Moralnost žena

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Moralnost žena

Postaj by Želislav on pon lip 11 2007, 07:58

Justin je napisao/la:U Bibliji ne piše da žene ne smiju nositi hlače.

U Bibliji piše da žene i muškarci ne mijenjaju spolove (Pnz 22:5). Like a Star @ heaven

Brate Justin,

Da li u bibliji piše da žene smu da nose mini suknje???

Želislav

Želislav
početnik
početnik

Broj postova : 84
Registration date : 16.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by dragan on pon lip 11 2007, 10:59

Biblija nije nekakav pravnilnik u kojemu možemo vidjeti što se sve smije, a što ne smije. Pa tako u Bibliji ne piše da se smiju nositi mini suknje, a ne piše ni da se nesmiju. U Bibliji su iznešeni principi po kojima trebamo živjeti i ponašati se.

dragan
web - designer
web - designer

Broj postova : 336
Registration date : 29.03.2007

Korisnički profil http://www.adventisti.info

[Vrh] Go down

Postaj by Želislav on pon lip 11 2007, 11:59

dragan je napisao/la:Biblija nije nekakav pravnilnik u kojemu možemo vidjeti što se sve smije, a što ne smije. Pa tako u Bibliji ne piše da se smiju nositi mini suknje, a ne piše ni da se nesmiju. U Bibliji su iznešeni principi po kojima trebamo živjeti i ponašati se.
Pozdravljam sve prisutne,

Pa dobro Dragane, ja ovde vičem na ovom postu, tražim od nekoga od vas koji čitate da mi kaže nešto više na ovu temu, iznosim ono što Biblija kaže...

Nekako ništa od toga da mi neko kaže kako treba da izgleda jedna moralna žena.

Ajde da pitam ovako Da li je bitno da žena bude moralno Obučena? Ili može da se oblači bilo kako a da bude Hrišćanka.

Pozdravljam sve
Želislav

Želislav
početnik
početnik

Broj postova : 84
Registration date : 16.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon lip 11 2007, 12:38

Želislav je napisao/la:
dragan je napisao/la:Biblija nije nekakav pravnilnik u kojemu možemo vidjeti što se sve smije, a što ne smije. Pa tako u Bibliji ne piše da se smiju nositi mini suknje, a ne piše ni da se nesmiju. U Bibliji su iznešeni principi po kojima trebamo živjeti i ponašati se.
Pozdravljam sve prisutne,

Pa dobro Dragane, ja ovde vičem na ovom postu, tražim od nekoga od vas koji čitate da mi kaže nešto više na ovu temu, iznosim ono što Biblija kaže...

Nekako ništa od toga da mi neko kaže kako treba da izgleda jedna moralna žena.

Ajde da pitam ovako Da li je bitno da žena bude moralno Obučena? Ili može da se oblači bilo kako a da bude Hrišćanka.

Pozdravljam sve
Želislav
Dragi Zelislave,oprosti,sto ti vices a mi te necujemo,jer nestignemo,ali budi malo strpljiv,a ako ti vidis sav moral u odjeci,e tu je promasaj,znase,kako izgleda obucena krscanka,kao i sve sto je pristojno,i cim se ne sramoti Boga,ali moralnost,ako samo izrazava odjecom jadno je,evo obecavam ti da cu ti odgovoriti prvom prilikom kad stignem.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Istina on pon lip 11 2007, 15:03

Bog i sam kaze; COVJEK GLEDA U VANJSTINU A ISUS U SRCE...

Istina
poprilično aktivan korisnik

Broj postova : 452
Registration date : 12.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Bhakti on pon lip 11 2007, 17:15

želislave: da li ti shvaćaš da bi ova žena na tvom avataru bila jako seksi, i izazovno obučena mnogim ljudima, pogotovo u prošlosti?

npr. prije par sto godina, kad bi se ženi podignula suknja tako da joj se vide gležnjevi, muški bi svršavali, a tu ženu bi se smatralo kurvom... danas pretpostavljam da bi za ženu kojoj se vide samo gležnjevi ti imao samo hvalospjeve... no, možda danas smatraš kurvom ženu koja nosi minicu?

kako god bilo, očito je da se kriterij mijenjao kroz povijest, a budući da su Božji kriteriji konstantni, onda izgleda da ova pravila i kriteriji oblačenja nisu Božji, već samo ljudski... dakle, kao što reče Istina:

Istina je napisao/la:Bog i sam kaze; COVJEK GLEDA U VANJSTINU A ISUS U SRCE...

amen

Bhakti
Mod
Mod

Broj postova : 395
Registration date : 24.04.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Justin on pon lip 11 2007, 17:27

Bhakti, želio bih da imamo uravnotežen stav. Dragan je lijepo rekao da u Bibliji ne postoje pravila za sva vremena i sve situacije, ali postoje MORALNI PRINCIPI.

1.Timoteju 2 i 1.Petrova 3 nam objašnjavaju kako treba izgledati i ponašati se vjerna kršćanka.
Proučimo to za domaću zadaću.

Također je jako dobar princip da "Bog gleda na srce". Međutim, znači li to da je Bogu svejedno kako se mi oblačimo? Ne govore li nam oni ostali biblijski redci da upravo način oblačenja često pokazuje kakvo je srce?

Da, Bhakti, ako otvorimo oči vidjet ćemo da živimo u svijetu koji sve više snižava Božje kriterije moralnosti, na svim područjima, pa tako i po pitanju odijevanja. Odijevanje je jedan od dobrih pokazatelja o stanju našeg srca, jer je naše srce ono koje odlučuje o našem odijevanju.

Meni je tata uvijek govorio: "Sine, znaš kako ćeš prepoznati pravu djevojku za tebe? Prema tome kako se oblači."

Kasnije sam shvatio da je to velika istina.

Zadnja promjena: ; pon lip 11 2007, 20:06; ukupno mijenjano 1 put.

Justin
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1309
Registration date : 09.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by vivi on pon lip 11 2007, 19:42

Ima tu neke istine Very Happy!

vivi

Broj postova : 535
Registration date : 12.01.2007

Korisnički profil http://www.youthinmission.info/YiM-Home_162.html

[Vrh] Go down

Postaj by Bhakti on uto lip 12 2007, 13:44

ok, ali reci što misliš o onome što sam napisao u prethodnom postu? o mijenjanju tih kriterija kroz povijest, koji bi trebali biti konstantni ako su Božji?

Bhakti
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by moki72 on uto lip 12 2007, 14:13

Bhakti je napisao/la:ok, ali reci što misliš o onome što sam napisao u prethodnom postu? o mijenjanju tih kriterija kroz povijest, koji bi trebali biti konstantni ako su Božji?
svakako da su ljudi ti koji su snizili kriterije a ne Bog međutim Bog to dozvoljava i sve će više dozvoljavati a šta misliš zašto ?

moki72
početnik
početnik

Broj postova : 99
Registration date : 14.05.2007

Korisnički profil http://spasenje.heavenforum.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Bhakti on uto lip 12 2007, 14:38

nemam ideje...

isto tako mi stvarno nije jasno kako će neku curu to što je pokazala svoje noge odvesti u pakao...

Bhakti
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on uto lip 12 2007, 15:31

Ljudi su ti koji snizuju kriterije. Ako se Božji kriteriji ne mjenjaju, znači li to da je on cijelo vrijeme imao ovakve niske 
kriterije moralnosti kakve danas vidimo u ckrvama?

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 331
Registration date : 02.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Bhakti on uto lip 12 2007, 15:45

moje mišljenje je da se Bog time uopće nikada nije ni bavio, već oduvijek i zauvijek gleda isključivo na srce i pobude... ako je nekoj curi cilj kad obuče minicu da izgleda lijepo i istakne svoju ženstvenost, onda to imo nipošto nije za osudu... ako je pak nekoj curi cilj da uzrokuje masovne erekcije, onda sad tu već ima određenih problema... a opet, dio odgovornosti snose muškarci koji na to gledaju, te ni tada ne može sva odgovornost pasti na ženu (nekad ona čak i više pada na "konzumante" - muškarce)...

Bhakti
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Justin on uto lip 12 2007, 17:06

Bhakti je napisao/la:moje mišljenje je da se Bog time uopće nikada nije ni bavio, već oduvijek i zauvijek gleda isključivo na srce i pobude... ako je nekoj curi cilj kad obuče minicu da izgleda lijepo i istakne svoju ženstvenost, onda to imo nipošto nije za osudu... ako je pak nekoj curi cilj da uzrokuje masovne erekcije, onda sad tu već ima određenih problema... a opet, dio odgovornosti snose muškarci koji na to gledaju, te ni tada ne može sva odgovornost pasti na ženu (nekad ona čak i više pada na "konzumante" - muškarce)...

Hahaha. Faca si.
Čuj, ipak mislim da bi današnje generacije (i muški i ženski svijet) trebale razmisliti malo dublje o tome što Bog od njih očekuje, kako na području misli i riječi, slušanja glazbe, gledanja tv-a, tako i na području oblačenja i uređivanja, i tome slično. Da skratim: NA SVIM PODRUČJIMA ŽIVOTA.

Justin
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1309
Registration date : 09.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on sri lip 13 2007, 08:56

Bhakti je napisao/la: ako je nekoj curi cilj kad obuče minicu da izgleda lijepo i istakne svoju ženstvenost, onda to imo nipošto nije za osudu...

Ne znam koju ti Bibliju čitaš kad imaš ovakvu sliku ženstvenosti...

Inače, tužno je što su današnji kršćani puni teološkog znanja u glavi, a u međuvremenu su se zaboravili obući - to jest skinuli su se iz određenih motiva. To samo pokazuje da je znanje u glavi, a da je u srcu nešto drugo. Sestre, jedan od pokazatelja što vam je u srcu je i kako se oblačite.

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Bhakti on sri lip 13 2007, 10:56

što je ženstvenost?

Bhakti
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on sri lip 13 2007, 12:02

Bhakti je napisao/la:što je ženstvenost?

Po Bibliji - ženstvenost je slijedeće:

1. Tim 2: 9-15
Tako i žene u pristojnom odijelu sa stidljivošću i bistrošću da se kite, ne pletenicama, ni zlatom, ili biserom, ili haljinama skupocjenim,
Nego dobrim djelima, kao što se pristoji ženama, koje se obećavaju pobožnosti,
Žena u tišini neka se uči sa svom pokornošću!
A ne dopuštam ženi, da ući, niti da vlada mužem, nego da bude u tišini,
Jer je Adam najprije bio stvoren, onda Eva;
I Adam nije bio zaveden, a žena zavedena počni prijestup.
Ali će se spasiti rađanjem djece, ako ostane u vjeri, ljubavi, u svetosti i bistrosti.

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 03:26

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3