Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

Stranica 12 / 13. Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

Postaj by davor_ze on uto tra 27 2010, 10:17

amos je napisao/la:
piramida4 je napisao/la:Ja se samo brinem da li su Katolici kršteni kao djeca spašeni?
Treba znati da krštenje nije uslov za spasenje, krštenje je samo spoljašnji znak da je neko već spašen,nešto čime mi pokaujemo poslušnost Božijoj reči, ali samo krštenje ne može nikog spasti.
To sam se uvijek pitao...jer kad sam bio beba krsten sam pa me zanimalo trebam li se ponovo krstiti jer sam spasen...

davor_ze
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 40
Registration date : 22.04.2010

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by piramida3 on uto tra 27 2010, 23:33

Ali što nije krštenje svjesni čin kojim prihvaćamo Isusa u svoj život kao svog spasitelja?
Ako smo dijete, onda smo toga nesvjesni.
Šta ne treba prije krštenja ispovijediti grijehe?
Ako smo tek rođena djeca, nemamo grijeha.
Da li bi onda, kada odrastemo i shvatimo sve ovo, trebalo ponoviti krštenje, jer je u prvom trenutku, to krštenje, bilo za djete nesvjesni čin, bez sjećanja, želje, odgovornosti?

piramida3
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 27
Registration date : 09.04.2010

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by davor_ze on sri tra 28 2010, 10:14

piramida4 je napisao/la:Ali što nije krštenje svjesni čin kojim prihvaćamo Isusa u svoj život kao svog spasitelja?
Ako smo dijete, onda smo toga nesvjesni.
Šta ne treba prije krštenja ispovijediti grijehe?
Ako smo tek rođena djeca, nemamo grijeha.
Da li bi onda, kada odrastemo i shvatimo sve ovo, trebalo ponoviti krštenje, jer je u prvom trenutku, to krštenje, bilo za djete nesvjesni čin, bez sjećanja, želje, odgovornosti?
Upravu si za dijete.Ono nije svjesno nicega.
Ali ja znam ljude koji su se krstili samo da bi drugi vidjeli i da bi se mogli pohvalit a Isusa uopce nisu prihvatili niti ga poznaju

davor_ze
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 40
Registration date : 22.04.2010

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Magic Master on sri tra 28 2010, 15:30

Ja sam krsten kao beba. Mislim da je potpuno svejedno kada se covjek krsti. Bitno je samo da se krsti.

Magic Master
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 35
Registration date : 10.10.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sri lip 23 2010, 11:47

U crkvi živog Boga to nikada nije bilo pitanje. To pitanje je nastalo dolaskom filozofa u crkvu! Zna se kada se čovek može krstiti. Onda kada se može pokajati! Dela Apostolska 2:38. Jer tek onda nakon pokajanja i krštenja može primiti Svtog Duha. A beba ili malo dete, niti se može pokajati, niti može primiti veru, još manje može primiti obećanog Svetog Duha. Jedino što može je da se prinese Bogu u molitvi i blagoslovi, da Bog od početka usmerava njegove korake spasenju kada jednog dana bude u mogućnosti da TO PRIHVATI!

Aladin
senior
senior

Broj postova : 714
Registration date : 06.03.2007

Korisnički profil http://www.nevesta-hristova.org

[Vrh] Go down

Postaj by Gubavac on pet srp 16 2010, 12:24

Gubavac
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 323
Registration date : 09.07.2008

Korisnički profil http://viseodzivota.info/index.php?slug=vi%C5%A1e-od-%C5%BEivota

[Vrh] Go down

Postaj by cchh90cc on sri kol 04 2010, 02:49

Novi zavjet govori da je
preduvjet za krštenje obraćenje, odnosno vjera "Tko bude vjerovao i
pokrstio, spasit će se" (Mk 16,16). U apostolskoj crkvi samo oni koji
su povjerovali u evanđelje, bili su kršteni (Dj 8,12.36-37; 18,Cool.

cchh90cc
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 31
Registration date : 04.08.2010

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by emanuel on pon ruj 06 2010, 21:15

Magic Master je napisao/la:Ja sam krsten kao beba. Mislim da je potpuno svejedno kada se covjek krsti. Bitno je samo da se krsti.
c/p
Sveta misa ili sakrament nije gablec pa da na ploči ispred crkve kredom stoji istaknuta dnevna ponuda: “zadušnica, pjevana - 150 kn”. Želite li se vjenčati, nemate pojma gdje vam se to najviše isplati, hoćete li otići u crkvu Svetog Kuzme i Damjana, gdje svećenik obavi stvar s odgodom, u šest rata, ili vam je pametnije u Prečistog srca Marijinog, gdje su vjenčanja na akcijskom sniženju od trideset posto.

Nakon mise za pokojnog ćaću velečasni vas neće upitati: “Imate li našu karticu?”, nema posebnih pogodnosti dovedete li novog vjernika. Ne znaju se tarife, nema računa. Poželite li se žaliti na krštenje jedinca, sedamnaest godina kasnije, kada on ukrade susjedov skuter, s obrazloženjem da se mali očito ne ponaša kao krštena duša i da je u sakramentu vjerojatno nešto zeznuto, nijedan svećenik neće vam uvažiti reklamaciju i vratiti pare.

emanuel
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 175
Registration date : 14.09.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by stranac on uto ruj 07 2010, 10:36

Većina ljudi iz protestantsko - reformatorskog miljea reći će: "Odrasli ljudi se trebaju krstiti na temelju obraćenja i osobne vjere!" Ja se slažem s tim, jedino što predstavlja problem odrediti koji je donji prag dječjeg doba, ili donji prag odraslog, to je vrlo često pitanje kojeljudi postavljaju. Recimo i djeca odrasla u kršćanskim obiteljima, kada trebaju biti krštena, ona od malih nogu uče o Kristu i Božjoj riječi.

stranac
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 280
Registration date : 17.03.2009

Korisnički profil http://www.rijec-istine.com

[Vrh] Go down

Postaj by stranac on uto ruj 07 2010, 10:49

ispričavam se, uz dječju dob trebalo bi pisati gornji prag

stranac
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 280
Registration date : 17.03.2009

Korisnički profil http://www.rijec-istine.com

[Vrh] Go down

Postaj by bogec on sri lis 13 2010, 14:07

Malu djecu se može posvetiti a ne krstiti.

bogec
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 25
Registration date : 11.10.2010

Korisnički profil http://aurora-aurea.blog.hr/]

[Vrh] Go down

Postaj by bs91k on pet lis 15 2010, 00:21

Mene zanima samo jedno pitanje u vezi toga dali Biblija brani da se djeca Krste ili ne?

bs91k
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 24
Registration date : 26.07.2010

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pet lis 15 2010, 22:16

bs91k je napisao/la:Mene zanima samo jedno pitanje u vezi toga dali Biblija brani da se djeca Krste ili ne?
A gdje nalaze?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Magic Master on čet stu 04 2010, 01:07

bs91k je napisao/la:Mene zanima samo jedno pitanje u vezi toga dali Biblija brani da se djeca Krste ili ne?

Naravno da ne brani. Jovan je krstio svakoga ko mu je prisao.

Magic Master
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 35
Registration date : 10.10.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Luna Tic on sri pro 22 2010, 15:12

Odraslih,naravno.
Šta dete jedno zna?
Da ne kažem -Šta odrasli zna,dok ne shvati?
A kamoli dete tad?
Dete može da živi u Božjem okruženju i kad malo sazri,može mu se objasniti šta je vera i tad dete uzveruje i biva spašeno.
Neće sva deca da upiju spas,već samo ona predodređena za to.
Predodređenje stičemo rođenjem pa je svejedno dal smo još deca il odrasli.
Neki odrasli može da bude detinjastiji od malog deteta,pa mu duže treba Very Happy

Luna Tic
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 30
Registration date : 21.12.2010

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Roby Boby on pet sij 07 2011, 20:31

Božja Riječ vrlo jasno kaže:"Tada mu doniješe dječicu da na njih stavi ruke i pomoli se. A učenici im branili.
Nato će im Isus: Pustite dječicu i ne priječite im k meni jer
takvih je kraljevstvo nebesko!
I položi ruke na njih pa krene odande." Matej 19:13 - 15
Isus nije krstio djecu,nego je položio ruke i blagoslovio ih.
Isto tako vidimo i u Djelima 2:41 da Bog kaže:"Oni dakle koji su prihvatili njegovu (Petrovu)riječ,krstili su se;i pridruži se u onaj dan oko tri tisuće osoba."
Mala beba ili dijete ne može prihvatiti Božju Riječ,jer nije dovoljno zrela.Kad bi se beba i krstila,ne bi zbog toga bila spašena,jer "Vjera srca postiže pravednost,a priznanje usta spasenje" Rimljanima 10:10 cheers cheers cheers

Roby Boby
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 10
Registration date : 01.03.2010

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by καιros on pet sij 07 2011, 20:45

Podrobnije o krstenju ovdje....

http://www.svetlostistine.org/Knjige/PrirucnikTeologijeSDA/15.htm#2

καιros
Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Roby Boby on pet sij 07 2011, 20:51

[quote="melkisedek"]
abraham je napisao/la:Nalazimo u Katekizmu katoličke crkve:

"1250 Buduci da se djeca radjaju s ljudskom naravi palom i okaljanom istocnim grijehom, to su i oni potrebni novoga rodjenja u krstenju da budu oslobodjeni vlasti tame i preneseni u Kraljevstvo slobode sinova Bozjih, kamo su pozvani svi ljudi. Milost spasenja kao cist dar posve se osobito ocituje u krstenju djece. Prema tome Crkva i roditelji lisili bi dijete neprocjenjive milosti da postane dijete Bozje kada mu ne bi podijelili krstenje nedugo poslije rodjenja.
1251 Krscanski ce roditelji priznati kako ova praksa odgovara i njihovoj ulozi hranitelja zivota sto im ga je Bog povjerio. 1252mObicaj krstiti malu djecu drevna je predaja Crkve. Izricito je posvjedocena od II. stoljeca. Ipak je vjerojatno da su se vec od pocetaka apostolskog propovijedanja, kada bi cijeli "domovi" primali krstenje, pritom krstavala i djeca."
"1257 Sâm Gospodin tvrdi kako je krstenje nuzno za spasenje. Stoga je zapovjedio ucenicima da navijestaju evandjelje i da krste sve narode. Krstenje je nuzno za spasenje onih kojima je evandjelje navijesteno te koji su imali mogucnost da zatraze sakrament. Crkva ne pozna drugog sredstva osim krstenja da zajamci ulazak u vjecno blazenstvo; zbog toga pazi da ne zanemari poslanja sto ga je primila od Gospodina, tj. da "iz vode i Duha nanovo radja" sve koji mogu biti krsteni. Bog je spasenje vezao uz sakrament krsta, ali on sâm nije vezan svojim sakramentima."

Na jednu stranu imate ljudsku tradiciju/predaju-katekizam katoličke crkve,a na drugu Božju Riječ.Onaj tko želi ugoditi Bogu uvijek će se pokoravati Njegovoj Riječi - BIBLIJI Zašto? Jer "Savršeni su puti Gospodnji,i riječ je Božja ognjem kušana."-Psalam 18:31 "Pazite, da vas tko ne pokvari mudrovanjem i ispraznom prijevarom po
predaji ljudi
, po počelima svijeta, a ne po Kristu"-Kološanima 2:8
Ne govorim iz mržnje prema ijednoj crkvi,nego samo želim da uvidite kome se treba pokoravati - Bogu. A ono što On kaže,stoji pisano za nas da znamo što je ispravno.

Roby Boby
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 10
Registration date : 01.03.2010

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by amos on uto sij 11 2011, 12:50

Verujem čvrsto da je kršenje male dece jedno totalno pogrešno učenje iz razloga što verujem da je krštenje ijedne, neobraćene osobe greh kojim se proglašava ispravnim nešto što je neispravno, svetim nešto što nije sveto. Svako ko misli da će činom ili bilo čim drugim osim pokajanjem iz celog srca sa svim plodovima koji slede to pokajanje ući ili uvesti nekog u Božiju porodicu čini užasan greh pred Bogom radeći nešto što i nije njegov, već Božiji posao. Bog mora da uvede osobu u svoju porodicu tako što će prvo osoba biti krštena u srcu iskrenim pokajanjem koje dolazi sa Božijeg prestola.Pa onda kada uđe u vodu time će samo demonstrirati ljudima nešto što se već dogodilo u srcu te osobe.Nekada je za to potrebno vreme da osoba bude pod uticajem reči, a nekada se to dogodi u jednom trenutku od samo jedne službe, ali plodovi to moraju da slede ako ne slede, onda kao da se i nije krstio ili krstila...
To je sve nemoguće kod beba i zbog toga to čini najvećom prevarom ikada koja je karateristična sve više u ovom vremenu u kojem živimo , kada imamo gomilu grešnika i nevernika koji misle da su hišćani a nisu, samo su prevareni od sotone jer im je neko rekao da je dovoljno što su kršteni kao male bebe ili pak što su kršteni kao odrasli ali se nikada nisu pokajali ne zbog nečega što su uradili, već zbog onoga što jesu kao ličnosti.

amos
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 969
Registration date : 12.11.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by bs91k on uto sij 11 2011, 23:49

Slazem se da Isus nije krstio djecu, ali nisam cuo ni da je krstio odrasle. U starom zavjetu se nije cekalo da dijete odraste pa da se obreze nego je obrezano u vjeri svojih roditelja.

bs91k
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 24
Registration date : 26.07.2010

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by amos on sri sij 12 2011, 00:05

bs91k je napisao/la:Slazem se da Isus nije krstio djecu, ali nisam cuo ni da je krstio odrasle. U starom zavjetu se nije cekalo da dijete odraste pa da se obreze nego je obrezano u vjeri svojih roditelja.
Slažem se ali do dvanaest godina nije mogao u zajedništvo u hramu, a mi se krštavamo u telo Gospodnje i zajedništvo vernih.
Mada ja nisam ni pominjao Isusa da je krštavao ili nije , no uslov je da osoba se pokaje i tek onda pokrsti.
Malo mi je tanka ta veza sa obrezivanjem , pogotovo kada je kontradiktorna sa ko se pokaje i pokrsti zapovešću....

amos
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 969
Registration date : 12.11.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sri sij 12 2011, 20:54

bs91k je napisao/la:Slazem se da Isus nije krstio djecu, ali nisam cuo ni da je krstio odrasle. U starom zavjetu se nije cekalo da dijete odraste pa da se obreze nego je obrezano u vjeri svojih roditelja.
Ali kad saznas kad je Isus krsten mozda ce ti biti lakse.
Vidi Matej 3,15
15 Ali mu Isus odgovori: Pusti sada! Ta dolikuje nam da tako ispunimo svu pravednost! Tada mu popusti. 16 Odmah nakon krštenja izađe Isus iz vode. I gle! Otvoriše se nebesa i ugleda Duha Božjega gdje silazi kao golub i spušta se na nj. 17 I eto glasa s neba: Ovo je Sin moj, Ljubljeni! U njemu mi sva milina!

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by sivko5 on čet vel 17 2011, 11:23

Dj.Ap. 8,36-38 : " Išavši tako putem, stignu do neke vode pa eunuh reče:'Evo vode, što mi priječi da se krstim?' Filip mu odvrati: ' Ako vjeruješ od svega srca, možeš.' On odgovori:' Vjerujem da je Isus Krist Sin Božji.' I zapovijedi da se kola zaustave pa siđu obojica u vodu, Filip i eunuh, te ga Filip krsti."

Interesantno da je 37, redak izostavljen iz " kritičkih " prijevoda, po meni baš iz razloga jer je ovdje u 37, redku vrlo jasno koji uvjet mora netko ispuniti prije krštenja. Bebe i mala djeca taj uvjet ne mogu ispuniti.

sivko5
Super Mod
Super Mod

Broj postova : 220
Registration date : 13.02.2011

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by piramida4 on pon stu 07 2011, 15:01

U Bibliji piše da su se krstile samo odrasle osobe,
svjesne svoga grijeha i toga čina.

U Bibliji nigdje ne piše da su se krstila djeca,
poradi gornjih razloga.

Inače je to prisilno i nepravovaljano krštenje.

Čini mi se da se danas i mnogi odrasli krste,
a da nisu svjesni dubine toga čina.

piramida4
senior
senior

Broj postova : 714
Registration date : 14.02.2011

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Juditha on pon stu 07 2011, 16:38

Iako se nije krstio iz istih razloga kao mi, Isus se krstio kao punoljetna osoba u vrijeme starih hebreja. Potpuno svijesna te odluke i tog čina.
Mi trebamo sljediti njegove stope.

Juditha
team member
team member

Broj postova : 232
Registration date : 03.11.2011

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 19:33

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 12 / 13. Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics