Povrtlarstvo

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Povrtlarstvo

Postaj by Gost on uto vel 13 2007, 23:50

E, ljudi,vidim da ste dobri i pametni,recite vi meni kad je najbolje saditi krumpir,lukac,i kako, tko zna to malo bolje opisati,Basketball i salatu,da li je bolja pikirana salata ili ne?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Re: Povrtlarstvo

Postaj by Svjetlos on sri vel 14 2007, 00:23

što je to pikirana salata scratch

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sri vel 14 2007, 01:07

Noemi je napisao/la:što je to pikirana salata scratch
a mozda ima nekog poljoprivrednog tehnicara medju nama ili sli.kad ju posijes i izrastu dva tri lista,iscupas ju iz zemlje i ponovo zasadis na drugom pripremljenom zemljistu,ako nije tocno nek mi oproste strucnjaci jer ja sam umjetnik u povrtlarstvu-parola sloboda i ljubav biljkice rastu.A da a kad se siju crvene rotkvuce.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by ljubičica on sri vel 14 2007, 17:39

Evo Dini nekoliko povrtlarskih savjeta, sada siješ špinat, grašak,a možeš staviti i nešto crvenog luka, ali ne pretjeruj jer još je veljača i proljetni bijeli luk sada se može saditi, za proljetnu salatu je još rano jer ako izraste a dođe mraz nemaš ništa.

ljubičica
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova: 32
Registration date: 14.02.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by ljubičica on sri vel 14 2007, 17:43

Evo odgovor i za rotkvice naravno crvene, druga polovina marta, zahtjeva dovoljnu količinu vlage inače neće imati kvalitetu, moraš paziti da sjeme ne stavljaš preduboko već više površinski tako da prekriješ tanjim slojem zemlje, ako imaš malo prostora možeš između crvenog luka posijati ionako ju prvu počupaš.

ljubičica
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sri vel 14 2007, 17:45

ljubičica je napisao/la:Evo Dini nekoliko povrtlarskih savjeta, sada siješ špinat, grašak,a možeš staviti i nešto crvenog luka, ali ne pretjeruj jer još je veljača i proljetni bijeli luk sada se može saditi, za proljetnu salatu je još rano jer ako izraste a dođe mraz nemaš ništa.
E ,hvala draga ljubicica,ti si prava,takvog strucnjaka trebam,reci molim te kad se sije krumpir koliko se puta okopava,da li se mora navodnjavati,kad se sije paprika i rajcica?bejbi ja sam ti beba u povrtlarstvu.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by ljubičica on sri vel 14 2007, 19:17

I love you Evo nastavljamo tečaj povrtlarstva, najbolje je krajem marta ako nemaš sjemenski možeš i ovaj stniji a ako je krupniji prerežeš ga po pola samo moraš paziti da one tkz. oči gdje izlazi klica ne povrijediš, prvi put ga okopavaš kada iznikne do veličine pet ,deset centimetara od zemlje a onda kada još malo naraste prignojiš može i ovim gore predloženim gnoivom ili kanom i prigrneš znači zagrneš onako s jedne i druge strane ako zaljevaš onda samo kroz redove jer će inače lišće dobiti gljivice naravno boriš se protiv zlatice, plamenjače i sličnog , ako nećeš puno kokpati stavi oko njega slamu ako imaš gdje nabaviti to se radi i u bio vrtu, što se tiče paprike i rajčice najbolje je kupiti gotove presadnice i direktno posaditi na mjesto, paprika ide babura paradajska to je okrugla i roga to je ona za pečenje i ajvaruša te ima nekoliko podvrsta, rajčicu je dobro staviti ranu i kasniju kasne sorte su amarikaner i volovsko srce, a rani je najbolji onaj što ga ima više na jednoj vitici.

ljubičica
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sri vel 14 2007, 19:23

E ljubicice, moja ti si izgleda profi, u povrtlarstvu,pa to vec dugo cekam nekoga.,mozda ces znati bolje odgovoriti Izraelu,sto se dobije kad se kruska kalemi na crni glog,nesto suti pa neznam mozda nije zadovoljan mojim odgovorom,a imam ja jos pitanja.....:sunny:doduse to pitanje spada u vocarstvo

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Luna Tic on sri pro 22 2010, 15:24

Very Happy
Iz iskustva znam da pikiranje salate usporava rast,dočekaš leto kad glava razgrana Very Happy
Zez,al istinit-uspori se rast !
Ja to radio da isprobam -seme lepo poseješ na razmake,ako želiš pa i zrno po zrno,i brže ti dođe.
Naravno,to je neka fix ideja jer ko to radi?
Svi samo poseju pa između vade biljčice,proređuju ih ili ih presade.
Ciklu i blitvu je najbolje tako zrnato posadit ,na razmake i imaš pravu čvrstu biljku a i uhvatit je seme lakše,jer je ipak veće od salate il mrkve Rolling Eyes

Luna Tic
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova: 30
Registration date: 21.12.2010

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]