Da li vjerujete u čistilište?

Stranica 25 / 28. Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Da li vjerujete u čistilište?

Postaj by Gost on pon lip 29 2009, 20:09

Thompson je napisao/la:
Dina je napisao/la:
Thompson je napisao/la:
Dina je napisao/la:
Thompson je napisao/la:
Dina je napisao/la:
Thompson je napisao/la:
stefani je napisao/la:
jer to je biblijski nauk
ne, nije biblijski to je katolički nauk.
naravno da je,ako je katolički,onda je i biblijski
Ovo je bez argumenta.obred obred
Ima puno argumenata koji idu tome u prilog
??????
Samo jedan primjer:Isus propovjeda duhovima u tamnici,tko su ti duhovi,di su oni to zapravo,šta tamo rade?
?????????Pa .........ne pije vodu ovaj argument.Ima i protuargumenta.
Koji su to?
O pa ti nisi nov ovdje,da bi sad ispocetka trebali ko zabe kva,kva,kva ponavljati.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Thompson on pon lip 29 2009, 20:12

Protuargumente za ovo nisam čuo

Thompson
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 48
Registration date : 29.06.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon lip 29 2009, 20:27

Tema ima 41 st. i garat na njoj ima protuargumenata,a ako i nisi vec prije sam ucestvovao u diskusiji????

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Thompson on pon lip 29 2009, 20:49

Čitao sam nešto učestvovao nisam,ništa mogu samo reć svaka čast ovim katolicima koji tako brane svoju vjeru,dečki stvarno dobro poznaju bibliju,mada moram priznat da i protestanti imaju respektabilno znanje,samo neznam kako ne vide čistilište u bibliji

Thompson
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon lip 29 2009, 20:50

Thompson je napisao/la:Čitao sam nešto učestvovao nisam,ništa mogu samo reć svaka čast ovim katolicima koji tako brane svoju vjeru,dečki stvarno dobro poznaju bibliju,mada moram priznat da i protestanti imaju respektabilno znanje,samo neznam kako ne vide čistilište u bibliji
Nesto?????I ne svi,a vidli bi ga da tamo stoji,pa i onako im se spocitava da se drze bukvalno Biblije,ko pijan plota.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Thompson on pon lip 29 2009, 21:06

Mislim od stotine zajednica jedna je u pravu koja je to,svako ima neko svoje tumačenje,meni su ipak ova katolička najvjerodostojnija

Thompson
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon lip 29 2009, 21:08

Thompson je napisao/la:Mislim od stotine zajednica jedna je u pravu koja je to,svako ima neko svoje tumačenje,meni su ipak ova katolička najvjerodostojnija
To je mjesanje pojmova s zadnjim ciljem.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Thompson on pon lip 29 2009, 21:11

Biblija nije jednostavna knjiga možemo mi pričat šta hoćemo,šta ti kažeš?

Thompson
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon lip 29 2009, 21:18

Thompson je napisao/la:Biblija nije jednostavna knjiga možemo mi pričat šta hoćemo,šta ti kažeš?
Ali istinita.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Thompson on pon lip 29 2009, 21:23

To da

Thompson
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by ILIJA on pon lip 29 2009, 21:58

Thompson je napisao/la:Mislim od stotine zajednica jedna je u pravu koja je to,svako ima neko svoje tumačenje,meni su ipak ova katolička najvjerodostojnija

..... najvjerodostojnije je bilo spaljivanje Jana Husa to je zaista bilo vrlo upecatljivo a sto se rimokatolika tice vrlo se jasno pokazalo kako shvataju Isusove zapovjedi.

ILIJA
senior
senior

Broj postova : 696
Registration date : 26.06.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Thompson on pon lip 29 2009, 22:08

Nažalost nije on jedini kojeg su spalili,ali kakve to veze ima sa naukom crkve,a ni protestanti u to doba bili neki sveci,ni oni nisu štedili lomače.

Thompson
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon lip 29 2009, 22:28

Thompson je napisao/la:Nažalost nije on jedini kojeg su spalili,ali kakve to veze ima sa naukom crkve,a ni protestanti u to doba bili neki sveci,ni oni nisu štedili lomače.
Ovakav vas dijalog je vec vidjen ovdje.
Sugestija vam je ne idite dalje.flower flower flower

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Thompson on pon lip 29 2009, 22:50

Ilija i ja stvarno bratski raspravljamo,šta ima veze ako se gotovo u ničemu ne slažemo

Thompson
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon lip 29 2009, 22:56

"Samo jedan primjer:Isus propovjeda duhovima u tamnici,tko su ti duhovi,di su oni to zapravo,šta tamo rade?"

da vidimo te stihove:

1 Petrova 3, 17-20:

"Ta uspješnije je trpjeti, ako je to Božja volja, čineći dobro, nego čineći zlo. Kristov primjer Doista, i Krist jednom za grijehe umrije, pravedan za nepravedne, da vas privede k Bogu - ubijen doduše u tijelu, ali oživljen u duhu. U njemu otiđe i propovijedati duhovima u tamnici koji bijahu nekoć nepokorni, kad ih ono Božja strpljivost iščekivaše, u vrijeme Noino, dok se gradila korablja u kojoj nekolicina, to jest osam duša, bi spašena vodom."

istina je da je Isus otišao u podzemlje ali je istina da je 500 ljudi s njime uskrsnulo...i nakon toga su uzneseni u slavu.

Međutim zašto je njima Isus otišao propovjedati, jer u vrijeme Noino nije bilo evanđelja, eto zato. A stihovi 1 Pt. 4, 6: "Zato je i mrtvima naviješteno evanđelje da osuđeni doduše po ljudsku, u tijelu, žive po Božju - u duhu." bi ti to trebali potvrdit.

Međutim Isus je rekao Marko 16, 15-16: "I reče im: "Pođite po svem svijetu, propovijedajte evanđelje svemu stvorenju. Tko uzvjeruje i pokrsti se, spasit će se, a tko ne uzvjeruje, osudit će se."

Što bi reklo da onima koji su čuli, a nisu prihvatili...pa rečeno ti je što će biti. Dakle ako i postoji "tamnica" - ne čistilište, postoji za one koji nisu čuli, ali ja vjerujem da njima tada presuđuje moralan zakon - onaj po kojemu je Noa bio pravedan pred Bogom.

Đavao je taj koji ti nudi - ak neuspiješ iz 1., probaj opet....

nažalost to nejde tako...

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Thompson on pon lip 29 2009, 23:05

vega je napisao/la:"Samo jedan primjer:Isus propovjeda duhovima u tamnici,tko su ti duhovi,di su oni to zapravo,šta tamo rade?"

da vidimo te stihove:

1 Petrova 3, 17-20:

"Ta uspješnije je trpjeti, ako je to Božja volja, čineći dobro, nego čineći zlo. Kristov primjer Doista, i Krist jednom za grijehe umrije, pravedan za nepravedne, da vas privede k Bogu - ubijen doduše u tijelu, ali oživljen u duhu. U njemu otiđe i propovijedati duhovima u tamnici koji bijahu nekoć nepokorni, kad ih ono Božja strpljivost iščekivaše, u vrijeme Noino, dok se gradila korablja u kojoj nekolicina, to jest osam duša, bi spašena vodom."

istina je da je Isus otišao u podzemlje ali je istina da je 500 ljudi s njime uskrsnulo...i nakon toga su uzneseni u slavu.

Međutim zašto je njima Isus otišao propovjedati, jer u vrijeme Noino nije bilo evanđelja, eto zato. A stihovi 1 Pt. 4, 6: "Zato je i mrtvima naviješteno evanđelje da osuđeni doduše po ljudsku, u tijelu, žive po Božju - u duhu." bi ti to trebali potvrdit.

Međutim Isus je rekao Marko 16, 15-16: "I reče im: "Pođite po svem svijetu, propovijedajte evanđelje svemu stvorenju. Tko uzvjeruje i pokrsti se, spasit će se, a tko ne uzvjeruje, osudit će se."

Što bi reklo da onima koji su čuli, a nisu prihvatili...pa rečeno ti je što će biti. Dakle ako i postoji "tamnica" - ne čistilište, postoji za one koji nisu čuli, ali ja vjerujem da njima tada presuđuje moralan zakon - onaj po kojemu je Noa bio pravedan pred Bogom.

Ali zašto su onda neki bili odma uzneseni na nebo a neki bili u tamnici?

Thompson
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon lip 29 2009, 23:11

Thompson je napisao/la:
vega je napisao/la:"Samo jedan primjer:Isus propovjeda duhovima u tamnici,tko su ti duhovi,di su oni to zapravo,šta tamo rade?"

da vidimo te stihove:

1 Petrova 3, 17-20:

Ali zašto su onda neki bili odma uzneseni na nebo a neki bili u tamnici?
ali nisu isli preko cistilista.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Thompson on pon lip 29 2009, 23:14

Izgleda da neki jesu neki nisu.

Thompson
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon lip 29 2009, 23:26

vjerujem da misliš na Henoha,

1 Mojsijeva (ili knjiga Postanka) 5, 22-24: "Henok je hodio s Bogom. Po rođenju Metušalahovu Henok je živio trista godina te mu se rodilo još sinova i kćeri. Henok poživje u svemu trista šezdeset i pet godina. Henok je hodio s Bogom, potom iščeznu; Bog ga uze."

što ti je u Hebrejima također posvjedočeno kao primjer VJERE (djela su nusprodukt koji nastaje kada čovjek "hodi s Bogom" - vjeruje, jer sav naš trud pred Bogom je kao prljava krpa Izajia 64, 5 [zanimljiva star koju sam upravo saznao je da u Katoličkom ON-LINE { http://www.hbk.hr/biblija/pregled.php?odabir=Siz } prijevodu taj stih ne postoji]), dakle Hebreji 11, 5: "Vjerom Henok bi prenesen da ne vidi smrti te iščeznu jer ga je prenio Bog. Doista, prije prijenosa primio je svjedočanstvo da omilje Bogu." pa nastavlja...6 stih: " A bez vjere nemoguće je omiljeti Bogu jer tko mu pristupa, vjerovati mora da postoji i da je platac onima koji ga traže."

e, sad GDJE su oni bili uzneseni, u slavu Oca, ili negdje gdje su "čekali" (oni nisu imali vrijeme, tako da je čekali krivi izraz, ali neznam kako drugačije da to iznesem) da Krist otvori "vrata" (Krist JEST vrata) i tada su otišli u slavu Očevu.

točnu definiciju na tvoje pitanje sam ti rekao, koji su uzneseni - Bog im je posvjedočio da su opravdani.

a gdje i kako, to je več dublje teološko razmatranje, koje ja smatram manje bitnim, jer se Boga ne spoznaje razumom, več vjerom!

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Thompson on pon lip 29 2009, 23:32

Opet mi nije jasno zašto su neki uzneseni a neki su bili u "tamnici".

Thompson
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon lip 29 2009, 23:47

pa nebih znao, imam neke ideje, ali dok nebudem siguran ne želim ništa komentirati. pitat ču pastora...ali, možem li znati zašto te to zanima??

preciznije, od koje je važnosti tebi znati to??

nadam se da ti je jasno da si ti čuo evanđelje, tako da se ne nadaš "tamnici".

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Thompson on uto lip 30 2009, 00:00

vega je napisao/la:pa nebih znao, imam neke ideje, ali dok nebudem siguran ne želim ništa komentirati. pitat ču pastora...ali, možem li znati zašto te to zanima??

preciznije, od koje je važnosti tebi znati to??

nadam se da ti je jasno da si ti čuo evanđelje, tako da se ne nadaš "tamnici".
Pa topik je o čistilištu a ovaj stih koji govori o tamnici zapravo aludira na čistilište,jer mi nije jasno zašto su neki ljudi odma nakon smrti uzneseni na nebo a neki ipak nisu nego su bili u nekoj tamnici.

Thompson
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lip 30 2009, 00:12

sutra...malo sam umoran za razgovor ovakve vrste.
sorry....

idem se hraniti duhovno, isto preporučujem i tebi. smatram da ovo može čekati, a moja preporuka je ako te iskreno zanima, iskreno traži. i čekaj na odgovor. jedino čega se pazi je da ti nečastivi ne dolazi sa sumnjama u riječ ili u Božju pravednost. to zna biti vrlo bolno iskustvo.

i zapamti sve što ti dođe na um, provjeravaj u pismu, i naravno traži vodstvo Duha svetoga.

Božji blagoslov sa tobom, laku noć!

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Thompson on uto lip 30 2009, 00:24

vega je napisao/la:sutra...malo sam umoran za razgovor ovakve vrste.
sorry....

idem se hraniti duhovno, isto preporučujem i tebi. smatram da ovo može čekati, a moja preporuka je ako te iskreno zanima, iskreno traži. i čekaj na odgovor. jedino čega se pazi je da ti nečastivi ne dolazi sa sumnjama u riječ ili u Božju pravednost. to zna biti vrlo bolno iskustvo.

i zapamti sve što ti dođe na um, provjeravaj u pismu, i naravno traži vodstvo Duha svetoga.

Božji blagoslov sa tobom, laku noć!
Dogovoreno,neki drugi put će mo nastavit.Laku noć i Bog s tobom.

Thompson
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by ILIJA on uto lip 30 2009, 00:39

1PE 3:18 Jer je i Krist jedanput za grijehe naše umro, pravedan za nepravedne, da nas privede k Bogu, ubijen doduše tijelom, ali oživljen Duhom.

1PE 3:19 U njemu je sišao i propovijedao duhovima, koji su bili u tamnici,( PSA 146:7 Koji čini pravdu potlačenima, koji daje kruh gladnima. Gospod oslobađa zarobljene.)

1PE 3:20 Koji su nekada bili nevjerni, kad su se u dane Noine oslanjali na dugotrpnost Božju, dok se je gradio kovčeg, u kojem se malo, to jest, osam duša, spasilo vodom.

Takodje ovaj izraz dusa takodje znaci i tjelo jer Biblija ima jasanu definiciju tjela, tjelo +dah zivotni=dusa ziva

Postanak 2,7 Jahve, Bog, napravi čovjeka od praha zemaljskog i u nosnice mu udahne dah života. Tako postane čovjek živa duša

Ovdje nalazimo upotrebu dva izraza za tjelo odnosno zivo bice, tako da kad se kaze da je Isus ubijen tjelom jasno je da je Bog dosao na ovaj svjet u tjelu sa jednim jedinim razlogom da umre za nase grijehe dakle samim dolaskom u tjelu Isus je bio smrtan kao i svatko od nas, isto tako znamo da je ozivio na poziv svog Nebeskog Oca jer je ispunio svoju misiju na ovoj zemlji, takodje u drugom prevodu kaze,” tjelo su mu doduse ubili ali je Duhom ozivljen” Nigdje ne pise da je Isus za ta tri dana isao nekim duhovima u tamnic u spiritistickom smislu vec se da jasno zakljuciti da je Isus u tjelu propovjedao zarobljenim , grijehom potomcima Noinim. Svi smo mi duhovi iz doba Noe kao narastaj, bez Noe ne bi bilo ni nas u izvjesnom smislu, te smo tako ne po Adamu ciji je narastaj u potopu nestao ,vec po Noi koji je u stvari bio novi zacetnik ljudi. Sto se tice tamnice i ropstva postoje brojni primjeri sta one znace od tamnice u kojoj su Izraelci robovali u Egiptu do tamnice u kojoj je Djavo zarobio covjecanstvo, Isus je dosao da nas izbavi iz ropstva grijeha i mi smo duhov zarobljeni u tamnici ,Isus je dosao da nas izbavi i da da svoj zivot za nas tada je umro i tri dana je bio mrtav kao sto je svaki covjek mrtav,a to znaci da je cijelo njegovo bice ,tj duh dusa i tjelo bilo mrtvo. Najveca Kristova propovjed bila je upravo ta da je polozio zivot za nas da ga ponovo uzme na osnovu Njegove smrti i uskrsnuca evandjelje se i propovjeda.

Nema utemeljenje nikakvo cistiliste u Bibliji vec se radi o tumacenju koji rusi osnovu krscanstva a to je uskrs ,kako bi Pavle ljepo kazao ako Hrist ne usta onda uzalud vjera vasa, no znamo da je Isus u tjelu po definiciji koju imamo u Bibliji uskrsnuo treci dan. Ne znam kako bih nazvao naucavanje da Isusovo tjelo bilo mrtvo a dusa je propovjedala ,ako se pitamo u tom slucaju komu je propovjedao onda ce biti da je bio ili u cistilistu ili paklu i tamo propovjedao…. ovo samo moze jedna pakosna masta smisliti ,buduci da negira smrt naseg Gosopoda.Ako mi uzmete duh moje tjelo je mrtvo i ja sam mrtav ako mi uzete tjelo takodje a ostavite duh ,takodje sam mrtav jer tjelo i dah zivotni od Boga cine bice ,odnosno covjeka .

POS 2:7 Jahve, Bog, napravi čovjeka od praha zemaljskog i u nosnice mu udahne dah života. Tako postane živa duša, Ovdje se zapaza da ziva dusa oznacava takodje tjelo koje zivi dakle kad covjek umre on ne postoji i sve materijalno i duhovno odlazi u nepostojanje do trenutka kada cemo biti vaskrsnuti , jedni na zivot a drugi na smrt vjecnu. Katolici zaista vjeruju u to da je Isus dosao u tjelu ali ne u tjelu kakvo Biblija definira tako da se u tome nalazi zabluda. Biblija govori o tjelu o dahu zivotnom kao zivoj dusi, ziva dusa se u katolickom tumacenju stavlja kao posebo i zivo bez obzira sto je upravo dusa spoj daha zivotnog i tjela.Tako imamo izmisljotinu da je dusa i poslje smrti ziva.U stvari ova izmisljotina udara na stub Hriscanstva tj Uskrsenje.

!

Ponovljeni zakon 32,43 Kličite, o nebesa, s njime, obožavajte ga, sinovi Božji! Kličite, puci, s njegovim narodom, uznosite snagu njegovu, poslanici Jahvini. Jer će krv slugu svojih osvetiti, istom mjerom vratit` dušmanima, naplatit će od onih koji njega mrze, očistit` od grijeha zemlju svog naroda.
Jasno je ko ce i kako ocistiti!

Luka 5,12 I dok bijaše u jednom gradu, gle čovjeka puna gube! Ugledavši Isusa, padne ničice i zamoli ga: "Gospodine, ako hoćeš, možeš me očistiti.Ovdje je jasno da gubavac nije ni pomisljao da ista moze sam i da je svoje ociscenje vidio jedino u Kristu,nazalost ima “gubavaca” koji bi ne samo sebe da ciste vec to cine i svojim bljiznima kakve su posljedice i po njih same i po njihove bliznje svako moze razumjeti,a takvo im je i cistiliste!

Jakovljeva 4,8 Približite se Bogu i on će se približiti vama! Očistite ruke, grešnici! Očistite srca, dvoličnjaci!
1. Petrova 1,22 Pošto ste posluhom istini očistili duše svoje za nehinjeno bratoljublje, od srca žarko ljubite jedni druge.

1. Ivanova 1,9 Ako priznamo grijehe svoje, vjeran je on i pravedan: otpustit će nam grijehe i očistiti nas od svake nepravde.

ILIJA
senior
senior

Broj postova : 696
Registration date : 26.06.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 03:25

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 25 / 28. Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28  Next