Seks prije braka?!

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Seks prije braka?!

Postaj by καιros on ned vel 13 2011, 16:03

Nova tumačenja: Biblija podržava seks prije braka i homoseksualnu ljubav

PREMA najnovijim saznanjima o Bibliji, Sveto pismo nije strogo gledalo na seks prije braka, kao što tvrde konzervativni kršćani. Prema ovotjednom izdanju Newsweeka, mogu se u Bibliji naći neka šokantna otkrića. Tako se u Pjesmi nad pjesmama može vidjeti velika strast između djevojke i mladića. Njihova strast i opsesija je obostrana i vidljiva. Mladić je opjevao kosu, oči, zube, vrat, usne i grudi djevojke. Na njoj ne vidi mane, sve mu je predivno. Žudnji se odala i djevojka. "Moj ljubavnik je gurnuo ruku kroz rupu i moja nutrina je gorjela zbog njega", uzvratila je djevojka.

Pjesma nad pjesmama nastala je puno prije Kristova rođenja, a biblijski interpreti kažu kako znači više nego što je očito na prvi dojam. Smatraju da se iskazuje božja ljubav prema Izraelu, odnosno Isusova prema crkvi. Unatoč tome, očito je da je Pjesma nad pjesmama jedno staro, erotično djelo koje slavi žudnju mladih ljudi. Što Biblija uistinu govori o seksu? U dvije knjige o tome govore Jennifer Wright Knust i Michael Coogan. Naomi i Ruth obećale su jedna drugoj doživotnu ljubav, a Pjesma nad pjesmama očito govori o izvanbračnom seksu. Prema mišljenju spomenutih autora, Biblija je bila liberalnija prema seksu nego što što to konzervativniji kršćani govore.

http://www.index.hr/xmag/clanak/nova-tumacenja-biblija-podrzava-seks-prije-braka-i-homoseksualnu-ljubav/536858.aspx

καιros
Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Re: Seks prije braka?!

Postaj by Juditha on pet stu 04 2011, 16:32

Bog je dopustio Židovima puno toga u staro doba, što uključuje i to da imaju više žena i inoća, s tim da je naglašeno kako je to bilo zbog njihove " tvrdoglavosti". Nikako ne zbog toga što je to bilo u skladu sa njegovom voljom. Bog je u Edenu rekao jasno što je njegova volja,a Isus je to potvrdio.Tako da se po ovome vidi da to nije u redu.A da ne govorim što govori izvještaj o Dini. Pjesma nad pjesmama govori o strasnoj neuzvračenoj ljubavi prema Sulamki.Nigdije ne stoji da su njih dvoje imali bilo kakav odnos,ako se knjiga dobro pročita.

Juditha
team member
team member

Broj postova : 232
Registration date : 03.11.2011

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by šalome on sub stu 05 2011, 22:45

Seks...kakav seks bre, prije braka...nema seksa,to nije "bombon" da se daje svakom....to je dio sebe koji se daje samo onoj osobi sa kojom stupaš u bračnu zajednicu...i točka!
To je jedinstvo dvoje ljudi koje Bog spaja,da bi bili jedno...to bi trebalo da je sveto,a ne bljak,prljavo...

šalome
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 12
Registration date : 05.11.2011

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Teodora on ned stu 06 2011, 09:03

A eto, ja sam sa svojim mužem hodala 9 godina, pa ne mogu reći da nije bilo seksa prije braka. Ali ga je bilo samo s njim i prije i poslije. Mi jednostavno nismo mogli stupiti u brak prije, jer smo se još školovali, nismo ništa posjedovali, nismo mogli sami brinuti o sebi i o svojoj eventualnoj obitelji... Trebale su proći godine dok u tome uspijemo i tek tad smo se vjenčali. Što za nas reći, jesmo li strašni grešnici? Smile

Teodora
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Registration date : 01.11.2011

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by καιros on ned stu 06 2011, 09:34

Ako je se desio seks prije braka - u SZ čitamo da je taj muškarac koji je legao sa djevojkom, morao ju i oženiti i plus dati nešto novaca njenom ocu....stih ne znam točno gdje se nalzai, ali tak nešto stoji...

καιros
Admin
Admin

Broj postova : 1666
Registration date : 21.11.2006

Korisnički profil http:// http://krscanski.motionsforum.com/

[Vrh] Go down

Postaj by šalome on ned stu 06 2011, 09:45

Sestro...ja sam i tada smatrala da je "davanje sebe" u potpunosti,jedan "čin" svetosti,gdje jedan drugome pokazuju u svakom dodiru i poljubcu,svoje osječaje,način koji ne mogu da iskažu,već samim dodirom oni to pokazuju,pokazuju koliko im je stalo,koliko neizmjerno vole jedan drugoga,koliko nježnosti se može u svakom njihovom dodiru osjetiti...!
Nije da nisam imala dečka kao cura,s nekima sam i iz sažaljenja bila,ali bi ubrzo (nakon par dana) te veze završile,jer su oni smatrali da je to nešto nemoguče...Nisu mogli dobiti "jedan" moj poljubac (tako lako),a kamoli kad bi čuli da onaj tko me doista voli,mora i da bude strpljiv do onoga dana,dok ne stupimo u brak,tek tada je tako što moguće....a i ruku na srce nije naišao niti jedan koji me je osvojio na prvi pogled...bilo je onih slatkoriječivih,ali bi njih provalila dok si rekla keks,s takvima nisam voljela razgovarati,a kamoli da hodam s njima...

Nisam osuđivala one cure u domu koje su davale sebe jer su bile neopisivo zaluđene sa dečkom s kojim su bile,ali sam bila ljuta na one koje su brukale nas ostale,na one koje su to davale svakome,baš kao da djele bombon...a ne sebe...

šalome
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by šalome on ned stu 06 2011, 09:47

Evo u biti konkretan odgovor ti je umjesto mene dao admin...ja krenem o janku,a završim na marku... rool

šalome
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Juditha on ned stu 06 2011, 14:00

Baš si dobra, svi ti mi tak nekak završimo,zakon si!

Juditha
team member
team member

Broj postova : 232
Registration date : 03.11.2011

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Teodora on uto stu 08 2011, 08:25

καιros je napisao/la:Ako je se desio seks prije braka - u SZ čitamo da je taj muškarac koji je legao sa djevojkom, morao ju i oženiti i plus dati nešto novaca njenom ocu....stih ne znam točno gdje se nalzai, ali tak nešto stoji...

Eto, super, onda mi je laknulo. Laughing

Teodora
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Registration date : 01.11.2011

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 03:25

Sponsored content

[Vrh] Go down