Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

Stranica 3 / 19. Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

Postaj by forestsilvy on pet svi 25 2007, 10:31

Naravno da propovjedaju. Evo sada nam je u gostima Barbara Yoder, priznati internacionalni apostol.

Neki ce se i zgrazati, zena-apostol???
Nema više razlike u Kristovom tijelu, niti slobodna niti roba, Grka niti Zidova....
Ljudi ne zivimo u srednjem vijeku kada je zena (a i kroz duze vrijeme) bila tretirana kao rob i sluga pokorni, stroj za radanje djece. Probudite se!!!
Kod razumijevanja Biblije treba imati na umu da neke stvari vrijede za sva vremena, ali neka su pisana u skladu sa tadasnjim vremenom.
Tek cete vidjeti vremena kada Bog podize zene, jake i poslusne Bogu. Zar je Bog podijeljen??? NIJE!!!

Zdrav razum.

forestsilvy
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 316
Registration date : 22.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on pet svi 25 2007, 11:46

forestsilvy je napisao/la:
Ljudi ne zivimo u srednjem vijeku kada je zena (a i kroz duze vrijeme) bila tretirana kao rob i sluga pokorni, stroj za radanje djece. Probudite se!!!

Biblija nema ovakav odnos prema ženi - i nikad nije imala! Mi govorimo o Bibliji i njezinom definiranju uloge žene i muškarca!

Nema više razlike u Kristovom tijelu, niti slobodna niti roba, Grka niti Zidova....

Vjeronatno misliš na ovaj stih.
Gal. 3: 26-28 Jer sad smo svi postali Božjom djecom kroz vjeru u Isusa Krista i svi koji smo kršteni u Kristu zaodjenuti smo njime.Nije više važno je li tko židov ili poganin, rob ili slobodan čovjek, pa čak ni muškarac ili žena - jer svi ste jedno u Kristu Isusu.

Međutim, ako primjetiš, jedno smo u Kristu Isusu. Ali u tijelu nismo jednaki. I dalje imamo fizičku privlačnost. Dakle, u tijelu postoje muško i žensko, bez obzira jesmo li u Kristu ili ne. Dalje, u našem duhu i dalje postoji muško i žensko, bez obzira jesmo li u Kristu ili ne - još uvijek se muško zaljubi u žensko. Ali, u našoj duši nema muško ili žensko.

Dalje, u ovom stihu vidimo da u Kristu nema roba ili slobodnog. Međutim, dok smo još u ovim tijelima postoje robovi i slobodni (modernim jezikom rečeno: poslodavci i posloprimci). Pavao nije ukinio taj odnos - već u poslanicama naređuje da rob sluša svog gospodara. Nije rekao u Kristu smo jedno i sad ti robu možeš biti gospodar. Ne!

Isto tako, dok smo u tijelu u kojem smo - dok imamo ovaj ljudski duh kakav imamo, moramo poštivati neka pravila koja je Bog postavio. Sigurno, tako nije bilo u početku prije pada, ali i dalje se nalazimo u palom stanju (starimo, griješimo) - jedino je naša duša nanovo rođena i ona nije u palom stanju. Nakon uskrnuća (1. Sol. 3:16) nećemo više biti u palom stanju (tijelo i duh) i tada više neće biti odnos između muškarca i žene kakav je sada i kakvog bi sada trebali poštivatati.

Tek cete vidjeti vremena kada Bog podize zene, jake i poslusne Bogu. Zar je Bog podijeljen??? NIJE!!!

Zdrav razum.
Da je poslušna Bogu, slušala bi Njegovu Riječ i ne bi propovijedala.

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 331
Registration date : 02.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on pet svi 25 2007, 11:50

Došli smo u slijepu ulicu, imam osjećaj. Neki smatraju da Bibliju treba čitati doslovno, a neki da određene naputke ipak treba razmatrati unutar okolnosti u kojima su nastale. To je već druga tema i tom raspravom nećemo puno ovdje postići.

Da probamo onda ovo malo pogledati iz drugog kuta.
Različiti dijelovi Biblije imaju različitu važnost, tako je meni važnije šta o nekoj temi kaže NZ nego SZ, više šta kaže Isus nego apostoli.
Pa šta kaže Isus o ženama?
Isus, niti u jednom trenutku, ne postavlja muškarce po važnosti ispred žena. Kada je propovijedao, jednako se obraćao i muškarcima i ženama, jednostavno nije pravio nikakve razlike.

A nakon što je uskrsnuo, kome se prvo pojavio i koga je odabarao da prenese drugim učenicima, vjerovatno i najvažniju vijest uopće?

S druge strane, jesu li joj(njima) muški učenici povjerovali?
Šta to govori o odnosu židova prema ženama u to vrijeme?
Razmislite malo...

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 371
Registration date : 19.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on pet svi 25 2007, 12:02

Konin je napisao/la:Došli smo u slijepu ulicu, imam osjećaj. Neki smatraju da Bibliju treba čitati doslovno, a neki da određene naputke ipak treba razmatrati unutar okolnosti u kojima su nastale. To je već druga tema i tom raspravom nećemo puno ovdje postići.

Da probamo onda ovo malo pogledati iz drugog kuta.
Različiti dijelovi Biblije imaju različitu važnost, tako je meni važnije šta o nekoj temi kaže NZ nego SZ, više šta kaže Isus nego apostoli.
Pa šta kaže Isus o ženama?
Isus, niti u jednom trenutku, ne postavlja muškarce po važnosti ispred žena. Kada je propovijedao, jednako se obraćao i muškarcima i ženama, jednostavno nije pravio nikakve razlike.

A nakon što je uskrsnuo, kome se prvo pojavio i koga je odabarao da prenese drugim učenicima, vjerovatno i najvažniju vijest uopće?

S druge strane, jesu li joj(njima) muški učenici povjerovali?
Šta to govori o odnosu židova prema ženama u to vrijeme?
Razmislite malo...

Ako su apostoli govorili svoje mišljenje, onda Biblija nema smisla. Apostoli su govorili pod inspiracijom Duha Svetog (odnosno govorili su Riječi Duha Svetog). A meni je od iste važnosti ako nešto Duh Sveti (odnosno Bog) kaže kroz čovjeka Isusa ili kroz čovjeka Petra, ili Pavla - jer je to Riječ Božja!

A da je Isus imao drugačiji odnos prema ženama, odnosno da im je dodijelio drugu službu u zajednici - vidljivo je iz razloga što je izabrao 12 (ni jedno nije bilo žensko), slao je sedamdesetoricu da propovijedaju, itd. Apostoli su bili muškarci.

Dakako, žena nije omalovažena, nego joj je dodijeljena druga uloga. Isto kao što ni mi kao Kristova zaručnica nismo omalovaženi, već u odnosu na Krista imamo drugu ulogu. (Mi se predajemo i podlažemo Njemu, a On je prema nama iskazao najveću ljubav ikad time što nas je izabrao i dao nam vječni život!)

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on pet svi 25 2007, 12:52

jony je napisao/la:
Ako su apostoli govorili svoje mišljenje, onda Biblija nema smisla. Apostoli su govorili pod inspiracijom Duha Svetog (odnosno govorili su Riječi Duha Svetog). A meni je od iste važnosti ako nešto Duh Sveti (odnosno Bog) kaže kroz čovjeka Isusa ili kroz čovjeka Petra, ili Pavla - jer je to Riječ Božja!

Ima itekako smisla, samo pri čitanju treba biti puno mudriji i puno više razmišljat i najvažnije treba biti ispunjen Duhom.
Također, nekim je dano da razumiju, a nekima ne. Ako su sve što piše u Bibliji, točne doslovne upute, šta onda imaš za razumjeti ili nerazumjeti.

Meni je očita razlika između "snage" onoga što govori Isus i onoga što govore apostoli. Razlika između "JA Jesam" i "SADA spoznajem djelomično, a TADA ću spoznati savršeno".

jony je napisao/la:
A da je Isus imao drugačiji odnos prema ženama, odnosno da im je dodijelio drugu službu u zajednici - vidljivo je iz razloga što je izabrao 12 (ni jedno nije bilo žensko), slao je sedamdesetoricu da propovijedaju, itd. Apostoli su bili muškarci.

Kažu tako apostoli. Wink A opet je bilo očito da i među najbližim njegovim "učenicima", odnosno "pratiteljima", je bilo žena. Što su opet apostoli marginizirali samo napominjujući "sa njima su išle i neke žene"...

Opet se vraćam na vrlo bitnu stvar, Isus se nakon uskrsnuća prvo ukazao Mariji, tako joj dodjelujući veliku čast i važnost!

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 371
Registration date : 19.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on pet svi 25 2007, 15:22

Jony,

Molim te da obratiš pažnju na ove Pavlove riječi:

Korinćanima I 14;Kao i u SVIM crkvama svetih žene neka na sastancima šute.Njima se ne dopusta govoriti vec neka se pokoravaju kako im Zakon propisuje.Ili je mozda od vas izasla rijec Bozija Ili je samo k vama dosla 28:Tko to prezire,i njega ce prezreti Gospodin.

A sada mi Jony probaj objasniti kako to da se Pavao poziva na Mojsijev Zakon prema kojem žene trebaju šutjeti na sastancima?

Nemojmo zaboraviti jednu bitnu činjenicu - taj isti Pavao je rekao na jednom drugom mjestu da taj isti Mojsijev Zakon više ne vrijedi!!!

Zato te molim Jony da malo razmisliš i o takvim Pavlovim izjavama, a ne da nam dijeliš lekcije. Pa svi mi vjerujemo u Bibliju kao Božju Riječ. Ali ispada da neki ne žele porazgovarati o nekim kontroverznim stvarima iznesenim u Bibliji. Ja želim ovdje porazgovarati s ljudima o Bibliji, a ne se sukobljavati i vrtiti u krug.

pozdrav

Euro

Euro
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 863
Registration date : 31.03.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on pet svi 25 2007, 15:26

Ej stvarno samo neki muski starinski stav moze zenu svesti na neki nizi nivo sto se tice ucenistva.

Ma one ( zene ) su Mu cesto bile korisnije od Njegovih ucenika.

U vreme Isusa Hrista uloga zena se nije shvatala kako je to trebalo, iako je Isus svojim odnosom prema njima to pokusavao da razbije u glavama svojih ucenika.

Zamislite neku zenu potpuno predanu Hristu, sa vecim sposobnostima da On preko Nje govori ljudima, od mnogih muskaraca, a da je On zbog toga sto je zena ne upotrebi za svoje planove.

To bi bilo glupo.

Pa to se i svetu danas prevazislo. Ako vlasnik firme uvidi da je neka zena sposobnija od svih muskaraca tamo zajedno, zar bi odbio da joj ponudi rukovodecu ulogu samo zato sto je zena?

A kamo li da Bog, zbog muskih predrasuda, na takav nacin ne postupi u slucaju zena.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Ruta on pet svi 25 2007, 17:51

Ma moj brate Jevrenine nije u pitanju svijet ili poslodavac niti bilo ko.Moj Spasitelj i Otkupitelj me je u svakoj situaciji zastitio.Dao mi je ulogu zene i obavezao muza da me mora cuvati kao Krist sto cuva svoju crkvu(uzvisio me)dao mi je ulogu majke i djecu obavezao da me moraju postovati i slusati.Dao mi je ulogu njegove sluge a On mi je najbolji primjer.On je bio poslusan svome Ocu i zbog toga je bio uzvisen iznad svakog imena.Princip vazi za nas i sto se nase ja vise umanjuje tako vise Hrist raste u nama.
Ne treba da mjesamo babe i zabe,niko nije rekao da Bog ne radi kroz zene i da one nemaju vaznu ulogu u mnogim stvarima.Da imaju mnogo darova Boziji i da im niko ne treba osporiti neki dar.Kad pogledamo unazad uvijek ce mo vidjelti da je postojalo upravo kod pogana da su imali mnogo bozica i cak zenski crkveni red.Pocnimo od Semiramide pa nadalje.Nemoj da nas neprijatelj zavede kao sto je oko Marije Isusove majke.Ako je Bog isti juce,danas i sutra pa zar On nije predvidio i ulogu zene u svemu tome.Najvise me zalosti kad na kraju kazu da je Pavle malo zaosto i da je imao staromodno shvatanje.Ljudi su uvijek se bunili proti Bozije rijeci i to nije nista novo i u uvijek su zelili da prave svoje zakone.Neka nam Gospod rasvijetli umove i da nas sacuva od svakoga zla i krivovjerja.

Ruta
poprilično aktivan korisnik

Broj postova : 495
Registration date : 20.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub svi 26 2007, 17:12

U crkvi ASD -:
http://www.religioustolerance.org/femclrgy.htm
kako gdje

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by jony on sub svi 26 2007, 22:34

Euro je napisao/la:Jony,

Molim te da obratiš pažnju na ove Pavlove riječi:

Korinćanima I 14;Kao i u SVIM crkvama svetih žene neka na sastancima šute.Njima se ne dopusta govoriti vec neka se pokoravaju kako im Zakon propisuje.Ili je mozda od vas izasla rijec Bozija Ili je samo k vama dosla 28:Tko to prezire,i njega ce prezreti Gospodin.

A sada mi Jony probaj objasniti kako to da se Pavao poziva na Mojsijev Zakon prema kojem žene trebaju šutjeti na sastancima?

Nemojmo zaboraviti jednu bitnu činjenicu - taj isti Pavao je rekao na jednom drugom mjestu da taj isti Mojsijev Zakon više ne vrijedi!!!

Brate - Pavao ovim nije ukinuo Zakon - već je rekao da sa ženama kad je u pitanju govorenje na sastancima treba biti kako je bilo u Zakonu. Isto kao što nije ni Isus neke stvari iz Zakona ukinuo, već čak i pojačao (preljub/tko pogleda ženu s požudom). Dakle, u Kristu je zakon uminuo. Istina. Ali to ne znači da sad možemo činiti preljub? To ne da samo vrijedi onako kako je bilo u zakonu, već je i pojačano. Tako je i s govorom žena na sastancima - Pavao kaže da šute, isto onako kako je to i zakon rekao, i još napominje da je tako u SVIM CRKVAMA SVETIH. Oprostite, u čijim to crkvama nije tako - po meni nisu crkve svetih!

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub svi 26 2007, 22:52

A meni ljudi nikako nije jasno,da neki ljudi odbacuju Bozji zakon,a tako se slijepo drze Pavlovih rijeci i jos citiraju Biblija kaze,ko da ta ista Biblija ne kaze drzite moje zapovjedi,ne odstupajte od njih itd....dopustaju si dati prednost jednom zavjetu a ne drugom,u cemu je problem,zasto bas zena toliko smeta,zato sto mozda neki vjeruju da je napravila preljub sa Sotonom ili sto ih toliko nadahnjuje?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by jony on sub svi 26 2007, 23:11

Dina je napisao/la:A meni ljudi nikako nije jasno,da neki ljudi odbacuju Bozji zakon,a tako se slijepo drze Pavlovih rijeci i jos citiraju Biblija kaze,ko da ta ista Biblija ne kaze drzite moje zapovjedi,ne odstupajte od njih itd....dopustaju si dati prednost jednom zavjetu a ne drugom,u cemu je problem,zasto bas zena toliko smeta,zato sto mozda neki vjeruju da je napravila preljub sa Sotonom ili sto ih toliko nadahnjuje?

Ako si mislila na mene - mogu ti iskreno zahvaliti na komplimentu da se slijepo drzim Pavlovih rijeci - jer vjerujem da je Pavao govorio, ne svoje, nego Kristove Riječi. Drago mi je da si primjetila tako nešto! I kamo sreće da se još više slijepo držim Božje Riječi i samo nje... Po meni je to kršćanstvo!

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by No Nick on sub svi 26 2007, 23:19

Pa ako se drzis slepo Pavlovih reci, da li se drzis slepo svih njegovih reci?? Mislim, samo pitam, posto nigde nisam nasao da se slepo trebamo drzati neceg, premda razumem sto zelis kazati.

Pozdrav.

No Nick
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1236
Registration date : 15.02.2007

Korisnički profil http://www.svetlostistine.com

[Vrh] Go down

Postaj by jony on sub svi 26 2007, 23:28

No Nick je napisao/la:Pa ako se drzis slepo Pavlovih reci, da li se drzis slepo svih njegovih reci?? Mislim, samo pitam, posto nigde nisam nasao da se slepo trebamo drzati neceg, premda razumem sto zelis kazati.

Pozdrav.

Mislim da si razumio što sam htio reći. Vjerujem da Pavao nije govorio svoje riječi, već da su to Kristove Riječi - prema tome, želeći biti poslušan Kristu - pokušavam poštivati sve njegove Riječi... (Nažalost, mnogi su već odlučili ne poslušati neke stvari i sad se bave traženjem koje kakvih izgovora i objašnjenja želeći reći što je Bibljia mislila. Na nama nije da gledamo što je Pavao mislio - nego što je rekao!)

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on sub svi 26 2007, 23:28

jony je napisao/la:
I kamo sreće da se još više slijepo držim Božje Riječi i samo nje... Po meni je to kršćanstvo!

To se inače zove Fanatizam !!!

Euro
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by No Nick on sub svi 26 2007, 23:31

jony je napisao/la:
No Nick je napisao/la:Pa ako se drzis slepo Pavlovih reci, da li se drzis slepo svih njegovih reci?? Mislim, samo pitam, posto nigde nisam nasao da se slepo trebamo drzati neceg, premda razumem sto zelis kazati.

Pozdrav.

Mislim da si razumio što sam htio reći. Vjerujem da Pavao nije govorio svoje riječi, već da su to Kristove Riječi - prema tome, želeći biti poslušan Kristu - pokušavam poštivati sve njegove Riječi... (Nažalost, mnogi su već odlučili ne poslušati neke stvari i sad se bave traženjem koje kakvih izgovora i objašnjenja želeći reći što je Bibljia mislila. Na nama nije da gledamo što je Pavao mislio - nego što je rekao!)

Pa vidis, ovim stvarima mozes upasti u sopstvenu zamku. Jer, vise je no opasno zagovarati ideju da nije bitno sto je Pavao mislio (!) no sto je rekao. Mislim, zar nisu reci reflexija misli? Ako jesu, itekako je bitno sto je on mislio kada je kazao nesto. Ok, to je tvoj stav, sto imam sa time. :)

Pozdrav.

No Nick
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by No Nick on sub svi 26 2007, 23:31

Euro je napisao/la:
jony je napisao/la:
I kamo sreće da se još više slijepo držim Božje Riječi i samo nje... Po meni je to kršćanstvo!

To se inače zove Fanatizam !!!

Pa cuj, ima istine u ovome. Donekle.

Pozdrav.

No Nick
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on sub svi 26 2007, 23:32

jony je napisao/la:

Nažalost, mnogi su već odlučili ne poslušati neke stvari i sad se bave traženjem koje kakvih izgovora i objašnjenja želeći reći što je Bibljia mislila. Na nama nije da gledamo što je Pavao mislio - nego što je rekao!

Sad si totalno pretjerao. A što je tvoja vjera bez znanja o tome što govori Biblija tj. Pavao ?

Euro
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on sub svi 26 2007, 23:35

Mislim da je bitno razumijeti razlog zbog kojeg Pavao ženi zabranjuje propovijedati! Zato što je žena bila zavedena, a ne Adam! Prema tome, nikakav povijesni kontekst ne mijenja razlog zbog kojeg je ženi zabranjeno propovijedati na sastancima! I prije 2000 godina i danas i dalje vrijedi da je  žena bila zavedena, a ne Adam!

Dakle, iz tog razloga žena ne smije propovijedati u crkvama svetih (u crkvama nesvetih vjerojatno smije - o tome Pavao nije ništa govorio)!

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by No Nick on sub svi 26 2007, 23:37

jony je napisao/la:Mislim da je bitno razumijeti razlog zbog kojeg Pavao ženi zabranjuje propovijedati! Zato što je žena bila zavedena, a ne Adam! Prema tome, nikakav povijesni kontekst ne mijenja razlog zbog kojeg je ženi zabranjeno propovijedati na sastancima! I prije 2000 godina i danas i dalje vrijedi da je žena bila zavedena, a ne Adam!

Dakle, iz tog razloga žena ne smije propovijedati u crkvama svetih (u crkvama nesvetih vjerojatno smije - o tome Pavao nije ništa govorio)!

Pa pitanje je da li to sto ti kazes jeste princip ili aplikacija. Cesto se tu pravi odredjena greska. Mesaju se te stvari, uzimaju se aplikacije kao vecni i nepromenljivi principi.

Bilo je ovde reci, sto bi sa maramama? Kaze Pavle da zene ne nose marame. Sto sa time?

Pozdrav.

No Nick
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by jony on sub svi 26 2007, 23:42

No Nick je napisao/la:

Pa vidis, ovim stvarima mozes upasti u sopstvenu zamku. Jer, vise je no opasno zagovarati ideju da nije bitno sto je Pavao mislio (!) no sto je rekao. Mislim, zar nisu reci reflexija misli? Ako jesu, itekako je bitno sto je on mislio kada je kazao nesto. Ok, to je tvoj stav, sto imam sa time. :)

Pozdrav.[/quote]

Da bi me bolje razumijeli - Riječ Božja misli ono što kaže! Riječ Božja nije za samovoljno tumačenje. U tom smislu je dakako bitno ono što misli. Međutim, mislio sam na ovakvo "što je Pavao mislio s time" kakvo se pojavlju na ovoj temi - kad on kaže zabranjujem zeni govoriti na sastancima, neka šuti, pa se sad javi netko tko kaže da je on mislio da smije, ali ne zbog vremena u kojem je živio i tako. 

Takvo me "što je Pavao mislio" ne zanima. Zanima me samo da Riječ Božja sama kaže što je mislila! 
A po ovoj temi na nekoliko mjesta, koje sam iznio, jasno kaže što ona misli o tome!
Dakle, bitno je ono što Riječ kaže - a što je s time mislila - opet ćemo naći u Riječi. Nikako što mi mislimo da je Riječ mislila, ili što naša crkva kaže što je Riječ mislila. O tome sam govorio!

Međutim, vratimo se na temu!

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Ruta on sub svi 26 2007, 23:43

Ma meni moja sestro Dino nije jasno zbog cega ljudi isistiraju na tome kad za to nema osnove.Kao sto Isus nije omalovazio svoju majku i bracu kad je izjavio"Ko je moja majka i ko su moja braca",vec je znao sta ce doci kasnije e upravo tako ni Pavle ne omalovazava zene kad kaze da sute na sastancima,nego mu Duh Sveti je govorio da ce doci vrijeme (radi zenskog ega (Ja)do neposlusnosti Bozije Rijeci.

Ruta

Broj postova : 495
Registration date : 20.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on sub svi 26 2007, 23:44

Da li dočekuješ subotnji blagoslov, da li vršiš i tu zapovijed o suboti slijepo?

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by jony on sub svi 26 2007, 23:45

No Nick je napisao/la:
Bilo je ovde reci, sto bi sa maramama? Kaze Pavle da zene ne nose marame. Sto sa time?

To je nova tema - možeš je otvoriti. Pavao kaže da je ženi kosa dana mjesto marame!

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on sub svi 26 2007, 23:46

Ruta je napisao/la:Ma meni moja sestro Dino nije jasno zbog cega ljudi isistiraju na tome kad za to nema osnove.Kao sto Isus nije omalovazio svoju majku i bracu kad je izjavio"Ko je moja majka i ko su moja braca",vec je znao sta ce doci kasnije e upravo tako ni Pavle ne omalovazava zene kad kaze da sute na sastancima,nego mu Duh Sveti je govorio da ce doci vrijeme (radi zenskog ega (Ja)do neposlusnosti Bozije Rijeci.

Da li time hoćeš reći da muškarci nemaju svoj ego i svoj ja, i da su oni savršeni u poslušanju, a žene ne?

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 21:36

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 3 / 19. Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]