Je li arkanđeo Mihael - Isus?

Stranica 9 / 11. Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Je li arkanđeo Mihael - Isus?

Postaj by Gost on sub ruj 13 2008, 11:40

Medeni je napisao/la:
Justin je napisao/la:Hej, prijatelju, sve je ok.
Voliš jednostavnost - super. Poštujem to.
Ali onda bi se trebao držati onih dijelova Biblije koji su jednostavni, a ne zabadati nos u komplicirane dijelove. Nije li tako?
Nije tako,zbog vašeg kompliciranja je i nastalo zlo.
Justin je napisao/la:
Ne razumijem tvoju tvrdnju da je Biblija puna gluposti. Zašto onda uopće vjeruješ u tu knjigu?
Zašto jednostavno ne prihvatiš činjenicu da nešto ne mora biti "glupost" samo zato što je komplicirano?
Meni Biblija nije nikakva sveta knjiga već sam obična knjiga u kojoj se mogu naći poučne stvari kao i hrpa gluposti.
Justin je napisao/la:
Uostalom, zar ti očekuješ da knjiga koja je stara 2000-3500 godina nama danas bude sasvim razumljiva i jednostavna?
To je samo tvoj problem,a ne i moj.
Medeni o cemu i o kojima VI to ti pricas,tvoje misljenje nemora biti nuzno moje misljenje.lol!

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon ruj 22 2008, 21:27

Isus Krist je Bog Sin, druga osoba Presvetoga Trojstva. A arkanđeo Mihael je stvorenje. Mislim da je razlika ocita.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by crusader on uto ruj 23 2008, 13:25

crusadercro je napisao/la:Isus Krist je Bog Sin, druga osoba Presvetoga Trojstva. A arkanđeo Mihael je stvorenje. Mislim da je razlika ocita.
Ma mnogi puta već pogriješe i u samom naslovu.
Nekome puno toga nije jasno

crusader
senior
senior

Broj postova : 666
Registration date : 26.07.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by καιros on uto ruj 23 2008, 14:43

što se tiče teme, ovdje je moj kolega Justin sve dobro objasnio....izvolite čitati....

http://izaija95.lolbb.com/teologija-f10/je-li-arkanoeo-mihael-isus-t531-105.htm

καιros
Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sri ruj 24 2008, 01:09

Malo o anđelima... http://www.scripturecatholic.com/angels.html

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Medeni on sri ruj 24 2008, 12:47

Dina je napisao/la:
Medeni o cemu i o kojima VI to ti pricas
Prepoznali su se oni kojima je to upućeno.
Odnosi se na zle duhove.
Dina je napisao/la:
tvoje misljenje nemora biti nuzno moje misljenje.
Naravno.

Medeni
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 930
Registration date : 17.09.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet ruj 25 2008, 12:21

Crusader:
Malo o anđelima...

http://www.scripturecatholic.com/angels.html

Kada su se Sedamdesetorica – učenici koje je Isus obučio da mu pomažu u radu zajedno sa Dvanaestoricom – vratila sa svoje prve misije, uzviknula su oduševljeno: "Gospode, i đavoli nam se pokoravaju u ime tvoje!" (Luka 10,17) Isus im je odgovorio: "Ja videh Sotonu kako spade s Neba kao munja!" Luka 10,18; doslovno: "Posmatrao sam Sotonu kako...!" – Moglo bi izgledati da istjerivanje Sotone i njegovih anđela sa Neba, opisano u Ortkrivenju 12, predstavlja sličan slučaj spajanja događaja, i da obuhvata prvobitno istjerivanje sa položaja u nebeskim dvorima i kasnije duhovno zbacivanje Sotone s njegovog položaja prilikom Kristovog raspeća, s time da se drugom događaju posvećuje pažnja.
Dokaz da tekst opisuje i prvobitno, fizičko istJerivanje Sotone nalazi se u činjenici da spominje osobu Mihaila, koji se zajedno s anđelima koji su ostali vjerni Bogu bori protiv izazivača. Mihailo, čije ime znači "ko je kao Bog" i koji se u tekstu naziva "arhanđel", odbacio je uz jednostavan ukor Sotonin zahtjev da dobije Mojsijevo tijelo i nastavio izvršavati svoj zadatak: da uskrsne umrlog patrijarha (Juda 9). Taj sukob između Životodavca i đavola pokazuje da Mihailo nije nikakvo obično biće.
Iako je opisan kao starješina ili poglavar (arch) anđela, Biblija nagovještava da je poglavar anđela ujedno i božanska Osoba – a ne stvoreni anđeo. Kada je Isus Navin izišao pred "vojvodu ( sar) vojske Gospodinove" (nebeskih anđeoskih četa), pao je na koljena i ukazao mu čast kao Bogu, jer je dobio naređenje: "Izuj obuću s nogu svojih, jer je mejsto gde stojiš sveto!" (Isus Navin 5,13-15) Kako je ljudima zabranjeno obožavati anđele, poglavar anđela je morao biti božanska Osoba Otkrivenje 19,10; 22,8.9.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pet ruj 26 2008, 12:44

Abrahame, govoris li ti to da su arkanđeo Mihael i Gospodin Isus jedna te ista osoba? Tj. da je Isus arkanđeo Mihael?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned ruj 28 2008, 15:13

Da je Mihael bio Gospodin nebi se pozivao na Gospodina kad je korio sotonu. Uostalom ne vidim zasto bi se Gospodin prepirao sa sotonom za Mojsijevo tijelo, ta njemu je sve znano i ima vlast, svemoguci je. Slava mu i cast uvijeke!

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by servus dei on sri lis 22 2008, 00:15

Justin je napisao/la:
Brate, bit ću sasvim otvoren. Puno filozofiraš, a ništa ne kažeš. Izjave ničim ne potkrepljuješ, već samo pokušavaš oblatiti Adventiste. To nije ni bratski, a nema ni veze s poštenim istraživanjem.

Znam da te moj post uznemirao, ti provjeri kad su tvoji prihvatli trojstvo, rimska crkva nakon 350 godina, a adventistička nakon 70.

Baš sam jednostavno objasnio, nisam ja kriv što ti čitaš prepravljenu verziju Danila i Otkrivenja, gdje ne možeš vidjeti da je Urija Smith sedam puta u toj knjizi argumentirano opovrgnuo da je Isus Bog.

Kad bi Bog bio trojstvo, a Isus dio tog trojstva, onda Mihael nikako nebi mogao biti Isus.

servus dei
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 134
Registration date : 06.05.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by biblijski-hriscanin on pet lis 24 2008, 21:00

”Evo, ja šaljem andela svojega pred tobom da te cuva na putu, i da te odvede na mjesto koje sam ti pripravio.Cuvaj ga se, i slušaj ga, nemoj da ga rasrdiš,
jer vam nece oprostiti grijeha, jer je MOJE IME U NJEMU„. ( ”2.Mojsijeva 23,20.21).

-- Tko to može biti,koji oprašta grijehe i u kojem je ime Božje,a ovdje se oslovljava kao enđeo ????

biblijski-hriscanin
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 112
Registration date : 31.07.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Medeni on pet lis 24 2008, 21:10

Predlažem da se ova tema prebaci u
Dijalog s ateistima ili u Dijalog s nekršćanima jer joj je tamo mjesto.

Medeni
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 930
Registration date : 17.09.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sri lis 29 2008, 20:33

Sudac i Branitelj istovremeno:
8 Stoga, pripravljen mi je vijenac pravednosti kojim će mi u onaj Dan uzvratiti Gospodin, pravedan sudac; ne samo meni, nego i svima koji s ljubavlju čekaju njegov pojavak.

Citat iz Nedjeljne Biblijske pouke iz Glasa Koncila , a govori o Mihaelu zaštitniku Židova:
"Apokaliptička scena opisana u prvom čitanju dio je objave dane proroku Danielu. Opisuje konačnu borbu nakraju vremena, gdje će jedni biti obdareni životom slave, a drugi propašću. Čini se da je svaki narod Bliskog istoka imao nebeskog zagovornika koji ga je branio i štitio, bilo u ratu, bilo na nebeskom sudu. Mihael je bio zaštitnik Izraela. Govori se da Mihael ustaje, ali se ne daje točan razlog; vjerojatno da štiti narod nakraju vremena kod pojavka na sudu. Tjeskoba koja tada bude bit će tako velika da se ne može usporediti s nijednom ranijom. Ali oni čija su imena zapisana u knjizi pravednika, bit će spašeni. Njih će pogoditi patnja konačnog vremena, ali će biti spašeni od konačnog uništenja. U ulomku je jasna aluzija na neku vrstu uskrsnuća mrtvih, gdje će dobri biti nagrađeni, a zli kažnjeni. Smrt se opisuje kao snivanje u prahu zemlje, a uskrsnuće kao buđenje iz tog sna. I nakon toga svatko će morati dati račun za svoja djela, iz čega slijedi nagrada ili kazna. To viđenje je poruka nade i poziv onima koje očekuje nevolja. Pravednicima je zajamčena nagrada ako ustraju, a bezbožnicima kazna, ako ustraju u bezboštvu."

Nedj. biblijska poruka

Koja je Biblijska uloga anđela u Nebeskom sudu?Može li anđeo biti zastupnik pokajanim griješnicima na sudu?Anđeo ne može biti Prvosvećenik!Zaključak je jasan.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by cchh90cc on sri kol 04 2010, 02:46

Otkrivenje 12:7
"Uto se zametnu boj na nebu. Mihael sa svojim andjelima morao je zaratovati protiv zmaja."

Svakako je da je apostol Ivan znao Isusa za njegova boravka na zemlji. A u Otkrivenju jasno govori o njemu. To sto ovdje stoji 'Mihael' a ne 'Isus' je jasan dokaz da nisu jedna osoba!

cchh90cc
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 31
Registration date : 04.08.2010

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by bs91k on ned ruj 05 2010, 18:52

Ma ta teorija da je Isus arkandjeo Mihael nam je dosla iz masonske Amerike, kroz sektu Jehovinih Svjedoka i slicne sekte koje su tamo masoni stvorili a ciji osnivaci imaju obeliske na svojim grobovima, sa ciljem da razvodne Istinu.

bs91k
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 24
Registration date : 26.07.2010

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned ruj 05 2010, 19:58

bs91k je napisao/la:Ma ta teorija da je Isus arkandjeo Mihael nam je dosla iz masonske Amerike, kroz sektu Jehovinih Svjedoka i slicne sekte koje su tamo masoni stvorili a ciji osnivaci imaju obeliske na svojim grobovima, sa ciljem da razvodne Istinu.
A tebe sprasili na NKP pa udri po Viciki,i mrtvoj joj nedas mira.Mnogo spominjes masone ko da bi im htio biti vodja????CcCcC , nauci se posteno krscanski na kulturnom nivou diskutirati dragi kateheta inace ti sve bez postenja propade,a od istine u tebi ne ostade niti IIIIIIiiiiiiiiii.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Povratak Medenog on ned ruj 05 2010, 20:04

Dina je napisao/la:
bs91k je napisao/la:Ma ta teorija da je Isus arkandjeo Mihael nam je dosla iz masonske Amerike, kroz sektu Jehovinih Svjedoka i slicne sekte koje su tamo masoni stvorili a ciji osnivaci imaju obeliske na svojim grobovima, sa ciljem da razvodne Istinu.
A tebe sprasili na NKP pa udri po Viciki,i mrtvoj joj nedas mira.Mnogo spominjes masone ko da bi im htio biti vodja????CcCcC , nauci se posteno krscanski na kulturnom nivou diskutirati dragi kateheta inace ti sve bez postenja propade,a od istine u tebi ne ostade niti IIIIIIiiiiiiiiii.
bs91k je sve ispravno napisao,ne kužim u čemu je tu problem?

Povratak Medenog
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 106
Registration date : 23.04.2010

Korisnički profil http://smsnerchy.blogger.ba/arhiva/?start=110

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned ruj 05 2010, 20:40

Povratak Medenog je napisao/la:
Dina je napisao/la:
U nepostenoj namjeri i ruznom cilju.A i ja nisam nista krivo napisala,u cemu je problem,barem za sad agnostika?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Povratak Medenog on ned ruj 05 2010, 21:00

Dina je napisao/la:
Dina je napisao/la:
U nepostenoj namjeri i ruznom cilju.A i ja nisam nista krivo napisala,u cemu je problem,barem za sad agnostika?
Forumaš je dao svoj dio rasprave u ovoj temi a ti ga napadaš tko zna zbog čega,to nije u redu.
Ako se vi poznajete odnekuda onda bi pošteno da to riješite ovako:
Agnostika???
Ako jednog dana budem izabrani Kristov king oćeš li mi tada napisati ili reći
da sam bio agnostik? Very Happy

Povratak Medenog
korisnik u napretku
korisnik u napretku

[Vrh] Go down

Postaj by bs91k on ned ruj 05 2010, 21:26

Ne poznajem nikakvu Dinu a ni osobu koja se iza tog imena krije. Mozda je Jehovin Svjedok pa se nasla uvrijedjenom. Mozda samo drzi masonsko Jehovski nauk da je Isus arkandjeo Mihael. Svatko ima pravo na slobodu vjere, netreba se zato uzbudjivati.

bs91k
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned ruj 05 2010, 21:49

Dina je napisao/la:
Dina je napisao/la:
Forumaš je dao svoj dio rasprave u ovoj temi a ti ga napadaš tko zna zbog čega,to nije u redu.
Agnostika???
Ja si ne uzimam kompetencije,kao neki defensori stajati na rajskim vratima i odlucivati tko ce biti Kristov vitez i tko nece,to si samo dopustaju neki ljudi i nek im je na slavu.A voljela bi kad bi vec sad svojim zivotom, zivio za Krista i bio Njegov posteni vitez,onako kako je on bio i ucinio slijedece Ivan 3,16.Nego otkad si ti postao odvjetnik forumski???

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned ruj 05 2010, 21:57

bs91k je napisao/la:Ne poznajem nikakvu Dinu a ni osobu koja se iza tog imena krije. Mozda je Jehovin Svjedok pa se nasla uvrijedjenom. Mozda samo drzi masonsko Jehovski nauk da je Isus arkandjeo Mihael. Svatko ima pravo na slobodu vjere, netreba se zato uzbudjivati.
Pa cudim se da me ne poznas ,a znas sto vjrujem,kontradiktorno ali eto neki vjeroucitelji pocinju krivo predstavljati svoja vjerovanja,napadima na druge,ponizavanjem vrijedjanjem,ne znam je su li ikada isti Kristov karakter pred sobom stavili i pokusali vidjeti svoj karakter ili usporedjivati i odbacivati ono sto ih od Krista odvaja.Krist je konstruktivna licnost.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Povratak Medenog on ned ruj 05 2010, 22:01

Dina je napisao/la:
Dina je napisao/la:
Dina je napisao/la:
Agnostika???
Ja si ne uzimam kompetencije,kao neki defensori stajati na rajskim vratima i odlucivati tko ce biti Kristov vitez i tko nece,to si samo dopustaju neki ljudi i nek im je na slavu.A voljela bi kad bi vec sad svojim zivotom, zivio za Krista i bio Njegov posteni vitez,onako kako je on bio i ucinio slijedece Ivan 3,16.Nego otkad si ti postao odvjetnik forumski???
Gdje mi nestadoše slika?Što ima loše na njoj?
A koji su to točni zadaci viteza?
A bio sam admin na jednom opakom forumu pa znam kako to otprilike ide pa ne volim nepravdu.

Povratak Medenog
korisnik u napretku
korisnik u napretku

[Vrh] Go down

Postaj by bs91k on ned ruj 05 2010, 22:17

Nevidim Dina zasto si se nasla uvrijedjenom, nisam tebi nista napisao niti sam gledao koje si vjere. Ipak odmah sam uocio da ovaj forum zrraci Jehovskom naukom, da je Isus arkandjeo Mihael, da nema vjecnog pakla i besmrtne duse i sl. Takve nam stvari po kucama prodaju Jehovini Svjedoci. Meni kad dodju na vrata posaljem ih odakle su dosli. Nisam nazalost nikakav vjeroucitelj jer nisam imao mogucnosti pohadjati bilo kakav fakultet. Ali netreba mi fakultet da vidim muljazu.

bs91k
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Povratak Medenog on ned ruj 05 2010, 22:43

Ovaj forum je postao pustinja,ne znam zašto ali pretpostavljam
da je jedan od razloga to što si napisao.

Povratak Medenog
korisnik u napretku
korisnik u napretku

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 21:35

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 9 / 11. Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next