Tko je sastavio kanon knjiga-Bibliju- KC ili Luther?

Stranica 2 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Tko je sastavio kanon knjiga-Bibliju- KC ili Luther?

Postaj by No Nick on pet tra 13 2007, 14:52

Pa gledaj, hrki, ocito se ne razumemo bas najbolje.

zašto bih ja morao jako dobro znati , sve detalje na 500-600 stranica SZ , a slabije znati evanđelja, poslanice na 100-200 stranica koji se direktno tiču Isusa njegovih riječi i djela, te djela i evangelizacije apostola i rane crkve
ako mi katolici znamo osnovne stvari iz SZ ( vezane za proročanstva o Mesiji, Dekalog, postanak svijeta itd) to nam je dovoljno da shvatimi i PRIHVATIMO ISUSA

Pa niko ne kaze da moras znati detalje iz SZ-a, mada, iskreno receno, to i nije lose, prosto iz razloga sto te ti detalji bolje i dublje upucuju ka Isusu Hristu!! To je poent staroga zaveta. Svako drugacije citanje, tumacenje, sta god, bojim se da nije bas najbolje. Prema tome, naglasak ne stavljam ni na starom ni na novom zavetu, nego na Hristu koga otkrivaju kako novozavetni tako i starozavetni spisi.

A sad, ako se zadovoljavas povrsnoscu kada je mnogo toga iz sz-a u pitanju=to je tvoj licni stav i problem, ja tu ne mogu i ne zelim nista. Samo znam da pravo bogatsvo lezi u istrazivanju starozavetnih textova koji su nasli ispunjenje u Mesiji Isusu.

ali reci mi od 500 -600 stranica SZ na koliko se direktno spominje Mesija , a koliko povijest Izraela i druge stvari

a na koliko se mjesta spominje Isus u NZ??
nemoj mi sada lakonski , kroz veliku filozofiju odgovoriti da je SZ i NZ jedna knjiga kad znaš da katolici imaju i SZ i NZ i da čitaju i jedan i drugi

Ovo je malo nezgodna izjava. Jer, kada pogledas vreme nastanka novozavetnih spisa koje je??? U roku od nekih 40-50 godina nastao je citav novi zavet! A koliko je vremena trebalo da se napise stari zavet?? Dakle, novi zavet govori o manjim vremenskim intervalima, bavi se pre svega zivotom Isusa Hrista i razvojem rane Crkve, a to jedva da dostice cifru od cc 100 godina. Dok stari zavet je opsirniji.

A osim toga, hej prijatelju, pa citav ti stari zavet upucuje na Isusa Hrista!! Ako ovo ne vidis, onda ili ne citas kako treba, ili te ne zanima, ili ga odbacujes!! Pa cela Tora svedoci o Isusu, svaki psalam govori o Isusu, svi proroci upucuju na Isusa, cak i kada se pise o istoriji Bozjeg naroda-govori se o Isusu koji ih vodi itd itd itd...Masa stvari svedoci o Isusu, a po tvojim recima ispade kao da par textova od onih 20000 i vise stihova, govore o Isusu!!! Pa nije tako, prijatelju moj!!

problem je samo što ga neki reformirani puno više proučavaju nego NZ
to mi nije nikako logično
je li punina objave u SZ ili NZ- sam Isus je rekao"nisam došao da ukinem Zakon , već da ga nadopunim..."

Ovo prvi puta cujem. Ocito si to negde od nekog nacuo kao dogmu ili sta?? Naprotiv, cak i protestanti generalno stavljaju naglasak na novi zavet, a ne na stari. Punina objave nije ni u sz ni u nz, vec u Hristu koga otkriva Bozja rec. To je moja pozicija.

P.S. Postoje mnogi fakulteti koji su specijalizovani za starozavetnu teologiju, ali svaka takva teologija koja ne vodi ka Hristu i koja nema za cilj da nadje Isusa, je bezvredna. Citav stari zavet svedoci o Isusu, ne znam kako to ne razumes? Proucavati njega znaci videti Isusa onakav kakav On jeste. naravno da sve vodi ka Novom zavetu, ali tu je rec o progresivnom otkrivenju a ne o tome da sz vise nije bitan jer imamo nz. Pa to je prosto nemoguce, prosto iz razloga progresivnog otkrivenja. Bog je postepeno otkrivao ljudima Sebe, Svoju volju.

pa ako smo apsolvirali SZ i shvatili da on upućuje na Mesiju , a kroz NZ smo shvatili da je taj Mesija iz SZ Isus Krist , pa zašto sada ne nastavimo gdje je SZ stao ( odnosno sa onim što je nadopunilo SZ- tj sa NZ) i počmemo malo više proučavati NZ , koji nadopunjuje SZ!

Moze, sto se mene licno tice moze, jer citav nz se otkriva u sz, tako da opet ne mozemo bez sz-a, kako god da okrenes. Ne mozes tumaciti ni Isusove price a da ne razumes starozavetnu pozadinu, akamoli nesto dublje. Prema tome, ja sam 'za' ovakvo tumacenje. Smile

No Nick
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1236
Registration date : 15.02.2007

Korisnički profil http://www.svetlostistine.com

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on pet tra 13 2007, 15:20

pa ako se slažemo da smo spoznali ulogu i vrijednost SZ i da je Bog preko Isusa dao nam Novi testament- NZ , čemu onda i dalje proučavanje SZ , kao da ne vjerujemo šta on zbači i koja je njegova uloga

zar ne bi bilo logično da dalje težište damo na NZ jer je on nastavak SZ
Isto tako smatram , da je suludo , kruto stati i na NZ i reći gotova je Božja objava , kad se zna da Bog je živi bog ida on i dalje djeluje , daje preko Duha Svetoga ljudima poruke i savjete
bilo bi prekruto reči , poslije apokalipse nema objave , kad znamo da Bog s nama sve do kraja svijeta
ako ništa onda preko svojih proroka, mistika , vidjelaca
slažeš li se??
ili samo sola scriptura , nikakve objave , mistici , ukazanja?

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1359
Registration date : 12.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on pet tra 13 2007, 15:51

hrvoje hrki je napisao/la:
Isto tako smatram , da je suludo , kruto stati i na NZ i reći gotova je Božja objava , kad se zna da Bog je živi bog ida on i dalje djeluje , daje preko Duha Svetoga ljudima poruke i savjete
bilo bi prekruto reči , poslije apokalipse nema objave , kad znamo da Bog s nama sve do kraja svijeta
slažeš li se??

Malo mješaš stvari.
Objava je gotova i to za nas vrijedi samo mi baštinimo kršćansku tradiciju i iz nje crpimo neka vjerovanja.
Drugo Duh Sveti djeluje i danas u Crkvi ali ne isključivo privatnim objavama koje niti smiju niti nisu u rangu Objave Božje zapisane u Bibliji i u njih nismo dužni vjerovati.
Duh Sveti više djeluje u Crkvi kroz razne druge aspekte, misu, učiteljstvo, karizme itd.
Dakle da nebi neko došao u zabunu da mi katolici ne smatramo objavu završenom jer smatramo,
Amen

Izrail
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 2080
Registration date : 14.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on pet tra 13 2007, 16:58

Cini mi se da je objava ipak zavrsena.

Kada govorim o objavi onda mislim na objavu u rangu kako je data u Svetom Pismu. Tu bi mozda objava bila konacna, ali isto tako Bog nam i danas salje manje objave na razlicite nacine.

Nisam toliko pametan da bih bio sto posto siguran da je sve bas tako kako mi to danas tumacimo.

Verujem da ima ljudi preko kojih Bog i danas govori, ali ih mi ne zelimo cuti.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by dragan on pet tra 13 2007, 19:15

hrvoje hrki je napisao/la:

ja ne znam jeli ti površno čitaš moje kompletne izjave ili voliš malo izmjeniti smisao
već sam oba puta rekao da je SZ I NZ jedinstvena knjiga-BIBLIJA , koja nam ukazuje na Isusa
ali reci mi od 500 -600 stranica SZ na koliko se direktno spominje Mesija , a koliko povijest Izraela i druge stvari

a na koliko se mjesta spominje Isus u NZ??
nemoj mi sada lakonski , kroz veliku filozofiju odgovoriti da je SZ i NZ jedna knjiga kad znaš da katolici imaju i SZ i NZ i da čitaju i jedan i drugi

problem je samo što ga neki reformirani puno više proučavaju nego NZ
to mi nije nikako logično
je li punina objave u SZ ili NZ- sam Isus je rekao"nisam došao da ukinem Zakon , već da ga nadopunim..."

pa ako smo apsolvirali SZ i shvatili da on upućuje na Mesiju , a kroz NZ smo shvatili da je taj Mesija iz SZ Isus Krist , pa zašto sada ne nastavimo gdje je SZ stao ( odnosno sa onim što je nadopunilo SZ- tj sa NZ) i počmemo malo više proučavati NZ , koji nadopunjuje SZ!

Evo mogu ti reći svoje mišljenje, a to je da ako neko proučavajući SZ zanemaruje NZ to nikako nije uredu. No ja nisam primjetio da je to religijska praksa nijedne meni poznate kršćanske crkve. Možda postoje ovdje i ondje pojedinci koji tako čine i oni se trebaju mjenjat.

Isto tako postoje pojedinci u tradicionalnim crkvama koji ne proučavaju ni SZ ni NZ, pa ja ne govorim kako mnogi katolici puno više čitaju npr. horoskope negoli Bibliju.

dragan
web - designer
web - designer

Broj postova : 336
Registration date : 29.03.2007

Korisnički profil http://www.adventisti.info

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on pet tra 13 2007, 20:52

Da brate Jevrejine, budi siguran da si u pravu to što si rekao, to je ne velika istina već ogromna istina. I DANAS POSTOJE LJUDI PREKO KOJIH GOVORI BOG ALI IH LJUDI NE ŽELE SLUŠATI. To je jedna od najmudrijih stvari koju si rekao na ovom forumu.

Ljudi danas žele reći: "Moja crkva, mi...Naša organizacija...Mi ti i ti verujemo tako i tako..."

Evo citat za brata Izraela što se tiče toga kako moramo biti u nekoj crkvi-organizaciji, verovatno pod time misli na svoju. Ali evo šta Pismo kaže o individualnom hodanju sa Bogom.

Jeremija 31:34.
Oni se više neće učiti među se, učiti jedan drugoga: 'Spoznajte Gospoda!' jer me
svi poznaju od najmanjega do najvećega", govori Gospod. "Jer im opraštam krivnju
njihovu i grijeha se njihovih više ne spominjem."
Evanđelje po Jovanu 6:45,
U prorocima stoji pisano: "Svi će biti naučeni od Boga. Svaki, koji čuje od Oca
i nauči, dolazi k meni.

Hebrejima 8:10-11.
Jer je ovo zavjet, koji ću načiniti s kućom Izraelovom poslije onih dana, govori
Gospodin Dat da zakone svoje u pamet njihovu, i na srcima njihovim napisat ću
ih, i bit ću im Bog, i oni će biti narod moj.
I nitko neće učiti Svojega sugrađanina, i nitko brata svojega govoreći: "Poznaj
Gospodina; Jer će me svi poznati od maloga do velikoga među njima."

Dobro, od koga će biti poučena Božija deca, od BOGA ili neke crkvene organizacije ili denominacije? Pročitajte samo pažljivo proroštva, šta će se desiti kada bude došao Duh u naša srca i od koga će ljudi biti poučeni.

Pavle je bio najbolji primer toga.
Galaćanima 1:1.
Pavao apostol, ne od ljudi, ni po čovjeku, nego po Isusu Kristu i Bogu Ocu, koji
ga uskrsnu od mrtvih.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

Broj postova : 714
Registration date : 06.03.2007

Korisnički profil http://www.nevesta-hristova.org

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sub tra 14 2007, 12:11

Aladine, dragi brate hoces li reci kako vi kao grupa koja ne prihvata organizaciju funkionisete?

Imam, neki glupi osecaj, kao da se kod vas nezna ni ko pije ni ko placa.

Sta je po tebi organizacija? I sta je to lose u njoj?

Cini mi se da nisi na najbolji nacin objasnio svoje glediste, pa ti zato i postavljam ovakva pitanja kako bi se objasnio.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sub tra 14 2007, 15:39

Brate Jevrejine,

Ovih dana previse radim, obicno od 7-19h, pa malo manje imam vremena da pišem. Pozovime na Skaype pa će mo malo popričati. A ako baš treba to da napišem, i to ću učiniti, ali duga pisanja na forumu mi strašno oduzimaju vreme, pa zapostavljam neke druge stvari koje su po meni možda i važnije. A nesreća toga je da te ljudi jako lako mogu pogrešno shvatiti, a ti nemaš načina mnogo toga da izneseš, inače zbog dužine teksta mnogi to nebi ni čitali.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sub tra 14 2007, 15:45

Ma shvatam ja tebe, ali nemoze nista neorganizovano da fukcionise.

Zato mislim da bi bilo dobro razjasniti sta ti mislis kada osudjujes ili kritikujes Crkvena tela kako ona danas deluju.

Ja imam isto porodicu, imam neke obaveze, ako ne postoji nesto sto se zove organizacija toga, sve bi drugo bilo samo ne pameti.

Znas to, jer se i sam s tim sreces svaki dan.

A mi smo vec malo pricali o tome.

Naravno rado cemo se cuti.

Pozdrav

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sub tra 14 2007, 16:00

Pa zar lokalna crkva nema svoje uređenje, pastiri, učitelji, proroci, đakoni...Sve to je deo lokalne crkve. To jeste u Božijem redu. Ali ono što su danas postale crkve, sa visokim nivoom organizovane hjerarhije po principu piramide, to svakako nije Pismo niti Božija Reč. Ali to je već neka druga tema.

Brat Aladin

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sub tra 14 2007, 16:06

Opa, brate moj,

sta je onda bila apostolska Crkva sa apostolima na celu,

pa staresinama, djakonima i ostalo? Svaka, da svaka Crkva ima to i danas. Ali su se razvile i prosirile, pa kako da deluju?

Mislis li da su hriscani to izokrenuli? Ili se samo prati uredjenje apostolskog vremena?

Na primer moja mesna Crkva ovde u Zeltwegu ima potpunu autonomiju i svoju samostalnost od npr G. Konferecije u SAD. Voleo bih da otvoris novu temu povodom ovog pitanja. Pa da cujemo tvoj stav.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sub tra 14 2007, 16:09

Da, ali kada G. konferencija donese neku određenu odluku, sve Adventističke crkve moraju to prihvatiti. A šta ako nije to po Reči? OPA Brate! Slepo možeš slediti G. konferenciju samo ako misliš da oni nose apostolsko nasleđe, ali to je onda KATOLICIZAM!

Brat Aladin

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sub tra 14 2007, 16:22

Ovo sto si napisao je potpuno pogresno sto se tice nas Adventista.

Ne mora mesna Crkva to prihvatiti, niti je to G.Konferencija tera da cini.

Kod nas ne odlucuje Generalna Konferencija, vec skupstina Generalne Konferencije. I to delegati iz svih delova sveta.

To je ono sto mi prihvatamo kao neko vrhovno telo koje donosi odluke i usmerava Crkvu sta treba ciniti, sto je cinila inace i apostolska Crkva. A opet to ne znaci da ce neka mesna Crkva i sprovesti sve kako su oni to kazali ili preporucili. Jer se radi najvise o preporukama. Niko nikoga tu ne sili niti namece nesto. Nece valda G. Konferencija znati sta je ovde u mom selu najpotrebnije raditi*? To bar znas da nije moguce.

U katolicizmu je nesto drugo, tu papa ima glavnu rec sa svojim kardinalima ako uopste znam kako oni to rade sto rade.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sub tra 14 2007, 17:40

Ne, oni se ni nebave sa tvojim selom brate, ali oni će odlučiti šta će tvoja lokalna crkva verovati. Pitam jedno obično pitanje. Šta ako su pogrešili? Hoće li lokalna crkva moći to odbaciti a da nepočnu vizite propovednika iz drugih centara koji će pokušati zalutalu braću da vrate sa krivog puta? A šta ako oni greše?

Brat Aladin

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sub tra 14 2007, 19:56

Ma Aladine,

molim te, uopste nije tako. Ja prvi nikada ne bih bio adventista kada bi neko za mene odlucivao sta cu ja verovati. Tvoja tvrdnja je neverovatna.

Ma ti me ne poznajes. Ne poznajes vecinu adventista. Niko, ili bar vecina nas ne veruje ovako zato sto tako Crkva od nas trazi. Molim te, pazi malo, razmisli. Crkva jeste tu da nam kaze sta je ono sto ona uci, ali mi svi proveravamo da li je to bas tako. To je politika nase Crkve. Ujedno, evo i tebi da kazem, ja nisam adventista zato sto me je neko od mojih ranije pridobio da tako verujem. Mene je Bog tu doveo jer sam u Bibliji jos pre nego sam cuo za adventiste prihvatio ono sto oni uce. Citajuci sam Bibliju uz pomoc Svetog Duha prihvatio sam adventnu istinu.
I ko je taj ko bi me mogao naterati da verujem sta kaze Generalna ili neka druga konferencija. Ujedno, odavno imam neka svoja razmisljanja o nekim teoloskim pitanjima, koja nisu sto posto u skladu sa nasom doktrinom. Pa me niko ne tera iz Crkve niti me progoni.

To sto ti pricas je cista prica iz neznanja.

Da li kod vas kada neko drugacije veruje, idete kod njega u vizitu da mu kazete da je pogresio? Vidim da i na ovom forumu gurate vasu pricu. Da li smo mi sada duzni da verujemo kao vi, jer ako ne verujemo kao vi, necemo biti spaseni? Naravno znam vas odgovor, vi cete kazati da nismo duzni. Ali i te kako napadate neke koji ne veruju kao vi i trazite da prihvate vase stavove, pa ne ponasate li se vi i gore od nekih rukovodecih tela Crkava koje su dobile vlast od njih, kada niste deo tela koji veruje drugacije od vas, a terate ili pokusavate da ih navedete da veruju drugacije?
Ujedno, ozbiljno pokusavate da dokazete predestinaciju. Ako smo neki "predodredjeni za spasenje", sta ce nam vera u Boga? Pa On nas je vec odredio. Zasto se to cini, ako mi imamo svi pravo da radimo sta hocemo i verujemo kako hocemo. Sto ti i dragomir onda ne govorite samo o ljubavi za one navodno vec spasene koje je Bog unapred odredio. Nego ipak iznosite svoje poglede?

Ili se kod vas moze kako ko hoce verovati? Ja ovo ti ono i svako za sebe. I to nikoga od vas ne pogadja? Sto je Pavle poucavao ranu Crkvu? Sto je nije pusti da cini sta hoce, i sto je u ta pitanja mesao Apostole u Jerusalimu? A kao sto vidimo, ipak su oni gore u Jerusalimu odlucili sta je ispravno a sta ne.

Nisam primetio da se ti i radomir ne slazete u stavovima i da on ima neko drugo misljenje od tvog. Zasto je tako? Da li mu ti nedas ili on tebi, da veruje drugacije?

Valda je Crkva telo koje funkcionise po ucenjima i stavovima, koji su u skladu njenog tumacenja Biblije, kako bi bila jedno telo?`

Pozdrav.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sub tra 14 2007, 19:58

Ujedno sta ako ti Aladine sada gresis u svojim stavovima a samoubedjen si da te Bog vodi?

Ovo bi smo pitanje svi mogli postaviti jedni drugima. Medjutim, takva i slicna logicna pitanja ne dokazuju da si ti u pravu. Logika nije uvek pravi pokazatelj pravca u veri prema Bogu.

Pa te tako ja pitam, sta ako ti nisi u pravu?

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on sub tra 14 2007, 21:30

Znaci ti kazes Jevrejine da je adventisticka crkva Telo. A pentakostalci, jesu li oni dio tog tela? batisti? luterani? ili su oni neko drugo telo? a krscani koji ne drze subotu, jesu li oni telo? Ima li Isus vise tela? ??

dominik
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 871
Registration date : 08.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sub tra 14 2007, 21:42

Zar ja to da ti kazem? Pa vidim da vec znas sta cu ti kazati, zar ne?

Sto mene cikas? Sta je tebi toliko tesko oko adventista?

Primetio sam da gde god stignes ti se ocepis o adventiste. A poseban brvno u oku ti je Subota. Pa evo nabasao si i na mene.

Sta si ti, Pentekostalac?

Sta vi kazete za nas Adventiste? I hocemo li mi biti izgubljeni sto svetkujemo Subotu i drzimo legalisticki Zakon?

I ima li po tebi Isus vise tela*?

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by No Nick on sub tra 14 2007, 21:48

Hrki:pa ako se slažemo da smo spoznali ulogu i vrijednost SZ i da je Bog preko Isusa dao nam Novi testament- NZ , čemu onda i dalje proučavanje SZ , kao da ne vjerujemo šta on zbači i koja je njegova uloga

zar ne bi bilo logično da dalje težište damo na NZ jer je on nastavak SZ
slažeš li se??

Eh, prijatelju, citas li ti stogod od mojih pisanija?? Ako citas, pitanje: "pa ako se slažemo da smo spoznali ulogu i vrijednost SZ i da je Bog preko Isusa dao nam Novi testament- NZ , čemu onda i dalje proučavanje SZ , kao da ne vjerujemo šta on zbači i koja je njegova uloga" je besmisleno, jer sam vec vise puta rekao na ovu temu.

Jednostavno, ne mozes razumeti Novi zavet bez starog, jer pozadina novoga zaveta lezi u starom zavetu, zato je on bitan. On je kljuc za razumevanje novoga zaveta, zato je on bitan.

Teziste i naglasak nije ni na jednom ni na drugom, mada su temelji Biblije prvih 5 mojsijevih knjiga, ali nema sad to veze. Hristos je centralna licnost celog Pisma, a Njega ne objasnjava samo novi vec posebno na Njega ukazuje stari zavet.

A sto se tice objava koje si pomenuo, mistika, i slicno-cuj, ja sam licno otvoren za te stvari, ali jedino ukoliko se slazu sa vec datom objavom-Biblijom. Nemam problem sa time, zaista. Pa i ti i ja mozemo govoriti potaknuti od Duha, sto da ne? Ali, ako pocnemo pricati stvari koje su suprotne toj objavi-e tu vec nastaje problem.

Poz.

No Nick
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sub tra 14 2007, 21:52

Brate Jevrejine

Evo kako je prva crkva to činila.

Znam tvoja djela i trud tvoj i strpljivost tvoju, i da ne možeš podnositi zlih,
i iskušao si one, koji govore, da su apostoli, a nijesu, i našao si ih kao
lašce;

Dolazili su ljudi koji su tvrdili da su apostoli itd, ali nisu mogli zavesti lokalne crkve. Ovo nije bilo pisano apostolima Jovanu, Petru, Jakovu...itd, već lokalnim crkvama.

Lično znam i iskusio sam na svojo koži šta znači kada crkvene vođe i starešine odstupe od Reči i zloupotrebe svoj položaj i uče pogrešne stvari. Ja sam morao napustiti tu crkvu. A šta je sa onima koji su ostali zato što su verovali da su njihove starešine u pravu?

Zato gore navedeni princip je ključ. Lokalna crkva ima pravo svakog da iskuša i da se ne pokorava nikom do samom Duhu koji je vodi.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sub tra 14 2007, 21:57

Aladine,

sto mislis da moja ili necija druga lokalna Crkve na proverava sto nam se namece ili uci?

A i skrenuli smo sa teme. Mozda ce se ljudi ljutiti.

Pozrd

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sub tra 14 2007, 22:07

Da malo smo skrenuli sa teme, ali ne previše.

Inače jako mi je dobro poznato koliko Adventisti imaju prava da se udalje od odluka G. konferencije, isto kao i druge organizacije koje imaju piramidalnu šemu hjerarhije.

Cela porodica moja žene su Adventisti, njen deda je rođen u Adventističkoj porodici, normalno time i majka. A i otac joj je bio decenijama Adventista. I ja cenim Adventiste kao ljude i kao braću, i veoma mi je poznato kako funkcioniše AC, bio sam na njihovim velikim saborima, upoznao starešine, čuo njihove stavove, video njihove postupke, i gledao kako skupljaju novac za svoje projekte. Video sam i kako su prošli oni koji su ukazali na nepravilnosti unutar te organizacije. Ne mora to niko da mi priča, video sam svojim očima. Zato i kritikujem neke stvari u toj organizaciji, ali da ima fine braće sigurno da ima. Nikada nisam protiv ljudi i hrišćana, ali sistemi koji ih drže, tu su problemi.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by No Nick on sub tra 14 2007, 22:19

Hehe...Smile prijatelju, pa i ja isto tako znam mnoge vodje, i ne bih bas rekao da su svi crni djavoli, i da djavoli vode tu Crkvu.

Uostalom, ja sam u njoj zbog otkrivene joj istine, a ja za nju cu odgovarati a ne zbog nekih drugih.

Ima razloga zasto su neke stvari takve kakve jesu u nasoj crkvi, ali to je totalno of topic. Smile Ovo je tema o necem drugom.

No Nick
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sub tra 14 2007, 22:22

Ovo na kraju se Jevrejin i ja malo družimo, nemojte zameriti. On će me razumeti ako se i ne složi!

Brat Aladin

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sub tra 14 2007, 22:35

Ma menjaj temu, ili ce biti problema.

Ja te razumem i o tome mozemo i privatno pricati.

Nisi samo znao, a trebalo bi da znas, da je sve to proreceno da ce tako biti u adventizmu.

Medjutim drugi put cu vise o tome.

Pustimo ljude da pricaju o tome ko je sastavio kanon Biblije.

Ptz

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 21:35

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics