Riječ Života

Stranica 6 / 21. Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 21  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Riječ života

Postaj by Euro on čet tra 05 2007, 13:24

Mila je napisala:

- iscjeljenja se događaju bilo kad i bilo gdje (vidjela i znam)
To je ono što me jako interesira. Možeš li mi objasniti kako da primim iscjeljenje kod kuće?

pozdrav

Euro Very Happy

Euro
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 863
Registration date : 31.03.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Re: Riječ Života

Postaj by Mila on čet tra 05 2007, 14:28

Euro je napisao/la:Mila je napisala:

- iscjeljenja se događaju bilo kad i bilo gdje (vidjela i znam)
To je ono što me jako interesira. Možeš li mi objasniti kako da primim iscjeljenje kod kuće?

pozdrav

Euro Very Happy
Hvala na pitanju Very Happy Evo mogu ti reći kako to ja činim kad vidim da me hvata neka bolest. Baš prije par dana je neka gripa, osjetila sam da mi je loše, slabo, tijelo kao da malo već gori i sl. simptomi početka nekakve viroze. Na temelju onoga što znam da mi pripada u Kristu Isusu, na temelju zasluga na njegovom križu što meni definitivno pripada u savezu po njegovoj krvi vjerovala sam da mi ne pripada viroza, već zdravlje. Jer je ta viroza uništena na križu i da trenutno nemam vremena za taj luksuz izležavanja u krevetu s obzirom da imam nekog posla, stoga sam jednostavno odbila ponašati se kao da sam bolesna, ošla sam u grad kao da je sve u redu i ponašala se u skladu sa svime kako bi se ponašala da sam zdrava. I dalje sam se osjećala bolesno i onda odjednom navečer (kad bi zapravo trebalo biti najgore) samo su svi simptomi trenutačno nestali kao da nikad nisu niti bili u mom tijelu. Što hoću ovim reći: 1. vjeruješ na temelju Riječi ono što piše. 2. ako slučajno odmah sve ne izgleda kao što piše u Riječi ignoriraš okolnosti i dalje vjeruješ da je istina ono što kaže Riječ, a ne tvoje okolnosti, simptomi u tvom tijelu i sl.
To ja tako radim. Naravno nije izuzeta mogućnost da se moliš, ja se osobno puno ne molim i ne preklinjem Boga previše da me iscjeli, više vjerujem i ponašam se u skladu s vjerom. (primjetila sam da kad nešto uistinu vjeruješ ne moraš moliti ''godinama''). Biblija govori i o zastupničkoj molitvi - možeš nekog zamoliti da se moli za tebe, možeš npr pozvati starješine da polaganjem ruku izmole za tebe iscjeljenje, možeš bilo kojeg brata ili sestru za kojeg vjeruješ da ima vjeru za to i sl.
Čisto da se ogradim od mogućeg nesporazuma (i napada nekih ljudi haha) kad kažem da se ne gleda na okolnosti to zaista mislim ako imaš vjere. To ne znači baciti tablete, a nemaš vjere za to pa da ti bude 100 puta gore, pozli i tko zna što. Vjera se ne da glumiti i oponašati - ili je imaš ili je nemaš. Ja sam jednom napravila nešto slično, ali sam tada znala da zaista imam za to vjere, no nema svatko, stoga neka čovjek ide naprijed u srazmjeru sa svojom vjerom. Ako trenutno nemaš vjeru za svoj problem (ako uopće imaš problem) izgrađuj prvo vjeru na tom području pa tek onda djeluj u skladu s vjerom, jedno bez drugog nema smisla - ni vjera bez djela, ni djela bez vjere.

Mila
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 247
Registration date : 23.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Daniel on čet tra 05 2007, 14:42

Riječ Života za tijelo... Very Happy

Daniel
team member
team member

Broj postova : 975
Registration date : 04.01.2007

Korisnički profil http://bozjeprorocanstvo.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on čet tra 05 2007, 17:08

Hvala ti Mila na odgovoru.Very Happy Ovo mi djeluje razumno. No, ja imam sasvim druga iskustva sa KC Riječ Života, sa Šićkom i mojim ozdravljenjem. Naime moj problem je kroničan.
Malo prije sam gledao Šićka na televiziji u emisiji Riječ Života. Interesantna je ova njegova izjava:"Morate imati vjeru kada ste bolesni i morate znati da je ozdravljenje dugotrajan proces". To izgleda logično, jer se vjera izgrađuje postepeno. No, što misliš o izjavama Šićka i pomoćnih pastora koji u euforiji na kraju službe priopćavaju:"U goste nam dolazi pastor iz Amerike taj i taj koji ima dar iscjeljenja. Dođite svi u što većem broju i primite svoje iscjeljenje!". Ovo je totalna kontradikcija u odnosu na ono što se čuje za vrijeme službe u KC Riječ Života. Zar ne bi trebali pastori biti malo uravnoteženiji u izjavama? Ja dolazim u KC Riječ Života zadnjih 9 mjeseci. No, ovi isti pastori koji euforiziraju, nemaju rješenje za moj problem, jer sam po njihovom tumačenju "pod utjecajem demona" koji mi ne daju mira! Ti isti pastori tvrde da posjeduju Kristovo pomazanje i da izgone demone iz ljudi !!! Kako tumačiš činjenicu da ti pomazanici sa duhovnim darovima niti nakon 9 mjeseci nisu u stanju "istjerati demone iz mog tijela" koji me napastuju?

pozdrav

Euro

Euro
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet tra 05 2007, 19:33

Zanimljiv je taj šićko Very Happy

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet tra 05 2007, 20:07

Euro je napisao/la:Hvala ti Mila na odgovoru.Very Happy Ovo mi djeluje razumno. No, ja imam sasvim druga iskustva sa KC Riječ Života, sa Šićkom i mojim ozdravljenjem. Naime moj problem je kroničan.
Malo prije sam gledao Šićka na televiziji u emisiji Riječ Života. Interesantna je ova njegova izjava:"Morate imati vjeru kada ste bolesni i morate znati da je ozdravljenje dugotrajan proces". To izgleda logično, jer se vjera izgrađuje postepeno. No, što misliš o izjavama Šićka i pomoćnih pastora koji u euforiji na kraju službe priopćavaju:"U goste nam dolazi pastor iz Amerike taj i taj koji ima dar iscjeljenja. Dođite svi u što većem broju i primite svoje iscjeljenje!". Ovo je totalna kontradikcija u odnosu na ono što se čuje za vrijeme službe u KC Riječ Života. Zar ne bi trebali pastori biti malo uravnoteženiji u izjavama? Ja dolazim u KC Riječ Života zadnjih 9 mjeseci. No, ovi isti pastori koji euforiziraju, nemaju rješenje za moj problem, jer sam po njihovom tumačenju "pod utjecajem demona" koji mi ne daju mira! Ti isti pastori tvrde da posjeduju Kristovo pomazanje i da izgone demone iz ljudi !!! Kako tumačiš činjenicu da ti pomazanici sa duhovnim darovima niti nakon 9 mjeseci nisu u stanju "istjerati demone iz mog tijela" koji me napastuju?

pozdrav

Euro
Dragi Euro,prvo tko od ljudi ima prava reci drugom covjeku da je opsednut demonima,i na osnovu cega,kakva je to etika,drugo jedini pravi iscjelitelj je Isus Krist,on za iscjeljenje ne trazi nista,,samo zelju pribliziti se njemu,druziti se sa Kristom,on daje mir,snagu povjerenje,svi ti iscjeljiteli,pokusavaju trgovati imenom pravog iscjeljitela.Prema tome ,obrati se Kristu u molitvi,ne budi zalostan,nego sretan,da nas prima takve kakvi jesmo,uzmi Bibliju ako vidis ovaj moj post veceras procitaj 23 Psalam,i vidi sto ti Krist nudi,ako ne veceras nikad nije kasno,mozes ga uvijek procitati,mir i radost je u Kristu a ne u iscjeljiteljima.Budi hrabar,i pokusaj se druziti sa Kristom.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet tra 05 2007, 20:10

Daniel je napisao/la:s ovim se definitvno ne slažem, jer je netočna tvrdnja...subota nije obvezna jer nije dana u Isusovom Zakonu, a ne radi toga što se navodno promjenio dan...Židovi i dan-danas svetkuju na subotu odnosno Sabat...a plus toga postoji više metaforičnih zaključaka u Bibliji zašto je baš nedjelja - prvi dan i zašto se na baš prvi dan svetkuje Bog u novom Zavjetu...
Definitivno je tocno sto je Forestisilvy napisala jer je napisla samo stihove iz Biblije,mozemo imati mi svoje misljenje i nitko nam ne brani ali istina je istina.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on čet tra 05 2007, 20:31

jesam li ja postala senilna bakica pa ne znam zašto ovdje pišemo o suboti Shocked , al dobro, kad možete vi, pisat ću onda i ja.

Subota ne da nije obavezna, nego je subota sastavnica, ma ne znam to objasniti, al mislim kako čovjeku fali ruka ili noga ili uho, ili prst, tako isto čovjeku fali taj subotnji blagoslov, mislim da je neodvojivo od čovjeka taj sedmi , subotnji dan jer je to duhovno disanje, uranjanje...subota nije dana kao pomodarstvo ili neka forma, ta to je kozmički nalog svim ljudima, a ne samo židovima...nije to zakon, to je duhovna potreba, pa ja jednostavno ne znam, zašto je to teško shvatiti, kad sam ja mogla shvatiti, onda može cijeli svijet.

Zamislite kako bi Šičko bio tek pomazan da uranja u subotnji poseban blagoslov, koliko bi ljudi imali više mira,sreće i radosti da dopuštaju taj fenomen subote u svom životu.

Subota je milina Jahvina, sreća duše, slatkoća sinovstva po Isusu Kristu, duboki odnos pripadnosti, radosno iščekivanje Dolaska Gospodina Isusa, uvertira, probajte i uvjerite se. Ako i postoje demoni, da vidite kako će podviti rep...

Što se tiče usporedbe Novog i Starog Zavjeta, ma ljudi, zar ne shvaćate da pravi Izrael nije po krvi? Stari Zavjet je dan da oblikuje i formira svijest divljeg naroda Plodnog polumjeseca, ispunjenje cijelog božjeg plana je u Kristu Isusu, a subota nije dana tek pojavom Židova, nego odmah kod stvaranja, dok još nije bilo ni slova od religije ili filozofije ili zakona.

Kao što trebamo jesti i piti i spavati tako isto trebamo poštivati ono na što je Bog dao svoju Riječ: posebno blagoslovio subotu mimo svih dana, i ona je vječni znak među narodima.

Da li Šičko propovijeda cjelovitu Bibliju? Kako glasi deset zapovijedi u toj denominaciji?
Na čemu je naglasak u toj crkvi? Da li samo na iscjeljenju? Da li se radi na duhovnoj transfomaciji, osjeti li se svetost? Ako da, odmah idem tamo, gdje je ta crkva?

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mila on čet tra 05 2007, 20:51

Dina je napisao/la:
-Dragi Euro,prvo tko od ljudi ima prava reci drugom covjeku da je opsednut demonima,i na osnovu cega,kakva je to etika

-svi ti iscjeljiteli,pokusavaju trgovati imenom pravog iscjeljitela.

Zašto ne bi mogao reći ako ima dovoljno razloga za reći to?! Postoji dar raspoznavanja duhova, postoji jako puno toga na temelju čega se može vidjeti da netko ima problema demonske prirode (ne mislim sad da ih ima Euro)

-A kakva je to etika i kakvo je to pravo da se sve ljude koji imaju dar iscjeljivanja ili koji mole za bolesne optuži da trguju imenom Isusovim?! Svašta! Otkad možemo strpati sve u isti koš zbog možda nekih?! To je isto kao da ja sad kažem kako su svi svećenici pedofili i još mislim kako sam samo pametno sročila rečenicu, a u par rečenica prije kažem kako se ne smije suditi i napadam kao moderator svakog ako nešto pogriješi.

Mila
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mila on čet tra 05 2007, 21:10

Euro je napisao/la:Hvala ti Mila na odgovoru.Very Happy Ovo mi djeluje razumno. No, ja imam sasvim druga iskustva sa KC Riječ Života, sa Šićkom i mojim ozdravljenjem. Naime moj problem je kroničan.

pozdrav

Euro
Euro, žao mi je radi tvog problema. Zbilja bih voljela da uskoro možeš svjedočiti o njegovom rješenju i iscjeljenju. Ne znam na temelju čega si došao do zaključka da pastori misle kako si pod utjecajem zlih duhova. Da li ti je netko od njih to rekao direktno ili si mislio da pastor nešto misli pa je došlo do nesporazuma? Ja osobno ne vidim razliku između Šićka inače i Šićka kad najavljuje seminar. Što se tog procesa tiče to možemo vidjeti u Bibliji najbolje. Ponekad je iscjeljenje trenutno, a ponekad je dio procesa - ovisi od slučaja do slučaja. Nisam Šićkov odvjetnik niti to želim biti, ja želim reći onako kako smatram da je ispravno. Kad je Šićko rekao da je iscjeljenje proces ne znam u kojem je kontekstu to rekao. No kad smo kod toga htjela sam reći da to ne mora nužno biti kontradiktorno učenje - sad kaže jedno, sad drugo jer u biti postoje u Pismo slučajevi momentalnog iscjeljenja - Isus kaže riječ i dogodi se čudo npr: ''Uzmi svoju postelji i hodi'', ali i iscjeljenja koje je rezultat procesa. Kod gubavaca nije bilo tako trenutno - oni su bili iscjeljeni dok su hodali. Slijepcu iz Iv 9 Isus nije samo izrekao riječ već je pljunuo na zemlju, pljuvačkom načinio blato pa je ovaj još morao otići oprati se (to je određeni proces i vrijeme). No žena iz Mt.9 se samo dotakla haljine i bila iscjeljenja (trenutno), ali pogledaj slijepca iz Mk. 8 - Isus ga je prihvatio za ruku i izveo iz sela (to zahtijeva određeno vrijeme) nakon toga mu je pljunuo u oči i pitao ga vidi li, on je vidio, ali ne baš kako treba, a onda mu je Isus ponovo stavio ruke na oči i on je sasma jasno vidio (to je proces, nije se desilo momentalno). Dakle, nekad je zbilja određen proces, nekad mi trebamo učiniti nešto, nekad treba vrijeme, a nekad i istjerivanje demona koji su uzrokovali bolest (bilo je i takvih slučajeva u NZ). Nekad je dovoljno samo zamoliti za čudo, nekad ustrajat u molitvi kao što se Kananejka malo ''natezala'' s Isusom. I sve je to način na koji Isus radi i sve je to biblijski - nekad ovako, nekad onako. Tako i Šićko možda nekad kaže jedno, a nekad drugo ovisi o čemu trenutno govori. No u svemu ovome što sam vidjela u Bibliji i kad je proces i kad nije u biti dosta se brzo desi iscjeljenje. Dakle i kad je proces on ne traje što se Boga tiče duuugo. Otići izvan sela, otići oprati oči, otići do hrama i pokazat se svećenicima sve to ne zahtjeva preduge patnje i muke. Icjeljenje je već što se Bog tiče spremno, ali najčešće mi smo ti koji nismo spremni.
Što se toga tiče da si ti kao pod demonina, to može i ne mora biti istina. Ja ne znam. Probaj nekako da to ne uzmeš k srcu da se ne povrijediš i zadobiješ gorčinu jer ako ti je to netko i rekao ne znači da je on time mislio tebe povrijediti ili bilo što. Čuvaj svoje srce! Jer iz njega izvire sve - grijeh, a i vjera pa i tako vjera za zdravlje. Čuvaj ga u Bogu i Kristovom miru pa i ako ljudi pogrješe u procjeni i oni su samo ljudi. Treba se oslanjati na Boga, ne na njih.

Zadnja promjena: ; čet tra 05 2007, 21:18; ukupno mijenjano 1 put.

Mila
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on čet tra 05 2007, 21:12

Dina je napisao/la:

<BLOCKQUOTE>
Dragi Euro,prvo tko od ljudi ima prava reci drugom covjeku da je opsednut demonima,i na osnovu cega,kakva je to etika,drugo jedini pravi iscjelitelj je Isus Krist,on za iscjeljenje ne trazi nista,,samo zelju pribliziti se njemu,druziti se sa Kristom,on daje mir,snagu povjerenje,svi ti iscjeljiteli,pokusavaju trgovati imenom pravog iscjeljitela.Prema tome ,obrati se Kristu u molitvi,ne budi zalostan,nego sretan,da nas prima takve kakvi jesmo,uzmi Bibliju ako vidis ovaj moj post veceras procitaj 23 Psalam,i vidi sto ti Krist nudi,ako ne veceras nikad nije kasno,mozes ga uvijek procitati,mir i radost je u Kristu a ne u iscjeljiteljima.Budi hrabar,i pokusaj se druziti sa Kristom.</BLOCKQUOTE>

Draga Dina, i ja sam došao do sličnog zaključka. Ali ima nešto što ne mogu razjasniti, a tiče se KC Riječi Života. Tamo je situacija vrlo kompleksna, govorim o iscjeljenju. Mila piše istinu kada kaže da su neki ljudi stvarno iscjeljeni. Ja sam također osjetio silu Duha svetoga kao i moji roditelji koji su popadali na pod skupa sa mnom. Nakon toga je uslijedilo razdoblje potpune odsutnosti bolesti !!! Bio sam iscjeljen! Ali nakon dva do tri tjedna opet sam došao na onaj isti nivo bolesti na kojem sam bio i prije. Možeš li ti vjerovati u tako nešto? Mene jednostavno interesira kako to da su drugi "trajno" iscjeljeni, a ja nisam? Eto, dobio sam odgovor od Mile da trebam imati vjeru. Koju sam imao i imam je. A ispada kako ja trebam ponovo redefinirati svoj način razmišljanja i svoju vjeru. Jer kada je netko bolestan ,ili je "nešto nadnaravno" krivo za bolest ili sam ja sam kriv što nisam iscjeljen, jer "nemam dovoljno vjere" !

Pozdrav i hvala ti za Psalam 23, koji sam upravo pročitao.sunny

Euro
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mila on čet tra 05 2007, 21:42

Euro, napisala sam ti još nešto na 9. stranici dok si ti pisao pa je tvoj post stavljen na 10. str pa možda nisi vidio moj post jer sam ga poslala dok si ti pisao svoj.
BB, drži se, ne daj se! Ni sebe, ni svoje iscjeljenje!

Mila
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on čet tra 05 2007, 22:01

Mila je napisao/la:

Euro, žao mi je radi tvog problema. Zbilja bih voljela da uskoro možeš svjedočiti o njegovom rješenju i iscjeljenju. Ne znam na temelju čega si došao do zaključka da pastori misle kako si pod utjecajem zlih duhova. Da li ti je netko od njih to rekao direktno ili si mislio da pastor nešto misli pa je došlo do nesporazuma?

Vidi Mila ovako. Moji roditelji su prošle godine bili kod Šićka potaknuti jednom knjigom koja se zove "Čudesa" autora R.W. Scambacha, a prodaje se u KC Riječ Života. Tamo su navedena fantastična iscjeljenja. Šićko je rekao da mogu doći, da će se moliti za mene, jer sam ja "najvjerojatnije" pod utjecajem demona. Kada sam došao u KC Riječ Života primio me pomoćni pastor čije ime neću navoditi. On je saslušao koji su moji problemi. Zatim mi je dao da popunim "Upitnik za oslobođenje" koji ima desetak stranica i kada je to proanalizirao, rekao je da sam ja "pod utjecajem demona" i da moji roditelji i ja imamo "generacijsko prokletstvo" koje on može skinuti molitvom. Kako je vrijeme odmicalo ništa se bitno nije popravljalo. Zatim su uslijedili brojni drugi savjeti jedan za drugim. Od redovnog dolaska u KC Riječ Života, davanja desetka, pa do izgradnje vjere potrebne za primanje iscjeljenja. Sve sam ja to prošao i na "Danima čudesa" kada je u Zagrebu boravio pastor Ryan LeStrange, ja sam primio iscjeljenje preko gospođe Jasne koja vodi Tim za iscjeljivanje. Meni je neko vrijeme bilo jako dobro da bi se kasnije bolest dalje nastavila. Slijedeće iskustvo kada mi se stanje popravilo bilo je poslije Nove godine za vrijeme službe proroka Kevina Leala. Tada mi je Kevin zaista pomogao, ali je to trajalo svega šest-sedam dana. Nakon toga ja sam opet u starim problemima i naravno duboko frustriran i deprimiran.
Za to isto vrijeme vidio sam i upoznao ljude koji su također bili iscjeljeni i iscjeljenje su zadržali. Ja na žalost nisam. Radi toga sam u jednom zrakopraznom prostoru ni na nebu ni na zemlji, jer ne znam više što bih trebao učiniti da mi bude bolje.

Ne brini, vidio sam tvoj post na 9-oj stranici.cheers

Euro
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on čet tra 05 2007, 22:14

Ja imam neka iskustva sa iceljenjem.

Ja se u molitvi kada se molim za isceljenje uvek obracam Bogu preko zasluga krvi koju je Hristos prolio na Golgoti. Uvek kazem Isusu: Gospode pozivam se na zasluge krvi koju si prolio na Golgoti kao na razlog mog trazenja da me uslisis sto trazim od Tebe.
Molim da Duhom zivota koji prebiva u tebi iscelis mesto koje me boli, potpuno ga oslobodi i ucini zdravim. Oslobadjajuci ga od zakona grehovnoga i smrti, amin.

I to deluje. Naravno, neki put je potrebno da vise puta ponovim bas za mene tu molitvu. Pozivam se uglavnom na zasluge krvi koju je On prolio i cuda se desavaju.
Neka isceljenja dok nisam naucen da verujem, da dobro ste culi, dok nisam naucen da Mu verujem, bila su dugotrajna. Cak i godinama.
A sada posle takvih iskustava, imam odma isceljenje ili u toku dana. A po neki put i posle nekog dana.

Tako je i kada se molim za druge.

Samo sa drugima koji imaju malo vere i bore se, to traje duze, ali sigurno Gospod deluje i u njihovom zivotu.

Ovo je nesto sto me odrzava u ljubavi prema Bogu.

I sta je ovde problem, zeleo bih da se molim za onoga kome je potrebna molitva vere.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet tra 05 2007, 22:42

Euro je napisao/la:
Mila je napisao/la:

Euro, žao mi je radi tvog problema. Zbilja bih voljela da uskoro možeš svjedočiti o njegovom rješenju i iscjeljenju. Ne znam na temelju čega si došao do zaključka da pastori misle kako si pod utjecajem zlih duhova. Da li ti je netko od njih to rekao direktno ili si mislio da pastor nešto misli pa je došlo do nesporazuma?

Vidi Mila ovako. Moji roditelji su prošle godine bili kod Šićka potaknuti jednom knjigom koja se zove "Čudesa" autora R.W. Scambacha, a prodaje se u KC Riječ Života. Tamo su navedena fantastična iscjeljenja. Šićko je rekao da mogu doći, da će se moliti za mene, jer sam ja "najvjerojatnije" pod utjecajem demona. Kada sam došao u KC Riječ Života primio me pomoćni pastor čije ime neću navoditi. On je saslušao koji su moji problemi. Zatim mi je dao da popunim "Upitnik za oslobođenje" koji ima desetak stranica i kada je to proanalizirao, rekao je da sam ja "pod utjecajem demona" i da moji roditelji i ja imamo "generacijsko prokletstvo" koje on može skinuti molitvom. Kako je vrijeme odmicalo ništa se bitno nije popravljalo. Zatim su uslijedili brojni drugi savjeti jedan za drugim. Od redovnog dolaska u KC Riječ Života, davanja desetka, pa do izgradnje vjere potrebne za primanje iscjeljenja. Sve sam ja to prošao i na "Danima čudesa" kada je u Zagrebu boravio pastor Ryan LeStrange, ja sam primio iscjeljenje preko gospođe Jasne koja vodi Tim za iscjeljivanje. Meni je neko vrijeme bilo jako dobro da bi se kasnije bolest dalje nastavila. Slijedeće iskustvo kada mi se stanje popravilo bilo je poslije Nove godine za vrijeme službe proroka Kevina Leala. Tada mi je Kevin zaista pomogao, ali je to trajalo svega šest-sedam dana. Nakon toga ja sam opet u starim problemima i naravno duboko frustriran i deprimiran.
Za to isto vrijeme vidio sam i upoznao ljude koji su također bili iscjeljeni i iscjeljenje su zadržali. Ja na žalost nisam. Radi toga sam u jednom zrakopraznom prostoru ni na nebu ni na zemlji, jer ne znam više što bih trebao učiniti da mi bude bolje.

Ne brini, vidio sam tvoj post na 9-oj stranici.cheers
Dragi Euro,
Ostani sa Isusom,u direktnoj,vezi,bez ispunjavanja bilo kakvih testova on tebe prima,i to je ono sto je velicina Kristova,da nas,prima onakve kakve smo,on ne stvara u nama osjecaj krivnje,i on zna da smo konfrotirani sa grijehom,od pada Adama i Eve u grijeh,prema tome,ako je to nesto sto se zove generacijski grijeh,to je i kod nas svih ljudi,svi smo mi njihovim padom,dosli u grijeh,ali hvala Isusu Kristu, koji je nas iskupitelj,koji je umro za nase grijehe,da smo,mi mogli dobiti nadu u njega.I opet se ne mirim sa tezom ,da ljudi mogu govoriti ljudima da su opsednuti demonima,samo znam,da je Krist nas spasitelj,i on je taj koji daje mir,nadu i radost,i da se ljudi poznaju po rodovima njihovim,i da duhovi pakosti nemaju silu ni nad kime ko je s Kristom,vidi i u teskim trenucima na putu do Kriza i na krizu,Na Kristovom licu ,koje je bilo ranjeno,i bicevano Krist je zadrzao nebeski mir.Mir koga Krist nudi,nitko ne moze narusiti.Ne plasi se Euro,osloni se na Krista,i njegovu snagu i moc,mozda nekad kad smo u trenutcima slabosti i neznamo,da nas Krist ima na svojim rukama,i stiti nas od necega,sto bi mozda bilo jos gore za nas.Uzdaj se u Krista,uzmi ga kao svoga prijatelja,reci mu u molitvi,sve sto ti je tesko,i polako sacekaj ga,nece te ostaviti bez odgovora,probaj,polako citati i razmisljati o 16 psalmu,pun je utjeha,pa zar je nas Bog takav,da nam nesto obeca a ne ispuni.Zelim ti mir i blagoslov u Kristu.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mila on čet tra 05 2007, 22:43

Dragi Euro. Očito negdje leži problem kad ti se bolest vraća. Gdje ne znam. Mogla bih sad nasunce lupetat: nemaš vjere, pod prokletstvom si, živiš u nekakvog grijehu, ovo, ono. Nešto može od toga biti istina da si sad kažem, a i ne mora. Jer postoji puno mogućih uzroka, a samo je možda jedan tvoj. Moj savjet ti je: moli Boga da ti otkrije u čemu je problem. Jer Bog zasigurno želi da budeš zdrav. To sad nije samo prazna teorija, već to je i tvoje iskustvo. On tebe jest iscjelio i to dva puta, ali si ti iscjeljenje izgubio. Vjerujem da i ti vjeruješ kao i ja ako Bog za nekoga želi zdravlje onda želi, ne na par dana, već zaista iscjeljenje. Ako ti je to dao na par dana onda ti je dao i za danas! Dakle on hoće, a gdje je kočnica moli Boga da ti Duh Sveti otkrije. On koji ti želi dati zdravlje, želi ti dati i mogućnost da ga i primiš i zadržiš. S obzirom na to on isto tako želi ukloniti svaku prepreku na način da baci svjetlo na tu tamu i razotkrije gdje zaista leži problem i da ga onda uništi. Želim ti skori uspjeh u tome.

Mila
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on čet tra 05 2007, 22:50

hm, nauka prosperiteta...

dominik
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 871
Registration date : 08.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by καιros on čet tra 05 2007, 23:12

Krist kada liječi bolest se više ne vraća...neka adventiskinja koja je bila u kolicima otišla je kod prijatelja...negjde u susjedstvu je došao neki evanđelist - iscjeljitelj i tako se ona s prijateljima našla tu...i taj ju je evanđelist navodno izliječio...kad se ona vratila doma, razgovarala je s pastorom...i on ju je pozvao na molitvu.....molio se ako je ovo iscjeljenje od Boga neka ostane, ako nije neka se bolest opet vrati...bolest se ponovo vratila...stoga treba biti oprezan s tim stvarima....

καιros
Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Mila on čet tra 05 2007, 23:13

dominik je napisao/la:hm, nauka prosperiteta...
Da, na tom si topicu. Dobro došao! Cool No šalu na stranu.
Nego da Isus nema za njega iscjeljenje onda ne bi niti primio uopće niti ta dva puta i dok god to za njega Krist ima dotle ja vjerujem da je ok i po Božjoj volji da to i zadrži pa makar to netko nazivao naukom prosperiteta ili kako god hoće da to zove.

Mila
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on čet tra 05 2007, 23:19

molio se ako je ovo iscjeljenje od Boga neka ostane, ako nije neka se bolest opet vrati

oh, nevjera brate je ovo. Nije ni cudo da se bolest vratila... Sad

Odgovor Mili:

Ja vjerujem da mozemo moliti Boga za iscjeljenje i da ce nas uslisati. A sada da li to je bas na svaku bolest i uvijek, to ne mogu tvrditi. Uvjerenje po tom pitanju nemam.

Sto se tice bogatstva, novca, s time se nikako ne slazem. Netko moze biti blagoslovljen od Boga a biti siromasan. Jedino sto je Bog rekao da se ne brinemo za hranu, odjecu i krov nad glavom.

dominik
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mila on čet tra 05 2007, 23:20

Krizostom je napisao/la:Krist kada liječi bolest se više ne vraća...
Apsolutno se ne slažem. Čovjek može izgubiti apsolutno SVE što mu je Bog dao pa tako i iscjeljenje. Može izgubiti spasenje - otpasti od Boga. Može izgubiti oslobođenje - da se 7 gorih demona vrate ako kuća ostane prazna. Može izgubiti bilo koji blagoslov ako je neposlušan. Može izgubiti službu (kao Šaul), može izgubiti pomazanje (ako npr. ustraje u grijehu). Može izgubiti ''obećanu zemlju'' ma što god obećana zemlja predstavljala za naš život - kao što su Izraelci bili protjerivani od strane pogana od Boga im dane zemlje kad su radili po svom, a ne po Božjem itd itd. Pa ako to sve može čovjek može izgubiti pa i život vječni i odnos s Bogom pa što ne bi mogao izgubiti zdravlje?! I te kako postoje primjeri da su neki izgubili od Boga im dano zdravlje nakon što su im neki pametnjakovići isprali mozak nevjerom pa su počeli sumnjat pod njihovim, često nažalost i dobronamjernim savjetima.

Zadnja promjena: ; čet tra 05 2007, 23:24; ukupno mijenjano 2 put/a.

Mila
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mila on čet tra 05 2007, 23:21

dominik je napisao/la:
molio se ako je ovo iscjeljenje od Boga neka ostane, ako nije neka se bolest opet vrati

oh, nevjera brate je ovo. Nije ni cudo da se bolest vratila... Sad
Slažem se!

Mila
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by καιros on čet tra 05 2007, 23:27

Tu nije riječ o nikakvoj nevjeri, nego da to iscjeljenje nije bilo od Boga....zar ne shvaćate da su to predstave...netko dolazi da bi nekog iscijelio...apostoli su prvenstveno propovijedali evanđelje, a nisu liječili....Djela 14, kad je Pavao propovijedao vidio je da ovaj ima vjeru, tu se govori o nekom uzetom...i tek onda ga je izliječio...pustite se nekih show predstava...

καιros
Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Mila on čet tra 05 2007, 23:29

Krizostom je napisao/la:Tu nije riječ o nikakvoj nevjeri, nego da to iscjeljenje nije bilo od Boga....zar ne shvaćate da su to predstave...netko dolazi da bi nekog iscijelio...apostoli su prvenstveno propovijedali evanđelje, a nisu liječili....Djela 14, kad je Pavao propovijedao vidio je da ovaj ima vjeru, tu se govori o nekom uzetom...i tek onda ga je izliječio...pustite se nekih show predstava...
Molim?! Apostoli nisu liječili?! Pravit ću se da to nisam pročitala.

Mila
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on čet tra 05 2007, 23:35

nego da to iscjeljenje nije bilo od Boga....
upravo zbog sumnje da je to bilo od Boga, nije dobiveno...

"Neka ti bude kako si vjerovao..." (parafrazirano)

Ako je osoba vjerovala da ju je iscjelio Isus Krist, sumnjam da ikako to iscjeljenje moze doci od drugoga...

dominik
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 17:01

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 6 / 21. Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 21  Next