Jutarnji stih

Stranica 5 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Jutarnji stih

Postaj by amos on sri vel 17 2010, 12:14

2 korinćanima 11.13 Jer takvi su ljudi lažni apostoli, himbeni radnici, prerušuju se u apostole Kristove.14 I nikakvo čudo! Ta sam se Sotona prerušuje u anđela svjetla.15 Ništa osobito dakle ako se i službenici njegovi prerušuju u službenike pravednosti. Svršetak će im biti po djelima njihovim.

amos
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 969
Registration date : 12.11.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Duda on sri vel 17 2010, 18:24

Otkrivenje 22.10 i 11

10 A zatim će mi: Ne zapečati riječi proroštva ove knjige jer - vrijeme je blizu! 11 Nepravednik neka samo i dalje čini nepravdu! Okaljan neka se i dalje kalja! Pravednik neka i dalje živi pravedno! Svet neka se i dalje posvećuje!

Duda
početnik
početnik

Broj postova : 53
Registration date : 30.12.2009

Korisnički profil http://www.promina.bloger.hr

[Vrh] Go down

Postaj by amos on čet vel 18 2010, 10:20

Jeremija 9.23 Ovako govori Jahve: Mudri neka se ne hvale mudrošću, ni junak neka se ne hvali hrabrošću, ni bogati neka se ne hvali bogatstvom.24 A tko
se hvaliti hoće, neka se hvali time što ima mudrost da mene spozna. Jer
ja sam Jahve koji tvori dobrotu, pravo i pravdu na zemlji, jer to mi je
milo - riječ je Jahvina

amos
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Duda on pet vel 19 2010, 17:36

2.Letopis 7,14
7 Salomon je posvetio i sredinu predvorja koje je pred Jahvinim Domom, jer je ondje prinio paljenice i pretilinu od pričesnica, jer na tučani žrtvenik koji bijaše napravio Salomon nisu mogle stati paljenice ni prinosi ni pretilina.

Duda
početnik
početnik

[Vrh] Go down

Postaj by amos on pon vel 22 2010, 13:35

Jeremija 29.11 Jer ja znam svoje naume koje s vama namjeravam - riječ je Jahvina - naume mira, a ne nesreće: da vam dadnem budućnost i nadu.12 Tada ćete me zazivati, dolaziti k meni, moliti mi se i ja ću vas uslišati.13 Tražit ćete me i naći me jer ćete me tražiti svim srcem svojim. 14 I pustit ću da me nađete - riječ je Jahvina.

amos
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Duda on sub vel 27 2010, 10:14

Izaija 65,24,25
24 Prije nego me zazovu, ja ću im se odazvat'; još će govoriti, a ja ću ih već uslišiti. 25 Vuk i jagnje zajedno će pasti, lav će jesti slamu k'o govedo; al' će se zmija prahom hraniti. Nitko neće činiti zla ni štete na svoj Svetoj gori mojoj - govori Jahve.

Duda
početnik
početnik

[Vrh] Go down

Postaj by amos on sri oľu 03 2010, 23:48

Jeremija 33.2 Ovako govori Jahve, koji stvori zemlju, oblikova je i učvrsti - ime mu je Jahve!3 Zazovi me, i odazvat ću ti se i objavit ću ti velike i nedokučive tajne o kojima ništa ne znaš.

amos
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by amos on čet oľu 04 2010, 02:00

Psalm 27.4 Za jedno molim Jahvu, samo to ja tražim: da živim u Domu Jahvinu sve dane života svoga, da uživam milinu Jahvinu i Dom njegov gledam.5 U sjenici svojoj on me zaklanja u dan kobni; skriva me u skrovištu Šatora svoga, na hridinu on me uzdiže.

amos
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Duda on pet oľu 05 2010, 16:31

Galac.5.22-24
22 Plod je pak Duha: ljubav, radost, mir, velikodušnost, uslužnost, dobrota, vjernost, 23 blagost, uzdržljivost. Protiv tih nema zakona. 24 Koji su Kristovi, razapeše tijelo sa strastima i požudama.

Duda
početnik
početnik

[Vrh] Go down

Postaj by amos on sub oľu 06 2010, 11:11

Plač Jeremije:
Lam 3:24 Gospod je dio moj, govori duša moja; zato ću se u njega uzdati. Lam 3:25 Dobar je Gospod onima koji ga čekaju, duši, koja ga traži. Lam 3:26 Dobro je mirno čekati spasenje Gospodnje. Lam 3:27 Dobro je čovjeku nositi jaram za mladosti svoje. Lam 3:28 Sam će sjedjeti i mučati, jer Bog metnu breme na nj. Lam 3:29 Metnuće usta svoja u prah, eda bi bilo nadanja. Lam 3:30 Podmetnuće obraz svoj onome koji ga bije, biće sit sramote. Lam 3:31 Jer Gospod ne odbacuje za svagda. Lam 3:32 Jer ako i ucvijeli, opet će se i smilovati radi mnoštva milosti svoje. Lam 3:33 Jer ne muči iz srca svojega ni cvijeli sinova čovječjih. Lam 3:34 Kad gaze nogama sve sužnje na zemlji,Lam
3:35 Kad izvrću pravicu čovjeku pred višnjim, Lam 3:36 Kad čine krivo čovjeku u parnici njegovoj, ne vidi li Gospod?

amos
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Duda on pet oľu 12 2010, 16:53

3 Ali, vjeran je Gospodin koji će nas učvrstiti i sačuvati od Zloga.

Duda
početnik
početnik

[Vrh] Go down

Postaj by Duda on sub oľu 13 2010, 09:55

Otkrivenje 22.10 i 11

10 A zatim će mi: Ne zapečati riječi proroštva ove knjige jer - vrijeme je blizu! 11 Nepravednik neka samo i dalje čini nepravdu! Okaljan neka se i dalje kalja! Pravednik neka i dalje živi pravedno! Svet neka se i dalje posvećuje!

Duda
početnik
početnik

[Vrh] Go down

Postaj by Gubavac on uto oľu 16 2010, 11:57

Psalam 19,1Zborovođi. Psalam. Davidov.
Psalam 19,2Nebesa slavu Božju kazuju, naviješta svod nebeski djelo ruku njegovih.
Psalam 19,3Dan danu to objavljuje, a noć noći glas predaje.
Psalam 19,4Nije to riječ, a ni govor nije, nije ni glas što se može čuti,
Psalam 19,5al` po zemlji razliježe se jeka, riječi sve do nakraj svijeta sežu. Ondje suncu razape šator,
Psalam 19,6te ono k`o ženik iz ložnice ide, k`o div kliče kad prelijeće stazu.
Psalam 19,7Izlazi ono od nebeskog kraja, i put mu se opet s krajem spaja, ne skriva se ništa žaru njegovu.
Psalam 19,8Savršen je Zakon Jahvin - dušu krijepi; pouzdano je Svjedočanstvo Jahvino - neuka uči;
Psalam 19,9prava je naredba Jahvina - srce sladi; čista je zapovijed Jahvina - oči prosvjetljuje;
Psalam 19,10neokaljan strah Jahvin - ostaje svagda; istiniti sudovi Jahvini - svi jednako pravedni,
Psalam 19,11dragocjeniji od zlata, od zlata čistoga, slađi od meda, meda samotoka.
Psalam 19,12Sluga tvoj pomno na njih pazi, vrlo brižno on ih čuva.
Psalam 19,13Ali tko propuste svoje da zapazi? Od potajnih grijeha očisti me!
Psalam 19,14Od oholosti čuvaj slugu svoga da mnome ne zavlada. Tad ću biti neokaljan, čist od grijeha velikoga.
Psalam 19,15Moje ti riječi omiljele i razmišljanje srca moga pred licem tvojim. Jahve, hridi moja, otkupitelju moj!

Gubavac
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 323
Registration date : 09.07.2008

Korisnički profil http://viseodzivota.info/index.php?slug=vi%C5%A1e-od-%C5%BEivota

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sri oľu 17 2010, 08:21

"Ako imadnete ljubavi jedan prema drugome, po tom će svi upoznati da ste moji učenici." (Ivan 13,35)

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by amos on sub oľu 20 2010, 13:31

Tit 1:15 Čistima je sve čisto; a poganima i nevjernima ništa nije čisto, nego je opoganjen njihov i um i savjest. Tit 1:16 Govore da poznaju Boga, a djelima ga se odriču; jer su mrski i neposlušni, i ni za kakvo dobro djelo valjani. Tit 2:1 A ti govori što pristoji zdravoj nauci: Tit 2:2 Starcima da budu trijezni, pošteni, čisti, zdravi u vjeri, u ljubavi, u trpljenju; Tit 2:3 Staricama također da žive kao što se pristoji svetima, da ne budu opadljive, da se ne predaju vrlo vinu, da uče dobru, Tit 2:4 Da uče mlade da ljube muževe, da ljube djecu, Tit 2:5 Da budu poštene, čiste, dobre kućanice, blage, pokorne svojijem muževima, da se ne huli na riječ Božiju. Tit 2:6 Tako i mladiće svjetuj da budu pošteni. Tit 2:7 A u svemu sam sebe podaji za ugled dobrijeh djela, u nauci cijelost, poštenje, Tit 2:8 Riječ zdravu, nezazornu: da se posrami onaj koji se protivi, ne imajući ništa zlo govoriti za nas.

amos
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by amos on sub oľu 20 2010, 15:37

Tit 2:11 Jer se pokaza blagodat Božija koja spasava sve ljude, Tit 2:12 Učeći nas da se odrečemo bezbožnosti i želja ovoga svijeta, i da pošteno i pravedno i pobožno poživimo na ovome svijetu, Tit 2:13 Čekajući blažena nada i javljenja slave velikoga Boga i spasa našega Isusa Hrista, Tit 2:14 Koji je dao sebe za nas da nas izbavi od svakoga bezakonja, i da očisti sebi narod izbrani koji čezne za dobrijem djelima. Tit 2:15 Ovo govori, i svjetuj, i karaj sa svakom zapoviješću da te niko ne prezire.

amos
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Duda on sub oľu 20 2010, 15:56

Da mi Jahve ne pomaže, brzo bih sišao u mjesto tišine.18 Čim pomislim: Noga mi posrće, dobrota me tvoja, o Jahve, podupire.19 Kad se skupe tjeskobe u srcu mome, tvoje mi utjehe dušu vesele.

Duda
početnik
početnik

[Vrh] Go down

Postaj by amos on ned oľu 21 2010, 09:51

Col 3:1 Ako dakle vaskrsnuste s Hristom, tražite ono što je gore gdje Hristos sjedi s desne strane Boga. Col 3:2 Mislite o onome što je gore a ne što je na zemlji. Col 3:3 Jer umrijeste, i vaš je život sakriven s Hristom u Bogu. Col 3:4 A kad se javi Hristos, život vaš, onda ćete se i vi s njime javiti u slavi. Col 3:5 Pomorite dakle ude svoje koji su na zemlji: kurvarstvo, nečistotu, slast, zlu želju i lakomstvo, koje je idolopoklonstvo; Col 3:6 Za koje ide gnjev Božij na sinove protivljenja; Col 3:7 U kojima i vi negda hođaste kad življaste među njima. Col 3:8 A sad odbacite i vi to sve: gnjev, ljutinu, pakost, huljenje, sramotne riječi iz usta svojijeh. Col 3:9 Ne lažite jedan na drugoga; svucite staroga čovjeka s djelima njegovijem, Col 3:10 I obucite novoga, koji se obnavlja za poznanje, po obličju onoga koji ga je sazdao: Col 3:11 Gdje nema Grka ni Jevrejina, obrezanja ni neobrezanja, divljaka ni Skita, roba ni slobodnjaka, nego sve i u svemu Hristos. Col 3:12 Obucite se dakle kao izbrani Božiji, sveti i ljubazni, u srdačnu milost,dobrotu, poniznost, krotost, i trpljenje, Col 3:13 Snoseći jedan drugoga, i opraštajući jedan drugome ako ima ko tužbu na koga: kao što je i Hristos vama oprostio tako i vi.

amos
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Duda on pon oľu 22 2010, 16:55

Sion reče: Jahve me ostavi, Gospod me zaboravi.15 Može li žena zaboravit' svoje dojenče, ne imat' sućuti za čedo utrobe svoje? Pa kad bi koja i zaboravila, tebe ja zaboraviti neću.16 Gle, u dlanove sam te svoje urezao, zidovi tvoji svagda su mi pred očima.17 Obnovitelji tvoji hitaju, rušioci tvoji i pustošitelji odlaze od tebe.

Duda
početnik
početnik

[Vrh] Go down

Postaj by amos on čet oľu 25 2010, 13:07

Pro 4:23 Svrh svega što se čuva čuvaj srce svoje, jer iz njega izlazi život. Pro 4:24 Ukloni od usta svojih opačinu i od usana svojih nevaljalstvo udalji. Pro 4:25 Oči tvoje neka gledaju upravo i vjeđe tvoje neka se upravljaju pravo pred tobom. Pro 4:26 Mjeri stazu nogama svojim, i svi putovi tvoji neka su poravnjeni. Pro 4:27 Ne svrći ni nadesno ni nalijevo, odvraćaj nogu svoju oda zla.

amos
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by amos on pet oľu 26 2010, 12:16

Pro 8:1 Ne viče li mudrost? i razum ne pušta li glas svoj? Pro 8:2 Navrh visina, na putu, na rasputicama stoji, Pro 8:3 Kod vrata, na ulasku u grad, gdje se otvoraju vrata, viče: Pro 8:4 Vas vičem, o ljudi, i glas svoj obraćam k sinovima ljudskim. Pro 8:5 Naučite se ludi mudrosti, i bezumni orazumite se.
Pro 8:6 Slušajte, jer ću govoriti velike stvari, i usne moje otvorajući se kazivaće što je pravo. Pro 8:7 Jer usta moja govore istinu, i mrska je usnama mojim bezbožnost. Pro 8:8 Prave su sve riječi usta mojih, ništa nema u njima krivo ni izopačeno. Pro 8:9 Sve su obične razumnomu i prave su onima koji nalaze znanje.

amos
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned tra 04 2010, 10:05

"Ali ti, o čovječe Božji ... teži svim silama za pravednošću, vjerom, ljubavlju, postojanošću, blagošću!" (1. Timoteju 6,11)

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon tra 05 2010, 09:44

Milošću sam Božjom ono što jesam. A milost koju mi je Bog dao nije bila bez uspjeha. Naprotiv, trudio sam se više nego oni svi; ne ja, nego milost Božja sa mnom." (1. Korinćanima 15,10)

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by amos on uto tra 06 2010, 08:55

Psa 91:1 Koji živi u zaklonu višnjega, u sjenu svemogućega počiva. Psa 91:2 Govori Gospodu: ti si utočište moje i branič moj, Bog moj, u kojega se uzdam.Psa 91:3 On će te izbaviti iz zamke ptičareve, i od ljutoga pomora; Psa 91:4 Perjem svojim osjeniće te, i pod krilima njegovijem zaklonićeš se; istina je njegova štit i ograda. Psa 91:5 Nećeš se bojati strahote noćne, strijele, koja leti danju, Psa 91:6 Pomora, koji ide po mraku, bolesti, koja u podne mori.

amos
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by amos on čet tra 08 2010, 13:15

Pro 28:26 Ko se uzda u svoje srce, bezuman je; a ko hodi mudro, izbaviće se.

amos
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 23:09

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 5 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next