Kreacionizam ili Evolucionizam

Stranica 3 / 24. Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Kreacionizam ili Evolucionizam

Postaj by braslav on sri sij 17 2007, 22:11

Da li se slazete da postoje mjesta u bibliji koja se ne smiju doslovno tumaciti? Citajuci po forumu uvidio sam da cak i za vas protestante ima zakvih mjesta. Ja mislim da je knjiga postanka jedno takvo podrucje biblije, mislim puno je lakse tako i za znanstvenike i za vjernike.

braslav
senior
senior

Broj postova : 632
Registration date : 15.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by braslav on sri sij 17 2007, 22:12

Jevrejin je napisao/la:Ma dobro ti je braslav napisao.
Kako to da neznas sta je hteo da kaze?

Objasni mi sto sam to ja htio reci?

braslav
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on sri sij 17 2007, 22:33

Nadam se da nisi slep!

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by braslav on sri sij 17 2007, 22:42

Jevrejin je napisao/la:Nadam se da nisi slep!

Sto se mene tice mogao si me i ludjakom nazvati, molim te objasni sto sam to ja htio reci.

braslav
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on sri sij 17 2007, 22:50

Jesam li ja tebe uvredio?

Ako te nisam dobro citirao a ti nisi tako mislio, objasni se i negiraj moje tvrdnje.
Ja ne uzimam zilet s kojim pokusavam da procepim jednu dlaku po sredini.

Sta ti hoces, smeta mi tvoj pristup?

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by braslav on sri sij 17 2007, 23:00

Jevrejin je napisao/la:Jesam li ja tebe uvredio?

Ako te nisam dobro citirao a ti nisi tako mislio, objasni se i negiraj moje tvrdnje.
Ja ne uzimam zilet s kojim pokusavam da procepim jednu dlaku po sredini.

Sta ti hoces, smeta mi tvoj pristup?

Meni nije jasno sto ti mislis da sam ja rekao pa te molim da mi objasnis.

braslav
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on sri sij 17 2007, 23:15

Ne budi neposten, vec objasni gde sam ja pogresio.

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by braslav on čet sij 18 2007, 14:05

Jevrejin je napisao/la:Ne budi neposten, vec objasni gde sam ja pogresio.

Ja neznam gdje si pogrijsio kada neznam ni sto to mislis da sam ja rekao.

braslav
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on čet sij 18 2007, 14:13

Haha ha ha ha! Pohvatajte male lisice!

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by καιros on čet sij 18 2007, 14:29

Braćo držimo se teme...

καιros
Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Postaj by braslav on čet sij 18 2007, 14:33

Protestantska braco licite mi na osobe koje tvrde da je 2+2=5 jer evolucija je dokazana cinjenica i koliko god mi govorili da je Bog svemoguc i da On moze uciniti da je 2+2=5 ma shvatili ste...

braslav
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Spart on čet sij 18 2007, 17:09

Nama ljudima je puno toga nemoguće ali Bogu je sve moguće.Nemojmo svojom logikom ograničavati vjeru u Svemogućeg. "Što je ljudima nemoguće,to je Bogu moguće." (Luka 18:27)

Spart
Mod
Mod

Broj postova : 1222
Registration date : 04.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Živac on čet sij 18 2007, 22:40

Joshua.

Ovo što si sad iznio nema veze sa kršćanstvom. Kršćanstvo je u bitnome razumna religija, a logika o kojoj govorimo nije neka naša logika nego sam Logos, Druga Božanska osoba.

Za razliku od kršćananstva, islam ima upravo ovakvo učenje kakvo si iznio.

Živac
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 187
Registration date : 12.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Spart on čet sij 18 2007, 22:44

Živac

zadrži svoju logiku i mišljenje za sebe,a nemoj govoriti nešto što nije istina,u ime kršćanstva.

Spart
Mod
Mod

Broj postova : 1222
Registration date : 04.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by braslav on čet sij 18 2007, 22:47

logika nije nista drugo nego Logos u nama.

braslav
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Živac on čet sij 18 2007, 23:04

Ne mogu vjerovat... Pa ovi su fanatici... Rolling Eyes

Živac
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Justin on čet sij 18 2007, 23:21

Braćo, čini se da je Krizostom iznio vrlo snažne dokaze!

Umjesto da se ovdje bezveze prepucavamo, zar ne bi bilo pametnije i logičnije da se netko od zastupnika evolucije usudi suprotstaviti Krizostomovim dokazima?!
Pa zar nismo zato ovdje?

Justin
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1309
Registration date : 09.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by καιros on čet sij 18 2007, 23:26

Evo još jednom dokaza, pa nemojmo se više prepucavat bez argumenata...

PREVIŠE HELIJA U MINERALIMA

Uran i torij u svom raspadanju prema Olovu stvaraju helijeve atome. Studija
objavljena u Journal of Geophysical Research pokazuje da takav helij
proizveden u cirkonijevom kristalu duboko u vrućim Predkambrijskim
granitnim stijenama nije uspio izaći iako stijena sadrži produkte
nuklearnih raspada iz perioda od 1,5 milijardu godina. Nova mjerenja
brzine "curenja" helija iz cirkonija daju vrijeme od 6000 godina (+2000) godina. Ovo nije samo argument za mladu zemlju nego također govori o velikim promjenama u vremenu poluraspada unutar nekoliko tisuća godina unazad, drastično smanjujući vremensku skalu radio izotopa...Slijedi...

NEDOVOLJNO KOSTURA U KAMENOM DOBU

Evolucionistički antropolozi tvrde da je čovjek postojao barem 185.000 godina prije nego je počeo obrađivati zemlju. Tokom tog perioda stanovništvo nije bitno raslo. (između 1 i 10 milijuna). Cijelo vrijeme oni zakopavaju svoje mrtve često s raznim rukotvorinama. Po tom scenariju bilo bi zakopano barem osam milijardi ljudi. Ako je evolucionistička vremenska skala točna zakopane kosti bi trebale trajati mnogo dulje od 200.000 godina
te bi mnogi od pretpostavljenih 8.000 000 000 kostura iz kamenog doba
trebali biti unaokolo (a svakako rukotvorine). Nađeno je samo nekoliko
tisuća. To upućuje da je kameno doba mnogo kraće nego evolucionisti
misle, možda svega nekoliko stotina godina.

UZGOJ BILJAKA OTKRIVEN JAKO KASNO

Uobičajena evolucionistička slika je da čovjek lovi i skuplja hranu tokom 185.000 godina za vrijeme Kamenog doba do otkrića zemljoradnje prije manje od 10.000 godina. Arheološki nalazi pokazuju da je čovjek Kamenog doba inteligentan kao i mi. Vrlo je nevjerojatno da od osam milijardi ljudi
spomenutih u prethodnoj točki, nitko nije otkrio da biljke rastu iz
sjemena. Mnogo je vjerojatnije da je čovjek preživio bez ratarstva vrlo
kratak period nakon potopa ako je i živio bez da obrađuje zemlju.

POVIJEST JE PREKRATKA

Prema evolucionistima čovjek Kamenog doba postojao je oko 190.000 godina kada je počeo ostavljati pisane tragove prije oko 4000 do 5000 godina.
Prethistorijski čovjek je gradio ogomne kamene spomenike, izrađivao
prekrasne slike u pećinama te bilježio mjesečeve mjene. Zašto je čekao
200.000 godina da počne bilježiti povijest. Izgleda da je biblijska
vremenska skala mnogo vjerojatnija.

καιros
Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Postaj by braslav on čet sij 18 2007, 23:29

http://en.wikipedia.org/wiki/Age_of_earth

imate tu razne metode kojima se utvrduje starost, a to je znanstveno priznata enciklopedia toliko o ovoj raspravi.

braslav
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by braslav on čet sij 18 2007, 23:31

Kad kreacinosti budu pisali znanstveno priznate enciklopedije, a prije ce na vrbi roditi grozdje.

braslav
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Justin on čet sij 18 2007, 23:34

JOŠ JEDAN SNAŽNI DOKAZ PROTIV TEORIJE EVOLUCIJE:

ZAKON BIOGENEZE

- Jeste li čuli za ovaj biološki zakon?
Prije svega, zapazite da je to "zakon", a evolucija je samo "teorija"!
Naime, godine 1860. je Louis Pasteur na temelju mnogih eksperimenata objavio biološki zakon: "omne vivum e vivo".
Ovaj biološki zakon kaže da "živo nastaje samo od živoga".

Mislim da nam je jasno zbog čega biogeneza u srži pobija evoluciju (BIG BANG...)...
Do današnjeg dana, biogeneza ima status zakona u biologiji, dok evolucija ima samo status teorije, jer ne postoji dovoljno dokaza za njenu ispravnost, kao što postoji za biogenezu.

MOJE PITANJE: ŠTO MISLITE, ZAŠTO SE U ŠKOLAMA ZAKONU BIOGENEZE OČIGLEDNO IZBJEGAVA PRIDATI ZASLUŽENU VAŽNOST?

Justin
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1309
Registration date : 09.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by braslav on čet sij 18 2007, 23:37

Justin je napisao/la:JOŠ JEDAN SNAŽNI DOKAZ PROTIV TEORIJE EVOLUCIJE:

ZAKON BIOGENEZE

- Jeste li čuli za ovaj biološki zakon?
Prije svega, zapazite da je to "zakon", a evolucija je samo "teorija"!
Naime, godine 1860. je Louis Pasteur na temelju mnogih eksperimenata objavio biološki zakon: "omne vivum e vivo".
Ovaj biološki zakon kaže da "živo nastaje samo od živoga".

Mislim da nam je jasno zbog čega biogeneza u srži pobija evoluciju (BIG BANG...)...
Do današnjeg dana, biogeneza ima status zakona u biologiji, dok evolucija ima samo status teorije, jer ne postoji dovoljno dokaza za njenu ispravnost, kao što postoji za biogenezu.

MOJE PITANJE: ŠTO MISLITE, ZAŠTO SE U ŠKOLAMA ZAKONU BIOGENEZE OČIGLEDNO IZBJEGAVA PRIDATI ZASLUŽENU VAŽNOST?

Teorija evolucije istina ne objasnjava postanak zivota vec samo njegov razvoj, ali to ne znaci da kada je zivot bio nastao da je usljedila evolucija.

braslav
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by braslav on čet sij 18 2007, 23:39

Molecular evidence

By comparing the DNA sequences of species based on their similarities, the precise relationships between organisms can be discerned. The resultant phylogenetic trees are typically congruent with traditional taxonomy, and are often used to either strengthen or correct taxonomic classifications. Sequence comparison is considered a measure robust enough to be used to correct erroneous assumptions in the phylogenetic tree in instances where other evidence is scarce. For example, neutral human DNA sequences are approximately 1.2% divergent (based on substitutions) from those of their nearest genetic relative, the chimpanzee, 1.6% from gorillas, and 6.6% from baboons.[36] Genetic sequence evidence thus allows inference and quantification of genetic relatedness between humans and other apes.[37][38] The sequence of the 16S rRNA gene, a vital gene encoding a part of the ribosome, was used to find the broad phylogenetic relationships between all extant life. This analysis, originally done by Carl Woese, resulted in the three-domain system, arguing for two major splits in the early evolution of life. The first split led to modern bacteria, and the subsequent split led to modern archaea and eukaryotes.
Since metabolic processes do not leave fossils, research into the evolution of the basic cellular processes is done largely by comparison of existing organisms. Many lineages diverged when new metabolic processes appeared, and it is theoretically possible to determine when certain metabolic processes appeared by comparing the traits of the descendants of a common ancestor or by detecting their physical manifestations. As an example, the appearance of oxygen in the earth's atmosphere is linked to the evolution of photosynthesis.
The proteomic evidence also supports the universal ancestry of life. Vital proteins, such as the ribosome, DNA polymerase, and RNA polymerase, are found in everything from the most primitive bacteria to the most complex mammals. The core part of the protein is conserved across all lineages of life, serving similar functions. Higher organisms have evolved additional protein subunits, largely affecting the regulation and protein-protein interaction of the core. Other overarching similarities between all lineages of extant organisms, such as DNA, RNA, amino acids, and the lipid bilayer, give support to the theory of common descent. The chirality of DNA, RNA, and amino acids is conserved across all known life. As there is no functional advantage to right- or left-handed molecular chirality, the simplest hypothesis is that the choice was made randomly by early organisms and passed on to all extant life through common descent. Further evidence for reconstructing ancestral lineages comes from junk DNA such as pseudogenes, "dead" genes which steadily accumulate mutations.[39]
There is also a large body of molecular evidence for a number of different mechanisms for large evolutionary changes, among them: genome and gene duplication, which facilitates rapid evolution by providing substantial quantities of genetic material under weak or no selective constraints; horizontal gene transfer, the process of transferring genetic material to another cell that is not an organism's offspring, allowing for species to acquire beneficial genes from each other; recombination, capable of reassorting large numbers of different alleles and of establishing reproductive isolation; and endosymbiosis, the incorporation of genetic material and biochemical composition of a separate species, a process observed in organisms such as the protist hatena and used to explain the origin of organelles such as mitochondria and plastids as the absorption of ancient prokaryotic cells into ancient eukaryotic ones.[40][41]
Mathematical models of evolution, pioneered by the likes of Sewall Wright, Ronald Fisher and J. B. S. Haldane and extended via diffusion theory by Motoo Kimura, allow predictions about the genetic structure of evolving populations. Direct examination of the genetic structure of modern populations via DNA sequencing has recently allowed verification of many of these predictions. For example, the Out of Africa theory of human origins, which states that modern humans developed in Africa and a small sub-population migrated out (undergoing a population bottleneck), implies that modern populations should show the signatures of this migration pattern. Specifically, post-bottleneck populations (Europeans and Asians) should show lower overall genetic diversity and a more uniform distribution of allele frequencies compared to the African population. Both of these predictions are borne out by actual data from a number of studies.[citation needed]

braslav
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Živac on čet sij 18 2007, 23:39

Iskreno, nisam čitao Krizostomove argumente jer sa dovoljno uvjeren u teoriju evolucije, budući da razumne alternative nema i ne postoji relevantan znanstvenik u svijetu koju sumnja u nju. Ali ako nađem vremena odgovorit ću.

Živac
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Živac on čet sij 18 2007, 23:42

braslav je napisao/la:Teorija evolucije istina ne objasnjava postanak zivota vec samo njegov razvoj, ali to ne znaci da kada je zivot bio nastao da je usljedila evolucija.
Da, ali je iz logike teorije evolucije, koja je u biti zdrava znanstvena logika, jasno da je život (prva stanica) nastao isto tako nekakvim mučkanjem i kemijskim reakcijama dok nije došlo do nečega što se može samoumnožavat, a onda se to više nije moglo uništit.

Živac
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 17:32

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 3 / 24. Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Next