Spasitelj

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Spasitelj

Postaj by tripo 41 on ned sij 27 2013, 10:12

E pa vidiš Igore postoji apostolsko pravoslavlje. I ono doduše ima određnih sličnosti sa adventizmom, ali ono je nastalo nezavisno od adventista. I to nije nikakva sekta odvojena od pravoslavlja nego jednostavno pravoslavci koji žele da sami tumače Bibliju bez velikih crkvenih autoriteta. A ja čak želim i nezavisno od njih da tumačim Bibliju. Sam čitam i sam tumačim, ako se to u nekim stavrima slaže sa adventistima to meni ne smeta.

Ali formirati mišljenje da Isus nije Bog se jedino može na osnovu islama, Jeh. svjedoka itd. ali i ateista. A ti si posjećivao sajtove kao "Triniti delusion" čak sam primjetio veoma slične rečenice koje si dao na svom sajtu.

posebno ono "Što poprilično isključuje Isusa"

Mogao bih i dati sajt sa kojeg si onako malo okrenuo riječi, ali suštinski isto govore.

Ali to nije strašno.

Ali je jasno da je spasitelj svijeta Isus Hrist i da bez Njega nema spasenja.

tripo 41
Mod
Mod

Broj postova : 543
Registration date : 04.08.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by IGOR-apokrinomai on ned sij 27 2013, 11:53

Gledaj, možeš ti biti adventist, baptist ili rimokatolik, meni je sasvim svejedno, jednako izokrećete Bibliju i ja te ne prozivam zato što si ti pravoslavni vjernik a ne baptist. Poanta je da ako ti mene prozivaš za JS a ja to nisam, ja tebe s još većom lakoćom mogu smatrati adventistom, bez obzira bio to ili ne, shvaćaš li što ti govorim?

Nikad nisam bio na sajtu "Trinity delusion", bio sam na mnogim drugim netrinitarističkim stranicama i ne isključujem da postoje određene sličnosti ako nam je zajednička baza da u Bibliji ne postoji trojstvo ili smo čitali iste autore.

Ako ti možeš dokazati da sam koristio tu ili neku drugu stranicu, slobodno iznesi. Nema tu nikakvih tajni. Ni tvoja ni moja teologija nije isključivo autorsko djelo, naravno da i ti i tvoji teolozi, kao i ja, koristimo teze koje su nastale davno prije nas. Zar ne?

No, velik dio stvari koje sam napisao jest "moja" umotvorina, temeljena na mom osobnom čitanju Biblije i korištenju VAŠIH rječnika. Ponavljam, teško je napisati nešto novo s obzirom da se ove teme raspravljaju stoljećima prije nas. Prije ili kasnije čovjek naleti na nešto što je netko davno prije napisao, obojica neovisno jedan o drugome. S obzirom da je netko drugi sve već prije napisao, tako ja ni svoje zamisli ni zamisli tvojih apologetika ne tretiram kao "moderno" autorsko djelo.

S obzirom da svaki JS vjeruje da je Isus Spasitelj svijeta, ali ne i Bog Jahve/Jehova/JHWH osobno, ja bih rekao da ti slabo poznaješ stavove JS, jednako slabo kao i Bibliju.

Ja svoje mišljenje o Isusu formiram isključivo na Bibliji, nikakvoj JS literaturi, Tradiciji ili CARM organizaciji.

IGOR-apokrinomai
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 154
Registration date : 07.04.2010

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tripo 41 on ned sij 27 2013, 11:57

Na osnovu Biblije ne možeš formirati mišljenje da Isus nije Bog.

Možeš samo na osnovu JS, islama, Varnavinog "jevanđelja".

JS znači vjeruju da je Isus spasitelj, a nije Bog. Samo je Bog spasitelj to ti jasno piše u SZ

tripo 41
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by IGOR-apokrinomai on ned sij 27 2013, 12:09

Kad si već stigao odgovoriti???? Smile

Bog je poslao Sina kao Spasitelja. I zato je i Isus Spasitelj jer ga je Jahve UZVISIO za Spasitelja. Ne vjeruješ u Isusa ne vjeruješ ni u Jahvu koji ga je poslao. Jednostavno. Otkrio sam ti ponajveću istinu Biblije. Koja vrišti na svakoj stranici Novog zavjeta Smile

Odoh učiti.

IGOR-apokrinomai
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tripo 41 on ned sij 27 2013, 20:23

Uzvisio ga je zato što se Isus ponizio, ako nisi znao. Very Happy

Ako to nisi primjetio u NZ onda kao da nisi čitao NZ.

A poniziti se može samo neko ko je Uzvišen. A ko je Uzvišen valjda to znaš. Very Happy

tripo 41
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by IGOR-apokrinomai on ned sij 27 2013, 20:37

Naravno da se ponizio, ako netko poput jedinorođenog i prvorođenog Jahvinog Sina, siđe na zemlju i postane smrtnik, definitivno je to poniženje Smile

I svejedno u poslanici vidimo da imamo dvojicu, Boga i Isusa Smile

Međutim, ako je Isus Jahve Starog zavjeta, a to znači da je već prije zemaljskog utjelovljenja BIO SPASITELJ, ovo bi značilo da je Isus u jednom trenutku prestao biti spasitelj pa ga je Bog OPET UZVISIO za spasitelja? Smile

Neš ti Smile

IGOR-apokrinomai
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tripo 41 on ned sij 27 2013, 20:56

Ali si se zeznuo samo je za Boga poniženje da dođe na oči kao čovjek, kao stvorenje. Anđeli koji su izveli Lota i njegove bili su u ljudskom obliku i to njima nije bilo nikakvo poniženje. Very Happy Very Happy Cool

Ako je Isus stvorenje to njemu ne bi bilo nikakvo poniženje.

Stvorenje da opet bude stvorenje, to nije poniženje.

Isus nije prestao nikada biti spasitelj. On je spasitelj iz SZ Bog YHWH.

Čim se rodio odmah je uzvišen za spasitelja, a nije prekidao svoje postojanje.

Zbog toga što se ponizio, zbog toga piše da je uzvišen od Boga. Očigledno ne shvataš suštinu.

I naravno da je i u SZ Isus spasitelj.

Jer Isus je uzvišen za spasitelja zato što je postao čovjek. Na oči kao stvorenje.

I Otac mu sve opet daje, tačnije vraća i da vaskrsava mrtve i da sudi itd. Sve što Mu pripada i što je Božije.

tripo 41
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by IGOR-apokrinomai on pet vel 15 2013, 15:41

Smile

Baš sam se zeznuo victory

Znači, za nekoga tko je odsjaj slave i preslika samoga Boga i druga osoba u svemiru, za tu osobu nije nikakvo poniženje postati smrtni čovjek sa svim svojim fizičkim i psihičkim i inim ograničenjima aka potrebama?

Kaže tko? Simon? Very Happy

Podsjeti me, GDJE piše da inkarnacija anđela nije svojevrsno poniženje i degradacija?

E da, riječ je o anđelima ili o Jahvi osobno? Cool

Isus nije prestao nikada biti spasitelj.
Čim se rodio odmah je uzvišen za spasitelja

Stari moj, vidim da se hvališ pred studentom svojom neoborivom logikom, samo, obje tvrdnje ti ne mogu biti istinite Smile Odnosno, tebi mogu to stari

Neš ti logike klap

Zbog toga što se ponizio, zbog toga piše da je uzvišen od Boga. Očigledno ne shvataš suštinu.

Smile

Dobar pokušaj Smile

Dj. 5:31 Njega Bog desnicom svojom uzvisi za Začetnika i Spasitelja da obraćenjem podari Izraela i oproštenjem grijeha.

Ako je UZVIŠEN za spasitelja, to znači da do trenutka tog uzvisenja Isus nije bio spasitelj. Za razliku od Jahve koji je spasitelj 24/7 od početka početaka početaka naše priče Smile Slobodno me demantiraj. Naravno, po mogućnosti kopiranjem tuđih tekstova Smile

I Otac mu sve opet daje

Isu je BOGOčovjek ali opet mora nešto dobiti što u biti nije ni izgubio? Joj stari moj, rasturi ti i studenta i mene…svojim nebulozama jocolor

Prijatelju, autor CARM stranice vjeruje u predodređenje kao biblijsku doktrinu, naravno, i ti se slažeš s njim?

IGOR-apokrinomai
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tripo 41 on pet vel 15 2013, 20:12

Stvorenju nije poniženje da bude stvorenje. Očigledno ne znaš da je samo Bog Uzvišen.

Da nije nikakvo poniženje anđelima biti u ljudskom obliku dokazano je u Sodomi prilikom izvođenja Lota.

Ma kako si se zeznuo Igore. Slabo čitaš Bibliju.

I padnuvši pred nogama njegovima poklonih mu se; i reče mi: gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svjedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; jer je svjedočanstvo Isusovo Duh Proroštva. Otkrivenje 19,10

Eto koliko je anđeo "uzvišen" nad čovjekom. Psihička i fizička nadmoć uopšte ne znači da su anđeli bliži Bogu. I anđeli su kao i ljudi podložni grijehu. Što je dokazao Lucifer ustvari od njega i potiče grijeh.

Eto toliko o toj "uzvišenosti" anđela. Tako da za anđele nije nikakvo poniženje da se nađu na oči kao ljudi.

Naravno onda moraš da uvodiš "svojevrsno poniženje" koje nema veze sa Biblijom.

Jer u Božijim očima su sva stvorenja jednaka, On voli sva stvorenja. A kada smo već kod toga s obzirom da si na svom blogu dao da je Isus prvo stvorenje iz Otkrivenja 3,14 opet si se zeznuo.

Uzmi malo Otkrivenje 5,13 pa ćeš onda vidjeti ko su stvorenja ili po tebi ispada da Isus samog sebe slavi i sam sebi odaje počast.

Napisao Igor

Dj. 5:31 Njega Bog desnicom svojom uzvisi za Začetnika i Spasitelja da obraćenjem podari Izraela i oproštenjem grijeha.

Ako je UZVIŠEN za spasitelja, to znači da do trenutka tog uzvisenja Isus nije bio spasitelj.

Odg.

Naravno moraš da uvodiš svoju antibiblijsku dogmu. To je ovo "Ako je UZVIŠEN" očigledno nisi shvatio da je Isus uvijek bio spasitelj jer plan spasenja nije naknadno došao. Bog koji je sveznajući znao je i prije pada u grijeh Adama sve i Isus je već bio spasitelj.

I naravno opet si se zeznuo ne znaš ko je VJEČNA STIJENA U SZ. A ta stijena biješe Hristos.

Ne znaš šta je ugaoni kamen kojeg odbaciše zidari.

A tek šta je ZAČETNIK spasenja.

Očigledno ti više godi da su anđeli uzvišeni a Isus nije. Pa bio je jedan anđeo koji se uzvisio i onda je nastala pobuna na nebu.

Zbog toga što je anđeo htio da se uzvisi nastalo je zlo. Jer samo je Bog Uzvišen. I to je dokazao Luciferu.

tripo 41
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by IGOR-apokrinomai on sub vel 16 2013, 11:02

Smile

Jel ti to ozbiljno? Smile

Anđeli su božje sluge i to dokazuje da im inkarnacija nije poniženje? Ma hajde, smiješno je tvoje zaključivanje.

GDJE piše da im to nije poniženje? GDJE?

GDJE piše da Jahvinom Sinu nije poniženje biti inkarniran?

Ne izmišljaj stalno nešto što u tekstu NE PIŠE.

GDJE piše da su sva stvorenja na istoj razini? GDJE? Vrijedi li to i za orangutana? Nije li i on božje stvorenje i proizvod stvaranja? Kišna glista? Nije stvorenje? Delfin?

GDJE piše u SZ-u da je Isus VJEČNA STIJENA? Isus, ne Jahve, GDJE?

Strai moj, ili je Isus 24/7 spasitelj i ne treba uzvišenje ili je u jednom trenutku uzvišen za spasitelja. Oboje ne može biti istina.

Nisi odgovorio:

a) Riječ je o anđelima ili Jahvi osobno?

b) Vjeruješ li u predodređenje?

IGOR-apokrinomai
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tripo 41 on sub vel 16 2013, 13:17

I padnuvši pred nogama njegovima poklonih mu se; i reče mi: gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svjedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; jer je svjedočanstvo Isusovo Duh Proroštva. Otkrivenje 19,10

Očigledno si zaboravio da govrimo o stvorenjima koja su svejsna svog postojanja.

Evo koliko je "uzvišeniji" anđeo od čovjeka. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

a na farisejska pitanja ne odgovaram.

Sajt ti je doživio boks sudbinu ovog lijevog smajlija. I na FB sam objavio tvoje tvrdnje.

tripo 41
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by IGOR-apokrinomai on sub vel 16 2013, 15:49

Super za tebe što imaš fanove na fejsbuku Smile Ima ih širom Dalmacije i naš splitski gradonačelnik Smile Blago vama dvojici Smile I nama s vama Smile

Međutim, ne možeš se igrati velikog apologete i ignorirati pitanja i kopirati kao odgovore tuđe članke Smile

Ok, ti možeš Smile

1) Anđeli su sluge, ljudi su sluge, Isus je sluga Jahvin a ti si dokazao šta točno? Smile

2) Riječ je o anđelima ili o Jahvi osobno?

3) Vjeruješ li u predodređenje?

4) GDJE piše da Jahvinom Sinu nije poniženje biti inkarniran?

5) GDJE piše da anđelima inkarnacija nije poniženje?

6) GDJE piše da su sva stvorenja na istoj razini?

7) GDJE piše u SZ-u da je Isus VJEČNA STIJENA? Isus, ne Jahve, GDJE?

8 ) Da li su spasitelji koje je Jahve slao u Starom zavjeru lažni spasitelji?

9) Argumenti na jednom mjestu, imamo li dogovor?

IGOR-apokrinomai
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tripo 41 on sub vel 16 2013, 16:06

A ne znaš da su ljudi sluge Isusa. A Isus je bio i sluga ljudima. Da li to znači da nije čovjek?

Jasno se vidi da anđelima nije poniženje pokazati se kao čovjek. Šteta što ti nisi bio Lot.

Ovdje govorimo o ljudima i anđelima. Ljudi i anđeli mogu da zgriješe. Druga stvorenja ne.

Ne znaš u Bibliji da ta stijena biješe Isus i onda se aludira na Vječnu stijenu????????????

A trebao bi da razlikuješ spasenje od nekog naroda i vječno spasenje od Boga Isusa. Spasenje za vječnost.

Ili možda ne znaš da svi ti ljudski spasitelji u SZ ukazuju ne Isusa.

Da ti ne spominjem Kira Velikog i tipologiju i antitipologiju pošto o tome ne znaš ništa.

A ko je gradonačelnik Splita???????

I ko su moji fanovi???

tripo 41
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by IGOR-apokrinomai on sub vel 16 2013, 16:25

Imaš 9 pitanja i dovoljno je 9 kratkih odgovora, po redak za svaki, i uz to je dovoljan jedan citat. Moram ići a ti odgovori ili nemoj. Ako odgovoriš tuđim kilometarskim tekstovima smatrat ću da nemaš jasan odgovor i da to skrivaš količinom teksta. Trošiš mi svo slobodno vrijeme.

9 kratkih redaka je dovoljno. Ako želiš raspravljati samnom skrati odgovore i odgovaraj svojim riječima. Ako ne, ti si pobjedio i možeš s drugima razgovarati.

IGOR-apokrinomai
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tripo 41 on sub vel 16 2013, 16:36

Pa ne trošim ti ja nego ti sam svoje vrijeme.

tripo 41
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by IGOR-apokrinomai on sub oľu 02 2013, 16:04

Hm, ovo je forum, ti i ja ne razgovaramo jer te smatram vrsnim poznavaocem tematike i logike već zato što je na tvojim komentarima vrlo lako pokazati besmislenost tvojih tvrdnji a time i besmislenost stavova apologetika na koje se pozivaš i naše takove rasprave čitaju ostali posjetioci foruma. Kad ti kopiraš TUĐE kilometarske odgovore i takvim spamanjem prikrivaš svoje neznanje i ja svaki put moram trošiti ogromno vremena i odgovarati na TUĐE tekstove, onda mi upravo TI trošiš vrijeme jer me stalno prozivaš za nešto. Neupućeni bi mogli steći dojam da ti nešto i znaš. Što je daleko od istine.

Također, student i ja ti uredno odgovaramo na sve tvoje besmislene tvrdnje, ne razumijem otkud takva bahatost da stalno provociraš da ti se ne može odgovoriti???

Naravno da je nemoguće odgovarati na sve linkove koje ti postaš, halo, ovo je forum a ne natjecanje da li si ti brži u kopiranju tuđih tekstova ili ja u odgovaranju na njih.

Kad smo raspravljali na temu "ego eimi", ti si objavio TUĐI link, bez obzira što je TUĐI, uredno sam ti odgovorio na SVE s tog linka što je tematski bilo vezano uz "ego eimi". I nakon toga si uredno sve ignorirao i još imao toliko pristojnosti prozivati me da ti ne znam odgovoriti??? Pa ti mene tolikom budalom smatraš? Zar ću ja trošiti toliko vremena na ovakve idiotarije?

I zato te sad lijepo zamoljavam, (istovremeno podsjećam i administratora foruma i drugog moderatora na pravila foruma), da to ubuduće više ne radiš već da na forumu objavljuješ ISKLJUČIVO svoje vlastite umotvorine.

Ne zato što si nešto pametno postao već zato što spamaš i zagušuješ forum prevelikom količinom tuđeg teksta što istovremeno smanjuje mogućnost ikakve pregledne rasprave.

Vidio sam na jednom drugom forumu da i tamo van svake mjere postaš kopirani materijal. Stari moj, niti je ti pošteno niti po pravilima foruma.

ADMINE, slažeš li se s mojim zahtjevom da se zabrani kopiranje/pejstanje/citiranje duže od nekoliko rečenica?

Učitelju tripo41, imam iznimno malo vremena i na ovom forumu namjeravam s tobom razgovarati isključivo oko ovih 9 pitanja. Ako budeš kratak i konkretan.

A za krajnje detaljnu raspravu na drugom mjestu i samo pod uvjetom da ćeš surađivati s školovanim apologeticima.

IGOR-apokrinomai
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 16:58

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2