Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

Stranica 5 / 13. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

Postaj by jony on uto lip 05 2007, 09:05

Abrahame, koja je svrha 5 za redom tvojih postova s hrpom slika? ČEMU????????????????????????????

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 331
Registration date : 02.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on uto lip 05 2007, 09:11

jony je napisao/la:Abrahame, koja je svrha 5 za redom tvojih postova s hrpom slika? ČEMU????????????????????????????

Slažem se s pitanjem, ni meni nije jasno.
Fali malo izvornog Abrahamovog teksta a prenošenje bi trebalo biti samo usput kao izvor informacija.
Meni je većina postova od abrahama zapravo nejasna.
Ispričavam se abrahamu na diraktnosti to mu govorim u dobroj volji i bez zadnjih misli.

Izrail
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 2080
Registration date : 14.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on uto lip 05 2007, 09:18

Izrail je napisao/la:
jony je napisao/la:Abrahame, koja je svrha 5 za redom tvojih postova s hrpom slika? ČEMU????????????????????????????

Slažem se s pitanjem, ni meni nije jasno.
Fali malo izvornog Abrahamovog teksta a prenošenje bi trebalo biti samo usput kao izvor informacija.
Meni je većina postova od abrahama zapravo nejasna.
Ispričavam se abrahamu na diraktnosti to mu govorim u dobroj volji i bez zadnjih misli.

Abraham je na ovom forumu pod posebnom protekcijom, jer je istomišljenik moderatora. Ni sam ne znam koliko je tema u kojima sam sudjelovao fizički ugušio sa 5-6 postova za redom s hropom teksta i slika i slično - i najčešće je većina toga bila nevazano za temu. Međutim, noemi i dina baniraju neke druge neistomišljenike i javno ih ukoravaju - međutim, abraham očigledno nije taj.

Na kraju krajeva, one su urednice foruma i mogu radit što god hoće! I rade!

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on uto lip 05 2007, 11:14

jony je napisao/la:
Abraham je na ovom forumu pod posebnom protekcijom, jer je istomišljenik moderatora. Ni sam ne znam koliko je tema u kojima sam sudjelovao fizički ugušio sa 5-6 postova za redom s hropom teksta i slika i slično - i najčešće je većina toga bila nevazano za temu. Međutim, noemi i dina baniraju neke druge neistomišljenike i javno ih ukoravaju - međutim, abraham očigledno nije taj.

Pa nebih se složio s ovim što iznosiš jer jednostavno nije istina.

Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on uto lip 05 2007, 12:10

O, jony...vidiš da je svrha slika gledanja, možemo vidjeti razne načine krštenja.

Što se tiče abrahama, on je čovjek koji je mudar, ako znaš što to znači. Mi ga svi odreda poštivamo. Pogledaj na cijelom forumu s koliko finoće, mudrosti, mira i sklada on piše.

A kako pišemo ti , ja i poneki? Ko divlje mačke mrkuše. De, bolan, ne tupi. Ili si ljubomoran, jer se osjeti da je abraham kvalitna osoba, a ti i ja moramo još puno graha jesti da bi dostigli.

Ajd, budi u miru i piši.

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by jony on uto lip 05 2007, 13:05

Noemi je napisao/la:O, jony...vidiš da je svrha slika gledanja, možemo vidjeti razne načine krštenja.

Što se tiče abrahama, on je čovjek koji je mudar, ako znaš što to znači. Mi ga svi odreda poštivamo. Pogledaj na cijelom forumu s koliko finoće, mudrosti, mira i sklada on piše.

A kako pišemo ti , ja i poneki? Ko divlje mačke mrkuše. De, bolan, ne tupi. Ili si ljubomoran, jer se osjeti da je abraham kvalitna osoba, a ti i ja moramo još puno graha jesti da bi dostigli.

Ajd, budi u miru i piši.

Bez komentara...

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lip 05 2007, 13:25

Ispričavam se na iritaciji, ali mislim da je potrebno dati osnovnu ilustraciju razlčitih tipova krštenja, polijevanjem, uronjavanjem ..u odnosu na starost krštenika oko čega su se vodili i ratovi i provodile odmazde kao na pr. protiv anabaptista..Pitanje je - zašto?
U jednoj se slici te razlike ne mogu ilustrirati..Ilustracija je motivirajuća u razmišljanju jer ukazuje na ono što često ne susrećemo svaki dan..Može se zapaziti da krštenja uvijek ima dosta zaineresiranih promatrača..Zašto?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on uto lip 05 2007, 13:29

Pa svjedoče tom činu.
Krštenje je i znak primanja u zajednicu.

Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lip 05 2007, 13:33

jony je napisao/la:Dj. 2: 37 Kad su to čuli, ražali im se u srcu, i rekoše Petru i ostalim apostolima: "Što da činimo, ljudi braćo?" 38 Petar im reče: "Pokajte se, i svaki od vas neka se krsti u ime Isusa Krista za oproštenje grijeha svojih, i primit ćete dar Duha Svetoga;

Mislim da je brat Petar ovdje iznio formulu - recept - za spasenje:

1. POKAJATI SE
2. KRSTITI SE U IME ISUSA KRISTA
3. PRIMITI DUHA SVETOG

Mislim da je potrebno slijediti formulu do samih njezinih detalja. Ako se ne pokajemo - nikakva korist od krštenja. Ako se krstimo na kriv način - opet nismo primjenili formulu i konačan rezultat neće biti spasenje!

Stoga, kštenje vrijedi samo ako smo se pokajali (što djeca ne mogu), krstili u Ime Isusa Krista, i primili Duha Svetog! Ne možemo očekivati Duha Svetog ako se nismo prije krštenja pokajali ili se nismo krstili u Ime Isusa Krista.
Dobro si istaknuo paradigmu tj "recept" za krštenje..
U tome je najbitnije prije kao nepokajan doći ka Kristu privučen Njegovom ljubavlju i izravno primiti od Isusa osvjedočenje o griješnosti i milosti koju nam pruža Isus u direktnom susretu koji je omogućen Duhom ..Mi imamo slobodan pristup Kristu u Njegovoj službi pomirenja..Pitanje je koliko su djeca toga duhovno svjesna...

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by jony on uto lip 05 2007, 14:07

abraham je napisao/la:Dj. 2: 37 Kad su to čuli, ražali im se u srcu, i rekoše Petru i ostalim apostolima: "Što da činimo, ljudi braćo?" 38 Petar im reče: "Pokajte se, i svaki od vas neka se krsti u ime Isusa Krista za oproštenje grijeha svojih, i primit ćete dar Duha Svetoga;

Mislim da je brat Petar ovdje iznio formulu - recept - za spasenje:

1. POKAJATI SE
2. KRSTITI SE U IME ISUSA KRISTA
3. PRIMITI DUHA SVETOG

Mislim da je potrebno slijediti formulu do samih njezinih detalja. Ako se ne pokajemo - nikakva korist od krštenja. Ako se krstimo na kriv način - opet nismo primjenili formulu i konačan rezultat neće biti spasenje!

Stoga, kštenje vrijedi samo ako smo se pokajali (što djeca ne mogu), krstili u Ime Isusa Krista, i primili Duha Svetog! Ne možemo očekivati Duha Svetog ako se nismo prije krštenja pokajali ili se nismo krstili u Ime Isusa Krista.

Osobno mislim da su mnogi današnji kršćani zapeli na 2. točki!

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lip 05 2007, 14:10

Misija po Isusu Kristu:

(Mt 28,16)

(Mk 16,14-18; Lk 24,36-49; Iv 20,19-23; Dj 1,6-8)

16Jedanaestorica pođoše u Galileju na goru kamo im je naredio Isus. 17Kad ga ugledaše, padoše ničice preda nj. A neki posumnjaše. 18Isus im pristupi i prozbori:

"Dana mi je sva vlast na nebu i na zemlji! 19Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga 20i učeći ih čuvati sve što sam vam zapovjedio!""I evo, ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta."

Kako je Krist nas ljubio tako da ljubimo i sve koje ljubi..i istomišljenike i neistomišljenike..Zato se Krist krstio...

Zapazimo redoslijed :

-Učiniti sve narode učenicima
- učeći ih čuvati sve zapovijedi koje nam je zapovijedio Isus
--učiti...pa potom krstiti ili krstiti pa potom učiti, ili po redoslijedu osvjedočenja..?

Pokajnica koja pripravlja Krista za pogreb

10 dana nakon uznesenja Isusa učenici su bili kršteni Duhom Svetim..
A što je krštenjem ognjem?
*

Zadnja promjena: ; uto lip 05 2007, 17:26; ukupno mijenjano 3 put/a.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by jony on uto lip 05 2007, 15:39

*

*
*

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lip 05 2007, 19:03

Znas jony,ako cemo sjedeti na forumu i nista ne nauciti jedni o drugima steta je,a ovo o nepravednim opomenama,bilo bi dobro i argumentirati,i ne optuzivati,nikoga.Mislim ,da je ovo forum s najvecom tolerancijom,ali neke stvari su ipak ne dopustive,i nece biti dopustene.Kako je interdenominacijski forum,mora se jako paziti,na toleranciju,i to je princip ovog foruma i nista vise.
Pisi s mirom,uzme sve ljude kao Kristovu bracu i buduce stanovnike neba i sve ce biti uredu.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub lip 09 2007, 19:19

Krstionica u Izraelu?
video:
http://video.msn.com/v/us/msnbc.htm?g=ec907208-b35a-471e-91e9-05bfa03b7328&f=00&fg=copy

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned oľu 23 2008, 23:45

Odrasli naravno, krštenje je individualna odluka svake osobe koja se odluči sljediti Isusa.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned kol 17 2008, 02:53

Biblija ne brani krstenje djece. Sugerira na nekoliko mjesta krstenje cijelog doma, tj. svih ukucana, pri cemu ne pise da se djeca izuzimaju. Naglasava nuznost krstenja, te nam govori kako je krstenje zamijenilo obrezanje, a znamo da su se obrezivala djeca. Dakle meni Bozja Rijec vrlo jasno kaze da se mogu djeca krstiti i to mi je i vise nego dovoljno da u to vjerujem.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by dragan on ned kol 17 2008, 13:39

Zašto je po tebi Isus čekao 30 godina da se krsti i to tamo gdje ima puno vode? Zar nam nebi on trebao biti primjer u svemu?

dragan
web - designer
web - designer

Broj postova : 336
Registration date : 29.03.2007

Korisnički profil http://www.adventisti.info

[Vrh] Go down

Postaj by Sinke on ned kol 17 2008, 14:49

dragan je napisao/la:Zašto je po tebi Isus čekao 30 godina da se krsti i to tamo gdje ima puno vode? Zar nam nebi on trebao biti primjer u svemu?

Isus se obrezao kao dijete, budući da je krštenje došlo kao "duhovno obrezanje" Njegovom Žrtvom.

Krštenje je zamijenilo obrezivanje, koje se primjenjivalo na djecu koja nisu niti znala niti vjerovala u Boga.

Sinke
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1237
Registration date : 13.02.2007

Korisnički profil http://defensorfidei.blog.hr/

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned kol 17 2008, 15:08

Budući smo s Njime surazapeti , suumrli, suukopani, suuskrišeni - to potvrđujemo krštenjem koje je Ivan osporavao učiniti nad Isusom , ali , argument je Isusov bio - da se ispuni svaka pravda..
Pavao je nastojao postići susličnost Kristovoj smrti - to ne može dijete..Dakle koji je razlog i svrha krštenja djece ako je obrezanje ispunilo svoju zavjetnu zadaću dolaskom sjemena nepropadljivog...

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sinke on ned kol 17 2008, 17:15

abraham je napisao/la:Budući smo s Njime surazapeti , suumrli, suukopani, suuskrišeni - to potvrđujemo krštenjem koje je Ivan osporavao učiniti nad Isusom , ali , argument je Isusov bio - da se ispuni svaka pravda..
Pavao je nastojao postići susličnost Kristovoj smrti - to ne može dijete..Dakle koji je razlog i svrha krštenja djece ako je obrezanje ispunilo svoju zavjetnu zadaću dolaskom sjemena nepropadljivog...

Ali uistinu, tko može postići susličnost Kristovoj smrti? Ako smo kršteni , tad On na nas izlijeva Svoju Milost i Svoje Spasenje i niti sami ne možemo doći do ikakve spoznaje ništa manje nego dijete.

PS: Odoh na more. Pozdrav u Kristu!

Sinke
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1237
Registration date : 13.02.2007

Korisnički profil http://defensorfidei.blog.hr/

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned kol 17 2008, 19:04

Isus se krstio iz drugog razloga. Mi se nemozemo sa njime usporedjivati. Za razliku od njega mi smo gresni, kao sto veli psalam: Evo, gresan sam vec rodjen, u grijehu me zace majka moja. (Ps 51, 7)

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by dragan on ned kol 17 2008, 19:24

Isus se krstio da nama grešnicima pruži primjer kak bi trebali i mi. Istina je da se rađamo sa urođenom sklonošću prema grijehu, ali novorođenje treba biti svjesna i osobna odluka pojedinca, a ne mame i tate.

dragan
web - designer
web - designer

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned kol 17 2008, 19:57

Gdje Biblija konkretno veli da se djecu netreba ili nesmije krstiti?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by dragan on ned kol 17 2008, 20:53

Nigdje. Ali zato postoji masa tekstova koji govore da novorođenje treba biti osebna odluka pojedinca, a ne roditelja.

dragan
web - designer
web - designer

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned kol 17 2008, 23:38

Da, postoji masa tekstova koji nam govore o praksi i vjerovanju Crkve u prvim stoljecima a zovu se Apostolska Predaja ili Tradicija. http://www.scripturecatholic.com/baptism.html

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 23:09

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 5 / 13. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics