Judino evandjelje

Stranica 4 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Judino evandjelje

Postaj by Bhakti on sub kol 18 2007, 13:02

Aladin je napisao/la:Pa dobro onda kako tumacis sledeci citat Pisma kada je sam Bog izrekao koja je razlika izmedju coveka i zene nakon pada!

Postanka 3:16.
Ženi reče: "Mnoge ću ti muke umnožiti, kad zatrudniš. U bolovima ćeš
rađati djecu, a ipak ćeš žudjeti muža svojega, koji će ti biti
gospodar."

ovo ne dokazuje da je to Božja naredba, već samo da Bog vidi unaprijed. on je samo izrekao što će se dogoditi, da će svijet biti većinom patrijarhalne prirode, a pogotovo Židovi. to nije Bog naredio, niti uzrokovao, već muški gadovi koji su svoju fizičku nadmoć iskoristili da šefuju nad ženama.

[quote]To se odnosi ne samo na Evu vec na zenu uopste. Jer nije samo Eva trpela porodjajnu muku vec sve zene od Eve pa do danas. To ce ti posvedociti svaka majka na ovom sajtu, a prva moja zena koja je tri puta do sada radjala.
Takodje, onda se i drugi deo tog citata odnosi na sve zene, a to je da ce biti pod autoritetom svoga muza. Ovo nije Jevrejska bajka vec Bozija Rec i Sveto Pismo.

Kada zene prestanu radjati sa mukom, onda cu verovati da ne moraju biti pod autoritetom svoga muza.

Da li ista moze biti od ovoga jasnije i jednostavnije?

Brat Aladin

mislim, kakva ti je to poveznica i dokaz za to da su žene pod autoritetom muškaraca zato što rađaju s mukom? što ako se dogodi da znanost smisli način da žene rađaju bez i trunčice bola?

Bhakti
Mod
Mod

Broj postova : 395
Registration date : 24.04.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on sub kol 18 2007, 15:46

ZA MENE POSTOJI SAMO JEDNA PRAVA KULTURA, A TO JE ONA KOJA VERUJE BOGU SVOM STVORITELJU I SPASITELJU.

Ovakva izjava nosi sa sobom 2 glavna problema. Prvi je u tome sto... barem ja tako dozivljavam... VELIKA slova znace nesto kao da osoba vice dok to govori... Cemu to? Zasto naglasavati neki svoj sud? Zar ga nije dovoljno izreci? To ustvari podrazumijeva da osoba misli da je neupitno u pravu, a drugo da ima potrebu u to druge uvjeravati silom, vikanjem, galamom i u konacnici nasiljem. To vidim kao ogroman problem, jer iskazuje temeljnu nekulturu govorenja i nepostivanja sugovornika.

Drugi je problem vidim u tome sto je ovakva izjava ujedno razocaravajuce uskogrudna. Ona se poziva na jednu kulturu?! Koju tocno? Naravno, izmedju redova se nazire vrlo jasno da osoba koja to urla pomislja samo na svoju kulturu (ma koja god ona bila)?! Kao da se ista izjava ne moze primjeniti i na krscane, hinduse, muslimane ili taoiste? Pa, i oni svi vjeruju svojem Bogu stvoritelju i spasitelju?! Druga je stvar sto je onaj koji to galami ujedno i neuk, pa ne pozna niti najosnovnije postavke drugih svjetskih religija i sve ih smatra da su Djavolje djelo.

Zanima me bas kako bi se osjecao kada bi neki zadrti i jednako tako iskljucivi hindus urlao o svojoj jedinoj kulturi i njega optuzivao da je nevjernik u njegovog jedinog Krshnu?!

Neprijatelj ljudcke duse-djavo, cesto se poziva bas na pluralizam misljenja, toleranciju govora, razlicitost ideja i pristupa, puno puteva do Boga (Znamo da postoji samo jedan put, istina i zivot Isus Hrist.)

Zanima me od kuda tebi dragi sugovornice pravo da sebe smatras nekim tko ima spoznaju i moze suditi o tome tko ili sto je uopce Djavo, i na sto se on (ili ona) poziva?! Znaci li to da ti imas izravnu vezu s Djavlom kada si tako upucen u njegove/njezine poslove i namjere?!

Ili se tu radi o tome da se sve ono sto se meni ne svidja i protiv cega sam ja sam ustvari proglasim djavolskim i otvori sezona lova na vjestice?! Ovakav stav razotkriva jednu temeljnu uskogrudnost govornika. On ne razumije i ne voli sve ono sto je raznoliko i razlicito od njega samoga. Ali ono sto je u tome dosita opasno jeste agresivnost i jezik nasilja kojim on to sve zeli i progoniti do unistenja.

I tako sa kulturom, civilizacijom, bontonom i lepim ponasanjem, pozivajuci se na sve to, djavo je uspeo prevariti ogromne mase ljudi.

Dakle, kultura, civilizacija, bonton i lijepo ponasanje su Djavolja posla i nesto sto se treba pobjediti... nekulturom, urlanjem, prijetnjama, neciviliziranim ponasanjem, nasiljem i ruznim ponasanjem?! Ova izjava je naprosto... fasisticka?!

Ja sam daleko od toga da budem inkvizitor.

Ma ti si jaganjac Bozji, milo dijete... samo sto ti pjena malo izbija na usta, a oci ti se crvene od mrznje i bijesa...

Ja sam za slobodu religije.

Naravno, pod uvjetom da je to samo tvoja vlastita religija. Sto mislis o drugima smo vec jasno vidjeli!

Medjutim mi hriscani smo u STRAHOVITOM DUHOVNOM
RATU, nas rat nije sa telom i krvlju, tako pravi hriscani ne ubijaju i ne progone svoje neistomisljanike

Bolje bi bilo da ste u miru, nego u tom strahovitom ratu... ali barem ohrabruje vijest da mislite ostati samo na rijecima rata, mrznje i iskljucivosti.

Fazlija
senior
senior

Broj postova : 724
Registration date : 21.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on sub kol 18 2007, 16:00

Dominik je negdje rekao da se osjeca sam kao pas na groblju, otudjen od svojih bliznjih... ili tako nekako.

Aladin izjavljuje... mi se suprostavljamo ovom svetu i duhovima pakosti i poglavastvima ovog zlog mracnog sveta...

Meni je zao gledati toliku iskljucivost. Mislim da obojica grijese i pate zbog svojeg nerazumijevanja temeljnih zakona Bozanske tvorevine. Svijet je Bozje djelo, zasto mu se suprotstavljati?!

Poneki ljudi (cesto i u najboljim namjerama) zanemare uvidjeti da je raznolikost temeljno nacelo svemira. U prirodi nema niti jednog istog cvijeta, zivotinje, covjeka, pa cak niti atoma i molekule. Svaki je jedinstven i svaki je malo razlicit. U tome se ocituje beskonacna Bozja stvaralacka sila. Bog je stvaratelj, a ne kopiratelj... On svakom novom stvoru posveti jednaku paznju i ljubav. Svakog stvori posebno i razlicito.

Oni koji se suprotstavljaju raznolikosti svijeta teze unistenju tog istog svijeta, unistenju prekrasne Bozanske tvorevine. Umjesto ljubavi za sve, oni postupno razvijaju mrznju prema svemu. Zato se osjecaju kao u ratu protiv svega, zato se osjecaju odvojeni i isljuceni od svega ostalog. Kada bi naucili da se sam Bog krije iza sve te svoje raznolikosti, naucili bi Ga prepoznavati i otkriti u svemu sto vide. Kao da u svemiru moze biti ista suprotstavljeno i protivno Bogu?!

Tako je i sa duhovnoscu. Umjesto da sa zanimanjem promatraju razlicita ispoljenja ljudske duhovnosti, oni u svemu sto je razlicito vide samo prijetnju.

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sub kol 18 2007, 19:08

pa kada god znanost smisli nesto sto je drugacije od onoga sto je Bog rekao onda mozes zasigurno znati na cijoj je strani znanost.
Pogledaj samo svet danas.
1. Globalno zagadjevanje i zagrevanje zemlje=REZULTAT ZNANOSTI!
2. Hibridizacija hrane i mnoge bolesti koje idu s time, borba protiv korova psticidima sto sve truje zemlju=REZULTAT ZNANOSTI!
3. Preko 50% istrebljenih zivotinjski vrsta na planeti=REZULTAT ZNANOSTI!
4. Veliko otudjenje ljudi jedni od drugih kao rezultat sveopsteg napretka ljudcke vrste=REZULTAT ZNANOSTI!
5. Vera u evoluciju a ne u Boga=REZULTAT ZNANOSTI!
6. Unistavanje zemlje i vadjenje svih ruda i nafte iz nje, itd=REZULTAT ZNANOSTI!

Mogao bi jos navesti mnogo tacaka ali nije u tome stvar, ali iz svega toga se vidi ko stoji iza toliko ljubljene nam znanosti.
Bog je rekao da ce unistiti sve one koji unistavaju zemlju u knjizi Otkrivenje!

Pa kada smisle jos i da zena radja bez muke, to bi bio SOTONSKI slag na tortu i na sva nedela koja su pocinili i koja cine danas. Ali kada Bog pocne u jednom od ovih dana suditi svetu, a meni se cini da to vec sve vise i vise se desava, onda cete videti ko je stajao iza znanosti. Ali dok Boziji sud ne pocne u punoj meri, sve dokle cete drzati znanost u svom srcu kao nesto dobro i plemenito.

Sotona rece Isusu: "Dacu ti sva svetcka kraljevstva ako mi se poklonis!"

Brat Aladin

Aladin
senior
senior

Broj postova : 714
Registration date : 06.03.2007

Korisnički profil http://www.nevesta-hristova.org

[Vrh] Go down

Postaj by imhotep on sub kol 18 2007, 19:14

Aladin je napisao/la:pa kada god znanost smisli nesto sto je drugacije od onoga sto je Bog rekao onda mozes zasigurno znati na cijoj je strani znanost.
Pogledaj samo svet danas.
1. Globalno zagadjevanje i zagrevanje zemlje=REZULTAT ZNANOSTI!
2. Hibridizacija hrane i mnoge bolesti koje idu s time, borba protiv korova psticidima sto sve truje zemlju=REZULTAT ZNANOSTI!
3. Preko 50% istrebljenih zivotinjski vrsta na planeti=REZULTAT ZNANOSTI!
4. Veliko otudjenje ljudi jedni od drugih kao rezultat sveopsteg napretka ljudcke vrste=REZULTAT ZNANOSTI!
5. Vera u evoluciju a ne u Boga=REZULTAT ZNANOSTI!
6. Unistavanje zemlje i vadjenje svih ruda i nafte iz nje, itd=REZULTAT ZNANOSTI!
to su sve nuspojave znanosti, a ne cilj znanosti. isto tako ti netko može nabrajati događaje u Bibliji kad su ljudi ubijani u Božje ime, ili također križarske ratove i ostalo što se događalo u Božje ime. reći ćeš ti "pa to su radili oni koji su krivo tumačili Pismo". da, ali isto tako i ovo što si ti nabrojao za znanost su radili oni koji su zloupotrebljavali znanost. bojim se da je više iskrenih i dobrih znanstvenika nego iskrenih i dobrih kršćana

imhotep
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 116
Registration date : 20.06.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on sub kol 18 2007, 19:30

Tako je Imhotep!!!

Znanost je počela biti zloupotrebljavana kada se stavila u službu krupnog kapitala.
I sada bi mi trebali reći kako su znanstvenici namjerno uništavali sve oko sebe.
Malo sutra!!!

pozdrav

Euro

Euro
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 863
Registration date : 31.03.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sub kol 18 2007, 19:36

Ja pak braco verujem, da znanost dolazi iz pogresnog izvora a da mi toga nismo svesni. Jer nase prvo telesno rodjenje toga uopste nije svesno. Tako je normalno telesnom coveku kada sebi zeli olaksati zivot na zemlji. Medjutim kada to ne dolazi kao posledica Bozijih blagoslova onda s time nesto nije u redu.

Da li neko na ovom forumu zna iti jedan slucaj nuspojave Bozijih blagoslova, kao sto ih nauka ima, kako kaze nas brat???

Brat Aladin

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Istina on sub kol 18 2007, 20:38

Naomi je napisao/la:
Istina je napisao/la:Dobro brate Aladine misli ti svoje ja cu svoje pa cemo vidjeti gdje cemo zavrsiti na kraju...Zaista se ne zelim prepucavti sa osobom koja misli da je apsolutno u pravu i ne zeli saslusati icije drugo misljenje...Postoji u psihologiji dobar naziv za takve ljude,ali ne zelim te sad tu suocavati sa tvojim problemima posebno ne na ovakav nacin.Savjetovala bi ti da odes psihologu ili nekom dobrom Duhovnom savjetniku i da sredis tu nesigurnost koju skrivas sa ovakvim fanaticnim ponasanjem, jer ce te to dragi brate puno kostati u buducnosti....

Veliki pozdrav!

Istino, jako mi se sviđa tvoj navod. Mnogi uslijed nemogućnosti da se suoče sa sobom na duhovnom putu, uzmu fanatično prakticirati Sveto Pismo, i skrivati se iza tekstova riječi božje. No, zaborave da pred Bogom neće stojati riječ, sveto pismo, nego čovjek sa sadržajem u svom srcu, umu, karakteru. Pozdrav.

Draga Naomi!

Najveca istina od svega je da je Pastorima i Crkvam najpotrebnije imati ljude poput Aladina koji slijepo prate NJIHOVE stavove i teze,jer ih na taj nacin drze pod kotrolom a dok ih drze pod kontrolom imaju vlast nad njima i tako se Instutucije i odrzavaju...Ljudi poput njega su i razvili svoj fanatizam zbog vjerovatno neke psihicke slabosti i onda su to u njegovoj Crkvi jako dobro iskoristili za svoj uspijeh odnosno poslusnos Crkvi...Takvi ljudi i postaju fanaticni obicno zbog straha tipa Strah Boziji, Sud Boziji, Grijeh ili tipa razum je grijeh koji im se u Crkvi propovjeda...Sto je opet proizvod Inistitucija da ih drze pod kontrolom...Zamisli sto bi se desilo sa Crkvama u trenutku kad bi takvi ljudi kao on poceli misliti svojom glavom???Raspale bi se, jer vecina Institucija i jest proizvod ljudskog a ne Bozijeg htjenja...A to raspadanje Pastori nes miju dozvoliti i zato i grade Aladinov fanatizam i fanatizam slicnih njemu...

Istina
poprilično aktivan korisnik

Broj postova : 452
Registration date : 12.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on sub kol 18 2007, 21:05

Ali kada Bog pocne u jednom od ovih dana suditi svetu...

Da, evo samo sto nije... najavljuju za slijedeci tjedan?! Osobno mi je vrlo zao sto ces se nazalost razocarati. Bilo bi to super da netko sleti s neba i sredi sve nase probleme, ali nece ici bas tako lako. Proci cemo kroz mnogo muka i na kraju shvatiti da se moramo sami mijenjati.

Ali dok Boziji sud ne pocne u punoj meri...

E da ti je docekati taj dan pa da nam pokazes kako si bio u pravu!!! Nazalost, u svemiru se stvari ne desavaju po tom obrascu.

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sub kol 18 2007, 23:53

JA ne zelim Boziju sud, jer on ce biti strasan. Ja volim mislost, ali milost ne znaci ostati u grehu vec ocistiti se od stvari ovog sveta i biti nanovorodjen. Ocito da moji sagovornici uopste ne razumeju sta mi je u srcu, i misle da zelim nekog spaliti vatrom. To je daleko od istine i onoga sto pisem. Ja samo odgovorno tvrdim, na osnovu najsvetije Knjige, koju priznaju svi autoriteti da je od Boga, iako mnogi kazu da nije jedina od Boga, no to je na njima, ali makar priznaju da je od Boga, da smo mi pred stravicnim sudom koji se nece odvijati kako to ljudi zamisljaju, vec mislim da ce biti mnogo strasnije.
Ali sada cu da kazem, nesto, i to zapamtite ljudi sa ovog foruma. Kada kalifornija i posebno Los Andjelos potone pod more, to je pocetak velikih nevolja za ovaj svet. Tada cete znati da je ovo sto sam govorio istina, ali svet ce tada biti u jednom drugacijem stanju nego ovog trenutka i ljudi nece vise moci ni normalno razmisljati tada.

Inace licno zelim da vi moji veliki kriticari iskusite Boziju milost jer jedino tim kanalom dolazi Zivot Vecni. Ne dao Bog da ikom ovde zelim bilo sta drugo nego spasenje, ako bih zeleo nesto drugo, onda ne bih ni smeo pisati na ovom forumu. Alo ono sto sam pokusao naglasiti je da jako liberalno i slobodoumno pristupate Bibliji i da je tumacite na veoma problematican nacin koji uopste nema potpore u Pismu.

No to je vec izmedju vas i Boga. Necu po hiljadu puta reci ono sto verujem. Sada vas ostavlajm Bozijoj mislosti i vasim zeljama.

Pozdravlja vas FANATIK Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Bhakti on ned kol 19 2007, 11:22

Fazlija je napisao/la:Poneki ljudi (cesto i u najboljim namjerama) zanemare uvidjeti da je raznolikost temeljno nacelo svemira. U prirodi nema niti jednog istog cvijeta, zivotinje, covjeka, pa cak niti atoma i molekule. Svaki je jedinstven i svaki je malo razlicit. U tome se ocituje beskonacna Bozja stvaralacka sila. Bog je stvaratelj, a ne kopiratelj... On svakom novom stvoru posveti jednaku paznju i ljubav. Svakog stvori posebno i razlicito.

Oni koji se suprotstavljaju raznolikosti svijeta teze unistenju tog istog svijeta, unistenju prekrasne Bozanske tvorevine. Umjesto ljubavi za sve, oni postupno razvijaju mrznju prema svemu. Zato se osjecaju kao u ratu protiv svega, zato se osjecaju odvojeni i isljuceni od svega ostalog. Kada bi naucili da se sam Bog krije iza sve te svoje raznolikosti, naucili bi Ga prepoznavati i otkriti u svemu sto vide. Kao da u svemiru moze biti ista suprotstavljeno i protivno Bogu?!

Tako je i sa duhovnoscu. Umjesto da sa zanimanjem promatraju razlicita ispoljenja ljudske duhovnosti, oni u svemu sto je razlicito vide samo prijetnju.

vidiš, ovo je jako zanimljivo i otvara mnoge stvari... ako vjerujete u Boga stvoritelja, onda vjerujte i da postoji mogućnost da je Bog omogućio različitim narodima da na različit način dođu do njega. možda je kinezima baš put do Boga konfucionizam - zapamtimo se da je konfucije izjavio "zlatno pravilo" dosta prije nego što je to Isus rekao... zašto Isus i konfucije ne bi dolazili od istog izvora - Nebeskog Oca - Dizajnera svemira?

Bhakti
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on ned kol 19 2007, 14:03

Dobro Bahakti, ovom izjavom (zašto Isus i konfucije ne bi dolazili od istog izvora - Nebeskog Oca - Dizajnera svemira?) cak i slepac bi video da ti ustvari nisi hriscanin. Hricani veruju u JEDNOG Boga i JEDNOG SPASITELJA i JEDNOG Gospoda Isusa Hrista KOJI JE: PUT, ISTINA i ZIVOT. A On-Hrist, ne ja Aladin je rekao: Niko ne moze doci ka Ocu osim preko Mene! Ko je vide Mene video je Oca.

Sada si i javno makar meni otvorio svoje karte, i ocito je da se ti ne zalazes za PUT koji je pokazao nas Gospod, a Reci njegovih proroka nazivas Jevrejskim bajkama. To je jako los temelj na kome gradis kucu. Isus je rekao da svako ko ne gradi kuci na temelju Njegovih Reci da ce ona pasti. A konfucije i Hrist sigurno ne nose istu Poruku! Pa to zna svaki ozbiljni citalac Bilije.

Brat Aladin

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Bhakti on ned kol 19 2007, 15:03

Aladin je napisao/la:Dobro Bahakti, ovom izjavom (zašto Isus i konfucije ne bi dolazili od istog izvora - Nebeskog Oca - Dizajnera svemira?) cak i slepac bi video da ti ustvari nisi hriscanin. Hricani veruju u JEDNOG Boga i JEDNOG SPASITELJA i JEDNOG Gospoda Isusa Hrista KOJI JE: PUT, ISTINA i ZIVOT. A On-Hrist, ne ja Aladin je rekao: Niko ne moze doci ka Ocu osim preko Mene! Ko je vide Mene video je Oca.

Sada si i javno makar meni otvorio svoje karte, i ocito je da se ti ne zalazes za PUT koji je pokazao nas Gospod, a Reci njegovih proroka nazivas Jevrejskim bajkama. To je jako los temelj na kome gradis kucu. Isus je rekao da svako ko ne gradi kuci na temelju Njegovih Reci da ce ona pasti. A konfucije i Hrist sigurno ne nose istu Poruku! Pa to zna svaki ozbiljni citalac Bilije.

Brat Aladin

priznajem, možda nisam kršćanin utoliko što ne idem na nedjeljnu misu, kao ostali vjerni hrvatski katolici, no mislim da je vrijednije doma pročitati bibliju i još poneka duhovna štiva, nego ići na misu iz navike, a uopće ne razmišljati o duhovnosti.

i nemoj mi reći da bibliju nazivam židovskim bajkama, jer si to na ovom forumu samo ti, već nekoliko puta, rekao. ne stavljaj mi drsko riječi u usta koje nisam izrekao.

a ti niti ne poznaješ konfucijeva naučavanja, jer da poznaješ, shvatio bi koliko su slični Isusovim, i ujedno je konfucionizam i jedan od glavnih razloga što su kinezi jedan od najmoralnijih naroda i dan-danas. ako si toliko okrutan da možeš pomisliti da su samo oni koji su se susreli s Isusom dobili priliku da budu spašeni, a kinezi koji su bili fasciniranim pozitivnim vrijednostima i visokim moralom kojeg je naučavao konfucije, su izgubljeni jer nikad nisu čuli za Isusa, onda samo dodatno pokazuješ koliko si zatupljen i koliko si pod utjecajem jednostranog tumačenja biblije od strane nekog seoskog vjerskog manipulatora iz kentuckya.

Bhakti
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on ned kol 19 2007, 20:58

Da, slicno meze biti, I TO I MORA BITI SLICNO DA BI SOTONA PREVARIO LJUDE. Sta mislis kako Sotona vara ljude. Pavle kaze da se cak pretvara u Andjela Svetla. Sotona se danas krije iza mnogih cak hriscanskih simbola i svega i svacega. A kamo li u drugim religijama.
Postoji samo jedan odredjeni PUT OD BOGA, a Isus je to rekao Samarijanki kraj studenca kada su razgovarali o veri i religiji.
Isus je rekao: "Vi (svi religiozni ljudi koji se ne drze striktno plana spasenja otkrivenog u Pismu.) Vi ne znate cemu se molite, ali MI (Isus i oni koje slede uzor Pisma), Mi znamo cemo se klanjamo, jer SPASENJE DOLAZI OD JEVREJA." Pisano je: "Ovo Evandjelje pocece se propovedati najpre od Jerusalima pa sve do kraja sveta..." Takodje je pisano: "Propovedajte Evandjelje svakom stvorenju, koji uzveruje spasice se, koji ne uzveruje osudice se..."
Dakle, ako bi Konfucije, Muhamed, Buda, nosili ISTE PORUKE kao i Isus, PUT NAZAD KA BOGU, onda Isus sigurno ne bi rekao da TO EVANDJELJE MORA BITI PROPOVEDANO OD JERUSALIMA PA SVE DO NAJDALJIH KRAJEVA ZEMLJE, i pogotovu ne bi rekao da KO NE UZVERUJE DA CE SE OSUDITI...

Ja ne znam, da li ista od ovoga moze biti jasnije i jednostavnije za razumevanje.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Feba on ned kol 19 2007, 21:57

Bhakti je napisao/la:
a ti niti ne poznaješ konfucijeva naučavanja, jer da poznaješ, shvatio bi koliko su slični Isusovim, i ujedno je konfucionizam i jedan od glavnih razloga što su kinezi jedan od najmoralnijih naroda i dan-danas. ako si toliko okrutan da možeš pomisliti da su samo oni koji su se susreli s Isusom dobili priliku da budu spašeni, a kinezi koji su bili fasciniranim pozitivnim vrijednostima i visokim moralom kojeg je naučavao konfucije, su izgubljeni jer nikad nisu čuli za Isusa,

Kinezi danas i u prošlosti imaju/imali su prilike čuti za Isusa. Nažalost, u Kini se istinski kršćani proganjaju, mnogi su osuđeni na višegodišnje kazne u logorima. Moralni narod?! A rješavaju natalitet abortusom.

Feba
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 137
Registration date : 07.04.2007

Korisnički profil http://slavimisusa.blogspot.com

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on ned kol 19 2007, 22:17

Da, Kinezima treba Evandjelje kao svim ostalim narodima pod Nebom. Jer pisano je u Delima Apostolskim, gde Petar kaze: "Nema niti u jednom drugom Imenu spasenja po dnebom dano ljudima..."
Dakle, ako druge religije nude spasenje, onda je Sveto Pismo LAZ, jer ono izricito tvrdi da spasenje dolazi ISKLJUCIVO kroz Isusa Hrista. Ako bi moglo doci kroz drugi kanal, Njegova smrt bi bila uzaludna i On ne bi bio Jagnje Bozije koje odnosi grehe sveta!

Zar je moguce da hriscani danas veruju u druge puteve????
Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Naomi on ned kol 19 2007, 23:10

Da li može itko od vas da kaže što to znači biti u Imenu Isus, i da je to jedino ime pod nebom dano ljudima da se spasu?
Molim vas , dobro razmislite značenje tih biblijskih svetih Istina.

Naomi
početnik
početnik

Broj postova : 93
Registration date : 17.07.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on pon kol 20 2007, 00:25

Zašto Isus i konfucije ne bi dolazili od istog izvora - Nebeskog Oca - Dizajnera svemira?

Meni se takvo poimanje duhovnosti cini posve razumnim.

.... cak i slepac bi video da ti ustvari nisi hriscanin.

Zavisi sto pod krscanstvom tocno pordazumijevas? Meni se cini da bi slijepac vidio samo to da je prva postavka posve razumna (ne kazem da je svi obavezno trebaju prihvatiti), a da to sto mozda mislis pod svojim poimanjem krscanstva izravno dolazi u sukob sa razumnom duhovnoscu...

Hricani veruju u JEDNOG Boga i JEDNOG SPASITELJA i JEDNOG Gospoda Isusa Hrista KOJI JE: PUT, ISTINA i ZIVOT.

Pa tko to porice? Uvijek je postojao Jedan Bog, a Krist je samo Njegovo povijesno ispoljenje u Palestini. U Kini je mozda to Konfucije? U Indiji Buddha, Shiva i Krshna itd.

Niko ne moze doci ka Ocu osim preko Mene! Ko je vide Mene video je Oca.

Mislim da Krist tu naglasava svoju izbaviteljsku ulogu u odnosu na formalizirano svecenstvo u hramu i obrede, a ne u odnosu na druge (moguce) bozanske ucitelje u drugim dijelovima svijeta. Kako bi i mogao kada za njih tada oni kojima to govori nisu niti znali. Znali su samo za farizeje u hramu.

...ocito je da se ti ne zalazes za PUT koji je pokazao nas Gospod...

Mislim da se mi zalazemo za isto, samo malo drugacije razumijevamo.

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on pon kol 20 2007, 07:58

Imao bih Fazlija puno pisati na stvari koje si gore rekao. Ali vera ne dolazi od pisanja vec od slusanja Bozije Reci.

Takodje ne bi bilo lose da sednes i procitas ponovo makar Novi Zavet pa uporedis to sa Konfucijem i ostalima. Nemam ja nista protiv nikoga, mada se nekadastekne iz mog pisanja malo pogresni utisak, zato sto tvrdo iznosim i zalazem se za samo ono sto je u Pismu.
Ali ako bi ostale religije nosile poruku spasenja, zasto se onda Evandjelje prema Isusovim recima mora propovedati po CELOM SVETU, SVAKOM STVORENJU, I KO NE UZVERUJE OSUDICE SE????
Zar ti to nista ne govbori. Onda Kinezima Isus nije potreban vec imaju isto to kroz Konfucija. Ali Isus je rekao da je On potreban svakom stvorenju. I On je Jagnje Bozije koje odnosi grehe sveta. Ako bi Konfucije to bio onda Isus nije morao umreti na krstu za grehe celog sveta.
Procitaj Isaiju 53.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on pon kol 20 2007, 08:03

Inace idem na godisnji odmor, pa jedno vreme necu biti u stanju da pisem.
Shalom!
Brat Aladin

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Istina on pon kol 20 2007, 13:40

Treba istinsko Evandelje i nekim krscanima na zalost jer mi se cini da su totalno slijepi....

Istina

Broj postova : 452
Registration date : 12.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on pon kol 20 2007, 20:22

Ali ako bi ostale religije nosile poruku spasenja, zasto se onda Evandjelje prema Isusovim recima mora propovedati po CELOM SVETU, SVAKOM STVORENJU, I KO NE UZVERUJE OSUDICE SE????

Mozda je to vrlo pojednostavljen pogled na tu problematiku? Ne znam! No, ja sam nekako skloniji osobnom dozivljaju Boga i ne dozivljavam Ga kao sindikalnu organizaciju koja sklapa kolektivne ugovore s cijelim narodima. Osobito ne u tako epohalnim odnosima koji traju po par tisuca godina.

Naime, sto zelim reci...

Bogu je drag svaki trunak prasine koji je stvorio. A jos vise ziva bica. Isus negdje kazuje da se Bog s ljubavlju brine za cvijece i ptice, i pita nije li to jos i vise za ljude i sl. Prije smo vec govorili o tome kako je sve jedinstveno, neponovljivo i razlicito od drugoga. Ne postoje dva ista bica. To dokazuje da Bog ima vrlo prisan i osoban odnos sa svakim pojedinacnim stvorom, a ne kolektivni ugovor s cijelim vrstama ili narodima.

To znaci da ako je Isus djelovao prije 2.000 god. a prvi misionari krscanstva su dosli u Kinu prije jedno 300'tinjak godina... onda ostaje cijelih 1.700 godina Bozanske nebrige za Kineze?!

Osobno sam misljenja da ne postoji niti jedna sekunda Bozanskog izostanka iz svjetskih zbivanja, i da ne postoji niti jedan tren Bozanske nebrige za bilo koje stvoreno bice... ukljucujuci i njegov/njezin duhovni razvoj (sto se osobito odnosi na ljude).

Znacilo bi to da su sve te duse koje su zivjele u tih 1.700 godina u Kini neka vrsta okrutnog Bozanskog duhovnog nemara?! Pobacaj Bozanskog smisla nad cijelim narastajima u rasponu od nekoliko stoljeca. Zato vas poticem da pokusate razmisljati malo dublje i potpunije. Sve stvari se u svemiru dogadjaju po Bozjoj volji, a ne slucajno. Pokusajte proniknuti u smisao te Volje. Bog je dao i taoizam i krscanstvo. Zato se oni sada ispreplicu. Kao sto krscanstvo ide na Istok, taoizam se siri i na Zapadu. Za svakoga od njih je njegova duhovnost izraz istine, i svatko od njih zeli to siriti na cijeli svijet. Zato ne gledajte u raznim religijama neprijatelje, nego samo jos jedno povijesno i geografsko ispoljenje jedne te iste Bozanske duhovnosti.

Kako da Isus prica o Konfuciju ili Lao Ceu u Palestini prije 2.000 god. kada nisu nikada culi niti za Kinu? Uopce Ga ne bi razumjeli sto govori. Kako da prica o nekim stvarima, kada su Ga ubili i za ovo malo sto im je bio rekao o njihovoj vlastitoj duhovnoj bastini?! Otidjite danas u Iran pa pricajte o taoizmu ili yogi (pa cak i o krscanstvu), pa cete zavrsiti na giljotini ili kamenovanju. Ljudi su nekada bili neuki, zatucani i iskljucivi u dijelu svijeta u kojem je djelovao Isus. Bila je to jedna od najzaostalijih i nazabacenijih divljackih pokrajina tadasnjeg svijeta. Vecina Zidova je vec tada zivjela izvan granica Izraela iz jednostavnog razloga... sto to poducje nije moglo pruziti uvjete za zivot. To je kao nase neke zaostale pokrajine Lika, Hercegovina i sl. iz kojih su se ljudi uvijek samo iseljavali jer nisu pruzale pogodne uvjete za razvoj proizvodnje, znanosti, kulture i opcenito zivota. Oni koji bi ostajali cesto bi bili najzaostaliji i najnepoduzetniji. Jedva su shvatili i to sto im je govorio. Djelovao je samo 3 godine medju njima, a uspio je napraviti nevjerovatan preokret u duhovnoj kulturi zapadnog svijeta. Istina za volju, i taj preokret je napravljen tek kada su krscanski misionaro otisli djelovati u prave tadasnje centre civilizacije i kulture. Tek su ih neki drugi ljudi razumjeli. Pomislite sto bi tek bilo da je Isus djelovao 40 godina u Palestini, u Rimu, Aleksandriji ili Grckoj, kao sto je npr. Buddha djelovao u Indiji.

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on ned kol 26 2007, 20:03

Sve je to lepo, medjutim u Pismu kaze da nema oprostenja greha bez prolivanja krvi. A krv koja je prolivana u Izraelu za grehe, krv jagnjeta i ostalih zivotinja, i nije mogla osloboditi od greha, vec to je sve pokazivalo na JAGNJE koje dolazi, BOZIJE JAGNJE, koje je doslo da umre za grehe sveta.
Osim toga, jedino je Isus u odnosu na sve ostale zacetnika ma koje religije bio rodjen na NATPRIRODAN nacin, mimo seksualnog akta. Jedino je Isus na NATPRIRODAN nacio ustao iz mrtvih i onda bio uznesen u Nebo pred svedocima, i tamo otisao da bude JEDINI POSREDNIK IZMEDJU BOGA I LJUDI, prema Pismu.
Dakle, Buda, Muhamed, i Konfucije nemaju ni priblizne kvalifikacije koje ima Isus, a i poruka koju su nosili je bila prilicno drugacija. Osim toga, samo je Isus ispunio prorocanstva koja su bila zabelezena u Svetom Pismu o Spasitelju Sveta, dok, Buda, Muhamed, Konfucije i ostali NISU ISPUNILI NIKAKVA PROROCANSTVA.

Zar ovo sve ne izdvaja Isusa DALEKO IZNAD DRUGIH????????

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on ned kol 26 2007, 21:12

BOZIJE JAGNJE, koje je doslo da umre za grehe sveta.

Cak i kada bi to bilo tako, znacilo bi da je zrtva dana i da su grijesi oprosteni. No, to nije tako...

jedino je Isus u odnosu na sve ostale zacetnika ma koje religije bio rodjen na NATPRIRODAN nacin

Osobno sumnjam u to, jer zasto bi Bog krsio svoje vlastite prirodne zakone. Mislim da su to kasnije naizmisljali ljudi u vrlo dobroj namjeri.

Ipak, nije to samo tako u krscanstvu. Recimo i buddhisti vjeruju da je Buddha gledao s neba i izabirao svoju buducu majku te da je ona imala viziju velikog bijelog slona koji ulazi u nju, tako je zacela. A kada je doslo vrijeme da se dijete rodi, rodila ga je na bok, a ne na...

Dakle, opca kultura nam govori da to nije jedino u krscanstvu, a zdrav razum nam govori da ne povjerujemo u niti jednu od tih dobronamjernih prica.

Jedino je Isus na NATPRIRODAN nacio ustao iz mrtvih i onda bio uznesen u Nebo pred svedocima

Ne znam... mene osobno takve stvari nista ne znace, i ono sto cijenim kod Isusa su sasvim druge stvari nego da je letio u nebo? Konacno, u kakvo je to nebo bio uznesen? Nekada su ljudi mislili da je Bog gore i da nas o'zgo gleda. I danas mnogi krscani gledaju u nebo kada se mole. No, mi sada znamo da gore nema nista posebno duhovno. Kada bi i bilo istinito da je Isus uznesen na nebo... zanima me gdje je to uznesen? Na Mjesec, Mars, kruzi ili oko Zemlje jos? Kada bi se po tim stvarima mjerilo Isusovo bozansko poslanje, zasluzio bi da ga ljudi nikada ne pogledaju.

samo je Isus ispunio prorocanstva koja su bila zabelezena u Svetom Pismu o Spasitelju Sveta

Pa, niti u tome se bas ne bi recimo Zidovi slozili s tobom... Oni imaju jednu vrlo razumnu postavku da onaj koji svoje mesijansko poslanje ne moze da ispuni u jednom dolasku jednostavno nije Mesija. Pitaju se (po meni s pravom) kakav je to Mesija ako mora dolaziti nekoliko puta?!

Osobno ne vjerujem u mesijanstvo nikakvog tipa, i smatram to jos jednim vjerskim praznovjerjem Zidova koje su nazalost krscani samo preuzeli. Ali Zidovi su barem toliko posteni da jos uvijek cekaju svojeg Mesiju jer do sada nitko nije ispunio sve uvjete da se takvim proglasi.

Sto se tice Muhameda, ja nisam nesto jako odusevljan njegovom misijom. Smatram ga plagijatorom zidovstva. Konfucije je bio najobicniji moralni ucitelj i nije imao namjeru proglasiti se Bogom niti ispunjavati bilo kakva prorocanstva. Buddha jos manje. Njegova je misija bila nauciti ljude spoznati stvarnost koja se krije iza prolaznosti pojavnog svijeta. Zato nijh cetvoro nije moguce usporedjivati. Jedan je dvorski ucitelj (Konfucije), drugi je krivotvoritelj (Muhamed), a posljednja dvojica (Isus i Buddha) su mistici i duhovni ucitelji.

Svakako koristi i opca kultura, da se procita o svima njima kako bi se ponesto znalo. Jer mnogi danas ljudi pricaju o necemu sto nikada nisu proucili.

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on ned kol 26 2007, 21:25

Posto ne verujes niti u jednu od NAJVAZNIJIH STVARI koje je Isus ucinio, i za sta je ON SAM rekao da je svrha Njegovoh dolaska na svet, onda ako bih to prihvatio da je tako, ako bi Isusa posmatrali tvojim ocima, onda bi On BIO OBICAN PREVARANT I LAZOV. A ako bi to bilo kako ti kazes, onda Isusa ne bi uopste mogli svrstati u nekog duhovnog coveka vec lazova.

Ako Isus nije dosao da ispuni sva prorostava Starog Zaveta, a On JE REKAO DA JESTE u Luki 24 na putu za Emaus, ONDA JE ON LAZOV A NE DUHOVAN COVEK.

Ako Isus nije rodjen na NATPRIRODAN NACIN, onda On NIJE Sin Boziji i gresnik je kao i svi ostali, medjutim Sveto Pismo izricito tvrdi da On nije imao greha i da nije zacet isto kao i mi. To bi opet i svedocanstvo Marije i Isusa nacinilo LAZOVIMA.
Ako izvestaj Marije nije tacan, ako Isus nije bio rodjen kako je zapisano u Evandjelima, ONDA JE TO KNJIGA LAZOVA a NE SVETO PISMO, jer u tom slucaju SVI LAZU!

Ako Isus niej bio JAGNJE BOZIJE, onda je ceo svet i dalje u grehu jer NIKO NECE BITI SPASEN, jer prema Svetom Pismu, nema oprostenja greha bez prolivanja nevine krvi za gresnika.

Ako Isus nije NATPRIRODNO RODJEN, onda On nije NI USTAO IZ MRTVIH. Ako On nije ustao iz mrtvih, onda svim Hriscanima ostaju njihovi gresi koje su priznali Bogu na temelju Hristove zrtve.
I ako nije ustao iz mrtvih, onda Isus NIJE POSREDNIK IZMEDJU BOGA I LJUDI, i NIJE PUT NAZAD KA BOGU.

Isus je rekao da je On put, istina i Zivot. Ako sve to gore nije tacno, onda je i Isus a i Sveto Pismo, najveca iluzija covecanstva, i definitivno ateisti i evolicionisti imaju pravo.
A ako oni imaju pravo, onda su Konfucije, Buda, Muhamed i svi ostali, jos vece varalice jer su prevarili vise ljudi nego sto je to ucinio Isus.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 17:33

Sponsored content