Da li vjerujete u čistilište?

Stranica 5 / 28. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Da li vjerujete u čistilište?

Postaj by jony on pon svi 07 2007, 12:33

hrvoje hrki je napisao/la:Ukazanja duša iz čistilišta
(iz knjige "Trideset dana s dušama u čistilištu")
- U drugom stoljeću, sveta Perpetua, u svom zatvoru u Kartagi (sjev. Afrika) ugledala je u viđenju svog malog brata Dinokrata, itd.
- U šestom stoljeću, sveti Grgur Veliki pripovijedao je, kako se ukazao kardinal Paskazije svetom Germainu, biskupu iz Kapue,  itd.
- U sedmom stoljeću, Sveti Beda časni, monah engleski govori o čovjeku koji je iznosio, kako u čistilištu ima mnogo duša koje trpe, jer su na zemlji odgađale svoje obraćenje. itd.
- U dvanaestom stoljeću Sv. Bernard i jedan njegov redovnik vidjeli su dušu jednog pokojnog redovnika, itd.
- U trinaestom stoljeću, sv. Dominik doživio je ukazanje jedne djevojke. Inače morala bi provesti 700 godina u čistilištu. itd.
- U četrnaestom stoljeću Sv. Brigita Švedska više je puta opazila duše iz čistilišta, koje su molile njezinu pomoć. itd.
- U šesnaestom stoljeću Sveta Terezija Avilska dobila je jednu kuću za svoje redovnice od Bernardina de Mendoze.  itd.
- U sedamnaestom stoljeću, Sveta Marija Margareta Alacoque vidjela je, dok bijaše u molitvi pred Presv. Oltarskim Sakramentom, jednu osobu u čistilišnoj vatri,  itd.
- U osamnaestom stoljeću, Sv. Pavao od Križa doživio je ukazanje jednog svećenika, koji mu reče: Nalazim se u čistilištu,  itd.
- U devetnaestom stoljeću, sveta Gemma Galgani, doživjela je ukazanje jedne redovnice, koja je tražila pomoć, jer se muči u čistilištu.  itd. .

Pnz.12: 31 - 13:
32 Držite točno sve, što vam zapovijedam! Ništa k tomu ne dodavajte, ništa od toga ne oduzimajte!
1 Ako ustane među vama koji prorok ili sanjar i navijesti vam koji znak ili čudo,
2 Pa se doista zbude taj znak ili čudo, što vam ga je navijestio, i on rekne: Hajde da štujemo druge bogove, kojih do sada nijesi poznavao, i njima da služimo!
3 Ne slušaj što ti kaže taj prorok ili sanjar, jer Gospod, Bog vaš, kuša vas, da spozna, ljubite li Gospoda, Boga svojega, svim srcem i svom dušom.
4 Samo Gospodu, Bogu svojemu, služite i njega se bojte! Zapovijedi njegove držite, glas njegov slušajte, njemu služite i njega se držite!

DAKLE; BOG NAS KUŠA HOĆEMO LI SLUŠTATI LAŽNE PROROKE I PROROČICE ILI NJEGA (A ONO ŠTO JE ON NAMA REKAO JE RIJEČ BOŽJA - BIBLIJA).
Prema tome, uvijek treba sve usporediti s Biblijom! Ukoliko se ne slaže s Biblijom, bez obzira na čudesa - to nije od Boga. Pa tako i sve te vizije koje si ti spomenuo nisu od Boga - jer se ne slažu s Biblijom. Po Bibliji čistilište ne postoji!

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 331
Registration date : 02.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sinke on uto svi 08 2007, 15:00

jony je napisao/la:
hrvoje hrki je napisao/la:Ukazanja duša iz čistilišta
(iz knjige "Trideset dana s dušama u čistilištu")
- U drugom stoljeću, sveta Perpetua, u svom zatvoru u Kartagi (sjev. Afrika) ugledala je u viđenju svog malog brata Dinokrata, itd.
- U šestom stoljeću, sveti Grgur Veliki pripovijedao je, kako se ukazao kardinal Paskazije svetom Germainu, biskupu iz Kapue, itd.
- U sedmom stoljeću, Sveti Beda časni, monah engleski govori o čovjeku koji je iznosio, kako u čistilištu ima mnogo duša koje trpe, jer su na zemlji odgađale svoje obraćenje. itd.
- U dvanaestom stoljeću Sv. Bernard i jedan njegov redovnik vidjeli su dušu jednog pokojnog redovnika, itd.
- U trinaestom stoljeću, sv. Dominik doživio je ukazanje jedne djevojke. Inače morala bi provesti 700 godina u čistilištu. itd.
- U četrnaestom stoljeću Sv. Brigita Švedska više je puta opazila duše iz čistilišta, koje su molile njezinu pomoć. itd.
- U šesnaestom stoljeću Sveta Terezija Avilska dobila je jednu kuću za svoje redovnice od Bernardina de Mendoze. itd.
- U sedamnaestom stoljeću, Sveta Marija Margareta Alacoque vidjela je, dok bijaše u molitvi pred Presv. Oltarskim Sakramentom, jednu osobu u čistilišnoj vatri, itd.
- U osamnaestom stoljeću, Sv. Pavao od Križa doživio je ukazanje jednog svećenika, koji mu reče: Nalazim se u čistilištu, itd.
- U devetnaestom stoljeću, sveta Gemma Galgani, doživjela je ukazanje jedne redovnice, koja je tražila pomoć, jer se muči u čistilištu. itd. .

Pnz.12: 31 - 13:
32 Držite točno sve, što vam zapovijedam! Ništa k tomu ne dodavajte, ništa od toga ne oduzimajte!
1 Ako ustane među vama koji prorok ili sanjar i navijesti vam koji znak ili čudo,
2 Pa se doista zbude taj znak ili čudo, što vam ga je navijestio, i on rekne: Hajde da štujemo druge bogove, kojih do sada nijesi poznavao, i njima da služimo!
3 Ne slušaj što ti kaže taj prorok ili sanjar, jer Gospod, Bog vaš, kuša vas, da spozna, ljubite li Gospoda, Boga svojega, svim srcem i svom dušom.
4 Samo Gospodu, Bogu svojemu, služite i njega se bojte! Zapovijedi njegove držite, glas njegov slušajte, njemu služite i njega se držite!

DAKLE; BOG NAS KUŠA HOĆEMO LI SLUŠTATI LAŽNE PROROKE I PROROČICE ILI NJEGA (A ONO ŠTO JE ON NAMA REKAO JE RIJEČ BOŽJA - BIBLIJA).
Prema tome, uvijek treba sve usporediti s Biblijom! Ukoliko se ne slaže s Biblijom, bez obzira na čudesa - to nije od Boga. Pa tako i sve te vizije koje si ti spomenuo nisu od Boga - jer se ne slažu s Biblijom. Po Bibliji čistilište ne postoji!

Proroci i sanjari iz Ponovljenog Zakona kažu da postoje drugi bogovi. Ako duše iz čistilišta govore da je Bog Jedan, tada nisu kušnja.

Biblija jasno govori da postoji život-poslje-smrti u "realnom vremenu" ( Luka 16: 23 ) jer bogataš je u paklu prije Konačnog Suda na Kraju Svijeta. Jednako tako on moli da se pošalje nekog njegovima na zemlji kako bi ih upozorio na pakao.

Prema nekim teolozima, čistilište je samo određeno vrijeme u paklu, ne zasebno mjesto.

Drugim riječima, Biblija ( koja inače za sebe kaže da nije potpuna Riječ Božja jer Ona ne stane u knjigu - Ivan 21:25) podržava nauk o Čistilištu.

Sinke
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1237
Registration date : 13.02.2007

Korisnički profil http://defensorfidei.blog.hr/

[Vrh] Go down

Postaj by Bhakti on uto svi 08 2007, 17:23

Čuo sam nešto da je papa reko da će se iz pakla ipak moći izaći kroz neko vrijeme, ovisi o čovjeku... E sad je to malo banana, jer zaposlenici u kemijskim čistionicama u čistilištu ostaju bez posla... Baš bed.

Bhakti
Mod
Mod

Broj postova : 395
Registration date : 24.04.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sinke on sri svi 09 2007, 01:49

Bhakti je napisao/la:Čuo sam nešto da je papa reko da će se iz pakla ipak moći izaći kroz neko vrijeme, ovisi o čovjeku... E sad je to malo banana, jer zaposlenici u kemijskim čistionicama u čistilištu ostaju bez posla... Baš bed.

Eh, kad bi barem tako lako bilo čistiti kao u kemijskoj čistioni....

Sinke
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by jony on sri svi 09 2007, 10:45

Moram se osvrnuti na nekoliko stvari koje si iznio:
Sinke je napisao/la:Biblija jasno govori da postoji život-poslje-smrti u "realnom vremenu" ( Luka 16: 23 ) jer bogataš je u paklu prije Konačnog Suda na Kraju Svijeta. Jednako tako on moli da se pošalje nekog njegovima na zemlji kako bi ih upozorio na pakao.
Prema nekim teolozima, čistilište je samo određeno vrijeme u paklu, ne zasebno mjesto.

1. Sam sebi kontradiktiraš. Postoji li ili ne čistilište? Tvrdiš da postoji. KC tvrdi da postoji kao ODVOJENO mjesto od pakla. A sad, kad nemaš argumenta za to pokušava ga staviti u pakao (kao dio pakla) i koristiti stihove od pakla za čistilište. Odluči se: postoji li ili ne čistilište kao odvojeno mjesto?
Jer ako je čistilište dio pakla, onda svi vjernici idu u pakao na neko vrijeme. Pitanje, kako to da Lazar nije otišao u pakao (po tvome - čistilište) na neko vrijeme, jer je odmah nakon smrti u krilu Abrahamovu. Ako hoćeš još stihova koji pokazuju da vjernici ne idu u pakao, samo reci.

Sinke je napisao/la:Proroci i sanjari iz Ponovljenog Zakona kažu da postoje drugi bogovi. Ako duše iz čistilišta govore da je Bog Jedan, tada nisu kušnja.

Nije istina. Što je drugi bog? 
2. Kor. 11: 4 Jer ako tko dođe i drugoga Isusa propovijeda, kojega mi ne propovijedasmo, ili drugoga Duha primite, kojega ne primiste, ili drugo evanđelje, koje ne prihvatiste, lijepo podnosite.
Pavao povezuje drugo evanđelje s drugim Isusom, drugim duhom. Stoga ako netko propovijeda evanđelje drugačije od onog u Bibliji - propovijeda drugog boga, drugog Isusa, donosi drugog duha - ne Svetog Duha.
Gal. 1: 8 Ali ako i mi, ili anđeo s neba navijesti vam evanđelje drukčije, nego što vam navijestismo, neka bude proklet!

PREMA TOME: Ako netko ima viziju koja nije u skladu s Riječi Božjom (a u prošlomm sam postu iznio stih koji kaže da će toga biti. - taj propovijeda drugog boga i odvodi nas drugom bogu. Stoga, ako netko uzme Bibliju i iz nje napravi doktrinu npr. da je Bog jedan i da on od nas traži da ubijamo svoje neprijatelje - što nije u skladu s Biblijom - taj nas vodi drugom bogu, bez obzira što se poziva na Isusa. KC se poziva na Isusa, ali svojim tumačenjem vodi ljude drugim bogovima. Jer nije dovoljno govoriti Gospodine, Gospodine. Ako se ostalo što govoriš ne slaže s Gospodinom, onda ti propovijedaš drugog boga. Pavao ga čak naziva drugim Isusom. Ti mu možeš dati ime Isus - ali po Pavlu je to drugi Isus jer nije u skladu s onim evanđeljem koje je on iznio. Prema tome - svatko tko ima viziju čistilišta, i govori nam da vjerujem Isusu - on zapravo propovijeda drugog Isusa - ne onog koji je Pavao propovijedao!

Sinke je napisao/la:Drugim riječima, Biblija ( koja inače za sebe kaže da nije potpuna Riječ Božja jer Ona ne stane u knjigu - Ivan 21:25) podržava nauk o Čistilištu.

Oprosti - kako kao kršćanin možeš ovo reći?
1.) Biblija nije rekla da sva Riječ Božja ne stane u knjigu - nego sve ono što je Isus činio! Nemoj izvrtati Riječ Božju!
Iv. 21: 25 A ima i drugo mnogo, što učini Isus. I kad bi se to pojedince popisalo, mislim, da ni sav svijet ne bi mogao obuhvatiti knjige, koje bi se napisale.
2.) Biblija kaže:
Otk. 22: 18-19 Svjedočim svakome, koji čuje riječi proročanstva knjige ove: Ako tko što dometne ovome, Bog će nametnuti na njega zla napisana u knjizi ovoj.  I ako tko oduzme od riječi knjige proročanstva ovoga, Bog će oduzeti njegov dio od drveta života i od grada svetoga, o kojima je pisano u knjizi ovoj.
PREMA TOME: Bibliji ništa ne fali. Svatko tko doda nešto - opisane su posljedice. Tako, bilo tko došao s vizijom o čistilištu i dodato to - dodaje Riječi Božjoj. Posljedice su gore opisane!

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sinke on sri svi 09 2007, 16:26

Sam sebi kontradiktiraš. Postoji li ili ne čistilište? Tvrdiš da postoji. KC tvrdi da postoji kao ODVOJENO mjesto od pakla.

Cijenio bih citat iz Katekizma Katoličke Crkve da je Čistilište odvojeno od pakla. Iako i ja sam vjerujem tako, ali kada si već velikim slovima napisao, da čujem tvoj izvor. Ja sam našao samo da je Čistilište naziv za stanje, ne mjesto (KKC 1030-1)

A sad, kad nemaš argumenta za to pokušava ga staviti u pakao (kao dio pakla) i koristiti stihove od pakla za čistilište. Odluči se: postoji li ili ne čistilište kao odvojeno mjesto?

Voliš ljudima govoriti da nemaju argumenata, zar ne?

Ako je bogataš u realnom vremenu u paklu ( jer ljudi su još na zemlji ) znači da je već prošao Posljednji Sud koji dolazi tek na kraju vremena. Ova kontradikcija dokazuje da je pakao možda samo trenutno mjesto bogataša jer ga još čeka Sud na Sudnjem Danu- dakle možemo reći da je u Čistilištu.
Siromašni Lazar je možda već Čistilište prošao jer je i on bio grešnik a ništa nečisto neće stići u Nebo.

Jer ako je čistilište dio pakla, onda svi vjernici idu u pakao na neko vrijeme. Pitanje, kako to da Lazar nije otišao u pakao (po tvome - čistilište) na neko vrijeme, jer je odmah nakon smrti u krilu Abrahamovu.

Da- na neko vrijeme ćemo vjerojatno svi morati biti u Čistilištu. Ali Bog je Taj koji odlučuje koje vrijeme ćemo biti tamo i zašto. Nakon toga možemo i mi ići u Krilo Abrahamovo. Ili kamo Bog poželi.

Ako hoćeš još stihova koji pokazuju da vjernici ne idu u pakao, samo reci.

Ne, ali ću ti rado citirati Pavlovo upozorenje da vjernici moraju raditi na svojem spasenju u strahu i drhtanju ( Filipljanima 2:12 ). Ako ćeš mi citirati bilo što- neka bude kontekstualizirano time.

Ako netko ima viziju koja nije u skladu s Riječi Božjom (a u prošlomm sam postu iznio stih koji kaže da će toga biti. - taj propovijeda drugog boga i odvodi nas drugom bogu. Stoga, ako netko uzme Bibliju i iz nje napravi doktrinu npr. da je Bog jedan i da on od nas traži da ubijamo svoje neprijatelje - što nije u skladu s Biblijom - taj nas vodi drugom bogu, bez obzira što se poziva na Isusa. KC se poziva na Isusa, ali svojim tumačenjem vodi ljude drugim bogovima. Jer nije dovoljno govoriti Gospodine, Gospodine. Ako se ostalo što govoriš ne slaže s Gospodinom, onda ti propovijedaš drugog boga. Pavao ga čak naziva drugim Isusom. Ti mu možeš dati ime Isus - ali po Pavlu je to drugi Isus jer nije u skladu s onim evanđeljem koje je on iznio. Prema tome - svatko tko ima viziju čistilišta, i govori nam da vjerujem Isusu - on zapravo propovijeda drugog Isusa - ne onog koji je Pavao propovijedao!

Ovo su prazne riječi jer su bazirane na onoj "Ja imam pravo, ti nemaš" te se stavlja u kontekst da svi koji "nemaju pravo" propovjedaju drugog Isusa. Kako se nije dokazalo da sam ja u krivu i u kontradikciji s Biblijom, nemam razloga vjerovati da slijedim drugog Isusa.

Nigdje se u Bibliji ne spominje Biblija, niti se spominje da će trebati šesnaest stoljeća da se pojavi jedini izvor vjere svih Kršćana- dakle ti si sljedbenik nebiblijske doktrine.

Oprosti - kako kao kršćanin možeš ovo reći?
1.) Biblija nije rekla da sva Riječ Božja ne stane u knjigu - nego sve ono što je Isus činio! Nemoj izvrtati Riječ Božju!

Iv. 21: 25 A ima i drugo mnogo, što učini Isus. I kad bi se to pojedince popisalo, mislim, da ni sav svijet ne bi mogao obuhvatiti knjige, koje bi se napisale.

Budući da je Biblija zapis Isusovih i učenja i djela- priznaje da nije potpuna.

2.) Biblija kaže:
Otk. 22: 18-19 Svjedočim svakome, koji čuje riječi proročanstva knjige ove: Ako tko što dometne ovome, Bog će nametnuti na njega zla napisana u knjizi ovoj. I ako tko oduzme od riječi knjige proročanstva ovoga, Bog će oduzeti njegov dio od drveta života i od grada svetoga, o kojima je pisano u knjizi ovoj.
PREMA TOME: Bibliji ništa ne fali. Svatko tko doda nešto - opisane su posljedice. Tako, bilo tko došao s vizijom o čistilištu i dodato to - dodaje Riječi Božjoj. Posljedice su gore opisane!

[/quote]

Posljedice su opisane, ali idu na tvoju dušu.

Naime, kako su sve knjige u Bibliji pisane odvojeno jedna od druge- "Knjiga" koju spominje Otkrivenje 22:18-19 nije Biblija već samo Knjiga Otkrivenja.

Kad ti Otkrivenje 22:18-19 čitaš misleći da se radi o Bibliji, dodaješ Otkrivenju ostale knjige Biblije: Evanđelja, Poslanice i Djela ( plus Stari Zavjet) te činiš grijeh na koji taj Stih upozorava. Jer Bog je rekao da se Otkrivenju ne smiju dodavati druge knjige.

Mi Katolici znamo to učenje, znamo da Biblija nije Sveta Knjiga već Zbirka Odvojenih Svetih Knjiga. Tebi treba još malo poduke, brate.

Zadnja promjena: ; sri svi 09 2007, 16:50; ukupno mijenjano 2 put/a.

Sinke
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on sri svi 09 2007, 16:44

brate sineke,

vjerojatno si primjetio da ovdje mnogi misle da su skoro kao Bog , pa da će samo tako njihove duše moći gledati svemogućeg, neopisivog, apsolutnog, prečistog Gospodina u svom njegovom veličanstvu i moći , a bez da se njihove duše , barem djelić ,preletom kroz čistilište očiste

kad bi samo takvi znali kolika je njihova oholost i lažna veličina, sigurno bi lakše prihvatili potrebu za čistilištem nesavršenih duša
sama Božja bezgranična ljubav nam je dala postojanje čistilišta!

da nema čistilišta rijetko koja duša bi gledala Boga , licem u lice

samo to neki , nikako da shvate
velika je oholost ljudi !!

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1359
Registration date : 12.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on sri svi 09 2007, 18:18

hrvoje hrki je napisao/la:brate sineke,

vjerojatno si primjetio da ovdje mnogi misle da su skoro kao Bog , pa da će samo tako njihove duše moći gledati svemogućeg, neopisivog, apsolutnog, prečistog Gospodina u svom njegovom veličanstvu i moći , a bez da se njihove duše , barem djelić ,preletom kroz čistilište očiste

kad bi samo takvi znali kolika je njihova oholost i lažna veličina, sigurno bi lakše prihvatili potrebu za čistilištem nesavršenih duša

Bojim se da je ova naša planeta Zemlja potpuno dovoljna kao čistilište većini ljudi. Jer ne mogu zamisliti što to još postoji strašno u čistilištu čega već nema na ovoj nesretnoj planeti.

A što se tiče tvoje izjave da je "čistilište dala Božja bezgranična ljubav" mislim da vrijeđaš intelekt ljudi na ovom Forumu.
Ako ne vjeruješ, onda otiđi na bilo koju kliniku za onkologiju, pa ćeš vidjeti djecu od dvije ili tri godine kako umiru od leukemije.
Ja mislim da je naš Bog ipak dobar Bog. I nisu ljudi koji vole tog Boga oholi.

Euro
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 863
Registration date : 31.03.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on sri svi 09 2007, 22:22

Sinke je napisao/la:Naime, kako su sve knjige u Bibliji pisane odvojeno jedna od druge- "Knjiga" koju spominje Otkrivenje 22:18-19 nije Biblija već samo Knjiga Otkrivenja.

Kad ti Otkrivenje 22:18-19 čitaš misleći da se radi o Bibliji, dodaješ Otkrivenju ostale knjige Biblije: Evanđelja, Poslanice i Djela ( plus Stari Zavjet) te činiš grijeh na koji taj Stih upozorava. Jer Bog je rekao da se Otkrivenju ne smiju dodavati druge knjige.

Znači, treba čitati samo Otkrivenje, a ostale 65 knjige su dodane i nisu od Boga. Daj molim te...
Sinke je napisao/la:Mi Katolici znamo to učenje, znamo da Biblija nije Sveta Knjiga već Zbirka Odvojenih Svetih Knjiga. Tebi treba još malo poduke, brate.
To nisam znao - baš si me poduči! Vidi stvarno, Biblja je sastavljena od više Svetih knjiga. Ali ne razumijem kako to više svetih knjiga ne čini jednu svetu Knjigu... Po tvojim riječima pojedine knjige jesu svete, ali cijela Biblija nije.
Završavam s ovom temom: Ne vjerujem u čistilište jer Biblija ne govori o njemu. Vjerujem da je to ljudska imaginarna tvorevina korištena za zastrašivanje ljudi, proganjanje istinskih kršćana, stjecanje financijske koristi za KC.

Toliko od mene o ovoj temi.

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sinke on čet svi 10 2007, 00:22

Znači, treba čitati samo Otkrivenje, a ostale 65 knjige su dodane i nisu od Boga. Daj molim te...

Ne, ljubljeni brate- trpaš riječi u moja usta. Kažem samo da Knjiga u Otkrivenju nije Biblija kao cijela zbirka knjiga- već samo knjiga Otkrivenja koju piše Ivan.

Otkrivenje uopće nije bilo djelom Biblije do 4.stoljeća ( dapače, do 16. u tvom slučaju )

To nisam znao - baš si me poduči! Vidi stvarno, Biblja je sastavljena od više Svetih knjiga. Ali ne razumijem kako to više svetih knjiga ne čini jednu svetu Knjigu... Po tvojim riječima pojedine knjige jesu svete, ali cijela Biblija nije.

Pa kada Božju riječ iskrivljava nečastivi, kako neće grešnik grešnikovu?

Više svetih knjiga ne čini jednu svetu knjigu već zbirku svetih knjiga! Biblija potječe od riječi BIBLIOS - plural od knjige. Otkrivenje do četvrtog stoljeća nije bilo uopće koricama uvezeno s ostalim knjigama. Barem ja nisam čuo za tu verziju.

Reći da je "Knjiga" u Otkrivenju Biblija je upravo grijeh koji Otkrivenje spominje.

Jer ispada kao da bi zbirku poezije nazvali jednom pjesmom, samo zato što su sve pjesme u njoj u istim koricama.

Završavam s ovom temom: Ne vjerujem u čistilište jer Biblija ne govori o njemu. Vjerujem da je to ljudska imaginarna tvorevina korištena za zastrašivanje ljudi, proganjanje istinskih kršćana, stjecanje financijske koristi za KC.

Ne, nego završavaš s ovom temom jer nisi snažan u vjeri. Da uistinu vjeruješ, tada bi se borio za svoju vjeru bez straha od protivnika ( Pavlova poslanica Filipljanima 1:27 ) te nisi spreman za obrazloženje nade koja je u tebi ( 1. Petrova 3:15 ).

Ako se vratiš, objasni mi koji će se grijesi oprostiti nakon naše smrti ako smo spašeni vjerom ( Matejevo Evanđelje 12:32 ) te mi objasni zašto se moli za mrtve u Bibliji ( 2. Makabejci 12:43 ).

Ovaj posljednji citat morat ćeš potražiti u pravoj Bibliji ( Katoličkoj ).
Naime, Makabejce su Protestanti izbacili iz Biblije u šesnaestom stoljeću ( dakle učinili su grijeh koji opisuje Otkrivenje čak i prema tvojoj interpretaciji )

VRAĆAJ SE OVAMO!

Sinke
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by Češljugar on ned svi 13 2007, 22:11

A gdje piše o čistilištu u Bibliji?

Češljugar
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 155
Registration date : 27.03.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sinke on pon svi 14 2007, 02:38

Češljugar je napisao/la:A gdje piše o čistilištu u Bibliji?

Biblija nigdje ne kaže za riječi "Trojstvo" ili, na kraju krajeva- Biblija se nigdje kao knjiga ne spominje sama u sebi.

Ali za čistilište ima puno argumenata, uglavnom spominjanje da su ljudi živi u duhu ali nisu niti u Raju niti u paklu:

Doista, i Krist jednom za grijehe umrije, pravedan za nepravedne, da vas privede k Bogu - ubijen doduše u tijelu, ali oživljen u duhu. U njemu otiđe i propovijedati duhovima u tamnici koji bijahu nekoć nepokorni, kad ih ono Božja strpljivost iščekivaše, u vrijeme Noino, dok se gradila korablja u kojoj nekolicina, to jest osam duša, bi spašena vodom.
1. Petrova 3:18

Isus govori da će neki grijesi biti oprošteni u "budućem svijetu"

I rekne li tko riječ protiv Sina Čovječjega, oprostit će mu se. Ali tko rekne protiv Duha Svetoga, neće mu se oprostiti ni na ovom svijetu ni u budućem.
Matej 12:32

A Pavao da čovjek može biti spašen kroz vatru ako mu djela nisu uspijela....

Ostane li djelo, primit će plaću onaj tko ga je nazidao. Izgori li čije djelo, taj će štetovati; ipak, on će se sam spasiti, ali kao kroz oganj.
1. Korićanima 3:14

Te Stari Zavjet govori o molitvama za mrtve

Zatim se pomoliše da bi se počinjeni grijeh sasvim oprostio. Plemeniti Juda opomenu vojnike da se čuvaju čisti od grijeha, jer sad vide što je zbog grijeha zadesilo one koji su pali. Nato je sabrao oko dvije tisuće srebrnih drahmi i poslao u Jeruzalem da se prinese žrtva okajnica za grijeh. Učinio je to vrlo lijepo i plemenito djelo jer je mislio na uskrsnuće. Jer da nije vjerovao da će pali vojnici uskrsnuti, bilo bi suvišno i ludo moliti za mrtve. K tome je imao pred ovima najljepšu nagradu koja čeka one koji usnu pobožno. Svakako, sveta i pobožna misao. Zato je za pokojne prinio žrtvu naknadnicu da im se oproste grijesi.
2. Makabejcima 12:42

Ako poginuli idu u Raj, za njih se ne treba moliti. Ako su u paklu, za njih nema spasa. Dakle, gdje su poginuli dok čekaju uskrsnuće a imaju grijehe za koje se mora moliti ? U tamnici koju spominje Petar- ili kako je danas nazivamo "čistilište".

Sinke
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by Spart on pon svi 14 2007, 20:40

Sinke,mislim da su to samo nagađanja i nastojanja da se pojasni nešto što i nije baš posve jasno čak i u detaljnom analiziranju navedenih citata i također,moje mišljenje je da se ne bi trebali tješiti takvim stvarima jer kud bi to odvelo istinsko evanđelje,radosnu vijest.Nije na nama da kalkuliramo postoji li ili ne čistilište,nego da jednostavno vjerujemo onom što je sigurno i nedvosmisleno rečeno,a to je da je samo Isus Krist Put,Istina i Život i da je samo po Njemu spasenje.Na ovoj zemlji i u ovom životu,imamo priliku da to prihvatimo ili ne.Na nama je da odlučimo.

Spart
Mod
Mod

Broj postova : 1222
Registration date : 04.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sinke on uto svi 15 2007, 01:43

Joshua je napisao/la:Sinke,mislim da su to samo nagađanja i nastojanja da se pojasni nešto što i nije baš posve jasno čak i u detaljnom analiziranju navedenih citata i također,moje mišljenje je da se ne bi trebali tješiti takvim stvarima jer kud bi to odvelo istinsko evanđelje,radosnu vijest.Nije na nama da kalkuliramo postoji li ili ne čistilište,nego da jednostavno vjerujemo onom što je sigurno i nedvosmisleno rečeno,a to je da je samo Isus Krist Put,Istina i Život i da je samo po Njemu spasenje.Na ovoj zemlji i u ovom životu,imamo priliku da to prihvatimo ili ne.Na nama je da odlučimo.

"Sve je to nategnuto, ja vjerujem u Isusa"

Ovo je topic o čistilištu, dakle ne znam čemu ovakvi postovi.

Pa i ja vjerujem u Isusa, ali vjerujem i u čistilište radi gore spomenutih Biblijskih citata. Ovdje smo da raspravljamo o tom pojmu, ako ti nemaš svoju vlastitu interpretaciju "tamnice" u kojoj su duhovi iz doba Noina, tada barem nemoj ništa napisati i probaj naći temu koja te zanima i u kojoj možeš sudjelovati.

Ovo ne kažem da te uvrijedim, već jednostavno iskazujem da je zamorno svaki put kad Protestanta na ovoj stranici dovedemo do Biblijskih citata koji opravdavaju našu vjeru - on počne pričati o tome kako je sve to neargumentirano i da se ne želi više razgovarati, spominjući u gorem slučaju inkviziciju i tome slično.

Sinke
stručnjak
stručnjak

[Vrh] Go down

Postaj by Blue on uto lip 05 2007, 19:12

Sinke, bojim se da je jedini argument koji imaš za čistilište taj stih koji si naveo u Makabejcima.. Hoćeš li mi molim te pojasniti gdje ti to vidiš u ovim stihovima koje si naveo iz Novog Zavjeta da se govori o čistilištu?
Ja osobno vjerujem da je čistilište upravo ovdje na zemlji gdje sada živimo, jer sada se čistimo i sada se izgrađujemo da postanemo pravi ljudi Kraljevstva. A Gospodin je obećao da će dovršiti to djelo koje je započeo u nama, i On je vjeran, to je sigurno..

Blue
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 29
Registration date : 23.11.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Blue on uto lip 05 2007, 19:30

Dragi Hrki, Bog te silno ljubi, znaš li ti to?
Samo se drži Njegove riječi, ljubi i ti Njega svim srcem svojim, čezni za Njime više nego za ičim na ovome svijetu, više nego za ženom i djecom, više nego za svime što imaš, i sve će biti pet Smile Bog je vjeran, pravedan i svet... i neće dopustiti da oni koji ga istinski ljube ostanu u zabludi zauvijek. Samo Mu otvori srce još više i On će ga ispuniti. Slava Isusu!

Blue
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by καιros on uto lip 05 2007, 19:30

The member Moira has done the following action : Roll dices

2 times
Results :

καιros
Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Blue on uto lip 05 2007, 19:31

By the way, što znače ove kockice?? Question

Blue
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Justin on čet lip 07 2007, 14:39

Ne razumijem zašto bi nam trebalo "Čistilište", ako u Bibliji lijepo kaže da ćemo se "preobraziti" kad Isus dođe?

Justin
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1309
Registration date : 09.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on pet lip 08 2007, 08:01

Justin je napisao/la:Ne razumijem zašto bi nam trebalo "Čistilište", ako u Bibliji lijepo kaže da ćemo se "preobraziti" kad Isus dođe?

pa čistilište ti treba da se spasiš zar misliš da si toliko čist da možeš samo tako Bogu pred lice
očito je da reformirani gledaju sve crno- bijelo
a čistilište je ono između- velika Božja milost
da ga nema , malo tko bi direktno u raj:heart:

jal ti sada išta jasnije
ili si toliko ohol , da misliš da ćeš samo tako u raj:!:

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on pet lip 08 2007, 08:07

Euro je napisao/la:

Bojim se da je ova naša planeta Zemlja potpuno dovoljna kao čistilište većini ljudi. Jer ne mogu zamisliti što to još postoji strašno u čistilištu čega već nema na ovoj nesretnoj planeti.

A što se tiče tvoje izjave da je "čistilište dala Božja bezgranična ljubav" mislim da vrijeđaš intelekt ljudi na ovom Forumu.
Ako ne vjeruješ, onda otiđi na bilo koju kliniku za onkologiju, pa ćeš vidjeti djecu od dvije ili tri godine kako umiru od leukemije.
Ja mislim da je naš Bog ipak dobar Bog. I nisu ljudi koji vole tog Boga oholi.

pa tko tvrdi da Bog nijedobar i milostiv??

možda ti , svojim negiranjem Božjeg milosrđa kroz postojanje čistilišta nesavršenih duša

ja kroz tezu da postoji čistilište , upravo potvrđujem da je za mene Bog dobar i milostiv, jer nam je dao šansu da se iskupimo kroz čistilišnu vatru
ti si vjerojatno savršen , pa ti to ne treba:lux:

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on pet lip 08 2007, 10:37

hrvoje hrki je napisao/la:
pa čistilište ti treba da se spasiš zar misliš da si toliko čist da možeš samo tako Bogu pred lice
očito je da reformirani gledaju sve crno- bijelo
a čistilište je ono između- velika Božja milost
da ga nema , malo tko bi direktno u raj:heart:

jal ti sada išta jasnije
ili si toliko ohol , da misliš da ćeš samo tako u raj:!:

Sada baš nešto razmišljam.
S ovim gore se u potpunosti slažem, pred Boga možemo samo potpuno čisti, a ako nismo sada takvi, nećemo biti ni nakon smrti. Ne postoji neka čarobna preobrazba tada, na nama je da se probrazimo, postepeno sve do samog Savršenstva.
Tako da ideja o nekakvom "čistilištu" je dosta pametna.
Isto tako je sasvim očito da ne postoji ništa osim raja i pakla, potpunog sjedinjenja s Bogom i potpunog ništavila. Očito je da mi u ovom trenutku ne pripadamo niti jednom niti drugom mjestu. Ako u konačnosti ne postoji ništa osim raja i pakla, onda je sasvim logično za predpostaviti da je to čistilište ovdje na Zemlji, da u svakom trenutku prolazimo kroz čistilište.
Ali onda opet dolazimo do problema, naš je život ograničen i ako se ne uspijemo dovoljno očistiti prije smrti, šta tada?
Takvim razmišljanjem se široko otvaraju vrata za pojam reinkarnacije, koji ovdje ima dosta smisla.
S druge strane u Bibliji ima, odnosno nema, jednak broj dokaza za čistilište, kao i za reinkarnaciju....

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 371
Registration date : 19.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Blue on pet lip 08 2007, 19:14

Čovječe pazi da ne letiš previsoko također Wink
Što se tiče toga da se nećemo ili hoćemo stići očistiti prije smrti... evo što biblija kaže o tom:
"Siguran sam da će onaj koji je počeo dobro djelo među vama dovršiti ga do dana Isusa Krista." (Fil 1:6)

Ili engleski prijevod evo bolje zvuči:
"I am sure that God who began the good work within you will keep right on helping you grow in his grace until his task within you is finally finished on that day when Jesus Christ returns"

Znači, ne trebamo se brinuti uopće oko toga... Bog je vjeran!

Blue
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Blue on pet lip 08 2007, 19:27

možda ti , svojim negiranjem Božjeg milosrđa kroz postojanje čistilišta nesavršenih duša

ja kroz tezu da postoji čistilište , upravo potvrđujem da je za mene Bog dobar i milostiv, jer nam je dao šansu da se iskupimo kroz čistilišnu vatru

Gle... čistilište ne postoji brate, i pomiri se s tim. cv
To vjerovanje uopće nije u skladu sa učenjima Isusa Krista. Gdje Isus igdje govori o čistilištu kao trećoj opciji? O raju i paklu je dosta toga rekao, ali o čistilištu apsolutno ništa. Nema treće opcije ljudi.
Jer kada bi zaista tako bilo to bi značilo da je Krist uzalud umro i da je Njegova žrtva nepotpuna i nesavršena.
A znamo da ni Isus ni apostoli nisu nikada spominjali takvo što.
Zar ti stvarno toliko žudiš za nečim što ne postoji? Ti ne želiš provesti vječnost sa Kristom? so
Evo, gle što piše:
"I kao što je ljudima određeno samo jedanput umrijeti - potom dolazi sud." (Heb 9:27)

"Između nas i vas velik je bezdan, te ni oni koji bi htjeli ne mogu odavde prijeći k vama niti odatle k nama." (Lk 16:26)

"Isus mu reče (lopovu na križu), zaista kažem ti, danas ćeš sa mnom biti u raju!" (Lk 23:43)

Hajde ljudi urazumite se, imate Božju Riječ pa čitajte i molite i tražite otkrivenje, a nemojte slijepo pristajati uz svaku ljudsku nauku, naime dobro znamo što Isus misli o tome. victory

Blue
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on pet lip 08 2007, 22:39

Ovo si vrlo dobro rekao - "ja kroz tezu da postoji čistilište , upravo potvrđujem da je za mene Bog dobar i milostiv".
Znači to je ipak samo teza ili pretpostavka !

A za mene ti je Hrki ova Zemlja na kojoj živim i život kakav imam, jedno veliko čistilište. Kada čitam Bibliju uvijek se sjetim svoje nesavršenosti i nesavršenosti drugih ljudi, te pomislim na sve one elemente, grijehe i negativnosti koje moramo očistiti i skinuti sa sebe dok smo još živi !!!
Čeka nas još veliki posao u ovom zemaljskom čistilištu!

pozdrav

Euro

Euro
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 863
Registration date : 31.03.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 19:33

Sponsored content