Kršćanstvo i yoga

Stranica 20 / 22. Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Kršćanstvo i yoga

Postaj by Fazlija on pet svi 16 2008, 12:06

Mozda si Ucenice previdio o cemu smo nedavno pisali na temi buddhizma:

Cini mi se da se cesto krivo tumaci razlika buddhizma i drugih duhovnih pravaca po tome kakav stav imaju po pitanju jastva.

Kamalshila, poznati mahayanski filozof kaze:

"Uzrok nemira jest sebican um. Kada pojedinac prihvati zamisao o "Ja" sebicnosti nema kraja! Samo Buddha je rekao da je to "Ja" bez osnove, nitko drugi nije. Prema tome nema drugog puta osim njegova da se postigne potpuni mir."

Iz ovoga vidimo da su takav stav podrzavali cak i veliki buddhisticki mudraci, a jednako su ih u tome slijedili i protivnici buddhizma u svojim napadima na Buddhino ucenje. Ipak, u tome mislim da su i jedni i drugi imali krivo.

Izmedju buddhizma i yoge (koju koriste sve skole ne-buddhistickog misljenja istoka) ne postoji razlika po pitanju jastva, nego samo razlika po pitanju filozofija. Slicnost se ogleda po pitanju puta postizanja oslobodjenja. To je za jedne i druge sabranost paznje. Po tome su sustinski slicni.

Zar doista moze postojati trajno jastvo u vedanti koja naucava da je samo Brahman (Bog) vjecna istina, a sve ostalo samo privid? Sto se tice jastva, ono je i u tantri jednako razumljeno kao i u buddhizmu. Pogledajmo sto o jastvu kaze Anandamurti, jedan od vodecih suvremenih tantrickih ucitelja:

"Trebate pobijediti svoje "ja", svoje jastvo. Svi tereti, sva zbunjenost, sva briga oko ugleda povezani su s vasim "ja". Protiv nekoga tko se ne slozi s vama pokrecete tuzbu. Zasto se mucite oko toga? Samo zato da biste obranili svoje jastvo. Jastvo je uzrok svih nevolja i nezadovoljstava. I nakon sto sve predate Bogu ovaj najveci neprijatelj "ja" ostaje. Kazete: Ja sam sve predao Bogu. Opet ja, ja, ja. Prijatelju moj, daj i to "ja" Bogu i tek tada ce tvoje predavanje biti potpuno. Sve nevolje nastaju zbog tog malog jastva."

Fazlija
senior
senior

Broj postova : 724
Registration date : 21.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by UČENIK10 on pet svi 16 2008, 12:17

Euro je napisao/la:
krivo, ja ne tumacim bibliju, samo ti ne kuzis bibliu

Ako ti ne tumačiš Bibliju kako znaš onda da Fazlija ne kuži Bibliju?

pa ja te mogu pitati duhovne stvari iz biblije i neces znati dati odgovor

Rekao si "ja ne tumacim bibliju"!!! Kako ćeš onda znati da li je Fazlija dao ispravan odgovor?

samo ti ne kuzis bibliu jer se nisi ponizio i
odrekao svoga ja i ne mozes sav ponos na sebe i se sto si ucinio u
zivotu takav otvoriti bibliju i citati....

Otkud ti znaš tko može, a tko ne može čitati Bibliju? Otkud ti pravo da tvrdiš za bilo kojeg čovjeka na ovom svijetu da li može ili ne može čitati Bibliju?

Bibliju su počeli čitati i ljudi koji su se do jučer drogirali i bavili Crnom magijom i Sotonizmom, a ne da ne bi Bibliju mogao čitati čovjek koji vjeruje u Boga i bavi se yogom...

Inače pozdravljam vas sve i obavještavam vas da sam postao moderator na temi "Dijalog sa nekršćanima" i "Dijalog sa ateistima"!
Družimo se i dalje u miroljubivom Kršćansko-yoga ozračju...

pozdrav

Euro

da glupo sam napisao, pa znat cu jer me Duh Sveti uveo u svu istinu i Bog mi je dao Kristovu misao...

sao ponizan covjek, koji iskreno trazi oprost i koji se kaje i koji ne dolazi pred bibliju s predrasudom, nego da nađe kraljevstvo nebesko moze razumjeti...i naravno sebican covjek ne moze razumjeti nesebicni text, to nije logicno...

1 Ivanova 3,1: Gledajte koliku nam je ljubav darovao Otac: djeca se Božja zovemo, i jesmo. A svijet nas ne poznaje zato što ne poznaje njega.

1. Ivanova 3,10: Po ovom se raspoznaju djeca Božja i djeca đavolska: tko god ne čini pravde i tko ne ljubi brata, nije od Boga.

UČENIK10
senior
senior

Broj postova : 713
Registration date : 09.12.2007

Korisnički profil http://www.creation6days.com

[Vrh] Go down

Postaj by UČENIK10 on pet svi 16 2008, 12:18

Krizostom je napisao/la:molit ću ne toliko velika slova ubuduće...

ok, lai ljudi ne vide pa treba povecati

UČENIK10
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by UČENIK10 on pet svi 16 2008, 12:37

Fazlija je napisao/la:Mozda si Ucenice previdio o cemu smo nedavno pisali na temi buddhizma:

Cini mi se da se cesto krivo tumaci razlika buddhizma i drugih duhovnih pravaca po tome kakav stav imaju po pitanju jastva.

Kamalshila, poznati mahayanski filozof kaze:

"Uzrok nemira jest sebican um. Kada pojedinac prihvati zamisao o "Ja" sebicnosti nema kraja! Samo Buddha je rekao da je to "Ja" bez osnove, nitko drugi nije. Prema tome nema drugog puta osim njegova da se postigne potpuni mir."

Iz ovoga vidimo da su takav stav podrzavali cak i veliki buddhisticki mudraci, a jednako su ih u tome slijedili i protivnici buddhizma u svojim napadima na Buddhino ucenje. Ipak, u tome mislim da su i jedni i drugi imali krivo.

Izmedju buddhizma i yoge (koju koriste sve skole ne-buddhistickog misljenja istoka) ne postoji razlika po pitanju jastva, nego samo razlika po pitanju filozofija. Slicnost se ogleda po pitanju puta postizanja oslobodjenja. To je za jedne i druge sabranost paznje. Po tome su sustinski slicni.

Zar doista moze postojati trajno jastvo u vedanti koja naucava da je samo Brahman (Bog) vjecna istina, a sve ostalo samo privid? Sto se tice jastva, ono je i u tantri jednako razumljeno kao i u buddhizmu. Pogledajmo sto o jastvu kaze Anandamurti, jedan od vodecih suvremenih tantrickih ucitelja:

"Trebate pobijediti svoje "ja", svoje jastvo. Svi tereti, sva zbunjenost, sva briga oko ugleda povezani su s vasim "ja". Protiv nekoga tko se ne slozi s vama pokrecete tuzbu. Zasto se mucite oko toga? Samo zato da biste obranili svoje jastvo. Jastvo je uzrok svih nevolja i nezadovoljstava. I nakon sto sve predate Bogu ovaj najveci neprijatelj "ja" ostaje. Kazete: Ja sam sve predao Bogu. Opet ja, ja, ja. Prijatelju moj, daj i to "ja" Bogu i tek tada ce tvoje predavanje biti potpuno. Sve nevolje nastaju zbog tog malog jastva."

ako mozes da ne cinis grijeh a da se bavis s yogom onda je to ok, ali to nema sanse...Isus daje snagu a ne yoga, yoga oduzima silu Duha Svetoga i gasi Duha...pa ako se bavis yogom onda ti pomocu nje pokusavas biti bolji covjek, ciniti dobro, jel tako...a Isus je rekao da bez njega ne mozete uciniti nista...da li ti treba yoga da budes krscanin...a Isus je govorio da nas spasava od napasti Bozja rijec i molitva i rekao je da molimo svaki cas...kaze: molite svaki cas da ne upadnete u napast...a ti bi yogom protiv sotone...nebu to islo...samo Bozja rijec i molitva...a ti znas koliko vremena provodis svaki dan u iskrenom proucavanju biblije i u iskrenoj molitvi za sebe i druge...ti moras svo svoje slobodno vrijeme provesti s Bogom....tada si krscanin...a vrijeme s Bogom je i razmisljane o Bogu i govorenje drgima o Bogu i o tome koji je to osjecaj kada je tvoje ja u Kristu...sve sto ciis cini a slavu Bogu, inace je na slavu sotoni...a svakim grijehom ti kazes da je sotona tvoj bog i kazes mu da, a kazes tada ne Isusu...a citanje biblije ce ti pokazati tvoju sliku duhovnosti i pokazati ce ti svu stvarnost kakva je, svaki onaj koji zivi u grijehu on je slijep jer mu je grijeh koji je tama zaslijepio oci...a ako si ti u tami ti sada ne vidis sto je yoga, a kada ti Bog pokaze i kad dođes Bogu-bibliji, tada ce se sve rasvijetliti i onda ces vidjeti da pored yoge stoji sotona i razvaljuje ljude i odvodi ih od biblije i molitve...pozz

UČENIK10
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on pet svi 16 2008, 12:45

UČENIK10 je napisao/la:ok, lai ljudi ne vide pa treba povecati

Vide ljudi dobro, ali ti se deres! Mislis da ako urlas da ce te drugi bolje razumjeti?!

Velika, boldana, obojana i tiskana slova u ovakvom obliku razgovora oznacavaju da se sugovornik jednostavno - dere!

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on pet svi 16 2008, 12:51

ako mozes da ne cinis grijeh a da se bavis s yogom onda je to ok, ali to nema sanse

U yogi se pod grijehom smatra nanosenje patnje i boli drugima. Stoga, moj odgovor je - da, u stanju sam nastojati drugima ne nanositi patnju mislju, rijecju i djelom kroz praksu yoge.

Samo sveci posve predani Bogu to mogu uciniti u cijelosti, bez obzira kojoj duhovnoj bastini pripadali. Moj put do Boga je yoga. Zasto napadas moj put do Boga?

Iz prethodnih usporedbi buddhizma, vedante i tantre vidimo da sve glavne skole istocnog duhovnog misljenja zagovaraju isto ono sto i Isus naucava u pogledu umiranja malog "ja" da bi se covjek mogao roditi za veliko kozmicko-ja duhovnog dozivljaja. Stoga me zanima Ucenice, ne uvidjas li neke slicnosti izmedju tih ucenja i krscanstva?

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by UČENIK10 on sub svi 17 2008, 07:47

dobro a tko ce ti onda oprostiti grijehe? yoga?

sad to kazes, a malo prije si rekao da moras ciniti grijeh?

ti kazes tvoj put, znas li sto si sad rekao, da ti imas put, to je onda tvoje ja, nije umrlo...ti si sebi sam uzeo put koji se krsi s biblijom...

biblija kaze da je put do Boga Isus?

pa moraju biti slicnosti, u tome i jest poanta, onaj koji je to radio poznaje bibliju i stavio je slicno, ali izostavio kljucno-Isusa, tako da ljudima izgleda da mogu i time se baviti....

nisi mi rekao koliko puta tjedno proucavas bibliju a kolio se puta molis?

UČENIK10
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on sub svi 17 2008, 12:40

UČENIK10 je napisao/la:dobro a tko ce ti onda oprostiti grijehe? yoga?

Kakav grijeh? Za yogu je grijeh nanostiti bol drugim bicima. Nastojim ne povredjivati druga bica mislju, rijecju i djelom i tako ne skupljati lose posljedice. One lose posljedice koje sam vec skupio (u ovom i proslim zivotima) trpim kroz patnju koju osjecam u ovom zivotu. Ne vezem se za uzitak i bol. Mislim na Boga i nastojim sto ravnodusnije podnijeti uzitke i patnje koje mi zivot donosi.

UČENIK10 je napisao/la:sad to kazes, a malo prije si rekao da moras ciniti grijeh?

Pa svatko cini grijeh makar i nenamjerno. Sve dok se nase "ja" ne preda Bogu mi djelujemo iz sebicnih razloga. Zato je posve bez grijeha samo ona osoba koja se posve predala Bogu i postala Jedno s Njim. Grijeh proizlazi iz sebicnosti, zbog sebicnosti smo nasilni prema drugima. Tako cinimo nepravdu i bol drugima, pa se i nama samima vraca ta ista bol (kao i uzitak za dobra djela) u drugom obliku. To je prirodan tijek koji se ne moze obustaviti. Stoga se yoga ne veze za takve izvanjske stvari. Mi se predajemo Bogu, mislimo na Boga, prepoznajemo Boga u svemu sto postoji. Boga vidimo u boli i uzitku jednako, u dobru i zlu jednako. Tako nakon nekog vremena yogin vise ne prepoznaje nista sto ne bi bio Bog. Samu svoju sustinu i postojanje predaje Bogu. Tek tada vise ne djeluje iz sebicnih razloga. To je vrhunski cilj yoge.

UČENIK10 je napisao/la:ti kazes tvoj put, znas li sto si sad rekao, da ti imas put, to je onda tvoje ja, nije umrlo...ti si sebi sam uzeo put koji se krsi s biblijom...

Svi mi imamo svoje malo "ja" koje nesto slijedi. Mene ne zanima da li se yoga krsi s tvojim shvacanjem Biblije?! Mene osobno ne zanima posebno Biblija, ali sasvim usputno nalazim i mnogo slicnosti yoge s ucenjem Isusa. To me veseli.

UČENIK10 je napisao/la:biblija kaze da je put do Boga Isus?

Dobro, onda slijedi Isusa. Nitko ti to ne brani. Mi slijedimo yogu, koja ne kaze da je yoga jedini put do Boga. U cemu je tvoj problem? Zasto maltretiras druge svojim propovjedima? Njeguj svoj odnos s Bogom i s drugim podijeli neke lijepe stvari ako imas iz tog odnosa. Lijepa iskustva s Bogom. Ovako, nista dobro ne cinis, samo gnjavis druge svojim zanovijetanjem. Zar je to sve sto mozes dati drugima?

UČENIK10 je napisao/la:pa moraju biti slicnosti, u tome i jest poanta, onaj koji je to radio poznaje bibliju i stavio je slicno, ali izostavio kljucno-Isusa, tako da ljudima izgleda da mogu i time se baviti....

lol! Hm, nisam vidis o tome prije razmisljao na takav nacin Very Happy ?! Ali ima tu jedna mala sitnica, naime... Buddha je to propovijedao 500 godina prije Isusa, razni ucitelji vedante 2.500 god. prije Isusa, a Shiva kao utemeljitelj tantre 5.000 god. prije Isusa. Pa je meni onda logicno da je Isus vrlo suglasan s njima, a ne da je netko od njih krivotvorio Isusa?!

UČENIK10 je napisao/la:nisi mi rekao koliko puta tjedno proucavas bibliju a kolio se puta molis?

Pa, dobro jutro?! Jesi li ti normalan? Koliko puta ti moram ponoviti, daj si malo procitaj moje starije odgovore?!

Ja se UOPCE NIKADA ne molim, nego meditiram. Mi u yogi ne vjerujemo da imamo nesto vazno za poruciti Bogu kroz molitvu, niti ne sumnjamo u Njegovu providnost i svrhovitost. Pa valjda On zna sto je za nas i druge najbolje? Sto da Ga mi jos molimo? Da nam smanji patnju, poveca uzivanje... sto? Mi kroz meditaciju nastojimo sebe predati Njemu i prihvatiti sve sto od Njega dolazi. Potpuno se predati Njegovoj volji do stupnja kada mi vise ne postojimo. Samo Bog postoji. Yoga se uopce ne bavi molitvama. Dakle, nadam se da me to neses opet pitati za koji dan Very Happy .

Sto se tice Biblije, to sam ti isto rekao: NE CITAM JE REDOVITO. Procitao sam je par puta u zivotu. Neki dan sam isto uzeo malo popodne prolistati NZ i prve stranice SZ. Biblija je za mene sporedni duhovni spis (jednako kao sto bi to za tebe mogli biti Talmud ili Vedanta-sutre da u svemu ne vidis Djavla), u kojem nalazim dosta nadahnuca jer vidim da neki dijelovi svjedoce o istom duhovnom iskustvu o kojem govori i yoga. Nista vise!

kako

Koliko puta tjedno ti proucavas Bhagavd Gitu? A bilo bi ti korisno da si je procitao bar toliko puta koliko sam ja Bibliju.

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on sub svi 17 2008, 16:41

Religija

Da li je neko katolik, protestant, musliman, Jevrejin ili Indus nema
nikakve vaznosti za mene. Ne delim ljude u takve kategorije, koje ih
medjusobno udaljuju i vise nego sto su vec udaljeni. Sve dok
razmisljamo: "Ja sam jedno, a ti si drugo", nismo zajedno. Ali to je
pogresan put. U stvarnosti smo svi mi deo jedne velike porodice koja
se zove covecanstvo.

Budu je zanimala samo jedna stvar: da pokaze svakom ljudskom bicu kako
da postane apsolutno srecno. On nikada nije tragao za ucenicima i
sledbenicima. To je i moj pristup. Da li posetioci koji dolaze ovamo
sebe opisuju kao katolika ili ateiste nije uopste vazno. Ukoliko
tragaju za unutrasnjim putem, ja zelim da im pomognem da pronadju ono
sto zivi u svakom od nas -- cisti mir, cistu srecu.

Religija nije ogranicena na bilo koji tradicionalni skup kulturnih ili
socijalnih pravila. Takva pravila su ponekad od pomoci ljudima, ali
ona nisu sustina religije. Religija je jedno unutrasnje otkrovenje,
odgovor na potrebu za zastitom koju svi u sebi nosimo.

buddhisticki ucitelj Ayya Khema, iz knjige: I Give You My Life

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on sub svi 17 2008, 20:12

Učenik je pitao Učitelja:“Učitelju koju svrhu ima zlo u Božjoj kreaciji? Gospod je svakako Bog dobrote i ljubavi. Je li moguće da Bog ne pozna zlo, kao što neki moderni pisci pišu?”
Sri Yogananda se nasmijao:“Bog bi trebao biti veoma glup kada ne bi vidio zlo. On koji vidi pad svakog vrapca, kako ne bi bio svjestan nečeg tako očiglednog.”
Učenik:“Možda On to ne poznaje kao zlo?”
Yogananda:“On je svakako svjestan da ljudi žive u iluziji i da zato pate. ON sam je stvorio iluziju.”
Učenik:“Je li tada Bog stvorio zlo?”
Yogananda:“Zlo je njegova maya ili kozmička iluzija. To je svjesna snaga koja jednom donesena u postojanje traži samo-ovjekovječivanje. Maya je Sotona. Ona nastoji držati našu svjesnost vezanu za zemaljsko.
Jedina Stvarnost – Bog – istovremeno nastoji da nas povuče natrag Sebi, Svojom božanskom ljubavlju.”
Učenik:“Ali tada mora postojati neki razlog za Sotoninu ulogu u božanskoj shemi stvari.”
Yogananda:“Zlo služi na isti način kao i nitkov u drami. Zlodjela nitkova nam pomažu da probudimo u sebi ljubav za junaka i ispravan put. Slično tome zlo i bolne posljedice zla imaju cilj probuditi u nama ljubav prema dobroti i Bogu.”
Učenik:“Ali Učitelju, ako su dobro i zlo dio kozmičke drame, zar je važno koju ulogu igramo u priči? Bez obzira bili sveci ili gangsteri, naš će dio biti iluzoran i neće zahvatiti našu pravu narav kao oličenje Boga.”
Učitelj se nasmijao:“U pravu si u najkrajnjem smislu. Ali ne zaboravi, ako igraš ulogu nitkova u drami morati ćeš primiti i kaznu u toj drami koja slijedi nitkova! S druge strane, ako igraš ulogu sveca probuditi ćeš se iz tog kozmičkog sna i uživati jedinstvo sa Sanjarom za čitavu vječnost.”

Odlomak iz knjige:"Bit Samospoznaje"

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by UČENIK10 on ned svi 18 2008, 13:10

Fazlija je napisao/la:
UČENIK10 je napisao/la:dobro a tko ce ti onda oprostiti grijehe? yoga?

Kakav grijeh? Za yogu je grijeh nanostiti bol drugim bicima. Nastojim ne povredjivati druga bica mislju, rijecju i djelom i tako ne skupljati lose posljedice. One lose posljedice koje sam vec skupio (u ovom i proslim zivotima) trpim kroz patnju koju osjecam u ovom zivotu. Ne vezem se za uzitak i bol. Mislim na Boga i nastojim sto ravnodusnije podnijeti uzitke i patnje koje mi zivot donosi.

UČENIK10 je napisao/la:sad to kazes, a malo prije si rekao da moras ciniti grijeh?

Pa svatko cini grijeh makar i nenamjerno. Sve dok se nase "ja" ne preda Bogu mi djelujemo iz sebicnih razloga. Zato je posve bez grijeha samo ona osoba koja se posve predala Bogu i postala Jedno s Njim. Grijeh proizlazi iz sebicnosti, zbog sebicnosti smo nasilni prema drugima. Tako cinimo nepravdu i bol drugima, pa se i nama samima vraca ta ista bol (kao i uzitak za dobra djela) u drugom obliku. To je prirodan tijek koji se ne moze obustaviti. Stoga se yoga ne veze za takve izvanjske stvari. Mi se predajemo Bogu, mislimo na Boga, prepoznajemo Boga u svemu sto postoji. Boga vidimo u boli i uzitku jednako, u dobru i zlu jednako. Tako nakon nekog vremena yogin vise ne prepoznaje nista sto ne bi bio Bog. Samu svoju sustinu i postojanje predaje Bogu. Tek tada vise ne djeluje iz sebicnih razloga. To je vrhunski cilj yoge.

UČENIK10 je napisao/la:ti kazes tvoj put, znas li sto si sad rekao, da ti imas put, to je onda tvoje ja, nije umrlo...ti si sebi sam uzeo put koji se krsi s biblijom...

Svi mi imamo svoje malo "ja" koje nesto slijedi. Mene ne zanima da li se yoga krsi s tvojim shvacanjem Biblije?! Mene osobno ne zanima posebno Biblija, ali sasvim usputno nalazim i mnogo slicnosti yoge s ucenjem Isusa. To me veseli.

UČENIK10 je napisao/la:biblija kaze da je put do Boga Isus?

Dobro, onda slijedi Isusa. Nitko ti to ne brani. Mi slijedimo yogu, koja ne kaze da je yoga jedini put do Boga. U cemu je tvoj problem? Zasto maltretiras druge svojim propovjedima? Njeguj svoj odnos s Bogom i s drugim podijeli neke lijepe stvari ako imas iz tog odnosa. Lijepa iskustva s Bogom. Ovako, nista dobro ne cinis, samo gnjavis druge svojim zanovijetanjem. Zar je to sve sto mozes dati drugima?

UČENIK10 je napisao/la:pa moraju biti slicnosti, u tome i jest poanta, onaj koji je to radio poznaje bibliju i stavio je slicno, ali izostavio kljucno-Isusa, tako da ljudima izgleda da mogu i time se baviti....

lol! Hm, nisam vidis o tome prije razmisljao na takav nacin Very Happy ?! Ali ima tu jedna mala sitnica, naime... Buddha je to propovijedao 500 godina prije Isusa, razni ucitelji vedante 2.500 god. prije Isusa, a Shiva kao utemeljitelj tantre 5.000 god. prije Isusa. Pa je meni onda logicno da je Isus vrlo suglasan s njima, a ne da je netko od njih krivotvorio Isusa?!

UČENIK10 je napisao/la:nisi mi rekao koliko puta tjedno proucavas bibliju a kolio se puta molis?

Pa, dobro jutro?! Jesi li ti normalan? Koliko puta ti moram ponoviti, daj si malo procitaj moje starije odgovore?!

Ja se UOPCE NIKADA ne molim, nego meditiram. Mi u yogi ne vjerujemo da imamo nesto vazno za poruciti Bogu kroz molitvu, niti ne sumnjamo u Njegovu providnost i svrhovitost. Pa valjda On zna sto je za nas i druge najbolje? Sto da Ga mi jos molimo? Da nam smanji patnju, poveca uzivanje... sto? Mi kroz meditaciju nastojimo sebe predati Njemu i prihvatiti sve sto od Njega dolazi. Potpuno se predati Njegovoj volji do stupnja kada mi vise ne postojimo. Samo Bog postoji. Yoga se uopce ne bavi molitvama. Dakle, nadam se da me to neses opet pitati za koji dan Very Happy .

Sto se tice Biblije, to sam ti isto rekao: NE CITAM JE REDOVITO. Procitao sam je par puta u zivotu. Neki dan sam isto uzeo malo popodne prolistati NZ i prve stranice SZ. Biblija je za mene sporedni duhovni spis (jednako kao sto bi to za tebe mogli biti Talmud ili Vedanta-sutre da u svemu ne vidis Djavla), u kojem nalazim dosta nadahnuca jer vidim da neki dijelovi svjedoce o istom duhovnom iskustvu o kojem govori i yoga. Nista vise!

kako

Koliko puta tjedno ti proucavas Bhagavd Gitu? A bilo bi ti korisno da si je procitao bar toliko puta koliko sam ja Bibliju.

Isus je rekao da molimo svaki cas kako nebi padali u iskusenja, a ti kazes da se treba baviti yogom...

a koliko se ti bavis yogom a rekao si da se nisi odrekao svoga ja, a meni je Bog pomogao da umre moje ja a citam bibliju samo oko godinu dana...

pa zato sam te i pitao jer je nemoguce da covjek cita bibliju i da se moli a u isto vrijeme se bavi yogom, to je nemoguce, jer kako kaze izreka: ili ce te biblija cuvati od grijeha ili ce te grijeh cuvati od biblije....

ovo sto ti govoris se krsi s onim zbog cega je Isus dosao, jer Isus govori da bez rijeci Bozje i bez molitve ne mozes opstati i da bez Isusa ne mozes nista uciniti, a ovo sto ti govoris uci suprotno i opravdanje djelima a ne vjerom...

i ovo si krivo rekao, zemlja je stara oko 6000god...tako da nije postojao nikakav Shiva prije 7000god...

ajmo ovako reci: ako ti mozes bez molitve i bez duhovnog hranjenja kroz Bozju rijec voljeti neprijatelje i ako mozes sve ljude jednako voljeti, da volis jednako majku i oca i onoga koji ti cini zlo ili s nekim s kim nisi u dobrim odnosima, ako ti yoga pomogne da to uspijes, ali ne jednog dana nego svaki dan tako onda super...i da svakog trenutka dana cinis samo dobro i da si nesebican i samo zivis da bi pomogao drugima a ne da cinis nesto zbog svojih uzitaka i strasti i pozuda...

UČENIK10
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by UČENIK10 on ned svi 18 2008, 13:22

Fazlija je napisao/la:Učenik je pitao Učitelja:“Učitelju koju svrhu ima zlo u Božjoj kreaciji? Gospod je svakako Bog dobrote i ljubavi. Je li moguće da Bog ne pozna zlo, kao što neki moderni pisci pišu?”
Sri Yogananda se nasmijao:“Bog bi trebao biti veoma glup kada ne bi vidio zlo. On koji vidi pad svakog vrapca, kako ne bi bio svjestan nečeg tako očiglednog.”
Učenik:“Možda On to ne poznaje kao zlo?”
Yogananda:“On je svakako svjestan da ljudi žive u iluziji i da zato pate. ON sam je stvorio iluziju.”
Učenik:“Je li tada Bog stvorio zlo?”
Yogananda:“Zlo je njegova maya ili kozmička iluzija. To je svjesna snaga koja jednom donesena u postojanje traži samo-ovjekovječivanje. Maya je Sotona. Ona nastoji držati našu svjesnost vezanu za zemaljsko.
Jedina Stvarnost – Bog – istovremeno nastoji da nas povuče natrag Sebi, Svojom božanskom ljubavlju.”
Učenik:“Ali tada mora postojati neki razlog za Sotoninu ulogu u božanskoj shemi stvari.”
Yogananda:“Zlo služi na isti način kao i nitkov u drami. Zlodjela nitkova nam pomažu da probudimo u sebi ljubav za junaka i ispravan put. Slično tome zlo i bolne posljedice zla imaju cilj probuditi u nama ljubav prema dobroti i Bogu.”
Učenik:“Ali Učitelju, ako su dobro i zlo dio kozmičke drame, zar je važno koju ulogu igramo u priči? Bez obzira bili sveci ili gangsteri, naš će dio biti iluzoran i neće zahvatiti našu pravu narav kao oličenje Boga.”
Učitelj se nasmijao:“U pravu si u najkrajnjem smislu. Ali ne zaboravi, ako igraš ulogu nitkova u drami morati ćeš primiti i kaznu u toj drami koja slijedi nitkova! S druge strane, ako igraš ulogu sveca probuditi ćeš se iz tog kozmičkog sna i uživati jedinstvo sa Sanjarom za čitavu vječnost.”

Odlomak iz knjige:"Bit Samospoznaje"

molim te tvoj odgovor na ovo:

1.kako je covjek nastao?
2.otkud grijeh, zasto se pojavio i kada?
3.otkud smrt, zasto se pojavila i kada?
4.koji je smisao zla-grijeha?
5.sto se događa s tobom kad umres?
6.zasto je covjek stvoren?
7.zasto ne cinis samo dobro svaki dan?
8.da li si vegetarijanac?
9.da li se zdravo hranis?
10.da li se bavis sportom?

hvala ti

UČENIK10
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on ned svi 18 2008, 22:01

UČENIK10 je napisao/la:1.kako je covjek nastao?

Vjerovatno evolucijom, postupnim razvojem, koja se odvija pod nadzorom volje Najvise Svijesti tj. Boga.

UČENIK10 je napisao/la:2.otkud grijeh, zasto se pojavio i kada?

Euro i ja smo vec nekoliko puta naglasili da u yogi ne postoji takvo poimanje grijeha kao u krscanstvu. Yoga i buddhizam su skloniji koristiti rijec neznanje. Neznanje koje nas odvaja od naseg stalnog Jedinstva s Bogom, ne imanje uvida u svoju pravu prirodu koja je Jedinstvo s Bogom.

To neznanje je takodjer stvoreno od Boga kao dio Njegove vjecne igre. Pitanje o vremenu stvaranja svemira (svijeta) je bespredmetno i na njega se ne moze odgovoriti, jer su prostor, vrijeme i osobe koje ih dozivljavaju takodjer tvorevine. Ova pitanja su izvan domasaja uma i mogu se dokuciti (saznati) samo izravnim intuitivnim uvidom. Za to sluzi meditacija.

UČENIK10 je napisao/la:3.otkud smrt, zasto se pojavila i kada?

Sve sto je nastalo, mora jednom i nestati. To je priroda svemira. Smrt nije kraj, nego samo rijec za promjenu koju ne razumijemo. Mali djecak je odrastao u mladica. Gdje je sada djecak? Nestao je, iscezao. Mladic se preobrazio u starca. Nema vise niti njegovog tijela, a niti um vise nije isti kao u mladica. Gdje je nestao mladic kojeg smo poznavali prije 40 godina? Nikada se vise nece ponoviti. Kada starac umre mi mislimo da je kraj, ali ne razumijemo da je to samo promjena koja vodi novom utjelovljenju, novom radjanju.

Bog se ispoljio u svemiru, ali povratak nazad Bogu ne ide vise suprotnim smjerom (jer bi to dovelo do ponistenja cijele tvorevine). Povratak ide pojedinacnom evolucijom svijesti. Postupnim sazrijevanjem i sirenjem svijesti pojedinih bica. Tako se bica jedno po jedno vracaju Bogu kada raskinu sa svojim urodjenim neznanjem o Jedinstvu. Nema kolektivnog oslobodjenja da ce doci sudnji dan i nestati cijela tvorevina.

UČENIK10 je napisao/la:4.koji je smisao zla-grijeha??

On je Bozanska sila koja privodno odvaja bica od Tvorca. On vodi patnji koja potice na ucenje, sirenje svijesti i ponovno traganje za Bogom. Tada se bica vracaju u svoj Izvor, Bogu.

UČENIK10 je napisao/la:5.sto se događa s tobom kad umres?

Smrt je kao duboka nesvijest. Ne znam da li si kada bio na operaciji? Uspavaju te i nista se ne sjecas, nemas vise pojma da postojis, ne svjedocis vise ovaj svijet. Mogu te rezati, nista ne osjecas. Tako je i sa smrcu, samo mnogo dublje i mnogo duze za nase poimanje vremena, sve dok se ne probudis u novom tijelu. Pomalo otvaras oci, zbunjen si, svi ti podrazaji smetaju, ali te i zanimaju, sve ti je novo, mala si beba... Bio si toliko dugo i duboko u nesvjesti da si zaboravio da si ikada prije postojao. Iako se djeca dok su mala vrlo lako sjete svojih proslih zivota jer im se prosli i sadasnji identitet mijasaju. S odrastanjem prevladava novi.

Stoga se u yogi kaze da postoje 4 stanja svijesti: budno stanje, spavanje (sa sanjanjem, kad spavamo), duboka nesvijest (kada smo onesvjesteni ili mrtvi) i stanje jednost s Bogom koje je izvan ova druga 3 stanja.

UČENIK10 je napisao/la:6.zasto je covjek stvoren?

Za povratak Bogu.

UČENIK10 je napisao/la:7.zasto ne cinis samo dobro svaki dan?

Zato sto smo vodjeni jos neznanjem. Iz tog neznanja cinimo greske i nanosimo patnju sebi i drugima. Ljudi koji su raskinuli koprenu neznanja ne cine vise grijeh.

UČENIK10 je napisao/la:8.da li si vegetarijanac?

Jesam.

UČENIK10 je napisao/la:9.da li se zdravo hranis?

Nastojim, tj. vise nastoji moja zena da tako kuha, a kako je dobra kuharica ja je rado pratim Very Happy Iako sam pomalo prozdrljiv, postim redovno 4 x mjesecno, pa me to vraca u ravnotezu.

UČENIK10 je napisao/la:10.da li se bavis sportom?

Nazalost, vrlo slabo. To mi je velika mana u zivotu. No, rado pjesacim i planinarim, satima ako treba. Pomalo vozim bicikl.

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on ned svi 18 2008, 22:14

Na ovoj temi mozes vidjeti koja je uloga grijeha tj. neznanja... Da nema tvojih priloga ona bi bila vrlo mrtva i nezanimljiva. Euro i ja bi smo vrlo rijetko pisali. Tu i tamo nesto objavili. Ovako ti dajes poticaj i razbuktavas ovu temu, pa se na ovom forumu dosta pise o yogi. Vec sam rekao da je ono sto krscani nazivaju Sotona, ustvari samo iskrivljeno razumijevanje stvaralacke sile Boga.

Vjerovatno si se igrao sa vojnicima ili kaubojima i Indijancima kada si bio mali? Neke si ubijao u svojoj igri, neke si stvarao junacima, neke si mrcvario, umirali su u mukama, neki su silno uzivali i dugo igrali uspjesnu ulogu u tvojoj igri. Sve je ovisilo o tvojoj volji. Neko bi se mogao pitati od kuda zlo i grijeh u toj igri? Da su tvoje igracke mogle razmisljati, za njih ne bi bilo pravo pitanje od kuda zlo, patnja u njihovom zivotu... nego tko se krije iza cijele te igre? Tko se krije iza dobra i zla, uzitka i patnje?

To je pitanje koje postavlja i daje odgovor yoga. To je pitanje koje trebas sebi postaviti, a ne biti toliko zaokupljan s pitanjem grijehoa, dobra, Indijancima, konjima, kucama u pustinji, stadima krava, kaktusima i konjokradicama...

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by UČENIK10 on ned svi 18 2008, 22:35

1. znaci ti vjerujes da si nastao od ribe koja je dobila noge i pluca? to je tebi logicno i tako si i ti nastao ili si nastao od majke i oca kako uci biblija?

2. dobro, zlo ili grijeh, zasto je tu i kad je nastao i kako?

3. dobro ti znas sto je lose i sto je zlo i nije uredu i zasto onda to opet ucinis, to nije neznanje, znas da je svađa,laz,krađa,vrijeđanje,psovanje...zlo i nije dobro, zasto do kraja zivota vise nikad to ne prekrsis i budes sa svima u dobrim odnosima i nikome ne kazes nista lose, zasto to ne mozes, jer to nije neznanje?

4.Bog je stvorio zlo? Bog je po tebi dao ljudi da se ubijaju i da cine zlo jedni drugima? kako Bog to voli kad se ljudi ubijaju,drogiraju,cine preljub,prinose djecu kao zrtve,Bog uziva presretan je jer je stvorio svijet kakav je htio, daj molim te o cemu mi pricamo, Bog kaze u bibliji da nikoga ne navodi na grijeh iliti na zlo, pa onda to netko drugi cini...

5. a sto je s onima koji su cinili zlo ili s onima koji su se ubili sami?

6. a tko nas je odvratio od Boga, koji je razlog zasto se vracamo?

7. znaci one stvari koje znas da su lose vise nikad neces uciniti?

8. da li jedes mlijeko i jaja?

9. da li jedes vise voca ili povrca? da li jedes orasaste plodove?

10. pa nemoras, samo treba manje jesti i to je sve i ici svugdje pjeske i biti u pokretu...

Zadnja promjena: UČENIK10; pon svi 19 2008, 07:26; ukupno mijenjano 1 put.

UČENIK10
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by UČENIK10 on ned svi 18 2008, 22:39

Fazlija je napisao/la:Na ovoj temi mozes vidjeti koja je uloga grijeha tj. neznanja... Da nema tvojih priloga ona bi bila vrlo mrtva i nezanimljiva. Euro i ja bi smo vrlo rijetko pisali. Tu i tamo nesto objavili. Ovako ti dajes poticaj i razbuktavas ovu temu, pa se na ovom forumu dosta pise o yogi. Vec sam rekao da je ono sto krscani nazivaju Sotona, ustvari samo iskrivljeno razumijevanje stvaralacke sile Boga.

Vjerovatno si se igrao sa vojnicima ili kaubojima i Indijancima kada si bio mali? Neke si ubijao u svojoj igri, neke si stvarao junacima, neke si mrcvario, umirali su u mukama, neki su silno uzivali i dugo igrali uspjesnu ulogu u tvojoj igri. Sve je ovisilo o tvojoj volji. Neko bi se mogao pitati od kuda zlo i grijeh u toj igri? Da su tvoje igracke mogle razmisljati, za njih ne bi bilo pravo pitanje od kuda zlo, patnja u njihovom zivotu... nego tko se krije iza cijele te igre? Tko se krije iza dobra i zla, uzitka i patnje?

To je pitanje koje postavlja i daje odgovor yoga. To je pitanje koje trebas sebi postaviti, a ne biti toliko zaokupljan s pitanjem grijehoa, dobra, Indijancima, konjima, kucama u pustinji, stadima krava, kaktusima i konjokradicama...

ali zlo-grijeh nema smisla, ako ti nekoga ubijes ili sebe na bilo koji nacin to nema smisla, pa ljudi znaju da je ubiti covjeka ili sebe cigaretama ili alkoholom ili drogom lose, pa opet to cine, zasto? nije neznanje!

UČENIK10
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on ned svi 18 2008, 22:54

Učenik,

Ovo što ti radiš je neka vrsta kontrolnog ispita iz osnovne škole.
Kada učitelj zadaje kontrolni ispit, nakon toga ocjenjuje odgovore na pitanja kao što i ti činiš sa Fazlijinim odgovorima, te ih i komentiraš poput tog učitelja iz osnovne škole.

I mogu reći da su ti tvoji komentari cinični i ironični što mi se nimalo ne sviđa.
Umjesto toga bi mogao pitati Fazliju što je stvarno mislio sa pojedinim odgovorom, umjesto da na njegov odgovor daješ svoj komentar koji predstavlja pretpostavke "što je Fazlija zapravo mislio".
Ti nisi vidovit i ne izigravaj vidovnjaka. Što ti nije jasno to pitaj, a nemoj iznositi svoje netočne interpretacije.

Učenik, moram ti skrenuti pažnju da ovdje na ovom Forumu svatko ima pravo davati svoje vlastito mišljenje na postavljena pitanja, ali nije u redu da ti ocjenjuješ odgovore koje ti je Fazlija iznio na osnovu svoje dobre volje i svojeg znanja.

Budi demokratičan i pusti svakog čovjeka da ima svoje mišljenje.

I zapamti - ovaj topic "Kršćanstvo i yoga" ne služi za Evangelizaciju onih koji nisu kršćani već za istinsko razumijevanje između različitih religija što znači da tražimo među religijama sličnosti, a uvažavamo razlike!!!

pozdrav

Euro

Euro
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 863
Registration date : 31.03.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on pon svi 19 2008, 13:13

1. znaci ti vjerujes da si nastao od ribe koja je dobila noge i pluca? to je tebi logicno i tako si i ti nastao ili si nastao od majke i oca kako uci biblija?

Pa da, zato se i kaze covjecja ribica, zar ne? Ta je riba izasla iz vode i dobila noge, onda sam postupno krenuo u skolu sa 6-7 godina, a kasnije sam se i yogom poceo baviti!? Zar ti nisi nastao na takav nacin od covjecje ribice?!

2. dobro, zlo ili grijeh, zasto je tu i kad je nastao i kako?

Zato sto ga je Bog stvorio u svojoj igri stvaranja.

3. dobro ti znas sto je lose i sto je zlo i nije uredu i zasto onda to opet ucinis, to nije neznanje, znas da je svađa,laz,krađa,vrijeđanje,psovanje...zlo i nije dobro, zasto do kraja zivota vise nikad to ne prekrsis i budes sa svima u dobrim odnosima i nikome ne kazes nista lose, zasto to ne mozes, jer to nije neznanje?

Pa nastojim, ali ne kazem da mi se nece omaknuti koji put, kao i svakom drugom covjeku. Te sklonosti ce uvijek postojati u ljudskom umu. Nece se samo izbrisati carobnim stapicem. Koliko napora ulazemo u njihovo savladavanje, toliko uspjevamo. Neke od poriva koje si naveo nisu gotovo prisutni u mojem umu (kradja, laganje), dok sam nekima nazalost malo vise skloniji iz neznanja i oholosti. Kako ti stojis s tim stvarima? Jesi li ti bezgrijesan?

4.Bog je stvorio zlo? Bog je po tebi dao ljudi da se ubijaju i da cine zlo jedni drugima? kako Bog to voli kad se ljudi ubijaju,drogiraju,cine preljub,prinose djecu kao zrtve,Bog uziva presretan je jer je stvorio svijet kakav je htio, daj molim te o cemu mi pricamo, Bog kaze u bibliji da nikoga ne navodi na grijeh iliti na zlo, pa onda to netko drugi cini...

Bog je stvoritelj svih tih stvari. One su sastavni dio Njegove tvorevine. Moras spoznati Madjionicara, a ne biti toliko zaokupljen Njegovim trikovina na pozornici svijeta.

5. a sto je s onima koji su cinili zlo ili s onima koji su se ubili sami?

Oni koji su cinili grijh zanju patnju, a i oni koji su se ubili ucinili su to takodjer sukladno volji Bozjoj. Osobno ne znam kako oni nastavljaju dalje. Neki yoga spisi kazu da ne mogu odmah dobiti ljudsko tijelo.

6. a tko nas je odvratio od Boga, koji je razlog zasto se vracamo?

Tvorevina je cinom stvaranja vec odvracena od Boga, prirodjeno joj je neznanje o Jednoti s Bogom. Kroz dramu odvojenosti polako se budi svijest u pojedinima bicima i prepoznavanje izvorne Jednote.

7. znaci one stvari koje znas da su lose vise nikad neces uciniti?

Jedno je znati, a drugo je osjecati poriv da se nesto ucini ili ne ucini. I kleptoman zna da nije dobro krasti, ali ipak krade i trpi sramotu i bol zbog svojeg poriva kojeg ne moze obuzdati. Yoga se ne pita hoce li netko nesto ciniti ili nece, nego zasto to cini i kako da nad tim porivom uspostavi trajan svjestan nadzor. Te stvari se ne desavaju tako da te netko polije vodom po glavi, dade ti svetu knjigu na citanje (pa makar bila i sveta knjiga o yogi) i ti sada vise ne robujes svojim slabostima.

8. da li jedes mlijeko i jaja?

Mlijeko jedem.

9. da li jedes vise voca ili povrca? da li jedes orasaste plodove?

Jedem.

10. pa nemoras, samo treba manje jesti i to je sve i ici svugdje pjeske i biti u pokretu...

Slazem se vrlo s tobom. Ljubitelj sam hodanja, ali i dobre klope Very Happy

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on pon svi 19 2008, 13:19

ali zlo-grijeh nema smisla, ako ti nekoga ubijes ili sebe na bilo koji nacin to nema smisla, pa ljudi znaju da je ubiti covjeka ili sebe cigaretama ili alkoholom ili drogom lose, pa opet to cine, zasto? nije neznanje!

Zar sumnjas u Bozju providnost? Ono sto je za tebe bol, mozda ima neku svrhu i Bog te tome izlaze s pravim razlogom. Na taj nacin rastes i razvijas se. Nas um ima nekoliko slojeva, od kojih je svjesni um samo najplica razina. Ono sto znas na svjesnoj razini mora biti potvrdjeno na podsvjesnoj i jos dublje na dubokoj nesvjesnoj, inace nastaje zabuna i mijesanje poriva.

Tako je netko npr. izvana ugledan gradjanin. Njegov svjesni um mu govori da se treba lijepo ponasati; ali ponekad krade u trgovinama, jer njegov podsvjesni i nesvjesni um kazu da on nije posten, nego je lopov ili da moze uzeti sve sto mu se svidi bez dopustenja vlasnika ili postene razmjene. Tako se ta dva poriva u njemu stalno mijesaju, pa on donekle odoljeva dubinskim podrazajima, ali se nekada ipak njima prepusta jer se i oni moraju ispoljiti. Ne mogu se vjecno potiskivati i sl. Bol koju osjecamo proizasla je iz nasih losih djela, a Bog nas tome izlaze da naucimo takve stvari obuzdavati i odbaciti

Ljudska priroda je mnogo slozenija nego sto se mislilo u srednjem vijeku (osobito evropskom srednjem vijeku tj. mracnom dobu). Kulture istoka to znaju vec tisucama godina.

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on pon lip 09 2008, 14:13

Maharishi Swami Dev Murti (slika: http://www.vecernji.hr/system/galleries/pics/080527/swami-txt.jpg ) je počeo vježbati jogu od svoje treće godine. Roditelji su mu bili učitelji joge i njegova obitelj je generacijama podučavala nereligijsku jogu u joga skoli u podnožju Himalaja. Tamo bi svraćali veliki himalajski majstori joge koji bi Swami Dev Murtija kao dijete od 5 godina vodili u pećine Himalaja i tamo ga podučavali tajnama joga učenja. Do 25 godina života Maharishi Swami Dev Murti je ovladao s preko 50 različitih sustava joge, izučavao Sanskrt i Vede te postao doktorom Ayurvede, naturopatije i drugih sustava prirodnog liječenja. Tisućama ljudi je pomogao povratiti zdravlje, a bio je učitelj i Jawaharalu Nehruu i Indiri Gandhi.

Maharishi Swami Dev Murtija je njegov ucitelj Yatiji Maharaj (koji je zivio oko 140 godina) 1958. godine poslao u svijet da prosiri ucenje medicinske joge izvan granica Indije. Na put u Europu krenuo je pjesice i tijekom putovanja se u svakoj zemlji nakratko zaustavljao. Zemljama kojima bi prolazio docekivale su ga tisuce ljudi. Vjezbe za kraljeznicu, koje je sustavno razradio, rezultat su njegovog dugogodisnjeg izucavanja potreba suvremenog covjeka i pruzaju rezultate vec pri 7- minutnom svakodnevnom vjezbanju. Svojim aktivnostima sponzorirao je gradnju skola i bolnica prirodne medicine u Indiji.

Demonstrirao je neke psihicke moci poput viđenja buducih događaja, zalagao se za pomirenje svih vjera svijeta i izbjegavanje ratnih sukoba, a u Indiji ima status zivuce legende. Najveci je zivuci znalac misterija Veda, a dovoljno je upoznat i sa zapadnom znanoscu da moze svoja znanja formulirati da budu jasna i onima koji nisu upoznati s tim prastarim ucenjima.

Vise o njegovom posjetu Hrvatskoj:
http://www.korinjak.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=36&Itemid=2

Dostupni izvori na nasem jeziku:
Yoga za kralježnicu i ljepotu tijela / Jadranko Miklec.
U knjizi su prikazane vježbe za kralježnicu od Swami Dev Murtija.

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on uto lip 10 2008, 00:12

Maharishi Swami Dev Murti

Tijekom svog boravka u Hrvatskoj održati će predavanja i vježbe o izvornoj Himalajskoj yogi, te vježbe za kralježnicu na slijedećim lokacijama: Zagreb, Hercegovačka 111, MS „Stjepan Radić “ (svaki dan od 18 do 20 sati), te u hotelu Korinjak na Ižu.

Ne propustite jedinstvenu priliku učiti direktno od velikog himalajskog majstora yoge!
Prijave: Jadranko Miklec (tel: 091 2980 663)

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on pet lip 13 2008, 14:37

Nedavno je Biharska skola yoge odrzala veliki seminar na Brijunima. Ovdje je prilog TV Slovenije o tome:

http://www.rtvslo.si/play/duhovni-utrip/ava2.15186670/

HTV, naravno, sto smo mogli drugo i ocekivati... nije o tom skupu prenijela niti slova usprkos tome sto se skup odrzao u Hrvatskoj.

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tantric on pon lip 23 2008, 10:13

Svjetlos je napisao/la:Kojom yogom se baviš? Smile

Ljep pozdrav svima. Iznenadilo me da na kršćanskom forumu ovako otvoreno razgovarate.
Najbolje da pocnem tu - Ja se bavim tantrom. Clan sam Biharske skole joge. Naš guru -

Paramhansa Niranjananda Saraswati -

http://www.youtube.com/watch?v=A61oVKAW1vY

Paramhansa Satyananda Saraswati i Paramhansa Niranjananda Saraswati -

http://www.youtube.com/watch?v=OhnNMZsfApI
http://www.youtube.com/watch?v=5Esi--LSpio&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=5t7rRrhF4fs&feature=related

Seminar u Madarskoj -

http://www.youtube.com/watch?v=nbp40aJ_nAQ&feature=related

Uz to se bavim i vama margom, tantrom koja koristi tantricke rituale - to su seksualni obredi, kobrin dah, tibetanski vatreni dah,.... Ali trenutno pavziram i bavim se se samo desnom stazom tantre.

U srednjoj školi bio sam katolik, cak sam bio na duhovnih vjezbah. Ali kasnije me put vodijo u drugi pravac. Zeleo sam neka dublja iskustva - i to mi pruza tantra.

tantric
početnik
početnik

Broj postova : 53
Registration date : 23.06.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon lip 23 2008, 10:37

tantric je napisao/la:
Svjetlos je napisao/la:Kojom yogom se baviš? Smile

Ljep pozdrav svima. Iznenadilo me da na kršćanskom forumu ovako otvoreno razgovarate.
Najbolje da pocnem tu - Ja se bavim tantrom. Clan sam Biharske skole joge. Naš guru -

Paramhansa Niranjananda Saraswati -

http://www.youtube.com/watch?v=A61oVKAW1vY

Paramhansa Satyananda Saraswati i Paramhansa Niranjananda Saraswati -

http://www.youtube.com/watch?v=OhnNMZsfApI
http://www.youtube.com/watch?v=5Esi--LSpio&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=5t7rRrhF4fs&feature=related

Seminar u Madarskoj -

http://www.youtube.com/watch?v=nbp40aJ_nAQ&feature=related

Uz to se bavim i vama margom, tantrom koja koristi tantricke rituale - to su seksualni obredi, kobrin dah, tibetanski vatreni dah,.... Ali trenutno pavziram i bavim se se samo desnom stazom tantre.

U srednjoj školi bio sam katolik, cak sam bio na duhovnih vjezbah. Ali kasnije me put vodijo u drugi pravac. Zeleo sam neka dublja iskustva - i to mi pruza tantra.

Dublja iskustva na kojoj razini? Tjelesnoj ? Duhovnoj? Sa kime ili sa čime dublja iskustva? Hvala.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by tantric on pon lip 23 2008, 11:31

Gubavac je napisao/la: Dublja iskustva na kojoj razini? Tjelesnoj ? Duhovnoj? Sa kime ili sa čime dublja iskustva? Hvala.

Na duhovnoj razini.

Samo da spomenem da imam preko trideset godina, datum rodenja sam izmislijo. Zbog teznje ljudi da rade horoskope. Inace sam iz slovenije, pa mi oprostite ako napravim kakvu gramatičku grješku. Very Happy

tantric
početnik
početnik

Broj postova : 53
Registration date : 23.06.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 17:32

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 20 / 22. Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next