Je li arkanđeo Mihael - Isus?

Stranica 4 / 11. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Je li arkanđeo Mihael - Isus?

Postaj by No Nick on sri oľu 28 2007, 08:33

Haha...prijatelju, pa uopste nije problem jezik, ali nema veze. Razumeli smo se.

No Nick
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1236
Registration date : 15.02.2007

Korisnički profil http://www.svetlostistine.com

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on sri oľu 28 2007, 08:39

No Nick je napisao/la:Haha...prijatelju, pa uopste nije problem jezik, ali nema veze. Razumeli smo se.

Slažem se ali to što razumijemo jezik jedan drugoga ne znači da uvijek shvaćamo što je drugi htio reći. A očito nas finese dijele kako u vjeri tako i u drugim stvarima.
Bitno je imati volje, razjasniti sve činbenike na uljudbeni način afro

Izrail
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 2080
Registration date : 14.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on sri oľu 28 2007, 09:00

No Nick je napisao/la:
Čuj ne mogu ti dati za pravo jer je odnos prema Kristu ključan za spasenje a ne neka nebitna sitnica.

Prijatelju, davao ti ili ne meni nesto za pravo, nista ne znaci. Pogledaj sta sam ja napisao a sta ti kazes! Hej, pa ja nisam mislio na odnos prema Hristu!!! Dakako, to je najbitnije, najkljucnije od svega!!! Medjutim, ja uopste nisam mislio na ovo.

Dakle ako tko ne prizna Sina ne prizna i Oca.

Amen, i ja se slazem sa time, ali nisam pricao o tome.

Jehovini svjedoci ne vjeruju u Kristovo Božanstvo i to su upravo izvukli iz takozvane jednakosti između Krista i arhanđela Mihaela.

Moguce, ali nisam ni na to mislio.

No Nick: Nismo mi j.svedoci (bez uvrede ko god da je!) pa da moramo verovati k'o papagaji u sve na isti nacin. Zato nismo ni kult, hvala Bogu.

Nije poenta samo o Hristovom bozanstvu, nego o necem drugom. Probaj vidi sto sam tocno zelio kazat.

Poz.

koliko puno riječi izakulisne priče, a opet ništa nisi pokazao
bilo je bolje da si bratu izrailu, ai drugima odmah napisao šta si mislio:shock:

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1359
Registration date : 12.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on sri oľu 28 2007, 09:03

Noemi je napisao/la:I već me nervira kako je svatko pametan, sve zna, sve razumije, svi sve znaju, pazi molim te.

Ne primaj ovo osobno. Ja sam natemirana bomba, već oču da puknem kako se svi prave pametni i dubokoumni, a sto ljudi, sto tumačenja, već mi zuji u glavi...odoh ja u tišinu sa Bogom

ovo boldano ti je najbolje što si rekla
općenito mislim da ne treba začatavati temu i da se trebamo javljati samo kad imamo nešto reći - ne biti pod svaku cijenu na" korzu viđen , samo da ga se vidi"flower

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on sri oľu 28 2007, 09:37

Noemi je napisao/la:u Starom Zavjetu nisu poznavali osobu i lik Isusa krista niti njegovo svojstvo jahvinog sina, pa su lik Isusa nazvali Mihael. Cool

ne drži ti ovo nimalo vodu
pogledaj šta piše autor teme:

Naslov: Je li arkanđeo Mihael - Isus? Thu Mar 22, 2007 1:35 pm

Da li su arkanđeo Mihael i Isus jedna te ista osoba? U Juda 9 se kaže da se arkanđeo Mihael prepirao sa Sotonom za Mojsijevo tijelo...i Mihael govori Sotoni da ka ukori Gospodin...Znamo da je Isus Bog, Gospodin...valjda kužite što želim reći...

da je arkanđeo mihovil Gospodin -Bog. onda ne bi tako rekao:!: study

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by No Nick on sri oľu 28 2007, 09:50

Slažem se ali to što razumijemo jezik jedan
drugoga ne znači da uvijek shvaćamo što je drugi htio reći. A očito nas
finese dijele kako u vjeri tako i u drugim stvarima.
Bitno je imati volje, razjasniti sve činbenike na uljudbeni način

Amen, slazem se u potpunosti!

No Nick
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1236
Registration date : 15.02.2007

Korisnički profil http://www.svetlostistine.com

[Vrh] Go down

Postaj by forestsilvy on uto tra 24 2007, 08:36

Krizostom je napisao/la:Da li su arkanđeo Mihael i Isus jedna te ista osoba? U Juda 9 se kaže da se arkanđeo Mihael prepirao sa Sotonom za Mojsijevo tijelo...i Mihael govori Sotoni da ka ukori Gospodin...Znamo da je Isus Bog, Gospodin...valjda kužite što želim reći...

NE, ISTO KAO sto forestsilvy i Krizostom nisu jedno te isto

forestsilvy
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 316
Registration date : 22.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on uto tra 24 2007, 08:38

forestsilvy je napisao/la:
NE, ISTO KAO sto forestsilvy i Krizostom nisu jedno te isto

Slažem se jednostavno i logično zar ne.

Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by forestsilvy on sri tra 25 2007, 08:37

hahhahhahhahaa da ,I)
napredujemo Wink

forestsilvy
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on sri tra 25 2007, 08:46

forestsilvy je napisao/la:hahhahhahhahaa da ,I)
napredujemo Wink

Pa hvala bogu kako bi se mogli zvati kršćanima kad ne bi sudili ljude a ne djela zar ne.
Ako je netko nešto dobro napisao onda je i nema veze tko piše.
Tako je mislim.

Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by forestsilvy on čet tra 26 2007, 08:39

pa cuj, ponekad i kad covjek dokaze(nepobitne cinjenice) ljudi ne zele prihvatiti svjesno zbog ponosa ili nesvjesno.

npr. (NE ME KRIVO SHVATITI) RKC nauk, doktrina stavlja Bibliju i ljudske regule(ne mogu se sjetiti kako se zovu te knjige sada-ljudska pravila)-tradicija, u isti koš. Sto zelim reci, da Bozja Rijec(BIblija) i Ljudska Rijec( "knjige") se tretiraju autoriteom jednake. Cak ponekad je i covjekova rijec autoritetom iznad pisane Bozje Rijeci. E sada, kad pogledas objektivno i logicno bez ikakvih rel.pozadina i prepucavanja Naravno da je Bozja Rijec iznad ljudske. Ona je vrhovni autoritet. Nju treba slusati cak i onda kad nama ne pase i mi se ne slazemo. I sto se onda dogada kad se to dogada? Stvara se religija.
Posljedice? Ogromne, svecenici pedofili, casne trudne, ljudi idu u crkvu jer eto tako ide se da ne bi tko reko da te ni videl u crkvi, lazu , kradu....zasto? ljudska rijec je kao Judin poljubac. Bozja nije. Bog kad nesto kaze on i ucini, i nikad ne trazi od nas da nesto cinimo sto on isto ne bi ucinio.

forestsilvy
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on čet tra 26 2007, 08:54

Riječ Božja je iznad ljudske i tu si upravu.
Vidljivo je to po nebrojenim sex skandalima u koji su upleteni protestantski pastori, pa tisuće denominacija koje dijele tijelo kristovo, pa veći broj psihičkih oboljenja kod protestanata (znanstveno dokazano) pa pogrešno izračunavanje datuma smaka svijeta i upropaštavanje ljudskih sudbina.
Isto tako kad pogledaš svi su nedostojni ali ih Gospodin čini dostojnim. To je vidljivo u apostolskom naslijeđu Katoličke Crkve koja unatoč svim nedostojnostima i nesavršenostima ide dalje.
Plovi Petrova lađa iako ju buše iznutra i iz vana.
Pozdrav

Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by cubela on čet tra 26 2007, 12:48

Krizostom je napisao/la:Da li su arkanđeo Mihael i Isus jedna te ista osoba? U Juda 9 se kaže da se arkanđeo Mihael prepirao sa Sotonom za Mojsijevo tijelo...i Mihael govori Sotoni da ka ukori Gospodin...Znamo da je Isus Bog, Gospodin...valjda kužite što želim reći...

Poštovani,
Biblija nas uči da Isus nije arhanđeo, več Sin živoga Boga (Mt 3,17; 17,5).
Isus nije bio niti je igda bio samo jedan od arhanđela, nego je od vječnosti ljubljeni Sin svog nebeskog Oca.

Što se tiče Jd posl. i r.8-11, "osujetio te Gospodin!". Ova se izjava temelji na Targumu (aramejskom prijevodu SP), gdje se kaže kako je arhanđeo Mihael bio postavljen za čuvara groba Mojsijeva. U apokrifu Mojsijevo uznesenje imamo također ovu epizodu borbe između Mihaela i Sotone.

Ja se uvijek čudim kada se dođe to takvih zaključaka da su ova dvojica (arhanđeo Mihael i Isus Krist - Gospodin) jedna te ista osoba. Kad sam čitao što o tomu pišu jehovci digla mi se kosa na glavi. Tumačiti i prenositi pravi smisao biblijskih tekstova nije lagan posao. Ja sam istom na putu. Poniznost se traži i poučljivost, a ne brzopleta dogmatičnost. Katolicitet i kolegijalnost je vrlo nužna u Crkvi i potrebuje konsenzus.

Isus Krist je "istobitan s Ocem", što se ne može kazati za Michaela; Isus je "Bog od Boga", što opet nije Mihael; Isus se ne prepire ni sa kime za neko tijelo čovjeka, već zapovijeda-spašava; dok je bio u tijelu onda je bio i niži od anđela, ali jedno kraće vrijeme radi našeg spasenja; Isus Krist je Život, daje život i uzima život; On je Put, a ne jedan od putova (recimo, proroka, arhanđela i sl.); On je Istina i ne trebamo tražiti drugu; On je Spasitelj! Amen?!

Svako dobro forumašima.
Smjerno u Kristu brat Ćubela.Very Happy

cubela
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 170

Korisnički profil http://pentekost.editboard.com

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on čet tra 26 2007, 14:22

cubela je napisao/la:
Poštovani,
Biblija nas uči da Isus nije arhanđeo, več Sin živoga Boga (Mt 3,17; 17,5).
Isus nije bio niti je igda bio samo jedan od arhanđela, nego je od vječnosti ljubljeni Sin svog nebeskog Oca.

Što se tiče Jd posl. i r.8-11, "osujetio te Gospodin!". Ova se izjava temelji na Targumu (aramejskom prijevodu SP), gdje se kaže kako je arhanđeo Mihael bio postavljen za čuvara groba Mojsijeva. U apokrifu Mojsijevo uznesenje imamo također ovu epizodu borbe između Mihaela i Sotone.

Ja se uvijek čudim kada se dođe to takvih zaključaka da su ova dvojica (arhanđeo Mihael i Isus Krist - Gospodin) jedna te ista osoba. Kad sam čitao što o tomu pišu jehovci digla mi se kosa na glavi. Tumačiti i prenositi pravi smisao biblijskih tekstova nije lagan posao. Ja sam istom na putu. Poniznost se traži i poučljivost, a ne brzopleta dogmatičnost. Katolicitet i kolegijalnost je vrlo nužna u Crkvi i potrebuje konsenzus.

Isus Krist je "istobitan s Ocem", što se ne može kazati za Michaela; Isus je "Bog od Boga", što opet nije Mihael; Isus se ne prepire ni sa kime za neko tijelo čovjeka, već zapovijeda-spašava; dok je bio u tijelu onda je bio i niži od anđela, ali jedno kraće vrijeme radi našeg spasenja; Isus Krist je Život, daje život i uzima život; On je Put, a ne jedan od putova (recimo, proroka, arhanđela i sl.); On je Istina i ne trebamo tražiti drugu; On je Spasitelj! Amen?!

Svako dobro forumašima.
Smjerno u Kristu brat Ćubela.Very Happy

Jako dobro objašnjeno i imam samo reći Amen.
Pozdrav Ćubeli

Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by καιros on čet tra 26 2007, 19:34

Ipak tu je riječ o Mojsijevom uskrsnuću....a znamo da samo Krist uskrsuje, kao što će to i učiniti kada ponovo dođe....ne vjerujem da jedan arkanđeo ima tu ovlast...

καιros
Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on pet tra 27 2007, 07:38

Krizostom je napisao/la:Ipak tu je riječ o Mojsijevom uskrsnuću....a znamo da samo Krist uskrsuje, kao što će to i učiniti kada ponovo dođe....ne vjerujem da jedan arkanđeo ima tu ovlast...

Pa vjeruj ti u što hoćeš ali Biblija kaže suprotno.
No ovo je dobar primjer da Biblija ne tumači samo sebe i da se dokaz o jednalkosti Arhanđela i Isusa ne može sam od sebe postaviti nego treba dodatno tumačiti. To Krizostom i čini pa piše "ne vjerujem..."
Pozdrav.

Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by forestsilvy on pet tra 27 2007, 08:09

Izrail je napisao/la:Riječ Božja je iznad ljudske i tu si upravu.
Vidljivo je to po nebrojenim sex skandalima u koji su upleteni protestantski pastori, pa tisuće denominacija koje dijele tijelo kristovo, pa veći broj psihičkih oboljenja kod protestanata (znanstveno dokazano) pa pogrešno izračunavanje datuma smaka svijeta i upropaštavanje ljudskih sudbina.
Isto tako kad pogledaš svi su nedostojni ali ih Gospodin čini dostojnim. To je vidljivo u apostolskom naslijeđu Katoličke Crkve koja unatoč svim nedostojnostima i nesavršenostima ide dalje.
Plovi Petrova lađa iako ju buše iznutra i iz vana.
Pozdrav

fulao si poantu, ali eto kad je Božja Rijec iznad ljudske zasto se RKC moli Mariji i klanja se kipovima, kad u Rijeci pise da se ne moli bilo kome drugom osim Bogu i ne rade kipovi.

Post je isao na to da Rkc ne stavlja Rijec na prvo mjesto vec kanone. Ili drugim rijecima izjednacuje ih. Cak i u krugovima RKCa imas karizmatike koji djeluju u darovima nekim, iscjeljenje, cak i krsteni Duhom, a tradicionalni se bune jer VLAST JE SLAST. Ja ovdje ne napadam ljude vec krivu doktrinu pa molim te pokusaj to razlikovati kad pises postove.

forestsilvy
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by forestsilvy on pet tra 27 2007, 08:13

Izrail je napisao/la:
Krizostom je napisao/la:Ipak tu je riječ o Mojsijevom uskrsnuću....a znamo da samo Krist uskrsuje, kao što će to i učiniti kada ponovo dođe....ne vjerujem da jedan arkanđeo ima tu ovlast...

No ovo je dobar primjer da Biblija ne tumači samo sebe i da se dokaz o jednalkosti Arhanđela i Isusa ne može sam od sebe postaviti nego treba dodatno tumačiti. To Krizostom i čini pa piše "ne vjerujem..."
Pozdrav.

samo malo, jel ja to dobro citam , Izraele ti vjerujes da su oni jedno te isto?

Bilo tko da to tvrdi je osoba koje ne da nema pojma, nego stvarno NEMA POJMA!!!
Cak i ateista zna da su Isus i Mihael, Arkandeo nisu jedno te isto.

Nadalje Biblija tumaci samu sebe, brojni teolozi puno vise obrazovaniji od tebe sigurno, da ne kazem i opce obrazovaniji, kazu i tvrde sto se i sam covjek moze uvjeriti da pocne proucavati Bibliju jeste istina. Osoba koja tvrdi suprotno ili debelo nema znanja a pod time se misli da nije niti proucavala Bibliju, ili je duboko u ponosu ne bi li ispala jako pametna za sve.

forestsilvy
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on pet tra 27 2007, 08:27

Hvala na opasci prva rečenica se ne odnosi na Krizostomov tekst.
Dakle preglednije bi bilo ovako.

Pa vjeruj ti u što hoćeš ali Biblija kaže suprotno?
Krizostom je napisao/la:
Ipak tu je riječ o Mojsijevom uskrsnuću....a znamo da samo Krist
uskrsuje, kao što će to i učiniti kada ponovo dođe....ne vjerujem da
jedan arkanđeo ima tu ovlast...
No ovo je dobar primjer da Biblija ne tumači samo sebe i da se dokaz o
jednalkosti Arhanđela i Isusa ne može sam od sebe postaviti nego treba
dodatno tumačiti. To Krizostom i čini pa piše "ne vjerujem..."
Pozdrav.

Dakle slažem se s tobom ali kod adventista jedni misle da a drugi ne dakle kako se kome učini.

O drugim stvarima što pišeš nebih odgovaro jer treba čuvati slaganje i ne zachatavati temu.
Ako hoćeš o tome možemo negdje drugdje. Ovo je ipak konkretna tema Pozdrav. I hvala na ispravci.

Zadnja promjena: ; pet tra 27 2007, 08:31; ukupno mijenjano 2 put/a.

Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on pet tra 27 2007, 08:28

Izrail je napisao/la:

Pozdrav.

Nadalje Biblija tumaci samu sebe, brojni teolozi puno vise obrazovaniji od tebe sigurno, da ne kazem i opce obrazovaniji, kazu i tvrde sto se i sam covjek moze uvjeriti da pocne proucavati Bibliju jeste istina. Osoba koja tvrdi suprotno ili debelo nema znanja a pod time se misli da nije niti proucavala Bibliju, ili je duboko u ponosu ne bi li ispala jako pametna za sve.

pa što onda reformirani do atoma seciraju svaki citat biblije , počinjući od početka, kao da nitko nikada prije nije protumačio duh biblije i šta biblija hoće reći

posebice ako biblija sama sebe tumači, čemu onda sve to??

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Justin on pet tra 27 2007, 12:35

Braćo Katolici, baš ste silni! Smile
Uhvatili ste se oko jedne toliko diskutabilne stvari i sad na temelju toga želite dokazati da protestanti nemaju usklađenu nauku, da Biblija ne tumači samu sebe, da samo Katolici mogu razumjeti Bibliju, i tko zna što... Smile

Pa stvarno ste silni...

Znate što:

Ako ste tako dobri teolozi, onda vas molim da nam svima sada objasnite koje je točno katoličko učenje po pitanju tog Mihaela i svega toga i kako Katolici tumače sve te problematične tekstove???

Ako vaša Crkva doista ima puninu objave, onda bi morao unutar nje valjda postojati konsenzus po ovoj točki?

Ali Biblija i sama kaže da nam nije sve u detalje otkriveno, a posebno što se tiče anđela, recite mi iskreno - govori li nam Biblija puno o anđelima i tome kakvi su oni, tko im je vođa, kako izgledaju, itd?? Ne, ako smo iskreni s biblijskom objavom, jasno nam je da je nauka o anđelima jedna vrlo sporedna biblijska nauka i da nam Biblija o njima samo govori najosnovnije stvari. I zato je vrlo bahato i nebiblijski i nekršćanski da se prepiremo oko stvari tipa: "Ima li Mihael dva ili tri krila? Je li on glavni ili 'dopredsjednik'?"

Ma ljudi, molim vas, nemojmo komplicirati i graditi teologiju i hermenutiku na temelju jednog redka koji uopće nije bitan za spasenje i čija svrha uopće nije da nam objasni bilo što o anđelima...

Justin
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1309
Registration date : 09.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on pet tra 27 2007, 12:40

Justin je napisao/la:
Ma ljudi, molim vas, nemojmo komplicirati i graditi teologiju i hermenutiku na temelju jednog redka koji uopće nije bitan za spasenje i čija svrha uopće nije da nam objasni bilo što o anđelima...

Taj jedan redak svodi samog Boga na anđela.
Dovodi u pitanje Sveto Trojstvo i još puno toga.
A to što ti ostavljaš kao nebitno je dokaz za onu moju tezu da samovoljnim tumačenjem gradiš kulu bez jedne ciglice u temelju. Kasnije ta ciglica bude veće od građevine.
Meni je tvoje tumačanje smiješno. jer sad ovako sad onako.

Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on pet tra 27 2007, 14:19

Kako jesmo kršćani, moramo vjerovati da je Isus Krist Sin Božji. Ime
"Gospodin" označuje božansko vrhovništvo. Ispovijedati ili zazivati
Isusa kao Gospodina znači vjerovati u njegovo božanstvo. "Nitko ne može
reći: `Gospodin Isus', osim u Duhu Svetom". U vrijeme od Boga određeno,
jedinorođeni se Sin Očev, vječna Riječ i bitna Očeva Slika, utjelovio:
ne gubeći božansku narav, uzeo je narav ljudsku. Isus Krist je pravi
Bog i pravi čovjek u jedinstvu svoje božanske Osobe.
Dakle ovo pitanje itekako nije sporedno nego prevažno.

Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Justin on uto svi 22 2007, 12:06

Istražio sam Mihaela.

I došao sam do predivnog zaključka:
Biblija doista tumači samu sebe! Adventisti su u pravu: Mihael u Bibliji predstavlja Isusa!

Zanima li vas ovo, braćo Katolici?

Justin
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1309
Registration date : 09.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on uto svi 22 2007, 12:17

Justin je napisao/la:Istražio sam Mihaela.

I došao sam do predivnog zaključka:
Biblija doista tumači samu sebe! Adventisti su u pravu: Mihael u Bibliji predstavlja Isusa!

Zanima li vas ovo, braćo Katolici?

Pa čuj iskreno niti Biblija tumači samu sebe niti je Arhanđeo Mihael Krist.
A tvoje viđenje stvari iznesi ali ono je samo tvoje i nema neku vrijednost osim što je tvoje razmišljanje pa kao takvo ima neku vrijednost.

Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 19:34

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 4 / 11. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next