Je li Isus Bog?

Stranica 4 / 16. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Je li Isus Bog?

Postaj by piramida4 on pon tra 23 2012, 22:10

tripo 41

Da li imaš stih koji bi govorio o tome da je
Sin - Isus Krist - nešto, bilo što stvorio?
Direktno. Biblijski!!!!!!!!!

Isus je stvorio ..................................

Molim te.

piramida4
senior
senior

Broj postova : 714
Registration date : 14.02.2011

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by emanuel on pon tra 23 2012, 23:12

Tvojom logikom, sve ono sto izricito ne pise u Bibliji, ne postoji.
Dakle, postoji Stvoritelj i postoji stvorenje.Samo Stvoritelj moze otkupiti ono sto je stvorio.Stvorenje ne moze samo sebe otkupiti.Samo Stvoritelj ima moc oprastati grijehe.Stvorenje to ne moze.Samo Stvoritelj moze spasiti stvorenje.Stvorenje ne moze samo sebe spasiti.
Bog je Stvoritelj.Bog je Spasitelj.Bog je Otkupitelj.Bog oprasta grijehe.
Sada imamo problem ovdje.
Ako Isus Krist nije Bog, onda sukladno toj tvrdnji Isus Krist nije Spasitelj, nije Otkupitelj i nema moc oprastati grijehe.
Arijanizam je zastupao ideju da Isus nije Bog.Arije je tvrdio da nijedno stvorenje ne moze otkupiti drugo stvorenje.Prema Ariju, isus Krist nije Stvoritelj vec je stvorenje, pa stoga Isus ne moze otkupiti stvorenje.
Ti si duboko u toj arijanskoj kontroverzi koja je odavno odbacena a drze je se samo JS i pojedinci poput tebe.

emanuel
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 175
Registration date : 14.09.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Seljak on uto tra 24 2012, 00:44

a zasto se mjesa to da je Isus Bog sa trojstvo???
Ivan 1:1,2 lepo pise Isus je Bog i je bio KOD Boga, osim ako se uzima za prevod: U Boga... te opet bi ispalo Dvojstvo a ne trojstvo, jer Sv. Duh tu ne stoji ni blizu.

cemu mjesanje Isus-Bog sa trojstvo??

Seljak
team Lead
team Lead

Broj postova : 163
Registration date : 12.02.2011

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Seljak on uto tra 24 2012, 14:18

emanuel je napisao/la:Tvojom logikom, sve ono sto izricito ne pise u Bibliji, ne postoji.
Dakle, postoji Stvoritelj i postoji stvorenje.Samo Stvoritelj moze otkupiti ono sto je stvorio.Stvorenje ne moze samo sebe otkupiti.Samo Stvoritelj ima moc oprastati grijehe.Stvorenje to ne moze.Samo Stvoritelj moze spasiti stvorenje.Stvorenje ne moze samo sebe spasiti.
Bog je Stvoritelj.Bog je Spasitelj.Bog je Otkupitelj.Bog oprasta grijehe.
Sada imamo problem ovdje.
Ako Isus Krist nije Bog, onda sukladno toj tvrdnji Isus Krist nije Spasitelj, nije Otkupitelj i nema moc oprastati grijehe.
Arijanizam je zastupao ideju da Isus nije Bog.Arije je tvrdio da nijedno stvorenje ne moze otkupiti drugo stvorenje.Prema Ariju, isus Krist nije Stvoritelj vec je stvorenje, pa stoga Isus ne moze otkupiti stvorenje.
Ti si duboko u toj arijanskoj kontroverzi koja je odavno odbacena a drze je se samo JS i pojedinci poput tebe.
niti je samo Arije bio nitu samo JS vec i drugi - al ako mislis da ti je time argumet veci tada uzivaj....

Seljak
team Lead
team Lead

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tripo 41 on uto tra 24 2012, 16:38

http://www.youtube.com/watch?v=c9RDHHpfKJw

http://www.jimfeeney.org/deityofjesuschrist.html

Sebe radi, sebe radi učiniću, jer kako bi se hulilo na ime moje? i slave svoje neću dati drugome. Isaija 48, 11

I sad proslavi ti mene, oče, u tebe samoga slavom koju imadoh u tebe prije nego svijet postade. Ivan 17,5

tripo 41
Mod
Mod

Broj postova : 543
Registration date : 04.08.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tripo 41 on uto tra 24 2012, 17:19

Evo kako su JS lažno prevodili Bibliju da bi prikazali Isusa da je stvorenje i da nije Bog.

http://www.youtube.com/watch?v=tpTWRhgHiUc&feature=player_embedded

tripo 41
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Seljak on uto tra 24 2012, 18:09

tripo 41 je napisao/la:

I sad proslavi ti mene, oče, u tebe samoga slavom koju imadoh u tebe prije nego svijet postade. Ivan 17,5

hmmm si siguran da tamo pise "U" tebe ? vidi malo da ne pise mozda "KOD" tebe???

Seljak
team Lead
team Lead

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Seljak on uto tra 24 2012, 18:13

tripo 41 je napisao/la:Evo kako su JS lažno prevodili Bibliju da bi prikazali Isusa da je stvorenje i da nije Bog.

http://www.youtube.com/watch?v=tpTWRhgHiUc&feature=player_embedded

A TI SI moDERATOR?? Čemu ti sad to? Misliš da ce ti argumeti biti jači ako spamaš twmu sa JS ili mormoni ili adventisti ili etc....?????

Seljak
team Lead
team Lead

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Juditha on uto tra 24 2012, 18:16

Ovde je tema " da li je Isus bog ",a ne koja Biblija kako prevodi!
I ko je koje vjere....neidemo u krajnost!

Juditha
team member
team member

Broj postova : 232
Registration date : 03.11.2011

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tripo 41 on uto tra 24 2012, 18:37

Da to je tema. Ali ono što sam postavio itekako ima veze sa temom jer se radi o tome da su JS prevodili tako Bibliju da se sakrije da je Isus Bog. Prema tome nisam spamovao temu. Pogledaj video pa ćeš vidjeti.

Za hereca

Napisao Herec

hmmm si siguran da tamo pise "U" tebe ? vidi malo da ne pise mozda "KOD" tebe???

Odg.

I šta to sada mijenja. Jahve ne da nikom slavu. A vidi se da je Isus ima. Dakle Isus je Jahve.

Sebe radi, sebe radi učiniću, jer kako bi se hulilo na ime moje? i slave svoje neću dati drugome. Isaija 48, 11

Tako da to ne mijenja stvar jer Isus ima slavu.

A ako je Jahve rekao da ne da drugom slavu. Znači da je Isus Jahve.

Jahve sigurno ne laže, tako da se zna da je Isus Bog.

Evo kome stvorenja daju slavu, čast.

I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gdje govore: onome što sjedi na prijestolu, i jagnjetu blagoslov i čast i slava i država va vijek vijeka. Otkrivenje 5,13

Tako da Isus nije stvorenje, nego stvoritelj. Samim tim je naravno i Bog. I ima slavu kao što se vidi.

tripo 41
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Juditha on uto tra 24 2012, 18:51

A koji ti prevod koristiš!?

Juditha
team member
team member

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Seljak on uto tra 24 2012, 19:16

tripo 41 je napisao/la:Da to je tema. Ali ono što sam postavio itekako ima veze sa temom jer se radi o tome da su JS prevodili tako Bibliju da se sakrije da je Isus Bog. Prema tome nisam spamovao temu. Pogledaj video pa ćeš vidjeti.

Za hereca

Napisao Herec

Odg.

I šta to sada mijenja. Jahve ne da nikom slavu. A vidi se da je Isus ima. Dakle Isus je Jahve.

Tako da to ne mijenja stvar jer Isus ima slavu.

A ako je Jahve rekao da ne da drugom slavu. Znači da je Isus Jahve.

Jahve sigurno ne laže, tako da se zna da je Isus Bog.

Evo kome stvorenja daju slavu, čast.

I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gdje govore: onome što sjedi na prijestolu, i jagnjetu blagoslov i čast i slava i država va vijek vijeka. Otkrivenje 5,13

Tako da Isus nije stvorenje, nego stvoritelj. Samim tim je naravno i Bog. I ima slavu kao što se vidi.

za TEMU: ocito da si spamao pominjajuci JS ili advent, ili mormone ili bilo koje druge domin.
tipa ja sam pravedan a oni nisu, ili tipa: ja sam u pravu a oni nisu.
No kada smo kod spamanja teme i drugih dominacija recu cu ti nesto JA SAM jehovin svjedok i vjerujem da je Isus Bog Ivan 1:1-2 No NE vjerujem da je Isus Jahve a to je tema a ne sta ja verujem i tko sam ili koje sam dominacije ili koje si ti ili judita - KUZIS Me ???
Ne spamaj temu nego pisi prema Naslovu ......

za Isaija 48, 11 procitaj cjelo poglavje i prati kontext usporjedi taj kontext sa druga mjesta !!!! pa se pisemo dalje .....

Seljak
team Lead
team Lead

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Juditha on uto tra 24 2012, 19:26

Moje se pitanje na tebe HaArec ne odnosi.
Govorim da ovdije nije tema bilo koji prevod Biblije već jednostavno i jasno " Je li Isus bog". Uopče nije pitanje ko koji prevod koristi već Da li je Isus bog i[/u ]li se varam.Tako da tko koristi koju Bibliju uopče nije bitno ,već da se kroz Bibliju obrazloži [u]da li je ili nije Isus Bog.I tko može dati ruku u vatru da je njegov prijevod 100% točan..ko može neka da Smile.
Zato ima mnogo raznih prevoda pa neka se koriste za usporedbu.
Ja sam samo htijela reći da prevod nije bitan već da li je Isus Bog!?

Tako da se ovdije govori o temi koja je navedena , a ne da pređemo u raspravljanje tko je koje religije ili tko koju Bibliju korisri.

Juditha
team member
team member

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tripo 41 on uto tra 24 2012, 20:27

Ja koristim prevode Karadžić-Daničić i Lujo Bakotić. Ta dva prevoda imam kod kuće.

Nisam spamovao temu, jer nije spamovanje ako kažem da JS i muslimani ne smatraju Isusa za Boga.

Pa samo je jedan Bog, nisu dva Boga. Kako vjeruješ da je Isus Bog, a nije Jahve? Ajd samo to objasni, pa da nastavimo!

A što se tiče konteksta jel misliš da Bog govori u kontekstu da neće dati slave likovima?

A jel smatraš da Isus nije svemogući Bog?

tripo 41
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tripo 41 on uto tra 24 2012, 20:57

Herec nadam se da ćeš odgovoriti na moje pitanje.

tripo 41
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Seljak on uto tra 24 2012, 22:37

tripo 41 je napisao/la:Herec nadam se da ćeš odgovoriti na moje pitanje.
pa dao sam stavak par puta: Ivan 1.1,2 a i 3 . Ako dakle piše DOSLOVNO i direkno kao tu što piše , zašto ja nebih vjerovao Bibliji a baš direkno i doslovno piše jasno i glasno. --------------------------------------------------------------------------------
1 U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog. 2Ona bijaše u početku u Boga. 3Sve postade po njoj i bez nje ne postade ništa. Svemu što postade

Rječ je bila KOD Boga i rječ je bila Bog. može li Bog(sin) joji je KOD Boga(osca) biti taj isti?
te je taj isti koji je bio KOD njega stvara SVE bas sve KROZ njega???

Ps. stvar je što pojam BOG sasvim drugačije opisuje u Bibliji od onaga kako ga ljudi shvataju, No to je jedna tema za sebe dubok i siroka nemam najeru sada ovdje o totme.......

a jos sam objasnio pojam i znacenje IME Jehošua, te da jese prema Biblijsko hebr. NEMOGUĆE biti ta Ista Osoba (ili osobnost ako ti je lakše za shvatit)

Seljak
team Lead
team Lead

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Seljak on sri tra 25 2012, 01:11

student.stalni je napisao/la:

IZLAZAK 3,14
Bog odgovori Mojsiju: "JA JESAM, KOJI JESAM." (Znači, "JA POSTOJIM") I nastavi: "Tako reci sinovima Izraelovim: 'JA JESAM', posla me k vama!"

Exo 3:14 And GodH430 saidH559 untoH413 Moses,H4872 I AMH1961 THATH834 I AM:H1961 and he said,H559 ThusH3541 shalt thou sayH559 unto the childrenH1121 of Israel,H3478 I AMH1961 hath sentH7971 me untoH413 you.

I AMH1961 - H1961היה hâyâh haw-yaw'
A primitive root (compare H1933); to exist, that is, be or become, come to pass (always emphatic, and not a mere copula or auxiliary): - beacon, X altogether, be (-come, accomplished, committed, like), break, cause, come (to pass), continue, do, faint, fall, + follow, happen, X have, last, pertain, quit (one-) self, require, X use.
primitivni korijen (usporedi H1933), DA POSTOJI, DA JE, biti ili postati, doći do prijevoja (uvijek nedvosmislen, a ne samo kopula ili pomoćni): - svjetlo, ukupno X, biti (-dolaze, ostvaren je počinio, kao i ), break, uzrok, dođe (proći), i dalje, ne, onesvijestiti, jesen, + slijediti, dogoditi, X imaju, posljednja, odnose, prestati (jedan) samouprave, zahtijevati, X koristiti.

IZLAZAK 3,14
"JA SAM koji JESAM", reče Bog Mojsiju. Onda nastavi: "Ovako kaži Izraelcima:
`JA JESAM` posla me k vama.

Exo 3:14 And GodH430 saidH559 untoH413 Moses,H4872 I AMH1961 THATH834
I AM:H1961 and he said,H559 ThusH3541 shalt thou sayH559 unto the childrenH1121 of Israel,H3478
I AMH1961 hath sentH7971 me untoH413 you.

IVAN 8,58
Reče im Isus: "Zaista, zaista, kažem vam: prije negoli Abraham posta, Ja jesam!

Joh 8:58 JesusG2424 saidG2036 unto them,G846 Verily,G281 verily,G281 I sayG3004 unto you,G5213 BeforeG4250 AbrahamG11 was,G1096 IG1473 am.G1510

IZLAZAK 3,14
Bog reče Mojsiju: ` JA JESAM KOJI ĆU BITI `. On reče: ` Ovako ćeš govoriti sinovima Izraelovim: JA JESAM poslao me prema vama.

IVAN 8,58
Isus im odgovori: ` Uistinu, uistinu, ja vam to kažem, prije nego je Abraham bio, Ja Jesam.

JA JESAM, iz SZ, IZLAZAK 3,14
koju izgovara Jahve Bog Otac, nije ista riječ kao u NZ!

Iz gornjega se, sa sigurnošću,
može dokazati da je „JA JESAM“
koje je rekao Isus Krist za sebe,
nije tvrdnja da je on Bog Otac Jahve.
To je samo obična izreka – ja sam.

Taj činjenica se naročito uočava kad usporedimo druge prevoditelje.

Strong samo potvrđuje da su to različite riječi.
Isus upotrebljava sasvim druge riječi – sličnog značenja,
ali nametnuto - krivo interpretiranog u prijevodima.

SZ Jahve Bog Otac - I AMH1961
NZ Isus Krist Sin - IG1473 am:G1510

Ivan 8:58 HEBREJSKI!!!!
ויאמר אליהם ישוע אמן אמן אני אמר לכם בטרם היות אברהם אני הוא׃

2.mojsij. 3:14 HEBREJSKI !!!!
ויאמר אלהים אלמשה אהיה אשר אהיה ויאמר כה תאמר לבני ישראל אהיה שלחני אליכם

Kod ivan 8:58 stoji: אני הוא׃ anohi(ano hu) ili kako neki izgovaraju anoki što znaci: ja sam ili Ja jesam
a kod 2.Mojs, 3:14 stoji: אהיה ehjeh a šta je rječ ehjeh to ćemo drugi put -po potrebi Smile

Odakle odna na Engleskom Iste rjeci I AM u oba stavaka ? Pa Ivan 8: 58 ispravno stoji: Ἐγώ εἰμι Isto tako stoji i u grčkoj SEPTUAGINTI (LXX) kod 2.Mojs. 3:14.

Zaklučak: Prjevodioci su radije koristili LXX nego Hebr.Tanakh , Međutim LXX u ovom slučaju (Ex.3:14) Prjevodi NEISPRAVNO sa: Ἐγώ εἰμι. Ovaj stavak nije jedina grješka u LXX.

Ovo sam onako ukratko- jako ukratko pisao.Ako neko želi dobiće detajnije i puno opširnije (sa linkovima za provjeru )objašnjenja....

Seljak
team Lead
team Lead

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tripo 41 on sri tra 25 2012, 16:57

Pavle u Ef. 5.14 citira Is. 60.1,2 i kaže: "ustani ti koji spavaš, i vaskrsni iz mrtvih, i obasjaće te Hristos. Isaija je umesto Hristos napisao: obasjaće te Jahve!

Takođe u Jer. 23.5,6; 33.15,16 Jahve kaže da je ime klice Davidove Gospod (Jahve) pravda naša.

Jasno je da je reč o Hristu.
Isaija u 40.3 kaže: "Glas je nekoga koji viče: pripravite u pustinji put Gospodnji (Jahvin), poravnite u pustoši staze Bogu (Elohim) našemu."

Taj put je pripremao Jovan Krstitelj za Isusa Hrista koji je opet nazvan Jahve i Elohim (Mk. 1.1-4; Mt. 3.3; Jn. 1.23).

Pavle na Hrista primenjuje tekst iz Jev. 2.13,14: "Evo ja (Hristos) i deca koju mi je dao Bog", a u Is. 8.18 ove reči izgovara Jahve (stihovi 1 i 5).

U Ps. 68.18 kaže: "Ti si izašao na visinu

(Hristos se vazneo po apostolu Pavlu, Ef. 4., doveo si roblje, primio si darove za ljude... Gospode Bože. Ovde je Hristos nazvan Jah (kraći oblik reči Jahve) Elohim.

U Ef. 4.11 Hristos je onaj koji daje darove apostolstva, proroštva, evangelizma, pastira i učitelja;

a u 1.Kor. 12.28 te darove iste daje Bog, a u 1.Kor. 12.4-11 darove razdeljuje Duh po svojoj vlasti svakome kako hoće! Bog je jedan: Otac, Sin i Sveti Duh.

Isus dolazi

Prema tome Isus jeste Bog Jahve.

tripo 41
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Seljak on sri tra 25 2012, 17:18

na temu predlozi sam predlozio adminu da napravi liniju za "formalnu debatu" a tipo41 si prvi koga cu izazvati Smile

Seljak
team Lead
team Lead

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tripo 41 on sri tra 25 2012, 17:42

Može naravno.

tripo 41
Mod
Mod

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by piramida4 on sri tra 25 2012, 20:46

tripo 41

Šta je posebno u JA JESAM?
Zašto se u Biblijama,
ja jesam u NZ piše velikim slovima?

Namjerno se usmjerava ljude na krivu - TT stranu.

Objasni - zašto to "posebno" -JA JESAM,
koje se odnosi na Boga Jahvu,
Pojavljuje se u 3.095 stihova, 3.502 puta samo u SZ??????????
Idi u neku tražilicu pa pogledaj u kojim rečenicama se pojavljuje!!!!!!!!!

Za obične ljude u običnom razgovoru.

!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

piramida4
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Seljak on sri tra 25 2012, 21:07

student.stalni je napisao/la:tripo 41

Šta je posebno u JA JESAM?
Zašto se u Biblijama,
ja jesam u NZ piše velikim slovima?

Namjerno se usmjerava ljude na krivu - TT stranu.

Objasni - zašto to "posebno" -JA JESAM,
koje se odnosi na Boga Jahvu,
Pojavljuje se u 3.095 stihova, 3.502 puta samo u SZ??????????
Idi u neku tražilicu pa pogledaj u kojim rečenicama se pojavljuje!!!!!!!!!

Za obične ljude u običnom razgovoru.

!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

studete
tipo41 mi se odazvao na formalnu debatu TO znaci da cemo "najpre" ja i on SAMI moci razpavljati o toj temi a kasnije moci ce i drugi clsnovi pisati tamo. Molim te dozvoli mi da ja budem u toj debati sa njime, ako dozvoljavas to znaci da je netrebamo ovdje dalje kometirati o" Ja sam tj Ja jesam .
Strpimo se svi zajedno dok admin ne odluci hoce li otvoriti takvu liniju za formalnu debatu.

unaprjed hvala na strpljivost.

Seljak
team Lead
team Lead

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by piramida4 on sri tra 25 2012, 22:31

OK

Pa dobro kad će više,
nestrpljiv sam!

Zezam se.

piramida4
senior
senior

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Juditha on sri tra 25 2012, 22:37

Student je li ti misliš kako je Isus Bog!?
Toliko ste toga napisali u kratko vrijeme da se više ni ne siječam što si rekao. Napiši samo da me ukratko podsijetiš Smile

Juditha
team member
team member

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by TOnniBonni on čet tra 26 2012, 02:09

Dešava se to da mi ne vidimo Krista kao Boga nego kao pravog čovjeka u pravo vrijeme. Ideja da je Isus bio samo čovjek a ne i pravo božanstvo je čisti arijanizam. Najstarija i najodvratnija hereza u kršćanskoj eri.
Prije skoro 2000 godina apostol Ivan je upozorio crkvu da bude na oprezu u vezi s konstantnim utjecajima svijeta oko nje.

Tko je lažac, ako ne onaj koji tvrdi da Isus nije Krist? Antikrist je onaj tko niječe Oca i Sina. Svaki koji niječe Sina, nema ni Oca, a tko priznaje Sina, ima i Oca. 1 Ivanova 2:22-23

Pod ovim se ne misli na bilo kojeg Krista već za onog za kojeg je prorokovano u starom zavjetu. Koji se stalno naziva. Jahve, Adonai, Elohim i druga imena za Boga.
Opet uključujući sve ono što su stari zavjet i novi zavjet rekli za sina da je on jedno s ocem, koji postoji oduvijek i savršeno je svet.

Jednom riječu Bog. Ovo je suština i žila kucavica kršćanstva. Da je Bog došao na zemlju kao čovjek da bi iskupio čovjeka.
Ako Isus nije Bog, onda ne postoji otkupljenje a sile pakla nastoje da opovrgnu ovu divnu istinu više bilo koju drugu.

TOnniBonni
početnik
početnik

Broj postova : 90
Registration date : 19.02.2011

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 03:27

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 4 / 16. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Next