Kršćanstvo i yoga

Stranica 6 / 22. Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Kršćanstvo i yoga

Postaj by καιros on pet vel 16 2007, 15:12

Pa otkuda katolicima krunica što misliš, od budista...nije ni čudo onda da koriste i meditacije...jehovini svjedoci su jednom stavili u časopis slike budista s krunicom bez križa i sklopljenim rukama i sliku katolkinje s krunicom sa križem i sklopljenim rukama...

καιros
Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on pet vel 16 2007, 15:44

Evo jos jednog dokaza da veliki deo hriscanstva tezi ujedinjenju sa nehriscanskim religijama.

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Justin on pet vel 16 2007, 16:56

Znam da postoje oni oblici yoge, koji su čisto rekreativne naravi, dakle nešto poput tjelovježbe... Ali i to ima neki dublji smisao i značenje... Ali zanimaju me oni "viši stupnjevi"... Može li mi netko to objasniti, koji je izvorni cilj i svrha tih praksi? Ok, kršćani koji to rade, kažu da uspostavljaju odnos s Bogom, ali koji je izvorni smisao i cilj yoge?

Justin
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1309
Registration date : 09.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on pet vel 16 2007, 19:22

Rekao bih da je smisao uspostavljanje osobnog odnosa duse (osobe) i Boga. Odnosa koji se produbljuje sve do misticnog sjedinjenja... sto bi rekao Ivan od Kriza, preko stupnjeva misticnih zaruka, vjencanja i... konacnog sjedinjenja.

U tehnickom smislu treba uspostaviti taj odnos i vezu s Bogom, kojeg se ne moze traziti u vanjskim stvarima, u hramu, na nebu ili nekom drugom svijetu. Stoga je jedino mjesto gdje Boga mozemo doista naci nase vlastito sopstvo. Shvacamo da je Bog oduvijek bio tu kao tihi promatrac, samo ga mi nismo primjecivali. On nam je blizi od bilo cega drugoga, i pozna nasu dusu bolje od nas samih. On je dusa nase duse, i sustina naseg vlastitog postojanja. On je sama osnova naseg jastva ciju smo pravu prirodu zaboravili. Stoga, yogijima i misticima drugih tradicija postaju posve razumljive Isusove rijeci da je (svaki) sin covjecji ujedno i sin Bozji. Izmedju covjeka i Boga, ili bolje receno izmedju Boga i bilo cega stvorenog, ustvari nema razlike.

Zato je to osoban put odnosa s Bogom, za razliku od svih vanjskih, skupnih obreda i bogosluzja u raznim religijama.

Fazlija
senior
senior

Broj postova : 724
Registration date : 21.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sandra on pet vel 16 2007, 23:19

Mali princ je napisao/la:
Sandra je napisao/la:E moj Fazlija vidiš ovaj Isus iz Nazareta je USKRUSNO i dan danas je ŽIV i itekako imamo šta od njega učiti.

Zar misliš da je živi Isus privilegija samo kršćana?

Koliko ja znam sljedbenici ISUSA KRISTA zovu se KRŠĆANI
a sljedbenici bude budisti itd...a isto tako imaju svoje bogove,a gle to se već zna Kršćani imaju svog ISUSA.Dao Bog da svi postanu sljedbenici Isusa Krista-Kršćani.

Sandra
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sandra on sub vel 17 2007, 00:31

Fazlija je napisao/la:
Sandra je napisao/la:E moj Fazlija vidiš ovaj Isus iz Nazareta je USKRUSNO i dan danas je ŽIV i itekako imamo šta od njega učiti.

To je u redu, zasto mislite da ako imate dijalog s drugim svjetonazorom da to odmah znaci da netko osporava vase ucenje, Isusa i sl.?!

Ti nisi svjedocila tome da je Isus uskrsnuo i vjerujes u to na nevidjeno. Pitam se da li Ga osim toga dozivljavas i u svemu sto te okruzuje? Mozda da? Yogiji svakodnevno imaju iskustvo bliskosti s Bogom kroz svoju meditaciju. Oni se ne opiru krscanstvu i kazu da ako netko Boga hoce nazvati Isus ili Shiva, da je to za njih OK.

Imam dijalog sa svima a ti drugi sa kojima imam diijalog ne smatram da mogu osporavat ono što je istina.Istina ostaje zauvjek vjerovali mi ili ne.Uskrsnuču su svjedočili učenici kojima se pokazivao.Isus je rekao :vi vjerujete jer vidite ,a blago onima koji ne vide a vjeruju.Ne samo da ga doživljavam u svemu što me okružuje nego NJEGA DOŽIVLJAVAM.To je osobni odnos sa Bogom.A što se tiče dali je svejedno kako Boga zvati,vidiš jako je važno znati da nam je dato samo JEDNO IME PO KOJEM SE MOŽEMO SPASITI A TO JE IME GOSPODINA ISUSA KRISTA.Znači samo te Isus može spasiti jer je umro za tebe i uskrusno.Lijep pozdrav:ccc:

Sandra
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mali princ on sub vel 17 2007, 11:03

Sandra je napisao/la:

Koliko ja znam sljedbenici ISUSA KRISTA zovu se KRŠĆANI
a sljedbenici bude budisti itd...a isto tako imaju svoje bogove,a gle to se već zna Kršćani imaju svog ISUSA.Dao Bog da svi postanu sljedbenici Isusa Krista-Kršćani.

"...Od trenutka kad pocenete nekoga slijediti, prestajete slijediti Istinu.
Ne zanima me jeli obracate paznju na ono sto govorim. Zanima me i zelim samo jednu, ali doista sustinsku stvar, a to je osloboditi covjheka . Osloboditi ga od svih kaveza , od svih strahova i ne zelim osnivati nove religije i nove sekte, utemeljivati nove teorije i nove filozofije...Nemam ni
sljedbenike ni apostole, ni na Zemlji ni kraljestvu duhovnoga. Vi ste
navikli na autoritet i na atmosferu autoriteta, za koje mislite kako vas
mogu odvesti do duhovnoga. Vi mislite i nadate se da vas netko drugi, sa
svojim cudesnim mocima ili nekim cudom moze odvesti u ovo kraljestvo
vjecne slobode, vjecne srece. Vi nadalje mislite kako samo izabrani i
malobrojni posjeduju kljuc Kraljestva srece. Nitko ne posjeduje taj kljuc.
Nitko ne posjeduje takav autoritet. Taj kljuc je samo vase bice, vase SEBE, i jedino u razvoju, prociscavanju i nepotkupljivosti toga SEBE, nalazi se Kraljestvo vjecnosti. Naviknuli ste slusati do koje razine ili tocke ste
napredovali i koji je vas duhovni status. Kako ste djetinjasti! Tko vam
drugi, osim vas samih, moze reci jeste li nepodmitljivi? Jedini je moj
interes zaista osloboditi i dovesti ga do apsolutne, neuvjetovane
slobode..."

Jiddu Krisnamurti

Mali princ
team member
team member

Broj postova : 791
Registration date : 12.12.2006

Korisnički profil http://www.inet.hr/prince

[Vrh] Go down

Postaj by Sandra on sub vel 17 2007, 11:25

Ako vas sin oslobodi ZAISTA će te biti slobodni.To je rekao Isus.ON je moj jedini autoritet.ISTINA JE ON SAM.Citiram isključivo BIBLIJU a pogled držim isključivo na NJEMU.Ne mislim da malobrojni posjeduju kljuć kraljevstva sreće ,nego oni koji vjerom primiše Isusa Krista kao svog spasitelja posjeduju vječni život i kraljevstvo Božje koje započinje u srcu koje se predalo Isusu.ISUS ISUS SAMO ON.Ljep pozdrav mali prinče i drago mi je što ovako lijepo pišemo.Hvala na druženju:grli:

Sandra
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sandra on sub vel 17 2007, 11:28

A ovo da sam djetinjasta u pravu si jer ipak sam samo djete Božje:baby:

Sandra
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on sub vel 17 2007, 12:27

i ja sam takva skroz bejbi

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mali princ on sub vel 17 2007, 13:10

Sandra je napisao/la:Ako vas sin oslobodi ZAISTA će te biti slobodni.To je rekao Isus.ON je moj jedini autoritet.ISTINA JE ON SAM.mali prinče

Jasno Sandra, no pročitaj moj osvrt na teologiji "Pohvala bezimenom Bogu" da vidiš moja razmišljanja na temu da se osoba može prosvijetliti Istinom i da formalno ne zna da je Istina utjelovljena u osobi Isusa Krista.

Mali princ
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on sub vel 17 2007, 18:29

Sandra je napisao/la:Imam dijalog sa svima a ti drugi sa kojima imam diijalog ne smatram da mogu osporavat ono što je istina. Istina ostaje zauvjek vjerovali mi ili ne.

Draga Sandra, posve je nezahvalno (i neodgovorno, da ne kazem i bahato) progovarati iz pozicije tumaca konacne istine?! Ono sto mozemo jeste da kazemo: ovakvo je tumacenje neke teme (Isusa, krscanstva, iskupljenja, duhovnosti i sl.) od strane RKC, a ovako na to gledaju baptisti, ili ovako to dozivljavaju buddhisti itd. Cak i medju krscanima ima podosta razlika u tumacenju osnovnih vjerskih postavki, pa je nezahvalno govoriti da samo ja znam istinu i evo vam je sada tumacim...obred

Sandra je napisao/la:Uskrsnuču su svjedočili učenici kojima se pokazivao.Isus je rekao :vi vjerujete jer vidite ,a blago onima koji ne vide a vjeruju.Ne samo da ga doživljavam u svemu što me okružuje nego NJEGA DOŽIVLJAVAM.To je osobni odnos sa Bogom.A što se tiče dali je svejedno kako Boga zvati,vidiš jako je važno znati da nam je dato samo JEDNO IME PO KOJEM SE MOŽEMO SPASITI A TO JE IME GOSPODINA ISUSA KRISTA.Znači samo te Isus može spasiti jer je umro za tebe i uskrusno.Lijep pozdrav:ccc:

To je tvoj dozivljaj vjere koji imas na osnovu svojeg duhovnog iskustva, i sasvim je u redu. Ne bi trebala misliti da su drugi u krivu, iako mozes s bilo kime slobodno raspravljati o svakoj ponaosob od gornjih postavki svojeg uvjerenja.

Osobno mislim da istina moze biti dokazana samo ako se stavi u jedan siri okvir opce prihvacenih cinjenica i zdravog razuma. Npr. nije moguce dokazati tvrdnju da je Isus ustao od mrtvih samo na osnovu toga da li vjerujes u to ili ne. Za cvrst dokaz bi trebalo pruziti neke cinjenice koje su prihvatljive i onima koji ne vjeruju. Npr. povijesne dokaze, zapise iz nezavisnih izvora i sl. U protivnom se moze samo ustvrditi da krscani (ili barem vecina krscana) vjeruje da je Isus uskrsnuo, dok muslimani vjeruju da nikada nije niti bio mucen i razapet, a hindusi vjeruju da je svojim okultnim mocima obnovio svoje tijelo i ustao iz groba te otisao u Kasmir gdje je i umro itd. Svatko od njih moze samo reci svoju vjeru, te pokusati pruziti neke uvjerljivije dokaze za nju, ako takvih ima. No, cak i bez njih, oni imaju jednako pravo da vjeruju u sto god hoce, ali to ne smiju nametati drugima kao jedinu i konacnu istinu jer za tako sto jednostavno nema uvjerljivih dokaza.

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on sub vel 17 2007, 18:39

Ako vas sin oslobodi ZAISTA će te biti slobodni.To je rekao Isus.ON je moj jedini autoritet.ISTINA JE ON SAM.

Sto znaci pisanje velikim slovima? Jel' to kao da netko vice? Ili kao da mi drugi ne vidimo dobro procitati? Nikada nisam vjerovao onima koji misle da ce biti uvjerljiviji ako vicu...

Ponovno kazem, to moze biti uvjerenje nekoga i to je sasvim u redu. Mislim da je ispravnije reci, ja mislim, ili mi (nasa crkva) misli da ... ako vas Sin oslobodi zaista će te biti slobodni. To je rekao Isus. On je moj jedini autoritet. Istina je On sam. To se onda moze usporediti s misljenjem drugih skola i smjerova duhovne misli.

Ja osobno sam vrlo sumnjicav prema toj postavci, jer znam mnogo, mnogo iskrenih vjernika (krscana, hinduista, muslimana, yogina) koje vjera u njihove ucitelje i bogove: Isusa, Krshnu, Allaha, Buddhu ili Shivu nije oslobodila njihovih urodjenih mana i slabosti... rekli bi smo grijeha ili grijesnih sklonosti. Moje je iskustvo takvo da su se slabosti oslobodili samo oni koji su provodili intenzivnu umnu sabranost, bez obzira kojoj tradiciji pripadsali. No, to je samo moje isksutvo i misljenje i mogu ga usporditi s drugim iskustvima i stavovima. Mogu probati dati neke dokaze za njega, a dam se uvjeriti i u suprotno ako mi se uvjerljivo dokaze.

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sandra on sub vel 17 2007, 21:11

Mali princ je napisao/la:
Sandra je napisao/la:Ako vas sin oslobodi ZAISTA će te biti slobodni.To je rekao Isus.ON je moj jedini autoritet.ISTINA JE ON SAM.mali prinče

Jasno Sandra, no pročitaj moj osvrt na teologiji "Pohvala bezimenom Bogu" da vidiš moja razmišljanja na temu da se osoba može prosvijetliti Istinom i da formalno ne zna da je Istina utjelovljena u osobi Isusa Krista.

Ovo mi je jako zanimljivo i čula sam da se Isus objavljivao puno puta ljudima koji zapravo upće nisu znali što je to kršćanstvo ili o čemu uči.Divno je to što Bog dotiće ljude svuda po zemaljskoj kugli a da baš nikad nisu čuli da neko propovjeda Božju milost.U posljednje vrjeme se Isus muslimanima objavljuje u snovima ili vizijama i oni se obračaju.Velik je Bog!bounce

Sandra
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sandra on sub vel 17 2007, 21:25

grli
Fazlija je napisao/la:Ako vas sin oslobodi ZAISTA će te biti slobodni.To je rekao Isus.ON je moj jedini autoritet.ISTINA JE ON SAM.

Sto znaci pisanje velikim slovima? Jel' to kao da netko vice? Ili kao da mi drugi ne vidimo dobro procitati? Nikada nisam vjerovao onima koji misle da ce biti uvjerljiviji ako vicu...

Ponovno kazem, to moze biti uvjerenje nekoga i to je sasvim u redu. Mislim da je ispravnije reci, ja mislim, ili mi (nasa crkva) misli da ... ako vas Sin oslobodi zaista će te biti slobodni. To je rekao Isus. On je moj jedini autoritet. Istina je On sam. To se onda moze usporediti s misljenjem drugih skola i smjerova duhovne misli.

Ja osobno sam vrlo sumnjicav prema toj postavci, jer znam mnogo, mnogo iskrenih vjernika (krscana, hinduista, muslimana, yogina) koje vjera u njihove ucitelje i bogove: Isusa, Krshnu, Allaha, Buddhu ili Shivu nije oslobodila njihovih urodjenih mana i slabosti... rekli bi smo grijeha ili grijesnih sklonosti. Moje je iskustvo takvo da su se slabosti oslobodili samo oni koji su provodili intenzivnu umnu sabranost, bez obzira kojoj tradiciji pripadsali. No, to je samo moje isksutvo i misljenje i mogu ga usporditi s drugim iskustvima i stavovima. Mogu probati dati neke dokaze za njega, a dam se uvjeriti i u suprotno ako mi se uvjerljivo dokaze.

Ma ništa ti ja nevićem to je recimo kao naglasak na bitne stvari koje želim prikazati,Nikad nitko prije Isusa a ni poslje nije govorio nešto slično.Kaže Isus"Ja sam put,istina i život,nitko ne dolazi Ocu osim kroz mene."E ovo su rjeći za zamislit se,zar ne?Rekao je i da je vlastan opraštati grijehe.Sjećam se da je moje iskreno traženje Boga počelo čitanjem novog zavjeta.Vjerujem da si i ti Fazlija ikreni tražitelj istine i neka te Isus blagoslovi.Vidi nisam pisala velikim slovima pa mogu ja i to Fazi moj.grli

Sandra
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by evangelina on sri tra 25 2007, 11:11

Nekad, prije nego sam nanovo rođena, sad mi se čini davno davno, u nekom drugom vremenu, i ja sam bila ona koja je u yogi pronalazila mir, snagu i tragala za smislom.
Odrasla sam u katoličkom domu, odgajana katolički, nezadovoljna odgovorima dobivenih od časni i svečenika. Znajući, osjećajući da je život puno više od onog što vidim i spoznajem svojim osjetilima. Našla sam se u traganju po istočnjačkim filozofijama, "religijama". I da ovo sad ne bude svjedočanstvo o obračenju...

Yoga je i te kako ulaz u područje djelovanja sila koje nisu Božje.

Svi oni koji se trenutno nalaze pod utjecajem takvih sila ne vide i ne mogu prepoznati opasnosti dok im Bog ne otvori oči i srca da shvate. Molitva bližnjih je oružje za oslobađanje takvih zarobljenika.

Isus Krist je jedan. I živi je Bog i on je rekao da ima samo jedan i jedini put kojim treba ići; "JA SAM PUT; ISTINA I ŽIVOT" Ivan 14,6

Krist nije svojina onih koji se nazivaju kršćanima, ali Krist je rekao da je Biblija Božja Riječ i po toj riječi Bog djeluje, jer "Ta nije to za vas prazna riječ jer ona je vaš život " Pnz 32,47

Uostalom, drugi su nazvali sljedbenike Puta, kršćanima po Kristu, a meni je osobno sasvim svejedno kako se tko naziva. Važnije mi je da li je predao svoj život Kristu, da li je priznao svoju grešnost i shvatio da je samo milošću spašen.

Krizostomu hvala na trudu što je preveo i objavio onaj tekst o yogi. Nadam se da će barem jedna osoba koja se premišlja da li bi krenula ili ne na yogu, odustati zbog tog teksta.

Iz osobnih iskustava navodim slijedeće redove:

Naizgled bezazlene vježbe disanja uvode u stanje uma gdje se osoba otvara za djelovanje sila koje su sa zle strane. Đavo, demoni i sile su stvarni. Ne dajte im dozvolu da se "igraju" vašim umom i da vas zarobljavaju malo po malo. Đavao je lukav i dolazi na mala vrata. Polako će zauzimati teritorij. Vaš um.

Strah je danas najčešći oblik ropstva. Osvrnite se oko sebe i samo pogledajte ljude u kojim su sve oblicima straha...strah od siromaštva, strah od bolesti...

evangelina
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 39
Registration date : 18.04.2007

Korisnički profil http://evangelina.mojblog.hr

[Vrh] Go down

Postaj by Mali princ on sri tra 25 2007, 20:05

evangelina je napisao/la:

Naizgled bezazlene vježbe disanja uvode u stanje uma gdje se osoba otvara za djelovanje sila koje su sa zle strane. Đavo, demoni i sile su stvarni. Ne dajte im dozvolu da se "igraju" vašim umom i da vas zarobljavaju malo po malo. Đavao je lukav i dolazi na mala vrata. Polako će zauzimati teritorij. Vaš um.

...

Također, jedna bezazlena kura skidanja kila izaziva sile koje nisu Božje. Znači li to je nutricionizam đavolja nauka?

Mali princ
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by Fazlija on ned tra 29 2007, 01:00

Draga Evangelina,

tvoj prilog obiluje izjavama koje nicim nisu podkrijepljene, pa cak i paranojom. Ako je to razina uravnotezenosti i dusevnog zdravlja u odnosu na yogu, onda ti hvala na njemu, ali ja ne bih radije. Za ikakvo suvislo vrednovanje bilo cega sto si rekla, trebali bi smo znati po kojem sustavu si yogu radila; kakva su ti isksutva (doista) bila (a ne samo strahovi od prokletstva, djavla i duhova). Odlicno je sto si nasla svoj duhovni put u krscanstvu, ali su opasne dvije vrlo vazne stvari:

a) da na druge pravce duhovnosti gledas kao na prijetnju i proizvod Djavla... Sve dok god budes vjerovala u Djavla i svijet promatrala crno-bijelo bit ces u zabludi o dvojstvu svijeta. Sve je od Boga, pa cak i ono sto ne prihvacamo ili sto ne podrzavamo. Zato ono sto ne prihvacamo trebamo znati razumno objasniti zasto tako mislimo, a ne samo na osnovu praznovjerja. Cak i zlo je stvoreno od Boga.

b) da svoj duhovni identitet izgradjujes na osnovu protivljenja nekom drugom duhovnom pravcu... To nosi opasnost da tvoje vjerovanje nema sadrzaj, osim po tome sto se bori protiv necijeg duhovnog iskustva.

Fazlija
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by mudri Salomon on pon tra 30 2007, 00:26

Fazlija je napisao/la: ....Cak i zlo je stvoreno od Boga... .
ako ja napravim stroj za pravit kobasice - tada ne pravim ja kobasice vec stroj koji sam ja napravio. Tako je Bog stvorio Lucifera koji je "stvorio" zlo.OK?

mudri Salomon
početnik
početnik

Broj postova : 58
Registration date : 26.11.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by mudri Salomon on pon tra 30 2007, 00:27

........e da, yoga sucks................

mudri Salomon
početnik
početnik

Broj postova : 58
Registration date : 26.11.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mali princ on pon tra 30 2007, 10:37

mudri Salomon je napisao/la:
Fazlija je napisao/la: ....Cak i zlo je stvoreno od Boga... .
ako ja napravim stroj za pravit kobasice - tada ne pravim ja kobasice vec stroj koji sam ja napravio. Tako je Bog stvorio Lucifera koji je "stvorio" zlo.OK?

Bravo majstore!
Ako ja napravim minu i postavim je u njivi, nisam ja ubio seljaka nego mina.

Ma kak ne shvaćate da je zlo jednostavna poslijedica postojanja relativnog svijeta, nešto poput atributa tog svijeta, kao što je sol slana, tako i očitovani svijet ima dvije strane medalje. A njih nije stvorio Bog, one naprosto jesu kao takve, one su pokazatelj odnosa prema Suštini stvarnosti.

Mali princ
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by Totus Tuus on pon tra 30 2007, 11:08

Mali princ je napisao/la:Ma kak ne shvaćate da je zlo jednostavna poslijedica postojanja relativnog svijeta, nešto poput atributa tog svijeta, kao što je sol slana, tako i očitovani svijet ima dvije strane medalje. A njih nije stvorio Bog, one naprosto jesu kao takve, one su pokazatelj odnosa prema Suštini stvarnosti.
Ne slažem se s tvojom teorijom. Kako nešto može bit posljedica nečega stvorenoga a bez Boga ako je Bog sve stvorio? Ako je istina da "U početku bijaše Riječ", znači Bog i samo Bog, a Bog je Dobar i Svet, i sve što je on stvorio "bijaše dobro", onda mi tvoja teorija ne drži vodu.

Totus Tuus
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 214
Registration date : 07.03.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on pon tra 30 2007, 16:33

Totus Tuus je napisao/la:
Mali princ je napisao/la:Ma kak ne shvaćate da je zlo jednostavna poslijedica postojanja relativnog svijeta, nešto poput atributa tog svijeta, kao što je sol slana, tako i očitovani svijet ima dvije strane medalje. A njih nije stvorio Bog, one naprosto jesu kao takve, one su pokazatelj odnosa prema Suštini stvarnosti.
Ne slažem se s tvojom teorijom. Kako nešto može bit posljedica nečega stvorenoga a bez Boga ako je Bog sve stvorio? Ako je istina da "U početku bijaše Riječ", znači Bog i samo Bog, a Bog je Dobar i Svet, i sve što je on stvorio "bijaše dobro", onda mi tvoja teorija ne drži vodu.

Znači ovako - Bog je Dobar i Svet, i sve što je on stvorio "bijaše dobro" !
I onda taj isti Bog koji "što je stvorio "bijaše dobro" !" ide stvarati ono što nije dobro tj. ide stvarati jednog zlog Lucifera !!!

Euro
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 863
Registration date : 31.03.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by mikic on pon tra 30 2007, 17:24

Bog je stvorio Lucifera, koji je bio svetlonoša, najsvetiji anđeo, ali greh se pojavio u njegovom srcu, jer svako stvoreno biće ima izbor da služi Bogu ili da mu ne služi.
Bog je stvorio Adama i Evu, dobre, bez greha, ali njihov izbor je bio da izaberu greh. I danas mi možemo služiti Bogu, ili izabrati da služimo Sotoni. Izbor je naš, Bog ne nameće svoju volju!

mikic
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 42
Registration date : 16.04.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on pon tra 30 2007, 19:45

dakle, puno toga što je bog stvorio, otišlo je k vragu.
što je od stvorenog ostalo dobro?

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 23:10

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 6 / 22. Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]