Trojstvo

Stranica 6 / 33. Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 19 ... 33  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Trojstvo

Postaj by jony on pon srp 16 2007, 13:36

Konin je napisao/la:Samim time što niječeš da je ISus rođen od žene, niječeš i mogućnost da mi postanemo poput Isus. Pavao je jasno rekao da je Isus samo prvorođenac među mnogom braćom, a Isus je rekao da oni koji ga slijede će činiti i veća djela od Njega.

Nikad nisam njekao da je Isus rođen od žene, već da je začet od žene i Boga. I to naravno ne niječe mogućnost da mi postanemo kao Isus - već naprotiv. Isus nije rođen od žene i radi toga nije pogriješio - već je svojevoljno 
uzeo naš grijeh (kako kaže Biblija) - kao što Adam nije bio zaveden, već je svojevoljno pogriješio uzevši sebi Evu, koja je bila zavedena i pogriješila. Dakle, Isus je postano naš grijeh da mi možemo postati Njegova pravedenost (Biblija kaže tako).

Konin je napisao/la:Meni nije jasno kako ti objašnjavaš, onaj stih koji sam već navao:
Iv 15:26 A kada dođe Branitelj koga ću vam poslati od Oca - Duh Istine koji od Oca izlazi - on će svjedočiti za mene.
Znači Duh izlazi od Boga, Duh je u odnosu sa Bogom, znači da je relativan. Apsolutan Bog nemože biti u odnosu sa nečim, pogotovo sa samim sobom!
Oni jesu jedno, jedan bit, ali Duh je više kao jedan ud Boga. Kao što Pavao kaže, mi koji živimo u Kristu, smo njegovi udovi. Tako je i s Duhom.

Dakako da tu nije rječ o tri osobe i da sad jedna šalje drugi i jedna zapovijeda drugoj. Već Isus kaže da kad On (čovjek) ode k Ocu da će doći Duh Sveti (koji je zapravo manifestacija Oca - odnosno oblik Oca) i da će taj Duh Sveti svjedočiti o Njemu. Dakle, Duh odlazi od Oca, kao što para dolazi od vode.

Zadnja promjena: ; pon srp 16 2007, 13:38; ukupno mijenjano 1 put.

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 331
Registration date : 02.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Bhakti on pon srp 16 2007, 14:10

hrvoje hrki je napisao/la:
Bhakti je napisao/la:
jony je napisao/la:Pa, ja kažem da je Isus bio Bog tek onda kad se na krštenju u Njega nastanio Bog. Ako promatraš Isusa - ima mnogo stihova gjde nastupa kao Bog (Bog govori kroz njega) i gdje nastupa kao čovjek (npr. plakao je na Lazarovom grobu!). Dakle, Isus nekad nastupa kao čvojek, a nekad kao Bog kad Bog govori kroz njega.

zar misliš da Bog nema emocije? ja mislim da se Bog smije, plače, da ima smisao za humor, itd. i da je sve to u onom izvornom savršenom obliku. plakanje za voljenom osobom, a pogotovo zbog toga što želiš s drugim dijeliti tugu da mu bude lakše, nije grešne naravi.

ja mislim da Isus nije mogao biti istodobno čovjek i Bog. čini mi se da je Isus bio čovjek kao i svaki drugi, samo što je imao u sebi osobu Božjeg sina, ali ne nikakve nadnaravne sposobnosti s time. jednostavno, kao da je netko uzeo svijesti Božjeg Sina i degradirao ju na ljudsku svijest. time je Sin Božji doista postao običan čovjek, jer više nije bio božanske prirode. tek tada nam Isus može postati pravi primjer, jer je kao i svi mi drugi - nije istodobno Bog i čovjek, nego samo čovjek. ali, fora je u tome što je on živio takvim životom koji je bio u skladu s božanskom voljom i Bog (Sveti Duh?) mu je pomagao kad god je trebalo, radilo se o liječenju, uskrsavanju ili bilo čemu drugome. znači, tako može i svaki drugi čovjek da ima potpunu vezu s Bogom (a bilo ih je koji su bili blizu tome, kad vidimo kakva su oni čuda radili, odnosno Bog preko njih).

kad bi to tako bilo, onda je kršćanstvo lažna religija
pobijaš sve osnove kršćanstva:!:

ne, baš suprotno... kršćanstvo se temelji na tome da je Isus bio jednak nama jer nam je jedino tako mogao pružiti vjerodostojan primjer.

Bhakti
Mod
Mod

Broj postova : 395
Registration date : 24.04.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on pon srp 16 2007, 14:19

jony je napisao/la:
Dakako da tu nije rječ o tri osobe i da sad jedna šalje drugi i jedna zapovijeda drugoj. Već Isus kaže da kad On (čovjek) ode k Ocu da će doći Duh Sveti (koji je zapravo manifestacija Oca - odnosno oblik Oca) i da će taj Duh Sveti svjedočiti o Njemu. Dakle, Duh odlazi od Oca, kao što para dolazi od vode.

Sorry, ali ful si smiješan. Vjeruješ u Trojstvo, a to ni neznaš! Wink
Sam kažeš, da je Bog voda, a da su Sin, Otac i Duh Sveti, njegove manifestacije, kao što je i led, tekućina i para jedno od agregatnih stanja vode H2O. Znači para je agregatno stanje vode, u svojoj biti (kemijskom sastavu) oni su isto (H20). Ali ih u relativnom svijetu (prirodi), možemo opažati kao vodu ili paru, koja imaju drugačija svojstva i svrhu i u međusobno su odnosu. Voda se može u ovom svijetu manifestirati kao led, voda ili para. Bog se u ovom svijetu može manifestirati, kao Sin, Otac i Duh Sveti. Mi ih opažamo kao različite, iako su oni jedna bit, jedan kemijski sastav.
To je potpuno isto onome što ja govorim.

Bilo bi bolje da kažeš da vjeruješ u Trojstvo, ali ne u onaj primitivni oblik, u koji recimo vjeruje Bhakti i koliko vidim još neki "vjernici"...
Ali, OK, sada ćemo se samo vrtiti u krug.

Ono u čemu je zapravo problem, je tvoje shvaćanje Boga. Bog nije osoba, nije ograničena jedinka, Bog daleko nadilazi ono što možemo pojmiti kao osobu.
Ako je Bog ograničen kao osoba, onda to nemože biti Bog, jer kako znaš da ne postoji nešto i iznad Njega? Kako znaš da taj bog o kojem ti govoriš nije samo visoko duhovno biće, nešto poput moćnog anđela?

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Broj postova : 371
Registration date : 19.05.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on pon srp 16 2007, 14:29

Konin je napisao/la:Sorry, ali ful si smiješan. Vjeruješ u Trojstvo, a to ni neznaš! Wink
Sam kažeš, da je Bog voda, a da su Sin, Otac i Duh Sveti, njegove manifestacije, kao što je i led, tekućina i para jedno od agregatnih stanja vode H2O. Znači para je agregatno stanje vode, u svojoj biti (kemijskom sastavu) oni su isto (H20). Ali ih u relativnom svijetu (prirodi), možemo opažati kao vodu ili paru, koja imaju drugačija svojstva i svrhu i u međusobno su odnosu. Voda se može u ovom svijetu manifestirati kao led, voda ili para. Bog se u ovom svijetu može manifestirati, kao Sin, Otac i Duh Sveti. Mi ih opažamo kao različite, iako su oni jedna bit, jedan kemijski sastav.

Dakle, ovo je protestanstski forum i ovo što ja vjerujem nije ono što oni nazivaju trojstvo. Ti si uveo jednu novu sintagmu - primitvni oblik trojstva! Dakle, jasno je što ja vjerujem i što ti vjeruješ. To nije ono što cijeli svijet danas zove trojstvo, a ti nazivaš primitivnim oblikom trojstva!

Konin je napisao/la:Ono u čemu je zapravo problem, je tvoje shvaćanje Boga. Bog nije osoba, nije ograničena jedinka, Bog daleko nadilazi ono što možemo pojmiti kao osobu.
Ako je Bog ograničen kao osoba, onda to nemože biti Bog, jer kako znaš da ne postoji nešto i iznad Njega? Kako znaš da taj bog o kojem ti govoriš nije samo visoko duhovno biće, nešto poput moćnog anđela?

Znam po tome što Biblija odgovara na ova pitanja i ona kaže da je Bog - jedna osoba! Druga je stvar što tebi Biblija nije autoritet. To je sad jedna druga priča - i nema potrebe da ulazimo u to u ovoj temi!

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on pon srp 16 2007, 15:02

jony je napisao/la:
Konin je napisao/la:Sorry, ali ful si smiješan. Vjeruješ u Trojstvo, a to ni neznaš! Wink

Dakle, ovo je protestanstski forum i ovo što ja vjerujem nije ono što oni nazivaju trojstvo. Ti si uveo jednu novu sintagmu - primitvni oblik trojstva! Dakle, jasno je što ja vjerujem i što ti vjeruješ. To nije ono što cijeli svijet danas zove trojstvo, a ti nazivaš primitivnim oblikom trojstva!

Konin je napisao/la:Ono u čemu je zapravo problem, je tvoje shvaćanje Boga. Bog nije osoba, nije ograničena jedinka, Bog daleko nadilazi ono što možemo pojmiti kao osobu.

Znam po tome što Biblija odgovara na ova pitanja i ona kaže da je Bog - jedna osoba! Druga je stvar što tebi Biblija nije autoritet. To je sad jedna druga priča - i nema potrebe da ulazimo u to u ovoj temi!

koliko mogu shvatiti za tebe je Bog samo Bog OTAC- Jahve

a šta su Isus i Duh sveti??

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 1359
Registration date : 12.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on pon srp 16 2007, 15:08

Daj pročitaj postove...

Ali ajde, da ponivim:
Dakle, postoje Bog=Otac=Sin=Duh Sveti=Riječ i On je sebi stvorio šator u koji će se nastaniti - a to je bio čovjek Isus Krist! U prethodnim 
postovima imaš biblijske stihove koji to potkrijepljuju!

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on pon srp 16 2007, 15:15

jony je napisao/la:

Daj pročitaj postove...

Ali ajde, da ponivim:
Dakle, postoje Bog=Otac=Sin=Duh Sveti=Riječ i On je sebi stvorio šator u koji će se nastaniti - a to je bio čovjek Isus Krist! U prethodnim
pa čitam ja postove
ali si brate nejasan

evo sada kažež da je SIN=Bog
a tko je po tebi Sin
zar nije Isus????obred

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on pon srp 16 2007, 15:27

jony je napisao/la:

Daj pročitaj postove...

Ali ajde, da ponivim:
Dakle, postoje Bog=Otac=Sin=Duh Sveti=Riječ i On je sebi stvorio šator u koji će se nastaniti - a to je bio čovjek Isus Krist! U prethodnim
pa čitam ja postove
ali si brate nejasan

a tko je po tebi Sin
zar nije Isus????obred

Imaš Boga i čovjeka i njih možemo promatrati odvojeno! Dakle, u čovjeka Isusa se nastanila punina božanstva na krštenju - kao što se u trenutku našeg krštavanja Duhom Svetim u nas nastanjuje dio Boga (Bog=Otac=Duh Sveti=Sin)! Dakle, Isus je čovjek. A Sin=Duh Sveti=Otac se nastanio u njemu - čovjeku Isusu!

Kol. 1: 13 – 17 Koji nas izbavi od vlasti tame i premjesti u kraljevstvo Sina ljubavi svoje, U kojemu imamo otkupljenje krvlju njegovom, oproštenje grijeha; Koji je slika Boga nevidljivoga, prvorođeni prije svakoga stvorenja; Jer je po njemu sve stvoreno, što je na nebu i na zemlji, vidljivo i nevidljivo, bilo prijestolja, ili gospodstva, ili poglavarstva, ili vlasti: sve je po njemu i za njega stvoreno. I on je prije svega, i sve postoji u njemu.

Isus Krist čovjek nije bio prije svega!

Ef. 3: 9 I da otkrijem svima, kako se je ostvarila tajna od vjekova skrivena u Bogu, koji je
sve stvorio po Isusu Kristu;

Iv. 1:1 -3 U početku bijaše Riječ, i Riječ, bijaše u Boga, i Bog bijaše Riječ. Ova bijaše u početku u Boga. Sve je po njoj postalo , i bez nje ništa nije postalo, što je postalo.

Dakle, Biblija naziva Sinom i Isusom Kristom Riječ koja je Bog. 
Dakle, Riječ=Bog=Sin= Isus Krist koji je bio prije svega (što nikako nije čovjek Isus Krist!)
Stoga, Sin=Riječ=Bog=Isus Krist koji je bio prije svega se nastanio u čovjeku Isusu Kristu! Dakle, postoji Bog koji je samo jedna osoba i čovjek Isus Krist u koga se spušta na krštenju i tada je taj čovjek Isus Krist s Bogom u sebi - Bog!

Ako te zaista zanima, odvoji pol sata - sat vremena i pogledaj predavanja na: http://www.biblijski-krscani.com/GA/GA006.htm

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on pon srp 16 2007, 15:36

jony je napisao/la:
jony je napisao/la:

Daj pročitaj postove...

Ali ajde, da ponivim:
pa čitam ja postove
ali si brate nejasan

a tko je po tebi Sin
zar nije Isus????obred

Imaš Boga i čovjeka i njih možemo promatrati odvojeno! Dakle, u čovjeka Isusa se nastanila punina božanstva na krštenju - kao što se u trenutku našeg krštavanja Duhom Svetim u nas nastanjuje dio Boga (Bog=Otac=Duh Sveti=Sin)! Dakle, Isus je čovjek. A Sin=Duh Sveti=Otac se nastanio u njemu - čovjeku Isusu!

Kol. 1: 13 – 17 Koji nas izbavi od vlasti tame i premjesti u kraljevstvo Sina ljubavi svoje, U kojemu imamo otkupljenje krvlju njegovom, oproštenje grijeha; Koji je slika Boga nevidljivoga, prvorođeni prije svakoga stvorenja; Jer je po njemu sve stvoreno, što je na nebu i na zemlji, vidljivo i nevidljivo, bilo prijestolja, ili gospodstva, ili poglavarstva, ili vlasti: sve je po njemu i za njega stvoreno. I on je prije svega, i sve postoji u njemu.

Isus Krist čovjek nije bio prije svega!

Ef. 3: 9 I da otkrijem svima, kako se je ostvarila tajna od vjekova skrivena u Bogu, koji je
sve stvorio po Isusu Kristu;

Iv. 1:1 -3 U početku bijaše Riječ, i Riječ, bijaše u Boga, i Bog bijaše Riječ. Ova bijaše u početku u Boga. Sve je po njoj postalo , i bez nje ništa nije postalo, što je postalo.

Dakle, Biblija naziva Sinom i Isusom Kristom Riječ koja je Bog.
Dakle, Riječ=Bog=Sin= Isus Krist koji je bio prije svega (što nikako nije čovjek Isus Krist!)
Stoga, Sin=Riječ=Bog=Isus Krist koji je bio prije svega se nastanio u čovjeku Isusu Kristu! Dakle, postoji Bog koji je samo jedna osoba i čovjek Isus Krist u koga se spušta na krštenju i tada je taj čovjek Isus Krist s Bogom u sebi - Bog!

Ako te zaista zanima, odvoji pol sata - sat vremena i pogledaj predavanja na: [url=http://www.biblijski-krscani.com/GA/GA006.htm
http://www.biblijski-krscani.com/GA/GA006.htm[/quote[/url]]

ma u zabludi si
Bog je" bio prisutan u Isusu u TRENUTKU samog začeća" u krilu najponiznije službenice Gospodnje, a ne tek od krštenja

pa koja crkva to ispovijeda-to je očito neki tvoj "izum"??

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on pon srp 16 2007, 15:45

ma u zabludi si
Bog je" bio prisutan u Isusu u TRENUTKU samog začeća" u krilu najponiznije službenice Gospodnje, a ne tek od krštenja

Dokaži da je Bog bio prisutan u Isusu od trenutaka Njegovog začeća!
Evo ja ću ti dokazati da nije!

Lk. 2: 52 I Isus je napredovao u mudrosti, u dobi i u milosti kod Boga i kod ljudi.

Bog ne može napredovati u mudrosti i znaju! Bio je to čovjek - a tek se na krštenju u Njemu u potpunosti nastanio Bog!
Inače, nije ovo moj izum! Ali mislim da bi trebalo biti bitno da se slaže s Biblijom, a ne čiji je to izum! Reako to neki prosjak na ulici, ako se slaže s Biblijom - to je istina. A može reći i papa i ako se ne slaže s Biblijom - nije istina!

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on pon srp 16 2007, 15:54

jony je napisao/la:
ma u zabludi si

Dokaži da je Bog bio prisutan u Isusu od trenutaka Njegovog začeća!
Evo ja ću ti dokazati da nije!

Lk. 2: 52 I Isus je napredovao u mudrosti, u dobi i u milosti kod Boga i kod ljudi.

Bog ne može napredovati u mudrosti i znaju! Bio je to čovjek - a tek se na krštenju u Njemu u potpunosti nastanio Bog!
Inače, nije ovo moj izum! Ali mislim da bi trebalo biti bitno da se slaže s Biblijom, a ne čiji je to izum! Reako to neki prosjak na ulici, ako se slaže s Biblijom - to je istina. A može reći i papa i ako se ne slaže s Biblijom - nije istina!

taj se citat odnosi na Isusa , ali kao čovjeka
krščani ne negiraju da je Isus bio i čovjek
i kao takav je rastao u mudrosti , kao što je rastao u visini , težini , dobivao bradu itd
ali on je od začeća Bog- samo se Bog još nije htio objaviti kroz Isusa u punini
zašto?
to ostavimo Bogu i njegovim tajnama
nije na nama da sve znamo i dokučimo

Bog je i dan danas otajstven , pa prihvatimo da neke stvari ne možemo u cjelosti shvatiti
jer mismo ipak ograničena bića i znamo onoliko koloko nam se Bog objavi!sunny

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on pon srp 16 2007, 17:39

hrvoje hrki je napisao/la:taj se citat odnosi na Isusa , ali kao čovjeka
krščani ne negiraju da je Isus bio i čovjek
i kao takav je rastao u mudrosti , kao što je rastao u visini , težini , dobivao bradu itd
ali on je od začeća Bog- samo se Bog još nije htio objaviti kroz Isusa u punini
zašto?
to ostavimo Bogu i njegovim tajnama
nije na nama da sve znamo i dokučimo

Bog je i dan danas otajstven , pa prihvatimo da neke stvari ne možemo u cjelosti shvatiti
jer mismo ipak ograničena bića i znamo onoliko koloko nam se Bog objavi!sunny

Još jedan put da u razgovoru o trostvu trojičari dođu do točke da im je Bog neshvatljiv. Tko se želi pomiriti s time, može. Međutim, ja čitajući Bibliju nalazim odgovore na pitanja i smatram da je Bog dao Bibliju da bi nam se objavio - a ne da bi nas mamio da će nam se otkriti i na kraju i dalje ostati neotkriven i tajanstven.
Bog ostaje tajanstven ako ga doživljavamo kao 3 osobe - jer ga takvog u Bibliji ne možemo vidjeti!

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on pon srp 16 2007, 23:38

jony je napisao/la:

Nisi mi odgovorio na pitanje.
Ako smatraš da je Bog ograničena jedinka i da je On potpuno točno opisan u Bibliji, kako znaš da je to Bog?
Kako znaš da osoba opisana u Bibliji nije samo neko duhovno biće, neka vrsta anđela?
Kako znaš da nepostoji nešto ili netko iznad njega ili netko jednak njemu?
Možeš reći da se je On objavio u Bibliji i da ti Njemu vjeruješ? Ali ostaje pitanje, kako znaš da ne vjeruješ nekom nižem biću od Boga, kako znaš da je to Bog?

Javlja se jadan egzistencijalni problem ako smatraš da je Bog odvojen od ovog svijeta. Ništa ne nastaje iz ničega. U početku je postojao samo Bog, ako je iz tog stanja nešto stvarao, morao je to nešto stvoriti iz sebe. Sve je stvorio po sebi. Dakle ništa ne postoji osim Boga, temelj sveukupne stvarnosti je Božji Duh, koji prožima cijeli ovaj svemir. Razmisli malo o ovome!

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on uto srp 17 2007, 09:39

Konin je napisao/la:Nisi mi odgovorio na pitanje.
Ako smatraš da je Bog ograničena jedinka i da je On potpuno točno opisan u Bibliji, kako znaš da je to Bog?
Kako znaš da osoba opisana u Bibliji nije samo neko duhovno biće, neka vrsta anđela?
Kako znaš da nepostoji nešto ili netko iznad njega ili netko jednak njemu?
Možeš reći da se je On objavio u Bibliji i da ti Njemu vjeruješ? Ali ostaje pitanje, kako znaš da ne vjeruješ nekom nižem biću od Boga, kako znaš da je to Bog?

Znaš kako znam da je Bog Biblije pravi Bog (a neko niže stvorenje):

Prvo, zato što je u Bibliji prorekao neke stvari koje su se ispunile. Prorekao je budućnost i ispunio ono što je rekao! A samo Bog zna budućnost!

Drugo, jer se u današnje vrijeme manifestirao na isti onaj način na koji se manifestirao kad je bio u čovjeku Isusu Kristu - iscjeljenjima i otkrivanjem tajni ljudskih srca (kao što je Isus ženi na studencu rekao da je imala pet muževa i da sada živi s nekim tko joj nije muž, ili Petru da mu se otac zove Jona ili Natanaelu da je bio pod smokvom kad ga je Filip pozvao)!

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on uto srp 17 2007, 10:12

jony je napisao/la:
Znaš kako znam da je Bog Biblije pravi Bog (a neko niže stvorenje):

Prvo, zato što je u Bibliji prorekao neke stvari koje su se ispunile. Prorekao je budućnost i ispunio ono što je rekao! A samo Bog zna budućnost!

Drugo, jer se u današnje vrijeme manifestirao na isti onaj način na koji se manifestirao kad je bio u čovjeku Isusu Kristu - iscjeljenjima i otkrivanjem tajni ljudskih srca (kao što je Isus ženi na studencu rekao da je imala pet muževa i da sada živi s nekim tko joj nije muž, ili Petru da mu se otac zove Jona ili Natanaelu da je bio pod smokvom kad ga je Filip pozvao)!

O tome smo već pričali. Te sposobnosti nisu ništa posebno, postoje normalni ljudi, koji nisu u nikakvoj posebnoj vezi s Bogom i mogu takve stvari raditi.
Da ne govorim o ljudima koji se bave magijom i rade i veće stvari od toga. Isto tako postoje ljudi u drugim religija, koji nisu ni čuli za Biblijskog Boga, pa rade i veće stvari. To nije nikakav dokaz.
To je samo niža duhovna kvaliteta.
Ajmo ovako, kako znaš da samo Bog zna budućnost i tajne srca, kako znaš da ne postoji neka kolektivna svijest, kojoj svako, ako nauči ima pristup i može gledati u njen izvor?
Kako znaš da Bog nije omogućio "anđelima" uvid u budućnost i ljudske misli?

Drugo pitanje. Objasni mi kako je Bog stvorio ovaj svemir? Iz čega? Šta je njegova bit, a šta bitak? Zašto ga je stvorio? Zašto je nas stvorio? Koji je smisao života? Koji je krajnji cilj?

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on uto srp 17 2007, 10:46

Konin je napisao/la:O tome smo već pričali. Te sposobnosti nisu ništa posebno, postoje normalni ljudi, koji nisu u nikakvoj posebnoj vezi s Bogom i mogu takve stvari raditi.
Da ne govorim o ljudima koji se bave magijom i rade i veće stvari od toga. Isto tako postoje ljudi u drugim religija, koji nisu ni čuli za Biblijskog Boga, pa rade i veće stvari. To nije nikakav dokaz.
To je samo niža duhovna kvaliteta.
Ajmo ovako, kako znaš da samo Bog zna budućnost i tajne srca, kako znaš da ne postoji neka kolektivna svijest, kojoj svako, ako nauči ima pristup i može gledati u njen izvor?
Kako znaš da Bog nije omogućio "anđelima" uvid u budućnost i ljudske misli?

Znam ono što o tome kaže Biblija! Kako ti znaš da ono što Biblija govori nije istina? Odnosno, kako ti znaš kad je nešto istina što Biblija kaže, a kad nije potpuna istina?

Konin je napisao/la:Drugo pitanje. Objasni mi kako je Bog stvorio ovaj svemir? Iz čega? Šta je njegova bit, a šta bitak? Zašto ga je stvorio? Zašto je nas stvorio? Koji je smisao života? Koji je krajnji cilj?
Ajmo o tome u novoj temi!

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Konin on uto srp 17 2007, 14:21

jony je napisao/la:
Znam ono što o tome kaže Biblija! Kako ti znaš da ono što Biblija govori nije istina? Odnosno, kako ti znaš kad je nešto istina što Biblija kaže, a kad nije potpuna istina?

Vrtiš se u krug: "Biblija je ispravna, zato jer je Božja riječ, a znam da je Božja riječ zato jer tako piše u Bibliji". Razmatraš činjenice unutar zatvorenog sustava, gdje nema vanjske perspektive.

Kako ja znam? Znam iz više razloga, odnosno neke stvari znam, a neke samo vjerujem.
Svaku stvar razmatram zasebno, jer nemam razloga misliti da je cijela Biblija točna Božja riječ. Zato jer znam da što god čovijek kaže, a pogotovo što netko drugi zapiše, jer relativno i podložno utjecajima i okolnostima. Zato jer su i Isus i Pavao, izričito govorili protiv robovanju spisima. Isus kaže "slovo ubija", a Pavao pisanu riječ naziva "Uredbe i nauci ljudski". Cijeli Novi Zavijet govori protiv te ideje, a čak su i apostoli zaključili da cijela Biblija nije potrebna, nego samo Isusov nauk. Zato jer sam čuo druge nauke koje su dublje i sadržavaju više Božje istine u sebi, od nekih djelova Biblije. Zato jer nikako ne mogu prihvatiti Boga koji je "plemenski Bog". Zato jer je Bog neograničen. Zato jer kada gledam što proizlazi iz neke nauke, vidim da nije u skladu s Bogom. Zato jer ne želim robovati pisanoj riječi, jer u njoj možda ima svjetla, ali je svjetlo slabo, prava svijetlost je u Duhu i Istini i samo njoj se klanjam.
I još milijon drugih razloga, a onaj najbitniji, stvarno neznam zašto bi Bibliju smatrao potpunom Božjom riječi, nevidim niti jednog razloga za to, a mnogo njih protiv.

Konin
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jony on uto srp 17 2007, 14:32

Konin je napisao/la:Vrtiš se u krug: "Biblija je ispravna, zato jer je Božja riječ, a znam da je Božja riječ zato jer tako piše u Bibliji".

Ovo nisam rekao! Rekao sam da zanam da je Biblija Božja Riječ jer se proroštva iz nje ispunjavaju i zbog natprirodne manifestacije koja je prisutana i danas.

Iv. 6: 63 Duh je ono, što oživljava, tijelo ne koristi ništa. Riječi, koje vam ja rekoh, jesu duh i život.

Ja vjerujem da je cijela Biblija Riječ Božja! Druga stvar je što ti vjeruješ da je samo neki dio (za koji ti procjeniš) zaista Riječ Božja, a ostalo u nekoj manjoj mjeri!
Na kraju krajeva, svatko ima pravo vjerovati što hoće!

jony
aktivan korisnik
aktivan korisnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on uto srp 17 2007, 14:49

Konin je napisao/la:
jony je napisao/la:

Vrtiš se u krug: "Biblija je ispravna, zato jer je Božja riječ, a znam da je Božja riječ zato jer tako piše u Bibliji". Razmatraš činjenice unutar zatvorenog sustava, gdje nema vanjske perspektive.

Kako ja znam? Znam iz više razloga, odnosno neke stvari znam, a neke samo vjerujem.
Svaku stvar razmatram zasebno, jer nemam razloga misliti da je cijela Biblija točna Božja riječ. Zato jer znam da što god čovijek kaže, a pogotovo što netko drugi zapiše, jer relativno i podložno utjecajima i okolnostima. Zato jer su i Isus i Pavao, izričito govorili protiv robovanju spisima. Isus kaže "slovo ubija", a Pavao pisanu riječ naziva "Uredbe i nauci ljudski". Cijeli Novi Zavijet govori protiv te ideje, a čak su i apostoli zaključili da cijela Biblija nije potrebna, nego samo Isusov nauk. Zato jer sam čuo druge nauke koje su dublje i sadržavaju više Božje istine u sebi, od nekih djelova Biblije. Zato jer nikako ne mogu prihvatiti Boga koji je "plemenski Bog". Zato jer je Bog neograničen. Zato jer kada gledam što proizlazi iz neke nauke, vidim da nije u skladu s Bogom. Zato jer ne želim robovati pisanoj riječi, jer u njoj možda ima svjetla, ali je svjetlo slabo, prava svijetlost je u Duhu i Istini i samo njoj se klanjam.
I još milijon drugih razloga, a onaj najbitniji, stvarno neznam zašto bi Bibliju smatrao potpunom Božjom riječi, nevidim niti jednog razloga za to, a mnogo njih protiv.

pa i meni je nekako Stari zavjet više plemenski i ekskluzivistički
i tu se donekle slažem s tobom , da je to dio Biblije koji rjeđe čitam i poslije pojave Isusa i Novog zavjeta , više mi je sekundaran izvor
iz SZ volim psalme, proroke- posebice Izaiju

i SIRAHA naravno:flower: cheers

Zadnja promjena: ; čet srp 19 2007, 07:58; ukupno mijenjano 1 put.

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by ILIJA on sri srp 18 2007, 21:05

2TI 3:16 Sve je Pismo Bogom nadahnuto i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za odgajanje u pravdi, 2TI 3:17 Da bude savršen čovjek Božji, spreman za svako dobro djelo.

A tko drži riječ njegovu, u njemu je zaista ljubav Božja savršena; po tom poznajemo, da smo u njemu. Tko govori, da u njemu ostaje, i taj treba tako da hodi, kao što je on hodio.

Ljubljeni, ne pišem vam nove zapovijedi, nego zapovijed staru, koju imadoste od početka; stara zapovijed jest riječ, koju ste čuli.” 1Ivanova 2:1-7

..." čuj, Izraele! Gospod je Bog naš, Gospod jedini!
Ljubi Gospoda, Boga svojega, svim srcem, svom dušom i svom snagom svojom! "PNZ 6:4-5

"Zato idite i učinite sebi sve narode učenicima krštavajući ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga." MAT 28:19

Neko je spomenuo da je trojstvo preuzeto iz paganstva,no ovo trojstvo ako tako uopste mogu reci nam je objavio sam Isus.Ako dobro pogledate vidjecete da sotona u svemu pokusava da bude kao Bog. Cesto uzima upravo Bozje principe ali na nacin koji Bog nije rekao, tako je bilo i sa prvom zrtvom,Kaina i Abela, zrtva je prinjete ali jedna po volji djavolskoj a druga po Bozjoj, istina je da i sotona ima svoje trojstvo. Pogledajte sljedeci citat “ I đavao, koji ih je zavodio, bi bačen u jezero ognjeno i sumporno, gdje je zvijer i lažni prorok; i bit će mučeni dan i noć u vijeke vjekova.“ Otk 20:10
Jedno je jasno nema toga sto djavo ne bi uradio da glumi andjela svijetla, no to je uvjek samo bjedna kopija i falsifikat.

Gospod sa svima koji ga ljube...

ILIJA
senior
senior

Broj postova : 696
Registration date : 26.06.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by dominik on sri srp 18 2007, 22:02

Gospod sa svima koji ga ljube...
amen.

dominik
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 871
Registration date : 08.12.2006

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon vel 11 2008, 21:53

D se vratimo Trojstvu.

U Postanku 16. poglavlju Hagara u anđelu Gospodnjem ne samo što prepoznaje Jahvu (r. 13), nego je prikazano kako sam anđeo Gospodnji, koji je Jahve, govori o Jahvi u trećem licu (r. 11) i time nagovještava postojanje moguće razlike između anđela Gospodnjeg koji je Jahve, i Jahve. U Izlasku 23. poglavlju Jahve obećava Izraelcima da će poslati "svog anđela pred tobom" (r. 20). Odnos između Izraela i ovog anđela je vrlo osebujan. Od Izraela se traži da sluša Anđela Jahvina, koji je prikazan ne kao posrednik između Jahve i naroda, već kao izvor otkrivenja i oprosta (r. 21). Na kraju Jahve izjavljuje da je Njegovo "ime u njemu" (r. 21). "Ime" se odnosi na Božju narav koja je izravno povezana s Njegovim zavjetnim imenom Jahve (Izl 3,14.15). U ovom je ulomku moguće vidjeti kako Jahve govori o drugome Jahvi, koji je Anđeo što ga je Gospod poslao.

Govoreći o Mesijinoj vladavini, David u Psalmu 110,1 prikazuje Jahvu kako Mesiju oslovljava sa "Gospodin moj". Nastojeći da farizeje navede na starozavjetno svjedočanstvo o božanskom podrijetlu Mesije, Isus je citirao iz ovog ulomka govoreći o Gospodinu koji Mesiju naziva "Gospodin moj" (Mt 22,44). Čini se, dakle, da Psalam 110 ne samo nagovješćuje Mesijinu božansku narav, već otkriva i postojanje dvojnosti "Gospodin­". Ovaj je dualitet godinama kasnije bolje razvijen kad Zaharija, u viziji o Jahvi vidi "Jošuu, velikog svećenika, koji stajaše pred anđelom Jahvinim, i Satana, koji mu stajaše zdesna da ga tuži" (Zah 3,1). Zatim anđeo Jahvin, poistovjećen s "Jahvom", govori Sotoni: "Suzbio te Jahve, Satane!" (r. 2) Čini se ovaj tekst ukazuje na postojanje dva osobna Jahve, jednog koji je poistovjećen s anđelom Jahvinim i koji posebno otkupiteljski djeluje u odnosu na narod , i drugog, koji je poistovjećen s transcedentnim Bogom . Božji pluralitet – što je vidljivo iz oblika množine starozavjetne riječi za Boga (Elohim), kao i posebne ideje osobnog dualiteta između Anđela Jahvina koji je Jahve i Jahve – ne pretvara koncept Božje jedincatosti u politeizam. Naprotiv, početno otkrivenje prisutnosti pluraliteta u biblijskoj ideji o Bogu treba razumjeti na osnovi koju pruža ideja jedincatosti.

Od samog početka biblijski način razmišljanja ne slaže se s grčkim izjednačavanjem jedincatosti s jednostavnošću, kako to zahtijeva bezvremensko tumačenje Božjeg bića. Na osnovi tumačenja povijesne imanencije kao osobne zajednice, starozavjetni način razmišljanja u stanju je shvatiti Božju jedincatost ne kao proturječnu, već prije uskladivu s dinamičnim osobnim pluralitetom u božanskom Biću.

U Starom zavjetu trojstvena Božja narav nije izrijekom otkrivena onom specifičnosti i dubinom koju nalazimo u novozavjetnom izvještaju. Iz povoljnog položaja stečenog novozavjetnim otkrivenjem Boga u Kristu, moguće je preklapajuće koncepte jedincatosti i pluraliteta protumačiti kao starozavjetne nagovještaje doktrine o trojednom Bogu. U svakom slučaju dvije linije otkrivenja, ona koja otkriva jedincatost Boga i ona koja otkriva pluralitet vezan uz Božju jedincatost, ne isključuju jedna drugu, već pružaju prikladnu pozadinu za iznenađujuće otkrivenje Boga ostvarenog u utjelovljenju.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by hrvoje hrki on čet oľu 20 2008, 07:26

evo nešto iz djela Otkrivenja Božanske ljubavi, od julijane iz norwicha, engleske mističarke iz 14. stoljeća

evo nešto o Presvetom Trojstvu

Bog blaženo Trojstvo vječno je Biće
upravo kao što je vječan , bez početka , tako je i njegov naum vječan
ta probrana narav bijaše pripravljena u prvom redu za njegova vlastita Sina, drugu Osobu
i tako kad ushtjede zajedničkim djelovanjem svake osobe Trojstva, sve nas stvori u jedno te isto vrijeme
stvorivši nas, zadužio nas je i sjedinio sa sobom
i upravo zbog te dragocjene sjedinbjenosti možemo mi ljubiti svoga Tvorca, radovati se , slaviti ga, zahvaljivati mu i uživati zauvijek u njemu
i to je nacrt koji je neprestano na djelu u svakoj duši koja ima biti spašena- božanska volja koju sam već spomenula
tako kad nas je stvorio Bog svemogući bijaše naš blagostivi Otac, Bog svemudri naša dobrostiva majka, a njihova ljubav i dobrota, svi jedan Bog, jedan Gospodin
u tom objedinjavanju in je zbiljski , istinski supružnik, ami njegova ljubljena supruga i draga
nikad on nije nezadovoljan svojom suprugom
"ja ljubim tebe ,a ti ljubiš mene" kaže on " i naša ljubav nikad neće porpasti"
vidjeh blaženo Trojstvo na djelu
vidjeh postoje ova tri pridjevka: očinstvo, majčinstvo i gospodstvo- sve u jednom Bogu
u svemogućem Ocu bivamo održavani i blagoslovljeni s obzirom na svoje stvoreno naravno biće od prije početka sveg vremena
umješnošću i mudrošću Druge Osobe održavani smo, obnovljeni i spašeni s obzirom na svoju čulnu narav, jer on je naša Majka , Brat i Spasitelj
u svom dobrom Gospodinu, Duhu svetom, imamo po svršetku svoga života i nedaće, nagradu i počinak koji zauvijek nadilaze sve što bismo mogli poželjeti- takva je njegova obilna milost i veličanstvena usrdnost
i naš je život također trostruk
na prvom stupnju imamo svoje biće, na drugom rast, a na trećem svoje savršenstvo
prvi je narav, drugi milosrđe , atreći milost
o prvome spoznah da je velika moć trojstva naš Otac, duboka mudrost naša Majka, a velika Ljubav naš Gospodin
mi smo dvaput Božja tvorevina, bitno biće i čulna narav
naše biće je onaj viši dio koji imamo u svom Ocu, bogu svemogućemu. a druga Osoba Trojstva je Majka te temeljne naravi, priskrbljujući supstancu u kojoj smo ukorijenjeni i utemeljeni
ali on je naša Majka i u milosrđu, budući da je uzeo našu čulnu narav nase
u svojoj Majci, Kristu, rastemo i razvijamo se, u svom milosrđu nas on ispravlja i ozdravlja, kroz svoju muku, smrt i uskrsnuće sjedinio nas je s našim bićem
tako djeluje naša Majka , Krist u milosrđu za svu svoju djecu koja mu se odazovu i koja su mu poslušna
milost djeluje također s milosrđem , i to naročito na dva načina
to djelo jest ono Treće Osobe, Duha Svetoga, koji djeluje putem nagrađivanja i davanja
nagrađivanje je plemeniti dar istine koji Gospodin poklanja onome tko je trpio
davanje je velikodušni čin koji on darežljivo izvodi svojom milošću, i dobrano povrh zasluga ikojeg od njegovih stvorenja
tako u svome Ocu imamo mi svoje biće
u svojoj milosrdnoj Majci bivamo ispravljeni i obnovljeni, a naši razdvojeni dijelovi ucjeljuju se u savršenog čovjeka
naša čulna narav nalazi se samo u u Drugoj osobi, Isusu Kristu
naša bitna narav je cijela u svakoj osobi Trojstva, koja je jedan Bog

hrvoje hrki
stručnjak
stručnjak

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by bumbar on pon svi 19 2008, 15:50

Koja je svrha nauke o svetom trojstvu? Da je to potrebno tako uzimat/gledat za misao zar name se nebi i Krist tako obraćao.

Općenito izučavanje Boga razumom kroz način razmišljanja je kriv.

Shvati te Ga srcem i vidjet ćete koliko je ostalo nebitno i koliko riječi nisu dostojne objašnjenja.

bumbar
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 37
Registration date : 09.03.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon svi 19 2008, 20:14

bumbar je napisao/la:Koja je svrha nauke o svetom trojstvu? Da je to potrebno tako uzimat/gledat za misao zar name se nebi i Krist tako obraćao.

Općenito izučavanje Boga razumom kroz način razmišljanja je kriv.

Shvati te Ga srcem i vidjet ćete koliko je ostalo nebitno i koliko riječi nisu dostojne objašnjenja.

U Pismu stoji 1.Korinćanima 2,10 -12:

"A nama to Bog objavi po Duhu jer Duh sve proniče, i dubine Božje.

Jer tko od ljudi zna što je u čovjeku osim duha čovječjega u njemu? Tako i što je u Bogu, nitko ne zna osim Duha Božjega.

A mi, mi ne primismo duha svijeta, nego Duha koji je od Boga da znamo čime nas je obdario Bog."

Bez Duha Božjeg ni umom ni srcem ne dosežemo spoznaju..a posebno srcem jer je opako i zlo , umom se slažemo sa Zakonom Božjim a ne nalazimo snage da činimo dobro jer u nama vlada drugi zakon - zakon grijeha koji nas navodi da činimo ono što nećemo..Duša koja je ganuta Ljubavlju Kristovom žađa za Gospodinom i za Ocem i traži Duha Svetoga radi utjehe za krivicu koju osjeća zbog grijeha koje smo činili i zbog sile grijeha koja se nalazi u tijelu te nas natjerava da služimo smrti a umom da služimo zakonu koji je duhovan..Čežnja je srca odziv duše na ponudu milosti koju nam Bog nudi Duhom i kada upravimo srce svom snagom prema Bogu nalazimo potrebu da primimo dar opravdanja jer nalazimo da se nikakvim djelima ne možemo opravdati niti nikakvom pokorom od sile grijeha izbaviti..Potrebno nam je Trojstvo i radi spoznaje srcem i radi spoznaje umom i radi mira duše koja u samoopravdanju ne nalazi mir jer se krivica za grijehe stalno obnavlja jer nam Duh Sveti svjedoči da smo griješnici.Kada nam srce plaće za opravdanjem Duh nas Sveti tješi ispunjenjem obećanja opravdanja i mi priznajemo da je mudrost ovoga svijeta ludost pred Bogom i da želeći mudrost želimo mudrost po Bogu koju nam daje umom Kristovim - darom novoga čovjeka ako smo se svjesno predali Kristu i postali nalik na Njegvu smrt kako bi našli da smo s Njime razapeti i mrtvi grijehu..Kkao ni um ni srce ne mogu zadovoljiti dušu svojim spoznajama ona nas nagoni da se bacimo u svete dubine Krstove Ljubavi koja nas okružuje i ulijeva se u naša srca Duhom ako mu ne pružamo otpor mudrošću svojom..Tako i srcem i umom i dušom svom i snagom svom prepoznajemo Trojstvo jer ono ostavlja trag u nama - mi osjećamo tri osobe u jedinstvu koje nas ljubi...
Spoznaja bez potrebe za spasenjem - što li je , što li je bilo mudro u spoznavanju Boga ako ne otkrivanje spasenja..A kako ćemo otkriti spasenje ako nismo osjetili osudu zakona i čežnju prema pravednosti, kako ćemo osjetiti osudu zakona bez krivice , kako ćemo otkriti pravednost bez vjere, kako ćemo vjerovati bez Duha Svetoga koji nam nudi ispunjenje obećanja opravdanja radi spasenja ..Kako će nam nuditi ako Krist nije prinio sebe za naše opravdanje, kako će nam nuditi ako nije uzeo od Njegovog koji je sin Božji, kako će nam dati Njegovoako nam Bog Duhom izlio ljubav u srca kojim zazivamo Aba-Oče..Ne možemo spoznati spasenje ako ga ne primimo - kako ćčemo primiti samo po jednome a ne po trojstvu koje iskusujemo u kristu razapetom, umrlom, uskrslom, uznesenom , koji uše za nas u Nebo da nas zastupa pred Bogom kako bi se Njegova pravda pokazala na nama..

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 21:36

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 6 / 33. Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 19 ... 33  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]