Predestinacija

Stranica 6 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Predestinacija

Postaj by Aladin on sub tra 14 2007, 15:56

Pismo kaže: A budući sinovi, posla Bog Duha sina svog... Dakle Bog šalje svog Duha na sinove Božije. Ako to nije predodređenje onda ne znam šta je. Oni nisu postali sinovi kada je Bog poslao Duha, već budući da su bili sinovi Bog je poslao Duha na njih.

To ti je nešto kao u Postanku 6.-ta glava.

"Kada su videli sinovi Božiji kćeri zemaljske kako su lepe..."
Niti su sinovi Božiji postali sinovi, a niti su kćeri zemaljske postale to svojim izborom, oni su to bili po rođenju. Jedna je bila Adamova linija a druga Kainova. Vrlo jednostavno, samo prati genologiju Adama i Kajina, pa ćeš videti da svi pravednici potiču iz Adamove loze a niti jedan iz Kajionove.

Vidiš kako se jasno vidi ko je ko?

Brat Aladin

Aladin
senior
senior

Broj postova : 714
Registration date : 06.03.2007

Korisnički profil http://www.nevesta-hristova.org

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sub tra 14 2007, 16:39

A cije si ti loze?

Evo najzad si uspeo da me nateras da ti kazem da u ovom delu tumacenja predestinacije nisi u pravu. I to potpuno nisi u pravu.

Ko su danas ti koji su sinovi Adamovi? I kako ih mozemo poznati?
A koji su sinovi Kainovi? Da li su lopovi i kurve za koje je Isus rekao da ce pre naslediti carstva Bozjega od nekih laznih pravednika Adamovi potomci a fariseji i mi hriscani danas Kainovi jer smo postali formalisti i licemeri?

Kako to da ce se svet, po tvom stavu jos vise odmetnuti od Hrista ako su ti hriscani unapred odredjeni za spasenje?

Ma nema predestinacije, i to nikako.

Pismo kaze, ako poverujes spasces se.

Kakva predestinacija. Ne da se sa ovim tvojim stavom ne slazem nego mi cak iritira zivce. Ne mogu da verujem, po meni, da iko moze verovati u takvog Boga koji je unpred odredio ko je Adamov Sin Bozji a ko je Kainov i bice izgubljen.

Zato vi mozete da kaze nije vazno sta mi verujemo, nije vazno sta cinimo, mi smo sinovi Bozji i bicemo spaseni. Ovo je sotonina prevara. Ma dajte ljudi osvestite se.

Kako se prima Sveti Duh. Zato sto tamo neki stih naopacke tumacimo pa kazemo da su buduci sinovi dobili Svetoga Duha? A sta je sa verom primanja Svetoga Duha za koju je Pavle govorio?
Verom u Bozja obecanja svako dobija Svetoga Duha. A ne zato sto je predodredjen za primanje Svetoga Duha.

Ovo je neverovatno da neki ljudi ovako naopacke veruju.

Vi na taj nacin delite ljude na spasene i izgubljene. A sta je sa Isusovim recima: Ko god dodje k Meni necu GA isterati napolje?

Ili sa Njegovom tvrdnjom o celom ljudskom rodu: Jer Bogu tako omile SVET da je i Sina Svojega ... dao da nijedan koji Ga veruje ne pogine nego ima zivot vecni*?

Ej nijedan koji Ga veruje?

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Anonymou on sub tra 14 2007, 20:48

li sa Njegovom tvrdnjom o celom ljudskom rodu: Jer Bogu tako omile SVET da je i Sina Svojega ... dao da nijedan koji Ga veruje ne pogine nego ima zivot vecni*?

Ovisi o naglasku. Može i ovako: "Jer je Bog tako ljubio svijet, da je predao
svojega jedinorođenog Sina, da svaki, koji vjeruje u njega, ne pogine, nego ima
život vječni." (Iv 3,16)

A u Iv 6,37 ti po principu: uzmimo samo onu polovicu koja potvrđuje moj koncept. Ali čitav redak glasi: "Sve, što meni daje Otac, k meni će doći, i onoga, koji dolazik meni, neću istjerati van."
Tko će doći Isusu i koga Isus neće istjerati van? bom

Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sub tra 14 2007, 21:25

Ne zelim nikoga da uvredim. Ni tebe Dizma ni dragomira ni Aladina, ali ovo ja ne mogu da prihvatim.

To iskljucuje covekovu slobodnu volju u izboru spasenja. Pa nisam ja robot, nisam ja masina. Ha ha ha ma nisam ja ohol, vec ne mogu da prihvatim ovo ucenje. Ono mi tako zvuci strasno da jednostavno ne mogu razumeti kako vi ovo verujete.

Ja zelim, evo citao sam sta si Dizma napisao, razumeti ove reci ali ne vidim kakve veze ima naglasak sa ovim stihovima. Ima li u Bibliji ikakve veze naglasavanje sa pravilnim tumacenjem
Pisma?

A ajde da ne budem ono, iskljuciv, pokusacu da stavim naglasak koji si mi ovde postavio Dizma.

Jer je Bog tako ljubi svet, da je predao svojega jedinorodnoga Sina, da svaki, koji veruje u Njega, ne pogine, nego ima zivot vecni.
Neznam sto si naglasio ono tako? Da tako, ali ceo svet. Svet su oni koji kasnije dobijaju zamenicu SVAKI. Ti svaki su oni iz sveta, koji veruju u Isusa, i oni nece poginuti vec ce imati zivot vecni.
I sta sam dobio? Pa isto.
Evo da ponovim: Jer je Bog tako ljubio svet, da je predao svojega jedinorodjenoga Sina, da svaki, koji Ga veruje, ne pogine, nego ima zivot vecni.
Ne stavljam ja naglasak na ono sto meni odgovara, vec na ono sto je Bog mislio kada mi je govorio, kako bih dobio pravo tumacenje.

Na kraju mi samo reci da li u tvojoj Bibliji pise: "Sve, što Meni daje Otac, k Meni ce doci, i onoga, koji dolazi k Meni, necu isterati van, ili napolje"?

Pa opet, i da je ovako lepo na pocetku kaze ... SVE ... a kasnije dodaje: i onoga koji dolazi k Meni, necu isterati van.

Pored toga sto ce Otac dati Isusu neke, oni koji Mu sami pristupe, Isus ih nece isterati van. Vidimo dve grupe, one koje ce Mu dati Otac ali i one koji ce Mu sami doci. Kako, zar vi ne vidite kako tu pise?

Evo ti i tvoj potpis iz Rimljanima 5,10 potvrdjuje moj stav:
"Doista, ako se s Bogom pomirismo po smrti Sina Njegovoga dok jos bijasmo neprijatelji, mnogo cemo se vise, pomireni, spasiti zivotom Njegovim."
Ko se pomirio? Svi oni koji su verom prihvatili smrt Bozjeg Sina i to dok smo jos bili neprijatelji. Pazi neprijatelji. Nismo bili odabrani unapred, vec smo bili neprijatelji. Nas izbor~!
Da bi me neko pomirio ja na to moram pristati. -To je moj licni cin i moja odluka. To nije tako sto je neko tako hteo ili predvideo da bude, u mojoj odluci. Ja moram odluciti da odgovorim na poziv.

Eto, pa vidite sta cete sada.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by No Nick on sub tra 14 2007, 21:33

Hrki:ma ne
postoje u zadnje vrijeme razne knjige ovog tipa koje se reklamiraju u izdanjima stari grad
nešto kao neprekinut niz okultnih i tajnih društava od starih vremena, od egipta do danas- knjige čiste ezoterije
vezano za tvoje tvrdnje o neprekinutom lancu lošeg sjemena

Hm...nisu to 'moje' tvdnje, valjda nisi ni razumio sto sam hteo reci, no nema veze, stalno mi se to desava.

Poz.

No Nick
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1236
Registration date : 15.02.2007

Korisnički profil http://www.svetlostistine.com

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sub tra 14 2007, 21:40

Dobro brate Jevrejine. Ako predestinacija ne postoji onda ne postoje ni ovi citati Pisma.

Efežanima 1:4-...
U njemu nas je izabrao prije Postanja svijeta, da budemo sveti i neokaljani pred
njim,
U ljubavi nas je predodredio po Isusu Kristu za svoje sinove po slobodnoj odluci
volje svoje,
U njemu i mi postadosmo baštinici predodređeni po odredbi onoga, koji sve čini
po odluci volje svoje,

Matej 24:24
Jer će ustati lažne Kristovi i lažni proroci i činit će velike znake i čudesa,
da zavedu, ako je moguće, iste izabranike.

Rimljanima 8:29
Jer koje naprijed poznade, one i predodredi, da budu jednaki obličju Sina
njegova, da on bude prvorođeni među mnogom braćom.

Rimljanima 8:33
Tko će optužiti izabrane Božje? Bog je, koji ih opravdava.

Jovan 6:65
"Zato", nastavi on, "rekoh vam: "Nitko ne može doći k meni, ako mu nije dano od
Oca mojega."

Dela Apostolska 13:48
A kad čuše neznabošci, radovali su se i slavili riječ Božju, i vjerovaše, koliko
ih je bilo određeno za život vječni.

Rimljanima 9:11-...
Jer dok se još nijesu bili rodili, ni učinili ni dobra ni zla, da ostane Božja
odluka po izboru,
Koja nije zbog djela, nego zbog onoga, koji poziva, bilo joj se reklo: "Veći će
služiti manjemu."
Kao što je pisano: "Jakova sam ljubio, a na Ezava zamrzio."
što ćemo dakle reći: "Zar je nepravda u Boga? Bože sačuvaj.
Jer Mojsiju govori: "Koga ću pomilovati, pomilovat ću, i kojemu ću se smilovati,
smilovat ću se."
Tako dakle niti stoji do onoga, koji hoće, niti do onoga, koji trči, nego do
Boga, koji se smiluje.
Jer Pismo govori Faraonu: "Zato sam te upravo podigao, da na tebi pokažem silu
svoju, da se razglasi ime moje po svoj zemlji."
Tako dakle kojemu hoće, smiluje se, a koga hoće, učini otvrdnutim,
Reći ćeš mi dakle: "Što onda još kori? Jer tko se može protiviti volji njegovoj?
O čovječe, tko si ti, da pregovaraš Bogu Zar da rukotvorina govori majstoru
svojemu: "Što si me tako načinio?"
Ili zar lončar nema vlasti nad glinom, da od iste tvari načini jednu posudu za
čast, a drugu za sramotu

Luka 10:20
Ali se ne radujte tomu, što vam se dusi pokoravaju; nego se radujte, što su vaša
imena zapisana na nebesima."

I Petrova 2:8
Na koji se spotiču, jer ne vjeruju riječi, na što su i određeni.

Poslanica Judina 1:4
Jer ušuljali se neki, odavna već zapisani za ovaj sud, bezbožnici koji milost
Boga našega promeću u razuzdanost i niječu jedinoga gospodara i Gospodina našega
Isusa Krista.

Efežani 2:10
Jer smo njegovo djelo, stvoreni u Kristu Isusu za djela dobra, koja Bog
unaprijed pripravi, da u njima hodimo.

Jovan 15:16
Ne izabraste vi mene, nego ja izabrah vas, i postavih vas, da vi idete i rod
rodite, i da vaš rod ostane, da štogod zamolite u Oca u ime moje, da vam dadne.

V. Mojsijeva 14:2
Jer ti si narod, koji je svet Gospodu, Bogu svojemu. Tebe izabra Gospod između
svih naroda na zemlji, da mu pripadaš kao njegov vlastiti narod.

PA IZ OVOGA SE OČITO VIDI DA NEMA BOŽIJEG IZBORA, DA NEMA PREDODREĐENJA, DA BOG NIKOGA NIJE ODREDIO NITI IZABRAO...itd.

Ako tako želite tumačiti Pismo, OK, ali nemojte reći jednog dana da vas niko nije upozorio, JER BOG JE STRIKTNO ZABRANIO DA ODUZIMAMO ILI DODAJEMO NJEGOVOJ REČI.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sub tra 14 2007, 21:50

Naravno kada si sve ove stihove okrenuo naopacke.

I prestani da nas ti stalno upozoravas, jer nimalo me nisi ubedio da si mi izneo neku istinu.

Ja te cenim, ali slusaj to ne znaci da ono sto ti ucis je neka tako velika istina koju bih ja morao da prihvatim kako bih bio spasen.

I zar nisi malo napadan? A sto nas ti upozoravas i opominjes kada je Bog na Nebu vec odredio ko ce biti spasen a ko ne?

Mozda cu ja po Njegovoj odluci biti tamo pre nego ti. Ti sada mislis da si izabran, a ja se ponasam da sam odbacen, a ja jednom budem na Nebu a ti u paklu.

Otkud znas da si ti bas izabran?
Po Duhu Svetom?
A sta ako jednog dana po Bozjem namerenju i volji pohulis na Njega i odredjen si da prodjes kao Juda?

Otkud ja da znam, sta ce sutra biti, Bog je to sve odredio. Mozda ja sutra preuzmem u svemu tvoje mesto i budem na nebu a ti ga nikada ne vidis.

Zato prestani da se mucis, Bog je sve odredio. Sto radis nesto sto je jos pre postanka sveta sredjeno.
Samo treba da cekamo i vidimo, ko ce od nas dvojice biti na Nebu a ko ne. To jest da vidimo, koga je Bog za to predodredio.

Pozdrav.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sub tra 14 2007, 21:57

Ne neću ti više nikada upozoriti, ali nisam samo tebe ovim upozorio. A ko je izvrnuo Pismo to ćemo brzo saznati jer živimo na kraju vremena!

O, KAMO SREĆE DA BUDEMO ZAJEDNO GORE SA GOSPODOM KAO NJEGOVA NEVESTA!

Brat Aladin

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sub tra 14 2007, 22:02

Ma dao Bog.

Nemoj misliti da sam ljut, samo ozbiljno razmisaljam.

Ujedno nisu u Bibliji samo ovi stihovi koje si naveo. Ima ih jos i njih treba uzeti u obzir.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sub tra 14 2007, 22:03

Mozda je predoredjeno da se ja i ti svadjamo na forumu,a?

He he he, jesam li te iznervirao?

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sub tra 14 2007, 22:14

Ne nisi, no iako si ozbiljan, ne možeš ni da zamisliš do koje sam mere ja ozbiljan kada nekom nešto govorim iz Pisma, znajući da ako pogrešno usmeravam nekoga da će me Bog držati za to odgovornim.

Ah, ne ti si moj dragi brat i prijateljm bez obzira što se trenutno ne razumemo. Imaj to uvek na umu. Ja pravim ogromnu razliku između pojedinca koji je Hrišćanin i njegove organizacije. Zato ne bi nikada nikog kao ličnost i pojedinca progonio zbog onoga što veruje. Ja sam apsolutno za slobodu religije. Bog je sudija i on ima poslednju Reč. Ali kada govorimo o raznim organizacijama onda je to nešto drugo.

Brat Aladin

www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by No Nick on sub tra 14 2007, 22:29

Aladine, kako ti razumes Bozji izbor??

No Nick
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sub tra 14 2007, 22:31

Potpuno se slazem s tobom, ovo su najozbiljnija pitanja za svakog od nas.

Ipak, predestinaicija nije tacna, i to nije tako. Jer da je tako onda moja i tvoja prica pada u vodu. Sve je unapred odluceno i gotovo je.

Mi tu ne bi smo mogli nista da uradimo, cutali ili pricali.

Upravo sto Bog objavljuje vecno Jevandjelje spasenja svim narodima, dokazuje da Bog nije unpred odredio ko ce biti spasen a ko ne. Idite kaze On apostolima po celom svetu. Sto da idu kada je On vec unapred kazao svoju odluku.

Ma stvarno ovo ne mogu prihvatiti.

Sve najbolje od mene brate.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by No Nick on sub tra 14 2007, 22:33

Pa zato i pitah aladina kako razume Bozji izbor?

Ni ja ne verujem u kalvinisticku predestinaciju. Verujem da postoji predodredjenje, ali ne predodredjenje za spasenje. Smile

No Nick
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on sub tra 14 2007, 22:38

Sacekacemo odgovor.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sub tra 14 2007, 23:30

Verujem ti i potpuno te razumem brate da to ne možeš prihvatiti i zašto, zato se i ne ljutim na tebe.

Brat Aladin

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sub tra 14 2007, 23:33

Brate No Nick

OK, veruj kako misliš, nije problem. Naveo sam gde je to sve tačno u Pismu, a dalje je to već na tebi jajav ćeš stav prema tome zauzeti.

Brat Aladin

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by cubela on ned tra 15 2007, 01:39

Krizostom je napisao/la:Što mislite je li Bog unaprijed predodredio one koji će se spasiti?
ˇ

Zna koji će biti njegovi, ali nije ništa uradio bez našeg pristanka.
Pozdrav iz Paradisa.Very Happy
http://pentekost.editboard.com
Smjerno u Kristu brat Ćubela.

cubela
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 170
Registration date : 14.12.2006

Korisnički profil http://pentekost.editboard.com

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on ned tra 15 2007, 08:24

Da brate Ćubela, mi moramo prihvatiti ono što nam Bog nudi u našoj generaciji. Kada to prihvatamo to je potvrda da nas je On izabrao za Svoje Kraljevstvo. Kada odbacujemo, pa hmmm????

Brat Aladin

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on ned tra 15 2007, 16:13

Pa brate, Aladine sada je mnogo jasniji tvoj stav.

Sto to ne rece ranije?

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned tra 15 2007, 17:05

Aladin je napisao/la:Da brate Ćubela, mi moramo prihvatiti ono što nam Bog nudi u našoj generaciji. Kada to prihvatamo to je potvrda da nas je On izabrao za Svoje Kraljevstvo. Kada odbacujemo, pa hmmm????

Brat Aladin
Znaci ipak se radi o nasem pristanku?obred

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by No Nick on ned tra 15 2007, 17:33

Brate No Nick

OK, veruj kako misliš, nije problem. Naveo sam gde je to sve tačno u Pismu, a dalje je to već na tebi jajav ćeš stav prema tome zauzeti.

Brat Aladin

prijatelju, mislis "kakav" a ne "jajav"? Cuj, ne mogu ja da izaberem sto zelim mimo onog sto uci Pismo.

Kada sam rekao da verujem u predodredjenje, to je nesto slicno onom sto si ti kazao:

Kada to prihvatamo to je potvrda da nas je On izabrao za Svoje Kraljevstvo. Kada odbacujemo, pa hmmm????

Verujem u predodredjenje, ali ne u to da je Bog tebe izabrao za nebo a mene za pakao, i sl. Verujem da i mi odlucujemo o nasem spasenju, a Bog je vec doneo odluku-da spase svakog coveka, a sad, na coveku je da bira.

No Nick
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on ned tra 15 2007, 21:31

Ama ljudi, već sam rekao da predodređenje ne isključuje našu slobodnu volju. Mi smo pred izborom svaki dan i biramo hoćemo li ostati sa Reči ili ne. Ali Bog je svoje sinove predodredio i omogućio im da naprave pravi izbor tako što je poslao Reč koja će ih iz tame ovog sveta premestiti u Kraljevstvo Njegovog ljubljenog Sina. A budući sinovi oni će primiti ili prihvatiti ono što će im Bog poslati. A Bog uvek šalje Svoju Reč jer to je način kako je uvek oslobađao svoje ljude od Egipta pa sve do danas. Ili da kažem, od Noje pa do danas.

No to je jedna izuzetno duboka tema i svakako nije za vernike koji su tek počeli čitati Bibliju ili su se tek obratili. Ali da predodređenje i izbor Božiji postoji, to je evidetno i ne porecivo. I mogao bih navesti na desetine citata iz Pisma koji to potvrđuju.

Brat Aladin

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on ned tra 15 2007, 21:36

Brate No Nick

U pakao ili odvojenje od Boga ide se odbacivanjem onoga što ti Bog nudi za života. Budući da smo ljudi sa pravom na izbor i sa slobodnom voljom mi pravimo izbore. Ali Bog je znao ko će šta prihvatiti i ko šta neće prihvatiti, pa je tako i predodredio živote ljudi.

Ne, ne kažem da si određen za pakao, ali tvoj izbor će potvrditi za čega te je Bog predodredio.

Božija volja je da se svi spasu i da dođu do poznanja istine, ali nažalost to se ne dešava jer nisu svi ljudi Božiji sinovi.
Kada to kažem, evo da to potvrdim Pismom.
Kada Pavle kaže da će se pojaviti ili otkriti čovek greha, sin propasti koji će sesti u Božiji hram i predstaviti sebe kao Bog uzdižući se iznad svega što je Bog, TAJ ČOVEK ZASIGURNO NIJE BOŽIJI SIN.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on ned tra 15 2007, 21:41

Mogu da te razumem u tom stavu, Aladine.

Ujedno, Bog je unapred znao ko ce od nas biti spasen a ko ne.

Ali od naseg valda danasnjeg stava zavisi da li ce se to jest ispunice se Bozje predvidjanje.

Jel to to, sto mislis?

Pozdrav

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 05:08

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 6 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]