Subota vs. Nedjelja

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Subota vs. Nedjelja

Postaj by piramida4 on čet ruj 06 2012, 00:28

BonniT je napisao/la:Mozes ti uzeti i ponedeljak da posvetiš Bogu ako ne mozes u subotu i nedjelju. Sve ti ovisi tko kad radi.....

Ja ti 6 mj radim a 6 njet - pa ja 6 mj slavim Boga svaki dan dok radim, a onda 6 mj slavim svaki dan dok ne radim.

Nije to bit.
Bit je to - da li smo izmijenili 1 Božji zakon!?
Ako smo 1 pa možemo i 2. i 3.

A Bog kaže - ne dodaji i ne oduzimaj mojim riječima.

U Bibliji nema niti jednoga stiha - ukida se Subota.

piramida4
senior
senior

Broj postova : 714
Registration date : 14.02.2011

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tripo 41 on ned stu 16 2014, 16:21

Subota 7. dan

''Molite da vaš bijeg ne bude zimi ili u Subotu''! Mt.24,20.

Ljubljeni,kakvog bi smisla imalo Isusovo upozorenje da ne bježe u Subotu,ako Subota nije sveti dan?

''Subota je stvorena radi ČOVJEKA(ne za Židova) a ne čovjek radi Subote! Stoga je Sin Čovječji Gospodar Subote''! Mk.2,28.

''Tu u Subotu uđoše u sinagogu te sjedoše''! Dj.13,14.

''Dok su izlazili,prisutni su ih molili da im o tome govore i slijedeće Subote''! Dj.13,42.

''Sljedeće Subote skupi se gotovo sav grad da čuje Riječ Božju''! Dj.13,44.

Dragi moji,postoji još mnoštvo tekstova u prilog Subote! Sve ovo govori da su poslije Kristova uskrsnuća apostoli sve do svoje smrti držali Subotu!

Promijena se desila tek kasnije,što je i prorečeno u Bibliji! Postavio sam vam povijesne podatke gdje sama katolička crkva pod vodstvom pape priznaje da su oni promijenili svetost Subote na nedjelju!

To jest,nitko ne može promijeniti Božji Zakon! Ali se je čovjek bezakonja-papa,usudio dići ruku na Božji Zakon,i tako je nastala pukotina u Božjem Zakonu.

tripo 41
Mod
Mod

Broj postova : 543
Registration date : 04.08.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by b.dado on ned stu 16 2014, 20:33

tripo 41 je napisao/la:Subota 7. dan

''Molite da vaš bijeg ne bude zimi ili u Subotu''! Mt.24,20.

Ljubljeni,kakvog bi smisla imalo Isusovo upozorenje da ne bježe u Subotu,ako Subota nije sveti dan?

''Subota je stvorena radi ČOVJEKA(ne za Židova) a ne čovjek radi Subote! Stoga je Sin Čovječji Gospodar Subote''! Mk.2,28.

''Tu u Subotu uđoše u sinagogu te sjedoše''! Dj.13,14.

''Dok su izlazili,prisutni su ih molili da im o tome govore i slijedeće Subote''! Dj.13,42.

''Sljedeće Subote skupi se gotovo sav grad da čuje Riječ Božju''! Dj.13,44.

Dragi moji,postoji još mnoštvo tekstova u prilog Subote! Sve ovo govori da su poslije Kristova uskrsnuća apostoli sve do svoje smrti držali Subotu!

Promijena se desila tek kasnije,što je i prorečeno u Bibliji! Postavio sam vam povijesne podatke gdje sama katolička crkva pod vodstvom pape priznaje da su oni promijenili svetost Subote na nedjelju!

To jest,nitko ne može promijeniti Božji Zakon! Ali se je čovjek bezakonja-papa,usudio dići ruku na Božji Zakon,i tako je nastala pukotina u Božjem Zakonu.

Ja te citate razumijem u kontekstu Mateja 15:22 - 28. Isus je bio Židov, apsotoli su bili Židovi, prvi učenici su bili također Židovi... i normalno je da su držali Zakon. Po svom zakonu sastajali su se subotom, propovijedali po sinagogama subotom...

Kako onda razumjeti raspravu u Djelima apostolskim 15?

A sasvim druga stvar je promjena Zakona, ukidanje subote i uspostavljanje nedjelje. Nema apsolutno nikakvog uporišta u Bibliji.

b.dado
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 29
Registration date : 24.04.2012

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by piramida4 on ned stu 16 2014, 20:39

Subota je 4.BZ
Subota je nepromijenljiva

piramida4