Proročanstva Vassule Ryden.

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Proročanstva Vassule Ryden.

Postaj by Svjetlos on čet sij 25 2007, 10:14

Izraile,idemo s Malim princem i Dinom osnovati Crkvu sklada. Onako kako je Isus zamislio. Sad

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on čet sij 25 2007, 10:21

Romala je napisao/la:Izraile,idemo s Malim princem i Dinom osnovati Crkvu sklada. Onako kako je Isus zamislio. Sad

Čuj ja sam katolik i ne namjeravam mijenjati Crkvu samo zato što su si neki katolici utuvili nešto u glavu kao ispravno a suprotno nauku Katoličke Crkve.

Hvala na pozivu i shvaćam ga dobronamjerno.
No niti u jednoj crkvi neće biti kao u Kraljevstvu nebeskom.
Iluzija je da će se novom crkvom moći postići parametri mira i sklada koji bi bili primjereni.
Čuvajte se razočarenja.
Bog vas blagoslovio i radite po vašoj savijesti.

Izrail
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 2080
Registration date : 14.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Svjetlos on čet sij 25 2007, 10:35

Nisam ni mislila na ovozemaljsku Crkvu. A jesi... Smile

Gdje ti na zemlji vidiš Crkvu sklada? Ja nigdje.

Htjedoh reći da počnemo širiti ISTINU. A to je Put. Isus. Njega navješćujmo. U duhu i istini tko živi, to je sklad. Isus je blag i ljubazan po svojoj naravi. Isus je govoro Istinu, i ta je Istina mijenjala ljude. Ako smo u duhu i istini, svaka laž bježi i ostaje svjetlo, sklad u Bogu.

Na tako nešto sam mislila. I love you

Svjetlos
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on sub sij 27 2007, 17:37

Izrail je napisao/la:
Jevrejin je napisao/la:Ovo je zaista tako interesatno da nisam mogao izdrazati a da se ne ukljucim u celu ovu pricu.

Ma ljudi, sa tacke katolickog stanovista, kako to tvrdi hrki, izrail nije u pravu. Izrail nije ovaj moj komentar uperen protiv tebe, nego hrki je u pravu.

Ako se pojavi prorok, neko ko tvrdi da ga Sveti Duh vodi i nadahnjuje a u skladu je sa ucenjem Crkve kojoj pripada, onda ga je Crkva duzna prihvatiti.
Naravno, ja samo govorim logicki. Nisam upoznat niti znam ista o Vassule Ryden. Ali ako je u skladu sa stavom Crkve tada ga je Ckrva duzna priznati.
Tu je ukljucen naravno i uvid u zivot takvog proroka.
Tako je bilo i sa Elenom Vajt u adventistickoj sredini. Zadovoljila je sve kriterije, kako po Bibliji tako i po stavu Crkve.
Sto je sada kod katolika tu potrebna u vezi toga neka rasprava? Ako ona govori i deluje u skladu sa vasim ucenjem vi ste svi duzni i to do jednog, da joj verujete. Ako je takodje njen zivot pobozan i predan Bogu kako vi verujete, nema tu onda razloga za diskusiju vec se morate pokoriti svim njenim objavama.

Istina je da neki kada razmisljaju uvek Crkvu stavljaju ispred Boga, i onoga sto On ima da kaze preko ljudi koje podigne ili posalje.

Ovo je zanimljivo ali netočno potpuno.
Zanimljivo je jer dokazuje da gotovo nema razlike između hrkijevog i Jevrejinog razmišljanja i duha koji ih nadahnjuje.
Svaki Katolik je dužan vjerovati sami u Bibliju i njene poruke a sve druge privatne poruke ne obavezuju na vjerovanje.
Neka mi neko pokaže taj članak katoličke vjere koji to propisuje.
Možda sam ja promašio Crkvu
lol!

zanimljivo , još nisi ništa odgovorio glede njenog bračnog statusa i kako to utječe na heretičnost njenih poruka:pale: pale
normalno , ne možeš odgovoriti jer nisi pročitao ni 100-to dio onoga što je žena prenjela kao medij od Isusa , BDM , arkanđela mihaela i anđela Danijela
pokrenuo sio temu , a nisi komepetentan ni 1%lol!
pa brate , potrudi se malo više ako nešto tako oštro negirašobred

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1359
Registration date : 12.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on sub sij 27 2007, 17:39

Izrail je napisao/la:
Romala je napisao/la:Izraile,idemo s Malim princem i Dinom osnovati Crkvu sklada. Onako kako je Isus zamislio. Sad

Čuj ja sam katolik i ne namjeravam mijenjati Crkvu samo zato što su si neki katolici utuvili nešto u glavu kao ispravno a suprotno nauku Katoličke Crkve.

Hvala na pozivu i shvaćam ga dobronamjerno.
No niti u jednoj crkvi neće biti kao u Kraljevstvu nebeskom.
Iluzija je da će se novom crkvom moći postići parametri mira i sklada koji bi bili primjereni.
Čuvajte se razočarenja.
Bog vas blagoslovio i radite po vašoj savijesti.

šta je to suprotno katoličkom nauku:?:
navedi na par stvari šta je to vassula rekla, a što je suprotno nauku:?: lol!

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on sub sij 27 2007, 17:42

Daniel je napisao/la:mislim da je ovo totalno kontradiktorno Bibliji...

http://www.tlig.org/en/messages/963/

zipa:

well then, your time of lust is almost over now; have you not heard
that the Splendour of Dawn8 is going to reign and shine in each heart
that has been consecrated to our Two Divine Hearts from which
they will obtain divinization? that divinization that the human race
lost at its fall .... since sin entered the world through one man, and
through sin death, yet My plan of Redemption was to be laid out by Mary's Co-Redemptive Heart, the second Eve, perfected in the Image of God, so that I, the New Adam, would find My Paradise in Her Immaculate Heart;

danijele ,

tebi je sumnjoivo samo zato što se spominje uloga BDMarije u ovim vremenima, a ta njena uloga se spominje da znaš u samoj Bibliji- otkrivenje 12 .poglavlje
Presveto Srce Isusovo i Bezgrešno Srce Marijino su Dva Srca koja će prethoditi Novim Duhovima i ponovnom JEDINSTVU svih kršćana
to se poručuje i naglašava svijetu i svik kršćanima preko vassule!

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Daniel on sub sij 27 2007, 18:36

nope. to je katoličko vanbiblijsko učenje, a ne biblijsko...sori hrki, Dva Srca su meni idolopoklonstvo...pokaj se

Daniel
team member
team member

Broj postova : 975
Registration date : 04.01.2007

Korisnički profil http://bozjeprorocanstvo.com/

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on sub sij 27 2007, 18:47

Daniel je napisao/la:nope. to je katoličko vanbiblijsko učenje, a ne biblijsko...sori hrki, Dva Srca su meni idolopoklonstvo...pokaj se

pročitaj malo neke knjige od Bogdana Maleševića , malo vassulu pa će ti biti malo jasnije
Marija je antipod Evi, ona je Bogorodica , žena koja je se pojavila prva koja će donjeti Utjelovljenog Boga na svijet i tako se preko Isusa otvorilo nebo, spas za ljude

isto tako će biti važna i uloga BDMarije pred Nove Duhove, pred Novi dolazak Isusov
ona će opet biti " predznak Novih vremena..." koja nam dolaze , a to i fenomen međugorja također indirektno na neki način ukazuje

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Daniel on sub sij 27 2007, 18:53

kak je Marija antipod Evi, pa onda bi bila družica Novog Adama a ne majka...

Daniel
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on sub sij 27 2007, 19:47

Daniel je napisao/la:kak je Marija antipod Evi, pa onda bi bila družica Novog Adama a ne majka...

preko Eve i Adama je grijeh ušao u svijet, to je bio prvi pad čovjekov
po Isusu je pobijeđen grijeh i otvoren nam put u Nebo (a BDM je rodila Isusa -BogoČovjeka )
je li sad jasno?

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on sub sij 27 2007, 19:52

evo nešto što Isus govori preko vassule o jedinstvu svih kršćana i njegovoj boli zbog rascjepkanosti Njegovog Mističnog Tijela na zemlji
kako me je zaigrao izrail oko manje važnih pitanja, ne stigoh reći nešto i o njenoj misiji
jedna od misija je istinski ekumenizam i ujedninjenje svih kršćana
ali po onome što nam govori Isus, Duh sveti ,a ne ono što ljudi misle

MOJA CRKVA ĆE BITI JEDNA
15.10.1987.

do?i ho?u ti re?i da ?e jednog dana moje Kraljevstvo na zemlji biti kao ono na nebesima

moja Crkva bit ?e sjedinjena i blagoslovljena
jer svi meni odani razumjet ?e jedni druge
uzdignuti mojom rukom, o?i??eni mojom krvlju
moja ?e Crkva biti jedna

18.10.1987

vassula do?i ?e dan , a taj dan je veoma blizu, kad ?e moja Crkva govoriti jednim jezikom
ali prije tog slavnog dana , bit ?e strahovit preokret
djelomice zbog ljudske jalovosti, grijeha i nedostatka ljubavi , a djelomice zbog toga ?to je moje Tijelo razdvojeno
daj da ti jo? jedanput ka?em kako ?u proslaviti svoje Tijelo i sjediniti ga!
cvijete, Ljubav ?e vas sve sjediniti.

?elim da se me?u mojom djecom ra?ire rije?i : Ja , Bog blagoslivljam vas. do?ite k meni

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Daniel on sub sij 27 2007, 20:22

hrvoje hrki je napisao/la:
Daniel je napisao/la:kak je Marija antipod Evi, pa onda bi bila družica Novog Adama a ne majka...
preko Eve i Adama je grijeh ušao u svijet, to je bio prvi pad čovjekovpo Isusu je pobijeđen grijeh i otvoren nam put u Nebo (a BDM je rodila Isusa -BogoČovjeka )je li sad jasno?
ali Marija je rodila Isusa-čovjeka, a ne Isusa-Boga...i ne nije mi jasno kako Marija može biti družica Isusu, Marija je bila Josipova družica

Daniel
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on pon sij 29 2007, 11:40

Čuj sama tvrdnja da kroz nju govori ovaj ili onaj da je ona medij meni nije prihvatljiva. Dakle sama riječ medij je nonsens.
Ako joj se Bog objavljuje zašto ne drži svoje privatne objave za sebe nego ih razglašuje na sva zvona. Privana objava treba ostati privatna a ne javna.
No da li ti znaš gdje je njoj zapovidio Duh sveti da nadopuni Evanđelja detaljima. Tebi je to normalno i očito su ona manjkava bila do sada pa ih treba nadopuniti.
Dalje ona se razvela iako je crkveno vjenčana pa se opet udala, pa tvrdi kako to kod pravoslavaca može.
Neka u nju vjeruju pravoslavci onda ja imam Sveto pismo kome ne treba ništa dodati niti oduzeti. Dapače zapovjeđeno je da se ovakvo kakvo je sada propovijeda i poučava. Sad ga Vassula nadopunja.
Osobno mislim da tako priprema teren i "mekša" budnost.
Dakle slučaj Vassula nije gotov on tek dolazi.

Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on pon sij 29 2007, 17:52

Izrail je napisao/la:

Čuj sama tvrdnja da kroz nju govori ovaj ili onaj da je ona medij meni nije prihvatljiva. Dakle sama riječ medij je nonsens.
Ako joj se Bog objavljuje zašto ne drži svoje privatne objave za sebe nego ih razglašuje na sva zvona. Privana objava treba ostati privatna a ne javna.
No da li ti znaš gdje je njoj zapovidio Duh sveti da nadopuni Evanđelja detaljima. Tebi je to normalno i očito su ona manjkava bila do sada pa ih treba nadopuniti.
Dalje ona se razvela iako je crkveno vjenčana pa se opet udala, pa tvrdi kako to kod pravoslavaca može.
Neka u nju vjeruju pravoslavci onda ja imam Sveto pismo kome ne treba ništa dodati niti oduzeti. Dapače zapovjeđeno je da se ovakvo kakvo je sada propovijeda i poučava. Sad ga Vassula nadopunja.
Osobno mislim da tako priprema teren i "mekša" budnost.
Dakle slučaj Vassula nije gotov on tek dolazi.

nisi ništa odgovorio
kako se to reflektira ne njenu heretičnost, nesuglasje njenih poruka i kršćanskog ( katoličkog) nauka? kako
to nikako da nam odgovoriš- šta je heretično u njnim porukama:thu:

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on pon sij 29 2007, 17:54

Daniel je napisao/la:
preko Eve i Adama je grijeh ušao u svijet, to je bio prvi pad čovjekovpo Isusu je pobijeđen grijeh i otvoren nam put u Nebo (a BDM je rodila Isusa -BogoČovjeka )je li sad jasno?
ali Marija je rodila Isusa-čovjeka, a ne Isusa-Boga...i ne nije mi jasno kako Marija može biti družica Isusu, Marija je bila Josipova družica

ti očito ne poznaš ili krivo tumačiš Presveto Trojstvo
Isus je Bog i Čovjek- Bogočovjek
ne znam gdje sam tvrdio da je BDM družica Isusova:?:
govorio sam da je zaručnica Duha svetoga- jer je začekla po DS:idea:king

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Daniel on pon sij 29 2007, 18:39

kada kažeš da je Marija - Nova Eva onda se podrazumjenva da je Nova Eva - družica Isusova koji je Novi Adam...

Daniel
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on uto sij 30 2007, 07:27

nisi ništa odgovorio
kako se to reflektira ne njenu heretičnost, nesuglasje njenih poruka i kršćanskog ( katoličkog) nauka? kako
to nikako da nam odgovoriš- šta je heretično u njnim porukama:thu:

lol! pa "nema" heretično ništa u činjenici da žena nadopunjuje Evanđelja.
lol!
isto tako treba pogledati što papa kaže baš u svezi etičkog relativizma koji Vassula u neku ruku promovira svojim bračnim statusom.

Etički relativizam kriv je za sadašnju krizu osjećaja za brak koja zahvaća i brojne vjernike, istaknuo je papa Benedikt XVI.
Benedikt XVI. potaknuo članove Rimske rote da izbjegavaju iskrivljavanja i popustljivost u priznavanju ništavnosti braka.
http://www.kriz-zivota.com/zoom/1924/papa_pozvao_na_jacanje_bracne_istine/

Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on pet vel 09 2007, 07:59

PREDGOVOR SEDMOJ KNJIZI PORUKA PRAVI ŽIVOT U BOGU
Mr. IVAN ŠEŠO, DUHOVNIK, ĐAKOVO, RECENZENT OVIH PORUKA

Jedva da je potrebno pisati ovaj predgovor nakon tolikih iz pera poznatijih teologa i ljudi Crkve kao što su Rene Laurentin, Robert Faricy, Frane Franić, Ljudevit Rupčić i drugi. No, da ispunim želju naše revne prevoditeljice Vassulinih knjiga gospođe Marije-Dragice Vukić, rođ. Jurić, i obećanje dano u Đakovu prigodom Vassulina posjeta, pišem ovih nekoliko redaka predgovora i preporuke za sedmu knjigu PRAVI ŽIVOT U BOGU.

Za Vassulu sam prvi put čuo u ljeto 1993., kada sam zamjenjivao hrvatskog svećenika Ivana Mihovilovića u San Franciscu. Tada sam od jedne skupine molitelja Krunice u toj američko-hrvatsko-slovenskoj zajednici dobio na dar prvu knjigu Vassulinih bilježaka na engleskom s dobrim predgovorima poznatog Laurentina i moga nekadađnjeg profesora duhovnosti našeg stoljeća na rimskoj Gregorijani, Roberta Faricy-a, DI. Vidio sam i vrpcu sa snimkom Vassulina nastupa u Americi. Bilo je zanimljivo, dojmljivo, ali sam kao sve privatne objave promatrao s određenim upitnostima i suzdržanošću. Premda je sadržaj bio posve u redu, katolički, prisnost "zapisničarke" Božjih poruka s osobama Presvetoga Trojstva, Blaženom Djevicom i anđelima djelovala mi je pretjerano. S vremenom se i ta pretjeranost smanjila, tako da je bila sve prihvatljivija, napose uz naglašenost evanđeoske Objave i cjelovitosti vjere.

Kasnije sam sreo Vassuline prijevode u domovini, samu prevoditeljicu u Osijeku, Vinkovcima i Đakovu, da bih napokon imao radost susresti i samu Vassulu i njezina duhovnika, redovnika Michaela O'Carrolla. Bilo je to u Đakovu i Osijeku, u siječnju ove godine. Jednostavnost, skromnost i čednost ove Božje svjedokinje, kao i njezinog pratitelja, s tolikim naglaskom na jedinstvu kršćana, Euharistiji, Duhu Svetom, Bogorodici, Papinom prvenstvu, sakramentima… približila mi je njezina svjedočanstva i uvjerila o vjerdostojnosti svjedokinje. Dakako, da se i ja, kao i svi katolici, podlažem sudu Crkve i ovdje izražavam svoju ljudsku vjeru u prihvatljivost poruka, koje aktualiziraju Evanđelje i potrebu obraćenja u naše dane. Uzmu li se u obzir i obilni duhovni plodovi susreta s Vassulom i njezinim knjigama, možemo i ovu lijepo preporučiti.

Đakovo, Spasovo, 1995. Ivan Šešo

PREDGOVOR
mr Ivan Šešo, duhovnik

Tako je znakovito da sam knjigu Jacquesa Neiryncka "ZAGONETKA ZVANA VASSULA" dočitao baš danas, na spomendan velike žene našega doba, Edite Stein. I dogodilo mi se slično kao Editi, kad je u jednoj noći pročitala knjigu života Terezije Avilske i zaklopivši je u sebi usklinula: "To je istina!" I odlučila postati katolkinja.

Dočitavši ovaj prijevod ne znam čemu sam se više divio: vještini novinara ili Vassulinoj iskrenosti.

Dobro je da imamo takvu jednu knjigu u vezi s Vassulom. Što više je čitam to sam uvjereniji da je zaista "prava" primateljica poruka, koje joj Bog daje i da je samo pitanje vremena kad će se to i šire uvidjeti i priznati. Znam da je u mnoštvu sličnih pojava potreban oprez pri prosuđivanju i stoga razumijem određenu suzdržanost službene Crkve, čijem se sudu, dakako, podlažem.

Ipak, prateći rad ove izuzetne žene, "pravoslavke koja katolički vjeruje", osjećam sve više vrijednost toga djela i korisnost za mnoge duše, željne ovakvog oblika priopćavanja "pravog života u Bogu".

Stoga, nadovezujući se na svoj predgovor hrvatskom izdanju Vassuline VII knjige, danas mogu izraziti još više svoje uvjerenje da je dobro imati i preporučiti ovu svojevrsnu knjigu za izdavanje i čitanje, u svrhu duhovnog rasta i proširenja vidika vjere, nade i ljubavi.

Molim za sve suradnike na ovoj novoj knjizi i želim mnogo dobrih plodova.

mr. Ivan Šešo, duhovnik

Samobor, Tabor, 9. kolovoza 2002.

Spomendan sv. Edite Stein, sestre Terezije Benedikte od Križa

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on pet vel 09 2007, 12:04

evo šta prenosi jedna vjernica sa jednog drugogo foruma:

neki dan sam bila na promociji vasuline knjige i tamo je bio fra smiljan

u svom predgovoru se osvrnuo općenito na to kako je vrlo teško razlučiti objave

u jednom trenutku sam ga pitala na koji način može netko znati da li mu je nešto Božija objava ili si je umislio

u objašnjavanju gdje mi je rekao da se isključivo provjerava objava na način da se pred svećenicima ispriča, te na taj način iskušava i karakter ili moguća umišljenost

no ono što je bitno i što želim reći je ...kako je on rekao...ni jedno viđenje ili objava nisu decidirano POTVRĐENA od crkve jer crkva ni ne može dati svoju riječ za nekog drugog, no ono što može je reći tj izjasniti se o istinitosti izjava, tj da ne nalazi nikakve nelogičnosti ili laži u samim iskazima vidioca

i meni se to čini jako logično i istinito

iako sam pojam fra.smiljan u meni ne budi nikakve druge emocije nego prema nekom drugom svećeniku...ovo mi je izgledalo vrlo,vrlo zanimljivo

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on pet vel 09 2007, 12:19

Da osobno ne poznam osobu koju si citirao ja bih rekao sve ok, no eto moram ovom prilikom biti subjektivan.

Izrail
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on pet vel 09 2007, 12:53

SVETA EUHARISTIJA
Vassulin osvrt
"Mojoj se Euharistiji sve manje i manje pridaje važnost!" (16. listopada 2000.)

Sudjelovati u euharistijskim darovima znači biti sjedinjen s Tijelom Kristovim, rođenom od Djevice, kao i s Crkvom, koja je također njegovo Tijelo. Poznato je da kad čovjek prima Euharistiju valjano i s vjerom, Euharistija izlijeva božanstvenost na nas. Mi vjerujemo da sudjelujemo u vječnom životu, osim ako je ne primamo nevaljano i na svoju osudu.

Krist nam se daje u pričesti, daje nam svoje tijelo i kost. To je zaista ono što nam daje da jedemo. Tako nas on kroz pričest čini jedno sa sobom. Gospodin nas pobožanstvenjuje jer smo utjelovljeni u njega: tijelo njegova tijela i kost njegove kosti.

Pričest znači uskrsnuće u vječni život. A oni koji imaju život vječni jesu oni kojima Gospodin kaže da će ustati u posljednji dan. Isus, Sin Božji, jasno naviješta kako je jedinstvo koje imamo s njim u pričesti, isto kao jedinstvo i život koje on ima sa svojim Ocem. Po milosti, kad jedemo njegovo tijelo i pijemo njegovu Krv, na isti način kako je on sjedinjen po naravi sa svojim Ocem, tako smo i mi sjedinjeni s njim i živimo u njemu.

Gospodin je rekao: "Ja sam kruh koji silazi s Neba!" On nije rekao 'koji je sišao s neba' jer bi to značilo da je sišao samo jednom. Što nam on kazuje? On kaže 'da silazi dolje' naznačujući da uvijek i neprestance silazi u one koji ga valjano primaju, da nam je to ponuđeno svakog sata, upravo sada.

Morali biste vidjeti očima svojega duha da je ta malena hostija, tako skromna, da je pobožanstvenjena s Neba i da je to zaista Bog, kruh i piće besmrtnog života. Duh Sveti je taj koji pretvara kruh u Tijelo Gospodinovo, a vino u Krv našega Gospodina, prema tome potpuno pobožanstvenjeno.

Tako nam Gospodin daje sebe neštedimice, posvećuje nas i pripravlja za život vječni, zaodijeva nas sjajem besmrtnosti i čini nas gorljivima da mu se klanjamo. Krist je nazočan u euharistijskim darovima i sudjeluje u njima sa svoje dvije naravi, božanskom i ljudskom. Dakle oni koji često primaju svetu pričest blagoslovljeni su jer su hranjeni Kristom svaki dan. Nevidljivi Bog postaje vidljiv, nedostupni Bog postaje dostupan.

Evo što Gospodin kaže o Euharistiji u porukama PRAVI ŽIVOT U BOGU:

"Da bih spasio sve ponizne ove zemlji koji me primaju i da bih im dao neumrli život, postao sam Kruh da bih sebe dao vama. I po toj pričesti ja posvećujem sve koji me primaju, pobožanstvenjujem ih da bi postali tijelo mojega Tijela, kosti mojih Kostiju! Primajući mene, koji sam Božanski, vi i ja postajemo jedno tijelo, duhovno sjedinjeni. Mi postajemo rod! Jer ja vas mogu preobraziti u bogove po sudioništvu. Kroz svoje Božanstvo ja pobožanstvenjujem ljude… " (16. listopada 2000.)

Naš Gospodin Isus traži da svi dođemo k njemu i da mu se klanjamo u Presvetome Sakramentu. Ako kažete: "Nemam vremena" ili "Zar je to zaista nužno?" to je kao da kažete svojemu najboljem prijatelju "Nemam vremena da bih te ikako posjetio ili vidio!" Vaš bi se prijatelj uvrijedio, a još bi se više uvrijedio ako bi rekli: "Zar je zaista nužno da te posjetim?" To bi bilo jako neugodno, ne samo da bi vašeg prijatelja zaboljelo, nego bi vaš prijatelj počeo vjerovati kako više niste zainteresirani družiti se s njim. Isto je tako s našim Gospodinom.

U Svetom pismu prvi koji su se poklonili Isusu, koji su pali na koljena, bili su pastiri i tri mudraca. Oni su došli iz daleka da bi Kristu iskazali poštovanje.

U Getsemanskom vrtu, kad se u agoniji molio Ocu, bilo mu potrebno društvo njegovih učenika pa ih je zamolio da ostanu budni i da se mole. Ali, kao što znamo, učenici su zaspali te je Isus rekao Petru: "Niste imali snage ostati budni sa mnom jedan sat?"

Danas svijet, kaže naš Gospodin, živi kao da Boga nema i otpadništvo se raširilo više nego ikad prije, jer rad ne pridaje važnost Božjim zakonskim propisima. Svijet odbija dati Bogu slavu i namjesto toga slavi sebe, izigravajući boga. Ljudi daju najbolje od svojega vremena na zemaljske užitke, radije nego da budu s Bogom i prihvate njegovu ljubav. Živimo u vrijeme kad je dobro pretvoreno u zlo. Živimo u vrijeme kad je svijet ohladio od ljubavi Božje i daje se potpuno u bezboštvo i materijalizam okrećući sve materijalno u boga.

Isus zaista neprestance prebiva u svetohraništu. Kažeš da ljubiš Isusa? Onda dokaži svoju ljubav i pohodi ga u vrijeme adoracije, klanjaj mu se pred Presvetim Oltarskim Sakramentom! Pokaži mu svoju ljubav svojom nazočnošću, pa čak ako i ništa ne kažeš nego ostaneš u tišini pred njim. Isus cijeni sve, on cijeni tvoju nazočnost, a za uzvrat on te privlači u svoje Presveto Srce, u svoj mili zagrljaj da te pouči ljubiti ga na intiman način.

"Obradujte me i promijenite svoj život! Blažen onaj čovjek koji meditira o onome što vam danas nudim. I proučava svoje srce i ispituje svoju dušu, jer ja ću ga uzdignuti. Blaženi moji svećenici, biskupi i kardinali koji dolaze k meni kao onaj carinik (Luka 18, 9-14) priznajući svoje grijehe, jer će u njihovim srcima moja Riječ pustiti korijen i napredovat će. Ja ću im skinuti veo s očiju, tako da mogu vidjeti i razumjeti srcem. Sve što tražim jest ljubav! Ljubav i klanjanje… Sve što tražim, ljubljeni moji, jest ljubav u svetosti. Ja sam u potrazi za vašim srcem… Ljubav čeka, dođite i klanjajte mi se…" (1. lipnja 1989.).

Zadnja promjena: ; pon vel 12 2007, 08:32; ukupno mijenjano 1 put.

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Daniel on pet vel 09 2007, 14:11

hrki što misliš o ovome:

http://www.tlig.org/en/interreligious/dharmarjika/

And as one of our Greek Bishops said to us in Egypt in an inter-religious pilgrimage we had, I will take his words and quote them: "as we gathered today in the Church under the same dome and we didn't differentiate Christians from non-Christians or of other religions. From today we will announce to the whole world that men can live in reconciliation as long as they learn to love first their God, whoever He is, whatever His Name is, and then I'm certain that love for their fellowman will spring up as well.

Iz 42,8 Ja, Jahve mi je ime, svoje slave drugom ne dam, niti časti svoje kipovima.

mislim da Vassula baš ne čita Bibliju

Daniel
team member
team member

[Vrh] Go down

Postaj by Izrail on sri vel 28 2007, 12:11

Daniel je napisao/la:
mislim da Vassula baš ne čita Bibliju