Kur'an

Stranica 20 / 23. Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Kur'an

Postaj by Rafael on ned lis 25 2009, 20:00

braslav je napisao/la:Onaj tko cini dobro radi dobra samog bez racunice tome je Bog u srcu vise nego nekom "krscaninu" koji moli, ide na misu i ne radi dobro radi dobra samog vec radi nekog oblika nagrade. Kriva je motivacija. Ako cinis dobro i znas da je dobro to sto cinis onda je sam cin nagrada sebi. Da, Bog moze biti u srcu ateista vise nego u srcu vjernika. Govorim iz prespektive da je krscanstvo jednina prava vjera, pa kazem moze biti u srcu muslimana vise nego u srcu krscanina.

Ti si obicni servilni slugan, koji ne zna niti sto pise, niti kako pise. Zar se to ne moze odnositi na svakog covjeka, pa si uzeo primjer krscanina?

Svaki se covjek mjeri po svojim djelima, a ne po religijama koje ispovijeda, piskaralo! Cemu onda uzimas krscanina kao los primjer!?

Rafael
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 168
Registration date : 08.10.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Adnan on ned lis 25 2009, 20:01

Ako je krscanstvo prava vjera, zasto onda Biblija nagovjescuje dolazak Muhammeda savs,zasto Isus nikad za sebe nije rekao da je Bog, zasto nema evndjelja po Isusu?Zasto Isus nikad nije ...... rijec krscanstvo?
I milostinja i svaka ostala dobra djela se rade da se zasluzi ljubav i milost Bozija!!

Adnan
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 128
Registration date : 21.09.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by braslav on ned lis 25 2009, 20:09

I milostinja i svaka ostala dobra djela se rade da se zasluzi ljubav i milost Bozija!!

Jok, ljubav i milost Bozja se ne mogu zasluziti, mi ne mozemo zasluziti Boga. Isus jasno govori ako ne postanemo kao djeca necemo uci u Kraljevstvo Bozje. A sto je posebno kod djece? Po Zidovskom zakonu dijete do 12 godine nema zasluga pred Bogom. Tako i mi moramo priznati da nemamo zasluga pred Bogom da nam je ciniti dobro radi dobra samog i ne misliti kao da nam to daje pravo na milost ili ljubav. Milost i ljubav imamo iskljucivo po Bozoj volji, a ne po nasim zaslugama.

Zadnja promjena: braslav; ned lis 25 2009, 20:17; ukupno mijenjano 1 put.

braslav
senior
senior

Broj postova : 632
Registration date : 15.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Rafael on ned lis 25 2009, 20:13

braslav je napisao/la:Pa Bog moze biti i u srcu ateista. Ateist moze biti blize Bogu nego mnogi vjernici. Bitno je ciniti dobro bez da ocekujemo ista zauzvrat. Krscanstvo jasno govori da se u Kraljevstvo Bozje ulazi bez zasluga to jest nitko ne moze uciniti toliko dobra da bi ga zavrijedio. Dakle ako krscanin cini dobro ne cini zbog nagrade na nebesima vec zbog Kraljevstva Bozjeg na zemlji, a to je dobro radi dobra samog. Ako netko cini dobro radi dobra samog tada je ocito da mu je u srcu Bog bez obzira u sto ta osoba vjeruje odnosno nevjeruje.

Pa piskaalo, znas li ti da je svaki covjek po svom duhu slika Bozja, pa i ateist, ali to ne znaci, da mu je Bog uvijek tako blizu, kao nekom iskrenom vjerniku. Medjutim, niti jednom covjeku nebi nikada uspjelo da se sam spasi. A to je doktrina islama, pa bi bilo dobro i posteno, da to tako i imenujes.

Bez Isusova otkupiteljskog akta na krizu i uskrsnuca, covjek se svojim dobrim djelima nebi nikad mogao sam spasiti. Zato je islamski put obicna stramputica, ali ne iz toga razloga sto bi muslimani bili losi vjernici. NE! Oni su fundamentalni vjernici, pravi fatalisti. Kismet je njihova opsjena u potpunom predanju, na Allahovu putu u propast. Nego upravo poradi ljudske manjkavasti i gresnosti, tj. bez Bozje pomoci bi svima trud bio uzaludan. Vjera i dobra djela na Kristovu putu spasenja, to je i cilj i nagrada za svakog pravog vjernika.

Rafael
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Rafael on ned lis 25 2009, 20:20

braslav je napisao/la:

Jok, ljubav i milost Bozja se ne mogu zasluziti, mi ne mozemo zasluziti Boga. Isus jasno govori ako ne postanemo kao djeca necemo uci u Kraljevstvo Bozje. A sto je posebno kod djece? Po Zidovskom zakonu dijete do 12 godine nema zasluga pred Bogom. Tako i mi moramo priznati da nemamo zasluga pred Bogom da nam je ciniti dobro radi dobra samog i ne misliti kao da nam to daje pravo na milost ili ljubav. Milost i ljubav imamo iskljucivo po Bozoj volji, a ne po nasim zaslugama.

Evo samo jedno malo pitanje: Znacili to da se svaki covjek moze spasiti po Bozjoj milosti, ako nista ne radi nego iskljucivo ceka na milost Gospodinovu?

Rafael
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by braslav on ned lis 25 2009, 20:34

Da covjek je spasen na temelju milosti i to nezasluzene milosti, no ipak mora odgovoriti na tu milost koja ga osposobljava da cini dobro radi dobra samog.

braslav
senior
senior

Broj postova : 632
Registration date : 15.01.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by miskec4096 on ned lis 25 2009, 20:56

Salem je napisao/la:Bit cu slobodan i reci....GLUP SI ..upravo zbog ovog sto si napisao....

Tražio si argumente. Dobio si ih. Ako ti se ne sviđaju, ne trebaš vrijeđati.

miskec4096
poprilično aktivan korisnik

Broj postova : 579
Registration date : 17.10.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Euro on ned lis 25 2009, 21:01

Salem je napisao/la:
miskec4096 je napisao/la:
Ima ljudi koji znaju Mahabharatu napamet (a ona ima ukupno 1,8 milijuna riječi, dulja je deset puta od Ilijade i Odiseje zajedno).

To što netko može neki tekst naučiti napamet, još uvijek ne znači da je taj tekst istinit, a osim toga, svrha Kur'ana nije da ga se nauči napamet, nego da prenese Božju poruku.
Čitava ta priča s učenjem Kur'ana napamet proizlazi iz sljedećega: Bog je ljudima dao Tevrat i Indžil, ali oni su očito od ljudi bili s vremenom iskrivljeni. E sad, kako ljudi više ne bi mogli iskriviti Božju riječ, potrebno je da se ona prenosi od riječi do riječi onako kako je objavljena, baš zato da ne dođe do slobodnih interpretacija.
No naravno, kako vidimo, jezik se mijenja, pa iako je jezični plan Kur'ana isti kroz čitavo to vrijeme gube se neke semantičke nijanse, pa se onda pojedini dijelovi mogu tumačiti različito, jer je neka riječ mogla značiti više stvari (kao ona priča o tome znali li riječ "vječnost" ili samo "vrlo dugo vremensko razdoblje").

Bit cu slobodan i reci....GLUP SI ..upravo zbog ovog sto si napisao....

Za ovo dobijaš opomenu, a drugi put baniranje na 7 dana!

Rafael je napisao/la:
braslav je napisao/la:Onaj tko cini dobro radi dobra samog
bez racunice tome je Bog u srcu vise nego nekom "krscaninu" koji moli,
ide na misu i ne radi dobro radi dobra samog vec radi nekog oblika
nagrade. Kriva je motivacija. Ako cinis dobro i znas da je dobro to sto
cinis onda je sam cin nagrada sebi. Da, Bog moze biti u srcu ateista
vise nego u srcu vjernika. Govorim iz prespektive da je krscanstvo
jednina prava vjera, pa kazem moze biti u srcu muslimana vise nego u
srcu krscanina.

Ti si obicni servilni slugan, koji ne zna niti sto pise, niti kako pise. Zar se to ne moze odnositi na svakog
covjeka, pa si uzeo primjer krscanina?

Svaki se covjek mjeri po
svojim djelima, a ne po religijama koje ispovijeda, piskaralo! Cemu
onda uzimas krscanina kao los primjer!?

Bez vrijeđanja na ovom topicu, jer i tebi Rafaele slijedi ban na 7 dana ponoviš li ovakvo iznošenje ružnih epiteta prema drugim sudionicima Foruma!

Ovdje svatko iznosi svoje mišljenje i zato se ovo mjesto zove Forum.
Nikakvo omalovažavanje drugih sugovornika nije dopušteno!

Adnan je napisao/la:Ako je krscanstvo prava vjera, zasto onda Biblija
nagovjescuje dolazak Muhammeda savs,zasto Isus nikad za sebe nije rekao
da je Bog
, zasto nema evndjelja po Isusu?Zasto Isus nikad nije ......
rijec krscanstvo?

Budući da si dobio odgovor na ta svoja pitanja smatram ovo off-topičarenjem i spamanjem Foruma, pa imaš opomenu, a nakon nje baniranje na 7 dana!

pozdrav

Euro

Zadnja promjena: Euro; ned lis 25 2009, 21:02; ukupno mijenjano 1 put.

Euro
stručnjak
stručnjak

Broj postova : 863
Registration date : 31.03.2007

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by miskec4096 on ned lis 25 2009, 21:01

Rafael je napisao/la:Da, ali sto bi to vrijedilo kod tebe, to sam ti vec napisao. Cemu ovakve stvari? Za onog tko vjeruje su stvari jasne.
Glede Muhamedove objave ona je suspektna, kao i Mojsijeva. Ako Isus Krist nebi bio potvrdio Mojsijevu Objavu, sumnjam da bi ja u nju povjerovao. To je cinjenica! A Mohameda niti je najavio, niti je o njemu igdje ista u Bibliji napisano. Fakti!

Po čemu je Isus potvrdio Mojsijevu objavu? Mojsije kaže samo ono "Od tvoje braće podići ću ti proroka." Stvar je da samo kršćani vjeruju da je taj prorok Isus. Muslimanima je to potvrda da Musa govori o Muhamedu.

[quote]Koliko mi je poznato, jos niti jedan Yogin nije uskrsnuo! [quote]

Krivo ti je poznato, rekao sam ti već da imaš slučajeva jogija koji ulaze u stanje kliničke smrti (tj. zaustave si rad srca i pluća), a onda se iz toga stanja vraćaju. I to nakon puno duljega razdoblja nego Isus.

I upravo ti napisah, to je plagijat!

Taj dio kod Flavija? Da, jest.

miskec4096

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by miskec4096 on ned lis 25 2009, 21:10

Adnan je napisao/la:Arapski tekst Kur ana je uvijek isti bio je prije 14 stoljeca i danas je i bice tako sve dok Allah svt drukcije ne odredi!!

Ama, isti je TEKST, samo ti ja kažem da je neka riječ u arapskom tada mogla imati više nijansi značenja (kao što i danas neka riječ u bilo kojem jeziku može imati više nijansi značenja). I sad, uzme se jedna nijansa, a tamo je korištena druga, i promjeni se čitav smisao, čak i ne sluteći.
Zar nema u samom Kur'anu masa slučajeva da se stručnjaci spore što neki ajet želi reći? A tekst je posve jasan, samo je smisao nedovoljno jasan.

A tebe pitam miskec koja je svrha tvog zivota?Zasto ti postojis?

Svrha života jest život sam. Opet se vrati na onaj dio gore. "Svrha života" nužno znači da postoji neki cilj kojem treba težiti. Dakle, ti umjesto da živiš život, doživljavaš ga kao neko sredstvo za postizanje nečega.

Ko kaze da je milostinja dobro djelo?Ko ti je to usadio u tebe da znas da je milostinja dobro djelo?

Vjerujem da očekuješ da je odgovor "Allah", ali ja ću te onda pitati - zar nemaš i među bezbožnicima milostinje? Odakle milostinja onim ljudima koji nikad nisu čuli ni za Kuran, ni za Tevrat, ni za Indžil, ni za Allaha, ni za Isusa?

I zasto bi neko udjeljivao milostinju zbog milostinje?

Zašto ne bi?

miskec4096

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by miskec4096 on ned lis 25 2009, 21:21

Rafael je napisao/la:Bruno je bio kriminalac i prgav covjek. Od Italije, preko Ceske i Austrije, Francuske i Engleske, svugdje se zamjerio svim znanstvenicima i plemstvu od kojih je fakticno zivio. Ostao je duzan svima velike svote novca.

I zbog toga ga je trebalo spaliti?

Radi se o Ezekijelu 36, 24 i jos jednom drugom, kojeg sada nemogu traziti, a ovaj znam napamet!

Tada ću vas sabrati iz svih naroda i skupiti iz svih zemalja, natrag vas dovesti u vašu zemlju.

Gdje su krila?

Traditionally, the book is thought to have been written in the 500s BC
during the Babylonian exile of the southern Israelite kingdom, Judah.
This estimate is supported by evidence that the author uses a dating
system which was only used in the 500s BC.

Covjece Bozji, da li zelis uopce ista shvatiti?
Ako se ti odlucis slobodno i protiv Boga, ti si donio svoju slobodnu odluku i konsekvencije koje iz te odluke slijede.

Da, meni je to jasno. Po tome čovjek UVIJEK ima slobodnu volju.
Zamisli si da te na nišanu drži pljačkaš koji te traži da mu predaš novce ili će te ubiti. Ti mu naravno ne želiš predati novce. Hoćeš li ustrajati u svojemu i snositi posjedice, ili ćeš biti razuman i pokoriti se?

Očito je da imamo različito shvaćanje pojma "slobodna volja". Tebi je slobodna volja suprotna nagonu, meni slobodna volja znači da mogu odabrati i ono što se nekomu ne sviđa, a unatoč tomu ne biti sankcioniran od toga komu se to ne sviđa.

miskec4096

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by miskec4096 on ned lis 25 2009, 21:24

braslav je napisao/la:Pa Bog moze biti i u srcu ateista. Ateist moze biti blize Bogu nego mnogi vjernici. Bitno je ciniti dobro bez da ocekujemo ista zauzvrat. Krscanstvo jasno govori da se u Kraljevstvo Bozje ulazi bez zasluga to jest nitko ne moze uciniti toliko dobra da bi ga zavrijedio. Dakle ako krscanin cini dobro ne cini zbog nagrade na nebesima vec zbog Kraljevstva Bozjeg na zemlji, a to je dobro radi dobra samog. Ako netko cini dobro radi dobra samog tada je ocito da mu je u srcu Bog bez obzira u sto ta osoba vjeruje odnosno nevjeruje.

Upravo mi zato nije jasna evangelizacija, jer spasenje ne ovisi o vjeri u Isusa, nego prije svega o tome kakav je netko prema drugim ljudima. Ako je netko dobra osoba, čemu ga onda plašiti da će završiti u paklu jer nije prihvatio Isusa?
Je li Mahatma Gandhi u paklu?

miskec4096

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by miskec4096 on ned lis 25 2009, 21:29

Rafael je napisao/la:Bez Isusova otkupiteljskog akta na krizu i uskrsnuca, covjek se svojim dobrim djelima nebi nikad mogao sam spasiti.

Hajdemo za početak definirati pojam "spasenje", kako bismo vidjeli je li to uopće nešto čemu treba univerzalno težiti, ili je za spasenje prvo potrebna dogma o postojanju pakla.

miskec4096

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mi-Ha-El on ned lis 25 2009, 21:34

blago onome tko se smatra pravednim, još više, dobrim,
taj živi bezbrižno
u Kraljevstvu Zemaljskom

Mi-Ha-El
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 108
Registration date : 04.12.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Salem on ned lis 25 2009, 23:19

Salem je napisao/la:Bit cu slobodan i reci....GLUP SI ..upravo zbog ovog sto si napisao....

to ti smatras argumentima...znas li uopce sta si napisao???

daj mi 5 ljudi imenom i prezimenom koji znaju bibliju napamet kao sto hafizi znaju Kur'an.

Salem
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Broj postova : 44
Registration date : 11.10.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by miskec4096 on ned lis 25 2009, 23:25

Salem je napisao/la:

daj mi 5 ljudi imenom i prezimenom koji znaju bibliju napamet kao sto hafizi znaju Kur'an.

Pitao si me postoji li ijedna druga knjiga koju netko na svijetu zna napamet kao što hafizi znaju Kur'an. Rekao sam ti - Mahabharata.
Nisi spominjao Bibliju. Vjerujem da ima i takvih. Ako ne danas, u srednjem ih je vijeku bilo.

No rekoh ti, samo učenje Kur'ana napamet nije apsolutno nikakav argument u prilog istinitosti ili lažnosti te knjige. To samo znači da tim ljudima Kur'an znači jako puno.
Mnogo je važnije razumjeti tekst. Da bi razumio Kur'an ne trebaš ga znati napamet.

miskec4096

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Salem on pon lis 26 2009, 00:02

Salem je napisao/la:

Pitao si me postoji li ijedna druga knjiga koju netko na svijetu zna napamet kao što hafizi znaju Kur'an. Rekao sam ti - Mahabharata.
Nisi spominjao Bibliju. Vjerujem da ima i takvih. Ako ne danas, u srednjem ih je vijeku bilo.

No rekoh ti, samo učenje Kur'ana napamet nije apsolutno nikakav argument u prilog istinitosti ili lažnosti te knjige. To samo znači da tim ljudima Kur'an znači jako puno.
Mnogo je važnije razumjeti tekst. Da bi razumio Kur'an ne trebaš ga znati napamet.

Samo trazim ime i prezime tih ljudi i mjesto njihovog djelovanja...

Salem
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by miskec4096 on pon lis 26 2009, 00:23

Tvoje traženje je besmisleno, jer to ništa ne dokazuje.

Ali, svejedno, evo ti linkovi, možda ovdje nađeš nečija konkretna imena:

http://www.memoryverses.org/

http://ezinearticles.com/?How-To-Memorize-The-Bible&id=139967

http://www.pursuinglife.com/biblememory.php

Imaju i forum:

http://www.pursuinglife.com/forums/index.php

Par priča otamo:

Ten P's in a Pod : A Million-Mile Journal of the Arnold Pent Family,
by Arnold Pent III, is the story of a wonderful family of eight
children and their parents who traveled all over the country in
evangelistic work. The father believed that reading and hearing the
Bible was the most important part of a child's education. The family
members read large portions of Scripture daily, then they all read
together after meals for a half hour at a time. By the time the kids
were in their teens they could recite the New Testament from memory and
often did so in front of large crowds. Part of their ministry was to
encourage families to read the Bible together daily, and they lived
what they preached.

We had a blind man living in our home until he
found himself (and his wife) a place to live, and I got to spend quite
a bit of time with him. He knew the whole New Testament and many books
of the Old Testament by memory, including Genesis, Isaiah, and a few
others.
Some explosive he found at age 15 blew out his eyes (and right arm) but
apparantly it didn't hinder his memorization. He used to preach,
quiting scriptures word for word (I would test him just out of
curiosity).

When I asked him "how did you memorize it all?" He said, "one verse at a time"

I thought he was joking... now, 15 years later, I know he was not.

I know of a Baptist minister named David Miller that has the whole Bible memorized.

miskec4096

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by zanki on pon lis 26 2009, 01:09

Ako Qumranski se tekst Izaije datira na 200 ili 300 godina prije Krista, kako sam kazes kako to on onda potvrdjuje Evandjelje koje je doslo 200 ili 300 godina poslije samom Isusu.
Vrlo je logicno nema sta, usput ne vidim sta pisu u tim spisima niti si to iznio. Eto samo toliko.
Ko je sta od koga pokupiio, vidi dragi Rafael, svi poslanici su dolazili sa istom misijom i pozivali jednom Bogu pa prema tome svi su mu se klanjali, zato je to radio Isus kao i Muhamed, i Muslimani danas.

A iznio si neke zanimljive stvari:
1) Isus je bio zidov. Slazem se. Jeste, (usput je govorio da je poslan samo Zidovima i da se njegove rijeci ne odnose na druge, al o tome cemo vec poslije). Moje piitanje je to , kako vec rezonujes, ako je Isus Zidov je li to onda i sam Bog Zidov? (neuzubillah)
2) Isus se molio. Slazem se. Jeste. Kome se molio-moje je pitanje. Kome se to Bog moli?
3) KO JE PARAKLIT IZ BIBLIJE PO TEBI?

svako dobro od mene

zanki
početnik
početnik

Broj postova : 74
Registration date : 27.09.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by miskec4096 on pon lis 26 2009, 02:10

Prvo evanđelje (Markovo) je zapisano možda 50 godina nakon Isusove smrti.

Ovo su dobra pitanja, pogotovo ukazivanje na ono Isusovo "Ja sam poslan k izgubljenoj djeci naroda Izraelova", što znači da njegova misija nije bila globalna. Apologeti će međutim reći da je Isus došao Izraelcima jer su oni odabrani narod, a onda se ta njegova Riječ od Izraelaca putem apostola širila drugim narodima.

Mene međutim i dalje zanima jedna stvar. Muslimani znaju da su mnogim narodima slani poslanici od Boga. Znaju isto tako da su Židovi primili dvije objave, i obje priznaju. Zašto onda to silno isticanje toga da je Kur'an KONAČNA objava? Mislim, ako pogledate, i Židovi tvrde da je Mojsijev zakon konačna objava. Kršćani tvrde da je Novi zavjet konačna objava. Odakle vama onda sigurnost da bi i Kur'an bio definitivan?

Molim da mi se kao odgovor ne navodi "jer tako piše u Kur'anu". Mene zanima logično razmišljanje, a ne dogmatičnost.

miskec4096

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Rafael on pon lis 26 2009, 12:53

zanki je napisao/la:Ako Qumranski se tekst Izaije datira na 200 ili 300 godina prije Krista, kako sam kazes kako to on onda potvrdjuje Evandjelje koje je doslo 200 ili 300 godina poslije samom Isusu.
Vrlo je logicno nema sta, usput ne vidim sta pisu u tim spisima niti si to iznio. Eto samo toliko.
Ko je sta od koga pokupiio, vidi dragi Rafael, svi poslanici su dolazili sa istom misijom i pozivali jednom Bogu pa prema tome svi su mu se klanjali, zato je to radio Isus kao i Muhamed, i Muslimani danas.

A iznio si neke zanimljive stvari:
1) Isus je bio zidov. Slazem se. Jeste, (usput je govorio da je poslan samo Zidovima i da se njegove rijeci ne odnose na druge, al o tome cemo vec poslije). Moje piitanje je to , kako vec rezonujes, ako je Isus Zidov je li to onda i sam Bog Zidov? (neuzubillah)
2) Isus se molio. Slazem se. Jeste. Kome se molio-moje je pitanje. Kome se to Bog moli?
3) KO JE PARAKLIT IZ BIBLIJE PO TEBI?

svako dobro od mene

Pozdrav "zanki!
Vise ja volim procitati argumentaciju jednog dobrog vjernika muslimana, nego spuzvastu i rastezljivu masu pojedinih tzv. relativista ili panteista, koji se u svojim amorfnim upisima sami opovrgavaju i okrecu se na vjetru kao kokot na krovu kuce. Za jednog dobrog muslimana znam, da on konsekventno zastupa svoje misljenje, sto se od njega kao taklvog i trazi.

Radilo se o vjerodostojnosti prenosenja starozavjetnih tekstova, a ne Evandjelja. Tekst Proroka Izaije, koji je tamo nadjen je identican nasem danasnjem tekstu. Dakle, radi se o vjerodostojnim prenosenjima tekstova sa generacije na generaciju. Za Evandjelja mi imamo jasne dokaze, da se prenose vjerodostojno, iako u ponekim prijevodima ima tu i tamo razlicitih pojmova, koji rezultiraju samim razvojem jezika i lingvistike opcenito, ali u sadrzaju same doktrine mi nemamo nigdje plagiranja, falsificiranja ili nesto tome slicno. Dakle, uzaludan ti je trud, ako zelis otkriti neke preinake ili falsificiranje tekstova u Evandjeljima. Ni Prorok Muhamed to nije mogao otkriti, osim da se posluzi gnostickim, Arijanskim misljenjem, da Isus nije Bog, zasto nema nikakvih dokaza, jer ta misljenja Evandjelja opovrgavaju, kao i cijeli NZ-.

1) Isus je Sin Bozji, dakle druga osoba sv. Trojstva. Po svojoj genealogiji, to ce ti bar biti poznato, on je iz Davidove loze, ali ne bioloski, jer nije imao bioloskog oca, sto i kuran izvjestava, jer je Muhamedu to bilo poznato, buduci da ga je tome poucio Waraka sin Naufalov, po pisanju Tabarija, a Waraka je bio jedan rodjak njegove prve zene Kadidze i gnosticki krscanin. Inkarnirao se po Duhu Svetom u Bogorodici Mariji.
Dakle, on je genealoski gledano Zidov.

A sada teoloski pogled na sve:

Isus je druga Osoba sv. Trojstva, sto islam nijece, jer je prorok Muhamed bio poucen u krscanstvo od jednog gnostiockog krscanina, a gnoza se uvjek u krscanskom pravovjerju po kanonu smatrala herezom, dakle krivim ucenjem. Ima vise gnostickih sustava, ali o tome te nebih zelio zamarati, jer je ovdje irelevantno. Gnostici su bili dualisti. Neki od njih su Isusa iskljucivo smatrali Bogom, a neki samo covjekom, kao Waraka, koji je vjerojatno slijedio ucenje Karpokratesa ili Arija.

Krscansko pravovjerje pak uci: U Isusu Kristu mi imamo dvije nature u jednoj OSOBI, dakle, drugoj Osobi sv. Trojstva. Bozju i ljudsku naturu! A Sv. Trojstvo je jedinstvo Bozjeg Bitka u tri OSOBE: Otac, Sin i Duh Sveti. To mozes vidjeti na zavrsetku Matejeva Evandjelja (Matej 28, 1-19):

"18Po suboti, u osvit prvoga dana u tjednu, dođe Marija Magdalena i druga Marija pogledati grob. 2 I gle, nastade žestok potres jer anđeo Gospodnji siđe s neba, pristupi, otkotrlja kamen i sjede na nj. 3 Lice mu bijaše kao munja, a odjeća bijela kao snijeg. 4 Od straha pred njim zadrhtaše stražari i obamriješe. 5 A anđeo progovori ženama: "Vi se ne bojte! Ta znam: Isusa Raspetoga tražite! 6 Nije ovdje! Uskrsnu kako reče. Hajde, vidite mjesto gdje je ležao 7 pa pođite žurno i javite njegovim učenicima da uskrsnu od mrtvih. I evo, ide pred vama u Galileju. Ondje ćete ga vidjeti. Evo, rekoh vam." 8 One otiđoše žurno s groba te sa strahom i velikom radošću otrčaše javiti njegovim učenicima. 9 Kad eto im Isusa u susret! Reče im: "Zdravo!" One polete k njemu, obujme mu noge i ničice mu se poklone. 10 Tada im Isus reče: "Ne bojte se! Idite, javite mojoj braći da pođu u Galileju! Ondje će me vidjeti!" Prijevara židovskih glavara 11 Dok su one odlazile, gle, neki od straže dođoše u grad i javiše glavarima svećeničkim sve što se dogodilo. 12 Oni se sabraše sa starješinama na vijećanje, uzeše mnogo novaca i dadoše vojnicima 14 Ako to dočuje upravitelj, mi ćemo ga uvjeriti i sve učiniti da vi budete bez brige." 15 Oni uzeše novac i učiniše kako bijahu poučeni. I razglasilo se to među Židovima - sve do danas. Ukazanje u Galileji. Sveopće poslanje 0 16,14-18; Lk 24,36-49; Iv 20,19-23; Dj 1,6-Cool 16 Jedanaestorica pođoše u Galileju na goru kamo im je naredio Isus. 17 Kad ga ugledaše, padoše ničice preda nj. A neki posumnjaše. 18 Isus im pristupi i prozbori: "Dana mi je sva vlast na nebu i na zemlji! 19 Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga"

Kako mozes vidjeti, krscanstvo je prava "znanost". A zasto? Pa iz jednostavnog razloga, jer mi imamo Bozji misterij pred nama. Isus Krist, kao druga Osoba Trojstva, ima dvije nature: On je pravi Bog i pravi covjek. Covjek koji je potpuno sasvrsen i bez grijeha! On cini cudesa i ujedno se ponasa kao pravi covjek. To nam objasnjava _KENOSIS_, svojevoljno Kristovo pristajanja na zemlji, da se odrece svojih Bozjih atributa. Dakle, on je pravi covjek i pravi Zidov, pravi Bog i Mesija, otkupitelj svijeta. Nije vazno da li si ti ovo razumio ili ne, jer tvoja ce reakcija ostati kao i svaka dosadasnja.

2) Isus se moli Ocu, jer kao covjek njemu nije nista sto je ljudsko strano, osim grijeha. On je nas krscane naucio kako se treba moliti Bogu Ocu: Oce nas, koji jesi na nebesima, sveti se ime tvoje..................itd.,,,,etc.,,,,,,,,,,.

3) Paraklet je grcka rijec, a znaci Duh Sveti.

Njega Isus Krist obecaje poslati svojim ucenicima, kako bi imali potporu u zivotu i kod misije. Poceo bih sa ovim argumentom:

Ivan 7, 37-39)
"37 U posljednji, veliki dan blagdana Isus stade i povika: "Ako je tko žedan, neka dođe k meni! Neka pije 39 To reče o Duhu kojega su imali primiti oni što vjeruju u njega. Tada doista ne bijaše još došao Duh jer Isus nije bio proslavljen."

Zatim ide dalje, Ivan 14,
16 I ja ću moliti Oca i on će vam dati drugoga Branitelja da bude s vama zauvijek: 17 Duha Istine, kojega svijet ne može primiti jer ga ne vidi i ne poznaje. Vi ga poznajete jer kod vas ostaje i u vama je. 18 Neću vas ostaviti kao siročad; doći ću k vama. 19 Još malo i svijet me više neće vidjeti, no vi ćete me vidjeti jer ja živim i vi ćete živjeti. 20 U onaj ćete dan spoznati da sam ja u Ocu svom i vi u meni i ja u vama."

Zatim im kaze: (Ivan 14, 25-26)

"25 To sam vam govorio dok sam boravio s vama. 26 Branitelj - Duh Sveti, koga će Otac poslati u moje ime, poučavat će vas o svemu i dozivati vam u pamet sve što vam ja rekoh."

A sto im je rekao: (Ivan 14, 6)
"6.................................Ja sam put, istina i zivot".....................

I ovdje to ponovno potvrdjuje:(Ivan 15, 26)

"26 A kada dođe Branitelj koga ću vam poslati od Oca - Duh Istine koji od Oca izlazi - on će svjedočiti za mene. 27i vi ćete svjedočiti jer ste od početka sa mnom."

To isto imamo i ovdje: (Ivan 16, 13-15)

13 No kada dođe on - Duh Istine - upućivat će vas u svu istinu; jer neće govoriti sam od sebe, nego će govoriti što čuje i navješćivat će vam ono što dolazi. 14 On će mene proslavljati jer će od mojega uzimati i navješćivati vama. 15 Sve što ima Otac, moje je. Zbog toga vam rekoh: od mojega uzima i - navješćivat će vama."

To je samo mali pregled iz Ivanova Evandjelja o "Parakletu", grcki, Duhu Svetom.

A sada kuran i Sura 61, 6 :
" I buduci da je Isus sin Marijin govorio: "O djeco Izraelova, znajte (vidite), ja sam poslanik Allahov k vama, potvrdjujuci Toru, koja je bila prije mene, i jednog poslanika navjescujuci, koji treba doci iza mene, a cije je ime Ahmed. Medjutim, on im je govorio u otvorenim znacima, docim oni rekose: "To je jedan vidljivi carobnjak."

Rijec Ahmed znaci isto sto i Muhamed. Rijec "Ahmed" na grckom jeziku znaci "periklitos". Zato su muslimani misljenja, da je "PARAKLETOS" falsificirano ime iz "periklitos", a to je cisti apsurd, jer je ovdje vidljiva muslimanska konstrukcija.Trazeci u Bibliji za Muhamedovom potvrdom, oni su poceli falsificirati tekstove Biblije, konkretno NZ-.
Budi mi prijateljski pozdravljen!

Rafael
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by miskec4096 on pon lis 26 2009, 14:46

Rafael je napisao/la:Poceo bih sa ovim argumentom:

Ivan 7, 37-39

Ivan 14,
Ivan 14, 25-26

Ivan 14, 6

Ivan 15, 26

Ivan 16, 13-15

Argumenti se svode na citiranje Biblije.
Potom će neki musliman odgovoriti također jednako snažnim "argumentima" u vidu citiranja Kur'ana.
Onda ćeš ti reći da je Kur'an falsifikat, a Biblija Božja riječ. I tako ćete se opet vrtiti u krugu.
Muslimani nešto kršćanima dokazuju Kur'anom. Kršćani vrle da je to falsifikat. Potom kršćani muslimanima citiraju evanđelja, za koja već Kur'an kaže da su falsificirana, prema tome muslimanima to nije nikakav dokaz, jer bi to bilo kao da ja sada kršćaninu idem nešto argumentirani sotonističkom Biblijom.

Na kraju svega nastaje nezadovoljstvo i sukob, koji može u pojedinim slučajevima prerasti u otvoreno nasilje, a sve to iz jedne tako divne i humane poruke kakva je Isusova.
I muslimani i kršćani se slažu da je Isusova poruka ljubavi vrlo lijepa i korisna i da ju treba slušati. Zašto se onda sporiti oko toga je li Isus Bog, kada njegova metafizička priroda nema nikakva utjecaja na njegovu poruku da trebamo ljubiti jedni druge?
Bit vjere je da ljubiš druge ljude, a ne da ih pod svaku cijenu trpaš u svoj red za spasenje.

miskec4096

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Salem on pon lis 26 2009, 17:42

Primjecujem da se ovdje u toku cijele rasprave pojedini postovi preskacu, pojedina pitanja zanemaruju.
Cim se nesto pita a na to upitani nema odgovor krene sa nekim msiljenjima, stavovima protivnim islamu..

Pa se pitam..Je li se ljudit toliko islama boje, pa ga napadaju a u isto vrijeme govore da je islam nesto lazno, nesto bezvrijedno?

Salem
apsolutni početnik
apsolutni početnik

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Rafael on pon lis 26 2009, 18:33

Salem je napisao/la:Primjecujem da se ovdje u toku cijele rasprave pojedini postovi preskacu, pojedina pitanja zanemaruju.
Cim se nesto pita a na to upitani nema odgovor krene sa nekim msiljenjima, stavovima protivnim islamu..

Pa se pitam..Je li se ljudit toliko islama boje, pa ga napadaju a u isto vrijeme govore da je islam nesto lazno, nesto bezvrijedno?

U cemu je problem, Salem?
Ako je tvoj problem, da kuran znaju na pamet mnogi uceni ljudi u islamu, onda ti imas potpuno pravo.

Medjutim, tvrditi da je to nesto posebno vise je nego smiona tvrdnja. Bilo je vremena, kada je skoro svaki uceni krscanin znao napamet cijeli Novi Zavjet. I da li je to bilo nesto posebno? Za one ljude koji su to znali svakako, ali za druge ne.

To vrijedi i za kuran i one koji ga citiraju na pamet. Medjutim, ako ti trazis imena tih ljudi, od pojedinih diskutanata, onda oni nisu duzni udovoljiti tvojim zahtjevima, jer ta vrsta argumenata nije nuzno potrebna. Dovoljna je takva tvrdnja i nista vise, jer to nisu tzv. "krucijalni argumenti".
Pozdrav!

Rafael
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Rafael on pon lis 26 2009, 18:44

Rafael je napisao/la:Poceo bih sa ovim argumentom:

Ivan 7, 37-39

Ivan 14,
Ivan 14, 25-26

Ivan 14, 6

Ivan 15, 26

Ivan 16, 13-15

1) Argumenti se svode na citiranje Biblije.
Potom će neki musliman odgovoriti također jednako snažnim "argumentima" u vidu citiranja Kur'ana.
Onda ćeš ti reći da je Kur'an falsifikat, a Biblija Božja riječ. I tako ćete se opet vrtiti u krugu.
Muslimani nešto kršćanima dokazuju Kur'anom. Kršćani vrle da je to falsifikat. Potom kršćani muslimanima citiraju evanđelja, za koja već Kur'an kaže da su falsificirana, prema tome muslimanima to nije nikakav dokaz, jer bi to bilo kao da ja sada kršćaninu idem nešto argumentirani sotonističkom Biblijom.

2) Bit vjere je da ljubiš druge ljude, a ne da ih pod svaku cijenu trpaš u svoj red za spasenje.

1) Kada bis jednom i konacno naucio adekvatno argumentirati, onda bi razveselio puno drugih diskutanata. Naime, ako se u jednoj diskusiji o Kuranu i Bibliji traze argumenti, naravno da se najprije poteze argumente iz tih knjiga. To je i smisao te vrste diskusije. Ne mozes ti interpretacije interpretacija svetih knjiga potezati kao "krucijalne argumente" u direktnoj usporedbi svetih tekstova. To bi bar trebalo biti jasno. Svakom diskutantu i onom koji sve cita ostaje na dispoziciji dati ocjenu o tim argumentima, njihovoj vjerodostojnosti i njihovu izvornom sadrzaju.

2) Bit ljubavi je da toleriras i misljenja onih koji misle drugacije od tebe! Time zelim napisati, da je ono sto za sebe trazis, potrebno dati i drugima, u ljubavi i razumijevanju za drugacije misljenje.

Rafael
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 05:07

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 20 / 23. Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23  Next