Riječ Života

Stranica 3 / 21. Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Riječ Života

Postaj by forestsilvy on sub vel 10 2007, 12:00

Grijeh je donio u zivote ljudi, siromastvo, bolesti, smrt...

forestsilvy
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 316
Registration date : 22.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on sub vel 10 2007, 12:47

ne mogu vjerovati ocima svojim, pa Rijec Zivota navijesta "nauku prosperiteta"...da nisam svojim ocima vidio - ne bih vjerovao...avaj.. Sad

dominik
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 871
Registration date : 08.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on ned vel 11 2007, 10:04

dominik je napisao/la:ne mogu vjerovati ocima svojim, pa Rijec Zivota navijesta "nauku prosperiteta"...da nisam svojim ocima vidio - ne bih vjerovao...avaj.. Sad

Ako Riječ života zna nauku prosperiteta, super! Zašto bi bilo loše da čovjek napreduje?

I što uopće mislite pod naukom prosperiteta? Sigurno ne propovijedaju kako postati mafijaš.lol!

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Anonymou on ned vel 11 2007, 11:15

forestsilvy je napisao/la:
Krizostom je napisao/la:Jedno mi je tu čudno, gdje piše u Bibliji da kršćani moraju biti zdravi i bogati, ako ne to nije Božji plan...Riječ Života znači pretendira teologiju prospariteta...

Isus Krist je umro na križu da bi mi ne samo da plati naše grijehe već i kroz njegovi smrt nama pripadaju svi Njegovi blagoslovi. Na križu je bila razmjena, njegova pravednost nama, a naši grijesi Njemu.Ef. 1:3, Gal. 3:13

citiram: " Mnogi krscani su BOLESNI, SIROMASNI, I PORAZENI u mnogim ako ne i usvim podrucjima svojih Zivota, unatoc tome sto je Isus Krist na krizu Golgote otkupio CIJELO COVJECANSTVO. Isus Krist nas je otkupio od GRIJEHA, SIROMASTVA , BOLESTI I SMRTI! "
(Jim Kaseman ministeries, prva pomoc za tvoju vjeru)

Ja vjerujem, da Bog i danas djeluje i iscjeljuje. Ali mi se čini da neki kršćani danas usmjeravaju sav svoj interes u ovaj svijet u ovozemaljski život, u svoje zdravlje i bogatstvo. Kad je Isus govorio da se trebamo uzdati u bogatstvo?
I tko je neki Jim Kaseman? Jim Kaseman se ne spominje u Bibliji. On nije Isusov apostol, on nije napisao nijedno evanđelje ili apostolsko pismo. Zašto bi trebao kao kršćanin slušati nekog Jima Kasemana... ili Morrisa Cerulla... ili Kennetha Hagina? rendeer

Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on ned vel 11 2007, 15:52

Noemi je napisao/la:
Ako Riječ života zna nauku prosperiteta, super! Zašto bi bilo loše da čovjek napreduje?

ah, noemi. djelujes mi tako nevino.

Nauk prosperiteta naucava da je Krist svakome obecao bogatstvo i zdravlje. Tz. health & whealth prosperity.

A to je crna laz! Isus je rekao da cemo u svijetu imati samo patnju! Ali u Njemu mir. A ja vidim da vjernici danas u hrvatskoj u svijetu imaju radost a u dusi patnju. Pravedna razmjena!

Dodjite Isusu i obogatite se?! Kakva je po poruka.

Poruka izbjegavanja kriza, poruka samougode i samozivljenja. Poruka kako doci u pakao cijelo vrijeme misleci da si krscanin.

Isus je rekao da nasljedjujemo NJEGA. Isus je bio SIROMASAN, Isus je bio u bolovima, Isus je plakao i tugovao. RADI DRUGIH! Toga danas nema u krscanstvu.

Sve knjige su u stilu: Ti dobij ovo, Duha Svetoga, silu, srecu, uspjeh...

Biblija je knjiga u stilu: Daj drugima ovo, Duha, silu, srecu, uspjeh..

kakvo se to lazno evandjelje uvuklo medju nas?

Krscanstvo je nasljedovanje Isusa. A ne Simuna Maga. Exclamation

dominik
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by forestsilvy on pon vel 12 2007, 08:44

Dizma je napisao/la:
forestsilvy je napisao/la:
Krizostom je napisao/la:Jedno mi je tu čudno, gdje piše u Bibliji da kršćani moraju biti zdravi i bogati, ako ne to nije Božji plan...Riječ Života znači pretendira teologiju prospariteta...

Isus Krist je umro na križu da bi mi ne samo da plati naše grijehe već i kroz njegovi smrt nama pripadaju svi Njegovi blagoslovi. Na križu je bila razmjena, njegova pravednost nama, a naši grijesi Njemu.Ef. 1:3, Gal. 3:13

citiram: " Mnogi krscani su BOLESNI, SIROMASNI, I PORAZENI u mnogim ako ne i usvim podrucjima svojih Zivota, unatoc tome sto je Isus Krist na krizu Golgote otkupio CIJELO COVJECANSTVO. Isus Krist nas je otkupio od GRIJEHA, SIROMASTVA , BOLESTI I SMRTI! "
(Jim Kaseman ministeries, prva pomoc za tvoju vjeru)

Ja vjerujem, da Bog i danas djeluje i iscjeljuje. Ali mi se čini da neki kršćani danas usmjeravaju sav svoj interes u ovaj svijet u ovozemaljski život, u svoje zdravlje i bogatstvo. Kad je Isus govorio da se trebamo uzdati u bogatstvo?
I tko je neki Jim Kaseman? Jim Kaseman se ne spominje u Bibliji. On nije Isusov apostol, on nije napisao nijedno evanđelje ili apostolsko pismo. Zašto bi trebao kao kršćanin slušati nekog Jima Kasemana... ili Morrisa Cerulla... ili Kennetha Hagina? rendeer

citate ces naci u Bibliji

forestsilvy
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by forestsilvy on pon vel 12 2007, 08:49

dominik je napisao/la:
Noemi je napisao/la:

ah, noemi. djelujes mi tako nevino.

Nauk prosperiteta naucava da je Krist svakome obecao bogatstvo i zdravlje. Tz. health & whealth prosperity.

A to je crna laz! Isus je rekao da cemo u svijetu imati samo patnju! Ali u Njemu mir. A ja vidim da vjernici danas u hrvatskoj u svijetu imaju radost a u dusi patnju. Pravedna razmjena!

Dodjite Isusu i obogatite se?! Kakva je po poruka.

Poruka izbjegavanja kriza, poruka samougode i samozivljenja. Poruka kako doci u pakao cijelo vrijeme misleci da si krscanin.

Isus je rekao da nasljedjujemo NJEGA. Isus je bio SIROMASAN, Isus je bio u bolovima, Isus je plakao i tugovao. RADI DRUGIH! Toga danas nema u krscanstvu.

Sve knjige su u stilu: Ti dobij ovo, Duha Svetoga, silu, srecu, uspjeh...

Biblija je knjiga u stilu: Daj drugima ovo, Duha, silu, srecu, uspjeh..

kakvo se to lazno evandjelje uvuklo medju nas?

Krscanstvo je nasljedovanje Isusa. A ne Simuna Maga. Exclamation

nije to nauka o prosperitetu vec ucenje o Bibliji, ocito ti fali znanja i to se vidi. "Moj narod gine jer nema znanja"
Tipican katolicki nauk je izlozen gore, covjek treba patiti i dubiti na trepavicama, podnositi boli da bi bio dostojan.
Upravo suprotno, Krist je dosao na zemlju da nas oslobodi od ropstva grijeha i njegovih posljedica kao sto su siromastvo, bolesti ..... a sada ako ti ne vjerujes eh to je druga prica.

forestsilvy
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Daniel on pon vel 12 2007, 10:38

1 Tim 6,17 Onima koji su u sadašnjem svijetu bogati zapovijedaj neka ne budu bahati i neka se ne uzdaju u nesigurno bogatstvo, nego u Boga koji nam sve bogato daje na uživanje;

Mt 6,19 "Ne zgrćite sebi blago na zemlji, gdje ga moljac i rđa nagrizaju i gdje ga kradljivci potkapaju i kradu.
Mt 6,20 Zgrćite sebi blago na nebu, gdje ga ni moljac ni rđa ne nagrizaju i gdje kradljivci ne potkapaju niti kradu.

Daniel
team member
team member

Broj postova : 975
Registration date : 04.01.2007

Korisnički profil http://bozjeprorocanstvo.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on pon vel 12 2007, 10:45

Znate šta, meni se sviđa to što je forestica napisala, ona jača vjeru i pouzdanje u Oca našega koji obdržava cijelu prirodu.

Slavim Gospoda koji može i hoće učiniti sve da bi svoju djecu zaštitio i pomogao im u svim potrebama. Piši sestro još, ti ne pričaš šuplje fraze nego svjedočiš o dubini Kristove žrtve. Ne moram biti bolesna i ne moram se patiti jer me on na Golgoti preuzeo i ja mu se darivam cijela.

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on pon vel 12 2007, 10:48

Dominik, dragi revni brate, ja jesam naivna,nevina,plitka i bezazlena, možda čak nekad i glupa za ovaj svijet. Ali jedno znam, ljubim Boga i braću i sestre i u njima vidim samo ljubav božju.

ja izgleda nisam jela s adamom i evom s onog čudnog stabla.lol! ne znam razlikovati braću i sestre, sve ih ljubim u Gospodu...zajedništvo

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on pon vel 12 2007, 23:18

shvatila si to negativno? zasto? nije lose biti nevin...samo dodje vrijeme da se neke stvari nauce i shvate. i tada gubis neke iluzije. Sad

dominik
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on pon vel 12 2007, 23:20

ma šaliiiim se, ljubljeni moj braco, joj ne mogu 5 minuta bit ozbiljna...Razz

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by forestsilvy on uto vel 13 2007, 09:21

Daniel je napisao/la:1 Tim 6,17 Onima koji su u sadašnjem svijetu bogati zapovijedaj neka ne budu bahati i neka se ne uzdaju u nesigurno bogatstvo, nego u Boga koji nam sve bogato daje na uživanje;

Mt 6,19 "Ne zgrćite sebi blago na zemlji, gdje ga moljac i rđa nagrizaju i gdje ga kradljivci potkapaju i kradu.
Mt 6,20 Zgrćite sebi blago na nebu, gdje ga ni moljac ni rđa ne nagrizaju i gdje kradljivci ne potkapaju niti kradu.

Daniele da te odmah srezem vezanona Benny Hinna, mislim da razumijes,
a navedeno jeste da svoje pouzdanje ne stavlja na bogatstvo -materiju ovog svijeta, tj divna davolska zamka, ili drugim rijecima da budes rob novcima jelte, nego Kristu ispravno razumijete, ali to ne znaci da trebas biti siromasan i bolestan i jadan krscanin

forestsilvy
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by forestsilvy on uto vel 13 2007, 09:23

Noemi je napisao/la:Dominik, dragi revni brate, ja jesam naivna,nevina,plitka i bezazlena, možda čak nekad i glupa za ovaj svijet. Ali jedno znam, ljubim Boga i braću i sestre i u njima vidim samo ljubav božju.

ja izgleda nisam jela s adamom i evom s onog čudnog stabla.lol! ne znam razlikovati braću i sestre, sve ih ljubim u Gospodu...zajedništvo

nemoj to tako govoriti jer Rijeci imaju snagu i utjecu, ako je Rijecima Bog stvarao i dao nama vlast -jezik-dobro/zlo-biraj!
Ti si pametna, inteligentna, lijepa i odlicna! (ne krivo shvatiti)

forestsilvy
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Daniel on uto vel 13 2007, 09:24

ja nikada to nisam ni rekao da kršćanin to treba da bude...ja samo kažem prvo Kraljevstvo Božje, poslije će biti nadodano sve...

Daniel
team member
team member

Broj postova : 975
Registration date : 04.01.2007

Korisnički profil http://bozjeprorocanstvo.com/

[Vrh] Go down

Postaj by forestsilvy on uto vel 13 2007, 09:26

Daniele parafraziranje pod krinkom ne prolazi kod mene!!!

forestsilvy
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by ziger on uto vel 13 2007, 14:27

Sestro Silvy, podržavam te kao i uvijek!
Cvjetić za tebe! flower

ziger
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 345
Registration date : 10.01.2007

Korisnički profil http://istina.editboard.com

[Vrh] Go down

Postaj by forestsilvy on uto vel 13 2007, 14:44

Like a Star @ heaven

forestsilvy
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on uto vel 13 2007, 14:46

Čuj je valentinovo ali vas dvoje ste baš smiješni.

Još uvijek mi nije jasno u koju granu protestantizma spada Riječ Života i koje je njihovo Apostolsko naslijeđe.

Izrail
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 2080
Registration date : 14.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by forestsilvy on sri vel 14 2007, 09:51

imas stranicu i nisi otkrio? Uostalom samo tvoje izlaganje podjele je besmisleno, zar se Krist dijeli? Ili kad Pavao kaze, da sto se prepiremo kad kazemo ja sam Ivanov, jakovljen, kristov etc...
zajednice se prepiru jedna s drugom umjesto da postignu jednistvo , ima toliko nespasenih u zagrebu

forestsilvy
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on sri vel 14 2007, 11:09

Odista na stranici nisam našao povijest nastanka crkve tvoje.
Ne vidim razlog za tajnost i Apostolsko naslijeđe je jakobitnoi protestantima.

Izrail
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 2080
Registration date : 14.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on čet vel 15 2007, 22:34

nema tajne Izraile, jedna živa crkva, molitvena crkva, puno molitve, puno sile...

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sinke on pet vel 16 2007, 00:55

Kršćanski Centar "Riječ Života" djeluje u Zagrebačkoj Dubravi već dugi niz godina. Njegov pastor, Šiško Alić, prešao je s Islama na Kršćanstvo. Rodio se u Srebrenici. Centar ima svoju emisiju na OTV-u "Riječ Života" koja uglavnom pušta propovjedi Alića izmiješane zajedno uz glazbene spotove ili snimke koncerta religijskog karaktera.

Kao zajednica spadaju u Pentakostalce, Protestantsku formu prilično radikalnih praksi. Vjeruju da su prepuni Duha Svetoga koji im daje moći da ozdravljuju bolesnike i istjeruju zle duhove. Karakteristični su prema tome što se znaju bacati po podu ( ili slično ) tijekom svojih religijskih službi u religijskom zanosu. Obraćenici iz njihove vjere znaju biti skeptični prema svojim tadašnjim religijskim iskustvima kao što je bacanje , vjerojatno smatrajući sami sebe žrtvom masovne psihologije ( ako se deset ljudi baca po podu, moram se i ja baciti ).

"Riječ Života" imala je "ulogu" u dokumentarnom filmu koji se zvao "Vuk" čini mi se. U njoj je jedan zatvorenik, nadimkom "Vuk", pričao kako su bili prilično agresivni prema njegovoj supruzi te je doslovce "izribali u mozak", . "Vuk" je radi toga napao oružjem centar i završio u zatvoru.

Šiško Alić, iako simpatičan i ne previše agresivan u svojim emisijama, drži svoju pastvu u prilično skučenom učenju baziranom isključivo na Bibliji ( sola scriptura ) . Njegovo znanje aramejskog i staro-grčkog, kao i cjelokupne Biblijske povijesti vjerojatno nije na nivou na kojem bi mogao diskutirati previše konstruktivno s nekim svojim kolegama protestantima. Ohrabruje svoje vjernike da odlaze na ulice propovjedati Evanđelje, posebno im objašnjava kako pristupiti Katolicima i kako ih odvratiti od njihove prvotne vjere. Nažalost, pri tome često puta pada pod radikalnu američku protestantsku manipulaciju neistinitim činjenicama računajući na praktične nedostatke vjerske informiranosti Katolika ( poput "Katolici obožavaju kipove i mole se Mariji, što je Biblija zabranila" ) . Nije previše čudno, budući da mnogi od tih protestanata iz Amerike znaju gostovati kod njih i držati predavanja.

Znaju se na Trgu Bana Jelačića popeti i pozivati na obraćenje zajedno uz svoje kolege iz pentakostalne Crkve koje vodi pastor Židov. Mogu biti agresivni, ali znaju se i pomirljivo zbuniti ako sretnu konstruktivniji apologetski otpor za kojeg se uglavnom ne spreme dovoljno.

Njihova Crkva nije previše velika i njeni članovi, iako sigurno vrijedni članovi društva ( a vjerujem i Kršćanstva ) imaju problema u praktičnoj obrani svojih vjerskih ideja. Moguće je i da ih zasjenjuje pastor Petar Kuzmić, veliki pentakostalac, rektor Evanđeoskog fakulteta u Osijeku i zagovornik ekumenizma ( kojem Alić, čini mi se, ipak malo više skeptičan nego afirmatian.) Naime, svaki pentakostalni pastor može pričati više-manje što želi jer nemaju neku krovnu doktrinalnu organizaciju, tako da je moguće da bi se prof. Kuzmić radikalno ne složio s nekim Alićevim Biblijskim učenjima, iako su oboje pentakostalci.

Ima misli u njihovoj teologiji radi koje ih i većina protestanata kritizira- primjerice misle da su "Otac, Sin i Duh Sveti" doslovce samo "nazivi" za Jednog Boga, a ne doslovce Tri "različita" bića koja su Jedan Bog. Drugim riječima, ne vjeruju u Sveto Trojstvo.

Ipak, Alićeva Crkva zna biti i više nego liberalna u odnosu na neke militantnije Pentakostalce. Tako primjerice i na svome web-u pohvaljuju Tolkiena ( Katoličkog pisca ) i Bona Voxa ( koji se umjereno izjašnjava kao Katolik, iako se ne slaže sa svim učenjima ).

Sinke
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1237
Registration date : 13.02.2007

Korisnički profil http://defensorfidei.blog.hr/

[Vrh] Go down

Postaj by forestsilvy on pet vel 16 2007, 09:44

mislim da ce puno bolje reci "crkva" o tome nego da kazem:

"hvala za prilično zbrčkano, nefundirano,
subjektivno, da ne kažem iskrivljeno mišljenje u kojem se

zapravo simplificirane i zlonamjerne teze
i poturanja zamotaju u formu čuđenja, govora s visoka pa

sve zvuči kao sociološko seciranje nekog
vjerskog-društvenog fenomena, a zapravo je na razini

žutog tiska.

što se tiče toga kako je prva Crkva
djelovala – preporučam Bibliju, gle, oni su doista iscjeljivali
svjedočili i bili neustrašivi u tome. Mnogi
od njih su bili neuki, rodom iz malih mjesta. Npr. Petar.

što se tiče zamjerki za učenje zajednice –
mislim da si katolici unatoč svoj tradiciji i učenosti

namaju što umišljati, jer većina toga nije
fundirana na Bibliji, već na tradiciji koja s njom nema veze.

ovo o zatvoreniku "Vuku" čija je
žena kao fol bila verbalno napadnuta, pa mu nije preostalo nego

posegnuti za oružjem zvuči smiješno. Ako
ništa drugo jasno je tko je Vuk u toj priči.

kao što se zajednica ne deklarira kao
pentakostalna, već kao kršćanska, tako niti Tolkien, a
niti Bono Vox nisu baš neki katolici, no u
osvrtu kolege sve je moguće."

Stoga preporucam :

Linkovi http://rijeczivota.hr/index.php?id=34

http://rijeczivota.hr/index.php?id=2

forestsilvy
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sinke on pet vel 16 2007, 20:54

Ne razumijem baš previše, tko je autor "replya" koji se navodi kao "Crkva" ali mislim da se i u njemu prilično kvalitetno nadzire sve o čemu sam pričao.

Prvo se optužujem za nivo žutila, iako se nigdje u tekstu zapravo ne ispravlja bilo što "žuto". Spominje se i nekakva visina i tome slično, pa se ispričavam ako sam tako djelovao, mada ostajem pri svojim stajalištima.

Nadalje se pokušava povezati "Riječ Života" s Prvom Crkvom. Iako je Prva Crkva uistinu širila Evanđelje i imala moći da ozdravlja ( A RŽ još uvijek fali
konkretnije čudo ) čovjek ne može a da ne shvati razliku kako Prva Crkva nije imala Bibliju da preko nje vodi narod te je smatrala Petra Stijenom ( Kefa ) Crkve- po Isusovom naputku. Pokazuje se "poštovanje" za Katolike, iako oni imaju doktrine i tradicije koje "nisu u Bibliji" mada i sama RŽ drži nebiblijsku doktrinu o soli scripturi ( koja se nigdje u Bibliji ne pojavljuje ). Njihovo preziranje "Tradicije" dosta je kontradiktorno, jer u svojem Biblijskom prijevodu kao i svi protestanti koriste Lukino Evanđelje- nastalo oralnom tradicijom a ne zapisivanjem Isusovog nauka pored NJega.

U vezi "Vuka", moram se ispraviti ako se nije razumjelo- "Vuk" nije napao RŽ zato što su njegovu suprugu verbalno napali već zato što su je otrgnuli iz obitelji i, slobodnije citiram Vuka "Isprali joj mozak" poput kulta.
Njegova supruga dala je interviju autorima filma - te je u kadru bio i Šiško Alić, tako da mi nije jasno kako je moguće da nekakva "Crkva" ne zna za film "Vuk" i činjenicu da ženu nisu "kao fol" verbalno napali već regrutirali- kada je ona članica njihove Crkve- ( prilično prepoznatljiva kada se radi nje pucalo po njima.)
PS: Da li je još uvijek članica Crkve?

Nije važno kako se Crkva naziva- naime, kategorizacije vjerovanja RŽ vrlo jasno spadaju u protestantizam. Možete se deklarirati kao Kršćani, ali ne možete negirati da niste Protestanti. Primjer je vrlo lagan: kod vas na predavanjima gostuju isključivo protestanti, nikada niste dosad, vjerujem, pozvali Katoličkog svećenika iz Amerike na predavanje.

Nadalje, Tolkien je bio vrlo praktičan Katolik. Njegov službeni "autobiografičar" u svojim je spisima mnogo puta nazvao njegov Katolicizam totalnim. U prilog tome ide da se njegov prijatelj Lewis preobratio radi Tolkiena, a Tolkienov sin postao je Božjom voljom Katoličkim svećenikom. Inače, on i Bono Vox stavljeni su kao primjer da RŽ nije ultra-radikalna zajednica poput fundamentalista, iako zna biti prilično apsurdna u svojim idejama ( primjerice, daje naslutiti da je Valentinovo poganski praznik ili tvrdi da su Katolici Boga i njegovom obožavanju pridodali obožavanje Marije i svetaca te da ih mole u adoraciji)

I čemu dva linka na vašu web stranicu? Da ljudi više dolaze na nju?

Sinke
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1237
Registration date : 13.02.2007

Korisnički profil http://defensorfidei.blog.hr/

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 21:39

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 3 / 21. Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next