Kreacionizam ili Evolucionizam

Stranica 2 / 24. Previous  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Kreacionizam ili Evolucionizam

Postaj by Gost on sub sij 13 2007, 22:29

Prince,u Bibliji pise da ce se spasiti ljudi od svakog jezika,plemena i koljena,kao pjeska morskog,ne brini ako drzimo djela Kristova i njegovu vjeru,eto nas medju spasenima.A sto, ce tad biti ,vec Dragi Bogo sve zna.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mali princ on sub sij 13 2007, 22:51

Nije pitanje koliko će se i od koje vrste tko spasiti nego činjenica da Biblija ne može biti usporediva s nekim stvarima koje nisu u domeni Biblije. To pitanje određivanja vremena je jedno od njih, sasvim ne bitno za duhovno stanje čovjeka. Kad bi se uzeli neki zakoni koji su vrijedili za nomadska plemena Židova koja je nekako trebalo dovesti u red, za današnje vrijeme bi ispali smješni. Iz Biblije treba shvatiti poruku, a ne učiti gdje na kojoj stranici što piše. Kad shvaćamo i živimo poruku, bilo koju stranicu da otvorimo znat ćemo njen smisao i poruku. Jer, Biblija je povijest čovjekova pisana unaprijed. Poruka je Biblija u živoj osobi, u Kristu koji treba živjeti u nama, a ne u tjeranju maka na konac, jel' bitnija subota ili nedjelja, jel Bog sve stvorio u sedam dana, ili kroz evoluciju, jel treba ovako ili onako moliti, jel treba ovom ili onom rukom krstiti se, kad i koje obrede raditi...ma to ti je sve ljudsko natezanje i surogat za nedostatak stvarnog Krista u duši, time se tješe oni koji nemaju hrabrosti suočiti se s Kristom i preuzeti Križ na sebe. Najlakše je biti u svjetini, no netko treba i Križ ponijeti, malo je među nama koji se to usude. Biblija živi u nama, i mi smo njena reklama i poruka. Jesmo li svjesni kakav dojam ostavljamo za one koji doista žele upoznati Objavu, jesmo li svjesni svoje odgovornosti da smo mi Kristovi emisari i da je naš život-naša propovijed, Riječ koja progovora ovdje i sada.
Uzmimo Bibliju, ne u ruke, nego u dušu!

Mali princ
team member
team member

Broj postova : 791
Registration date : 12.12.2006

Korisnički profil http://www.inet.hr/prince

[Vrh] Go down

Postaj by Živac on ned sij 14 2007, 01:22

Jevrejin je napisao/la:Procitao sam na jednom katolickom sajtu da vi ustvari verujete vise u evoluciju nego u bukvalno stvaranje od sedam dana.
Današnja znanost je jasna glede evolucije i prilično je nazadno ne vjerovati u nju. To nema veze sa vjerom. Knjiga Postanka je mitski pisana i tako se treba razumijevati.

Objasni mi, molim te, sta ti to onda znaci jedna meseceva mena. 28/4=7
Mjesecu treba 28 dana da se okrene oko Zemlje. U to vrijeme prođe kroz 4 mjene: mlađak, pun mjesec i dva polumjeseca na obje strane. Da se promijeni mjena treba prosječno 7 dana. Imaš na katoličkom kalendaru ucrtano kad je koja mjena.

Živac
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 187
Registration date : 12.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on ned sij 14 2007, 11:11

Nazadno, o pa! A ono oko stvaraja je mit. Znas li kog dana je Bog stvorio Sunce, MESEC, i zvezde?

Ja nisam neki pametnjakovic, niti patim da to budem jer sam je Isus rekao da je Bog sakrio tajne carstva nebskog od mudrih a otriko je prostima. Mogu zajedno sa Isusom da uzviknem: "Hvalim Te Oče~!"

Ali sta je ono sto pise: bi vece bi jutro? Mit?

Da li po tebi stari Zavet ima neku vrednost. I koju? Ili je to sve samo mit?
Ujedno, kazes da si hriscanin, ne zaboravi da je napisano kako je Bog uzeo lude, slabe i nemocne, da bi posramio mudro i pametno, jako i veliko.
Vera ziva i stvarna kao i poverenje u Boga, je najvaznija za pravu mudrosti. Temelj mudrosti je vera. Verovati onome sto je Bog kazao je velicina i slava. ( po tome se razlikuju deca avramova od telesnog izrailja ) Zato je napisno, a to ti pise u novom Zavetu, da je Bog izabrao ludake i nedostojne, da bi posramio one koji se filozofijom, nadmudrivanjem i galamom, samouzdizu i velicaju. Jer oni koji svojom pamecu hoce da upoznaju Boga, iako im se Bog u svojim delima otkrio (napisano u novom Zavetu) poludeli su. I toliko su daleko otisli u svom mudrovanju da se se kasnije raspaljivali jedni na druge.
Zato, nije ni cudo sto je nekima nazadno da veruju Bogu, i sumnjaju da je Bog mogao, da mogao je da je hteo cak i za jedan obican dan sve stvoriti u jednoj svojoj reci. Ali to nije ucinio, jer je imao plan, onaj vecni, da u okrilju svoje verne, prave Crkve na Zemlji, one koju Mu veruju, utemelji jedan vazan dan. Sedmi dan. Subotu!
Eto razloga sto neprijatelj Boga i ljudi, hoce sad da nama malima, unisti veru u sest bukvalnih dana.

Upravo zato ta tvoja meseceva mena od 28/4=7, pada u vodu i mozemo je slobodno odbaciti. Nekome je jako stalo da izbrise trag o Suboti. Ujedno, kvazi matematicari, svet nije stvaran sedam dana, VEC SAMO SEST!
Prema tome, kako se ta tvoj racunica uklapa u broj 6? Zasto govoris o broju sedam, kada je sedmog Dana u Subotu, Bog odmarao i uzivao u svojim delima stvaranja? Sedamog dana nista nije stvarano, a i kada bi citao taj navodni mit, mogao bi da vidis kako tamo lepo pise: "Do sedmoga dana svrsi Bog dela svoja, koje ucini, i pocinu u sedmi dan od svih dela svojih koja ucini." (Postanak 2,2:)

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Živac on pon sij 15 2007, 18:15

Jevrejin je napisao/la:Da li po tebi stari Zavet ima neku vrednost. I koju? Ili je to sve samo mit?
A odakle tebi da je mit nešto loše? Mitovi su prekrasan način tumačeja ljudske prirode. Osim mitova u Bibliji, za koje znamo da su nadahnuti, prekrasni su i grčki mitovi.

Živac
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on pon sij 15 2007, 18:38

Zasto ne bi smo to prebacili na BASNE?

Kakav lep nacin da prodremo u bit ljudske duse, zar su samo ljudi delo mitologije, a zmija?
Nemojmo uvrediti drustvo za zastitu zivotinja!

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by braslav on pon sij 15 2007, 23:13

Ludi su oni okoji su između dva ekstrema, između dvije doslovne i sigurne istine, između istine ateista koji smatraju da se pored Darwina ne može više ništa reći, pa niti inteligentni dizajn, i istine fundametnalista koji smatraju da je evolucija nešto ateistično, usprkos prostranim slojevima zemljine kore krcatim dokazima. Lud si kada si između onih koji su sigurni u svoju jednostranu i apstraktnu istinu. A Bog ce pomocu ludih posramit mudre.

braslav
senior
senior

Broj postova : 632
Registration date : 15.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by καιros on pon sij 15 2007, 23:28

DOKAZI DA JE ZEMLJA MLADA

- Biološki materijal se raspada prebrzo

Prirodna radioaktivnost, mutacije te raspadanje uništava DNA kao i drugi biološki materijal prebrzo. Mjerenje brzine degeneracije mitohondrijske DNA u novije vrijeme prisiljava istraživače na reviziju starosti "mitohondrijske Eve" s 200 000 godina na maksimalno 6000 godina. Stručnjaci za DNA ne može opstati u prirodnom okruženju duže od 10 000 godina. Unatoč tome otkriveni su navodno mnogo stariji DNA kosti neandertalaca, insekti u jantaru pa čak iz fosila dinosaura. Bakteriju staru navodno 250. 000 000 milijuna godina nalazimo bez ikakvog oštećenja DNA. Meko tkivo te krvna zrnca dinosaura također zbunjuje stručnjake....Slijedi....

καιros
Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on uto sij 16 2007, 00:15

braslav-ve, znamo li se?
Filozofija ti je ista!

Ali filozofi nikada nisu dali prave odgovore, oni su samo naprazno filozofirali.

Vera je ono sto pobedi svet. Od cega je Bog stvorio svet?
Hajde nije li da je iz nebeskog okruzenja, lopatama milijune godina zajedno sa andjelima, pravio svet?
Zar ti takvog Boga verujes?
Ja poznajem drugacijeg, za koga pise: On zapovedi i pokaza se! On rece i posta!

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by braslav on uto sij 16 2007, 00:18

Jevrejin je napisao/la:braslav-ve, znamo li se?
Filozofija ti je ista!

Ali filozofi nikada nisu dali prave odgovore, oni su samo naprazno filozofirali.

Vera je ono sto pobedi svet. Od cega je Bog stvorio svet?
Hajde nije li da je iz nebeskog okruzenja, lopatama milijune godina zajedno sa andjelima, pravio svet?
Zar ti takvog Boga verujes?
Ja poznajem drugacijeg, za koga pise: On zapovedi i pokaza se! On rece i posta!

I rece neka budu prirodni zakoni, neka elektron ima taj i taj naboj neka plankova konstanta bude ta i ta...
I rece neka bude evolucija i posta evolucija... mislis li tako? Da nemam problema s time.

braslav
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on uto sij 16 2007, 00:25

Moram priznati da ti je mudro pitanje.

Ali to je moj i tvoj um, to je opet filozofija.

Ma, ne mislim na to. Bog, citaj to u Bibliji, ono sto pomisli svojom recju u momentu stvara.

Ja samo mislim na: ON zapovedi i pokaza se. ON rec i posta.

Nemoj se ljutiti, ali ako je tako kako ti kazes, onda se jasno vidi da je tvoja vera mrtva.
Isus kaze coveku sa suvom rukom, ispruzi ruku, i ona posta zrava. To ti je stvaranje kod Boga. Nije trebalo, neka budu prirodni zakoni, naka elektron ima taj i taj naboj neka plankova konstanta bude ta i ta, ne, vec samo zapovest ispruzi ruku svoju.
Treba biti lud, i verovati ovo. Treba biti lud, jer je On izabrao lude. I brate ako je tako ja pre prihvatam da budem ubrojen u ovu grupu.

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by braslav on uto sij 16 2007, 00:32

Jevrejin je napisao/la:Moram priznati da ti je mudro pitanje.

Ali to je moj i tvoj um, to je opet filozofija.

Ma, ne mislim na to. Bog, citaj to u Bibliji, ono sto pomisli svojom recju u momentu stvara.

Ja samo mislim na: ON zapovedi i pokaza se. ON rec i posta.

Nemoj se ljutiti, ali ako je tako kako ti kazes, onda se jasno vidi da je tvoja vera mrtva.
Isus kaze coveku sa suvom rukom, ispruzi ruku, i ona posta zrava. To ti je stvaranje kod Boga. Nije trebalo, neka budu prirodni zakoni, naka elektron ima taj i taj naboj neka plankova konstanta bude ta i ta, ne, vec samo zapovest ispruzi ruku svoju.
Treba biti lud, i verovati ovo. Treba biti lud, jer je On izabrao lude. I brate ako je tako ja pre prihvatam da budem ubrojen u ovu grupu.

Da ali je u samom zakonu prirode upisano to da Isus moze utjecati na prirodu. I opet nemam problema s time.

Hint: Prouci kvantnu fiziku i pojam redukcije valne funkcije pa ce ti mozda biti jasnije.

braslav
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by braslav on uto sij 16 2007, 00:34

Treba biti lud, tj. ludo zaljubljen u Krista, a ne lud mislim glup.

http://en.wikipedia.org/wiki/Age_of_earth

Zadnja promjena: ; uto sij 16 2007, 00:45; ukupno mijenjano 1 put.

braslav
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by καιros on uto sij 16 2007, 00:34

PREVIŠE HELIJA U MINERALIMA

Uran i torij u svom raspadanju prema Olovu stvaraju helijeve atome. Studija objavljena u Journal of Geophysical Research pokazuje da takav helij proizveden u cirkonijevom kristalu duboko u vrućim Predkambrijskim granitnim stijenama nije uspio izaći iako stijena sadrži produkte nuklearnih raspada iz perioda od 1,5 milijardu godina. Nova mjerenja brzine "curenja" helija iz cirkonija daju vrijeme od 6000 godina (+2000) godina. Ovo nije samo argument za mladu zemlju nego također govori o velikim promjenama u vremenu poluraspada unutar nekoliko tisuća godina unazad, drastično smanjujući vremensku skalu radio izotopa...Slijedi...

καιros
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on uto sij 16 2007, 00:48

Braslave, onaj koji poznaje Hristovu silu u sebi, ne treba proucavati nikakvu kvantnu fiziku. Osim skolaraca, da se malo umudre.

Da ti objasnim, kada mi je neko bolestan, i ima teske bolove, ovo ti govorim iz iskustva, pozovem ga da ustane zdrav u ime Hristovo, i on ustane.

O tome ti, prijatelju, govorim. vera u Isusa Hrista je kvantna fizika, jer je On stvoritelj te fizike, jest da kvantna fizika kakvu je covek poznaje nije dosla ni do palcaka Isusovom znanju i moci.
Ujedno, vreme ce pokazati ko je bio glup. Bog sebe ne otkriva mudrima vec prostima. Ja sam, priznajem, prost covek, pa i po neki put glup.
Ipak, jasno je da je moja vera veca od mnogih mudraca ludo zaljubljenih u Hrista, ali bez i malo vere da je On kao Rec od Svemogucega, sam Sobom stvorio svet, za sest dana.

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on uto sij 16 2007, 00:50

Kako ne shatas da za mene drugo nije ni bitno?

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on uto sij 16 2007, 00:53

Ne zelim svojim umom objasnjavati, sto se objasniti ne moze. Nisi li citao kako je napisano:
Kad se gradjahu mudri poludese.

Mozda, jedino dobro iz ove price moze biti da ce neki mudri poludeti, i tako naci mir i spasenje svojoj dusi.

Ako je tako, nije mi zao sto ne spavam, upravo sam zavrsio malo rintanja sa tegovima, pa sam umoran.
hvala svima i laku noc.

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by braslav on uto sij 16 2007, 00:59

Jevrejin je napisao/la:Braslave, onaj koji poznaje Hristovu silu u sebi, ne treba proucavati nikakvu kvantnu fiziku. Osim skolaraca, da se malo umudre.

Da ti objasnim, kada mi je neko bolestan, i ima teske bolove, ovo ti govorim iz iskustva, pozovem ga da ustane zdrav u ime Hristovo, i on ustane.

O tome ti, prijatelju, govorim. vera u Isusa Hrista je kvantna fizika, jer je On stvoritelj te fizike, jest da kvantna fizika kakvu je covek poznaje nije dosla ni do palcaka Isusovom znanju i moci.
Ujedno, vreme ce pokazati ko je bio glup. Bog sebe ne otkriva mudrima vec prostima. Ja sam, priznajem, prost covek, pa i po neki put glup.
Ipak, jasno je da je moja vera veca od mnogih mudraca ludo zaljubljenih u Hrista, ali bez i malo vere da je On kao Rec od Svemogucega, sam Sobom stvorio svet, za sest dana.

Gle on je stvorio zakone ja samo kazem da ih On ne krsi kada ti npr. vidis cudo ono nije krsenje zakona prirode. Inace drago mi je da ozdravljas ljude u ime Krista. Zar nije ludo govoriti da kada se vidi cudo da ni jedan zakon prirode nije prekrsen kada se ocituje nesto suprotno necemu na sto smo navikli?

Kvantna fizika je pomalo luda kada bi ju shvatio i to bi te sigurno zarazilo te bi i ti postao malo lud.

Nije lud (u Kristovom smislu) neuk vec zaljubljen, a zaljubljen (u Krista) moze biti znanstvenik jednako kao neuka bakica, oboje su ludi (u Kristvom) smislu

Zadnja promjena: ; uto sij 16 2007, 14:14; ukupno mijenjano 3 put/a.

braslav
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Živac on uto sij 16 2007, 01:00

Braslave, ne gubi vrijeme. Ovaj Jevrejin će vjerojatno prijeći na islam, sjećaš se šta je Musa govorio?

Živac
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on uto sij 16 2007, 08:25

da li oni koji misle da je čovjek nastao evolucijom od majmuna, misle da će ovaj naš sadašnji majmun npr. gorila ili čipanza jednog dana, recimo nako 5-10 000 godina nekom pametnom evolucijom postati čovjekom
ja mislim da mu date da čita novine, knjige, gleda najpametnije i najučenije dokume.filmove, da mu preko videoa puštate godinama da uči engleski, hrvatski , njemački ili neki najlakše za naučiti jezik, neće ni nakon 5000 godina postati čovjekom:lol!:

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1359

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Živac on uto sij 16 2007, 14:06

hrvoje hrki je napisao/la:da li oni koji misle da je čovjek nastao evolucijom od majmuna, misle da će ovaj naš sadašnji majmun npr. gorila ili čipanza jednog dana, recimo nako 5-10 000 godina nekom pametnom evolucijom postati čovjekom
Ne. Kakve to ima veze?

Živac
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto sij 16 2007, 14:22

Živac je napisao/la:
hrvoje hrki je napisao/la:da li oni koji misle da je čovjek nastao evolucijom od majmuna, misle da će ovaj naš sadašnji majmun npr. gorila ili čipanza jednog dana, recimo nako 5-10 000 godina nekom pametnom evolucijom postati čovjekom
Ne. Kakve to ima veze?
A mislim da ti covjek govori,o velicini Boga.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Živac on uto sij 16 2007, 20:33

A nije baš neki jaki pokazatelj Božje veličine, ima i jačih. Wink

Živac
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mucenik on uto sij 16 2007, 22:40

Ma dobro ti je braslav napisao.
Kako to da neznas sta je hteo da kaze?

Sta, zar je kvanta fizika koju je Bog stavio u atomski pogon, pre miliona miliona godina, odjednom zastala, umorila se, zakocila zbog holesterola u svojim cevima genijalnosti?

Pa hoce li majmuni voziti automobile za, kao sto rece covek, deset hiljada godina?

Mucenik
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by καιros on uto sij 16 2007, 23:48

Još dokaza da je zemlja mlada

NEDOVOLJNO KOSTURA U KAMENOM DOBU

Evolucionistički antropolozi tvrde da je čovjek postojao barem 185.000 godina prije nego je počeo obrađivati zemlju. Tokom tog perioda stanovništvo nije bitno raslo. (između 1 i 10 milijuna). Cijelo vrijeme oni zakopavaju svoje mrtve često s raznim rukotvorinama. Po tom scenariju bilo bi zakopano barem osam milijardi ljudi. Ako je evolucionistička vremenska skala točna zakopane kosti bi trebale trajati mnogo dulje od 200.000 godina te bi mnogi od pretpostavljenih 8.000 000 000 kostura iz kamenog doba trebali biti unaokolo (a svakako rukotvorine). Nađeno je samo nekoliko tisuća. To upućuje da je kameno doba mnogo kraće nego evolucionisti misle, možda svega nekoliko stotina godina.

UZGOJ BILJAKA OTKRIVEN JAKO KASNO

Uobičajena evolucionistička slika je da čovjek lovi i skuplja hranu tokom 185.000 godina za vrijeme Kamenog doba do otkrića zemljoradnje prije manje od 10.000 godina. Arheološki nalazi pokazuju da je čovjek Kamenog doba inteligentan kao i mi. Vrlo je nevjerojatno da od osam milijardi ljudi spomenutih u prethodnoj točki, nitko nije otkrio da biljke rastu iz sjemena. Mnogo je vjerojatnije da je čovjek preživio bez ratarstva vrlo kratak period nakon potopa ako je i živio bez da obrađuje zemlju.

POVIJEST JE PREKRATKA

Prema evolucionistima čovjek Kamenog doba postojao je oko 190.000 godina kada je počeo ostavljati pisane tragove prije oko 4000 do 5000 godina. Prethistorijski čovjek je gradio ogomne kamene spomenike, izrađivao prekrasne slike u pećinama te bilježio mjesečeve mjene. Zašto je čekao 200.000 godina da počne bilježiti povijest. Izgleda da je biblijska vremenska skala mnogo vjerojatnija.

καιros
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 05:07

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 24. Previous  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Next