Kršćanstvo i yoga

Stranica 4 / 22. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 22  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Kršćanstvo i yoga

Postaj by Svjetlos on sub vel 10 2007, 09:52

Amen! cheers

Isus je naša život, naša hrana, naš prijatelj, naša yoga, naša pjesma, naše radovanje....sve što nam treba za spaenje imamo u Isusu.

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mali princ on sub vel 10 2007, 11:06

Dizma je napisao/la:

A tko su siromašni duhom? Siromašni su duhom oni, koji se ne pouzdavaju u sebe i svoje sposobnosti, ni u bilo šta drugo (joga i sav sistem, koji stoji iza nje inclusive) nego jedino, ama baš jedino u beskrajnu Božju milost. Ništa drugo osim milosti. Sola gratia!
flower

A daj mi reci tko će se odreći tvojih grijeha i odbaciti tvoje niskosti, tvoj neposluh Bogu doli same tebe? Ta ne možeš i to Isusu prepustiti, nije Isus odbacio Boga nego čovjek!!!

Na čovjeku je da učini prvi korak, a kad to učini Bog je učinio već dva koraka.

Mali princ
team member
team member

Broj postova : 791
Registration date : 12.12.2006

Korisnički profil http://www.inet.hr/prince

[Vrh] Go down

Postaj by Mali princ on sub vel 10 2007, 11:07

Noemi je napisao/la:Amen! :cheers:

Isus je naša život, naša hrana, naš prijatelj, naša yoga, naša pjesma, naše radovanje....sve što nam treba za spaenje imamo u Isusu.

Istina, samo što mnogi kršćani danas Isusa olako shvaćaju: po principu-On je trpio za nas, a mi sada možemo po svojim brijačinama, ionako ništa sami ne možemo činiti...

Mali princ
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by Anonymou on sub vel 10 2007, 11:35

Mali princ je napisao/la:
Dizma je napisao/la:

A tko su siromašni duhom? Siromašni su duhom oni, koji se ne pouzdavaju u sebe i svoje sposobnosti, ni u bilo šta drugo (joga i sav sistem, koji stoji iza nje inclusive) nego jedino, ama baš jedino u beskrajnu Božju milost. Ništa drugo osim milosti. Sola gratia!
flower

A daj mi reci tko će se odreći tvojih grijeha i odbaciti tvoje niskosti, tvoj neposluh Bogu doli same tebe? Ta ne možeš i to Isusu prepustiti, nije Isus odbacio Boga nego čovjek!!!

Na čovjeku je da učini prvi korak, a kad to učini Bog je učinio već dva koraka.

Ne. Bog je učinio prvi korak, poslavši svoga Sina. Sam čovjek svojim bijednim nastojanjima, svojom religijom ne može izbrisati ni jedan najmanji grijeh! mouse Sve čovjekovo nastojanje izgleda kao ovaj miš u kotaču.

Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sandra on pon vel 12 2007, 17:16

Slažem se sa dominikom,i sve potpisujem.Very Happy

Sandra
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on pon vel 12 2007, 17:32

Joshua je napisao/la:Pristup i put ka Bogu je samo jedan,a to je Isus Krist.Sve ostalo je zavaravanje i širok put.
"Uđite na uska vrata,jer široka vrata i prostran put vode u propast i mnogi ih je koji idu njim." (Matej 7:13).

Oprostite sto se nisam javljao nekov rijeme, ali sam bio jako zauzet. Sto se tice uloge spasitelja, to postoji u svim religijama. Buddha za buddhiste, Krshna za vishnuiste, Shiva za shiviste, Isus za krscane... Po tome se krscanstvo ne razlikuje od drugih religija. Kada se malo procitaju sveti spisi drugih tradicija nalazimo istu pricu svugdje. Ne vodi li to zakljucku da su svi ucitelji govorili o istim stvarima?!

Uloga ucitelja kao kljuca ili puta kojim se dolazi do cilja je svugdje ista. Ako bi ste proctali Bhagavad Gitu vidjeli bi ste da Krshna posve isto poducava da je yoga uzak put kojim hode malobrojni, dok gomila slijedi obrednu religiju, spekulativnu filozofiju, asketske vjezbe i mnoge druge stvari koje ne vode do sjedinjenja duse i Boga.

Treba malo procitati i druge tradicije i ugodno se iznenaditi da su govorili o slicnim ili istim stvarima, samo na malo drugaciji nacin. Tada cemo bolje shvatiti i vlastitu tradiciju i Isusove rijeci.

Fazlija
senior
senior

Broj postova : 724
Registration date : 21.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sandra on pon vel 12 2007, 17:49

E Fazlija gle jednu važnu razliku,Isus je usrsnuo iz mrtvih,grob je ostao prazan.A ovim drugima to nije uspjelo,ovi ostali u grobu i normalno kao i svi ljudi od krvi i mesa.A Isus ustade i pokazivao se učenicima i objašnjavao zašto i zbog čega sve to dogodilo.Zatim je otišao Ocu.E takog ja učitelja i spasitelja trebam.Hvala ovima na ljepim rjećima al živi se meni i nakon smrti a to mi može omogučit samo onaj koji je pobjedio smrt.A Isus pobjedi smrt i omogući nama da vjerom u njega živimo vječno.Pozdrav svima;)

Sandra
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Anonymou on pon vel 12 2007, 19:59

Fazlija je napisao/la:
Joshua je napisao/la:Pristup i put ka Bogu je samo jedan,a to je Isus Krist.Sve ostalo je zavaravanje i širok put.
"Uđite na uska vrata,jer široka vrata i prostran put vode u propast i mnogi ih je koji idu njim." (Matej 7:13).

Oprostite sto se nisam javljao nekov rijeme, ali sam bio jako zauzet. Sto se tice uloge spasitelja, to postoji u svim religijama. Buddha za buddhiste, Krshna za vishnuiste, Shiva za shiviste, Isus za krscane... Po tome se krscanstvo ne razlikuje od drugih religija. Kada se malo procitaju sveti spisi drugih tradicija nalazimo istu pricu svugdje. Ne vodi li to zakljucku da su svi ucitelji govorili o istim stvarima?!

Uloga ucitelja kao kljuca ili puta kojim se dolazi do cilja je svugdje ista. Ako bi ste proctali Bhagavad Gitu vidjeli bi ste da Krshna posve isto poducava da je yoga uzak put kojim hode malobrojni, dok gomila slijedi obrednu religiju, spekulativnu filozofiju, asketske vjezbe i mnoge druge stvari koje ne vode do sjedinjenja duse i Boga.

Treba malo procitati i druge tradicije i ugodno se iznenaditi da su govorili o slicnim ili istim stvarima, samo na malo drugaciji nacin. Tada cemo bolje shvatiti i vlastitu tradiciju i Isusove rijeci.

Možda jesu slične ali nisu iste. Religije svijeta uče da treba čovjek neštu uraditi za svoje spasenje, npr. pridržavanje izvjesne etike, neke duhovne ili tjelesne vježbe i slično. Kršćanstvo uči, da je Bog nešto uradio za čovjekovo spasenje. Čovjek treba to samo prihvatiti. Idea

Spasenje = milost + 0 flower

Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Justin on pon vel 12 2007, 22:10

Ne bih se složio da je spasenje = milost + ništa...
Naravno da je Isus na križu platio cijenu za grijeh i umro kao naša zamjena, tako da je od tog trenutka svima omogućeno da budu spašeni, ako samo vjeruju u Njega i prihvate oprost koji nam je Bog svima ponudio besplatno.
Međutim, spasenje nije milost+ništa, jer kad bi to bilo tako, svi bi bili spašeni.
Osoba koja pogleda gore, koja shvati da je izgubljena bez Krista i koja se ponizno preda Bogu - ta osoba će biti spašena. A poniziti se pred Bogom i prihvatiti Božji oprost i spasenje - to je ipak nešto teško za učiniti, jer svi mi imamo svoj ponos...
Zato i nije toliko jednostavno biti spašen, očekuje se od čovjeka da donese jednu iskrenu i čvrstu i jako tešku odluku. A obraćeni čovjek tu odluku mora svakog dana iznova donositi...

Justin
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1309
Registration date : 09.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on pon vel 12 2007, 22:21

Čovjek treba to samo prihvatiti. Idea

Da, samo sto se to tako ne dogadja. Postoje mnogi ljudi koji su to iskreno prihvatili... i nista. Jos uvijek su robovali svojim starim manama i skolonostima. Sto tada?!

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on pon vel 12 2007, 22:24

Naravno da je Isus na križu platio cijenu za grijeh i umro kao naša zamjena, tako da je od tog trenutka svima omogućeno da budu spašeni, ako samo vjeruju u Njega

Zasto onda krscani umiru ako je On vec umro za njih? Zasto i oni ne uskrsavaju ako na njih djeluje ista duhovna moc? Zasto robuju slabostima i grijesima i nakon krstenja? Zasto se ne razlikuju od bilo kojih drugih vjernika, bilo koje druge religije ako je to tocno?!

Sto se tice drugih religija, nisam mislio da se preobracate na buddhizam ili taoizam, nego da ih procitate onako iz opce kulture. Tada cete vidjeti da ima i vise od tek slucajnih slicnosti s ucenjem Isusa.

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Anonymou on pon vel 12 2007, 22:26

Fazlija je napisao/la:Čovjek treba to samo prihvatiti. Idea

Da, samo sto se to tako ne dogadja. Postoje mnogi ljudi koji su to iskreno prihvatili... i nista. Jos uvijek su robovali svojim starim manama i skolonostima. Sto tada?!

Prihvatili emocionalno a ne voljom. Isusa Spasitelja, a ne Gospoda. rool

Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Anonymou on pon vel 12 2007, 22:28

Fazlija je napisao/la:Naravno da je Isus na križu platio cijenu za grijeh i umro kao naša zamjena, tako da je od tog trenutka svima omogućeno da budu spašeni, ako samo vjeruju u Njega

Zasto onda krscani umiru ako je On vec umro za njih? Zasto i oni ne uskrsavaju ako na njih djeluje ista duhovna moc? Zasto robuju slabostima i grijesima i nakon krstenja? Zasto se ne razlikuju od bilo kojih drugih vjernika, bilo koje druge religije ako je to tocno?!

Sto se tice drugih religija, nisam mislio da se preobracate na buddhizam ili taoizam, nego da ih procitate onako iz opce kulture. Tada cete vidjeti da ima i vise od tek slucajnih slicnosti s ucenjem Isusa.

U Budidhnom učenju bitno je učenje, ne Buddha. U Muhamedovom učenju bitno je učenje, odnosno njegov objekt, to je Bog, a ne Muhamed. U kršćanskom učenju bitan je Isus Krist, a učenje tek sekundarno.

Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Anonymou on pon vel 12 2007, 22:30

Justin je napisao/la:Ne bih se složio da je spasenje = milost + ništa...
Naravno da je Isus na križu platio cijenu za grijeh i umro kao naša zamjena, tako da je od tog trenutka svima omogućeno da budu spašeni, ako samo vjeruju u Njega i prihvate oprost koji nam je Bog svima ponudio besplatno.
Međutim, spasenje nije milost+ništa, jer kad bi to bilo tako, svi bi bili spašeni.
Osoba koja pogleda gore, koja shvati da je izgubljena bez Krista i koja se ponizno preda Bogu - ta osoba će biti spašena. A poniziti se pred Bogom i prihvatiti Božji oprost i spasenje - to je ipak nešto teško za učiniti, jer svi mi imamo svoj ponos...
Zato i nije toliko jednostavno biti spašen, očekuje se od čovjeka da donese jednu iskrenu i čvrstu i jako tešku odluku. A obraćeni čovjek tu odluku mora svakog dana iznova donositi...

Bog je onaj, koji može obratiti. Ja ili ti ne možemo ništa. Sve ostalo su različiti stupnjevi pelagijanizma.
Neki ljudi kažu: "Malo Bog, malo ja." Ako nije milost + ništa, onda je milost + tvoje zasluge. A kad su u pitanju nečije zasluge, onda je Bog tebi dužan platiti te zasluge. Ako je dužan platiti, onda više nisi spašen milošću nego svojom dobrotom, zaslugom. Milost je gratis, zabadava. Ako nije zabadava, nego i neki plus 1 ili plus 10 ili plus 1000000000, onda više nije milost.

Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by καιros on pon vel 12 2007, 22:36

Čovjek mora napraviti prvi korak...kad je Isus htio uskrisiti Lazara što je rekao: "Sklonite kamen s groba"....kad je htio pretvoriti vodu u vino: "Napunite posude vodom"...Ne možemo sjediti skrštenih ruku i čekati da Bog sve odradi...

καιros
Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Justin on pon vel 12 2007, 22:38

Što se tiče yoge, smatram da iskreni kršćanin ne bi smio miješati kršćanstvo i yogu...
Kršćanstvo je svjesna i osobna stvar, između čovjeka i Boga. Čovjek koji je vjernik kršćanin, treba uspostavljati svakodnevno s Bogom svjesnu komunikaciju, kroz molitvu i kroz proučavanje Biblije. Isus nam je pokazao da se Bogu trebamo moliti, a ne ulaziti u nekakva čudna stanja svijesti, padati u nekakve transove... Bog nije onaj koji manipulira s ljudima preko podsvijesti, Sotona to čini!
Bog želi da Ga mi upoznamo, da Ga upoznamo na prirodan način... Isus nije rekao bogatom mladiću da ide meditirati 20 sati na dan, nego da proda sve što ima, da se odrekne svog bogatstva i da ide za Njim, da čini isto što i On čini - da pomaže ljudima, da čini dobra djela - činjenje dobrih djela je BIT KRŠĆANSTVA, pomaganje ljudima, pokazivanje Božje ljubavi! To je također jedan od načina na koji se kršćani povezuju i učvršćuju u odnosu s Bogom!
Filipljanima 4:1-9 - ovdje vidimo da će nam Bog dati jedan posebni "mir Božji", koji će "čuvati naša srca i naše misli", ako - što radimo? Meditiramo? Bavimo se par sati yogom? Ulazimo u čudna stanja svijesti, u neke čudne svjetove, doživljavamo "out of body experiences"??? NE, nego ako provodimo vrijeme u molitvi, u svjesnom razgovoru s Bogom, ako Mu iznosimo svoje potrebe i zahvalnosti, te ako je naša "blagost", tj. krotkost, ljubaznost "poznata svim ljudima"! To je recept Isusa Krista, i to je recept kršćanstva! Kad bi se svi kršćani držali BIBLIJSKIH PRINCIPA za održavanje odnosa s Bogom i odnosa s ljudima, tada bi oni bili zdraviji i duhovno, i psihički i fizički, bili bi sretni ljudi, ljudi nade, ljudi kojima ne bi trebala ni yoga (koja u sebi sadrži spiritističke elemente i koja je zbog toga opasno područje...)!
NAŽALOST, današnje kršćanstvo izgleda da je spalo na dosadne dogme i formalizirana bogoslužja... Čini se da današnje kršćanstvo običnom čovjeku ima jako malo za ponuditi od onoga, što čovjeku i njegovoj duši i tijelu doista treba! TO JE TUŽNO... Ali Biblija je i danas ista kao i prije, Isus i dalje čeka, Isus je isti, Isus je i dalje svemoćni Liječnik, Pastir, Spasitelj... TKO DANAS DOLAZI K ISUSU I OSTAVLJA KOD NJEGOVIH NOGU SVE SVOJE BRIGE I TERETE?? (MATEJ 11:28-30).

Justin
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Anonymou on pon vel 12 2007, 22:38

Krizostom je napisao/la:Čovjek mora napraviti prvi korak...kad je Isus htio uskrisiti Lazara što je rekao: "Sklonite kamen s groba"....kad je htio pretvoriti vodu u vino: "Napunite posude vodom"...Ne možemo sjediti skrštenih ruku i čekati da Bog sve odradi...

Pa da. Mrtvi Lazar napravio je prvi korak: uzeo je onaj ogromni kamen i odmaknuo ga od groba. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Justin on pon vel 12 2007, 22:43

Dizma, sad te razumijem što si htio reći i slažem se da Bog spašava čovjeka svojom milošću 100%!
Međutim, Bog neće spasiti SVAKOG čovjeka, nego onoga koji donese odluku da će služiti Bogu - samo to sam htio reći.

Justin
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Justin on pon vel 12 2007, 22:46

Fazlija kaže da su neki ljudi donijeli tu odluku, pa su i dalje isti kao prije... Da se nisu popravili...
Hm... Očito takvi ljudi nisu UPOZNALI Isusa Krista... Očito postoje u njima još neke stvari koje te osobe čvrsto grle i ne puštaju od sebe i te stvari su im važnije od Isusa, važnije su im od Isusove žrtve...
Čovjek mora SVE PUSTITI i predati se vjerom Bogu, ako želi biti spašen - a to je vrlo težak korak, bez obzira što ovako izgleda jednostavan...

Justin
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Spart on pon vel 12 2007, 23:24

Isus kaže : "Dođite k meni svi koji ste umorni i opterećeni i ja ću vas okrijepiti." (Matej 11:28 )
Ta poruka vrijedi i danas.Bog želi da Mu dođemo takvi,kakvi jesmo i On će nas promjeniti ako Mu dopustimo.Svojim nastojanjima da se promjenimo,malo toga ćemo učiniti,ali Onaj koji poznaje svaku našu misao,naše srce čeka da mu se prepustimo i podložimo Njegovoj volji.Mi trebamo samo prihvatiti i vjerovati onome što Bog kaže.

Spart
Mod
Mod

Broj postova : 1222
Registration date : 04.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mali princ on uto vel 13 2007, 16:58

Dizma je napisao/la: Sam čovjek svojim bijednim nastojanjima, svojom religijom ne može izbrisati ni jedan najmanji grijeh! mouse Sve čovjekovo nastojanje izgleda kao ovaj miš u kotaču.

Ti me baš ne razumiješ ili ne želiš razumjeti?

Ako ništa nije do čovjeka, onda možemo high life tjerati, i živjeti po svom ćefu, a ne po Božjem? Pa ako se Bogu hoće mene nek' me spasi, ak' neće, a šta si mogu pomoći, bar da poživim ovu prolaznost kak spada...

Hoćeš da tako ljudi razmišljaju ako se bukvalno shvati da do čovjeka nije ništa da čini?

Mali princ
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by Mali princ on uto vel 13 2007, 17:01

Sandra je napisao/la:E Fazlija gle jednu važnu razliku,Isus je usrsnuo iz mrtvih,grob je ostao prazan.A ovim drugima to nije uspjelo,ovi ostali u grobu i normalno kao i svi ljudi od krvi i mesa.

Sandra, ne bih ishitreno pisao da i u drugim religijama nema uskrslih, Quetsocoatl, Aztečki Bog je uskrsao...

Mali princ
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by Mali princ on uto vel 13 2007, 17:03

Dizma je napisao/la:
Prihvatili emocionalno a ne voljom. Isusa Spasitelja, a ne Gospoda. rool

U tome i je problem što kršćani prihvaćaju Isusa emocionalno što je na razini prolaznog, a ne cijelim bićem, potpunom preobrazbom osobnosti.

Mali princ
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by Anonymou on uto vel 13 2007, 18:24

Mali princ je napisao/la:
Dizma je napisao/la: Sam čovjek svojim bijednim nastojanjima, svojom religijom ne može izbrisati ni jedan najmanji grijeh! mouse Sve čovjekovo nastojanje izgleda kao ovaj miš u kotaču.

Ti me baš ne razumiješ ili ne želiš razumjeti?

Ako ništa nije do čovjeka, onda možemo high life tjerati, i živjeti po svom ćefu, a ne po Božjem? Pa ako se Bogu hoće mene nek' me spasi, ak' neće, a šta si mogu pomoći, bar da poživim ovu prolaznost kak spada...

Hoćeš da tako ljudi razmišljaju ako se bukvalno shvati da do čovjeka nije ništa da čini?

Kad Bog spašava, spašava definitivno i čovjek će u tom slučaju sigurno nešto činiti. U pitanju je redoslijed. zajedništvo zajedništvo zajedništvo zajedništvo

Anonymou
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mali princ on uto vel 13 2007, 18:46

No, i kako bi to nazvao što čovjek čini? Neki to zovu yoga, neki tao, neki celer, neki paradajz... Smile

Mali princ
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 21:34

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 4 / 22. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 22  Next