Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

Stranica 5 / 19. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

Postaj by Ruta on pon svi 28 2007, 05:19

Korincanima I 14:33 Jer Bog nije Bog nereda,nego reda.KAO I U SVIM CRKVAMA SVETIH zene neka na sastancima sute.Zar ovo dovoljno ne govori da se odnosi i na ostale crkve a ne samo u Korintu.Osim vodjenja crkve mi zene smo ukljucene u svim aktivnostima u ckrvama i drustu.Nema mjesta za nezadovljstvo.Zasto je nekim zenama toliko vazna upravo ta uloga?

Ruta
poprilično aktivan korisnik

Broj postova : 495
Registration date : 20.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on pon svi 28 2007, 08:04

Sestre, izuzev Rute i Febe, kod vas prevladava izuzetno svjetovan pogled na žene i muškarce. Ja ne znam u kakve vi crkve idete kad ti muškarci o kojima govorite su ljenčine, snobovi, gadovi, ne rade svoje dužnosti, pa žena mora biti i muško i žensko - te je stoga normalno da je nesretna, tužna i usamnjena... Ako govorite o svjetovnim ljudima - to je normalno jer živimo u Sodomi i Gomori - i o tome nema smisla pričati... Nego, nažalost, koliko vidim to je vaš generalan stav za muškarce - jer u svojim crkvama vidite samo iznimke koji nisu takvi... I to je istina... Stoga, pronađite crkve gdje to nije takvi, a nemojte sad uzmati ulogu muškarca, jer on eto neće vrši svoju ulogu!

Drugo, ne znam zašto me neki krivo shvaćaju da govorim da je žena kriva za sve! Nije. Ali je ona bila zavedena, a ne Adam. (Stoga Konin, kako možeš reći da je i Adam bio zaveden, kad Biblija kaže da nije!)

Ljudi moji, zar ne vidite vrijeme u kojem živimo. Zar ne vidite kako muškarci nisu muškarci, već su feminizirani. Žene postaju dominantne u odnosu s muškarcem - i to je u svijetu. Ali kad se svijet počeo uvlačiti u ckrve, žene preuzimaju dominaciju u ckrvi, postaju pastori, propovijedaju... Ako me pitate je su li za to krive žene? NISU, krivi su "muškarci" koji su u tim 
crkvama i nisu dovoljno čvrsti u vjeri, niti kao muškarci, da drže Božju Riječ i sve što ona nalaže!

I još samo nešto, smiješno mi je da me smatrate fanatikom zato što beskompromisno držim Božju Riječ. Pravi kršćanin slijepo drži svaku Kristovu Riječ, tok pravi crkvenjak slijepo drži svaku crkvenu riječ, a pravi egoist slijepo drži neku svoju mentalnu konstrukciju o nekoj temi. Ako je izbor takav, biti fanatik, egoist, ili crkvenjak - biram biti fanatik. Nažalost, danas je fanatizam držati Božju Riječ, a moderno, mudro i civilizirano imati neke svoje fiksne ideje po pitanju bilo čega!

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 331
Registration date : 02.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon svi 28 2007, 08:17

Znas jony,mozda bi ti i imao moj respekt kao muskarac koji SJEDI U PRAVOJ CRKVI,ako ne bi bio taj,koga vec nekoliko puta pitam,kako to da se nekih stihova iz biblije tako cvrsto drzis,kao zena je prevarena od zmije,pa onda listas po bibliji i prekrizis sve do Pavla i zene,ali Pavle i neko, drugi je, nesto isto drugo rekao.Da se prema zenama odnosi kao sto se Krist odnosi prema crkvi,iz tvojih postova se neda to iscitati,a ako takve zene zele sjedeti u takvoj crkvi,ja nemam nista protiv,mislim da se na ovoj temi dalo zakljuciti,kako ljudi cine,s Bozjom Rijeci sto im pase,i na zalost,vrijedjaju ljude iz perspektive svoje denominacije.Sto ces reci,ako se u staticnim crkvama dese promjene po pitanju zena i za 20 god.bude normalno da s propovjedaonice slusas zenu?Jer oprosti,retko koja protestanska crkva ne tezi reformama.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by jony on pon svi 28 2007, 08:29

Dina je napisao/la:<BLOCKQUOTE>Znas jony,mozda bi ti i imao moj respekt kao muskarac koji SJEDI U PRAVOJ CRKVI,ako ne bi bio taj,koga vec nekoliko puta pitam,kako to da se nekih stihova iz biblije tako cvrsto drzis,kao zena je prevarena od zmije,pa onda listas po bibliji i prekrizis sve do Pavla i zene,ali Pavle i neko, drugi je, nesto isto drugo rekao.Da se prema zenama odnosi kao sto se Krist odnosi prema crkvi,iz tvojih postova se neda to iscitati,a ako takve zene zele sjedeti u takvoj crkvi,ja nemam nista protiv,mislim da se na ovoj temi dalo zakljuciti,kako ljudi cine,s Bozjom Rijeci sto im pase,i na zalost,vrijedjaju ljude iz perspektive svoje denominacije.Sto ces reci,ako se u staticnim crkvama dese promjene po pitanju zena i za 20 god.bude normalno da s propovjedaonice slusas zenu?Jer oprosti,retko koja protestanska crkva ne tezi reformama.</BLOCKQUOTE>

Pa sestro, upravo o tome pričam. Kad bi muškarci bili biblijski muškarci - voljeli bi svoje žene kao što je Krist volio crkvu, a žene bi bile pokorne i podložne njima - kao što je istinska crkva Kristu.

Nažalost, danas živimo u vremenu gdje muškarci po ckrvama (i u svijetu) ne vole svoje žene na taj način, nego su feminizirani, te su žene prisiljene uzeti stvar u svoje ruke. Problem je što vi žene branite da je u redu da žena uzme stvar i kontrolu u svoje ruke, umjesto da potičete i molite za muškarce u svojoj crkvi da prestanu biti feminizirani, beskorisni, bez kičme, i da oni rade ono za što ih je Krist postavio u crkvi. U tom slučaju žene ne bi trebale propovijedati, bile bi zadovoljne i sretne, a njihovi bih ih muževi tretirali kao Krist crkvu. One bi se njima prepustile i podložile - i Bog bi ih blagoslovio, jer su u tom slučaju i jedno i drugo poslušali Božju Riječ.

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon svi 28 2007, 08:39

jony je napisao/la:
Dina je napisao/la:
<BLOCKQUOTE>Znas jony,mozda bi ti i imao moj respekt kao muskarac koji SJEDI U PRAVOJ CRKVI,ako ne bi bio taj,koga vec nekoliko puta pitam,kako to da se nekih stihova iz biblije tako cvrsto drzis,kao zena je prevarena od zmije,pa onda listas po bibliji i prekrizis sve do Pavla i zene,ali Pavle i neko, drugi je, nesto isto drugo rekao.Da se prema zenama odnosi kao sto se Krist odnosi prema crkvi,iz tvojih postova se neda to iscitati,a ako takve zene zele sjedeti u takvoj crkvi,ja nemam nista protiv,mislim da se na ovoj temi dalo zakljuciti,kako ljudi cine,s Bozjom Rijeci sto im pase,i na zalost,vrijedjaju ljude iz perspektive svoje denominacije.Sto ces reci,ako se u staticnim crkvama dese promjene po pitanju zena i za 20 god.bude normalno da s propovjedaonice slusas zenu?Jer oprosti,retko koja protestanska crkva ne tezi reformama.</BLOCKQUOTE>

Pa sestro, upravo o tome pričam. Kad bi muškarci bili biblijski muškarci - voljeli bi svoje žene kao što je Krist volio crkvu, a žene bi bile pokorne i podložne njima - kao što je istinska crkva Kristu.

Nažalost, danas živimo u vremenu gdje muškarci po ckrvama (i u svijetu) ne vole svoje žene na taj način, nego su feminizirani, te su žene prisiljene uzeti stvar u svoje ruke. Problem je što vi žene branite da je u redu da žena uzme stvar i kontrolu u svoje ruke, umjesto da potičete i molite za muškarce u svojoj crkvi da prestanu biti feminizirani, beskorisni, bez kičme, i da oni rade ono za što ih je Krist postavio u crkvi. U tom slučaju žene ne bi trebale propovijedati, bile bi zadovoljne i sretne, a njihovi bih ih muževi tretirali kao Krist crkvu. One bi se njima prepustile i podložile - i Bog bi ih blagoslovio, jer su u tom slučaju i jedno i drugo poslušali Božju Riječ.
Ali mi jony nisi odgovorio na konkretno pitanje i moj respekt?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by jony on pon svi 28 2007, 08:56

Ne razumijem najbolje što hoćeš pitati. Molim te, ako ti nije problem, objasniti pitanje.

Protestantske crkve teže reformi - međutim, svaka crkva tone u gore (ne govorim o lokanim zajednicama). Stoga, sve te reforme koje dovode ženu da propovijeda, vjerujem da će završiti daljnim reformama kad će dovesti homoseksualce da propovijedaju ili nešto slično... Zašto? Zato što se tim reformama udaljuju od Biblije i 
prihvaćaju neka nova "civilizacijska" rješenja!

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon svi 28 2007, 09:02

jony je napisao/la:Ne razumijem najbolje što hoćeš pitati. Molim te, ako ti nije problem, objasniti pitanje.

Protestantske crkve teže reformi - međutim, svaka crkva tone u gore (ne govorim o lokanim zajednicama). Stoga, sve te reforme koje dovode ženu da propovijeda, vjerujem da će završiti daljnim reformama kad će dovesti homoseksualce da propovijedaju ili nešto slično... Zašto? Zato što se tim reformama udaljuju od Biblije i
Ne jony da te pitam pedagoski,ko tvoj prof.kad te je pitao zasto nisi naucio tu i tu lekciju?Pitam te kako to da ti u tvojoj denominaciji ne drzis cjelu Bibliju,nego uzmes Evu kao prvu koja je pala u grijeh,i onda ne priznas nista iz biblije dalje od te 2 stranice,i prekrizis sve do Pavla i tu nadjes,moto svoje religije,a nikako da shvatis da u Kristu nema muska ni zenska roda,da je on umro za sve jednako,a namerno ignoriras odgovor na moje pitanje.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by jony on pon svi 28 2007, 09:07

Dina je napisao/la:<BLOCKQUOTE>
jony je napisao/la:Ne razumijem najbolje što hoćeš pitati. Molim te, ako ti nije problem, objasniti pitanje.

Protestantske crkve teže reformi - međutim, svaka crkva tone u gore (ne govorim o lokanim zajednicama). Stoga, sve te reforme koje dovode ženu da propovijeda, vjerujem da će završiti daljnim reformama kad će dovesti homoseksualce da propovijedaju ili nešto slično... Zašto? Zato što se tim reformama udaljuju od Biblije i
Ne jony da te pitam pedagoski,ko tvoj prof.kad te je pitao zasto nisi naucio tu i tu lekciju?Pitam te kako to da ti u tvojoj denominaciji ne drzis cjelu Bibliju,nego uzmes Evu kao prvu koja je pala u grijeh,i onda ne priznas nista iz biblije dalje od te 2 stranice,i prekrizis sve do Pavla i tu nadjes,moto svoje religije,a nikako da shvatis da u Kristu nema muska ni zenska roda,da je on umro za sve jednako,a namerno ignoriras odgovor na moje pitanje.</BLOCKQUOTE>

Nikako namjerno ne izbjegavam tvoje pitanje!
Može mali savjet? Nemoj pisati sve kao jednu dugačku rečenicu. Nemaš točku, zarez, novi red, upitnik, uskličnik... Tako je teško odrediti kad ti završava jedna misao, a počinje druga misao i druga rečenica.

Ja sestro nikako ne križam sve do Pavla. Ako si pratila ovu temu od početka, mogla si primjetiti da sam već odgovorio na tvoje pitanje "nema muškog ni ženskog u Kristu" - i pokušao detaljno, ukratko i jednostavno objasniti. Ako hoćeš, mogu ponovno!

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Ruta on pon svi 28 2007, 16:45

Svako da mnoge protetasnke crkve teze ka reformi,a mnogi su toliko otisli daleko da sada crkvene feministkinje pisu novu Bibliju gdje ce uz ime gdje pise Bog dodati crtica - boginja.Bas ima hvala na toj reformi.

Ruta

Broj postova : 495
Registration date : 20.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Trešnja on pon svi 28 2007, 20:48

Joj Evice,Evice baš si ga zabrljala!

lol!

Trešnja
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 127
Registration date : 15.04.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on pon svi 28 2007, 21:22

jony je napisao/la:
Drugo, ne znam zašto me neki krivo shvaćaju da govorim da je žena kriva za sve! Nije. Ali je ona bila zavedena, a ne Adam. (Stoga Konin, kako možeš reći da je i Adam bio zaveden, kad Biblija kaže da nije!)
Kako ti možeš reći da nije bio zaveden, kada je? Wink
Ne kaže to Biblija, to kaže Pavao, možda ima pravo, a možda i nema, meni je iz priče u Postanku sasvim očito da je i on bio prevaren. Zmija je prevarila Evu, a Eva Adama. Gle, naprimjer, tvoja cura kupuje jabuku i prodavač joj podvali pokvarenu jabuku. Prevario ju je. Nakon toga ona dođe do tebe i kaže Jony probaj ovu jabuku, baš je fina, nije pokvarena i ti je probaš. Šta kao ti nisi prevaren?
Druga stvar, Bog je kaznio i Zmiju i Evu i Adama, nije Adama poštedio, i Eva i Adam su podjednako krivi. I Eva i Adam su zajedno jeli plod. Znam da tebi to ne paše u tvoje tumačenje te priče, ali o tome možemo u onom drugom topicu.

jony je napisao/la:
Nažalost, danas živimo u vremenu gdje muškarci
po ckrvama (i u svijetu) ne vole svoje žene na taj način, nego su
feminizirani, te su žene prisiljene uzeti stvar u svoje ruke. Problem
je što vi žene branite da je u redu da žena uzme stvar i kontrolu u
svoje ruke, umjesto da potičete i molite za muškarce u svojoj crkvi da
prestanu biti feminizirani, beskorisni, bez kičme, i da oni rade ono za
što ih je Krist postavio u crkvi.
U tom slučaju žene ne bi trebale
propovijedati, bile bi zadovoljne i sretne, a njihovi bih ih muževi
tretirali kao Krist crkvu. One bi se njima prepustile i podložile - i
Bog bi ih blagoslovio, jer su u tom slučaju i jedno i drugo poslušali
Božju Riječ.
Gle, ja se sa ovim u principu slažem i imaš pravo. Ali to nema veze sa onim što Pavao govori. Pavao govori da žena mora šutjeti u crkvi, ne iz pozicije da ne smije biti tamo starješina i propovijedati, nego iz pozicije da ne smije ni pitanje postaviti.

Zadnja promjena: ; pon svi 28 2007, 21:49; ukupno mijenjano 1 put.

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 371
Registration date : 19.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on pon svi 28 2007, 21:44

A jel sme zevnuti, kad ju je dosadno u Crkvi?

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on pon svi 28 2007, 21:54

Jevrejin je napisao/la:A jel sme zevnuti, kad ju je dosadno u Crkvi?
Smije, ali jako tiho! Twisted Evil
Ajde ne upadaj u raspravu sa glupostima. Wink

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on pon svi 28 2007, 22:16

Treba vidjeti što o tome kaže apostol Pavao !
A onda moramo još pitati i Jonyja.obred obred obred

Euro
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 863
Registration date : 31.03.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on uto svi 29 2007, 09:21

Konin je napisao/la:
Kako ti možeš reći da nije bio zaveden, kada je? Wink
Ne kaže to Biblija, to kaže Pavao, možda ima pravo, a možda i nema, meni je iz priče u Postanku sasvim očito da je i on bio prevaren.

Ne kaže Pavao, nego Duh Sveti kroz Pavla!

Euro je napisao/la:

Treba vidjeti što o tome kaže apostol Pavao !
A onda moramo još pitati i Jonyja.obred obred obred

Slažem se! A nakon toga poslušati Pavla, a ne Jonyija! A problem je što vi ne slušate ni jednog, ni drugog

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on uto svi 29 2007, 10:50

jony je napisao/la:

Ne bih se složio, kaže Pavao, nadahnut Duhom svetim, a ograničen svojim tijelom, umom, ljudskim jezikom, tadašnjim okolnostima i običajima.
Shvati da to nije izravni Božji govor, pa sada on koristi Pavla čisto kao gramofon. To govorio Pavao, čak i on sam kaže da sada ne spoznaje savršeno nego djelomično. Stvarno ne kužim od kuda vama da su to izravne Božje zapovijedi. Pavao je nadahnut Duhom i djeluje savršeno (u manjoj ili većoj mjeri, to sada nije bitno) na tadašanje okolnosti i daje upute određenim crkvama, zajednicama, ljudima koje imaju svoje vlastite mane i vrline. Nisu to univerzalni zakoni, pa nije kršćanstvo religija zakona, kršćanstvo je religija duha (barem bi trebala biti!). Ne postoje zakoni, jedino što se od nas očekuje, je da primimo Duha Svetoga i djelujemo u skladu sa tim. Poslanice treba gledati samo kao nadahnuće, kao primjer kako se ponaša osoba nadahnuta Duhom, a ne izvlačit i ekstrapolirati nekakve zakone kojih se treba pridržavati.

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Istina on sri svi 30 2007, 12:19

Hmmm!Pa na osnovi jednog citata su kreriane mnoge druge crkvene dogme od rastave,celibata,Klus Klus Klana do homosexsualizma, a o zenama se prica cak i u par citata, pa onda nemamo pravo koristiti glavu niti razum, niti savjest nego slijepo slijediti misljenja i dogme Crkava u kojima jesmo, po misljenju voda i kako se njima svida da nesto citiraju i vjeruju....

Istina

Broj postova : 452
Registration date : 12.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on sri svi 30 2007, 12:31

Konin je napisao/la:
Ne bih se složio, kaže Pavao, nadahnut Duhom svetim, a ograničen svojim tijelom, umom, ljudskim jezikom, tadašnjim okolnostima i običajima.
Shvati da to nije izravni Božji govor, pa sada on koristi Pavla čisto kao gramofon.

Isto tako možemo reći da je Isus bio ograničen tijelom (ima je tijelo kao i mi, bio gladan, umoran, tužan, plakao, stario), ljudskim jezikom (nije govorio nebeskim jezikom, već tadašnjim hebrejskim jezikom), tadašnjim okolnostima i običajima. Prema tome bi mogli raditi što god hoćemo i relativizirati sve, baš sve, što Biblija kaže, pa što i Isus kaže!

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Trešnja on sri svi 30 2007, 15:27

Nebi dugo bila član crkve u kojoj ne mogu zjevniti,jer zjevanjem hvatamo zraka koji fali u jedan predio mozga.
Ovo bi bilo pogubno jer nebi bilo zraka za nas žene,
uf idem ja zjevnuti negdje gdje se to tolerira jer sam već posivila kao ova ženica ovdje affraid

Trešnja
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 127
Registration date : 15.04.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Želislav on sri svi 30 2007, 16:05

Konin je napisao/la:
jony je napisao/la:

Shvati da to nije izravni Božji govor, pa sada on koristi Pavla čisto kao gramofon. To govorio Pavao, čak i on sam kaže da sada ne spoznaje savršeno nego djelomično. Stvarno ne kužim od kuda vama da su to izravne Božje zapovijedi. Pavao je nadahnut Duhom i djeluje savršeno (u manjoj ili većoj mjeri, to sada nije bitno) na tadašanje okolnosti i daje upute određenim crkvama, zajednicama, ljudima koje imaju svoje vlastite mane i vrline. Nisu to univerzalni zakoni, pa nije kršćanstvo religija zakona, kršćanstvo je religija duha (barem bi trebala biti!). Ne postoje zakoni, jedino što se od nas očekuje, je da primimo Duha Svetoga i djelujemo u skladu sa tim. Poslanice treba gledati samo kao nadahnuće, kao primjer kako se ponaša osoba nadahnuta Duhom, a ne izvlačit i ekstrapolirati nekakve zakone kojih se treba pridržavati.
Šta je sa stihovima Otk 22:18-19? Ako malo Pavao je rekao ovako a onda ovako... Šta ćemo sa njegovim rečima koje kažu Gal 1:8 "Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drugačije nego što vam javismo, proklet da bude"
Ili recimo Bog nam nešto kaže kako ćemo biti sigurni da je to On. Kako da proverimo istinu.
Pa jedino kroz Njegovu Reč Jov 1:1-3

I ako mi treba da primimo Duha Svetoga, postavlja se pitanje: Da li će Duh Sveti ići protiv Svojih Reči?

Bog vas Blagoslovio

Želislav

Želislav
početnik
početnik

Broj postova : 84
Registration date : 16.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sri svi 30 2007, 16:27

Dragi Zelislave,oprosti,ali post s ovakvim bojama nije prihvatljiv.mozes eventualno koju rijec imati u boji ili koju recenicu ali ne cjeli post,stoga te molim promjeni broju posta ili si po pravilima foruma dopustam brisanje posta sory.Moramo paziti na ustale ucesnike foruma i postivati ih,a vas nekoliko koristim priliku upozoriti pogledajte pri dnu foruma,etiku foruma,i bonton foruma,jer ipak smo ljudi i moramo postivati neke forme,ne dopustivo je da svatko pise po svojim hirovima-hvala na razumjevanju.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on sri svi 30 2007, 20:40

jony je napisao/la:
Isto tako možemo reći da je Isus bio ograničen tijelom (ima je tijelo kao i mi, bio gladan, umoran, tužan, plakao, stario), ljudskim jezikom (nije govorio nebeskim jezikom, već tadašnjim hebrejskim jezikom), tadašnjim okolnostima i običajima. Prema tome bi mogli raditi što god hoćemo i relativizirati sve, baš sve, što Biblija kaže, pa što i Isus kaže!

Pa normalno da je Isus bio ograničen tijelom, jezikom, okolnostima i običajim. U tome i je fora, puno veća fora nego da je došao Bog u obliku svjetlosnog bića i govorio idejama i slikama. Time je Isusova slava veća, jer je došao pokazati da se Bog može spustiti i savršeno funkcionirati u ljudskom tijelu. Došao je dati primjer, nadahnuće, nadu!
Isus je bio savršen u smislu da ja u potpunosti bio ispunjen Duhom i savršeno poznavao Boga i u potpunosti djelovao u skladu sa Njegovom voljom. Normalno da je istodobno imao ljudska svojstva i da je s njima bio ograničen. Normalno da riječi koje je govorio nisu apsolutna istina, jer apsolutna istina se nemože izraziti ljudskim jezikom. Ali možeš savršeno poznavati Boga i savršeno djelovati s obzirom na okolnosti, provoditi Božju volju.
Meni je to sasvim normalno i očito, tebi nije zato jer ti se onda ruši cijeli svjetonazor.
Razmisli, da li to neželiš prihvatiti jer to nije istina, ili zato jer se bojiš šta bi to za tebe značilo?

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on sri svi 30 2007, 21:06

Želislav je napisao/la:
Šta je sa stihovima Otk 22:18-19?
Ne znam. Šta bi bilo s njima? Ne vidim kakve veze taj stiha ima sa ovim o čemu mi govorimo.

Želislav je napisao/la:
Ako malo Pavao je rekao ovako a onda ovako... Šta ćemo sa njegovim rečima koje kažu Gal 1:8 "Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drugačije nego što vam javismo, proklet da bude"
Slažem se, tko god najavi drugačije evanđelje, proklet neka bude.
Treba poznavati evanđelje, da bi se znalo šta ono je, a šta nije.
[/quote]

Želislav je napisao/la:
Ili recimo Bog nam nešto kaže kako ćemo biti sigurni da je to On. Kako da proverimo istinu.
Šta, u početku bijaše Riječ, i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Boga?
Neznam kako će ti to pomoći u bilo čemu.
Treba znati šta je Riječ, a šta i tko je Bog, da bi to bilo šta značilo!

Da ja sada tebe pitam, šta ćemo sa ovim: (JONY i tebi ide ovo pitanje)
Mt 5:20: "Uistinu kažem vam: ne bude li pravednost vaša veća od pravednosti pismoznanac i farizeja, ne, nećete ući u kraljevstvo nebesko."
Pismoznanci i farizeji su proučavali spise i slijepo sljedili zakone i propise i gdje ih je to dovelo? Koja je razlika izmađu njih i vas, jedino što vi ne slijedite Mojsijeve zakone nego "Isusove i Pavlove".
II Kor 3,6: "On nas osposobi za poslužitelje novoga Saveza, ne slova, nego Duha; jer slovo ubija, a Duh oživljuje."
Znači, novi Savez, nema više slova, nema više zakona, samo je Duh bitan! Isus je samo prijmjer, nadahnuće, putokaz do punine Duha, jer samo On oživljuje!

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by No Nick on sri svi 30 2007, 21:32

Šta je sa stihovima Otk 22:18-19? Ako malo Pavao je rekao ovako a onda ovako... Šta ćemo sa njegovim rečima koje kažu Gal 1:8 "Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drugačije nego što vam javismo, proklet da bude"
I ako mi treba da primimo Duha Svetoga, postavlja se pitanje: Da li će Duh Sveti ići protiv Svojih Reči?

Bog vas Blagoslovio

Bog i tebe blagoslovio, zelislave. Smile

No, pitao bih te: zasto je Pavao uputio te reci u Galatima poslanici?

Gal 1:8 "Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drugačije nego što vam javismo, proklet da bude"

Dakle, zasto je to Pavle kazao?

No Nick
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1236
Registration date : 15.02.2007

Korisnički profil http://www.svetlostistine.com

[Vrh] Go down

Postaj by moki72 on sri svi 30 2007, 21:40

mnogo je to filozofije dragi moji a Hrišćanstvo je tako jednostavno !
POZDRAV !

moki72
početnik
početnik

Broj postova : 99
Registration date : 14.05.2007

Korisnički profil http://spasenje.heavenforum.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 17:01

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 5 / 19. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]