Kršćanstvo i yoga

Stranica 19 / 22. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Kršćanstvo i yoga

Postaj by Euro on ned tra 27 2008, 15:49

to sto sam ja dozivio s Bogom to je tesko objasniti, ali postao sam nova osoba, novo srce i nove misli...

Interesantno kako se čovjek može zanijeti sa sobom.

Ali kada su drugi u pitanju onda im slijedi lekcija:

to sto ti Fazlija kazes da ti je BOG pokazao put, a to ti moze reci i sotona jer je nasa volja pod vlascu sotone

He, he, he...znači tebi ne može Sotona reći takve stvari, ali Fazliji može?

Tebi se ukazao Bog, a Fazliji se ukazao Sotona?

A da ipak odeš na kontrolu vida?

pozdrav

Euro

Euro
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 863
Registration date : 31.03.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on ned tra 27 2008, 19:16

1. to sto sam ja dozivio s Bogom to je tesko objasniti, ali postao sam nova osoba, novo srce i nove misli...

To je jako lijepo, bas mi je drago zbog toga!

3. ... to sto ti kazes da ti je BOG pokazao put, a to ti moze reci i sotona jer je nasa volja pod vlascu sotone i on nam svaki dan baca svakakve misli u um...

Sve nase misli dolaze od naseg jastva, dubinskog osjecaja ja-jesam. Taj osjecaj izvire iz Boga. Ako budes razmisljao na nacin da neki Sotona vlada nasom voljom i stavlja nam neke misli u glavu... vrlo vjerovatno da ces razviti neki dusevni poremecaj (ako vec i nisi). To sto ti nazivas Sotonom je ustvari volja. Nasa vlastita, svjesna i nesvjesna, kao i Bozanska volja stvaranja. Ako u tome budes gledao zlo i napast, sigurno je da ces poludjeti. Ionako vec imac vrlo nezdrav i nenormalan odnos prema Bogu i Njegovoj stvaralackoj sili, ako u bozanskom stvaranju razlicitosti vidis zli utjecaj nekog Djavla.

... vrlo je vjerojatno ako se bavis yogom da manje molis ili ne molis iskreno, ali mislim na pravu molitvu, koja je iskrena i u kojoj se trazi da nam Bog pokaze pravi put i da nam otkriva nove istine i da kad citas bibliju i to je pitanje koliko je citas, da u njoj trazis svoje greske i da zivis onako kako pise(moralno)...

Uopce se ne molim. Mi u yogi radimo meditaciju. Ne smatramo da imamo nesto vazno Bogu reci i poruciti. Vise se otvaramo prema Njemu. Bibliju isto tako ne citam (iako sam je procitao temeljito). Nemam vremena za citanje niti yoga knjiga. Vise se posvecujem meditaciji i vlastitom iskustvu.

4. ti mozda nisi svijestan ali tebi mozda biblija ne predstavlja duhovnu hranu koju moras svaki dan otvoriti i nahraniti se duhovno jer ako si duhovan ne mozes ga hraniti s ribom, duhovna hrana koja duhovno osnazi covjeka...

Kada dodjes do neke razine iskustva, shvacas da ti niti jedna knjiga, niti jedno tudje iskustvo, ne moze vise biti duhovna hrana. Tada potkovan znanjem kreces sam na put prakse osobnog odnosa sa Bogom.

5. u tome ti moze pomoci samo ISUS kad se ponizis i kazes Bogu svaki dan da si nitko i nista i kad svaki dan priznas da si mrtvac i duhovni sljepac koji treba Isusa da ti otvori oci....

Drago mi je da si nasao svoj duhovni put, iako zalim zbog skucenosti tvojeg dozivljaja Boga, Isusa i krscanstva (drugih religija da ne govorim).

7. siromasan duhom znaci kad svaki dan iskreno dođes pred Boga i znas da bez njega ne mozes nista i zbog toga citas bibliju 1h najmanje svaki dan...

Govorimo o istim stvarima, mada sam siguran da se nad takvom tvrdnjom zgrazas. Ali mi to isto cinimo svaki dan u meditaciji. Zar mislis da u meditaciji covjek dolazi pre Boga napuhan i samozadovoljan? Mi takodjer barem 1h dnevno provodimo u izravnoj meditaciji na Boga, a ne u citanju knjiga.

8. ... tako sto ce on uci u nas iliti nase ja ce biti u njemu...

Slazem se, to je ono sto mi radimo u meditaciji. Kada je jednom i sam naucis, shvatiti ces.

10. ... sto radi radi sa silom jer duhovna osoba ima Kristov um i zna svu istinu jer ima Kristov um i jer Isus je rekao da ce nas DuhSveti uvesti u svu istinu...

Ne znam, ali ti sam ne odajes bas takav dojam?! Vjerovatno je tu Biblija mislila na nesto drugo.

11. ... jer ako sotona ne postoji onda je biblija laz...

Dualisticki sustavi ne mogu objasniti od kuda zlo u svijetu, jer Boga dozivljavaju samo kao dobro, najvise dobro... Ne mogu pojmiti da je Bog iznad svake dvojnosti, iznad dobra i zla. On sam je sustina svega, i dobra i zla, i onoga sto nije niti dobro, niti zlo. Madjionicar koji stvara ovu divnu svemirsku igru. No, put covjeka je da upozna madjionicara, a ne da se zavodi Njegovim trikovima. Ako postanes prijatelj madjionicara, Boga, koji se igra sa svijetom i svojim tvorevinama, onda ces shvatiti kako nastaju Njegove igre.

Ovako, dualisti misle da postoje dva boga. Veliki i mali. Veliki je dobar, a mali je zlocest. Zezne onog velikog svaki put kada ovaj malo pridrijema ili ode na wc. Pa mislim, to je smijesna teorija koja puca po savovima i ne moze izdrzati nikakvo logicno propitivanje. Moze se odrzavati samo predrasudama, praznovjerjem i strahom... sto ti Ucenice vrlo dobro pokazujes vlastittim primjerom. Ukuliko jednom ukljucis mozak i pocnes propitivati stvari u koje vjerujes, shvatiti ces da si robovao praznovjerju utemeljenom i odrzavanom na strahu.

...otkud onda grijeh? otkud onda smrt? otkud onda lose misli i losa djela?
tko onda prica s ljudima koji kazu da komuniciraju s drugim Bogovima, a to su demoni, sto mislis s kim komunicira vracara i kako oni istocnjaci mogu levitirati, lomiti beton, ukociti se na mjestu???

Sve je od Djavla, Djavao stvara svijet (ne Bog), evo vec ti sapce na uho novu misao... tako ces zavrsiti u ludnici. Ti momak ne razumijes pravu prirodu svijeta i Bozanske moci stvaranja. Ako u svoj sarolikosti bozjeg stvaralastva samo vidis Djavla, onda je sigurno da ne prepozonajes Boga.

Niti svjestan nisi da umjesto Boga ti vec sada slijedis Djavla. Djavla kojeg si sam izmislio i umislio. Probudi se iz paralize strahom i pogledaj siroki i veliki svijet Bozanske tvorevine. Pogledaj bozanski vrt, cijeli svemir. Zar mislis da je Bog stvorio samo jednu naseljenu planetu i da je tu sve u redu samo zato sto to ti mislis? Zar mislis da je Bog nadahnuo samo jednu duhovnu knjigu, i da je ona jedina istinita samo zato sto to ti tako mislis? Zar dosita smatras da je sve ostalo tvorevina Djavla?! Onda je taj Djavao mnogo mocniji od Boga?! TI ne shvacas da to sto nazivas Djavlom ustvari predstavlja samu Bozansku silu stvaranja. Tvoj je problem sto je dozivljavas kao djavolsku i groznu. Tako doista postajes stovatelj Sotone, a ne Boga.

Fazlija
senior
senior

Broj postova : 724
Registration date : 21.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on ned tra 27 2008, 19:20

Ucenik bi ipak morao prije svega otici na dobar psiholoski pregled. Tako mlad, a tako skamenjen od straha?! Toliko nerazumijevanje svijeta oko sebe. To vodi u psihozu, ako vec nije...

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on ned tra 27 2008, 21:09

Ucenik
bi ipak morao prije svega otici na dobar psiholoski pregled. Tako mlad,
a tako skamenjen od straha?! Toliko nerazumijevanje svijeta oko sebe.
To vodi u psihozu, ako vec nije...

Ma rekao bih da se slažem s tobom Fazlija, ali imamo već u Hrvatskoj jedan slučaj Pukanić.

Ne da mi se otvarati i slučaj Učenik.

No, vrijeme liječi sve. Učenik će već doći k sebi kad uvidi kakve je gluposti pisao do sada...

pozdrav

Euro

Euro
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on ned tra 27 2008, 22:49

Lako za pisanje, ali djecak je posve zgrozen od zivota. To je glavni problem. Djavla vidi u gotovo svemu sto postoji, tocnije u svemu sto ne razumije, a ne razumije ogromnu vecinu stvari i odnosa u svijetu. Dakle, svi su pod utjecajem Djavla, to je put u paranoju. Samo cita Bibliju i ceka Sudnji dan, ili svoju smrt pa da ide u nebo. To je teska zabluda. Tako sto ne postoji.

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by UČENIK10 on sri tra 30 2008, 16:42

Isus je bo jasan: ako mene nisu slusali nece niti vas...nije ucenik veci o ucitelja, kao sto su ISUSU vjerovali tako ce i onima koji ga slijede...

vas dvoje mi ne morate reci koliko cesto citate bibliju jer mi je iz vasih odgovora sve jasno...

pozz

UČENIK10
senior
senior

Broj postova : 713
Registration date : 09.12.2007

Korisnički profil http://www.creation6days.com

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on sri tra 30 2008, 17:52

Koliko ti Ucenice citas duhovne spise drugih vjerskih bastina? Mi smo barem par puta u zivotu procitali Bibliju, ali ti nisi niti jednom procitao Kuran, Bhagavad Gitu, Tao Te King i sl. djela svjetske duhovnosti.

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on sri tra 30 2008, 21:39

vas dvoje mi ne morate reci koliko cesto citate bibliju jer mi je iz vasih odgovora sve jasno...

Ah, pretpostavke, te bijedne pretpostavke...

Dokazi...gdje ste dokazi?

pozdrav

Euro

Euro
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on sub svi 03 2008, 10:16

Vidio sam danas u jednom zagrebackom indijskom ducanu katalog s prijavnicom za seminar na Brijunima 20-22. maja, a medju predavacima me je osobito zainteresirala Svami Vishvashakti Sarasvati, Indijka koja je uciteljica ayurvede i marma terapije te zivi u Sloveniji:

http://www.satyanandayoga.tara.si/vodjatecajev.php

Zanimljivo je da takvu strucnjakinju za istocnjacku medicinu imamo ovdje u blizini, u susjedstvu.

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on ned svi 04 2008, 13:30

"Predodzba o postojanju Boga i Sotone je pogresna. Kada bi smo prihvatili postojanje Sotone, to bi podrazumijevalo da postoje dva boga - jedan bog koji je dobar, i drugi kao ji zao, odnosno Sotona. To je proturijecno i osporilo bi vjerodostojnost Najvise Svijesti. Sotona ne postoji. Posvuda vlada Najvisa Svijest, nigdje ne vlada Sotona. Mozemo reci da je sotona sila koja duhovnog tezitelja, covjeka, udaljava od Najvise Jezgre."

Shri Shri Anandamurti, Ananda Vacanamrtam, 54

Zadnja promjena: Fazlija; ned svi 04 2008, 13:40; ukupno mijenjano 1 put.

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on ned svi 04 2008, 13:39

"Nista u ovom svemiru nije izvan Boga, Najvise Svijesti, uvijek ste unutar Njegovog opsega. Zamislite kravu vezanu uzetom za kolac. Bilo uze kratko ili dugacko, krava se moze kretati samo oko kolca. Jednako tako ljudi kruze oko Najvise Jezgre. Idu okolo ne znajuci da su vezni i ne znajuci sto je u sredistu. Za sebe misle da su pocetak i kraj svega, i da puno toga znaju. Misle da nisu obicna bica i to ih ispunjava ponosom. Onda se odjednom tijekom kretanja zapitaju kamo idu i sto ih potice na kretanje. Kada im se to pitanje pojavi u umu, spoznaju da kruze oko kolca i da se trebaju uputiti prema sredistu, prema Najvisoj Jezgri. U trenutku kada to shvate, postaju duhovni tezitelji i razdaljina se pocinje smanjivati. Kada udaljenost od sredista nestane, stapaju se s Najvisom Svijesti.

Covjek se mora kretati tako dugo dok osjeca da su on i bice koje ga je stvorilo, Najvisa Svijest u Jezgri, dva razlicita bica. Kada dopre u blizinu sredista i spozna da on i njegov tvorac nisu razliciti, udaljenost medju njima nestaje i tada postaju jedno: covjek uranja u slatkocu Kozmicke Svijesti. To je konacan cilj svih bica, biljaka, zivotinja, svega sto posjeduje zivot. Stoga je mudar i sretan onaj tko rano stupi na put duhovnosti."

Shri Shri Anandamurti, Prajina Bharati, 32

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by UČENIK10 on pon svi 12 2008, 23:44

ako sotona ne postoji onda biblija laze i sva ona mjesta gdje Isus istjeruje demone i prica s njima je laz...cjelo otkrivenje je laz i sve sto pise o sotoni i luciferu je laz...dobar dio biblije je laz???

ok, sotona ne postoji, onda te molim da cinis svaki dan do kraja zivota samo dobro i nikada vise nemoj uciniti niti jedno zlo!!!

ti si strasan covjek ti bi malo bio krscanin, malo budist i malo musliman, odluci se za jednu knjigu i nju slijedi...ovako sjedis na dvije stolice....i zivis po svojoj volji a ne po Bozjoj...

UČENIK10
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on uto svi 13 2008, 12:47

UČENIK10 je napisao/la:ako sotona ne postoji onda biblija laze i sva ona mjesta gdje Isus istjeruje demone i prica s njima je laz...cjelo otkrivenje je laz i sve sto pise o sotoni i luciferu je laz...dobar dio biblije je laz???

Mnogi sveti ljudi svojom voljom i duhovnom snagom mogu lijeciti bolesti. Kako da Isus ljudima prije 2.000 godina objasni sto su to bakterije, virusi ili dusevni poremecaji? On im je ili rekao, ili su si to oni sami tako protumacili, da je istjerao neko zlo.

Ako bih se usudio to otvoreno reci na jednom krscanskom forumu, problem (vecine) krscana je u tome sto slijede dualisticko tumacenje krscantva, po kojem je Bog samo zaduzen za mir i dobro, a pojavu zla ne razumiju. To dovodi do uvodjenja Sotone, tako da je danasnje krscantvo ustvari neka vrsta politeizma koje zagovara postojanje Boga, Sotone i tvarnog svijeta na kojem se oni sukobljavaju kao nezavisnih dijelova stvarnosti. Stoga - da! Svi oni dijelovi Biblije koji zagovaraju dualizam i postojanje Sotone su iskrivljeni i pogresni. Mi danas znamo da su Bibliju pisali mnogi i razliciti ljudi. Od vrhunskih duhovnih ucitelja poput Isusa, do obicnih svecenika i farizeja (protiv kakvih je i sam Isus nastupao). Stoga ona predstavlja zirku vrlo razlicitih pogleda, vjerovanja i ucenja.

Mi danas znamo i da postoji mnogo raznih evandjelja (ne samo ova 4 sluzbena). Sasvim je sigurno da su u prvim stoljecima nakon Krista postojale razlicite skupine krscana koja su svaka slijedila svoje ucenje Krista. Mi danas ne znamo nije li sam Isus mozda dao razlicita izlaganja ucenja? Mozda je nekim ljudima dao posve dualisticko ucenje, jer je i to bilo mnogo bolje nego dogmatska farizejstina svecenika koju su do tada slijedili? Nekima drugima je mozda dao monisticko ucenje kakvo svjedocimo u nekima od gnostickih evandjelja i sl. To se danas ne moze lako razluciti, ali je vrlo dobro dokazana cinjenica da je ucenje Isusa prenoseno u vise ili manje razlicitim tumacenjima. To je naprosto povijesna cinjenica, a cinjenica je i to da su kasnije dualisticke struje prevladale i nametnule svoje tumacenje Isusovog ucenja.

UČENIK10 je napisao/la:ok, sotona ne postoji, onda te molim da cinis svaki dan do kraja zivota samo dobro i nikada vise nemoj uciniti niti jedno zlo!!!

To se naravno trudim, sto i tebi zelim da uspijes u tome, ali i da shvatis da je Bog tvorac svega sto postoji, pa tako i dobra i zla. Kada shvatis da nista nije razlicito od Boga, razumjet ces ljepotu Bozanske tvorevine. Ovako u sve vecem i vecem dijelu te iste tvorevine gledas samo nekog bau-bau Sotonu. Sotona su djevojke, Sotona je svijet, Sotona je radost, zivot, zabava... da ne govorim lose stvari. Na koncu ces se svesti na izopacenog crkvenjaka koji misli da je Bog smo u citanju Biblije. Takvi ljudi poput tebe su u srednjem vijeku spaljivali zene samo zato sto su bile lijepe, vesele i nezavisne. Ljude poput tebe zbunjuju radostan smijeh, misle da svi trebaju biti kao roboti koji mrmljaju molitve. Ne smijes tako gledati na svijet, jer ces se zatvoriti od svijeta i na koncu poludjeti. Ti ne samo sto u zlu vidis Sotonu, nego i u mnogim lijepim i dobrim stvarima koje ne razumijes. Na koncu ces u svemu vidjeti samo Sotonu. Sotonizam je prirodan zavrsetak svakog dualistickog ludila zasnovanog na potiskivanju. Na koncu ces sve sto postoji, i dobro i zlo, dozivljavati samo kao Sotonu. Ocekujes neki drugi zivot i zmiris pred ovim koji ti je Bog dao sada i ovdje. Takvi poput tebe mogu umisliti da je svrha zivota umrijeti. Izdrzati potiskivanje svojih poriva sve do smrti. Tek kada umres, tada si postigao cilj svetackog zivota. Ali zivot nije to. Zivot je radost koju treba sprihvatitit, i bol koju trebas nauciti izdrzati. Bog se krije iza tih dvaju krajnosti.

UČENIK10 je napisao/la:ti si strasan covjek ti bi malo bio krscanin, malo budist i malo musliman, odluci se za jednu knjigu i nju slijedi...ovako sjedis na dvije stolice....i zivis po svojoj volji a ne po Bozjoj...

Ne, ja nisam niti buddhits, niti krscanin, niti musliman. Mnogo puta sam vrlo jasno naveo da sam tantrik. Stoga, osobno ne slijedim niti krscanstvo, niti buddhizam, niti islam. Nije stvar uopce u slijednjenju, nego u tome da covjek bude utvrdjen u jednom ucenju, ali da razumije i shvaca ucenja drugih duhovnih skola.

Tako yogicka tumacenja krscanstva kakve su dali Yogananda, Vivekananda i brojni drugi ucitelji vedante ili tantre nisu pokusaj da oni slijede krscanstvo ili da postanu krscani na neki svoj nacin koji vas toliko sablaznjuje. Oni jasno propovijedaju svoje ucenje yoge, ali daju i svoje vidjenje krscanstva u kojem prepoznaju mnoge slicnosti sa svojom skolom duhovnosti (nisu npr. dali svoje vidjenje islama, jer tu nisu nasli poveznice, ali sa buddhizmom takodjer jesu).

Dakle, ne radi se o tome da netko zeli slijediti sad mnogo pravaca odjednom, nego da na temelju svojeg vlastitog duhovnog iskustva gradi i razumijevanje tih drugih duhovnih puteva, ili barem nekih od njih.

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by UČENIK10 on uto svi 13 2008, 15:13

pa ja sam utvrđen u jednom ucenju i zivim po bibliji, a ovo sto ti pises o bibliji to su izmisljotine, Biblija je Bozja rijeci i cijela je istina, jer je Bog istina, ili je laz i nije od Boga, nema trece...

u tome i jest tvoj problem, sto ti optuzujes Boga za zlo i grijeh...

ja tebe molim da cinis samo dobro do kraja zivota i vise nikad nemoj uciniti zlo nikome niti sebi, da li to mozes, moli Boga da ti da snage i da li ces uspjeti, zasto te vuce nesto da cinis grijeh? sto Bog zeli da cinimo zlo, o cemu ti pricas, Bog da govori ljudima da cine zlo, Bog da namece ljudima zlo????????????

toliko godina imas i jos ne kuzis da sotona postoji...

biblija je knjiga jedne price i tu pricu se ne uklapa evolucija,big bang...a niti yoga...

ti si uzeo iz biblije sto ti pase, a nebi uzeo sve....

vidis kako ne kuzis, pa kad kazes da sotona ne postoji onda je Bog za sve kriv...

citaj evanđelja...jos jednom se pokazuje da vas ovdje previse ima koji provocirate i koji govorite tuđe misli i izvrcete istinu kao vam pase...

ali ovo je citat koji govori sve...

Izreke 1,31: Zato ce jesti plod svog vladanja i nasititi se vlastitih savjeta.

sto je Bog stvorio ovakav svijet, zar ne vidis da sotona sve vise vlada...samo mi nije jasno tko razgovara s ljudima koji cine zlo, oni kazu da razgovaraju s Bogovima koji im govore da cine zlo i da prinose ljudske zrtve...

UČENIK10
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by UČENIK10 on uto svi 13 2008, 15:19

evo samo da vidis koliko je mocan i kako lako vara ljude...jer pa ne svađa ljude Bog...kad Bog govori protiv svađe...a Isus kaze molite svaki cas da ne padnete u napast, pa o kojoj napasti Isus govori...zasto je Isus onda dosao ako mi nismo robovi sotone???

pogledaj cijeli film: http://video.google.com/videoplay?docid=-2257603426892317827

UČENIK10
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on sri svi 14 2008, 12:15

UČENIK10 je napisao/la:pa ja sam utvrđen u jednom ucenju i zivim po bibliji, a ovo sto ti pises o bibliji to su izmisljotine, Biblija je Bozja rijeci i cijela je istina, jer je Bog istina, ili je laz i nije od Boga, nema trece......

Danas znamo da je Biblija nastajala kroz dugi niz stoljeca i da su je pisali mnogi ljudi, tako da ona predstavlja zbirku vrlo razlicitih misljenja i vjerovanja. To u svakom slucaju nije jedinstven sustav. Ono sto je jedinstveno jeste tvoje, moje ili bilo cije tumacenje te i takve raznolike Biblije. Stoga, moras shvatiti da ti (jednako kao i bilo tko drugi) slijedis samo u svoje tumacenje Biblije, a ne Bibliju samu. Tu je problem. Nije problem u Bibliji, nego u tvojem razumijevanju Biblije.

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by UČENIK10 on sri svi 14 2008, 13:35

krivo, ja ne tumacim bibliju, samo ti ne kuzis bibliu jer se nisi ponizio i odrekao svoga ja i ne mozes sav ponos na sebe i se sto si ucinio u zivotu takav otvoriti bibliju i citati....jos i sa yogom...pa ja te mogu pitati duhovne stvari iz biblije i neces znati dati odgovor...a ti sebi uzeo iz biblije ono sto ti odgovara...uzimi Isusov zivot i tako zivi....to je krscanstvo....ljudi neprijatelje, sluzi svima, ne misli na sebe, ne cini grijeh, ajde zivi tako...ne tezi bogatstvu...odrekni se svijetskih stvari...muzika,film,serije,utakmice,igrice,odlazak na ne krscanska mjesta i trosenje novca na uzitke...

UČENIK10
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on sri svi 14 2008, 16:35

UČENIK10 je napisao/la:u tome i jest tvoj problem, sto ti optuzujes Boga za zlo i grijeh......

Mislim da je tvoj problem u tome sto si ti visebozac. Vjerujes u postojanje barem 3 boga (Boga, Sotonu i svijet nad kojim niti jedan nema potpunu vlast, nego se u njemu sukobljuju obojica). Kakvo je to shvacanje Boga?

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on sri svi 14 2008, 20:21

krivo, ja ne tumacim bibliju, samo ti ne kuzis bibliu

Ako ti ne tumačiš Bibliju kako znaš onda da Fazlija ne kuži Bibliju?

pa ja te mogu pitati duhovne stvari iz biblije i neces znati dati odgovor

Rekao si "ja ne tumacim bibliju"!!! Kako ćeš onda znati da li je Fazlija dao ispravan odgovor?

samo ti ne kuzis bibliu jer se nisi ponizio i
odrekao svoga ja i ne mozes sav ponos na sebe i se sto si ucinio u
zivotu takav otvoriti bibliju i citati....

Otkud ti znaš tko može, a tko ne može čitati Bibliju? Otkud ti pravo da tvrdiš za bilo kojeg čovjeka na ovom svijetu da li može ili ne može čitati Bibliju?

Bibliju su počeli čitati i ljudi koji su se do jučer drogirali i bavili Crnom magijom i Sotonizmom, a ne da ne bi Bibliju mogao čitati čovjek koji vjeruje u Boga i bavi se yogom...

Inače pozdravljam vas sve i obavještavam vas da sam postao moderator na temi "Dijalog sa nekršćanima" i "Dijalog sa ateistima"!
Družimo se i dalje u miroljubivom Kršćansko-yoga ozračju...

pozdrav

Euro

Euro
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on čet svi 15 2008, 20:12

Cestitam na izboru novom moderatoru!

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on čet svi 15 2008, 20:27

Hvala Fazlija!!!

pozdrav

Euro

Euro
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on čet svi 15 2008, 23:05

UČENIK10 je napisao/la:ja tebe molim da cinis samo dobro do kraja zivota i vise nikad nemoj uciniti zlo nikome niti sebi, da li to mozes, moli Boga da ti da snage i da li ces uspjeti, zasto te vuce nesto da cinis grijeh? sto Bog zeli da cinimo zlo, o cemu ti pricas, Bog da govori ljudima da cine zlo, Bog da namece ljudima zlo????????????

Tu imamo problem, jer nije moguce da covjek ne cini nikakvo zlo, pa makar nenamjerno. To je sasvim prirodno da covjek cini greske. Naravno da cu nastojati da to ne cinim, ali na tvoje pitanje sto nas vuce da cinimo zlo (i dobro), odgovor je jasan - Bog!

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by UČENIK10 on pet svi 16 2008, 11:35

Fazlija je napisao/la:
UČENIK10 je napisao/la:u tome i jest tvoj problem, sto ti optuzujes Boga za zlo i grijeh......

Mislim da je tvoj problem u tome sto si ti visebozac. Vjerujes u postojanje barem 3 boga (Boga, Sotonu i svijet nad kojim niti jedan nema potpunu vlast, nego se u njemu sukobljuju obojica). Kakvo je to shvacanje Boga?

cekaj malo, ako sotona ne postoji onda je za zlo koje se događa kriv Bog...

ako ti mozes se oduprjeti neprijatelju bez da znas tko je i da neznas koji su njegove taktike...sto mu onda mozes?

da li ti razumijes da trebas uci u rijeku, ali nesmijes nogama dodirivati tlo...trebas dopustiti da te rijeka vodi...tj. da te Bog vodi...ali ako su tvoje noge na tlu onda ti vodis svoj zivot i imas svoj put i ti hodas, a onda znaj da umires sigurno...Isus je rekao da ako tvoje ja ne umre da ces izgubiti zivot vjecni...

Luka 9,23: A svima reče: "Tko hoće da ide za mnom, neka se odreče samoga sebe,
neka uzme na sebe križ svoj svaki dan i neka tako ide za mnom!

Luka 9,24: Jer tko hoće život svoj da spasi, izgubit će ga; a tko izgubi život svoj zbog mene, spasit će ga.

vidis sto Isus kaze, ako sacuvas svoje ja, svoju volju, a sacuvao si ju ako su ti noge na tlu, ako te rijeka ne nosi, tada ces izgubiti svoj zivot vjecni...a onda Isus kaze ako se odreknes svoga ja spasit ces svoj zivot od druge smrti...

a kako ces znati da li su ti noge na zemlji ili ne...pa ako cijeli dan samo razmisljas o Bogu i njegovom kraljevstvu, i tako svake sekunde to znaci da si predao svoj zivot Bogu i Bog te vodi...tada vise nema tvoje volje...tada je ono sto cinis,govoris,mislis u skladu s biblijom...ti tada mris grijeh i sve sto je od svijeta, sve sto je pozuda i sto svijet radi...

Ivan 12,25: Tko ljubi svoj život, izgubit će ga. A tko mrzi svoj život na ovome svijetu, sačuvat će ga za život vječni.

UČENIK10
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by UČENIK10 on pet svi 16 2008, 11:59

Fazlija je napisao/la:
UČENIK10 je napisao/la:ja tebe molim da cinis samo dobro do kraja zivota i vise nikad nemoj uciniti zlo nikome niti sebi, da li to mozes, moli Boga da ti da snage i da li ces uspjeti, zasto te vuce nesto da cinis grijeh? sto Bog zeli da cinimo zlo, o cemu ti pricas, Bog da govori ljudima da cine zlo, Bog da namece ljudima zlo????????????

Tu imamo problem, jer nije moguce da covjek ne cini nikakvo zlo, pa makar nenamjerno. To je sasvim prirodno da covjek cini greske. Naravno da cu nastojati da to ne cinim, ali na tvoje pitanje sto nas vuce da cinimo zlo (i dobro), odgovor je jasan - Bog!

Jakov 1,13: Neka nitko u napasti ne rekne: "Bog me napastuje." Ta Bog ne može biti napastovan na zlo, i ne napastuje nikoga.

1. Ivanova 3,9: Tko god je rođen od Boga, ne čini grijeha jer njegovo sjeme ostaje u njemu; ne može griješiti jer je rođen od Boga.

1. Ivanova 3,8: Tko čini grijeh, od đavla je jer đavao griješi od početka. Zato se pojavi Sin Božji: da razori djela đavolska.

1. Ivanova 3,6: Tko god u njemu ostaje, ne griješi. Tko god griješi, nije ga vidio nit upoznao.

ali ovo je bit svega...ako ovo mozes ti sa yogom onda super:

1. Ivanova 3,16: Po ovom smo upoznali Ljubav: on je za nas položio život svoj. I mi smo dužni živote položiti za braću.

i ovo:

1 Ivanova 2,6: Tko veli da u njemu ostaje, valja mu ići putom kojim je on hodio.

vidis zato je tebi to ludost, jer ne mozes shvatiti da covjek moze zivjeti da ne grijesi, ali treba se odreci svoga ja...zato ti Isus kaze u 1. Ivanova 3,6 da ako tvoje ja ostane u njemu da ne grijesis...

UČENIK10
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by καιros on pet svi 16 2008, 12:01

molit ću ne toliko velika slova ubuduće...

καιros
Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 17:01

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 19 / 22. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22  Next