajuci s mirom dok se tako, pravednost Duha Zakona, a ne pravednost slova Zakona, ispunjava u meni i kroz mene koji ne zivim po telu nego po Duhu Svetom.

"Jer znamo da je Zakon Duhovan,..." ( Rim. 7,14; )

Tajna je ovo velika.

Zato milioni hriscana sada zive u velikom grcu ne shvatajuci sta je Pavle hteo da kaze ovim recima:
"Ukidamo li, dakle, Zakon verom? Nikako! Nego Zakon utvrdjujemo."
Bozji Zakon od sada imamo stavljen od strane Boga po Njegovom obecanju u nasim mislima, jer nam je Bog dao svoj zakon u nasa srca napisana, a to je ustvari Hristos u nama u nasem srcu svom svojom bozanskom puninom. To je Bog u nama, to je Otac u nama i Duh Sveti u nama. To je jedan jedini Bog u nama. Bog, jedini, koji zivi svoj zivot kroz nas, u nama, i s nama.

To je slava Bozja koja nam je obecana preko Isusa Hrista. Obecanje dato Avramu i svima koji veruju kao on.

Oni koji prihvate ovu istinu verom, deca su po Avraamu, po obecanju, i postaju sinovi Bozji: "Koji se ne rodise od krvi, ni od zelje telesne, ni od zelje muzevljeve, NEGO OD BOGA." ( Jovan. 1,13; )
AMIN!

Zadnja promjena: ; pet ruj 14 2007, 15:57; ukupno mijenjano 1 put.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by simply on pet ruj 14 2007, 15:54

Aladine, znam da smo već razgovarali o ovoj temi. Ali zar ti želiš reći da za kršćane (one koji su u Kristu) ne vrijede više Deset zapovijedi??? Zar je njima dozvoljeno ubijati, lažno svjedočiti, željeti tuđe, biti idolopoklonik, nesvetkovati subotu, imati drugog Boga, izgovarati Božje ime uzalud? Zar je to tvoj stav??? Zar je to biblijska nauka???

Ili "biti u Duhu" znači da je Deset zapovijedi upisano, ne više na kamene ploče (slovo Zakona) - nego u srce i um (duh Zakona)??? vidi Hebrejima 8,10

Isus je rekao farizejima da treba davati desetinu (slovo Zakona), ali da treba imati i duhovne vrijednosti Božjeg zakona: pravednost, vjernost i milosrđe (duh Zakona). Nijedno nije odbačeno. nego je farizejima objašnjeno da SAMO slovo ZAkona - ne donosi život, nego smrt. Osim vršenja Deset zapovijedi (onog što piše slovima) - čovjek treba imati i pravi DUH koji će ga poticati na provedbu Božjeg zakona u praktičan život!!! U Deset zapovijedi ne piše: budi pravedan, budi vjeran, budi milosrdan - to nije zapisano slovom. Ali to je duh ili smisao Zakona, njegov duhovni temelj.
Ali ne možeš odbaciti Deset zapovijedi (niti jednu od njih) - jer su to Božje zapovijedi, a ne ljudske (Židovske). Da li ti je ovo jasno, prijatelju? Pozdrav

simply
aktivan korisnik
aktivan korisnik

[Vrh] Go down

Postaj by simply on pet ruj 14 2007, 16:17

Molitelju, čitam ovo što si napisao i čudim se. Kažeš da si adventist. I ja sam. Ali imam sasvim drugačije shvaćanje KLJUČNIH tekstova koje navodiš. Pripadnost crkvi ne znači i duh (razumjevanje, shvačanje). Vidim da tebe sada vodi duh koji veliča Božju ljubav, a odbacuje Božje zapovijedi. A to je vrlo pogrešno. Jer Isus nije prekršio nijednu zapovijed, živio je u potpunoj poslušnosti Bogu (duhovnim životom) - ali zapovijedi nije odbacivao!!! Kada ga je mladić upitao što mu je potrebno za vječni život, Isus nije rekao ono što ti tvrdiš: odbaci zapovijedi i predaj se Božjoj ljubavi. Vidiš, to je jedna od najčešćih zabluda onih koji NE RAZUMIJU niti Isusa, niti Pavla. Taj duh, to razumjevanje nije biblijsko, nije Kristovo. Jer Božji zakon ima obadvije dimenzije: i slovo i duh ( i zapovijedi i narav). Krist je prekoravao one koji su odbacivali duh Zakona - jer je bio među takvim ljudima. Ali da je živio među ljudima koji veličaju Božju ljubav, a istovremeno odbacuju Božje zapovijedi - i njih bi prekorio zbog odbacivanja Božjeg zakona!!!

Primječujem da je ljudima najteže nači PRAVU RAVNOTEŽU između Božjih zapovijedi i Božje ljubavi. Večina jedno odbacuje, iz uvjerenja da to ne ide zajedno. Ali i sam navodiš stihove koji kažu: "Odbacujemo li vjerom (duhom) Zakon (slovo)? SAčuvaj Bože." Samo čovjek koji razumije da je slovo zakona - Božji Moralni zakon, i da je za njegovo provođenje u život potreban pravi motiv u srcu - ljubav, samo takav čovjek će živjeti Božji zakon iz ljubavi. On neće kršiti Božji zakon - jer je to grijeh. Nego će ga vršiti potaknut novorođenim srcem - ljubavlju koja živi u njemu po Duhu Svetom. Ti sada govoriš da nam ne treba Zakon (slovo) kada imamo ljubav (duh). A to je druga krajnost, suprotna od one farizejske. Niti ona ne donosi Božju pravednost. Razmisli o tome. Pozdrav

simply
aktivan korisnik
aktivan korisnik

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on pet ruj 14 2007, 17:49

Sta da ti kazem dragi brate?

Vidim da me ti ne razumes. Nadam se da gresim, ali cini mi se da si ti u legalistickom shvatanju zakona.

Ujedno, trebao bi, to je moj savet, ili preporuka, da pre nego mi odgovoris pazljivo uz molitvu proucis, iskreno i bez predrasuda, ono sto uci Pavle u svojim poslanicama. Istrazi iskreno, pazljivo poslanicu Jevrejima o promeni Zaveta Bozjeg.

Ti dragi moj brate ponavljas ono sto je povrsinski rekla Elena Vajt, iako je ona u potpunom skladu sa onim sto ja govorim a ne ti. Ti se pozivas na ucenje nase Crkve, a ne razumes ga, niti ga pravilno primenjujes.

Mislices da zelim da budem grub prema tebi, medjutim, ja to ne zelim niti bih da te uvredim.

Drzis li ti zapovesti, Zakon, drzis li deset zapovesti bez greske? Da li si ikada prekrsio Zakon?

Ti govoris kroz svetlost Zakona, a govoreci i velicajuci Zakon slova, ustvari ga stalno u svom zivotu krsis. Uceci druge da ga postuju, ti ga ne postujes. Nazivas sebe adventistom, a krsenjem zakona sramotis Boga. Cak i tvoje pisanje, je grubo i napadacko ( iako zelis da se predstavis kao pazljiv i nezan), jer si pun telesne revnosti za zakon, i dok druge optuzujes da negiraju Zakon, ti svojom neljubaznoscu i ostrinom krsis zakon Duha i ljubavi.
Kao nekada fariseji sto su revnovali za Mojsijev Zakon, i napadali Isusa da ga krsi ili kao sto su nekada napadali Pavla da uci da gresimo kako bi dosla Bozja pravda, ali osuda takvima bice pravedna.

Gde si ti procitao da ja negiram Bozji zakon? Gde ja kazem da cemo ga mi krsiti?

Ja samo znam da dok su god ljudi u telu, i dok razumum pokusavaju da dostignu pravednost kroz to sto shvataju zahteve Zakona, oni su pod proklestvom.

Ujedno vise bih voleo da ova nasa prepiska bude na korist i meni i tebi.

Takodje, treba mnogo vise vremena i molitve i posta, da bi jedan adventista shvatio sta ja pisem. Jer ni ja to nisam shvatao dok se nisam ponizio pred Boga i trazio Njegovu svetlost i istinu. Odbacio sam sve ono sto uci moja Crkva, sto uce moji svestenici, ono sto sam ja do tad mislio ili verovao. Dosao sam prazan i bedan Bogu, da se naucim. Da sada budem od Boga naucen, kroz Njegovu svetu Rec.

Ujedno, isto ovo o cemu ja govorim nalazi se u najstucnijoj adventistckoj literaturi. A posebno je otkriveno u spisima Duha prorostva.

Reci cu ti nesto, ti umom i tvojim intelektom pretstavljas sebi da ti Bozji Zakon Duh Sveti objasnjava, mislis da Duh Sveti govori to sto ti govoris, i ti si blizu istine, ali daleko si od njene prakse. Jer sta vredi pravilno shvatanje Zakona, ako On svojim Duhom nije u nasim srcima urezan, ili ako nije stavljen u nase misli.

Ali oni koji se ne rode vodom i Duhom, ne shvataju sto je ono sto je od Duha Svetoga. Jer treba Duhom Svetim da se razume.

Tacno je da je Isus ziveo po Duhu Svetom, ali nije ljude navodio na Zakon kao sredstvo spasenja, kroz njegovo drzanje telom ili spasenje delima. Vec ih je samo uvodio u stvarnost njihove potrebe da ih ON jedini moze izbaviti od tela i greha. I to samo verom u Njega. Jer ako su naslednici vecnog zivota, oni koji se spasavaju Zakonom, delima Zakona, propada obecanje i vise nije od vere u Isusa Hrista.
To je ogromna razlika. Ali da ti to naravno ne razumes. I znam, napasces me jer me nista neces shvatiti. A ja ti i ne zameram, jer sam i sam nekada kao ti bio u mraku. Mislio sam kako sve znam a nista nisam znao. A gle cuda, ni danas nista neznam.
Kada jednog dana padnes pred Boga umoran, jadan i prazan, bez Duha Svetoga i sile u svom zivotu, tada ces me se mozda setiti i znaces sta sam hteo da ti kazem.

I reci mi na kraju, ko je taj koji zivi po propisima Bozjeg Zakona ili zapovesti? Ti i ja, ili Hristos u nama, nada slave?

Da li si se razapeo sa Hristom? Zivi li Hristos vaskrsli u tebi, a ne ti? Svedoci li Duh Hristov tvom duhu da si sin Bozji, i klice li ti tvoja dusa Bogu: AVA, tatice ( tatko ljubljeni ) moj najdrazi?

Da je ovako u tebi, Hristos zivot tvoj, a ti mrtav u Njemu - Hristom razapet - nikada ne bi pogresno razumeo ono sto sam ja napisao niti bi govorio da ja negiram Bozje svete propise koje su nam objavljene u Hristu kao Posrednika na Nebu po novom Zavetu, Njegovom krvlju ociscenja koja bolje govori od Aveljeve.

U cemu je poenta ovog sto ti pisem kao odgovor? U zivotu i delima, a ne u filozofiranju kome su se mnogi predali, na svoju pogibao.

I drugi put mnogo pazljivije, citaj, sta sam napisao, kroz molitvu i poniznost, duhom ucenika, kako bi dobio vece i bolje shvatanje predmeta o kome diskutujemo.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 17:31

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 4 / 13. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics