Da li vjerujete u čistilište?

Stranica 4 / 28. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Da li vjerujete u čistilište?

Postaj by hrvoje hrki on sri oľu 21 2007, 10:59

Aladin je napisao/la:Čemu Isusova Krv ako se i posle nje moramo čistiti. Nije li Isusova Krv SAVRŠENO sredstvo za čišćenje ili savršeni lek za greh. Ne kaže li Pismo da smo prinosom Njegovog tela jednom zauvek posvećeni. Ako smo posvećeni, što znači da nam Bog pripisuje Hristovu svetost po veri, onda čemu služi čistilište? Od čega me može očistiti čistilište ako HODAM U SVETLU I IMAM ZAJEDNIŠTVO SA VERNICIMA I KRV NJEGOVOG SINA ISUSA HRISTA ČISTI ME OD SVAKOG GREHA?

Izvinite, vi koji verujete u čistilište, morali bi više čitati Pavlovu poslanicu Hebrejima i poslanicu Rimljanima!

Brat Aladin

pa naravno da se moramo čistiti
jer Isus je proljevanjem na križu otvorio SAMO GENERALNO put u nebo
ali , svatko za sebe mora se čistiti

ne može se generalno ići u nebo
to je relativiziranje sveopćeg našeg života, djelovanja itd
kad ne bi bilo tako onda čemu svi naši trudovi i težnje da budemo bolji i da što manje griješimo??

kad bi bila dovoljna samo ta jedna žrtva , onda se po tebi mogu svi spasiti , Krist je prolio krv za sve ljude

Zadnja promjena: ; sri oľu 21 2007, 14:06; ukupno mijenjano 1 put.

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1359
Registration date : 12.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by No Nick on sri oľu 21 2007, 13:57

Čemu Isusova Krv ako se i posle nje moramo čistiti. Nije li Isusova Krv SAVRŠENO sredstvo za čišćenje ili savršeni lek za greh. Ne kaže li Pismo da smo prinosom Njegovog tela jednom zauvek posvećeni. Ako smo posvećeni, što znači da nam Bog pripisuje Hristovu svetost po veri, onda čemu služi čistilište? Od čega me može očistiti čistilište ako HODAM U SVETLU I IMAM ZAJEDNIŠTVO SA VERNICIMA I KRV NJEGOVOG SINA ISUSA HRISTA ČISTI ME OD SVAKOG GREHA?

Izvinite, vi koji verujete u čistilište, morali bi više čitati Pavlovu poslanicu Hebrejima i poslanicu Rimljanima!

Brat Aladin

Prijatelju, sam sebi si kontradiktoran. Cemu Isusova krv ako se i posle nje moramo cistiti-sa jedne starne, a sa druge strane-krv Njegovog sina cisti me od svakoga greha?

Oni koji sagrese, i nakon obracenja, uvek i uvek im je potrebna Isusova krv.

No Nick
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1236
Registration date : 15.02.2007

Korisnički profil http://www.svetlostistine.com

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on sri oľu 21 2007, 14:17

Ukazanja duša iz čistilišta
(iz knjige "Trideset dana s dušama u čistilištu")

- U drugom stoljeću, sveta Perpetua, u svom zatvoru u Kartagi (sjev. Afrika) ugledala je u viđenju svog malog brata Dinokrata, koji je umro od raka na licu. Trpio je u čistilištu, bio žedan uz blizi izvor vode, te zamolio sestru, da se moli za nj, da mu se muke ublaže i skrate. Sveta Perpetua molila je mnogo za brata, pa je naskoro doživjela novo ukazanje i vidjela, da je njezin brat sretno prešao u Božje kraljevstvo.

- U šestom stoljeću, sveti Grgur Veliki pripovijedao je, kako se ukazao kardinal Paskazije svetom Germainu, biskupu iz Kapue, a izgledao je kao siromah. Rekao je da mora trpjeti, jer se samo nešto malo usprotivio Papi Simaku, moleći od biskupa da moli za njega, da mu se skrate muke, pa će mu biti zahvalan. Svetac je molio i doživio novo ukazanje da je kardinal završio svoju pokoru u čistilištu.

- U sedmom stoljeću, Sveti Beda časni, monah engleski govori o čovjeku koji je iznosio, kako u čistilištu ima mnogo duša koje trpe, jer su na zemlji odgađale svoje obraćenje.

- U dvanaestom stoljeću Sv. Bernard i jedan njegov redovnik vidjeli su dušu jednog pokojnog redovnika, koji je slabo opsluživao redovničko pravilo i nije zato činio pokoru na zemlji, pa se mora mučiti u vatri čistilišnoj. Sveti Bernard i njegov redovnik molili su i postili i Mise prikazivali za tog redovnika u čistilištu. Taj se ponovno javio i ustvrdio, kako su mu Svete Mise najviše pomogle, da se izbavio iz muka.

- U trinaestom stoljeću, sv. Dominik doživio je ukazanje jedne djevojke. Osuđena od Boga u čistilište, ali se izbavila potpomognuta mnogim izmoljenim krunicama. Inače morala bi provesti 700 godina u čistilištu.

- U četrnaestom stoljeću Sv. Brigita Švedska više je puta opazila duše iz čistilišta, koje su molile njezinu pomoć. Svetica je za njih mnogo molila i činila pokoru. Jednog dana čula je glas anđela, koji je govorio: Blago onome, koji pomaže dušama u čistilištu svojim molitvama i dobrim djelima!

- U šesnaestom stoljeću Sveta Terezija Avilska dobila je jednu kuću za svoje redovnice od Bernardina de Mendoze. Darovatelj je umro, ali bijaše iz čistilišta oslobođen nakon prve Mise, koja se za njega prikazala.

- U sedamnaestom stoljeću, Sveta Marija Margareta Alacoque vidjela je, dok bijaše u molitvi pred Presv. Oltarskim Sakramentom, jednu osobu u čistilišnoj vatri, a ta osoba bijaše redovnik benediktinac. Duša tog benediktinca reče Svetici, kako je na zemlji više gledao na svoj osobni interes nego na slavu Božju, previše držao do svog ugleda, nije imao dosta ljubavi prema svojoj redovničkoj braći, previše su ga privlačila stvorenja. Molio je sveticu da moli za nj, jer se mnogo muči u čistilištu. Nakon nekog vremena ponovo se njegova duša ukazala svetici, ali radosna, jer se oslobodila muka i prešla u Božje kraljevstvo.

- U osamnaestom stoljeću, Sv. Pavao od Križa doživio je ukazanje jednog svećenika, koji mu reče: Nalazim se u čistilištu, jer nisam ispravljao pogrješke, na koje ste me upozoravali. Nalazim se u oceanu vatre. Zamolio je sveca za pomoć u molitvi i drugim dobrim djelima. Doživio je svetac novo ukazanje. Duša tog svećenika prešla je u Nebo.

- U devetnaestom stoljeću, sveta Gemma Galgani, doživjela je ukazanje jedne redovnice, koja je tražila pomoć, jer se muči u čistilištu. Gemma se odazvala molbi. Nakon toga doživjela je novo ukazanje. Duša te redovnice uz pratnju anđela čuvara radosna ulazi u Nebo.

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sri oľu 21 2007, 15:55

Brate Hrki,

Ako vizija nije u skladu sa Biblijom onda ja to ne bi sledeo. Čistilište je direktno suprotno sa Novozavetnim učenjem Pisma, tako da bez obziara koliko vizija došlo vernici ih ne bi trebali slediti. Pavle je rekao: Ako anđeo sa neba dođe i objavi drugačije Evanđeljem nemojte ga slušati. Dakle Reč je iznad vizije!

Brat Aladin

Aladin
senior
senior

Broj postova : 714
Registration date : 06.03.2007

Korisnički profil http://www.nevesta-hristova.org

[Vrh] Go down

Postaj by No Nick on sri oľu 21 2007, 17:11

Dakle Reč je iznad vizije!

Hoces reci da je ovo kriterij??

No Nick
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sri oľu 21 2007, 21:10

Ne razumem No Nick!

Reč je uvek bila kriterujum iznad svega. Reč Božija je dolazila prorocima, i mi to čitamo na stranicama Biblije.

Inače da budem jasniji.

1. Reč iznad svega.
2. Ako je vizija u suprotnosti sa Reči onda je ne treba slediti.
3. Ako je vizija u skladu sa Reči onda ju je greh odbaciti.
4. Danas ima onih koji imamju vizije ali nisu po Reči. Ili ima onih koji tvrde da samo imaju Reč a nemaju niti jedan dokaz za to. A blagoslov je imati Reč + natprirodno koje potvrđuje ono što čitaš u Pismu.

Nadam se da je bilo jasno.

Inače, nemoraš odmah biti protiv nečega samo zato što sam ja to napisao na forumu, ko zna možda je i nešto istina.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Totus Tuus on sub oľu 24 2007, 11:34

Super su mi ova svjedočanstva što je hrvojehrki napisao.
Zar to nije dobar dokaz?

Totus Tuus
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 214
Registration date : 07.03.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sub oľu 24 2007, 12:51

NIKAKAV DOKAZ.

Za mene je mnogo veći dokaz za koji svedoči Bog u Bibliji. A evo što Reč Božija kaže.
Poslanica svetog Apostola Jovana:

KADA ŽIVIMO U SVETLU KAO ŠTO JE ON U SVETLU, ONDA IMAMO ZAJEDNIŠTVO JEDNI SA DRUGIMA I "KRV NJEGOVOG SINA ISUSA HRISTA ČISTI NAS OD SVAKOG GREHA!"

AMEN!

Brat Aladin

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Totus Tuus on ned oľu 25 2007, 23:41

A što ti taj citat dokazuje kakve to ima veze s čistilištem?
Znaš brate da je mudro poslušat savjeta starih; pogotovo onih koji imaju svjedočanstvo života kao gore nabrojani.

Totus Tuus
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sandra on ned oľu 25 2007, 23:59

Aladin je napisao/la:Ne razumem No Nick!

Reč je uvek bila kriterujum iznad svega. Reč Božija je dolazila prorocima, i mi to čitamo na stranicama Biblije.

Inače da budem jasniji.

1. Reč iznad svega.
4. Danas ima onih koji imamju vizije ali nisu po Reči. Ili ima onih koji tvrde da samo imaju Reč a nemaju niti jedan dokaz za to. A blagoslov je imati Reč + natprirodno koje potvrđuje ono što čitaš u Pismu.

Inače, nemoraš odmah biti protiv nečega samo zato što sam ja to napisao na forumu, ko zna možda je i nešto istina.

Brat Aladin
[url=http://www.nevesta-hristova.org
www.nevesta-hristova.org[/quote[/url]]

Tako je Aladine amen,sve mora bit u skladu sa Rječji Božjom.
Slava Bogu da onaj koji vjeruje u Isusa Krista čisti se kao što je On čist.
To je jedino i pravo čistilište.
A ne tamo negdje kad umrem,e onda je prekasno.
Sad je pravo vrijeme za čišćenje.Na puno mjesta nam o tome govori Rječ Božja.

Sandra
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by No Nick on pon oľu 26 2007, 10:04

Ne razumem No Nick!

Inače da budem jasniji.

1. Reč iznad svega.

aladine, pa ko je kazao da sam ja protiv necega? :)

Ovo sam te pitao, jer i ja verujem da je Rec iznad vizije. :)

Ona je kriterij.

I slazem se u potpunosti sa ovim sto kaza.

No Nick
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on pon oľu 26 2007, 15:24

Aladin je napisao/la:Brate Hrki,

Ako vizija nije u skladu sa Biblijom onda ja to ne bi sledeo. Čistilište je direktno suprotno sa Novozavetnim učenjem Pisma, tako da bez obziara koliko vizija došlo vernici ih ne bi trebali slediti. Pavle je rekao: Ako anđeo sa neba dođe i objavi drugačije Evanđeljem nemojte ga slušati. Dakle Reč je iznad vizije!

Brat Aladin

evo ti I NEŠTO iz Biblije

1 Kor 3
10Po milosti Božjoj koja mi je dana ja kao mudri graditelj postavih temelj, a drugi naziđuje; ali svaki neka pazi kako naziđuje. 11Jer nitko ne može postaviti drugoga temelja osim onoga koji je postavljen, a taj je Isus Krist. 12Naziđuje li tko na ovom temelju zlatom, srebrom, dragim kamenjem, drvom, sijenom, slamom - 13svačije će djelo izići na svjetlo. Onaj će Dan pokazati jer će se u ognju očitovati. I kakvo je čije djelo, oganj će iskušati. Exclamation 14Ostane li djelo, primit će plaću onaj tko ga je nazidao. 15Izgori li čije djelo, taj će štetovati; ipak, on će se sam spasiti, ali kao kroz oganj. Exclamation 16Ne znate li? Hram ste Božji i Duh Božji prebiva u vama.

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on pon oľu 26 2007, 15:28

Pise u Bibliji takodjer o nerazumnim ljudima koji izvrcu Pisma na svoju vlastitu propast. (petrova poslanica)

Very Happy

dominik
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 871
Registration date : 08.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on pon oľu 26 2007, 15:36

dominik je napisao/la:Pise u Bibliji takodjer o nerazumnim ljudima koji izvrcu Pisma na svoju vlastitu propast. (petrova poslanica)

Very Happy

slažem se , slažem:afro:
samo kod nekih ima mali milujun koji si uzimaju za pravo da su istinski TUMAČI Biblije
kod katolika nema milijune i milijune tumača:!: lol!

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on pon oľu 26 2007, 15:47

Kako Isus rece: "Neka ti bude po vjeri tvojoj!" Ako vjerujes da ces u oganj, neka ti bude. Sad

dominik
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 871
Registration date : 08.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on pon oľu 26 2007, 16:14

dominik je napisao/la:Kako Isus rece: "Neka ti bude po vjeri tvojoj!" Ako vjerujes da ces u oganj, neka ti bude. Sad

gdje to spominjem ?? .. da ja vjerujem DA ĆU JA u oganj...kako

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sub oľu 31 2007, 14:25

Jedna opaska Hrki

Ispod svakog tvog posta piše da je Marija bezgrešna.

To je apsolutno suprotno PISMU i svemu što Biblija uči. Evo samo jednog od mnogih dokaza:

Rimljanima 3:23:
"Jer SVI sagriješiše i nemaju slave Božje."

Reč SVI znači upravo ono što ta reč i znači.

A da je Marija zaručnica SVETOG DUHA to je takođe apsolutno suprotno svakom citatu Biblije.

Postoji dve Neveste u Bibliji. U S.Z. to je bio Izrael a u N.Z. to je Hristova Nevesta, sve ostalo je BABILONSKA religija.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub oľu 31 2007, 16:16

Ako nisi primjetio hrvoje je sluga zvijeri:) ako to shvatis sve ce ti biti jasno.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on sub oľu 31 2007, 16:25

Ne delim ljude na takav način. Postoje samo dve grupe ljudi. Prva živi u Svetlu i hoda u skladu sa Reči, a druga je prevarena grupa ljudi. Prevarenim ljudima treba pružiti ruku, a da li će je oni prihvatiti to je na njima.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by No Nick on sub oľu 31 2007, 17:11

aladine, pitaj hrkija sta on podrazumeva pod pojmom da je marija bezgresna, nije isto kao i tvoje tumacenje.

No Nick
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by Totus Tuus on sub oľu 31 2007, 22:46

Da, svi mi dijelimo ljude na lijepe ružne, glope pametne, dobre zle, spašene nespašene. Jedva čekam dočekat dan kad neću dijeliti nikoga, nego svakoga prihvaćat kao novog originalnog i posebnog.

Totus Tuus
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by No Nick on sub oľu 31 2007, 22:53

Da, svi mi dijelimo ljude na lijepe ružne, glope pametne, dobre zle, spašene nespašene. Jedva čekam dočekat dan kad neću dijeliti nikoga, nego svakoga prihvaćat kao novog originalnog i posebnog.

Amen, i ja isto. Pa ako se vidimo, iznenadicemo se oboje, verujem. Smile

Poz.

No Nick
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on ned tra 01 2007, 00:54

Mnogi će se iznenaditi. Jedni jer su mislili da će biti tamo a neće. A drugi jer su mislili da su nedostojni i slabi pa ipak hoće!

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by No Nick on ned tra 01 2007, 12:26

A treci ce se iznenaditi kada vide neke gde su tamo, a cetvrti ce se iznenaditi kada ne vide neke za koje su mislili da ce biti tamo...Smile Iznenadjenja koliko hoces!

No Nick
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by Aladin on ned tra 01 2007, 20:57

Da biće strašno puno iznenađenja, ali ne bih želeo da dubim ovu temu o iznenađenjima, jer ljudi uglavnom veruju da su u pravu i retko ko je spreman da iskreno i ozbiljno proveri u Pismu da li je neko u pravu kada nešto kaže, već najčešće samo traže citate u Pismu koji će opravdati njihovo uverenje!

Brat Aladin

Aladin
senior
senior

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 17:32

Sponsored content

[Vrh] Go down