Masturbacija - da li je grijeh ili ne

Stranica 10 / 13. Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

Postaj by Medeni on čet vel 21 2008, 23:24

dominik je napisao/la:
Euro je napisao/la:Pa dobro Dominik što onda da radimo?
Hm...a da se mi molimo za Medu? Što misliš o tome?

To bi bilo vrlo dobro. Smile
Shocked

Medeni
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 930
Registration date : 17.09.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on pet vel 22 2008, 12:00

Bez brige medo: "Is not my word like as a fire? saith the LORD; and like a hammer that breaketh the rock in pieces?" (Jr 23,29)
Smile Wink

dominik
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 871
Registration date : 08.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Medeni on pet vel 22 2008, 12:44

dominik je napisao/la:Bez brige medo: "Is not my word like as a fire? saith the LORD; and like a hammer that breaketh the rock in pieces?" (Jr 23,29)
Smile Wink

bejbi
29Nije li
riječ moja poput vatre

- riječ je Jahvina -
i nije li slična malju što razbija pećinu?

Medeni
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by UČENIK10 on ned vel 24 2008, 23:12

medo, prepusti se Bogu da te vodi, uzdaj se u njega i pomoci ce ti da se rijesis toga, nemoj se uzdati u svoje snage, mi smo preslabi da se borimo sa sotonom, moras pozvati u pomoc nekog tko je jaci i tko ga je pobjedio vec mnogo puta, moli se ISUSU!

UČENIK10
senior
senior

Broj postova : 713
Registration date : 09.12.2007

Korisnički profil http://www.creation6days.com

[Vrh] Go down

Postaj by Medeni on pon vel 25 2008, 00:07

UČENIK10 je napisao/la:medo, prepusti se Bogu da te vodi, uzdaj se u njega i pomoci ce ti da se rijesis toga, nemoj se uzdati u svoje snage, mi smo preslabi da se borimo sa sotonom, moras pozvati u pomoc nekog tko je jaci i tko ga je pobjedio vec mnogo puta, moli se ISUSU!

Uživaj dok si mlad.Very Happy

Medeni
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by UČENIK10 on pon vel 25 2008, 10:17

Medo je napisao/la:
UČENIK10 je napisao/la:medo, prepusti se Bogu da te vodi, uzdaj se u njega i pomoci ce ti da se rijesis toga, nemoj se uzdati u svoje snage, mi smo preslabi da se borimo sa sotonom, moras pozvati u pomoc nekog tko je jaci i tko ga je pobjedio vec mnogo puta, moli se ISUSU!

sto ti znaci sve ako izgubis pravo da udjes na vrata u kraljevstvo nebesko, ako ostanes vani i ako ce ti se sotona u lice smijati jer te prevario.

bdij i moli svaki cas da ne upadnes u napast!

predaj svoje srce Isusu da te vodi, ako zelis da se spasis!

UČENIK10
senior
senior

Broj postova : 713
Registration date : 09.12.2007

Korisnički profil http://www.creation6days.com

[Vrh] Go down

Postaj by Medeni on pon vel 25 2008, 10:46

UČENIK10 je napisao/la:
Medo je napisao/la:

sto ti znaci sve ako izgubis pravo da udjes na vrata u kraljevstvo nebesko, ako ostanes vani i ako ce ti se sotona u lice smijati jer te prevario.

bdij i moli svaki cas da ne upadnes u napast!

predaj svoje srce Isusu da te vodi, ako zelis da se spasis!

http://www.youtube.com/watch?v=02zOk_LQCkY&feature=related

Medeni
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by amos on ned stu 16 2008, 01:57

simply je napisao/la:Nije glavni čovjekov problem u djelima!!! Nego u naravi i njenim potrebama!!! Nije čovjek grešan zato što čini grešna djela, nego čini grešna djela zato što ga njegova narav nagoni na to!!! Nije problem u grešnom djelu, nego u grešnoj naravi!!!
Sada pišemo o masturbaciji. Nije problem u samom djelu, nego u potrebi koja dovodi do djela.
U čovjeku postoji potreba da čini ono što mu donosu ugodu!!! Zato mnogi i čine preljub - jer je to izvor ugode za njih. Ali su svjesni - da je to nešto samo po sebi loše. Sigurno ne bi nijedan od njih rekao da je dobro da on bude žrtva preljuba (da ga bračni drug vara). Time pokazuje da zna da je to zlo!!! Ali ipak želi ugoditi sebi (ima tu potrebu), a ne može se oduprijeti svojoj naravi koja ga na to potiče - pa zato i dalje čini preljub!!!

Masturbacija je pokazatelj čovjekovog stanja. Ona je indikator pogrešnih potreba koje postoje u čovjeku!!! Ona je rezultat pokušaja da se životna praznina (i besmisao življenja) ispuni trenutnim ugodama, užicima. Oni su kratkotrajni i prolazni, pa moraju postati kontinuitet - kako bi se održao kontinuitet ugode i užitaka. Ali to je zapravo pokazatelj stvarnog problema u čovjeku: problema pronalaženja smisla života i odgovora na pitanje: "zašto živim, zašto postojim"???

Čovjeka mora u životu odlučiti između dva puta: puta sebičnosti i puta ljubavi. Put sebičnosti je put u kojem čovjek živi za sebe, radi ono što njemu odgovara, živi da bi zadovoljio sebe i svoje (trenutne) potrebe. Put ljubavi je put u kojem čovjek ne zadovoljava svoje prohtjeve i svoje želje, nego je orijentiran da zadovoljava tuđe potrebe i pomaže u riješavanju tuđih "problema". Sebičnost ima različite načine svog ispoljavanja: kroz gramzivost (što više sebi ugrabiti), kroz umišljenost (davati sebi značaj koji nam ne pripada), kroz život čiji je smisao ugađati svojim trenutnim osjećajima i ugodama, itd.

Najsigurniji način da se čovjek riješi svoje sebičnosti je da počne činiti dobro drugima!!! Da fokus prebaci sa sebe (što ja želim?) - na svoje bližnje (što oni trebaju?) Tada se čovjek mijenja iznutra. Tada svoje potrebe stavlja u drugi plan, a radi na zadovoljenu tuđih potreba.
U ovome čovjeku treba Božja pomoć, jer u njegovoj naravi nije da ugađa drugima, nego sebi. Mora doći do promjene u psihologiji i u naravi osobe. U glavi se mora dogoditi promijena svijesti o pravim potrebama, a u srcu (naravi) se mora dogoditi novorođenje. Ljubav i nesebičnost se moraju roditi u srcu!!! A to nam je nemoguće bez Božje intervencije. Ali kada se to dogodi, tada cijeli život poprima drugačiji smisao, drugu svrhu. Naše sebične potrebe - ugušene su našim stvarnim (duhovnim) potrebama koje nas ne drže u ropstvu trenutnom, nego nas vode ka neprolaznom, trajnom!!! A spremnost da činimo dobro drugima, i da zadovoljavamo njihove potrebe - tada nam je "u krvi"!!!

Amen! Vrhunski !cheers

amos
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 969
Registration date : 12.11.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by amos on čet pro 11 2008, 10:02

Gost je napisao/la:u Bibliji se jako slabo pise o mastrubaciji,ali znam da Isus nas moze toga osolobiti zanima me sta drugi misle o tome..
Vrlo aktuelna tema, i naravno jedino sto mogu da uradim je da podelim svoje svedocanstvo kako me je Gospod oslobodio toga.Mozda se nekom nece svideti nacin i posledice, ali tako je bilo u mom slucaju:

Da masturbiram sam poceo jako rano posto sam imao starijeg brata i imao sam priliku da budem upoznat jako rano sa tim telesnim zadovoljstvom.I ono me pratilo posle kroz ceo moj zivot, u masturbaciji sam uzivao i koristio sam je kao sredstvo kojim sam resavao bilo koji psiholoski pritisak, stres, a i jednostavno zato sto sam voleo to da radim.Nisam u tome video problem jer jednostavno posle sam uvideo da svi to rade i smatrao sam da tako treba.Naravno posto sam vodio jako buran i problematican zivot, i imao sam svakavih drugih psiholoskih problema, tako da se nisam ni razvio u zdravu osobu, i moja izopacenost u seksualnom smislu je samo bila jedna od mnogih stvari koje su me pritiskale tako da vise nisam ni znao.Ali sam mislio da me takvog majka priroda stvorila i odbijao cinjenicu da sam ja odgovoran za takvu situaciju.I tako kroz skolu i dalje sam nastavljao da zivim tim zivotom, tako da nisam sklapao veze sa devojkama jer jednostavno nisam osecao snaznu potrebu za tim.Posle toga pocinjem da se drogiram i kada sam to pridodao mojoj prirodi bilo totalno jasno da mi masturbacija nije mogla predstavljati nikakav problem.Radio sam to svakodnevno, po vise puta.Kada god bi osetio da mi je dosadno, ili da sam nesto opterecen posezao sam za tim resenjem.I onda jednog dan Gospod je dosao u moj zivot, i moj zivot je poceo da se menja, i prestao sam da se drogiram da pusim, da pijem, da govorim ruzne reci,isao sam redovno u crkvu, citao bibliju, druzio se sa vernicima, pevao u slavljenju , pa cak i govorio rec Boziju, i svi su bili sretni i hvalili Boga zbog mene.Ali ja sam i dalje masturbirao, i posle bih osecao krivicu ali nista nije pomagalo kada bih osetio zelju ja bih ponovo to uradio.I ono sto je bila tuzna cinjenica je da spolja su se stvari promenile, ziveo sam drugaciji zivot.Ali iznutra sam bio idalje onaj isti izopaceni covek, i ono sto me je guralo da idem napred je bilo odobravanje i hvala od okoline koja je hranila moj ponos i ja sam nastavljao sa silom ponosa da pobedjujem.Cinjenica da sam jednom u jednoj crkvi bio na seminaru koji je govorio o masturbaciji gde su rekli da se ne treba masturbirati,ali ako osetis jaku potrebu nije problem samo treba misli da ostanu ciste, i nakon sto sam to cuo u sebi sam osecao da to ne drzi vodu, ali bih sa time ublazavao savest kada ponovo masturbiram.Ali , kada su dosli problemi, kada je nastala prva situacija sa crkvom i pastorom, pao sam.I postao gori nego pre, i nesrecniji nego pre.Znao sam za Boga, samo to nije radilo u mom zivotu, sto je cinilo da se osetim jos gore.I onda sam resio da zadovoljim sve svoje zelje.Ne zelim ni da pricam sta sam sve radio i pokusavao da uradim.I pao sam na samo dno, i kada vise nisam imao kuda Gospod mi se objavio kao Sveti Bog, mozete zamisliti kako sam se osetio prljavo i nedostojno, i uplaseno.Pomislio sam gotovo je odoh u pakao za mene nema ni nade ni spasenja.I tada mi je jedan brat prisao i rekao mi, znas masturbacija je greh.Iako mu nisam rekao da mi je to jedna od mnogih stvari koje sam radio u zivotu.I rekao je jos , sigurno nemozes ici napred sa tim, ako nastavis to da radis sigurno se neces izvuci iz tog pakla u kome se nalazis.I ja sam znao da mi Gospod govori i odmah sam prestao i vise nikad nisam posle toga mastubirao.A Gospod je ispunio svoje obecanje i izvukao me iz tog pakla u kome sam ziveo, oslobodio me od toliko stvari, pokidao moje lance samo tako, u jednom trenutku mi je rekao gotovo je, i bilo je gotovo.A sada, ume nekada biti jako neprijatno, telo ima svoje potrebe,ali ako po Duhu zivimo necemo udovoljavati telesnim potrebama.Znam sta je Gospod uradio za mene i nezelim da Ga povredim jednim trenutnim zadovoljstvom koje ce svakako posle prouzrokovati vecu stetu nego korist, jer telo vice samo daj,daj,daj, kako je lepo rekao jedan brat ovde na forumu.Slusao sam svedocanstvo jednog brata koji se zove Paul Washer i kada su ga pitali kako moze tako da propoveda, kako moze tako da zivi,koja je njegova tajna, on kaze da im odgovara:"Vi nerazumete On me spasio"I ako zelite da saznate kako sam resio problem masturbacije, mogu odgovoriti sa njegovim recima: VI NERAZUMETE ON ME SPASIO!!Kako sada da zivim takvim zivotom koji se Njemu gadi, pa to je blud, a telo je za Gospoda a ne za blud.Gospod je ucinio da mi se gade stvari koje su Njemu gadne, i kada mi se javi takva zelja, ja osetim gadjenje i strah.I ne pada mi napamet da povredim sa tim Onoga koji je umro za mene.To je On uradio, kada sam potrosio sve svoje nacine da promenim svoj zivot i rekao sta god ti kazes Gospode, On je to uradio.Jedini nacin je pokajanje se i obracenje ,nema drugog, i treba se znati da ni do pravog pokajanja nemoze doci bez Gospoda, mi jedino sto mozemo da uradimo da zadrhtimo pred Njegovom slavom i uplasimo se Njegove reci i priznamo svu svoju izopacenost, i On onda zavrsi sve ostalo.Ali dok god mislimo da nismo mi krivi, i trazimo izgovore za sebe, nece biti resenja.Sve pocinje sa priznanjem da jesam gresan, bez toga nista.
Neka se proslavi ime Bozije medju narodima kroz Njegovu crkvu, one koji su spremni da se odreknu svega zbog Njegovog imena!

amos
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Medeni on čet pro 11 2008, 16:27

Ovo na slici su Eunusi,vjerovatno i ovdje ima kandidata koji
bi im se željeli pridružiti.

Medeni
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by amos on čet pro 11 2008, 17:15

2PE 2:2 I mnogi će se povesti za njihovim razvratnostima. Zbog njih će se kuditi put istine.
2PE 2:3 U svojoj će vas lakomosti kupovati izmišljotinama. Njihova osuda već odavna nije dokona i propast im ne drijema.
2PE 2:4 Doista, ako Bog anđela koji sagriješiše nije poštedio nego ih je sunovratio u Tartar i predao mračnom bezdanu da budu čuvani za sud;
2PE 2:5 ako staroga svijeta ne poštedje, nego sačuva - osmoga - Nou, glasnika pravednosti, sručivši potop na svijet bezbožni;
2PE 2:6 ako gradove Sodomu i Gomoru u pepeo pretvori, osudi i za primjer budućim bezbožnicima postavi;
2PE 2:7 ako pravednog Lota, premorena razvratnim življenjem onih razularenika, oslobodi
2PE 2:8 pravedniku se doista dan za danom duša razdirala dok je gledao i slušao bezakonička djela onih među kojima je boravio
2PE 2:9 umije Gospod i pobožnike iz napasti izbaviti, a nepravednike za kaznu na Dan sudnji sačuvati,
2PE 2:10 ponajpače one koji u prljavoj požudi idu za puti i preziru Veličanstvo. Preuzetnici, drznici i ne trepnu pogrđujući Slave,

Neka se proslavi ime Bozije medju narodima kroz Njegovu crkvu, one koji su spremni da se odreknu svega zbog Njegovog imena

amos
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Medeni on pet pro 12 2008, 11:28

amos je napisao/la:2PE 2:2 I mnogi će se povesti za njihovim razvratnostima. Zbog njih će se kuditi put istine.
2PE 2:3 U svojoj će vas lakomosti kupovati izmišljotinama. Njihova osuda već odavna nije dokona i propast im ne drijema.
2PE 2:4 Doista, ako Bog anđela koji sagriješiše nije poštedio nego ih je sunovratio u Tartar i predao mračnom bezdanu da budu čuvani za sud;
2PE 2:5 ako staroga svijeta ne poštedje, nego sačuva - osmoga - Nou, glasnika pravednosti, sručivši potop na svijet bezbožni;
2PE 2:6 ako gradove Sodomu i Gomoru u pepeo pretvori, osudi i za primjer budućim bezbožnicima postavi;
2PE 2:7 ako pravednog Lota, premorena razvratnim življenjem onih razularenika, oslobodi
2PE 2:8 pravedniku se doista dan za danom duša razdirala dok je gledao i slušao bezakonička djela onih među kojima je boravio
2PE 2:9 umije Gospod i pobožnike iz napasti izbaviti, a nepravednike za kaznu na Dan sudnji sačuvati,
2PE 2:10 ponajpače one koji u prljavoj požudi idu za puti i preziru Veličanstvo. Preuzetnici, drznici i ne trepnu pogrđujući Slave,

Neka se proslavi ime Bozije medju narodima kroz Njegovu crkvu, one koji su spremni da se odreknu svega zbog Njegovog imena

Shocked Hrpa citata od kojih većina nema veze sa temom i ništa više.

Medeni
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by crusader on sub pro 13 2008, 13:54

Sto se tu dogadja?
Ne mozete masturbirati ili neznate masturbirati?

crusader
senior
senior

Broj postova : 666
Registration date : 26.07.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Medeni on sub pro 13 2008, 15:55

crusader je napisao/la:Sto se tu dogadja?

Misle da će završiti u paklu zbog toga.Shocked

Medeni
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by crusader on sub pro 13 2008, 17:31

Medeni je napisao/la:

Kamo lijepe sreće. Bolje onda masturbirati nego si nekoga silovati, odnosno nekoju.

crusader
senior
senior

Broj postova : 666
Registration date : 26.07.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Medeni on ned pro 14 2008, 22:46

crusader je napisao/la:
Medeni je napisao/la:

Kamo lijepe sreće. Bolje onda masturbirati nego si nekoga silovati, odnosno nekoju.

Ljudi koji ne mastrubiraju i tvrde da je to grijeh u biti su duboko u sebi nasilne osobe.Nitko me ne može uvjeriti u suprotno.

Medeni
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by amos on ned pro 14 2008, 23:27

Medeni je napisao/la:
crusader je napisao/la:
Medeni je napisao/la:

Ljudi koji ne mastrubiraju i tvrde da je to grijeh u biti su duboko u sebi nasilne osobe.Nitko me ne može uvjeriti u suprotno.
Zasto mislis da je tvoje misljenje nesto bitno?Zasto mislis da treba da postoji potreba za ubedjivanjem?U pakao se neide zbog masturbiranja, samo se nemoze izaci iz njega ako masturbiras.Zivot bez Isusa je pakao vec ovde na zemlji.I ako neko na takav nacin gresi, onda nije rodjen od Duha i telesnost preovladjuje.Mada ako je neko Hriscanin a ima problem sa masturbacijom, posle nekog vremena Gospod donese pobedu, ali ako prodje dosta vremena a nema pobede, onda znaci da je telesan i potrebno mu je rodjenje Duhom.Vrlo jednostavno.Neka se proslavi ime Bozije medju narodima kroz Njegovu crkvu, one koji su spremni da se odreknu svega zbog Njegovog imena

amos
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Medeni on ned pro 14 2008, 23:47

amos je napisao/la:Zasto mislis da je tvoje misljenje nesto bitno?Zasto mislis da treba da postoji potreba za ubedjivanjem?U pakao se neide zbog masturbiranja, samo se nemoze izaci iz njega ako masturbiras.Zivot bez Isusa je pakao vec ovde na zemlji.I ako neko na takav nacin gresi, onda nije rodjen od Duha i telesnost preovladjuje.Vrlo jednostavno.Neka se proslavi ime Bozije medju narodima kroz Njegovu crkvu, one koji su spremni da se odreknu svega zbog Njegovog imena
Osobno mi ništa ne značiš tako da nemam namjeru tebe ili tvoje istomišljenike ubjeđivati u nešto.
Ljudi koji se boje samih riječi iz Biblije smatram kukavicama i nisu mi u životu potrebni.
Ovo je forum gdje svako ima pravo napisati svoje mišljenje i ništa više.

Medeni
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by amos on pon pro 15 2008, 06:49

Medeni je napisao/la:
amos je napisao/la:Zasto mislis da je tvoje misljenje nesto bitno?Zasto mislis da treba da postoji potreba za ubedjivanjem?U pakao se neide zbog masturbiranja, samo se nemoze izaci iz njega ako masturbiras.Zivot bez Isusa je pakao vec ovde na zemlji.I ako neko na takav nacin gresi, onda nije rodjen od Duha i telesnost preovladjuje.Vrlo jednostavno.Neka se proslavi ime Bozije medju narodima kroz Njegovu crkvu, one koji su spremni da se odreknu svega zbog Njegovog imena
Osobno mi ništa ne značiš tako da nemam namjeru tebe ili tvoje istomišljenike ubjeđivati u nešto.
Ljudi koji se boje samih riječi iz Biblije smatram kukavicama i nisu mi u životu potrebni.
Po recima iz biblije se zivi iz ljubavi, a ne iz straha.Reci iz biblije se dozivljaju kao izazovi da se izadje u nesto bolje, a ne kao zabrane.Ali da bi se to razumelo potrebno je doziveti da te Gospod dotakne.Bez toga nista.Bez Isusa pakao na zemlji, pa posle pakao vecni.Sa Isusom na zemlji, sa Isusom u vecnosti.Ali pretpostavljam da ces i na ovo izbaciti neku gadost, posto drugo i nemoze covek da ocekuje od tebeU pocetku mi je cak i ponekad bilo zanimljivo da citam neke tvoje postove, cinilo mi se da postavljas neke dobre argumente, ali sada si se istrosio i postao si mi cak dosadan.Ali tu si pa sta da se radi, trpecu te..Neka se proslavi ime Bozije medju narodima kroz Njegovu crkvu, one koji su spremni da se odreknu svega zbog Njegovog imena

amos
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Bible_Believer on pon pro 15 2008, 08:50

ne bacajte bisere pred svinje

Bible_Believer
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 14
Registration date : 28.06.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Medeni on pon pro 15 2008, 09:33

amos je napisao/la:[Po recima iz biblije se zivi iz ljubavi, a ne iz straha.Reci iz biblije se dozivljaju kao izazovi da se izadje u nesto bolje, a ne kao zabrane.Ali da bi se to razumelo potrebno je doziveti da te Gospod dotakne.Bez toga nista.Bez Isusa pakao na zemlji, pa posle pakao vecni.Sa Isusom na zemlji, sa Isusom u vecnosti.Ali pretpostavljam da ces i na ovo izbaciti neku gadost, posto drugo i nemoze covek da ocekuje od tebeU pocetku mi je cak i ponekad bilo zanimljivo da citam neke tvoje postove, cinilo mi se da postavljas neke dobre argumente, ali sada si se istrosio i postao si mi cak dosadan.Ali tu si pa sta da se radi, trpecu te..Neka se proslavi ime Bozije medju narodima kroz Njegovu crkvu, one koji su spremni da se odreknu svega zbog Njegovog imena
Teško da one ulizice a nadasve kukavice koji navijaju a sami nemaju hrabrosti da zbog banalnih sitnica kao što je drk......bacaju nekog u pakao tijela imaju veze sa riječju koja se zove ljubav.
Odavno su izdajice ljubavi sklopili savez sa zmajem.

Medeni
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by amos on pon pro 15 2008, 09:38

Medeni je napisao/la:
Ako se dobro secam pravila foruma koje ti gazis redovno.

6.) Nisu dozvoljeni postovi koji vrijeđaju kršćanske
vrijednosti i koji pozivaju na sektaštvo, new age i ostale pravce koji
se kose sa kršćanstvom i nasljedovanjem Isusa Krista. Takvi postovi bit
će brisani a njihovi tvorci upozoreni.

Tako da mislim da bi mozda trebao na te stvari da obratis paznu sa obzirom da si tako pametan i edukovan.I kao sto vidis tvoji postovi stoje iako skoro svaki tvoj post vredja gore pomenuto pravilo.Toliko o o tome da mozes pisati sta god mislis.E sada zasto ti je dozvoljeno to da radis sto radis, verujem da je u pitanju Hriscansko razumevanje tvoje nemogucnosti da sagledas istinu i pruzanje prilike da uvidis poziv koji ti upucuje Isus.I bezobzirno gazis svaki pokusaj da ti se pruzi ljubav i razumevanje, koju koristis kao oruzje protiv onih koji pokusavaju da ti pomognu da progledas.Ali ka sto kaze Gospod kada ti udare samar po jednom obrazu, ti okreni drugi.Mada da ti kazem iskreno nekad budem u iskusenju da nagazim djonom takve likove kao sto si ti, ali onda me Gospod podseti kakav sa bio i iz cega me je izvukao, i da su tada postojali ljudi koji su trpeli slicne gluposti da bih bio spasen.I odmah mi je lakse.Ali morao sam ovo jednostavno da to kazem da znas, preko cega stalno gazis.

amos
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by amos on pon pro 15 2008, 09:50

I naravno ako gresim pozivam moderatore i administratora ovog foruma da mi pojasne gore pomenuto pravilo i zasto se u slucaju medenog ne sprovodi.Posto vidim u njegovim postovima poduzu istoriju vredjanja Hriscanskih vrednosti, verujem da je pokusaj da mu se navesti evandjelje jedini razlog iz kog ga svi strpljivo podnose.

amos
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Medeni on pon pro 15 2008, 10:22

amos je napisao/la:I naravno ako gresim pozivam moderatore i administratora ovog foruma da mi pojasne gore pomenuto pravilo i zasto se u slucaju medenog ne sprovodi.Posto vidim u njegovim postovima poduzu istoriju vredjanja Hriscanskih vrednosti, verujem da je pokusaj da mu se navesti evandjelje jedini razlog iz kog ga svi strpljivo podnose.

Po riječima Isusa kršćani nisu neka zaštićena rijetka vrsta koja će biti spašena samo zato što sebe nazivaju kršćanima.
Moji postovi se temelje na riječima pojedinaca i odgovorima na njih.
Ne može netko bacati citate od kojih bi se Hitler postidio i očekivati da mu se ne uzvrati istom mjerom.
Također pozivam moderatore i admine da razmotre tvoje postove u kojima
se očituje mržnja i bijes prekrivene riječima iz Biblije.

Medeni
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Medeni on pon pro 15 2008, 10:30

amos je napisao/la:Mada da ti kazem iskreno nekad budem u iskusenju da nagazim djonom takve likove kao sto si ti
Iz psihijatrije Vrapče Vam javljamo da smo nakon
pregleda Vaše kartoteke ustanovili da Vas nažalost ne možemo primiti,
jer i mi imamo svoj ugled...

Medeni
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 19:33