Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

Stranica 13 / 13. Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

Postaj by piramida4 on sri tra 18 2012, 01:33

Da li su ta djeca - krštena - primila SD?
Da li su djeca svjesna čina?
Da ii su djeca nevina -ispovjedila svoje grijehe?
Da li su djeca primila Isusa u svoj život?

Da li će ta djeca kad odrastu - biti spašena?

piramida4
senior
senior

Broj postova : 714
Registration date : 14.02.2011

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by καιros on sub oľu 16 2013, 13:54

Ovdje Putnice i Braslave mozemo nastaviti o krstenju djece i odraslih...

καιros
Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Putnik on sub oľu 16 2013, 16:10

U Šlajhamjskom načelu vjere, kojega su napisali Anabaptisti 1527 se u djelu koji opisuje krštenje ovo kaže: "Obratite pažnju na krštenje: krštenje treba da prime svi oni koji su se pokajali i popravili svoj život, i koji istinski vjeruju da je Krist oduzeo njihove grijehe, i svi oni koji hodaju u uskrsnuću Isusa Krista i koji žele da budu sahranjeni sa njim u smrti, kako bi sa njim uskrsli, kao i svi oni koji ga (krštenje) na taj način od nas traže i zahtijevaju za sebe. Ovo isključuje svako krštenje male djece, što je najgroznije djelo pape. Za ovo imate osnovu i svjedočanstvo apostola. Mt. 28; Mk. 16; Djela 2.8.16.18. Želimo da se pridržavamo ovoga jednostavno, ali čvrsto i sigurno."

Putnik
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 17
Registration date : 30.01.2013

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by braslav on sub oľu 16 2013, 19:42

Mnogi su odgadjali krstenje kao car Konstantin jer je dio krstenja i oprastanje grijeha. Ali ne bi rekao da je krstenje male djece najgore dijelo pape. Bilo je papa koji su imali orgije, mucili ljude i slicno. Sto je krstenje? Sto je to istocni grijeh? Joseph Ratzinger kaze da sumiram da istocni grijeh je nesavrsena cesto protubozja kultura u koju se svi radjamo. (Slika Adama i Eve je samo slika, a ne stvarne osobe) Krstenje je ponistenje istocnog grijeha. Dakle kada se odrasla osoba krsti ona odbacuje kulturu svijeta i prigrljuje kulturu koju je objavio Krist. Ako su roditelji spremni odmah odgajati dijete u Kristovoj kulturi ono moze biti krsteno jos kao dijete. Dijete se ucijepljuje u Krista preko roditelja.

Sto se tice onih koji su se pokajali i popravili svoj zivot. Ja sam se pokajao i popravio svoj zivot oko tisucu puta, a krstenje je samo jedno.
Nije li bolje imati sakrament pomirbe?

Ja osobno nemam nikakvih problema da neki ljudi ne zele krstiti malu djecu, ali jednom kada sam krsten kao mala beba necu se ponovno krstiti vec vjerujem da krstenje koje sam primio je dalo ploda u mojoj vjeri prema Isusu. Ne dozivljavam se zakinutim, ta svojevoljno sam pristupio potvrdi i pricesti.

Ne mogu zamisliti situaciju u kojoj me Bog odbacuje na kraju zivota jer sam krsten kao beba, a ne kao odrastao covijek. Ti mozes?

braslav
senior
senior

Broj postova : 632
Registration date : 15.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by piramida4 on ned oľu 17 2013, 19:09

Ako je nekome Isus uzor - onda bi trebao - kao Isus.
Krštenje kao svjesna osoba.

Ako si Kršćanin - onda radiš po Božjim uputstvima - Bibliji.

Ako si kršten ko beba - na silu si kršten.
Nesvjestan toga čina.
Nisi dobio darove SD!

Zakinut si!
Prevaren si.

piramida4
senior
senior

Broj postova : 714
Registration date : 14.02.2011

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Putnik on uto oľu 19 2013, 19:03

"i svi su se na Mojsija krstili u oblaku i u moru," - 1.Kor. 10:2

Oslobođenje Izraela iz Egipta je praslika našega spasenja, i u sebi sadrži važnu lekciju. Prolazak Izraelaca kroz more je slika kršćanskog krštenja. Ono što je važno vidjeti je da je prije krštenja bilo spasenje kroz krv janjeta. I samo oni koji su bili "spašeni" krvlju su prošli kroz more, njima je prolazak kroz vodu služio na oslobođenje od ropstva. A onima koji nisu bili "spašeni" krvlju je pokušaj prolaska kroz vodu donio smrt - osudu.

Važna lekcija! Važno je zapaziti i redoslijed zbivanja, prvo spasenje od smrti kroz krv i zatim oslobođenje kroz vodu. Redoslijed je ostao isti i u Novozavjetno vrijeme - Tada im Petar reče: Pokajte se, i neka se svaki od vas krsti u ime Isusa Krista za oproštenje grijeha i primit ćete dar Svetoga Duha." (Dj. 2: 38).
Bojim se da će svi koji pokušavaju promijeniti redoslijed tj. koji žele staviti krštenje na prvo mjesto (kao novorođenčad) bez da su prošli kroz uvjet za krštenje - pokajanje i vjeru u krv Janjeta doživjeti propast .

Putnik
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 17
Registration date : 30.01.2013

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tripo 41 on ned stu 16 2014, 16:20

Samo odraslih.

tripo 41
Mod
Mod

Broj postova : 543
Registration date : 04.08.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 17:01

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 13 / 13. Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics