Virtualna crkva, komentari i pitanja

Stranica 6 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Virtualna crkva, komentari i pitanja

Postaj by Svjetlos on čet sij 04 2007, 21:44

OBAVIJEST

Sutra je propovijed na temu ANTIKRIST.

Propovijed će održati abraham.

Noemi

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by καιros on čet sij 04 2007, 23:11

Novi raspored za propovijedi:

5.1. - Abraham
6.1. - Justin
7.1. - Krizostom
8.1. - Dina
9.1. - Noemi
10.1. - Joshua
11.1 - Dragomir

καιros
Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Anonymou on sub sij 06 2007, 16:25

Justine, lijepo si govorio o sramežljivosti ali jako malo o poniznosti. Basketball

Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Anonymou on ned sij 07 2007, 19:03

Joshua, jako dobra propovijed.

Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on ned sij 07 2007, 20:11

Feba je napisao/la:Joshua, jako dobra propovijed.

Febo, ja bih voljela da nam se pridružiš i da pišeš propovijedi, duhovnu pouku, da zajedno doprinesemo širenju Riječi. Smile

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Anonymou on ned sij 07 2007, 21:26

Noemi je napisao/la:
Feba je napisao/la:Joshua, jako dobra propovijed.

Febo, ja bih voljela da nam se pridružiš i da pišeš propovijedi, duhovnu pouku, da zajedno doprinesemo širenju Riječi. Smile

Hvala na pozivu Noemi. Ako Duh potakne, javit ću se. to stari

Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mali princ on ned sij 07 2007, 22:41

Mogu ja koju reći u petak ili subotu, 12. ili 13.....

Mali princ
team member
team member

Broj postova : 791
Registration date : 12.12.2006

Korisnički profil http://www.inet.hr/prince

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on ned sij 07 2007, 22:56

O, bravo Mali prinče katoliče, ti će nam održati misu, evo pričekaj da naš Administrator te uvrsti u termin. victory

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Spart on pon sij 08 2007, 15:54

Jučer sam napisao propovijed jer je naš admin trenutno odsutan pa pomislih umjesto njega obavit dužnost u našoj virtualnoj crkvi.Drago mi je da ste zadovoljni propovijedi.Danas je na redu Dina.

Spart
Mod
Mod

Broj postova : 1222
Registration date : 04.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Spart on čet sij 11 2007, 18:38

Novi raspored propovijedi

12.Petak-Mali Princ
13.Subota-Abraham
14.Nedjelja-Justin
15.Ponedjeljak-Krizostom
16.Utorak-Dina
17.Srijeda-Noemi
18.Četvrtak-Joshua
19.Petak-Dragomir

Spart
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on pet sij 12 2007, 19:20

bounce Wouuu Mali Prinče katoliče, predivna ti je propovijed.... study

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pet sij 12 2007, 19:46

sunny Bravo Prince,ovako je pravo svjedocenje za Boga i u horizontali i vertikali,hvala ti na blagoslovima ove propovjedi.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Obavijest

Postaj by Spart on uto sij 16 2007, 19:04

Inače ovdje imamo raspored propovjedi pa nek se slobodno javi svatko tko želi da njegova propovijed bude ovdje.Hvala Prinče za tvoju propovjed,ti si naš domaći ovdje na forumu victory

16.01.Utorak-Dina
17.01-Srijeda-Noemi
18.01-Četvrtak-Joshua
19.01-Petak-Dragomir

Slijedeći raspored će biti sastavljen u petak.

Spart
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by καιros on pet sij 19 2007, 11:44

Što je u srijedu i četvrtak nitko nije napisao propovijed...braćo i sestre zaboravili ste svoju dužnost ili su vas brige ovoga svijeta sputale?

καιros
Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on pet sij 19 2007, 11:48

Možda su imali posla u pravoj crkvi a zapostavili virtualnu?
Moram reći da mi je ovo s virtualnom crkvom skroz neprihvatljivo i zato niti ne sudjelujem.
Virtalno = nestvarno
Nikog ne želim uvrijediti ali tako ja mislim.

Izrail
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 2080
Registration date : 14.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Spart on pet sij 19 2007, 16:48

Novi raspored za pisanje propovijedi

Subota 20.01-Abraham
Nedjelja 21.01-Mali Princ
Ponedjeljak 22.01-Justin
Utorak 23.01-Krizostom
Srijeda 24.01-Dina
Červrtak 25.01-Noemi
Petak 26.01-Joshua
Subota 27.01-Dragomir

Spart
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub sij 20 2007, 20:08

Izrail je napisao/la:Možda su imali posla u pravoj crkvi a zapostavili virtualnu?
Moram reći da mi je ovo s virtualnom crkvom skroz neprihvatljivo i zato niti ne sudjelujem.
Virtalno = nestvarno
Nikog ne želim uvrijediti ali tako ja mislim.
Dragi Izraele, dragi svi,
Imamo sada prilike upoznati se sa značenjem riječi "virtualno" koja dolazi od francuske riječi a preko latinske riječi "virtus" - sposobnost za djelovanje, snaga, -
Posebno u modernoj nauci virtualno - ima svojstvo stvari koja nema "fizičku dimenzionalnost" realiteta ali je realno prisutno u djelovanju..
Na primjer , virtualna slika - u fizici, virtualna organizacija - u ekonomiji itd., virtualni razred - u pedagogiji, virtualni trening - skoro svaki trening, virtualni trening pilota na mašini za trening, virtualni trening astronauta za let u svemir, mnoštvo simulatora je konstruirana pomoću znanja kibernetike,...Zatim, ti svakodnevno pišeš www. tj World Wide Web..
Zatim , svaki bolji kompjuter, svako bolje računalo ima veći memorijalni prostor - virtualni prostor - koji ti ne vidiš ali koji postoji i vrlo je koristan..Nekad postaje ometalo ako ti ometa redovnost umjerenosti svakodnevnog života u pobožnosti jer pretweravamo u potrošnji vremena zadržavajuči se sa stvarima na internetu koja nisu korisna za pobožnost itd.Ova , na ovom forumu , virtualna crkva je prostor za vježbu kršćanske iskrenosti , svojevrstan simulator vježbe vjere za svjedočenje..Nije dakle simulator igara, prostor za borbu protiv onih koji ne misle ili ne vjeruju kao što vjerujemo mi ..već prostor duhovnih virtualnih-dimenzija , prostor za Riječ, prostor za istinu, prostor za ljubav itd..- koja se čita, može osjetiti po karakteru učesnika..Ako je netko od učesnika više grub svojim djelovanjem u virtualnosti - pogađa fizičku realnost naše osobe , ovisno o duhovnoj visini..Ako smo u realnosti, onoj na koju smo navikli, Kristovi učenici - bit ćemo i u virtualnosti, u virtualnoj relanosti - funkcionalni kao Kristovi učenici, moći ćemo vidjeti realnu stvarnost naše realne virtualnosti, kao mogućnost duhovnog rasta, ovisno o onome što unosimo u realnost virtualnosti..Ponekad nedjeljom ili subotom, ovisno o danu svetkovanja, nađemo se u manjem ili većem broju na misi ili na bogoslužju..Zašto nisu došli ostali?Virtualna crkva služi za promidžbu prave pobožnosti a ne za reklamu ove ili one crkve , služi, bolje rečeno može služiti za približavanje Kristu, budući se forumom služi sve više ljudi tražeći pravu stvarnost onoga ćemu se nadaju i što vjeruju..Osobno se ufam oblikovati virtualno viteštvo fer -plej među denominacijama u borbi protiv zajedničkog neprijatelja -sotone..Ovdje ne bi trebalo i smjelo biti mjesto za ekstremna prebacivanja i anatemiziranja, to vodi u razdor i žalost, gorčinu i obostrani poraz.Dakle pozitivna virtualnost ovisi o normi koju nosimo u sebi..
Nije stvar u tome da jedan drugoga kristijaniziramo niti paganiziramo, već da Europu vratimo kršćanstvu vračajući kršćane k Bogu..Ovdje bi nam, glede virtualnosti mogao pomoći naš brat Mali princ - kršćanin upućen u mnoge znanosti, posebno modernu fiziku , gnetiku, evoluciju, krecionizam itd..Potrebno je da koristimo Njegovo znanje za duhovni rast u ovom virtualnom kršćanskom prostoru..Unašanje ekstremnih stavova , ma koliko se ona "zasnivala " na Bibliji ili predaji ili objema, preko duha osobnog protivljenja virtualni se prostor stvarno demonizira - prepušta vladavini duhova pakosti koji uživa u svađi kršćana..Evo, dans sam stavio svoju propovijed na čitanje i razmišljane da nas potaknem na traženje uskih puteva povratka ljudi k Bogu, povratka k Bogu puka koji često puni crkve ili uzima euharistiju..Ukazao sam na stvarnu askezu koja je od vjere a ne od zakona, askezu koja je od Kristova trpljenja, askezu kojom obuzdavamo našu modernu volju da čini ono što treba a ne ono što hoće, tj da hoće ono što treba..Nosimo Kristovu zastavu, ne vucimo je po prašini..Propovijedajmo Riječ a ne isključivost..

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Spart on ned sij 21 2007, 00:09

Hvala za propovjedi Dragomire i Abrahame.Danas je na redu Mali Princ.Nedjeljna propovjed za tebe Prinče study

Spart
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Spart on sub sij 27 2007, 23:09

Evo novi raspored propovijedi naše virtualne crkve;

Nedjelja 28.01-Abraham
Ponedjeljak 29.01-Mali Princ
Utorak 30.01-Justin
Srijeda 31.01-Krizostom
Četvrtak 01.02-Dina
Petak 02.02-Noemi
Subota 03.02-Joshua
Nedjelja 04.02-Dragomir

Spart
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mali princ on pon vel 05 2007, 21:11

Pripremio sam malo ranije propovijed, jer sutra neću stići do kasno naveče....

Mali princ
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon vel 05 2007, 21:16

Ma sve je OK. nemas brige.To je blagoslov u jednom danu dvije propovjedi.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Spart on uto vel 06 2007, 00:25

Mali princ je napisao/la:Pripremio sam malo ranije propovijed, jer sutra neću stići do kasno naveče....

Nema problema Prinče,hvala za propovijed Wink

Spart
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mali princ on ned vel 11 2007, 22:22

Noemi, svaka čast na propovijedi, doista sam uživao čitajući, kao da sam žedan i našao litru Jamnice...Bravo!!I love you cheers

Mali princ
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by Spart on ned vel 11 2007, 23:10

Raspored propovijedi

Ponedjeljak 12.02 Noemi
Utorak 13.02 Mali Princ
Srijeda 14.02 Justin
Četvrtak 15.02 Krizostom
Petak 16.02 Joshua
Subota 17.02 Dina
Nedjelja 18.02 Abraham

Ako bilo tko nije u mogućnosti ili bude spriječen obavezama i sl. neka javi ovdje ili privatnom porukom.

Spart
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon pro 03 2007, 12:56

Postenje .......

Progovorivsi svom prijatelju Abrahamu,Bog je bio vrlo jasan i odredjen:,,Ja sam EmSadaj-Bog svesilni,mojim hodi putem i neporocan budi''Postanak 17,1.Dajuci obecanje Abrahamu da ce od njega stvoriti veliki narod i stavrajuci svoj zavjet s Abrahamom-Bog je postenje proglasio tmeljem tog zavjeta.Time je postenje postavio na ljestvicu najvisih vrijednosti Bozjeg naroda za sva vremena.
U poslijednje su vrijeme mnoge poznate osobe,upitane sto najvise cjenite kod ljudi,dale jedinstven odgovor:postenje!Zanimljivo je da se postenje najvise vrednuje i cjeni bas u trenutku kad ga najmanje ima.A postenje ne raste na drvecu,ono se ne kupuje onda kad nam zaprijeti zatvor...Kao sto kaze rijec pjesnka:
,,Postenje se kupit ne moze
Ni za blaga sva golema.A neposten-prod'o bi ga,
Al'ga nema!''
Postenje se ne stjece ni tako da uvecer legnes neposten i probudis se posten.Postenje je posljedica zivota po Bozjoj volji,ono dolazi kao rezultat takvog zivota.,,Po mjoj volji zivi i budi posten!''Zivot po Bozjoj volji je vjernost Bogu,a postenje je onda jedna od najvisih nijansi vjernosti.Vjerojatno zbog toga u nekim prijevodima Svetog pisma pojedini prevoditelji rijec postenje cesto zamjenjuju rijecju vjerost.
Posten covjek,onaj koji je postenje stekao kao rezultat zivota po Bozjoj volji,moze vidjeti iskrivljenja u zivotu drugih ljudi,a da mu i na um ne padne da i on sam pocne slijediti njihov trag.
Ziva je istina da posteni ljudi teze prolaze kroz zivot na ovoj zemlji nego neposteni.Oni mozda nisu dostatno vjesti da zacas,,okrenu novac'',oni vrijeno mukotrpno rade i zaradjuju,njihovo postenje je nadaleko poznato,a ljudima se to cesto cini kao naivnost.Oni ne znaju olako ploviti u mutnim vodama paragrafa,oni ne znaju i uprkos inflaciji,kad standard citavog svijeta pada,mirno sjediti i ubirati sve vise.Sve sto imaju oni su stekli marljivim radom uz postivanje one Isusove:,,Caru carevo,a Bogu Bozje!''

Postenje bez sumnje ne osigurava laksi i ugodniji zivot na ovoj Zemlji,ali ono je ulaznica za zivot na Novoj zemlji!U opcoj devalvaciji svih vrijednosti u oom svijetu i pravog postenja je potamnjela i devalvirala.
Rijec naivnost i priglupost su postale istoznacenice za rijec postenje, a pridjev snalazljiv sve vise zamjenjuje pomalo zastarelu rijec neposten.
U jednoj bolnici pripremali su pacijenta za manju operaciju. Spretni anesteticar upravo je davao mjesavinu kisika i anestetika.Kad se bosa kisika ispraznila,donjeli su i prikljucili drugu.Pacijent je odmah umro.Ubrzo je utvrdjen razlog:boca s natpisom ,,kisik''bila je puna ugljicnog dioksida.Prije nego sto su je donjeli u bolnicu dobila je pogresni natpis.Njen natpis,,kisik''bio je gruba prevara!
Moze li Bozji narod danas s ponosom nositi natpis,,posten''?Ili je to samo oblicje Bozjeg naroda iz onih davnih vremena?
Mozemo mijenjati kriterije koliko god nam drago,mozemo mijenjati vrijednosti-uzdizuci one koji se i dalje zovu:vjernost i postenje!
Nema diplomacije i politike u krscanskoj Crkvi krscanstvu,jer osnovna vrlina diplomacije i politike nije iskrenost i postenje.Nase postenje mora nositi obiljezje jasnoce i odredjenoti u nasem govoru.Cesto je nepotpuna informacija sasvim dostatna da se iskazu nepostene namjere:,,vas govor neka bide da, da-ne,ne!Sto je vise od toga od zloga dolazi''Matej 5,37
Apastol Pavao navodi Timoteju marljivost i postenje kao dvije izuzetne vrline koje moraju krasiti njegov osobni odnos s Bogom i njegov rad za Boga:,,postaraj se da se pokazesposten pred Bogom,kao radin koji se nema sto stidjeti,i pravo upravlja rijecju istine''2.Tim.2,15
Postenje prema Boguprema samome sebi i postenje prema svojim bliznjima-tri su osnovna pravca prema kojima nase postenje treba rasti i napredovati.Temeljna rijec Kristova nauka bila je:,,ljubi Gospoda Boga svojega svim srcem svojim,i svom dusom svojom,i svom misli svojom....ljubi bliznjega svojega kao samoga sebe''!Matej 22,37.39
Nepostenje prema svojim bliznjima i Bogu krsimo ove Kristve zapovjedi o kojima ,,ovisi sav zakon i proroci''Matej 22,40
Nepostenje prema sebi samome je samoobmanjivanje.
Procitao sam jednu vrlo zanimljivu recenucu:,,ako bi te htjeli osuditi samo zato sto si krscanin,bi li bilo dovoljno dokaza da to ucine?''
Svakom svom vjernom djetetu koje zivi u sadasnjem slozenom i posljednjem vremenu,svakome tko se zeli nazvati prijateljem Bozjim Bog upucuje istu poruku kao i sluzi Abrahamu:,,ja sam Bog svemoguci,po mojoj volji zivi i budi posten''.Pitanje za nas....budici znamo i vjerujemo da On vidi i zna svaki nas korak,ako bi vas ovog trenutka uhitili i priveli na sud
samo zato st smo posteni,da li bi nasli dovoljno razloga i da nas osude?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 16:59

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 6 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics