Zasto ne smemo imati druge posrednike osim Gospoda Isusa?

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Zasto ne smemo imati druge posrednike osim Gospoda Isusa?

Postaj by Molitelj on sub tra 14 2007, 12:25

Isus je od Boga postavljen jedinim Posrednikom. Osim Njega nema drugog posrednika.

Niko to vise ne moze biti! Gospod Isus Hristos je jedini od Boga postavljeni Posrednik. A ni Njega Bog nebi upotrebio u ulozi jedinog Posrednika, da On nije to postigao kroz svoju zrtvu na krstu.

Da bi postao jedini Posrednik izmedju Boga i ljudi morao je zadovoljiti zakon o posredovanju ( Jagnje zaklano od pocetka sveta ).

Ni Marija, ni andjeli, ni sveci a posebno svestenici nisu, niti ce ikada to moci da postanu. Jer svojim zivotom nisu, niti ce ikada uspeti da budu zakoniti posrednici, jer nemaju ovlascenje za to od samog Boga.

Slazete li se sa ovom tvrdnjom ili ne*?

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Re: Zasto ne smemo imati druge posrednike osim Gospoda Isusa?

Postaj by Aladin on sub tra 14 2007, 15:45

Ne možemo zato što tako kaže u Božijoj Reči, vrlo jednostavno. To je kao ne čini preljube. Ako imaš druge posrednike ulaziš u duhovnu preljubu koja je čak teži prestup od telesne. Iako se greh ne može meriti na merilima, jer greh je greh; ali mnogi preljubnici i bludnici su postali Božije sveti kroz Krv Hristovu. Ali oni koji su duhovno bludničili to je tamo u Otkrivenju 17. i 18., pa ne bio im u koži.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

Broj postova : 714
Registration date : 06.03.2007

Korisnički profil http://www.nevesta-hristova.org

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on sub tra 14 2007, 18:24

Jos uz sve to onaj koji ima posrednika ne moze spoznati Krista.

Jer kada ti netko na "nebu posreduje" poput "svetaca" i "Marije" tada to Bog vidi i On kaze da je to idolopoklonstvo i napusta Njegov Duh takvu osobu, ako je i ta osoba ikad imala Duha. I tada dolazi na tu osobu lazljiv duh koji se pretvara u andjela svjetlosti i zavarava tu osobu da ima kontakt s Bogom. A zapravo nema.

Isus je rekao da u zadnjim vremenima pazimo da ne budemo ZAVARANI. Zavarana osoba je ona koja svim svojim srcem vjeruje da je u pravu - a zapravo nije. Zato nam je Bog dao Bibliju da po njoj mozemo provjeravati duhove! Ali neki su vec zavarani i ne mogu niti zele vidjeti istine. Tim ljudima ce se reci na vratima neba - odlazite, nikad vas nisam poznavao.

dominik
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 871
Registration date : 08.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by dragomir on sub tra 14 2007, 18:28

Biblija kaze da nema drugih posrednika i to je dovoljan razlog. Nije li? Jednostavno drugih nema.

dragomir
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on sub tra 14 2007, 18:39

Da, ali neki ne mare za Rijec. Sad

I tako dolazi na ispunjenje ovo:

Ovako govori Jahve:
"Proklet čovjek koji se uzdaje
u čovjeka..." Jr 17,5

dominik
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 871
Registration date : 08.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by dragomir on sub tra 14 2007, 18:51

Tako je, ne mare jer nisu izabrani za Spasenje.

dragomir
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sub tra 14 2007, 19:33

Ma dragomire imas mesto gde se moze pricati o "izabranima" za spasenje.

Ovde zelimo da kazemo sada nesto drugo.

Hvala.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on pon tra 16 2007, 20:38

Posrednik moze biti samo onaj koji je bio bez greha. To je prva cinjenica i najvaznija.

A drugo, posrednik mora proliti svoju krv, jer se samo prolivanjem krvi postize uloga Posrednika.

A niko nije dao svoj zivot za nas, prolio svoju krv, osim Isusa. Zato Njega, Bog jedino prihvata, ili jos bolje receno, postavlja za Posrednika izmedju gresnog coveka i Boga.
Ta krv, je garancija da ce se posredovanje ozbiljno i funkcionalno prihvatiti.

Marija, sveci ili andjeli u tom smislu nemaju niti mogu imati ikakvu ulogu u pomirenju, jer ne mogu obezbediti izmirenje sa Bogom, a kamo li oprostenje greha. Njihova krv nije prolivena i nikada ih Bog nije pozvao da to ucine.

Zato, jedini posrednik i pomiritelj izmedju covecanstva i Neba moze biti i jeste Gospod Isus Hristos.

Blago onima cije se nadanje oslanja na Njegovu pomiriteljsku krv i Njegove zasluge~!

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Totus Tuus on pon tra 16 2007, 22:39

Kako tumačite ono kad Pavao piše da mi svojim trpljenjem nadopunjujemmo što nedostaje Kristovoj Muci? Neznam točan citat, nemogu ga pronaći.

Totus Tuus
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 214
Registration date : 07.03.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on pon tra 16 2007, 22:44

Mislim da se to odnosi na nase licno stradanje zbog Hrista, ako se ne varam.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sinke on pet svi 04 2007, 01:59

Marija, sveci ili andjeli u tom smislu nemaju niti mogu imati ikakvu ulogu u pomirenju, jer ne mogu obezbediti izmirenje sa Bogom, a kamo li oprostenje greha. Njihova krv nije prolivena i nikada ih Bog nije pozvao da to ucine.

Zato, jedini posrednik i pomiritelj izmedju covecanstva i Neba moze biti i jeste Gospod Isus Hristos.

Blago onima cije se nadanje oslanja na Njegovu pomiriteljsku krv i Njegove zasluge~!

Naravno, ali anđeli mogu opraštati ( zapravo, kao što Katolički svećenik radi- proglašava oproštenima) grijehe ako im Bog preda dozvolu, kao što je učinio i apostolima- više o tome u prvom poglavlju mojeg topica....

Da li anđeli mogu opraštati grijehe?
( Biblija kaže da mogu ako Bog tako odluči )
http://izaija95.lolbb.com/Teologija-c1/Apologetika-f1/Sakrament-Ispovijedi-da-li-anoeli-oprastaju-grijehe-t655.htm

Sinke
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1237
Registration date : 13.02.2007

Korisnički profil http://defensorfidei.blog.hr/

[Vrh] Go down

Postaj by ILIJA on sub ruj 15 2007, 01:07

Pogledajmo samo kako su zivjeli i bili gonjeni za ime svog Spasitelja Isusa Krista,apostoli i Kristovi ucenici,a onda se samo podsjetite kako su prastali katolicki svecenici kroz lomace i mucilista kroz ubistva i ratove i sve ce vam biti jasno....

Jer jedan je Bog, jedan je i posrednik između Boga i ljudi, čovjek - Krist Isus, 1. Timoteju 2,5

Neka bude znano svima vama i svemu narodu Izraelovu: po imenu Isusa Krista Nazarećanina, kojega ste vi raspeli, a kojega Bog uskrisi od mrtvih! Po njemu ovaj stoji pred vama zdrav!

On je onaj kamen koji vi graditelji odbaciste, ali koji postade kamen zaglavni.

I nema ni u kome drugom spasenja. Nema uistinu pod nebom drugoga imena dana ljudima po kojemu se možemo spasiti. Djela apostolska 4,10-12

ILIJA
senior
senior

Broj postova : 696
Registration date : 26.06.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sinke on sub ruj 15 2007, 13:32

Da i s ovime završimo....

A i vi ćete nam pomagati molitvom da bi mnogi za nas zahvaljivali Bogu na milosti koja nam je darovana posredovanjem mnogih.
2 Korićanima 1:11

Tako ćete se u svemu obogatiti za svakovrsnu darežljivost koja se, našim posredovanjem, izvija u zahvalnicu Bogu.
2 Korićanima 9:11

Biblija jasno razlikuje "Posredništvo" od "posredništva". U smislu spasenja, jedino je Isus Posrednik, ali u smislu molitve, možemo imati tisuće posrednika.

I na Nebu i na zemlji.

Sinke
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by emanuel on sub ruj 15 2007, 14:04

Sinke je napisao/la:Da i s ovime završimo....

A i vi ćete nam pomagati molitvom da bi mnogi za nas zahvaljivali Bogu na milosti koja nam je darovana posredovanjem mnogih.
2 Korićanima 1:11

Tako ćete se u svemu obogatiti za svakovrsnu darežljivost koja se, našim posredovanjem, izvija u zahvalnicu Bogu.
2 Korićanima 9:11

Biblija jasno razlikuje "Posredništvo" od "posredništva". U smislu spasenja, jedino je Isus Posrednik, ali u smislu molitve, možemo imati tisuće posrednika.

I na Nebu i na zemlji.

Da za trenutak ostavimo biblijske citate koji kažu da je samo jedan posrednik između Boga i ljudi...po čemu smatraš da te Marija više voli od Isusa da se njoj moliš za posredovanje... od Isusa koji je dao svoj život za tebe i to na križu?
Dali si se možda pitao kako se osjeća Isus dok te gleda kako se moliš Mariji ili svecima koji nisu ništa učinili za tebe a ne moliš se njemu koji je dao život za tebe.
Zar ima veće ljubavi nego dati život za prijatelja....pita se Isus i pritom misli na sve one koji se ne utječu njemu nego Mariji i svecima?
To mogu objasniti samo duhovnim sljepilom.
Božji blagoslov.

emanuel
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 175
Registration date : 14.09.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sub ruj 15 2007, 16:31

Jos je u Psalmima navesceno jasno da je Isus posrednik novog Saveza, preko svoje krvi ociscenja i to po redu Melhisedekovu.

Osim Njega, nema drugog posrednika po cijem bi smo se imenu mogli spasti. A njegovo ime je Jahve!

Primetio sam Simke da tvoja religija pogresno tumaci ulogu posredovanja. Bar po citatima koje si citirao. Ti uzimas samo te stihove koji govore o podrsci apostolima od vernika, a zaboravljas da su vernici pa cak i apostoli bili telo, telo sa mnogim udovima, a da je samo Isus bio Glava telu, isto deo tela. A Bog sve u svemu.

Isus kao Glava upravlja celim telom. A mi svi smo samo braca.

Tako da uloga posredovanja moze i treba da postoji u telu, medju razlicitim udovima, ali ne i SPASAVAJUCA Posrednicka Figura koji je sam Isus Hristos. I to preko Posrednika u cijoj se prolivenoj krvi cini ili sklapa novi Savez, alo brate moj, novi Savez kroz krv koju niko nije prolio, ni svestenik, ni andjeo a po najmanje Marija.

Tu je uloga Isusa Hrista u svakom pogledu uzvisenija i jedina merodavna da niko drugi ne moze niti sme da se smatra posrednikom izmedju Hrista i coveka, ili coveka i Boga.

Sto nisi posten, i ne citas prvo ono najvaznije, kako bi razumeo ono drugo,, manje vazno, u ulozi Hristove Prvosvestenicke uloge u spasenju nas ljudi. Svi mi mozemo da se molimo jedni za druge, da posredujemo u nasim molitvama za one koji volimo ili za one za koje zelimo da se spasu, ali to sve jedino moze Hristos da prinese cisto i bez mane pred Boga. Jer Mu je sam Bog namenio takvu ulogu, i to jasnim napisanim recima u Pismu, a za sve nas ostale tako nesto nije receno.

Dok mesas pojmove ljudskog posredovanja sa Hristovom sluzbom, ti nikada neces shvatiti niti ces moci razumeti sta je ustvari prava i kljucna posrednicka sluzba Isusa Hrista.

Ja mogu pred Hrista, kao najobicniji vernik, kao sto to jesam, da se molim za tebe i posredujem u mojim molitvama za tvoje spasenje ali samo Isus licno od mene prima i ima pravo i obavezu da te molitve od mene prenese k Bogu. I niko drugi ne sme ili ne moze da stoji izmedju mojih posrednickih molitava i Isusa Prvosvestenika nebeskog. Kada bih ja molio mojega svestenika da on moju molitvu moli Hristu, da MU prenese moje potrebe ili trazi oprostenje za moje grehe, tako da svestenik ili Marija budu u mom srcu preko njihovog duha, tada ja vise nemam Hrista kao Onoga na koga se oslanjam kao svog Prvosvestenika, te otpadam ili se odvajam ili isterujem Hrista iz svog srca. Jer samo ON mora da zivi u meni.
Zato kada ja hocu da pustim covekov duh da posreduje izmedju mene i Hristovog Duha, onda pustam zle duhove da stanuju u meni. Jer Covekov duh ili duh mrtvih ( Marije ) ne moze da prebiva u nama ljudima. Jedino Sveti ( Hristov ) Duh ili demonski duh moze da stanuje u coveku, s time sto ni demonski duh ne moze da prebiva u Bogu osim Bozjeg Duha.

To je tada uvreda za Boga. Uvreda za Hrista, ili perfidno odbacivanje Hrista, i Njegovog Duha kao moje jedine nade i sigurnosti, za koju je sam Bog, nas mili Otac, rekao da se moze doci k Njemu.
Isus lepo kaze, da niko ne moze doci Ocu do kroz Njega, Hristovog Duha u nama.

Ono sto ti dragi moj brate ne razumes, jeste da uloga posredovanja ili dolazenja k Hristu nije na intelektualnom nivou verovanja, ili nase vere, da kada se molim Isusu onda imamo pristup Bogu. Vec u zajednistvu sa Hristom. To jest, ovo cesto vi katolici pored sve vase dobre namere gubite iz vida, mora Hristos da zivi u vama, i da u tom zajednistvu u Hristu, bukvalnom Hristu u tvojemu srcu ti dodjes kroz Njega, u Njemu, Bogu. To je ono sto je receno u dubokom duhovnom smislu, kada se iznosi tvrdnja, da se tako na jedini nacin dolazi Bogu. Jedino kroz Hrista koji bukvalno zivi u nama mi mozemo doci Bogu i tako se kroz Hrista koji zivi u nama, kao naseg Posrednika dolazi ne samo Bogu, vec u Njega samoga u Boga.

On u nama, i mi u Njemu smo u Bogu. To je tajna jedinstva, tajna Posrednicke moltive i tajna kojom mi direktno preko Hrista koji je u nama, koji zivi u nama, u nasem srcu, kao Posrednik, ulazimo u Bozje srce i sa Hristom se nastanjujem u Njemu. DA BOG BUDE BOG U NAMA!

Kako tu ikakav svestenik, ili andjeo moze imati bilo koju ulogu ili posrednicku svrhu. A kamoli mrtva Marija? Pa ona je mrtva!

Pazi, i da je ziva ona ne moze da zivi u nama bukvalno i stvarno kao Isus Hristos preko svojega Duha Svetoga, Duha zivota. Razmisli malo o cemu ti pisem.

Marija ili bilo ko drugi ne moze i nesme da zivi u nama, niti se ona moze verom useliti u nasa srca i nastaniti se u nama. Sa njom se ne moze uspostaviti preko njenog covecijeg duha zajednistva sa Hristovim Duhom u Hristu, da bi bila u nama i istovremeno u Bogu. Ona ne moze da bude deo coveka, jedno sa covekom i istovremeno jedno sa Bogom. Tu se nalazi velika falinka u vasoj teologoiji. Primeti to, molim te.

Samo Isus, i jedino Isus kao istovremeno Bog i Covek moze biti preko svog Duha, svojega Boznastva u nama i u Bogu istovremeno.

Tako je ON jedini Posrednik izmedju Boga i nas.

Tu nemoze, i da hocemo, da bude mesta za bilo kog drugog posrednika.

Jer jedino On moze da zivi preko svojega Duha u nama i da istovremeno preko svojega Duha zivi u Bogu, jer je jedno sa Bogom, ON je taj Bog. Otac, Sin i Duh Sveti je jedan Bog.

Ovo vi katolici oupste ne razumete.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sub ruj 15 2007, 16:51

Dozvoli mi jos da dodam jednu vaznu cinjenicu.

Kada mi idemo ka Bogu - do Hrista - preko Marije, andjela ili svestenika, kako oni nisi jedno sa Bogom - nisu deo Trojednoga Boga (to je jedino Hristos po svom Bozanstvu), a oni nisu, niti to ikada mogu biti, po svojoj prirodi, pa ni po svom duhu, tada nesvesno otvaramo svoje srce da demoni, sotona i njegovi zli duhovi u nama naprave svoj konak i zavladaju nasim srcima. Omogucavamo im da udju u nas umesto Hrista i Njegovog Duha. Te stvarno svojim zlim duhom, zive u nama.
Jer ljudski duh, ne moze da se nastani u ljudskom duhu. To je jedino moguce, kao sto smo vec zakljucili, samo Bozjem Duhu ili sotonskom duhu. Ili Bozji Duh ( Hristov ) zivi u nama, ili nas opseda sotonski duh, sredine nema!

Ako si me dobro razumeo sta sam ti govorio o Hristovoj Posrednickoj ulozi koju On ustvaruje u nama ili ziveci u nasim srcima preko Duha Svetoga, kojim je i povezan u jedno Bozansko Bice, sa svojim Ocem, kao jedan Bog tada ces lako prihvatiti i ovaj zavrsni zakljucak.

Neke ti Hristos svojom miloscu otvori oci da progledas. Ovo je moja molitva za tebe pred Bogom.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sinke on sub ruj 15 2007, 23:26

Emanuel,

po čemu smatraš da te Marija više voli od Isusa da se njoj moliš za posredovanje... od Isusa koji je dao svoj život za tebe i to na križu?

Kao i svi Katolici, ne mislim da me Marija voli "više" od Isusa koji je umro radi mene na križu- vjerujem da me Marija voli i da će radi te ljubavi moliti Boga za mene kao što Biblija i govori da sveci čine ( Otkrivenje 8:3 ).

Dali si se možda pitao kako se osjeća Isus dok te gleda kako se moliš Mariji ili svecima koji nisu ništa učinili za tebe a ne moliš se njemu koji je dao život za tebe.

Ali niti jedan se Katolik- koji poznaje pravi nauk Katoličke Crkve- ne moli svecima. Katolici jednostavno znaju da ih mrtvi Kršćani čuju i prate poput "oblaka svjedoka" ( Hebrejima 12:1 ) i u skladu s time traže da se moli za njih na zemlji.

U Katoličko-Protestantskom dijalogu teško je ponekad shvatiti ovu vjeru Katolika jer su Protestanti u 16. stoljeću iz Biblije izvadili sve knjige Starog Zavjeta koje su govorile o anđelima koji nose molitve Bogu ( Tobija 12:12 ). Luther je pokušao izbaciti i neke knjige Novog Testamenta- Otkrivenje, Hebreje i Jakovljevu poslanicu- ali nije uspio pod pritiskom.

Protestantska Biblija tako je zakinuta za mnoge Biblijske citate koji opravdavaju vjere Katolika- primjerice molitve za mrtve spominju se u 2 Knjizi Makabejaca, na koju se poziva Pavao u Poslanici Hebrejima.

Tako da je pitanje kanona jedan veliki problem u našem dijalogu- gdje Protestanti koriste Biblije koje uopće nisu postojale do 16. stoljeća.

Sinke
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sub ruj 15 2007, 23:45

Bez obzira brate, na to sto si sada naveo, ono ne moze da negira cinjenicu da je samo Hristos jedno sa Bogom, i da samo On preko Svetoga Duha jeste Posrednik izmedju Boga i coveka. Jer samo On moze da zivi u coveku i u Ocu svojim Duhom, istovremeno.

Sto jasno dokazuje, da knjige koje citiras, a protestanti su ih odbacili, nisu istiniti i nemaju u sebi verodostojnu snagu argumenata.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sinke on sub ruj 15 2007, 23:55

Primetio sam Simke da tvoja religija pogresno tumaci ulogu posredovanja. Bar po citatima koje si citirao. Ti uzimas samo te stihove koji govore o podrsci apostolima od vernika, a zaboravljas da su vernici pa cak i apostoli bili telo, telo sa mnogim udovima, a da je samo Isus bio Glava telu, isto deo tela. A Bog sve u svemu.

Isus kao Glava upravlja celim telom. A mi svi smo samo braca.

Tako da uloga posredovanja moze i treba da postoji u telu, medju razlicitim udovima, ali ne i SPASAVAJUCA Posrednicka Figura koji je sam Isus Hristos. I to preko Posrednika u cijoj se prolivenoj krvi cini ili sklapa novi Savez, alo brate moj, novi Savez kroz krv koju niko nije prolio, ni svestenik, ni andjeo a po najmanje Marija.

Tu je uloga Isusa Hrista u svakom pogledu uzvisenija i jedina merodavna da niko drugi ne moze niti sme da se smatra posrednikom izmedju Hrista i coveka, ili coveka i Boga.

Iskreno- na dobrom si putu da shvatiš Katoličku vjeru- ali još uvijek nisi sve shvatio kako spada.

Velikim slovima si napisao "SPASAVAJUCA" Posrednička figura i povezao je s Kristom- što vjerujem. Ali s druge strane rekao si da spasonosnu krv nije prolio ni svećenik ni anđeo, a ni Marija, neizravno govoreći da Katolici vjeruju da ih Marija može spasiti.

Tvoj problem je što misliš da Katolici drže da Marija ima nekakvu ulogu u "Posredništvu spasenja"- velim ti- to nije vjera Katolika- svako tko Mariji daje takvu ulogu istog je trena ekskomuniciran iz Crkve jer je Marija beskonačno mnogo "niže biće" od Isusa.

Ja mogu pred Hrista, kao najobicniji vernik, kao sto to jesam, da se molim za tebe i posredujem u mojim molitvama za tvoje spasenje ali samo Isus licno od mene prima i ima pravo i obavezu da te molitve od mene prenese k Bogu. I niko drugi ne sme ili ne moze da stoji izmedju mojih posrednickih molitava i Isusa Prvosvestenika nebeskog.

Ali Katolici prate Biblijsku poruku da mrtvi znaju što se dešava na zemlji- Samuel, dapače, govori što se ima desiti idućeg dana ( 1 Samuelova 28: 15 )! Ako sveci na Nebesima čuju ljude na zemlji- tada je jasno da će moliti za njih i njihovo "posredništvo" nema veze s Isusovim posredništvom Boga i čovjeka.

Isus nema nikakvu obavezu prema nama više- a Biblija jasno govori da molitve svetaca pred Boga donosi anđeo ( Otkrivenje 8:3 ).

Pa tebi bi kao Adventistu barem trebalo takvo što biti jasno- ti vjeruješ da Bog već 150 godina proučava s anđelima izvještaje o ljudskim grijesima.

Kada bih ja molio mojega svestenika da on moju molitvu moli Hristu, da MU prenese moje potrebe ili trazi oprostenje za moje grehe, tako da svestenik ili Marija budu u mom srcu preko njihovog duha, tada ja vise nemam Hrista kao Onoga na koga se oslanjam kao svog Prvosvestenika, te otpadam ili se odvajam ili isterujem Hrista iz svog srca. Jer samo ON mora da zivi u meni.

Zaboravljaš da Bog živi i u Mariji i u svećenicima, i to ne umanjuje ulogu Isusa Krista.

Da nije tako, Starješine ne bi mogle izvoditi rituale kojima Bog oprašta grijehe ( Jakovljeva 5:14 ) a kojih nema u Protestantskim Crkvama ( jer ne vjeruju , kao što Biblija govori, da je Bog uspostavio Crkvu s Tradicijama i ritualima ).

Marija ili bilo ko drugi ne moze i nesme da zivi u nama, niti se ona moze verom useliti u nasa srca i nastaniti se u nama. Sa njom se ne moze uspostaviti preko njenog covecijeg duha zajednistva sa Hristovim Duhom u Hristu, da bi bila u nama i istovremeno u Bogu. Ona ne moze da bude deo coveka, jedno sa covekom i istovremeno jedno sa Bogom. Tu se nalazi velika falinka u vasoj teologoiji. Primeti to, molim te.

Ne znam tko te podučavao RimoKatoličkoj teologiji, ali tko vjeruje u ovo što si gore naveo- taj nije Katolik. Takve gluposti Katolička teologija ne uči, i jedino što mogu primjetiti jest da imaš krajnje krive informacije što Katolici vjeruju i što je njihova vjera.

Ako želiš spoznati pravu vjeru Katolika, mani se tih infantilnih ideja da Katolici drža da je Marija posrednik Boga i čovjeka ili da Katolici obožavaju kipove- sve su to izmislili pojedini radikalni Protestantski fundamentalisti koji žele preobratiti Katolike koji ne poznaju svoju vjeru. Jedno od prvih pravila svake uspješne apologetike jest: znaj što vjeruješ i jednako tako znaj što sugovornik vjeruje. Bez toga nema kvalitetnog dijaloga.

Kako tu ikakav svestenik, ili andjeo moze imati bilo koju ulogu ili posrednicku svrhu. A kamoli mrtva Marija? Pa ona je mrtva!

Zapravo, ona je uzašla- ali o tome ću govoriti kada će mi netko odgovoriti na pitanje http://izaija95.lolbb.com/Apologetika-f1/Borba-za-tijelo-Mojsijevo-t906.htm i dokazati da Apostol Juda nije imao Usmenu Tradiciju koja se ne spominje u Bibliji.

Jer jedino On moze da zivi preko svojega Duha u nama i da istovremeno preko svojega Duha zivi u Bogu, jer je jedno sa Bogom, ON je taj Bog. Otac, Sin i Duh Sveti je jedan Bog.

Ovo vi katolici oupste ne razumete.

Budući da Katolici ne vjeruju da je Marija posrednik, ne vjeruju da postoji više od Jednog Boga i sve ostale neistine koje si naveo ( a nisi nužno kriv- vjerojatno te netko krivo podučio ) ....

mi Katolici uopće ne razumijemo koja će budala pomisliti da mi vjerujemo stvari koje si rekao.

Zadnja promjena: ; ned ruj 16 2007, 01:12; ukupno mijenjano 2 put/a.

Sinke
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by Sinke on ned ruj 16 2007, 01:08

Bez obzira brate, na to sto si sada naveo, ono ne moze da negira cinjenicu da je samo Hristos jedno sa Bogom, i da samo On preko Svetoga Duha jeste Posrednik izmedju Boga i coveka. Jer samo On moze da zivi u coveku i u Ocu svojim Duhom, istovremeno.

Ali tako i Katolici vjeruju, a niti knjige koje mi imamo u svojim Biblijama nemaju ništa protiv. Dapače- ističu Božju Jedninu!

Sto jasno dokazuje, da knjige koje citiras, a protestanti su ih odbacili, nisu istiniti i nemaju u sebi verodostojnu snagu argumenata.

Kao što sam rekao- Biblija Katolika jasno govori da je Isus Jedan s Bogom a mi preko Njega jednako tako bivasmo Hramovi Duha Svetoga.

Knjige koje vi imate u Bibliji jasno govore sve što i knjige koje nemate u vezi ovog pitanja- ali u vezi drugih -već druga priča , stoga držimo se napisanog i u jednima i u drugima.

Sinke
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on ned ruj 16 2007, 13:04

Izvini, molim te, ali zar se vi ne molite kipu Marije? Vise nego Hristu?

Ako gresim zaista se izvinjavam. Postoji mogucnost da ne razumem tvoju religiju.
Ziveo sam nekada u Brazilu, zemlji koja se racuna Katolickom. I u svakoj katolickoj kuci, postoji kip Marije. Ili slika sveca. Molim te, mnogo puta sam gledao ljude kako se mole pred njima.

Kipovi i slike, su im sluzili da bi im se molili, da bi oni njihove molitve prineli Hristu kako bi Hrist se molio za njih Bogu. Zato sto su oni sveti ( sveci i Marija ), po vasem ucenju. Kao da su se molioci ustrucavali da dodju direktno ISusu, jer su se smatrali nedostojnima, pa ce Marija ili svetac da nadomeste taj nedostatak za njih pred Hristom.
Nije li to, dragi moj brate, odvajanje ljudi ili ucenje, da se ljudi ne obracaju direktno i neposredno licno svom Spasitelju?

Nije lose, ako neznam, pouci me. Nemoj mi samo reci da to sto sam video u Brazilu je neka moja izmisljotina.

Zar nije onda cudno sto toliko kipova Marije i svetaca drzite po svojim kucama. Iako sam video i raspela sa Hristom. Pred njim sam retko kada video da se vi katolice molite kao pred kipom Marije ili svetaca.

Pitam samo.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sinke on ned ruj 16 2007, 20:20

Izvini, molim te, ali zar se vi ne molite kipu Marije? Vise nego Hristu?

Ako gresim zaista se izvinjavam. Postoji mogucnost da ne razumem tvoju religiju.

Drago mi je što imaš strpljenja i razumijevanja. Mnogo smo puta već o ovome razgovarali, ali nikada nemam problem s ponavljanjem. Dakle, da rezimiramo:

Ziveo sam nekada u Brazilu, zemlji koja se racuna Katolickom. I u svakoj katolickoj kuci, postoji kip Marije. Ili slika sveca. Molim te, mnogo puta sam gledao ljude kako se mole pred njima.

Važno je napomenuti da se Katolici ne mole kipovima Marije, već samo koriste kipove u estetkse svrhe, nikako ne idolopokloničke. Biblija jasno govori u Starome Zavjetu da su Hramovi bili prepuni slika i kipova anđela , dok ni stupovi posvećeni Bogu nisu bili rijetkost- stoga svaka Protestantska denominacija koja nema kipove u hramovima ima nebiblijsku usmenu predaju da se kipovi ne smiju graditi- drugim riječima, pod utjecajem je ikonoklazma.

Pojedini Protestanti govore da nije grijeh imati kip u Crkvi, ali mu se ne smije klanjati jer kleknuti znači obožavati predmet pred kojim se kleči. To nije Biblijski nauk koji na desetine mjesta u Starom Zavjetu spominje kako heroji vjere poput Davida ili Natana kleče čak jedni pred drugima.

Nabukodonozor kleći pred Davidom, slaveći Boga na Nebesima ( Danijel 2:46 ) - na taj način treba shvaćati i Katoličko klečanje pred kipovima i slikama- kao što Bog na nebu čuje kada čovjek raširi ruke prema Hramu oslikanom Kerubinima ( 2 Kraljevima 8:38 ).

Kipovi i slike, su im sluzili da bi im se molili, da bi oni njihove molitve prineli Hristu kako bi Hrist se molio za njih Bogu.

Kipovi su mrtvi predmeti i ne mogu sigurno prenjeti ništa, a najmanje ne molitvu Bogu.

Da "ubrzam" diskusiju: Katolici jednostavno vjeruju da ih na Nebesima čuju sveci koji se mole Isusu za njih . Primjerice, u Otkrivenju 8:1 anđeo prinosi molitve svetaca pred Boga, a u Hebrejima 12:1 piše da je Kršćanin u "oblaku svjedoka".

Kao da su se molioci ustrucavali da dodju direktno ISusu, jer su se smatrali nedostojnima, pa ce Marija ili svetac da nadomeste taj nedostatak za njih pred Hristom.

Budući da Katolička teologija jasno i precizno govori da je samo jedan Posrednik između Boga i čovjeka- Isus Krist, smijemo moliti Boga direktno jer smo preko Krista u prijateljstvu s Bogom. A ruku na srce, pa i prije Isusove žrtve molilo se Boga direktno, molitva nije nešto radi čega bi se trebali smatrati nedostojnim da je provedemo.

Katolici jednostavno traže od usnulih Kršćana da mole za njih. Da je moguć takav zahtjev govori nam Biblija- Luka 20:38 recimo: A nije On Bog mrtvih, nego živih. Ta svi njemu žive!

Mi time ne činimo nikakvo "posredništvo", već tražimo isto što i Pavao kada veli da molimo jedni za druge- tu molitvu čak naziva doslovce "posredništvom" ( 2 Korićanima 1:11 , 2 Korićanima 9:11 ) ali sigurno ne misli na posredništvo koje Je dao Isus Krist.

Zar nije onda cudno sto toliko kipova Marije i svetaca drzite po svojim kucama. Iako sam video i raspela sa Hristom. Pred njim sam retko kada video da se vi katolice molite kao pred kipom Marije ili svetaca.

Iskreno- kako se čovjek mora moliti da bi prema tebi bio uspješan Smile ? Možda su baš ovi "mirniji" bili iskreniji od ljudi koji su izgledali kao da se napadnije mole.

Ali kao što sam već rekao, i kanon je problematičan- Protestanti koji su počeli Reformaciju nisu vjerovali u "općinstvo svetih" pa su izbacili knjige iz Biblije koje su spominjale molitve za mrtve ( na koje se poziva Pavao u jednoj od svojih poslanica ) te anđele koji "nose molitve Bogu" ( Tobija ).

Sinke
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by simply on pon ruj 17 2007, 09:55

Kada se odbaci Isusova nauka, tada se lako izmisle razne teologije, potpomognute biblijskim citatima koji nemaju veze sa stvarnim smislom tih tekstova.
Sinke navodi biblijske citate koji uopće nemaju veze sa posredovanjem: 1. samuelova 28,15 / Otkrivenje 8,3 i slično.

Glavno pitanje je: što se događa s čovjekom nakon smrti? Da li nastavlja živjeti (bar neki njegov dio - duša)? Biblija kaže da ne. Cijeli čovjek umire. Nema besmrtne duše!!! Duša je samo produkt spajanja tijela i daha (duha) životnog. Kada je to dvoje spojeno - nastaje živ čovjek ili živa duša. Kada čovjek umre, duh životni napusti tijelo - i duša prestaje postojati.

Isus kaže: «Dolazi naime čas kada će svi koji počivaju u grobovima čuti Njegov glas, te izići iz njih: koji su činili dobro, na uskrsnuće - na život; koji su činili zlo, na uskrsnuće – na propast.» Evanđelje po Ivanu 5,28.29.

Isus je poučavao da ljudi nakon smrti ne idu nikamo: ni u raj, ni u pakao. Nego su mrtvi, više ne postoje. A kada bude uskrsnuće - ono će biti iz grobova. Tek tada će ljudi dobiti plaću, tek tada će se podjeliti na one koji idu u vječni život, od onih koji idu u vječnu smrt.

Budući da do tog trenutka još nije došlo, svi ljudi koji su umrli do sada - nisu ni u raju, ni u paklu, nego su mrtvi. Tako i Marija, i svi "sveci". Jedino su Henoh i Mojsije uzneseni na nebo (što nije tema ovog posta). Dakle, Marija i "sveci" ne mogu biti naši posrednici pred Bogom iz jednog čistog praktičnog razloga: mrtvi su, oni trenutno ne postoje!!! Tek kada budu uskrsnuće iz grobova, tek tada će i oni uskrsnuti u život. A do tada su mrtvi.

Vjerovanje u besmrtnu dušu je grčka (poganska) filozofija koju su zdušno prihvatili prvi kršćanski teolozi nežidovskog porijekla ( poput Origena) i tako su svoj nedostatak predznanja Božje istine objavljene u Starom zavjetu, nadopunili grčkom (poganskom) filozofijom. I na tom izopačenom temelju su "nadozidali" Novi zavjet - pa on sada ima u mnogim kršć. crkvama - poganski temelj. A osnova tog poganstva je vjerovanje u besmrtnu dušu. Iz toga crkve crpe svoju "snagu", jer sebe (svoju organizaciju i svoje svece) nude kao posrednike te besmrtne duše na putu do Boga. A Isus takve teologije ruši (poput mačem) svojim učenjem o trsu i lozi: Ja sam trs, vi ste loze. Nema posrednika između mene i Krista . Ja sam mladica izrasla iz Krista. i što će mi onda poganski (čitaj: "kršćanski") posrednici? Koji osim toga, niti ne postoje, nego su mrtvi.
Pozdrav

simply
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 335
Registration date : 21.03.2007

Korisnički profil http://www.virovitica.adventisti.info

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on pon ruj 17 2007, 10:48

Ja bih naveo vrlo jednostavnu stvar iz Pisma gde lezi i odgovor na ovo pitanje zasto?

I. Timo0teju 2:5.
Jer Bog je jedan i jedan je posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos,

Zar ovo nije dovoljan razlog da se veruje samo u jednog posrednika izmedju Boga i ljudi???????

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

Broj postova : 714
Registration date : 06.03.2007

Korisnički profil http://www.nevesta-hristova.org

[Vrh] Go down

Postaj by Caesar on pon ruj 17 2007, 11:32

simply je napisao/la:
Budući da do tog trenutka još nije došlo, svi ljudi koji su umrli do sada - nisu ni u raju, ni u paklu, nego su mrtvi. Tako i Marija, i svi "sveci". Jedino su Henoh i Mojsije uzneseni na nebo (što nije tema ovog posta). Dakle, Marija i "sveci" ne mogu biti naši posrednici pred Bogom iz jednog čistog praktičnog razloga: mrtvi su, oni trenutno ne postoje!!! Tek kada budu uskrsnuće iz grobova, tek tada će i oni uskrsnuti u život. A do tada su mrtvi.

Kako onda objasniti činjenicu da su se zbila bezbrojna uslišanja molitvi zagovorom Marije i svetaca, u realnosti? Dakle, to ne bi bilo moguće da su oni ''mrtvi'', a ako gledaju Boga licem u lice, onda je sasvim sigurno da mogu moliti za nas - što je u praksi potvrđeno već nebrojeno puta.

Caesar
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 378
Registration date : 08.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 05:05

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics