Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

Stranica 4 / 19. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 19  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

Postaj by Euro on sub svi 26 2007, 23:50

jony je napisao/la:
To je nova tema - možeš je otvoriti. Pavao kaže da je ženi kosa dana mjesto marame!

Pavao kaže da žena stavi veo preko glave kada moli ili prorokuje.
Hajde reci jesi li i ti za to da žena u Crkvi stavlja veo ili maramu dok moli?

Euro
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 863
Registration date : 31.03.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on sub svi 26 2007, 23:50

jony je napisao/la:Mislim da je bitno razumijeti razlog zbog kojeg Pavao ženi zabranjuje propovijedati! Zato što je žena bila zavedena, a ne Adam! Prema tome, nikakav povijesni kontekst ne mijenja razlog zbog kojeg je ženi zabranjeno propovijedati na sastancima! I prije 2000 godina i danas i dalje vrijedi da je  žena bila zavedena, a ne Adam!

Dakle, iz tog razloga žena ne smije propovijedati u crkvama svetih (u crkvama nesvetih vjerojatno smije - o tome Pavao nije ništa govorio)!

Ponavljam - RAGLOG zbog kojeg je ženi bilo zabranjeno propovijedati je ostao nepremijenjen od vremena Pavla do danas.

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 331
Registration date : 02.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Trešnja on sub svi 26 2007, 23:51

U našoj crkvi i žene mogu propovjedat ako imaju tu službu od Boga.

Trešnja
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 127
Registration date : 15.04.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on sub svi 26 2007, 23:56

Euro je napisao/la:
jony je napisao/la:
To je nova tema - možeš je otvoriti. Pavao kaže da je ženi kosa dana mjesto marame!

Pavao kaže da žena stavi veo preko glave kada moli ili prorokuje.
Hajde reci jesi li i ti za to da žena u Crkvi stavlja veo ili maramu dok moli?

1. Kor. 11: 15 A ženi je ures, ako nosi dugu kosu, jer joj je kosa dana mjesto pokrivala. Prema tome, ako moli i prorokuje s dugom kosom - onda je poslušna Božjoj Riječi i ima pokrivalo! Stoga joj ne treba maram dok moli ili prorokuje, ako ima dugu kosu! Ako nema, treba joj!

Trešnja je napisao/la:
U našoj crkvi i žene mogu propovjedat ako imaju tu službu od Boga.

U crkvama svetih žene na sastancima šute! Prema tome, procijeni je li tvoja crkva - crkva svetih!

Ponavljam - RAZLOG zbog kojeg je ženi bilo zabranjeno propovijedati je ostao nepremijenjen od vremena Pavla do danas.

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on ned svi 27 2007, 00:03

jony je napisao/la:

1. Kor. 11: 15 A ženi je ures, ako nosi dugu kosu, jer joj je kosa dana mjesto pokrivala. Prema tome, ako moli i prorokuje s dugom kosom - onda je poslušna Božjoj Riječi i ima pokrivalo! Stoga joj ne treba maram dok moli ili prorokuje, ako ima dugu kosu! Ako nema, treba joj!

Nisi ispravno shvatio. Pogledaj 11-to poglavlje 1-16 stih. Lijepo ti piše na početku da "Svaka žena koja moli ili prorokuje gologlava, sramoti svog poglavara ( muža )!!! ( stih 5-ti )

Euro
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on ned svi 27 2007, 00:08

Pročitaj cijelo 11. poglavlje. Što onda to znači 1.Kor.11:15 "jer joj je kosa dana mjesto vela"?

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Ruta on ned svi 27 2007, 00:23

Moja sestro Neomi svakako da muskcarci imaju svoj ego,ali mi govorimo o zenama.Zar ti nisi sretna sto nas je Bog stvorio kao pomagace muskarcima.Naum Boziji je bio taj da tako sluzimo pa zasto da se ja tome protivim.Mi jesmo isti pred Boziji ocima ali se ipak razlikujemo u namjeni.To nije problem shvatiti ako zelis.

Ruta
poprilično aktivan korisnik
poprilično aktivan korisnik

Broj postova : 495
Registration date : 20.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on ned svi 27 2007, 07:33

Amen.BOG TE BLAGOSLOVIO SESTRO RUTA

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned svi 27 2007, 08:58

jony je napisao/la:Mislim da je bitno razumijeti razlog zbog kojeg Pavao ženi zabranjuje propovijedati! Zato što je žena bila zavedena, a ne Adam! Prema tome, nikakav povijesni kontekst ne mijenja razlog zbog kojeg je ženi zabranjeno propovijedati na sastancima! I prije 2000 godina i danas i dalje vrijedi da je žena bila zavedena, a ne Adam!

Dakle, iz tog razloga žena ne smije propovijedati u crkvama svetih (u crkvama nesvetih vjerojatno smije - o tome Pavao nije ništa govorio)!
Opravdavši se vjerom , zavdena žena , a Isus izbrisavši krvlju svojom Njenu zavedenost , na dan pomirenja, ostaje li opravdanoj ženi i dalje hipoteka zavedenosti, pa se pokrivalom - koje je znak dolaska opravdanja vjerom kako -Kristom ispunjenje Zakona - i dalje mora pokrivati kako bi druge žene vidjele ispunjenje opravdanja na toj ženi, koja, kada bi sve bile opravdane , ne bi trebala više neučiti već učiti u Crkvi?
Kad smo urešeni, okićeni Kristovom pravdom, kršteni Duhom Svetim ne prepoznajemo li Pavlov razum po Kristu da je upučivao na opravdanje vjerom koja je jednaka i za Adama i za Evu , jer se razlika grijeha briše u Danu pomirenja - krvlju Isusa Krista - te žena opravdana ne može šutjeti već slaviti Kristov dolazak učeći i žene u Duhu novog Adama , jer Eva sada, žena u Kristu, više nije Eva duhom zemljane, već Duhom Nebeskog Adama , Eva, novi stvor po Kristu?!
Koji misle da razumiju Pavla a u pokrivalu ne prepoznaju nagovještanje brisanje i zavedenosti po kojoj žena nije mogla učiti, makar i bila mudra, a sada, opravdvši se vjerom i nalazeći se među ženama žednih Kristve vode života, nije li se običaj pokrivala , rastegao preko vremena pomirenja, kao da ih nema još, umjesto da istakne opravdanje, prestanak Zadužbine, uzdiže se iznad Krista,kao vječna norma , te time pokazuje da se nismo opravdali s razloga što Pavla izvrčemo, tj Riječ, misleći da Riječ, preoblikovana dokazuje na vječno prokletstvo zavdenosti žene..?!I žena , poslije križa više nije od zemljanog, od rebra, već je od Adama Nebeskog, od križa, u kome je prestala vladavina rebra, jer su oboje - i Adam zemljanin i Eva zemljanina, prestali biti zemljanini u Kristu, bez duga krivice, ne više Edemski, već Novoedemski, te su sada Kristovi vojnici protiv zla i kršteni Duhom uče o izlasku iz Babilona i savjetuju ljude držati ispunjenje Zakona, ne kao da je Zakon ukinut, već da mu je vraćena sila jer je tijelo pobijeđeno razapinjanjem Kristovim..Razapevši i čovjeka-muža, razapeo je i čovjeka -ženu, sad su oboje u Kristu po Kristu u Duhu Svetome i Bogu - opravdani, pravedni, čekajući slavna svoja tijela koja im pripadaju po knjizi života..Ako li je prestala zavedenost, zašto se muž odnosi prema novom stvoru kao da je i dalje zavedena , kad više nije njegova, već Kristova..Sada muž izvrće Pavla pomoću nove zavedenosti - Adamove, jer sluša izvrtanje svoga uma držeći se vremena pokrivala kao da nije bilo križa?!Poredak bez grijeha - nije više onaj stari Edem, već Novi Edem..
Amen.
zmija je pobijeđena!

Zadnja promjena: ; ned svi 27 2007, 09:35; ukupno mijenjano 3 put/a.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned svi 27 2007, 09:14

[quote="jony"]
jony je napisao/la:quote]

Ponavljam - RAGLOG zbog kojeg je ženi bilo zabranjeno propovijedati je ostao nepremijenjen od vremena Pavla do danas.
Sa ovim bi se slozila,ako ti pristajes da je rijec Bozja,nepromjenjena od njenog davanja,i da ju treba u cjelosti drzati,a ne kao neki kulinarski recept,ju nemam ovog zacina,pa moze i ovaj drugi.Druga stvar,zagovara se istospolno zacece,jer zmija,je zenskog roda koja se koristi u terminologiji Biblije,ali ne znam niti jedan jezik u kome se kaze zmijac,a valjda Bog nije samo za tu priliku promjenio,princip zaceca,da musko jajasce oplodi zensko??????A trece,mislim da je to dopustanje sebi prevelike kompetencije,i raditi klasifikaciju,svete i nesvete crkve,braco dopustimo i Bogu neka prava,pa evo konkretno to pravo,neka on odluci tko je svet a tko nesvet,ja samo znam, da po zrtvi Krista,svaki stanovnik ove planete je potencijalni stanovnik, Kraljevska nebeskog.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on ned svi 27 2007, 11:19

jony je napisao/la:Mislim da je bitno razumijeti razlog zbog kojeg Pavao ženi zabranjuje propovijedati! Zato što je žena bila zavedena, a ne Adam! Prema tome, nikakav povijesni kontekst ne mijenja razlog zbog kojeg je ženi zabranjeno propovijedati na sastancima! I prije 2000 godina i danas i dalje vrijedi da je žena bila zavedena, a ne Adam!

Prva rečenica je jako pametna i trebala bi biti centar ove rasprave, moramo znati zašto bi Pavao rekao ženama da šute, da bi znali da li to vrijedi i dan danas.
Samo bi napomenuo, da nije rekao da žene nemogu propovijedati, nego da žene moraju šutiti na sastancima, znači ni riječi reči. Pavao kaže da žene moraju šutiti tijekom cijelog sastanka, nesmiju ništa komentirati, nesmiju čak ništa ni pitati, a ako ih nešto zanima, neka to pitaju doma muža.
Zar stvarno misliš da se tako danas svaka žena treba ponašati?

Ajde da se vratimo razlogu.
Ne slažem se sa izjavom da je Eva bila zavedena, a Adam nije. Ako je zmija možda zavela Evu, onda je isto tako Eva zavela Adama, obadvoje su zavedeni.
Druga stvar, zašto bi ono što je učinila Eva bilo svojstveno svim ženama?
Treća stvar, šta misliš da je lakše zavestu ženu, nego muškarca? Ja se nebih složio. Govorim u globalu, ne o pojedincima.
Četvrto, koliko ljudi u povijesti, koji su bili zavedeni od sotone i činili njegova djela, su bili muškarci, a koliko žene? Šta nam to govori?
Ne stoji ta teorija....

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 371
Registration date : 19.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on ned svi 27 2007, 11:27

Ruta je napisao/la:Moja sestro Neomi svakako da muskcarci imaju svoj ego,ali mi govorimo o zenama.Zar ti nisi sretna sto nas je Bog stvorio kao pomagace muskarcima.Naum Boziji je bio taj da tako sluzimo pa zasto da se ja tome protivim.Mi jesmo isti pred Boziji ocima ali se ipak razlikujemo u namjeni.To nije problem shvatiti ako zelis.

Namjena- to sestro izgubilo trag. Žene su postale iskorištene, ponižene, ojađene, umorne, bolesne, nesretne, neispunjene....zašto? ...jer rade kao mazge jer su muškarci pretežno lijenčine i nesposobnjakovići. Sve je maltene na ženskim leđima. Tko to vidi, vidi. Ne mogu trošiti svoju energiju na ovakve rasprave, nema veze, mnogi zatvaraju oči pred stvarnošću...a jako je malo izuzetaka, mogla bih vam čitavu knjigu napisati o tome kako žene danas snose najveći udio tereta jer su muškarci zakazali...čast izuzecima. A Bog nikako nije zamislio ovakav ustroj sistema kakav je odavno. I, ovo nema veze s temom, imamo Obitelj i brak. Odoh.

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Feba on ned svi 27 2007, 11:48

Noemi je napisao/la:
Namjena- to sestro izgubilo trag. Žene su postale iskorištene, ponižene, ojađene, umorne, bolesne, nesretne, neispunjene....zašto? ...jer rade kao mazge jer su muškarci pretežno lijenčine i nesposobnjakovići. Sve je maltene na ženskim leđima. Tko to vidi, vidi. Ne mogu trošiti svoju energiju na ovakve rasprave, nema veze, mnogi zatvaraju oči pred stvarnošću...a jako je malo izuzetaka, mogla bih vam čitavu knjigu napisati o tome kako žene danas snose najveći udio tereta jer su muškarci zakazali...čast izuzecima. A Bog nikako nije zamislio ovakav ustroj sistema kakav je odavno. I, ovo nema veze s temom, imamo Obitelj i brak. Odoh.

Da li ti to govoriš o svijetu ili o crkvi? Ako govoriš o crkvi, onda je to pokazatelj da se crkva odmaknula od Božjih principa života. Kad bi muškarci bili vođe i pastiri po Božjim mjerilima, onda žene ne bi bile ojađene, nesretne, umorne i bolesne. Ali riješenje toga nije da žene preuzmu mušku ulogu već da se crkva, Kristovo tijelo, vrati na izvore.

Feba
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 137
Registration date : 07.04.2007

Korisnički profil http://slavimisusa.blogspot.com

[Vrh] Go down

Postaj by Trešnja on ned svi 27 2007, 13:03

jony je napisao/la:

hladno hladno hladno hladno hladno hladno hladno

Trešnja
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 127
Registration date : 15.04.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on ned svi 27 2007, 13:17

jony je napisao/la:Pročitaj cijelo 11. poglavlje. Što onda to znači 1.Kor.11:15 "jer joj je kosa dana mjesto vela"?

Treba ipak pročitati cijelo poglavlje od 1-16-og stiha. Tada su mnoge stvari jasnije. No, što to tebi vrijedi kada kažeš da se treba slijepo držati riječi apostola Pavla i Biblije. To je fanatizam, a fanatiku ne vrijedi ništa obrazlagati i objašnjavati, jer je svaki fanatik neznalica.

Mislim da su Abraham i Konin jako dobro objasnili kako treba tumačiti Pavlove riječi i Bibliju. Opet ću ponoviti - bez konteksta ne možeš tumačiti Bibliju. Jer bi onda i Isusova priča o neplodnoj smokvi bila samo jedna pričica o drvetu koje ne daje plodove, a ne bi znali pravo značenje te priče.

Euro
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on ned svi 27 2007, 13:47

Meni stvarno nije jasan taj mentalni sklop ljudi da je za sve žena kriva, da žena mora ovako pa onako, pa žena ovo te ono...žena je kriva, žena smrdi, nema pravo glasa, ali svi jedu što im žena kuha, sviju je rodila žena - majka, odgaja, bori se, teško se suočava sa stihijskim egom ljudi i nepokornošću, agresivnošću...bitno da ta omražena osoba peče dobre kolače, kuha dobar ručak , pere i pegla, i još mora leći u krevet da se muško može udovoljiti...za sve je dobra žena kad treba da povuče teži kraj...ali kada je žena pametna, dugne glas i ponaša se dostojanstveno, onda ne valja, mora da šuti.

I, što se uopće odvaja svijet od crkve kad je malo razlike? Pogledajmo statistiku: u Hrvatskoj je deklarirano 90% građana kao vjernici. A kakvo je stanje? Biblijska načela su jedno , a praktični pokazatelji su drugo! Nažalost, mnogi su svoje umove pokušali identificirati kao biblijske, a srca puna okoraka i oholosti, bahatosti, nepoštovanja i umišljaja.

Draga Febo, moj odgovor je da danas kako u svijetu, tako u crkvi. Malo je izuzetaka. Pogledaj žene danas i u crkvi. Kad se zagrebe dublje od površine, na što ćemo naići? Na nezadovoljstvo, patnju, muku, borbu za opstanak. Pa gdje su ti "velike muškarčine" da preuzmu odgovornost za stanje u crkvama i u obiteljima? Dokle će se držati mitova i sjena? A život teče, dragi forumaši, vrijeme gazi....

čekamo da Isus dođe...ajde, sad uzmite Isusa a ne jednog dana...sad donesite Isusa i ozdravljenje kad ste tako moćni...oživite , vi muški vlastodršci crkve, okupite ljude, žene , djecu oko oltara Božje Riječi, nahranite gladne, umnožite Isusa...

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on ned svi 27 2007, 13:54

amen amenamen

Euro
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tomahowk1 on ned svi 27 2007, 14:15

Uopce mi nije bitno tko propvijeda nego sto propovijeda.
Ma ako zena meni moze reci pravu cistu istinu(kad iz nje govori Duh Sveti).BRING IT ON.

tomahowk1
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 28

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on ned svi 27 2007, 14:26

Very Happy a što hoćeš reći, da jedino govore žene istinu kad kroz njih Duh Sveti govori?

Da li to smatraš da muškarci misle da oni govore istinu uvijek? a žene samo onda kad duh govori kroz njih? Znači, toliko je loše mišljenje o ženama? Zašto? Da li to stvarno misliš/te?

Znate, po nekim tekstovima ovdje ispada da žene treba žive zakopati, da su stub srama i slično...e, Bože moj, kuda ovaj svijet ide?

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by tomahowk1 on ned svi 27 2007, 14:38

Ma ne ja zelim reci da nema tu za mene podjele tko govori istinu nego tko ima kolko Duha Svetoga(jer to se osjeti),ja zelim cuti istinu Duha Svetoga.to sam htio reci a dal ce ona izici iz usza zene ili muskarca tto stvarno nije bitno(bar meni nije).

tomahowk1
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 28

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned svi 27 2007, 14:43

Molim braću i sestre iznesite evanđeosku istinu o onome što je Pavao rekao u dvadesetak redova u obliku propovijedi,
prvo sestre, a zatim braća na temu opravdanja vjerom:
Opravdavši se, dakle žena vjerom šuti li Ona Duhom u Crkvi?
Hvala

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Feba on ned svi 27 2007, 18:22

Noemi je napisao/la:
Znate, po nekim tekstovima ovdje ispada da žene treba žive zakopati, da su stub srama i slično...e, Bože moj, kuda ovaj svijet ide?

Oprosti Noemi, ali pričaš nebuloze. To što žene neće propovijedati pred crkvom ne znači da su manje vrijedne niti da su sramotne. Osobno se ne slažem s jonyem po pitanju prvog grijeha; smatram da žena može u crkvi govoriti u vidu slavljenja, molitve i prorokovanja ali da joj Bog nije namjenio ulogu starješine i učitelja u crkvi. Ako ima dar poučavanja, onda djeluje u tom daru na sestrinskim sastancima. Ona može biti u evangelizatorskom timu, može služiti u drugim službama svoje zajednice, može moliti za bolesne, može oslobađati zarobljene... Zar ti smatra da je jedino propovjednička služba važna?

Feba
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 137
Registration date : 07.04.2007

Korisnički profil http://slavimisusa.blogspot.com

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on ned svi 27 2007, 18:58

Feba je napisao/la:
Oprosti Noemi, ali pričaš nebuloze. To što žene neće propovijedati pred crkvom ne znači da su manje vrijedne niti da su sramotne. Osobno se ne slažem s jonyem po pitanju prvog grijeha; smatram da žena može u crkvi govoriti u vidu slavljenja, molitve i prorokovanja ali da joj Bog nije namjenio ulogu starješine i učitelja u crkvi. Ako ima dar poučavanja, onda djeluje u tom daru na sestrinskim sastancima. Ona može biti u evangelizatorskom timu, može služiti u drugim službama svoje zajednice, može moliti za bolesne, može oslobađati zarobljene... Zar ti smatra da je jedino propovjednička služba važna?

Pavao je rekao da žena mora na sastancima šutjeti. Ako želiš njegove upute shvatiti kao Božji zakon, moraš u crkvi, kao žena, šutjeti, ne reči ni riječi, ne sudjelovati u ničemu. Ako je tebi to OK, samo izvoli!

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on ned svi 27 2007, 19:11

Želio bih malo napraviti dodatnu analizu Pavlovih uputa.
Dakle Kor 14:26-37 , Pavao objašnjava šta da rade kada se skupe na sastanku. Kaže da na sastanku žene moraju šutjeti, nije im dopušteno govoriti. Ali ne u smislu da nesmiju propovijedati, nego u smislu da nesmiju progovoriti niti riječi. Zašto to mislim? Zato jer nakon toga kaže da ako žele nešto saznati da doma pitaju muža, znači nije im dozvoljeno postaviti pitanje. Ovdje ne govorimo o tome da li su žene dostojne propovijedati, ovdje se govori o osnovnom pravu na slobodu govora, koju Pavao ženama ukida.
Zaista mislim da je jedna velika duhovna osoba poput Pavla, morala imati dobar razlog za tako nešto i ne vjerujem da bi to isto danas rekao.
S druge strane, Pavao daje upute da žena treba imati pokrivenu glavu kada moli ili prorokuje. Znači on smatra da se žena može moliti i prorokovati i da je toga dostojna. Jedino to nesmije činiti na sastancima.
Očito je stvar puno kompliciranija i očito su puno važnije tadašnje okolnosti i običaji. Ne vjerujem da je to neko univerzalno pravilo.

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on ned svi 27 2007, 19:26

Febo, nisam tu govorila samo o propovijedanju, nego općenito, što se da vidjet iz teksta.
U Korintu je u ono vrijeme bilo puno svećenica poganskih bogova koje su radile obrede, brijale glavu i vršile prostituciju pred svojim božanstvima. Pavao je izričito htio , radi poganskih svećenica, napraviti razliku između njih i kršćanki, jer se vodila bitka za kršćanstvo u svakom gradu, svi su proganjali kršćane i izmišljali uvrede i laži protiv njih, pogotovo one vrste da se kršćanske žene nemoralne. Pavao je ih je uputio kako da se ponašaju, da bi oni koji dođu u zajednice-crkve vidjeli da je kršćanstvo različito od paganizma. Dakle, tu su žene odigrale ključnu ulogu. I, ako vidite, Pavao je to dao reći u Korintskoj crkvi, između ostalog , tamo je bila takva situacija da je morao jako urgirati, kršćani, pogotovo mladi su bili jako nadobudni, kasnije čak možemo vidjelti da su svrgnjavali postavljene starješine. I apostolski oci su pisali pisma, poslanice u Korint.

Eto, malo materijala za razmišljanje. Smile

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 21:34

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 4 / 19. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 19  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]