Masturbacija - da li je grijeh ili ne

Stranica 13 / 13. Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

Postaj by davor_ze on uto lip 01 2010, 09:35

Osjecam se isto kao ti Dina vjeruj znam kako ti je jer isto prezivljavam...znam da je to velika potreba i da je to prirodno u adolescenciji...ali opet me muci poslije orgazma ; jesam li ispravno postupio ili ne :S

davor_ze
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 40
Registration date : 22.04.2010

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Povratak Medenog on uto lip 01 2010, 10:37

davor_ze je napisao/la:Osjecam se isto kao ti Dina vjeruj znam kako ti je jer isto prezivljavam...znam da je to velika potreba i da je to prirodno u adolescenciji...ali opet me muci poslije orgazma ; jesam li ispravno postupio ili ne :S

Grijeh je po mom mišljenju nanošenje zla drugima,tako da ne shvačam dilemu
o ispravnosti ili neispravnosti.
Kome se mastrubacijom nanosi zlo?
Jahvi možda,nek se bavi važnijim temama,kao što je njegova sveta zemlja:
Izrael:
vjerski sastav (2002.): židovi 77%, muslimani (većinom suniti) 15%, kršćani 2%, drugi 1%

Zbog 15 % muslimana u središtu njegove svete zemlje blista zlatna kupola
po najnovijim vjestima koje sam čuo:na temelju Salomonovog hrama.

Povratak Medenog
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 106
Registration date : 23.04.2010

Korisnički profil http://smsnerchy.blogger.ba/arhiva/?start=110

[Vrh] Go down

Postaj by zeljko10 on ned lip 06 2010, 23:06

ITEKAKO - video sam pa evo stavljam, nista gore na svetu od kurvarstva.

zeljko10
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 10
Registration date : 06.06.2010

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub lis 23 2010, 05:50

evo, također u potrazi za odgovorom na ovo pitanje eto i mene ovdje, pozdrav svima za početak

Pročitao sam sve što je napisano u ovoj temi, primjetio sam da veliki dio i nema veze s originalnim pitanjem Smile

Pa bi molio da mi prokomentirate članak na ovoj stranici:
http://www.themarriagebed.com/pages/bible/app/masturbation/mastsin.shtml

ne želi mi stranicu prevesti, tj. dobim error, ali se lako može tekst ovdje ubaciti i prevesti:
http://translate.google.com/#en|hr|

I do not recommend masturbation to anybody, neither do I encourage anybody to make it a scapegoat of their immoral sexual addictions, but I will not judge nor condemn anybody that because of force of circumstances, and not with evil mind, is doing the act. God judges according to the intents of the heart!

Dakle, koliko sam ja shvatio, sam čin masturbacije nije grijeh već je bludna misao koja nas potiče na to tj. u prijevodu, da nebi bio grijeh, trebalo bi uspjeti masturbirati bez da zamisliš/gledaš gole žene, jedino ako se radi o vlastitoj ženi tj. jedino kad si u braku no neki govore da kad si u braku masturbacija nije potrebna

al zapravo se te dvije stvari mogu ugraditi u jednadžbu po imenu tantrički sex tj. sex koji se temelji na duhovnosti i gdje se masturbiranjem zapravo vježba tj. približava shvaćanje te vrste sexa tj. ona duhovna komponenta, e sad kakve to veze ima s kršćanskim naukom, to bi povezao s jednim citatom iz 2008. od člana UČENIK10

UČENIK10 je napisao/la:sotona je kralj muzike, on drzi cijeli svijet preko muzike, to je njegovo najace oruzije kojim odvaja ljude od boga, a ti sto se tice argumenata pitaj boga i trazi ga da ti kaze dali ti sto koristi.
kad bi svaki od nas citao samo bibliju a ne ostale knjige bio bi puno blizi isusu, jer ono sto daje biblija, je sve sto nam treba, tamo sve pise sto trebamo znati, ja sam sad neki dan gledao isus iz nazareta(6 sati) i taj film mi je bio lijep kao film i dobar je film ali nisam dobio neko duhovno napredovanje, ali da sam citao novi zavjet npr. tih 6 sati, sigurno bi napredovao, tako je sa svime, ako itko od vas ovdje trazi u muzici mir,srecu,zadovoljstvo,da se opusti, tada je u problemu jer to sotona i zeli i to daje preko muzike, ali i ostalih stvari ali manji je utjecaj, moli isusa da ti kaze sto je korisno a sto nije, kako bi napredovao duhovno!

Biblija je knjiga koja bi trebala dati temeljne odgovore o moralu i načinu života, kad bi nam to bio jedini izvor informacija, tj. samo to trebamo znati, to bi bilo vrlo sebično, da je recimo Bill Gates čitao samo bibliju, nebi sad dijelio milijune za humanitarne svrhe a da su te novce koje bi on zaradio s tim znanjem, zaradile neke druge tvrtke velika je vjerojatnost da bi to trošile na gluposti ili dalje ulagale kako bi se još obogatile, samo primjer, daleko od toga da Gates ne živi baš kršćanski...
I zato smatram da bi svaki kršćanin trebao nadopunjavati znanje iz raznih izvora da poboljša kvalitetu života sebi i drugima pa tako i o tantričkom seksu koji je nastao negdje u okolici Tibeta koji mnogim ljudima može pomoći da shvate ono duhovno u sexu što se u Bibliji zagovara al neki ljudi jednostavno trebaju pomoć za tumačenje toga što npr. tantrički sex nudi (naravno ne tvrdim da je to 100% ispravan i pravi put tumačenja)

kad sam već qoute-ao, nadovezao bih se i na ovu tvrdnju o Sotoni i glazbi, 1. stvar - najvjerojatnije si s tim mislio na one skrivene poruke koje dopiru do naše podsvijesti, to je priča za sebe i kao kršćanin bi se tomu trebao smijati, ako te skrivene poruke u pjesmama navode na neki grijeh, pa kakav si ti to vjernik, ima i jedan youtube član FarhanK501 koji to detaljno tumači i po mom mišljenju vrlo kvalitetno, ugl. zašto se nebi smijela slušati glazba, ne postoji nijedan razlog zašto ne, ti kao pojedinac odlučuješ o svojim postupcima a i te skrivene poruke za podsvijest nemogu imati nikakav učinak na tebe ako ti to sam ne dozvoliš

2. stvar - stalno Sotona??, kako možete to uopće podijeliti na Dobar Bog i zli Sotona, kršćanstvo se temelji na monoteističkim uvjerenjima tako da je samo tu Bog, koji je apsolutan, apsolutna ljubav i iznad podijele na dobro i zlo, a striček s rogovima je samo metafora za ljudsku slabost/nesavršenost

i zadnje vidim da se stalno oblikuje dojam da u raj ide samo elitni klub kršćana, ako je Bog apsolutna ljubav, on te neće pitati koje si boje kože, vjere, koje si marke tenisice nosio, itd., pa bit je ponašati se kršćanski, to što neki musliman nema u prefiksu kršćanin/katolik/..., jel to ne znaći da se ne ponaša kršćanski? , zapravo i više od mnogih kršćana i sad on zbog toga nebi smio u raj, a zagovarate tu Boga i Isusa kao ljubav al eto, mi smo elita, mi idemo u raj, vi u pakao... :/

pročitajte ovo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Inedia#Prahlad_Jani_.28.22Mataji.22.29

Indijac, ne "kršćanin" je došao do te duhovne razine da nije ovisan o materijalnom svijetu zbog kojeg svi toliko griješimo, on je bliže Isusu nego svi mi zajedno, al naravno, on je iz tamo neke Indije, nerazvijeni svijet, to je sigurno laž, standard:"ako ja nemogu, nemože niko drugi", velike stvari postižu ljudi iz nerazvijenog svijeta, oni tamo nisu toliko vezani za materijalni svijet koliko mi ovdje u razvijenim i srednje razvijenim zemljama, najveći iq do sada - korejac...

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned lis 24 2010, 20:08

BlackScorpion je napisao/la:evo, također u potrazi za odgovorom na ovo pitanje eto i mene ovdje, pozdrav svima za početak

Pročitao sam sve što je napisano u ovoj temi, primjetio sam da veliki dio i nema veze s originalnim pitanjem Smile

Pa bi molio da mi prokomentirate članak na ovoj stranici:
http://www.themarriagebed.com/pages/bible/app/masturbation/mastsin.shtml

ne želi mi stranicu prevesti, tj. dobim error, ali se lako može tekst ovdje ubaciti i prevesti:
http://translate.google.com/#en|hr|

I do not recommend masturbation to anybody, neither do I encourage anybody to make it a scapegoat of their immoral sexual addictions, but I will not judge nor condemn anybody that because of force of circumstances, and not with evil mind, is doing the act. God judges according to the intents of the heart!

Dakle, koliko sam ja shvatio, sam čin masturbacije nije grijeh već je bludna misao koja nas potiče na to tj. u prijevodu, da nebi bio grijeh, trebalo bi uspjeti masturbirati bez da zamisliš/gledaš gole žene, jedino ako se radi o vlastitoj ženi tj. jedino kad si u braku no neki govore da kad si u braku masturbacija nije potrebna

al zapravo se te dvije stvari mogu ugraditi u jednadžbu po imenu tantrički sex tj. sex koji se temelji na duhovnosti i gdje se masturbiranjem zapravo vježba tj. približava shvaćanje te vrste sexa tj. ona duhovna komponenta, e sad kakve to veze ima s kršćanskim naukom, to bi povezao s jednim citatom iz 2008. od člana UČENIK10

UČENIK10 je napisao/la:sotona je kralj muzike, on drzi cijeli svijet preko muzike, to je njegovo najace oruzije kojim odvaja ljude od boga, a ti sto se tice argumenata pitaj boga i trazi ga da ti kaze dali ti sto koristi.
kad bi svaki od nas citao samo bibliju a ne ostale knjige bio bi puno blizi isusu, jer ono sto daje biblija, je sve sto nam treba, tamo sve pise sto trebamo znati, ja sam sad neki dan gledao isus iz nazareta(6 sati) i taj film mi je bio lijep kao film i dobar je film ali nisam dobio neko duhovno napredovanje, ali da sam citao novi zavjet npr. tih 6 sati, sigurno bi napredovao, tako je sa svime, ako itko od vas ovdje trazi u muzici mir,srecu,zadovoljstvo,da se opusti, tada je u problemu jer to sotona i zeli i to daje preko muzike, ali i ostalih stvari ali manji je utjecaj, moli isusa da ti kaze sto je korisno a sto nije, kako bi napredovao duhovno!

Biblija je knjiga koja bi trebala dati temeljne odgovore o moralu i načinu života, kad bi nam to bio jedini izvor informacija, tj. samo to trebamo znati, to bi bilo vrlo sebično, da je recimo Bill Gates čitao samo bibliju, nebi sad dijelio milijune za humanitarne svrhe a da su te novce koje bi on zaradio s tim znanjem, zaradile neke druge tvrtke velika je vjerojatnost da bi to trošile na gluposti ili dalje ulagale kako bi se još obogatile, samo primjer, daleko od toga da Gates ne živi baš kršćanski...
I zato smatram da bi svaki kršćanin trebao nadopunjavati znanje iz raznih izvora da poboljša kvalitetu života sebi i drugima pa tako i o tantričkom seksu koji je nastao negdje u okolici Tibeta koji mnogim ljudima može pomoći da shvate ono duhovno u sexu što se u Bibliji zagovara al neki ljudi jednostavno trebaju pomoć za tumačenje toga što npr. tantrički sex nudi (naravno ne tvrdim da je to 100% ispravan i pravi put tumačenja)

kad sam već qoute-ao, nadovezao bih se i na ovu tvrdnju o Sotoni i glazbi, 1. stvar - najvjerojatnije si s tim mislio na one skrivene poruke koje dopiru do naše podsvijesti, to je priča za sebe i kao kršćanin bi se tomu trebao smijati, ako te skrivene poruke u pjesmama navode na neki grijeh, pa kakav si ti to vjernik, ima i jedan youtube član FarhanK501 koji to detaljno tumači i po mom mišljenju vrlo kvalitetno, ugl. zašto se nebi smijela slušati glazba, ne postoji nijedan razlog zašto ne, ti kao pojedinac odlučuješ o svojim postupcima a i te skrivene poruke za podsvijest nemogu imati nikakav učinak na tebe ako ti to sam ne dozvoliš

2. stvar - stalno Sotona??, kako možete to uopće podijeliti na Dobar Bog i zli Sotona, kršćanstvo se temelji na monoteističkim uvjerenjima tako da je samo tu Bog, koji je apsolutan, apsolutna ljubav i iznad podijele na dobro i zlo, a striček s rogovima je samo metafora za ljudsku slabost/nesavršenost

i zadnje vidim da se stalno oblikuje dojam da u raj ide samo elitni klub kršćana, ako je Bog apsolutna ljubav, on te neće pitati koje si boje kože, vjere, koje si marke tenisice nosio, itd., pa bit je ponašati se kršćanski, to što neki musliman nema u prefiksu kršćanin/katolik/..., jel to ne znaći da se ne ponaša kršćanski? , zapravo i više od mnogih kršćana i sad on zbog toga nebi smio u raj, a zagovarate tu Boga i Isusa kao ljubav al eto, mi smo elita, mi idemo u raj, vi u pakao... :/

pročitajte ovo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Inedia#Prahlad_Jani_.28.22Mataji.22.29

Indijac, ne "kršćanin" je došao do te duhovne razine da nije ovisan o materijalnom svijetu zbog kojeg svi toliko griješimo, on je bliže Isusu nego svi mi zajedno, al naravno, on je iz tamo neke Indije, nerazvijeni svijet, to je sigurno laž, standard:"ako ja nemogu, nemože niko drugi", velike stvari postižu ljudi iz nerazvijenog svijeta, oni tamo nisu toliko vezani za materijalni svijet koliko mi ovdje u razvijenim i srednje razvijenim zemljama, najveći iq do sada - korejac...
Otkud ti samo ovoliko snage,za ovakve blasfemije?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by laodikejac on pon stu 08 2010, 09:04

mislim da je Zeljko upravu kad kaze da nema nista gore na ovom svetu od kurvarstva.

laodikejac
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 155
Registration date : 22.11.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tripo 41 on uto tra 17 2012, 20:37

Masturbacija je grijeh.

Evo objašnjenja.

Masturbacija – da li je, prema Bibliji, to grijeh?

Pitanje: Masturbacija – da li je, prema Bibliji, to grijeh?

Odgovor: Biblija nigdje specifično ne spominje masturbaciju ili objašnjava da li je to grijeh ili ne. Činjenica da u Bibliji nema pomena o masturbaciji ne čini je obavezno ispravnom. Biblija nam govori da izbjegavamo čak i priliku za seksualni nemoral (Efežani 5:3). Ne vidim kako masturbacija može da prođe taj zahtijevan test. Ponekad je dobar test za određivanje da li je nešto grijeh ili ne to da li bi bi bio ponosan da kažeš drugima šta si upravo uradio. Ako je to nešto zbog čega bi ti bilo neugodno ili zbog čega bi se stidio kad bi se otkrilo, veoma vjerovatno je da je to grijeh. Drugi dobar test je da se odredi možemo li iskreno, dobre savjesti, tražiti od Boga da blagoslovi i iskoristi tu određenu aktivnost za svoju dobru svrhu. Ne mislim da je masturbacija kvalifikovana kao nešto na šta možemo da budemo “ponosni” ili za šta možemo iskreno zahvaliti Bogu.

Biblija nas uči, “Prema tome, bilo da jedete, bilo da pijete, bilo da što drugo činite, sve činite na slavu Božju” (1.Korinćanima 10:31). Ako postoji mjesto za sumnju da li to ugađa Bogu, onda je najbolje odustati od toga. Definitivno postoji mjesto za sumnju po pitanju masturbacije. “A sve što se ne čini po čvrstom uvjerenju grijeh je” (Rimljanima 14:23). Ne vidim kako, po Bibliji, masrutbacija može da bude uzeta kao nešto što proslavlja Boga. Dalje, treba da se sjetimo da su naša tijela, isto kao naše duše, otkupljena i pripadaju Bogu. “Ili zar ne znate da je vaše tijelo hram Duha Svetoga, koji stanuje u vama i koji vam je dan od Boga? Ne znate li da ne pripadate sami sebi jer ste kupljeni? Proslavite, dakle, Boga svojim tijelom” (1.Korinćanima 6:19,20). Ova velika istina bi trebalo da ima stvarnu težinu vezano za to šta radimo i gdje idemo našim tijelima. Tako, u svjetlu ovih principa, definitivno bih rekao da je, prema Bibliji, masturbacija grijeh. Ne vjerujem da je ona ugodna Bogu, da sprečava pojavu nemorala ili da prolazi test toga da naša tijela pripadaju Bogu.

http://www.gotquestions.org/bosanski/masturbacija-grijeh.html

tripo 41
Mod
Mod

Broj postova : 543
Registration date : 04.08.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 17:02

Sponsored content

[Vrh] Go down