Kršćanska Adventistička Crkva

Stranica 3 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Kršćanska Adventistička Crkva

Postaj by Svjetlos on pon tra 02 2007, 13:45

i bolje da se nešto događa, teologija nije statična.

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon tra 02 2007, 15:43

hrvoje hrki je napisao/la:
Krizostom je napisao/la:Imam osjećaj kao što hrki voli Vassulu, da i ti voliš Jevrejina....da jedva čekate doći na forum zbog ovih osoba...

evo tek danas primjetih da se spominje i moja malenkost
pa da malo se očitujem

ja "volim " vassulu iz više razloga
btw pročitao sam 10 njenih knjiga i ipak imam neko saznanje o njenoj misiji i porukama koje daje svijetu
ne utvaram si , poput mnogih , koji nisu pročitali niti barem 1-2 knkjige da znaju puno o njoj

vassula je žena koja istinski po Božjem NALOGU , po Božjoj objavi danoj njoj , radi na EKUMENIZMU - da se ujedini razmrvljeno Mistično Tijelo Kristovo na zemlji:!:

ali pored toga ( jer meni ekumena nije na prvom mjestu , jer se iza mnogih ekumena krije i plan da se do kraja ogoli punina i bogatstvo KC- da se korak po korak ukina sveta žrtva, sakramenti , ispovijed kod svećenika itd:flower: ) ona je meni još značajnija jer se iz njenih poruka ( a ona je pravoslavka, u početku praktički ateistica,muž joj je protestant- tj oko nje ima svega pomalo, možda iz razloga da ju svi lakše prihvate i da na kraju ostvari misiju koj joj je Bog povjeruio:!: ) jasno vidi ispravnost i PUNINA nauka , doktrina i dogmi KC:D obred

Isus , BDM , arkanđel Mihael naglašavaju potrebu za čestim odlaskom na ispovijed, veličaju svetu pričest- sakramenat euharistije , primat pape i potrebu da crkva ima vođu, i druge stvari koje su prvenstveno pozitivno vezane za KC:!:
indirektno se spominje i ukazanje i poruke iz međugorja kao istinit događaj dan od Boga , a ne od sotone
ima tu još i drugih stvaro , ali za početak potpuno dovoljno

koga zanima nešto više neka barem pročita neke izvatke iz njenih 12 knjiga:

www.tlig-hr.net i www.tlig.org

hvala na pažnji i razumjevanju
I molim objasnjenje kakve to veze ima sad sve ovo sa adventistickom krscanskom crkvom?????

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon tra 02 2007, 15:54

Izrail je napisao/la:
indirektno se spominje i ukazanje i poruke iz međugorja kao istinit događaj dan od Boga , a ne od sotone

Ha dakle to je posrijedi. lol!

Inače i mene zanima ovo o adventistima jer nisam znao za podjele među njima.study
To Izrael nije podjela medju nama,nego sloboda vjerovanja,ne mogu ja nekome nametnuti nesto sto on ne prihvata,ali i obrnuto.Prema tome ako sam ja naucila od E.G.White mnoge dobre stvari,u mom odgoju,ako sam,stekla temelje,pravilnog vodjenja domacinstva,kao postena uredna,koja zna upravljati materijalnim dobrima,ako sam kod nje naucila,sto je pravilan odnos prema suprugi i suprugu,relaciju roditelja djece,ja cu to prisvojiti,a i od E.G,White sam bas naucila ne biti fanaticna,ja sam nju prihvatila kao savjetovalicu zivota,mislim da ti koji govore da je fanaticna,nisu niti temeljno proucili njena djela,i poznato je da novije generacije,sve to onako,znas na brzake,ali adventizam je stil zivota,koji se ne odvija 2 sata u crkvi,ne 7x24 sata i jos x365 x eto tko koliko je dugo adventista.Znaci,ja sam 100% ubjedjena da je za mene i moj karakter,ova denominacija najispravnija.Ne trazim,niti zelim da tko djeli ovo moje misljenje i ovaj moj stil zivota.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on pon tra 02 2007, 16:26

Dina je napisao/la:
<BLOCKQUOTE>
Krizostom je napisao/la:Imam osjećaj kao što hrki voli Vassulu, da i ti voliš Jevrejina....da jedva čekate doći na forum zbog ovih osoba...

pa da malo se očitujem

btw pročitao sam 10 njenih knjiga i ipak imam neko saznanje o njenoj misiji i porukama koje daje svijetu
ne utvaram si , poput mnogih , koji nisu pročitali niti barem 1-2 knkjige da znaju puno o njoj

vassula je žena koja istinski po Božjem NALOGU , po Božjoj objavi danoj njoj , radi na EKUMENIZMU - da se ujedini razmrvljeno Mistično Tijelo Kristovo na zemlji:!:

ali pored toga ( jer meni ekumena nije na prvom mjestu , jer se iza mnogih ekumena krije i plan da se do kraja ogoli punina i bogatstvo KC- da se korak po korak ukina sveta žrtva, sakramenti , ispovijed kod svećenika itd:flower: ) ona je meni još značajnija jer se iz njenih poruka ( a ona je pravoslavka, u početku praktički ateistica,muž joj je protestant- tj oko nje ima svega pomalo, možda iz razloga da ju svi lakše prihvate i da na kraju ostvari misiju koj joj je Bog povjeruio:!: ) jasno vidi ispravnost i PUNINA nauka , doktrina i dogmi KC:D obred

Isus , BDM , arkanđel Mihael naglašavaju potrebu za čestim odlaskom na ispovijed, veličaju svetu pričest- sakramenat euharistije , primat pape i potrebu da crkva ima vođu, i druge stvari koje su prvenstveno pozitivno vezane za KC:!:

I molim objasnjenje kakve to veze ima sad sve ovo sa adventistickom krscanskom crkvom?????</BLOCKQUOTE>
ja sam se samo nadovezao na misao tvog miljenika Krizostoma:afro:
pitaj njega kakve veze ima njegov odgovor sa temom:affraid:

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1359
Registration date : 12.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon tra 02 2007, 16:46

Dina je napisao/la:

<BLOCKQUOTE>

pa da malo se očitujem

I molim objasnjenje kakve to veze ima sad sve ovo sa adventistickom krscanskom crkvom?????</BLOCKQUOTE>

ja sam se samo nadovezao na misao tvog miljenika Krizostoma:afro:
pitaj njega kakve veze ima njegov odgovor sa temom:affraid:
Razocarat cu te nije Krizo moj miljenik,nego red je kao krscanin ako nekoga stalno grdis,i kad napravi dobro pohvalis,ajd i ti ga malo pohvali pa ljudi smo Hrki,vidis ja i tebe pazim.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon tra 02 2007, 16:47

imhotep je napisao/la:
Izrail je napisao/la:
inliner je napisao/la:
Sviđa mi se to što prihvaćaju jedino Bibliju za autoritet

Mislim da prihvaćaju i spise Ellen G. White kao autoritet, bar sam ja dobio dojam.
htjeli mi to priznati ili ne, jako je oslabio njen utjecaj u crkvi. evo ja spadam u tu generaciju mladih adventista koja inzistira na Bibliji i samo Bibliji. osobno mi smeta kad netko kaže "u duhu proroštva piše da treba propovijedati", jer to piše i u Bibliji. ne osporavam EGW kao nadahnutu, ali čemu inzistirati na njenim spisima kad imamo Bibliju, jer mnogi fanatizmi su izašli iz njenih spisa, krivo i vankontekstualno protumačeni. a znamo da je ona služila kao manje svjetlo koje će upućivati na veliko svjetlo farao

Dobro si to kazao imhotepu,
Nakon višegodišnjeg istraživanja trenda odnosa vjernika crkve ASD prema duhu proroštva , zatim prema spisima E.G.W. a u odnosu prema dubokom istraživanju Biblije možemo uočiti uzroke nepravilnog odnosa prema tom - manjem svijetlu u svagdašnjoj dinamici crkve..Dva su osnovna uzroka neuravnoteženog odnosa prema svjedočanstvima koje je Bog povezao sa djelom Trećeg anđela.Oba proizilaze iz sekularizacije, kako fanatizam tako i opozicioni liberalizam kao bitne karakteristike laodikejske mlakosti..Ima vjernika starijih generacija , pridošli iz ruralnih duhovnih struktura sklonijih patrijarhalnom plemenskom gledanju na Božji autoritet
i onoga što se treba , mora, hoće , i netreba i nesmije , i nemora i neće činiti , misliti, vjerovati, željeti, drugim riječim biti..Taj normarivni fanatizam i pod utjecajem nazarenstva nanio je velike štete djelu uravnoteženog odnosa prema duhu proroštva..Neprosvjećeni i neprosvjetljeni odnos prema samoj Bibliji zaustavljao je duhovnu reformu posebno među mladeži koja je iz prkosa odbacivala stalne standarde Biblijske čistote života..Nemajuči ni osnovnih uvjeta duhovnog obrazovanja za direktan odnos prema Bibliji sukladan potrebama ovog vremena, malo je svjetlo takvim osobama bilo jedina mogućnost napredovanja iako se nisu pravilno odnosili ni prema tome malom svijetlu..S druge su strane reakcije mladih na ruralnu intelektualnu strukturu vjernika u provincijskim sredinama bile sputavane svojinskim i ekonomskim odnosima ovisnosti od roditeljskog kruha..Mladi nisu prihvatili standarde odnosa prema duhu proroštva kakve su im servirali roditelji pa nemajuči socijalne hrabrosti kritikovati tu izdeformiranost iskazali su svoj protest prema normama tako što nisu odmah čitali knjige a nisu ni bili inteletualno pripremljeni studirati Bibliju po satnici najmanje dva sata na dan..Kao što su dijelovi pionirske generacije naših krajeva bile žrtve sekularizcije, iako su odbacivale svjetovnost, tako su i djeca treće i četvrte generacije postale žrtve odnosa prema velikom svjetlu upravo zato što su se zadržavale na površini malog svjetla..Reakcionarni konzervativizam prema kršćanskom savršenstvu proizlazio je iz laodicijskog normativnog perfekcionizma koji se pokrivao nedostatak duboke vjernosti..
Da su stubovi duhovne reforme prihvatili primjenu svjedočanstva na sebe same - potvrdili bi proročku vrijednost maloga svjetla koje je bilo neophodno , kako u Europi tako i u ostalim djelovima svijeta..
S druge strane, misijski rad mladih pokazuje da je to malo svjetlo - itekako potrebno , mladi zauzimaju uravnoteženi odnos prema spisima E.G.W. iako i među njima ima vatrenih fanatika, posebno u odnosu prema ishrani..
Malo svjetlo traži objektivan odnos prema velikom svjetlu..
Broj tiskanih knjiga E.G.W i broj pročitanih i studiranih knjiga pokazuje da nije opao trend korištenja malog svjetla radi urvnoteženog odnosa prema Bibliji u povijesnom odnosu prema Troanđeoskom radu.Malo svjetlo nije dodatak Bibliji, no , ono nije tret, ne sputava, već zaustavlja nas od kardinalnih grešaka u odnosu na drugi Kristov dolazak..
Ima mnoštvo protivnika E.G.W., vulgarnih akcija umanjivanja njenog pridonosa itd..Danas je moderan apokrifni odnos prema Crkvi ostatka- sjeti se ovaj ili onaj i Crkve niču kao gljive, posebno ako se pojavi "zaista prorok", iscjeljitelj, netko tko prepričava apokaliptićne događaje , govori (ne(jezicima) , jer, svijet , eto nema vremena da misli, da se kaje, želi instant Isusa, instant Duha Svetog..U tome apokrifnom poslu smeta E.G.W..jer malo svijetlo služi na izgradnju crkve ..Ta se izgradnja ne može zaobići..Provincijski normativi u Americi u početku 19 vijeka polako su slabili uprvo na području zdravstvene reforme po pitanju hrne i odjevanja..Žene su bile opterećene krinolinama , čipkama, steznicima itd, suknjama do poda .. u borbi protiv takvih nenormalnih moda E.G.W je bila vrlo angažirana, predlagala je na pr. zdravu odjeću itd.U muzičkom životu - instrumenti su također nekima bili sablazan - harmonij je bio od đavola a benđo od crkve..
Svjedočanstva o normama koje bi trebalo poštivati kako bi se vjernik sačuvao od svjetovnosti treba sagledavati u odnosu na prilike i vrijeme određene kulture, u ekonomskoj, socijalnoj i vjerskoj dimenziji.. itd
Prema Bibliji i malom svjetlu E.G.W ne treba se odnositi mitski.Pioniri adventizma u večini su prihvatili uravnotežen odnos prema svjedočanstvu koje je Bog dao preko E.G.W koja je stalno upučivala na samostalno istraživanje Biblije i korištenje iskustva..Ona je bila protiv dogmatiziranja,
a kako bismo neki od nas starijih rekli - staljiniziranja Biblije..
No i danas se može primjetiti da se formalizam u adventističkoj crkvi ne može nositi sa živim svjedočanstvom duha proroštva, sa ljudima koji misle i imaju istinske darove Svetoga Duha..U mnogim su sredinama nastale strašne deformacije zloupotrebom spisa i citata iz E.G.W. Kao št je nekada bilo moderno birati one koji su formalizam pokrivali svojom normativnom strogoćom, tako je danas u nekim sredinama moderno rušiti formalizam harizmatskim odnosom prema njegovom najjačem sredstvu kao da je E.G.W krivac za takvu kontrarevoluciju u crkvi , a sama je naglašavala princip svećenstva svih vjernika kao karakteristiku Crkve ostatka..Obe reakcije na E.G.W - i formalistička i kontraformalistička sa svojim desnim krilom nanosili su štete djelu Trećeg anđela..Bilo bi mnogo više misionskih djelatnika u djelu da je nadjačala struja učeništva ..I pored svakodnevnog čitanja Biblije i "ućenja " lekcije živo se svjedočanstvo duha proroštva razvija samo iz nemitološkog odnosa prema opravdanju vjerom - iz živoga iskustva sa Riječju Božjom u primjeni savjeta Laodicijskoj crkvi..
Kopanje blaga je dosta teško, zlato, srebro, dragulji, zahtjevaju znoja u molitvi i ljubavi u Duhu Svetom..Znojiti se u Duhu Svetom dugim učenjem - pronicanjem u Riječ prema potrebama ovog vremena - samo ono daje trajnog dobrog ploda..Mladi žele imati svoje iskustvo sa Biblijom..
No ne snose sami krivnju što teže dostižu univerzalnost uma u obrazovanju, krivi su i roditelji i škole koje produciraju brze robote , buduće žive dodatke novom svjetskom poretku ...

No još nešto, krštenički zavjet iz crkvenog pravilnika - izjava 8 glasi:
"Da li prihvatate biblijsko učenje o duhovnim darovima, verujuči da je dar proroštva jedno od obilježja po kojima se prepoznaje crkva ostatka"
Crkva ne zahtjeva od vjernika da mora vjerovati u E.G.W. kao proroka..
Tko hoće kao kršćanin biti u Biblijskom odnosu prema Crkvi ostatka, prema suvremenosti drugog Kristovog dolaska, taj se ne bi trebao upuštati u apokrifno nadmetanje o proročkom interdenominacijskom prvenstvu ..
Bog izabire sam proroka..On nam ne daje proroka da se njime hvalimo već nam daje dar za izgradnju..Proročki rad je najteži rad svih vremena, teži od rudničkoga, robovskoga rada.. proroci žive u muci Isusa Krista..
Najlakši je danas posao pogađački, vračarski..uz malo znoja a sa puno trikova..

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on uto tra 03 2007, 16:07

Može li jedno pitanje?

Nekoliko puta sam bila u adventističkoj crkvi,i mislim ići još puno puta, pa me nešto zanima. Tko je zadužen da određuje način bogosluženja kako da se vrši, znači od početka do kraja?Da li postoji određeni obrazac po kojima sve crkve jednako rade , ili?

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by dragan on uto tra 03 2007, 19:01

Pa niko nije zadužen za to. Postoji nekakav model, koji je osmislio neznam ni ja ko, ali to nije medoperzijski zakon. Uglavnom svaka mjesna crkva određuje kako njoj najbolje paše u prilikama u kojima se nalaze vjernici. Uglavnom je slično, ali ima razlika od crkve do crkve.

dragan
web - designer
web - designer

Broj postova : 336
Registration date : 29.03.2007

Korisnički profil http://www.adventisti.info

[Vrh] Go down

Postaj by imhotep on uto tra 03 2007, 19:08

Noemi je napisao/la:Može li jedno pitanje?

Nekoliko puta sam bila u adventističkoj crkvi,i mislim ići još puno puta, pa me nešto zanima. Tko je zadužen da određuje način bogosluženja kako da se vrši, znači od početka do kraja?Da li postoji određeni obrazac po kojima sve crkve jednako rade , ili?
da, postoji određeni obrazac, ali kako reče dragan nije medoperzijski zakon. ipak je bolje da se pridržava nekog reda, ali uvijek su dopuštena odstupanja kad se radi o izvanrednim okolnostima. recimo moja matična crkva je mala, a okrug je velik, pa pastor ili pripravnik dođu recimo na prvi dio pa se program prilagodi kao da je to drugi dio bogoslužja, pa kad on ode, ostali vjernici nastavljaju sa programom, dok pastor odlazi u drugu crkvu imati propovijed itd itd

imhotep
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto tra 03 2007, 21:59

Povijesni razvoj strukture bogoslužja kršćanskih denominacija je vrlo složen .No dva osnovna modela nalazimo u Starom i Novom zavjetu.
Novozavjetna struktura temelji se na principu svećenstva svih vjernika kojeg je reformacija forsirala kako bi suverenitet Svetoga Duha ponovo dobio presudnu ulogu u dinamici evanđeoskih službi prema Duhovnim darovima u misiji crkve..Kada pogledmo u 1.Korinćanima 14 vidimo Pavlov savjet koji treba s jedne strane promatrati u odnosu na judaističku tradiciju u kojoj je čitanje i izlaganje pisma bilo centralno mjesto bogoslužja..a s druge strane u odnosu na
Kristov princip evanđeoski aktivnog vjernika u novozavjetnoj crkvi koji obuhvata um, srce, dušu u sveukupnim snagama istinske pobožnosti dubokog pokajanja u sadržajima duhovnih darova..usmjerenih na Kristov veliki nalog iz Mateja..
U različitim sklopovima rasporeda i prigoda subotnjih bogoslužja u adventističkoj crkvi širom svijeta zajednička su dva osnovna dijela - prvi dio , koji se zove subotnja škola, započinje tihom molitvom , pozdravom, glasnom molitvom, čitanjem vijesti iz misionskih polja ...vjernici u većim crkvama su podjeljeni u razrede koji čine misionsku jedinicu uz druge misionske oblike akcionih grupa zavisno o misionskim programima u sistematskom misioniranju, subotnja škola počinje po razredima sa izučavanjem biblijske pouke za tromjesečje; ovo izučavanje vode učitelji u svakome razredu na osnovu pripreme svakodnevnog izučavanja tjedne pouke svih vjernika koji trebaju uzeti aktivno sudjelovanje u studijskom razgovoru..Prvi dio subotnje škole po razredima započinje misionskim razrednim ili pojedinačnim iskustvima koja traju do petnaest minuta ..Poslije završene subotnje škole po razredima koja traje do 45 minuta slijedi obično misionsko svjedočenje na osnovu prethodnog rasporeda kojeg sastavljaju vođe subotnje škole zajedno sa učiteljima ..
Poslije završne pjesme dolazi molitva, a zatim odmor u kojem se daju razne obavijesti...o eventualnom popodnevnom - bogoslužju kojeg vodi mladež i djeca.Uporedo sa prvim dijelom bogoslužja u crkvama sa djecom odvija se i dječja subotnja škola na osnovu bibllijskih pouka pripremljenih za četiri uzrasta..
Drugi dio bogoslužja započinje molitvom na koljenima cijele crkve.Moli se uvijek neka druga osoba prema rasporedu bogoslužja..Poslije molitve dolazi pjesma crkve, djece ili mladeži..Nakon toga čita se neki stih iz Biblije koji je usmjeren na davanje..U propovijedanju nastoji se angažirti pored propovijednika mjesnih crkava, gost propovijednik ili neki laik..
Nakon propovijedi pjeva se pjesma , nakon koje propovijednik koji je propovijedao se moli..
To je uglavnom osnovna struktura bogoslužja koja se različito kombinira prema prilikama..Pored subotnjeg bogoslužja postoje i kućna grupna bogoslužja , molitveni sastanci itd..
abraham

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet srp 05 2007, 19:58

Povijesni prolog
Rani spisi
odraaavaju trajno i posebno zanimanje ad-
ventista sedmog dana jer sadrae najranije knjige Ellen G.
White. One su bile napisane i prvi put objavljene 1850-ih
za izgradnju i pouku onima koji su zajedno s autoricom proπli
kroz iskustva adventistiEkih svetkovatelja subote 1840-ih i
ranih 1850-ih godina. Stoga je autorica pretpostavljala da je
Eitatelj upoznat s povijeπEu adventnog bunja i razvojem
adventistiEkog pokreta koji se pojavio 1844. Zbog toga su
neka vrlo poznata iskustva iz tog vremena u nekim sluEaje-
vima samo nagovijeπtena i uporabljeni su izrazi koje, da bismo
ih pravilno razumjeli, moramo promatrati u okviru povijesti
adventistiEkih svetkovatelja subote u tim prvim godinama.
Kad 1858. godine piπe o objavljivanju vijesti trojice an-
la iz Otkrivenja 14, Ellen White govori o iskustvima onih
koji su sudjelovali u tom radu i izvlaEi pouke iz njihovih isku-
stava, a ne iznosi, kako bismo oEekivali, jasnu sliku vijesti.
Vidi str. 192—97 i 207—10. Ona se ponekad sluai danas
nepoznatim izrazima kao πto su “nominalni adventist”, “zatvo-
rena vrata”, “otvorena vrata” i drugi.
Danas smo udaljeni viπe od stoljeEa i pol od tih herojskih
vremena. ≫itatelj to mora stalno draati na umu. Mi Eemo
sada obnoviti povijest koja je bila tako dobro poznata suvre-
menicima Ellen White i ukazati na neke vaane dogaje u
iskustvima adventistiEkih svetkovatelja subote tijekom deset-
ljeEa ili dva koja su prethodila prvom izdanju gradiva koji
se ovdje pojavljuje.
U poEetnim ulomcima Ellen White se ukratko osvrEe
na svoje obraEenje i prvo krπEansko iskustvo. Ona govori i
o sluπanju predavanja o biblijskoj doktrini oEekivanog osobnog
Kristovog dolaska, za koji se mislilo da neposredno pred-
(9)
VIII
VII
10 Rani spisi
stoji. Veliko adventno buenje koje ovdje ukratko spominje
bilo je pokret koji je obuhvatio Eitav svijet. Pojavio se kao
rezultat brialjivog prouEavanja proroEkih spisa i prihvaEanja
radosne vijesti o Isusovom dolasku od strane velikog broja
ljudi πirom svijeta.
Veliko adventno buenje
Meutim, adventna vijest najviπe se objavljivala i prihva-
Eala u Sjedinjenim AmeriEkim Draavama. Nakon πto su spo-
sobni muπkarci i aene u mnogim vjerskim zajednicama pri-
hvatili biblijska proroEanstva koja govore o Isusovom povratku,
pojavili su se brojni ozbiljni adventistiEki vjernici. Metim,
treba reEi da nije stvorena posebna i odrena vjerska organi-
zacija. Adventna nada dovela je do snaanog vjerskog bunja
koje je koristilo svim protestantskim crkvama i navelo mnoge
skeptike i nevjernike da jasno priznaju vjerovanje u Bibliju
i Boga.
Kad se pokret pribliaio vrhuncu u ranim 1840-im godina-
ma, nekoliko stotina propovjednika ujedinilo se u objavljivanju
ove vijesti. U tome je prednjaEio William Miller koji je aivio
u istoEnom dijelu savezne draave New York. Imao je istaknuto
mjesto u svojoj druπtvenoj zajednici i bavio se poljodjelstvom.
UnatoE bogatoj vjerskoj spoznaji, u mladosti je postao skeptik.
Izgubio je vjeru u Boaju rijeE i prihvatio deistiEka glediπta.
Kad je jedne nedjelje prije podne Eitao neku propovijed u
baptistiEkoj crkvi, Sveti Duh je ganuo njegovo srce i on je
prihvatio Isusa Krista kao svojeg Spasitelja. Miller se dao na
prouEavanje Boaje rijeEi, odluEan da u Bibliji na zadovo-
ljavajuEi odgovor na sva svoja pitanja i da se upozna s istinama
iznesenima na njezinim stranicama.
SljedeEe dvije godine posvetio je mnogo vremena prou-
Eavanju retka za retkom u Svetom pismu. OdluEio je da neEe
prijeEi na sljedeEi redak dok ne osjeti da je naπao zadovolja-
vajuEe objaπnjenje onog retka koji je prouEavao. Pred so-
bom je imao samo Bibliju i konkordanciju. S vremenom je
u svojem prouEavanju doπao do proroEanstava o doslovnom,
osobnom Kristovom drugom dolasku. Uhvatio se u koπtac i
s velikim vremenskim proroEanstvima, posebno s proroEan-
stvom o 2300 dana u Danielu 8 i 9, koje je povezao s proro-
IX
11
Eanstvom u Otkrivenju 14 i porukom anela koji objavljuje
Eas Boajega suda (Otk 14,6.7). U ovoj knjizi, na str. 229,
Ellen White kaae da je “Bog poslao svojeg anla da takne
srce” Williama Millera, “da ga navede na istraaivanje proro-
Eanstava.”
U svojem djetinjstvu Ellen White je sluπala dva niza pre-
davanja koja je Miller odraavao u Portlandu u saveznoj draavi
Maine. Ona su ostavila dubok i trajan dojam na njezino sr-
ce. Pustit Eemo je da nam prenese raEunanje proroEanstava
onako kako ga je starjeπina Miller iznio svojim sluπateljima.
Zato Eemo se posluaiti njezinom kasnijom knjigom
Velika
borba
:
RaEunanje proroEkih razdoblja
“≫inilo se da proroEanstvo u Danielu 8,14 najjasnije ot-
kriva vrijeme drugog dolaska: ‘Joπ dvije tisuEe i tri stotine
veEeri i jutara; tada Ee Svetiπte biti oEiπEeno.’ DraeEi se pravila
da Boaju rijeE uzima kao svojeg vlastitog tumaEa, Miller je
naπao da u simboliEkom proroEanstvu jedan dan znaEi godinu
(Br 14,34; Ez 4,6); vidio je da se razdoblje od dvije tisuEe
i tri stotine proroEkih dana, odnosno doslovnih godina, pro-
teae daleko iza vremena milosti odrenog Aidovima, i da
se prema tome ne moae odnositi na EiπEenje njihovog Svetiπta.
Miller se oslanjao na opEeprihvaEeno miπljenje da je u krπ-
Eanskoj eri zemlja to Svetiπte te je zakljuEio da je EiπEenje
Svetiπta, proreEeno u Danielu 8,14, EiπEenje Zemlje vatrom
prigodom Kristovog drugog dolaska. Ako bi se, onda, mo-
gao naEi toEan poEetak za dvije tisuEe i tri stotine dana,
zakljuEio je da bi se moglo lako odrediti i vrijeme drugog
dolaska. Tako bi se otkrilo vrijeme tog velikog kraja, vrije-
me kada Ee sadaπnje stanje ‘sa svom svojom oholoπEu i silom,
raskoπi i taπtinom, bezboanoπEu i tlaEenjem doEi kraju’, kada
Ee biti ‘skinuto prokletstvo sa Zemlje, uniπtena smrt, dana
nagrada Boajim slugama, prorocima i svetima i onima koji
se boje Njegova imena, i kada Ee biti uniπteni oni koji kvare

zemlju.’ (S. Bliss,
Memoirs of Wm. Miller, str. 76)

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by dragan on čet ruj 13 2007, 16:14

Ako se želite bolje upoznati sa adventistima, preporučujem da posjetite http://adventistickilinkovi.com
To je sajt sa najvećom bazom adventističkih linkova na našim prostorima.

dragan
web - designer
web - designer

Broj postova : 336
Registration date : 29.03.2007

Korisnički profil http://www.adventisti.info

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon ruj 17 2007, 18:22

O svetinji:
http://www.temcat.com/prophetic-history/Handouts/Edson-Time-Gentiles.pdf

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub ruj 22 2007, 18:36

[size=]Izrail je napisao/la:[/size]

Ako su te njena djela oduševila zašto ne pristupiš adventistima?
Ta Isus je jasno ostavio nauk zajednici a ne pojedincima.
Biti vjernok neke denominacije,je puno kompleksnije pitanje nego sto to mislis Izrael,pred Bogom smo pojedinci,svatko moze vjerovati sto odgovara njemu,upravo Papa juce govori o pravu,na izbor religijske pripadnosti.On moze imati religiju a ne biti pripadnik ili clan neke crkvene zajednice,on se tu dobrovoljno ukljucuje.

[size=]Moje je pitanje jasno i upućeno jednoj određenoj osobi.
E sada ti Dina kao moderatorica ovdje pišeš skroz o stvarima izvan teme i kad bi ja sada odgovorio otišli bi van teme tj. oftopic a zašto?
No ako ovdje hoćete baš o svemu onda i ja pitam imate li u procesu primanja u adventističku crkvu period kad se čovjek mora upoznati s naukom i da li u tom periodu tražite radikalno prekidanje veze s katoličkom crkvom te da li priznate krštenje u katoličkoj crkvi.
Pa eto kad smo već oftopic...[/size]
Mislim da smo Irail sad na pravom topicu.
Da Izrael ,imamo pripremu za krstenje,i kao sto znas, adventisti su transparentna krscanska zajednica,ljudi u adventizam ne dolaze samo iz katolicke crkve, nego je adventizam globalan,znaci imamo adventista ekima,kao indijanca,na Tajvanu,Filipinima,Sudanu,i kako je jednom nas jedan pisac napiaso saljivo,samo coca-cole i adventista ima u svakom uglu zemlje.Adventisti ne vrbuju,to sto si neki dopustaju luksuz,psovanja na svoju prijasnju crkvu je osobne prirode.Evo ti i nase sluzbeno stajaliste.

Odnosi s drugim kršćanskim crkvama i vjerskim organizacijama

[size=]Da bismo izbjegli nesporazum i trzavice u našim odnosima s drugim kršćanskim crkvama i vjerskim organizacijama, objavljujemo sljedeće smjernice:

1. Odajemo priznanje onim institucijama koje pred ljudima uzdižu Krista kao dio božanskog plana za evangeliziranje svijeta; stoga visoko cijenimo kršćane i kršćanke drugih vjerskih zajednica koji se posvećuju zadobijanju duša za Krista.

2. Kad radom među divizijama dođemo u dodir s drugim kršćanskim društvima i vjerskim tijelima, u svakom trenutku treba preovlađivati duh kršćanske učtivosti, otvorenosti i iskrenosti.

3. Potvrđujemo da se prava religija zasniva na savjesti i osvjedočenju. Stoga trebamo stalno nastojati da ljudi u našu zajednicu ne budu privučeni sebičnim interesima i privremenim prednostima; osim toga, vjernik se treba vezati uz nju samo ako vjeruje i ako je osvjedočen da se tako uspio povezati s Kristom. Ako promjena osvjedočenja navede vjernika naše crkve na zaključak da više nije u skladu s adventističkom vjerom i praksom, smatramo ne samo pravom već i odgovornošću tog vjernika da bez osjećaja srama promjeni vjersku pripadnost u skladu sa svojim vjerovanjem. Očekujemo da druge vjerske zajednice reagiraju istim duhom vjerske slobode.

4. Prije primanja u vjerništvo osoba iz druge vjerske zajednice treba provjeriti da li su kandidati na promjenu vjerske pripadnosti potaknuti svojim vjerskim uvjerenjem i zahvaljujući svojoj osobnoj zajednici s Bogom.

5. Osobu koja je pod stegom u drugoj vjerskoj zajednici zbog jasno utvrđenih nedostataka u kršćanskom moralu ili karakteru, ne treba smatrati podesnom za članstvo u Crkvi adventista sedmog dana dok nema dokaza o pokajanju i promjeni.

6. Zbog svog razumijevanja evanđeoskog naloga Crkva adventista sedmog dana ne može svoju misiju ograničiti na određena geografska područja. Prema Božjoj providnosti i povijesnom razvoju Njegovog djela za ljude, s vremena na vrijeme pojavljivale su se vjerske zajednice i vjerski pokreti koji su trebali posebno naglašavati različite elemente evanđeoske istine. Nastankom adventističkog naroda povjerena nam je zadaća da objavljujemo radosnu vijest o Kristovom dolasku kao bliskom događaju, uz potrebu naviještanja biblijske istine u okviru posebne vijesti o pripremi opisanoj u biblijskim proročanstvima, posebno u Otkrivenju 14,6-14. Ova vijest nalaže naviještanje neprolazne radosne vijesti "svakom narodu i plemenu, jeziku i puku" kako bi je upoznali svi ljudi. Svaka zabrana koja bi ovo svjedočenje ograničila na određena geografska područja stoga postaje umanjivanje evanđeoskog naloga. Crkva adventista sedmog dana također priznaje pravo drugih vjerskih zajednica da djeluju bez geografskih restrikcija.

Ovaj tekst je uzet iz Radnih propisa Generalne konferencije, broj 075.

Adventisti sedmog dana podržavaju proglas Ujedinjenih naroda kojim 1995. godinu proglašavaju Godinom tolerancije. Ovaj proglas dolazi u vrijeme kad na svim kontinentima vlada netrpeljivost – zadrtog vjerskog ekstremizma, rasizma, tribalizma, etničkog čišćenja, jezičnog neprijateljstva i drugih oblika terorizma i nasilja. Kršćani su sukrivci za predrasude i nečovječnost prema ljudima.
Tolerancija, sposobnost da pretrpimo nepovoljne okolnosti, samo je početak. Kršćani i svi ljudi dobre volje moraju se uzdići iznad ovog negativnog koncepta i pokazati simpatiju ne samo za drukčije vjerovanje i postupke nego i za ona koja se protive vlastitima. Dijalog je svakako bolji od ogorčenog napada. Ljudska bića moraju naučiti da se slažu ili ne slažu bez primjene nasilja; moraju biti u stanju raspravljati o različitim gledištima bez mržnje ili ogorčenosti. To ne znači povodljivost ili ropsku pokornost, već suradnju i poštovanje jednakih prava drugih. Svaka osoba ima pravo i odgovornost da snažno i upečatljivo izrazi ideje i ideale, a da pritom ne dođe u stanje ključanja nasilnih riječi ili postupaka.
Na kraju, tolerancija u najboljem slučaju znači ne samo prihvaćanja drugih gledišta i ljudi, već i napredovanje u blagonaklonosti, reagiranju i razumijevanje drugih – svakog drugog ljudskog bića.
Ovu je izjavu odobrio i prihvatio Administrativni odbor Generalne konferencije adventista sedmog dana, a objavio ju je Ured predsjednika Roberta S. Folkenberga na zasjedanju Generalne konferencije u Utrechtu, u Nizozemskoj, održanom od 29. lipnja do 8. srpnja 1995. godine.[/size]

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on uto ruj 25 2007, 10:43

Nisam pročitao odgovor priznaju li Adventisti krštenje obavljeno u Katoličkoj Crkvi?

Izrail
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 2080
Registration date : 14.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on uto ruj 25 2007, 12:32

Ja mislim da ne!

Osim ako je krstenje obavljeno uronjavanjem i da je covek bio odrastao kada se to krstenje odigralo.

Ali ovo je moje licno misljenje. Ne drzi me, prijatelju stari, za rec.

Pozdrav.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto ruj 25 2007, 13:51

Izrail je napisao/la:Nisam pročitao odgovor priznaju li Adventisti krštenje obavljeno u Katoličkoj Crkvi?
Ja pitam obrnuto?Ali ne poznam takav slucaj,ali priznanje vjere u iznimnim slucajevima da.Ako netko to zeli.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on uto ruj 25 2007, 13:55

Dina je napisao/la:
Izrail je napisao/la:Nisam pročitao odgovor priznaju li Adventisti krštenje obavljeno u Katoličkoj Crkvi?
Ja pitam obrnuto?

Čuj ja sam postavio pitanje u skladu s temom a ti odgovaraš na njega s protupitanjem (što je nepristojno) i još izvan teme (opet nepristojno) queen
Inače kad smo već oftopic poslao sam ti PP a odgovora nema? confused

Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto ruj 25 2007, 14:03

Ej,molim strpljenja malo GLADNA sam,tek sam dosla s posla,nisam mislila nista zlo,samo sam htjela razmenu misljenja a ne konflikt,iako sam gladna.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on čet ruj 27 2007, 08:38

Može li mi netko napisati čije krštenje Adventistička crkva priznaje, tj od kojih denominacija krštenje vrijedi u adventizmu?
Ja nastojim pitati konkretno i tako najlakše shvatim bit pa ako je moguće dajte i konkretan odgovor ne općenit.
Hvala lijepa.

Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Molitelj on čet ruj 27 2007, 13:04

Mislim da priznaje svako, koje je izvrseno uronjavanjem, odraslog coveka. Ustvari ovo ti je prava i pouzdana informacija.

Molitelj
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet ruj 27 2007, 14:18

Izrail je napisao/la:Može li mi netko napisati čije krštenje Adventistička crkva priznaje, tj od kojih denominacija krštenje vrijedi u adventizmu?
Ja nastojim pitati konkretno i tako najlakše shvatim bit pa ako je moguće dajte i konkretan odgovor ne općenit.
Hvala lijepa.

Iako je ponovno krštenje za sada relativno neuobičajeno u Crkvama, postoji mišljenje da se ono može obavljati u dva slučaja: Kada netko tko je već ranije bio kršten uronjavanjem želi pristupiti Crkvi, traži se ponovno krštenje jer se smatra da je ta osoba prihvatila nove biblijske istine poslije ranijeg biblijskog krštenja. Na zahtjev krštenika Crkva ga može primiti i "priznanjem vjere" bez ponovnog krštenja, priznavajući na taj način vjerodostojnost krštenja uronjavanjem koje je obavljeno u nekoj drugoj Crkvi. Kada vjernici Crkve "odu u otpad i žive na takav način da javno krše vjeru i načela Crkve, tada, u slučaju da traže ponovno primanje u zajedništvo Crkve, treba da pristupe Crkvi kao i prvi put, naime, krštenjem." (SDA Church Manual 1990, 51) To se događa kada netko tko je istinski ponovo obraćen želi da obnovi svoj zavjet s Bogom (Ev 375).

Pravilnik Generalne konferencije ASD / na engleskom /
http://www.adventist.org/beliefs/church_manual/Seventh-day-Adventist-Church-Manual-17th-edition.pdf

Citat:
"

Baptismal Vow and Baptism

Baptismal VowCandidates for baptism or those being received into fellowship by profession of faith shall affirm their acceptance of the doctrinal beliefs of the Seventh-day Adventist Church in the presence of the church or other properly appointed body. (See p. 31.) The minister or elder should address the following questions to the candidate(s), whose reply may be by verbal assent or by raising the hand.

Vow

1. Do you believe there is one God: Father, Son, and Holy Spirit, a unity of three coeternal Persons?

2. Do you accept the death of Jesus Christ on Calvary as the atoning sacrifice for your sins and believe that by God’s grace through faith in His shed blood you are saved from sin and its penalty?

3. Do you accept Jesus Christ as your Lord and personal Saviour, believing that God, in Christ, has forgiven your sins and given you a new heart, and do you renounce the sinful ways of the world?

4. Do you accept by faith the righteousness of Christ, your Intercessor in the heavenly sanctuary, and accept His promise of transforming grace and power to live a loving, Christ-centered life in your home and before the world?

5. Do you believe that the Bible is God’s inspired Word, the only rule of faith and practice for the Christian? Do you covenant to spend time regularly in prayer and Bible study?

6. Do you accept the Ten Commandments as a transcript of the character of God and a revelation of His will? Is it your purpose by the power of the indwelling Christ to keep this law, including the fourth CHURCH MEMBERSHIP 33 commandment, which requires the observance of the seventh day of the week as the Sabbath of the Lord and the memorial of Creation?

7. Do you look forward to the soon coming of Jesus and the blessed hope, when “this mortal shall . . . put on immortality”? As you prepare to meet the Lord, will you witness to His loving salvation by using your talents in personal soul-winning endeavor to help others to be ready for His glorious appearing?

8. Do you accept the biblical teaching of spiritual gifts and believe that the gift of prophecy is one of the identifying marks of the remnant church?

9. Do you believe in church organization? Is it your purpose to worship God and to support the church through your tithes and offerings and by your personal effort and influence?

10. Do you believe that your body is the temple of the Holy Spirit; and will you honor God by caring for it, avoiding the use of that which is harmful, abstaining from all unclean foods; from the use, manufacture, or sale of alcoholic beverages; the use, manufacture, or sale of tobacco in any of its forms for human consumption; and from the misuse of or trafficking in narcotics or other drugs?

11. Do you know and understand the fundamental Bible principles as taught by the Seventh-day Adventist Church? Do you purpose, by the grace of God, to fulfill His will by ordering your life in harmony with these principles?

12. Do you accept the New Testament teaching of baptism by immersion and desire to be so baptized as a public expression of faith in Christ and His forgiveness of your sins?

13. Do you accept and believe that the Seventh-day Adventist Church is the remnant church of Bible prophecy and that people of every nation, race, and language are invited and accepted into its fellowship? Do you desire to be a member of this local congregation of the world church?
Vow (Alternative)

1. Do you accept Jesus Christ as your personal Savior and Lord, and do you desire to live your life in a saving relationship with Him?

2. Do you accept the teachings of the Bible as expressed in the Statement of Fundamental Beliefs of the Seventh-day Adventist Church and do you pledge by God’s grace to live your life in harmony with these teachings?

3. Do you desire to be baptized as a public expression of your belief in Jesus Christ, to be accepted into the fellowship of the Seventh-day Adventist Church, and to support the church and its mission as a 34 CHURCH MANUAL

faithful steward by your personal influence, tithes and offerings, and a life of service?

Certificate of Baptism and CommitmentA space will be provided for the new member to sign the certificate as an affirmation of this commitment. Following the baptism, a Certificate of Baptism and Commitment will be presented to the candidate as a covenant document. The commitment will read as follows:

Commitment

1. I believe there is one God: Father, Son, and Holy Spirit, a unity of three coeternal Persons.

2. I accept the death of Jesus Christ on Calvary as the atoning sacrifice for my sins and believe that by God’s grace through faith in His shed blood I am saved from sin and its penalty.

3. I accept Jesus Christ as my Lord and personal Saviour and believe that God, in Christ, has forgiven my sins and given me a new heart, and I renounce the sinful ways of the world.

4. I accept by faith the righteousness of Christ, my Intercessor in the heavenly sanctuary, and accept His promise of transforming grace and power to live a loving, Christ-centered life in my home and before the world.

5. I believe that the Bible is God’s inspired Word, the only rule of faith and practice for the Christian. I covenant to spend time regularly in prayer and Bible study.

6. I accept the Ten Commandments as a transcript of the character of God and a revelation of His will. It is my purpose by the power of the indwelling Christ to keep this law, including the fourth commandment, which requires the observance of the seventh day of the week as the Sabbath of the Lord and the memorial of Creation.

7. I look forward to the soon coming of Jesus and the blessed hope, when “this mortal shall . . . put on immortality.” As I prepare to meet the Lord, I will witness to His loving salvation by using my talents in personal soul-winning endeavor to help others to be ready for His glorious appearing.

8. I accept the biblical teaching of spiritual gifts and believe that the gift of prophecy is one of the identifying marks of the remnant church.

9. I believe in church organization. It is my purpose to worship God and to support the church through my tithes and offerings and by my personal effort and influence. CHURCH MEMBERSHIP 35

10. I believe that my body is the temple of the Holy Spirit; and I will honor God by caring for it, avoiding the use of that which is harmful, abstaining from all unclean foods; from the use, manufacture, or sale of alcoholic beverages; the use, manufacture, or sale of tobacco in any of its forms for human consumption; and from the misuse of or trafficking in narcotics or other drugs.

11. I know and understand the fundamental Bible principles as taught by the Seventh-day Adventist Church. I purpose, by the grace of God, to fulfill His will by ordering my life in harmony with these principles.

12. I accept the New Testament teaching of baptism by immersion and desire to be so baptized as a public expression of faith in Christ and His forgiveness of my sins.

13. I accept and believe that the Seventh-day Adventist Church is the remnant church of Bible prophecy and that people of every nation, race, and language are invited and accepted into its fellowship. I desire to be a member of this local congregation of the world church.

Welcoming Candidates—After the candidates have, in the presence of the church membership or other properly appointed body, answered the questions of the vow in the affirmative, or assurance has been given to the church that such answers have already been given, the church body should be asked to vote on their acceptance into the church, subject to baptism, which ordinance should not be unduly delayed.

Receiving Members Who Are Not Known—In preparing for the baptism of his converts, an evangelist should invite the pastor or elder to visit his baptismal classes and become acquainted with his converts. Such contacts will enable the church to be better prepared to receive the new members into church fellowship. This general procedure should not apply in the case of isolated believers who wish to unite with the conference/mission/field church.

Baptismal Ceremony—At this ceremony the deacons should make the necessary preparation and assist the male candidates into and out of the water. (See p. 54.) The deaconesses should assist all female candidates. (See p. 58.) Care should be exercised to see that proper attire is provided for the candidates. Robes of suitable heavy material are preferable. If such are not available, the candidates should dress in such a manner that they will be modestly attired. The baptismal ceremony should be followed by extending the right hand of fellowship and the giving of a few words of welcome by the pastor or elder in behalf of the entire church. 36 CHURCH MANUAL

Regular Standing

All church members are considered to be in regular standing unless they are under church discipline. (See pp. 193-200.)

Transferring Members

Transferring Church Members—When a church member moves to a different area, the clerk of the church holding the membership record should write to the secretary of the relevant conference/mission/field requesting that a pastor in the new locality make a pastoral visit to the individual. This pastoral intervention may facilitate the transfer process.

The clerk of the church holding the membership record should also notify the member of the intention to give the member’s new address to a pastor in the new locality.

A church member who moves from one locality to another for a period of longer than six months should make immediate application for a letter of transfer to a church near his/her new place of residence. In the case of a member locating in an isolated area with no church within a reasonable distance, the customary plan is to make application to join the conference/mission/field church. Such a letter of transfer is valid for six months from date of issue, and unless acted upon within that time is void.

Method of Granting Letters of Transfer—Application for a letter should be made to the clerk of the church with which the member desires to unite. The clerk then sends the request to the clerk of the church from which the member desires to be transferred. On receiving this, the clerk brings the request to the pastor or to the church elder, who in turn lays the request before the church board. After due consideration the board recommends to the church, favorably or otherwise, concerning the application. (See pp. 37-44, 59, 200, 212.) The pastor or elder then brings the recommendation to the attention of the church, announcing that this is the first reading. Final action is taken the following week, when the request is again presented and a vote of the church is taken. The purpose of allowing one week’s interval is to give any member opportunity to object to the granting of the letter for any valid reason. This objection should not ordinarily be publicly stated, but be lodged with the pastor or elder, whose duty it is to call the church board to consider the objection. The objector should be given opportunity to appear before the board to present the objections. If they are not based on valid grounds, the person raising objection should be admonished to withdraw them. On the other hand, if they are based on valid grounds, it is the duty of the church board to institute such investigation as may be needed. In such case the CHURCH MEMBERSHIP 37

final action on granting the letter by the church is deferred until the matter has been satisfactorily settled.

If the difficulties involve personal relationships every effort should be made to effect reconciliation. If public offenses are involved, disciplinary measures may be called for. If there is some spiritual lapse, efforts should be made to restore the member in question.

Clerk to Prepare Letter—When the church has granted the letter of transfer, the church clerk fills out the regular form used for this purpose and forwards it to the clerk of the church which the member proposes to join. The clerk of this church passes the letter to the pastor or church elder, who presents it first to the church board for recommendation, after which the request is presented to the church at its next regular service. It is then held over for one week, when final action is taken by vote accepting the person into membership. The clerk of the receiving church then adds the member’s name and date of admittance to the church membership record. The clerk also fills out the return portion of the church letter, certifying that the member has been accepted, and sends it back to the clerk of the church from which the member was transferred. (See p. 59.)

Alternative Method for Membership Transfer—A division may approve alternative methods for transferring members from one church to another within the division, but when members request transfers to a church in another division, the above “Method of Granting Letters of Transfer” must be followed.

Membership During Interval of Transfer—Under no circumstances shall the clerk of the church granting the letter remove the member’s name from the church roll until the return portion of the letter has been received, certifying that the member has been voted into the fellowship of the receiving church. To follow any other plan is to deprive the person of church membership during the interval of transfer and is a procedure which should never be followed. The clerk, the elder, the minister, and the conference/mission/field president are all responsible for seeing that the above plan is uniformly adhered to in all the churches.

Receiving of Members Disturbed by World Conditions—On

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on čet ruj 27 2007, 14:40

Molitelj je napisao/la:Mislim da priznaje svako, koje je izvrseno uronjavanjem, odraslog coveka. Ustvari ovo ti je prava i pouzdana informacija.

E znači ja bi trebao opet na krštenje scratch a kršten sam, da li to znači kako me adventisti ne smatraju kršćaninom confused

Zadnja promjena: ; čet ruj 27 2007, 14:41; ukupno mijenjano 1 put.

Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet ruj 27 2007, 14:40

Nastavak, citat iz Dokumenata i smjernica:

Potvrđujemo da se prava religija zasniva na savjesti i osvjedočenju. Stoga trebamo stalno nastojati da ljudi u našu zajednicu ne budu privučeni sebičnim interesima i privremenim prednostima; osim toga, vjernik se treba vezati uz nju samo ako vjeruje i ako je osvjedočen da se tako uspio povezati s Kristom. Ako promjena osvjedočenja navede vjernika naše crkve na zaključak da više nije u skladu s adventističkom vjerom i praksom, smatramo ne samo pravom već i odgovornošću tog vjernika da bez osjećaja srama promjeni vjersku pripadnost u skladu sa svojim vjerovanjem. Očekujemo da druge vjerske zajednice reagiraju istim duhom vjerske slobode.

4. Prije primanja u vjerništvo osoba iz druge vjerske zajednice treba provjeriti da li su kandidati na promjenu vjerske pripadnosti potaknuti svojim vjerskim uvjerenjem i zahvaljujući svojoj osobnoj zajednici s Bogom.

5. Osobu koja je pod stegom u drugoj vjerskoj zajednici zbog jasno utvrđenih nedostataka u kršćanskom moralu ili karakteru, ne treba smatrati podesnom za članstvo u Crkvi adventista sedmog dana dok nema dokaza o pokajanju i promjeni.

http://www.adventisti.hr/dokumenti.html

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet ruj 27 2007, 14:52

Izrail je napisao/la:
Molitelj je napisao/la:Mislim da priznaje svako, koje je izvrseno uronjavanjem, odraslog coveka. Ustvari ovo ti je prava i pouzdana informacija.

E znači ja bi trebao opet na krštenje scratch a kršten sam, da li to znači kako me adventisti ne smatraju kršćaninom confused

Adventistička Crkva nije potpisala dokument o međusobnom priznavanju krštenja, koliko je meni poznato.Osim toga , bez sofizma, adventisti smatraju sve kršćane - kršćanima.Ti si za mene kršćanin jer slijediš Krista bez obzira na krštenje...Vjerujem da imaš svijest o tome da si iskusio kako si sa Kristom suukopan - stvarno itd.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 17:33

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 3 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics