Kako je stvarno izgledao Isus?

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Kako je stvarno izgledao Isus?

Postaj by Molitelj on uto tra 17 2007, 21:00

Da li je ovo Isus?

27.9.2005 14:53:28

Kako je izgledao Isus?

Kategorija : Zanimljivosti

Istražujući kako je izgledao Isus, BBC-eva televizijska ekipa došla je do zapanjujuće drugačijeg izgleda od onog što nam servira Rimokatolička crkva i hollywoodski režiseri.

Televizijska ekipa kreirala je sliku na temelju muške lubanje iz prvog stoljeća, nađene u Izraelu. Oni tvrde da se "današnje glave Izraelaca znatno razlikuju od onih otprije 2000 godina, te je zbog toga ekipa tražila lubanju Izraelca iz vremena kada je Isus hodao Zemljom."

Koristeći otisak lubanje u gipsu, forenzički medicinski umjetnik Richard Neave sa Sveučilišta u Manchesteru, rekonstruirao je lice čovjeka radeći slojeve mišića, masnoće i kože. Kosa je napravljena na temelju kose ljudi sa Bliskog istoka, koja je deblja, tamnija i kovrčava, uključujući tipičan izgled frizure iz Isusovog vremena. Krajnja slika Isusove glave napravljena je kao računalni trodimenzionalni model.

Iako se ne radi o Isusovoj glavi, informacije dobivene znanstvenim ispitivanjima upućuju da je Isus izgledao slično kao i čovjek na trodimenzionalnoj računalnoj slici.

Što mislite o ovakvoj verziji Isusa? Jeste li iznenađeni? Možete li zamisliti da je Isus tako izgledao? Da nije bio bijelac, plavokosi plavooki ljepotan manekenske građe?

Svrha ovog članka je maknuti zablude i predrasude koje još uvijek prevladavaju u svijetu. Najbolje informacije o tome kako je izgledao Isus daje sama Biblija. Dovoljno je samo malo potražiti, i naći ćete opis koji se dosta razlikuje od stereotipnog opisa koji nam je do sada bio nametnut u svim medijima.

"…Ne bijaše na njem ljepote ni sjaja da bismo se u nj zagledali, ni ljupkosti da bi nam se svidio. Prezren bješe, odbačen od ljudi, čovjek boli, vičan patnjama, od kog svatko lice otklanja, prezren bješe, odvrgnut. A on je naše bolesti ponio, naše je boli na se uzeo, dok smo mi držali da ga Bog bije i ponižava." Bibija, Izaija 53:2

Isus se nije isticao svojim izgledom, nego svojim Duhom i Riječju koju je govorio narodu.

"…Kad Isus dovrši svoj govor, veliko je mnoštvo naroda bilo zaneseno njegovom naukom, jer ih je učio kao onaj koji ima vlast, a ne kao njihovi književnici." Biblija, Matej 7:28

Detaljni opis kako Isus izgleda danas daje apostol Ivan u Knjizi Otkrivenja, 1:12. Ivan je zapisao viziju koju je primio oko 96. godine na otoku Patmosu, gdje je bio deportiran u rimski politički zatvor.

"Okrenuh se da vidim glas što mi govori. I, kako se okrenuh, opazih sedam zlatnih svijećnjaka, a među svijećnjacima nekoga slična Sinu Čovječjemu, obučena u dugu haljinu i opasana zlatnim pasom po prsima. Njegova glava s kosom bijaše bijela poput bijele vune, poput snijega; njegove su oči bile kao ognjeni plamen; njegove su noge sličile mjedi kad se užari u peći; njegov glas kao šum velikih voda.

U svojoj je desnici držao sedam zvijezda, iz njegovih je usta izlazio oštri dvosjekli mač, a njegovo je lice bilo kao sunce kad sja u svoj svojoj sili.

Kad ga opazih, padoh kao mrtav k njegovim nogama, a on stavi na me svoju desnicu i reče mi : 'Nemoj se bojati! Ja sam Prvi i Posljednji, Onaj koji živi! Bio sam mrtav, ali, evo, živim u vijeke vjekova i imam ključeve smrti i podzemlja.'"

Dragi čitatelji, Isus i danas tako izgleda. On je umro da bismo mi živjeli. Ali je uskrsnuo i drži vaš život u svojoj ruci. Ionako će vam život brzo proći. Netko će poživjeti duže, netko kraće, ali što je ljudski život? Prođe u nekoliko treptaja oka… Nemojte olako preći preko ovog članka. Pomirite se s Bogom kroz Isusa Krista i primite obećanje – život vječni.
Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Re: Kako je stvarno izgledao Isus?

Postaj by Molitelj on uto tra 17 2007, 21:07

Ja sam Ga zamisljao malo drugacijim.
Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sri tra 18 2007, 11:10

Sta je, nikome se ne svidja mogucnost da nas Isus nije imao neke lepote i privlacnosti.

Da, da, a sta ako On nikada i nije bio neki privlacni covek kakvim Ga danas prikazuju?

Sta je, boli li vas ta mogucnost?
Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on sri tra 18 2007, 11:17

Jevrejin je napisao/la:Sta je, nikome se ne svidja mogucnost da nas Isus nije imao neke lepote i privlacnosti.

Da, da, a sta ako On nikada i nije bio neki privlacni covek kakvim Ga danas prikazuju?

Sta je, boli li vas ta mogucnost?

Pa pismo baš kaže da na njemu nije bilo ljepote i da svatko lice zaklanja pred njim. A On je naše boli uzeo.
Izrail
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 2080
Registration date : 14.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by dragan on sri tra 18 2007, 11:33

Pa u biti,ja sam imao nekakvu sliku o Isusu u svojoj glavi, čisto ono kad ga zamišljam (al ipak nije plavokos), mada sam u stanju da prihvatim bilo koji drugi izgled. To je najmanje važno.

Samo mi cijela ova teorija nekako ne stoji. To je glava jednog čovjeka iz onog područja i iz onog vremena. Pa nisu svi ljudi tamo bili slični u ono vrijeme. Ako uzmemo u obzir povijest Izraela i sve seobe i deobe koje su ih snašle, sva carstva koja su vladala na tom području i tragove koje je svako od njih ostavio, teorija o nekoj sličnosti svih tadašnjih stanovnika mi djeluje nekako rasistički.
dragan
web - designer
web - designer

Broj postova : 336
Registration date : 29.03.2007

Korisnički profil http://www.adventisti.info

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on sri tra 18 2007, 14:26

Pa da budem iskren - ovo mi liči samo na foto-robot !
Euro
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 863
Registration date : 31.03.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Trešnja on sri tra 18 2007, 14:59

Sigurno je izgledao kao tipični Izraelci,a znamo kakvi su oni izgledom kao što se i druge nacije ističu nekim karakteristikama.Meni je svejedno kako je izgledao,on je za mene najljepši. andjeo

Trešnja
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 127
Registration date : 15.04.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on sri tra 18 2007, 15:00

kako je Isus izgledao jako se dobro zna po Turinskom( torinskom) platnu
hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1359
Registration date : 12.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sri tra 18 2007, 15:27

Ma ljudi, ovo sam skinuo sa nekog baptistickog sajta. Ali ja iskreno mislim da je bio daleko lepsi od ove slikice gore.
Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by mirjam on sri tra 18 2007, 16:15

pa ljudi u Bibliji piše: "...ne bi obličja ni ljepote u njega: i vidjesmo ga, i ne bješe ništa na očima, čega radi bismo ga poželjeli." Izaija 53,2
Mislim da nemožemo točno reći kako je Isus izgledao. Sigurno da je bio sličan onome narodu u ono vrjeme. Ali svako ima drugačiju sliku o njemu. Nevjerujem da je bio ružan ali ni neki lepotan. Ali sam sigurna da je mogao svaku dušu da takne svojim blagim pogledom i osmjehom.
mirjam
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 191
Registration date : 06.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on čet tra 19 2007, 08:15

hrvoje hrki je napisao/la:kako je Isus izgledao jako se dobro zna po Turinskom( torinskom) platnu

Kako su prošla ispitivanja autentičnosti spomenutog platna?
Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on čet tra 19 2007, 08:40

Izrail je napisao/la:
hrvoje hrki je napisao/la:kako je Isus izgledao jako se dobro zna po Turinskom( torinskom) platnu

jako pozitivno:heart:
hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on čet tra 19 2007, 08:44

hrvoje hrki je napisao/la:
Izrail je napisao/la:

jako pozitivno❤

Pa daj neke plahte od rezultata ako imaš? Wink
Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet tra 19 2007, 19:18

mirjam je napisao/la:pa ljudi u Bibliji piše: "...ne bi obličja ni ljepote u njega: i vidjesmo ga, i ne bješe ništa na očima, čega radi bismo ga poželjeli." Izaija 53,2
Mislim da nemožemo točno reći kako je Isus izgledao. Sigurno da je bio sličan onome narodu u ono vrjeme. Ali svako ima drugačiju sliku o njemu. Nevjerujem da je bio ružan ali ni neki lepotan. Ali sam sigurna da je mogao svaku dušu da takne svojim blagim pogledom i osmjehom.
Za nas je najvaznije,da je on ponio nase grijehe,i da je on nas Spasitelj.
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on čet tra 19 2007, 19:39

Kako ta plahta nije vec pojedena od moljaca posle dve hiljade godina?
Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Trešnja on čet tra 19 2007, 19:55

Jevrejin je napisao/la:Kako ta plahta nije vec pojedena od moljaca posle dve hiljade godina?

umirem od smijeha umirem od smijeha umirem od smijeha

Trešnja
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 127
Registration date : 15.04.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by mirjam on pet tra 20 2007, 18:46

Pitam se zašto ljudi toliko žele da znaju kako je Isus izgledao??
važnija je misija koju je on održao na ovoj zemlji i ponizio se tako, što je postao čovjek da bi umro za naše grjehe i spasio nas od zla i grjeha.
mirjam
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Darko on sri svi 02 2007, 21:08

Mislim da to nije niti bitno.
Glavno da ga vjerom gledamo otvorenih očiju. Fizički izgled uvjetuje kanalizirano mišljenje i apriori stavove, što Isus ne želi za sebe. Npr. zašto nam se neke osobe "sviđaju" a druge su nam "odbojne"? Upravo zbog toga.
Darko
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 251
Registration date : 12.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on čet svi 03 2007, 08:03

Jevrejin je napisao/la:Kako ta plahta nije vec pojedena od moljaca posle dve hiljade godina?

Ono što je Bog dotaknuo očuvano je za neraspadljivost.
Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by imhotep on čet svi 03 2007, 12:35

možda zato što je nastala dosta kasnije? alien cyclops
drago mi je da ima ljudi koji još uvijek vjeruju u srednjovjekovne obmane, ali to je samo bježanje od realnosti
što se tiče izaije 53. i famoznih stihova o rugobnom Isusu, (2) Izrastao je pred njim poput izdanka, poput korijena iz zemlje sasušene. Ne bijaše na njem ljepote ni sjaja da bismo se u nj zagledali, ni ljupkosti da bi nam se svidio. (3) Prezren bješe, odbačen od ljudi, čovjek boli, vičan patnjama, od kog svatko lice otklanja, prezren bješe, odvrgnut.
zar je Isus bio karizmat kojeg su mase slijedile ili nekakva vrsta hodajuće kuge od koje su ljudi bježali? zašto se tako zaboravlja na ovaj treći stih, koji očito govori o njegovoj smrti i mučenju, a ne o njegovom izgledu, kao i onaj drugi stih
imhotep
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by mirjam on čet svi 03 2007, 17:29

ali sigurno da nisu ni trčali za njim zbog njegove ljepote.
zato mislim da je važnia je njegova misija, što je on napravio za ovaj ljudski rod, negoli izgled (ne mora biti ni da je bio ljep, pa ni ružan:) )
mirjam
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Debora on uto svi 22 2007, 08:46

Čitajući naš forum na temu: Kako je stvarno izgledao Isus? ne znam što vas interesuje Negova spoljašnost ili Njegove prekrasne osobine, koje nam mogu stvoriti i prekrasnu sliku. Isus je ljubav, radost, mir, strpljiv, dobar, krotak, itd. Ma mi se bavimo stvarima koje nisu tako bitne za naše spasenje prvo, a drugo stvaraju među nama razdor , a ne jedinstvo, ne samo ova teme već i druge. To đavao i želji. Gledajmo Isusov karakter, proučavajmoga, usvajajmo ga i postat ćemo slični njemu.

tongue
Debora
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 171

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by vivi on uto svi 22 2007, 08:49

Ja mislim da uposte nije vazno kako je Isus izgledao jer u Bibliji pise da ne trebam sebi praviti lika rezana. Prava vera je ko nevidi a ipak veruje! To je moje misljenje
vivi
poprilično aktivan korisnik
poprilično aktivan korisnik

Broj postova : 535

Korisnički profil http://www.youthinmission.info/YiM-Home_162.html

[Vrh] Go down

Postaj by Peaceful_warior on ned srp 01 2007, 13:45

Slazem se da je imao kratku kosu koja je bila deblja, tamnija i kovrcava jer tada su svi Izraelci tako izgledali, ali uopce nije bitno kakva mu je bila vanjstina jer ono sto je sustina je najvaznije. Bitna je vanjstina, ali je sustina kljucna, a Isus nam je ostavio dobar primjer kakvi treba da budemo i mislim da bi svatko sebe trebao zapitati tko je on i sto ce biti sa njim ako ga sutra vise ne bude. Slijedimo Kristov primjer i bit cemo mnogo sretniji.
Peaceful_warior
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 43
Registration date : 14.06.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on pon srp 02 2007, 09:35

Trešnja je napisao/la:

umirem od smijeha umirem od smijeha umirem od smijeha

ovo ti je pitanje na nivou:

kako to da mnogi sveci KC se nisu tjelesno raspali

izrail je lijepo rekao , nešto u stilu , zato jer Bog datakne neke stvari ( svete , recimo)study
hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next