Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

Stranica 8 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

Postaj by IGOR-apokrinomai on sub sij 26 2013, 11:54

Smile

Kakve veze ima jedinorođeni s tim da Isus nije mlađi od Oca???????? Smile

Odnosno, ima jer dokazuje da je Isus jedinoROĐEN, to naravno znači da je mlađi i stvoren, ne znam čemu ova igra rođen-rodni? Smile

Biti jedinac i poseban ne znači da nije rođen Smile Neš ti Smile

Tvoji svi dokazi se vrte oko toga da je Isus postojao prije zemaljskog rođenja Smile

Ja nisam Earl Doherty i nema potrebe da raspravljamo o Isusovom predpostojanju tj. postojanju Smile

Ponavljam, pomoću BIBLIJE, DOKAŽI da relacija Otac - Sin nema značenje stariji - mlađi Smile

Ne širi raspravu stihovima koji svaki posebno možemo raspravljati i iznositi argumente.

Otac - sin, dokaži da ta terminologija ne znači vremensku distancu.

Kratko i jasno.

IGOR-apokrinomai
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 154
Registration date : 07.04.2010

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tripo 41 on ned sij 27 2013, 09:36

U veoma je bitna razlika rođen ili rodni. Prvo Isus nije mlađi od svoga oca.

Hebrejima 7,3 on, bez oca, bez majke, bez rodoslovlja; on, kojemu dani nemaju početka ni život kraja - sličan Sinu Božjemu, ostaje svećenik zasvagda.

Arijanci i unitarijanci imaju nikakav izgovor za ovo. Oni kažu "pa to se odnosi na svećeničku službu Isusa koja nema kraja".

Međutim nije tako. U Bibliji jasno stoji da će Isus tek postati sin.

Zamislite da će tek da bude sin.

Što znači da nije stvoren.

Ako se stih Jevrejima 7,3 odnosi na svešteničku službu. Zašto onda piše za Melhisedeka da nema oca i majke, a znamo da ih je imao, samo su namjerno izostavljena njihova imena jer je Melhisedek predslika Isusa, koji ostaje sveštenik dovijeka. Sa Melhisedekom i zvanično počinje sveštenička služba. Dakle stih upravo govori o Isusu.

Bez, oca bez matere bez rodoslovlja... svakako da se odnosi na Isusa a ne na svešteničku službu. Bog nema oca ni matere ni rodoslovlje.

on (Isus) kojemu dani nemaju početka ni život kraja... Znači da je Bog i da je besmrtan.

sličan Sinu Božijem... ovaj dio dokazuje da se prethodni stihovi odnose na Isusa, a ne na Melhisedeka jer se jasno porede. Melhisedek sada svakako "spava" u prahu a Isus je živ.

Da ne može biti govora o svešteničkoj službi dokazuje bez oca i bez matere, bez početka i kraja. Sveštenička služba ima početak u Melhisedeku.

I naravno Isus je jedini poglavar svoje crkve i On ostaje sveštenik zauvijek.

Svim značajnijim ličnostima iz Biblije spomenuta su imena majki i očeva. Jedino Melhisedeku nisu.

E vidiš da znači da Isus nije mlađi od Oca.

A sve imaš u mom postu prije.

Genetos je riječ koja označava čin rađanja, nastanka nakon roditelja. A monogenetos znači jedinorođen.

Jedinorodni to ne znači. Mada ga često trpaju sa ovim značenjem. Bog ne rađa niti je rođen.

Pusti Mormonizam koji kaže da ima na hiljade bogova i kako uzimaju mlade djevice i sa njima rađaju ljude na zemlji i daju ih ovozemaljskim roditeljima.

Zapamti Bog ne rađa i nije rođen.

tripo 41
Mod
Mod

Broj postova : 543
Registration date : 04.08.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by IGOR-apokrinomai on ned sij 27 2013, 12:04

Gledaj, nemam vremena ulaziti u detalje, moram zagrijati stolicu i cijeli dan učiti, ako neki citat vrijedi i za nekog drugog a ne samo za Isusa, tvoje dokazivanje s tim stihom da je Isus Bog je besmisleno. Sjedni i razmisli što sam ti sad rekao.

Nije mi jasno "tek će postati sin"??

Isus NIJE prije zemaljskog rođenja bio Sin Božji, to želiš reći?

Zapamti Bog ne rađa i nije rođen.

Zapamti, svoje tvrdnje moraš iznositi putem Biblije a ne time šta ti misliš da je ovako ili onako.

Tvoje tvrdnje oko rođeni/jedinorođeni/prvorođeni je vrlo lako dokazati kao pogrešne, dovoljno je sagledati upotrebu tih riječi u Bibliji i provjeriti rječnicima, međutim...

... ponavljam:

Pomoću BIBLIJE, DOKAŽI da relacija Otac - Sin nema značenje stariji - mlađi

Ne širi raspravu stihovima koji svaki posebno možemo raspravljati i iznositi argumente.

Otac - sin, dokaži da ta terminologija ne znači vremensku distancu.

IGOR-apokrinomai
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tripo 41 on ned sij 27 2013, 13:49

Vidiš da sam ti dao stih i objasnio ga. Ti nikakve dokaze iz Biblije ne iznosiš.

Kako ti nije jasno. "Ja ću mu biti otac a on će mi biti sin"

2.Sa. 7.14: "Ja ću mu biti otac i on će mi biti sin."

Da je Isus stvoren odmah bi postao sin. A ne da će mu tek postati sin.

Isus Hristos je Sin Božji, i to jedinorodni. On se zaista i rodio u telu čoveka. Ali kada David kaže: "Psalam 2,7 Obznanjujem odluku Jahvinu: Gospodin mi reče: "Ti si sin moj, danas te rodih." (Ps. 2.7) u Delima 3.32,33 Luka nam objašnjava da se tu govori o Hristovom utelovljenju. U Bibliji nema ni govora da je Isus pre svog utelovljenja na Zemlji bio stvorenje.
Nasuprot, kada apostol Pavle citira ovaj stih (Jev. 10.5), on citira i 2.Sam. 7.14: "Ja ću mu biti otac i on će mi biti sin." Zapazite da će mu tek u budućnosti biti sin, da će on tek biti rođen, a ne da je ranije rođen. Isus dolazi

Isus nije bukvalno sin Oca, kao što smo ti i ja sinovi svojih očeva. Isus jeste sin Božiji, ali nije nastao nakon Oca, već sam 1000 puta rekao da se radi o antropomorfizmima.

Isus bukvalno nema oca i majku.

Hebrejima 7,3 on, bez oca, bez majke, bez rodoslovlja; on, kojemu dani nemaju početka ni život kraja - sličan Sinu Božjemu, ostaje svećenik zasvagda.

O tome se radi a ne da li je bio sin ili nije.

Tako da sam ti već dokazao i terminologijom i Biblijom da to ne znači da je Otac stariji od Isusa.

Nego se radi o odnosu Isua i Oca, kao o odnosu oca i sina.

Da li stvarno misliš da Otac ima bukvalno sina?

tripo 41
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by IGOR-apokrinomai on ned sij 27 2013, 20:30

Iskreno, malo sam zbunjen tvojom apologetikom Smile

Da je Isus stvoren odmah bi postao sin. A ne da će mu tek postati sin.

Ova rečenica ti je potpuno besmislena.

Međutim, zanemarimo tvoje nejasno umovanje;

Ti želiš reći da je Isus postao Sin u jednom određenom TRENUTKU tek na Zemlji?

Da li je Isus bio Sin PRIJE zemaljskog utjelovljenja?

Ili ti sad pokušavaš reći da postoji "Sin" i "Sin", DVA različita pojma "Sin" za Isusa? Smile

Ne iznosim nikakve dokaze jer znam da u Bibliji "Otac" i "Sin" imaju isključivo VREMENSKI ODNOS. Nije na meni da to dokazujem. Još čekam od tebe jedan jedini citat koji će pokazati suprotno.

Naravno da mislim da je Isus DOSLOVNO Jahvin Sin Smile

Pa to je druga temeljna istina Biblije.

1. Jahve je Bog
2. Isus je Jahvin Sin
3. Spasenje vjerom u Isusa i u onoga koji ga je poslao, Jahvu

Ali tebe očito zbunjuje kako Isus može biti doslovno "Sin" ako Jahve nije imao spolni odnos s nekom, hm, ženom/božanstvom, koju mu je rodila sina? Smile

Nije li Bogu SVE moguće? Smile

Pa i da STVORI Sina? Smile

Kakve to ima veze a antropomorfizmima i da li Bog ima prst ili ne? Smile

Ti se pronašao u rječniku tu riječ i sad je verglaš nonstop kao da je samo po sebi dokazano sve što tvrdiš Smile

Heb se odnose i na nekog drugog osim Isusa, ta druga zasigurno osoba ima oca i majku i stih očito ne znači doslovno da je taj čovjek bez rodoslovlja tj. NErođen Smile

Ali dao si dobar stih; Ja ću mu biti otac i on će mi biti sin.

Zanemoramo sad teologiju stiha, ovo upravo znači vremenski odnos, Otac je stariji, Sin mlađi.

Ne trebam davati dokaze kad ti sve odrađuješ za mene Smile

IGOR-apokrinomai
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tripo 41 on ned sij 27 2013, 20:44

Reci ti meni jel misliš da je Isus bukvalno sin Boga Oca?

tripo 41
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 16:58

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 8 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8